Udskriv

Officialsliste efterår 2010 (opdateret)

.

Så er officialsplanen for efterårssæsonen 2010 opdateret.

Du kan nu se en liste over officials tilknyttet Farum Svømmeklub, så du nemt kan finde en at bytte med.

HUSK: At det er dit ansvar, at den post du er tildelt bliver besat. Om du selv er der eller du bytter med en, gør ikke noget. Glem ikke at klubben får en bøde på 1000 kr, hvis du udebliver.

HUSK: Hvis der er to stævneafsnit på den dag I er sat på som official, så skal I være der til begge stævneafsnit, med mindre der udtrykkelig står noget andet.

 

Stævne Dato Sted Official Navn
Danske Årgangs
Mesterskaber
  Esbjerg    
Gruppe 1 Fre 21.01.2011   Official 1 Bente Taagholt
Piger 97/98 Lør 22.01.2011   Official 1 med som
Drenge 95/96 Søn 23.01.2011   Official 1 holdleder
Lyngby Open   Lyngby    
  Fre 28.01.2011   Official 1 Afhængig af antal starter 
      Official 2 Afhængig af antal starter 
  Lør 29.01.2011 Trongården Official 1 Christian Sørensen
    Trongården Official 2 Jette Sejr Aagaard
    Lyngby Official 1 Thomas Jørner
    Lyngby Official 2 Maj Ritzau
  Søn 30.01.2011 Trongården Official 1 Gitte Letting
    Trongården Official 2 Jan Skov Jensen
    Lyngby Official 1 Hanne Gadfelt
    Lyngby Official 2 Helle Bastiansen
NS-Mini   Frederiksværk    
  Lør 29.01.2011   Official 1 Jette Sejr Aagaard
      Official 2 Reto Utiger Sørensen
GP2 Østdanske
Mesterskaber
  Ballerup    
  Fre 04.03.2011   Official 1 Helle Bastiansen
      Official 2 Marianne Burmester
  Lør 05.03.2011   Official 1 Alex Andersen
  Søn 06.03.2011   Official 1 Pia Blume
Duka
Lokalstævne
  Farum    
  Søn 06.03.2011   OD Lone Lagerbon
Peter Stougaard
      Starter Kenneth Johansen
      LT Michael S. Korch
      Speaker Vibeke Højrup
      Sekretariat Ina Rasmussen
Lise Hansen
Bente Taagholt
      Official 1 Mads Skovrup Kriegel
      Official 2 Jette Sejr Aagaard
      Official 3 Thomas Jørner
      Official 4 Christian Sørensen
      Official 5 Jan Skov Jensen
      Official 6 Gitte Letting
      Official 7 Lars Als-Nielsen
      Official 8 Aly Michaelsen
      Official 9 Mette Stensgaard Madsen
      Official 10 Reto Utiger Sørensen
      Official 11 Mogens Buurgaard
      Official 12 Gitte Westh
      Official 13 Charlotte Als-Nielsen
NS-Mini   Hillerød    
  Søn 13.03.2011   Official 1 Jan Skov Jensen
      Official 2 Gitte Westh
SB Cup   Korsør    
  Lør 19.03.2011   Official 1 Hanne Gadfelt
      Official 2 Mads Skovrup Kriegel
  Søn 20.03.2011   Official 1 Thomas Jørner
      Official 2 Gitte Letting
Danish Open   Bellahøj    
  Tor 31.03.2011   Official 1 Henning Bastiansen
  Fre 01.04.2011   Official 1 Alex Andersen
  Lør 02.04.2011   Official 1 Bente Taagholt
      Official 2 Gitte Lie
  Søn 03.04.2011   Official 1 Henrik Blume
      Official 2 Maj Ritzau
DM-H
Åben Klasse
Svømmeliga
  Aalborg    
  Lør 09.04.2011   Official 1 Lars Bo Pedersen
      Official 2 (Henning Bastiansen)
      Official 3 (Helle Bastiansen)
  Søn 10.04.2011   Official 1 Lars Bo Pedersen
      Official 2 (Henning Bastiansen)
      Official 3 (Helle Bastiansen)
Duka
Kredsfinale
  ?    
  April   Official 1 Afventer og ser, hvem der 
      Official 2 kvalificerer sig til Kredsfinalen
Farum Cup   Farum    
  Fre 29.04.2011   OD Lone Lagerbon/Peter Stougaard
      LT Michael S. Korch
      Starter Kenneth Johansen
      Speaker Michael Tvermoes
      Sekretariat Ina Rasmussen
Lise Hansen
Bente Taagholt
  Lør 30.04.2011   OD Lone Lagerbon/Peter Stougaard
      LT Michael S. Korch/Mads Skovrup Kriegel (føl)
      Starter Kenneth Johansen
      Speaker Michael Tvermoes
      Sekretariat Ina Rasmussen
Lise Hansen
Bente Taagholt
  Søn 01.05.2011   OD Lone Lagerbon/Peter Stougaard
      LT Mads Skovrup Kriegel
      Starter Kenneth Johansen
      Speaker Michael Tvermoes
      Sekretariat Ina Rasmussen
Lise Hansen
Bente Taagholt
Kvik
Årgangs
Cup
  Kastrup    
  Fre 06.05.2011   Official 1 Jan Skov Jensen
      Official 2 Maj Ritzau
  Lør 07.05.2011   Official 1 Christian Sørensen
      Official 2 Jette Sejr Aagaard
  Søn 08.05.2011   Official 1 Thomas Jørner
      Official 2 Mads Skovrup Kriegel
Østdanske
Årgangs
Mesterskaber
  Gentofte    
Gruppe 1 Fre 27.05.2011   Official 1 Afhænger af antal starter
Piger 97/98 Lør 28.05.2011   Official 1 Afhænger af antal starter
Drenge 95/96 Søn 29.05.2011   Official 1 Afhænger af antal starter
Østdanske
Årgangs
Mesterskaber
  Køge    
  Fre 27.05.2011   Official 1 Hanne Gadfelt
Gruppe 2     Official 2 Maj Ritzau
Piger 99/Yngre Lør 28.05.2011   Official 1 Mads Skovrup Kriegel
Drenge 97/Yngre Søn 29.05.2011   Official 1 Christian Sørensen
      Official 2 Thomas Jørner
Duka
Landsfinale
  ?    
  Lør 28.05.2011   Official 1 Afventer og ser hvem, der kvalificerer sig
      Official 2 til Landsfinalen
  Søn 29.05.2011   Official 1  
      Official 2  
NS-Mini   Farum    
  Søn 05.06.2011   OD Lone Lagerbon
      Starter Kenneth Johansen
      LT Mads Skovrup Kriegel
      Speaker Vibeke Højrup
      Sekretariat Ina Rasmussen/Lise Hansen/Bente Taagholt
      Official 1 Jette Sejr Aagaard
      Official 2 Charlotte Als-Nielsen
Danske
Årgangs
Mesterskaber
  Odense    
Gruppe 2 Fre 17.06.2011   Official 1 Afventer og ser hvor mange starter vi har,
Piger 99/Yngre Lør 18.06.2011   Official 1 samt hvem der har kvalificeret sig
Drenge 97/Yngre Søn 19.06.2011   Official 1  
Danmarks
Mesterskaber (L)
  Bellahøj    
(Årgangsgruppe 1 Lør 25.06.2011   Official 1 Jeg har skrevet ud til alle K1 officials , 
svømmer med her)     Official 2 for at høre, hvem der kan og vil.
  Søn 26.06.2011   Official 1 Antallet af officials pr dag afhænger af, 
      Official 2 hvilket modul den enkelte official har.
  Man 27.06.2011   Official 1  
      Official 2  
  Tir 28.06.2011   Official 1  
      Official 2  
  Ons 29.06.2011   Official 1  
      Official 2  
  Tor 30.06.2011   Official 1  
      Official 2