Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordsjællands Miniturnering    Udskriftsdato  18 november 2018   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 november 2018         
 
 
Løb 1, 100 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            1:26.21   
Frida Amalie Spellerberg  2004  Farum Svømmeklub            1:29.47   
Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:37.61   
Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Svøm mave 50m 
                     
 
Løb 1, 100 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bierbaum-Pedersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:23.24   
Helene Friis Fanø  2007  Farum Svømmeklub            1:24.32   
Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            1:35.92   
Helena Lendal  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:38.55   
Liya Arnholtz  2007  Helsinge Svømmeklub            1:38.61   
Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:38.66   
Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:41.05   
Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:43.29   
Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:51.41   
                     
 
Løb 1, 100 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:37.72   
Nicoline Svingel  2008  Frederiksværk Svømmeklub            1:48.17   
Melani Jesse  2008  Helsinge Svømmeklub            1:52.59   
                     
 
Løb 2, 100 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Schultz Hansen  2005  Farum Svømmeklub            1:25.25   
Bertil Mørup Helmudt  2005  Farum Svømmeklub            DSQ  Ej forts bevæ 75m 
                     
 
Løb 2, 100 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Kühnell  2006  Helsinge Svømmeklub            1:18.19   
Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            1:21.53   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:21.82   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:22.71   
Nicklas Kolt Købsted  2006  Helsinge Svømmeklub            1:24.86   
Nikolaj Assentoft Brandt  2007  Helsinge Svømmeklub            1:30.57   
Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:33.75   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:35.87   
Mathias Andersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.29   
10  Lauritz Viborg Husum  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:50.96   
11  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:51.21   
12  Rasmus Quvang  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:55.35   
Nikolaj Pedersen  2007  Helsinge Svømmeklub            DSQ  Svøm mave 50m 
                     
 
Løb 2, 100 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Foged  2008  Helsinge Svømmeklub            1:35.27   
Gustavs Lopacinskis  2009  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Ej forts bev 50m 
                     
 
Løb 3, 50 m frisvømning piger, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Amalie Spellerberg  2004  Farum Svømmeklub            32.41   
Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksværk Svømmeklub            34.79   
Isabella Borgmann  2005  Farum Svømmeklub            34.91   
Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50 m frisvømning piger, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            34.20   
Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            34.45   
Lucia Borgmann  2007  Farum Svømmeklub            34.55   
Marie Rose  2006  Farum Svømmeklub            34.63   
Emily Amalie Jensen  2007  Helsinge Svømmeklub            36.44   
Liya Arnholtz  2007  Helsinge Svømmeklub            37.44   
Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub            37.68   
Selma Thomsen Lind  2007  Farum Svømmeklub            38.21   
Yasmin Thomsen  2007  Helsinge Svømmeklub            38.59   
10  Julie Bjørn-Pedersen  2007  Helsinge Svømmeklub            38.61   
11  Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            38.76   
12  Tia Sofie Mogensen  2007  Hillerød Svømmeklub            38.81   
13  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            39.31   
14  Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub            41.52   
15  Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            42.20   
16  Laura Brink Wagner  2006  Farum Svømmeklub            42.34   
17  Signe Westen Rasmussen  2007  Farum Svømmeklub            44.01   
18  Viktoria Illemann  2007  Frederiksværk Svømmeklub            44.62   
19  Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub            47.97   
20  Louise Petersen  2007  Hillerød Svømmeklub            55.25   
                     
 
Løb 3, 50 m frisvømning piger, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida L. Færgemann  2008  Farum Svømmeklub            40.28   
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            40.51   
Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub            41.21   
Annabella Holm Ciampi  2009  Farum Svømmeklub            41.31   
Anna Søjberg Madsen  2008  Helsinge Svømmeklub            41.67   
Marie Borregaard Nielsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            45.81   
Victoria Ljungman  2008  Farum Svømmeklub            46.37   
Liva Nyland  2009  Frederikssund Svømmeklub            51.52   
Emma Yde Haastrup  2008  Farum Svømmeklub            52.17   
10  Thilde Ptak  2009  Hillerød Svømmeklub            53.55   
11  Nicoline Boesgaard  2009  Frederiksværk Svømmeklub            53.79   
12  Cecilia Falkenstrøm  2008  Hillerød Svømmeklub            56.90   
Amalie Lærke Nielsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Lærke Zeuthen  2009  Farum Svømmeklub            DNS   
Nora Junchen Kjellin  2009  Helsinge Svømmeklub            DNS   
Liv Jensen  2008  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50 m frisvømning piger, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Leander Søltoft  2010  Hillerød Svømmeklub            40.03   
Rosa Nørgaard  2010  Frederiksværk Svømmeklub            50.95   
Mai Schou  2010  Hillerød Svømmeklub            58.86   
Anna Søltoft  2010  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50 m frisvømning drenge, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            29.81   
Scott Foged  2005  Helsinge Svømmeklub            30.57   
Victor Christiansen  2004  Helsinge Svømmeklub            30.75   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            30.91   
Viktor Degn  2005  Frederiksværk Svømmeklub            35.80   
Bertil Mørup Helmudt  2005  Farum Svømmeklub            40.94   
Noah Meiland  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50 m frisvømning drenge, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            29.49   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            31.70   
Nicklas Kolt Købsted  2006  Helsinge Svømmeklub            31.74   
Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svømmeklub            32.51   
Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svømmeklub            33.01   
Joshua Michael Pedersen  2006  Farum Svømmeklub            33.36   
Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            33.74   
Bjørn Andersen  2006  Farum Svømmeklub            34.94   
Stefan Angjelovski  2006  Farum Svømmeklub            35.23   
10  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            36.68   
11  Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            37.33   
12  Asbjørn Aksel Hansen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            37.94   
13  Oskar Heje Lind-Holm  2007  Farum Svømmeklub            39.20   
14  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.79   
15  Jonathan Nybro  2007  Farum Svømmeklub            40.37   
16  Lauritz Viborg Husum  2007  Frederikssund Svømmeklub            40.59   
17  Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            40.97   
18  Emil Madsen  2007  Helsinge Svømmeklub            42.31   
19  Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            42.32   
20  Liam Hansen  2007  Helsinge Svømmeklub            44.20   
21  Storm Købke  2007  Hillerød Svømmeklub            44.44   
22  Nuoyan Jiang  2007  Hillerød Svømmeklub            45.12   
23  Mikkel Rasmussen  2007  Hillerød Svømmeklub            52.09   
24  Mads Nissen  2007  Hillerød Svømmeklub            54.35   
Gustav Stotgaard  2006  Farum Svømmeklub            DNS   
Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Nikolaj Cheng  2007  Helsinge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50 m frisvømning drenge, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Foged  2008  Helsinge Svømmeklub            35.08   
Gustavs Lopacinskis  2009  Frederikssund Svømmeklub            36.08   
Benjamin Krohn Markussen  2008  Farum Svømmeklub            36.33   
Arn Byrge Hovmand  2009  Helsinge Svømmeklub            38.31   
Sebastian Steenstrup Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub            40.34   
Cornelius Kemnitz  2008  Farum Svømmeklub            40.90   
Nicklas Østrup Fisker  2008  Helsinge Svømmeklub            40.91   
Victor Kühl  2009  Helsinge Svømmeklub            42.52   
Oscar Nielsen  2009  Helsinge Svømmeklub            44.78   
10  Niels Andreasen  2009  Hillerød Svømmeklub            45.40   
11  Theodor Reino Ikkala  2009  Frederiksværk Svømmeklub            46.82   
12  Anders Friis Fanø  2009  Farum Svømmeklub            46.92   
13  Theis Viborg Husum  2009  Frederikssund Svømmeklub            48.26   
14  Christian Dam-Andersen  2009  Helsinge Svømmeklub            57.47   
15  Lucas Kristiansen  2009  Hillerød Svømmeklub            58.95   
Mathias Søndergaard  2009  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Sophus Graversen  2008  Helsinge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50 m frisvømning drenge, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Loui Arnholtz  2010  Helsinge Svømmeklub            52.26   
Daniel Gotthardt  2010  Frederiksværk Svømmeklub            55.63   
Daniel Fehrend Vejlbo  2010  Frederikssund Svømmeklub            1:01.98   
                     
 
Løb 5, 100 m brystsvømning piger, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            1:36.42   
Isabella Borgmann  2005  Farum Svømmeklub            1:42.94   
Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:54.17   
Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100 m brystsvømning piger, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Selma Thomsen Lind  2007  Farum Svømmeklub            1:38.09   
Lucia Borgmann  2007  Farum Svømmeklub            1:40.07   
Marie Rose  2006  Farum Svømmeklub            1:40.73   
Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:42.25   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.49   
Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:57.85   
Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            2:24.57   
Helena Lendal  2006  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100 m brystsvømning piger, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            1:50.23   
Nicoline Svingel  2008  Frederiksværk Svømmeklub            1:58.56   
Melani Jesse  2008  Helsinge Svømmeklub            2:01.26   
Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub            2:16.16   
                     
 
Løb 6, 100m brystsvømning dreng, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            1:28.42   
Viktor Degn  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:51.71   
Noah Meiland  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m brystsvømning dreng, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            1:24.35   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:26.88   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:32.74   
Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:36.85   
Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:38.95   
Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svømmeklub            1:44.12   
Stefan Angjelovski  2006  Farum Svømmeklub            1:45.12   
Andy Nguyen  2006  Farum Svømmeklub            1:46.43   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:48.86   
10  Nikolaj Pedersen  2007  Helsinge Svømmeklub            1:54.61   
11  Mathias Andersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:59.30   
12  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            2:00.30   
13  Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            2:06.57   
14  Rasmus Quvang  2006  Frederiksværk Svømmeklub            2:10.56   
15  Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:11.88   
Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m brystsvømning dreng, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theodor Reino Ikkala  2009  Frederiksværk Svømmeklub            2:10.98   
Victor Kühl  2009  Helsinge Svømmeklub            DSQ  Ej samt berør 50m 
                     
 
Løb 7, 50 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            40.17   
                     
 
Løb 7, 50 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helene Friis Fanø  2007  Farum Svømmeklub            38.37   
Sofie Bierbaum-Pedersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            38.75   
Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            44.97   
Yasmin Thomsen  2007  Helsinge Svømmeklub            45.66   
Tia Sofie Mogensen  2007  Hillerød Svømmeklub            46.52   
Emily Amalie Jensen  2007  Helsinge Svømmeklub            47.28   
Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub            48.32   
Julie Bjørn-Pedersen  2007  Helsinge Svømmeklub            49.05   
Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub            49.11   
10  Signe Westen Rasmussen  2007  Farum Svømmeklub            52.24   
11  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            53.38   
12  Laura Brink Wagner  2006  Farum Svømmeklub            54.60   
13  Viktoria Illemann  2007  Frederiksværk Svømmeklub            57.15   
Louise Petersen  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Afslut mave 50m 
                     
 
Løb 7, 50 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            43.53   
Annabella Holm Ciampi  2009  Farum Svømmeklub            49.62   
Anna Søjberg Madsen  2008  Helsinge Svømmeklub            50.79   
Ida L. Færgemann  2008  Farum Svømmeklub            50.96   
Marie Borregaard Nielsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            53.76   
Liv Jensen  2008  Farum Svømmeklub            53.84   
Cecilia Falkenstrøm  2008  Hillerød Svømmeklub            54.93   
Emma Yde Haastrup  2008  Farum Svømmeklub            56.00   
Victoria Ljungman  2008  Farum Svømmeklub            57.86   
10  Nicoline Boesgaard  2009  Frederiksværk Svømmeklub            59.19   
11  Thilde Ptak  2009  Hillerød Svømmeklub            59.82   
12  Liva Nyland  2009  Frederikssund Svømmeklub            1:01.10   
Amalie Lærke Nielsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Lærke Zeuthen  2009  Farum Svømmeklub            DNS   
Nora Junchen Kjellin  2009  Helsinge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 50 m rygsvømning piger, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Søltoft  2010  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Mai Schou  2010  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Svøm mave 25m 
                     
 
Løb 8, 50 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            37.40   
Scott Foged  2005  Helsinge Svømmeklub            39.53   
Benjamin Schultz Hansen  2005  Farum Svømmeklub            39.75   
Viktor Degn  2005  Frederiksværk Svømmeklub            44.38   
Bertil Mørup Helmudt  2005  Farum Svømmeklub            45.83   
Noah Meiland  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            38.21   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            38.91   
Joshua Michael Pedersen  2006  Farum Svømmeklub            42.74   
Bjørn Andersen  2006  Farum Svømmeklub            42.77   
Andy Nguyen  2006  Farum Svømmeklub            43.91   
Mathias Andersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            48.74   
Emil Madsen  2007  Helsinge Svømmeklub            51.43   
Liam Hansen  2007  Helsinge Svømmeklub            56.08   
Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            56.42   
10  Mikkel Rasmussen  2007  Hillerød Svømmeklub            57.46   
11  Storm Købke  2007  Hillerød Svømmeklub            57.63   
12  Nuoyan Jiang  2007  Hillerød Svømmeklub            1:02.80   
13  Mads Nissen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:03.67   
Gustav Stotgaard  2006  Farum Svømmeklub            DNS   
Nikolaj Cheng  2007  Helsinge Svømmeklub            DNS   
Jonathan Nybro  2007  Farum Svømmeklub            DSQ  Ud på mave 25m 
                     
 
Løb 8, 50 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Krohn Markussen  2008  Farum Svømmeklub            43.54   
Nicklas Østrup Fisker  2008  Helsinge Svømmeklub            45.88   
Arn Byrge Hovmand  2009  Helsinge Svømmeklub            48.09   
Cornelius Kemnitz  2008  Farum Svømmeklub            49.68   
Anders Friis Fanø  2009  Farum Svømmeklub            50.31   
Oscar Nielsen  2009  Helsinge Svømmeklub            53.73   
Sebastian Steenstrup Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub            54.91   
Niels Andreasen  2009  Hillerød Svømmeklub            56.27   
Theis Viborg Husum  2009  Frederikssund Svømmeklub            56.48   
10  Christian Dam-Andersen  2009  Helsinge Svømmeklub            58.11   
11  Lucas Kristiansen  2009  Hillerød Svømmeklub            1:05.01   
Mathias Søndergaard  2009  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Sophus Graversen  2008  Helsinge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50 m rygsvømning drenge, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Fehrend Vejlbo  2010  Frederikssund Svømmeklub            1:08.41   
Loui Arnholtz  2010  Helsinge Svømmeklub            1:09.03   
Daniel Gotthardt  2010  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Træk i banetov 
                     
 
Løb 9, 100 m medley piger, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            1:27.80   
Frida Amalie Spellerberg  2004  Farum Svømmeklub            1:28.55   
Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:29.31   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            1:31.59   
Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.38   
Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svømmeklub            DNS   
Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Isabella Borgmann  2005  Farum Svømmeklub            DSQ  Ej samt berør 75m 
                     
 
Løb 9, 100 m medley piger, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:26.43   
Sofie Bierbaum-Pedersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:29.62   
Lucia Borgmann  2007  Farum Svømmeklub            1:30.07   
Helene Friis Fanø  2007  Farum Svømmeklub            1:30.30   
Marie Rose  2006  Farum Svømmeklub            1:31.68   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:31.75   
Selma Thomsen Lind  2007  Farum Svømmeklub            1:37.73   
Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:40.88   
Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            1:48.91   
Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Ej samt berør75m 
Tia Sofie Mogensen  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Afslut mave 50m 
                     
 
Løb 9, 100 m medley piger, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            1:36.96   
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:38.86   
Annabella Holm Ciampi  2009  Farum Svømmeklub            1:46.23   
Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:48.02   
                     
 
Løb 9, 100 m medley piger, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Leander Søltoft  2010  Hillerød Svømmeklub            1:54.85   
Rosa Nørgaard  2010  Frederiksværk Svømmeklub            2:11.41   
                     
 
Løb 10, 100 m medley drenge, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Christiansen  2004  Helsinge Svømmeklub            1:17.30   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            1:20.63   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:22.07   
Benjamin Schultz Hansen  2005  Farum Svømmeklub            1:29.65   
                     
 
Løb 10, 100 m medley drenge, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            1:17.02   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:19.28   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:22.66   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:23.11   
Alexander Kühnell  2006  Helsinge Svømmeklub            1:26.52   
Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svømmeklub            1:29.54   
Joshua Michael Pedersen  2006  Farum Svømmeklub            1:29.64   
Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svømmeklub            1:30.66   
Nikolaj Assentoft Brandt  2007  Helsinge Svømmeklub            1:30.82   
10  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:33.09   
11  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:35.81   
12  Andy Nguyen  2006  Farum Svømmeklub            1:36.10   
13  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:37.18   
14  Asbjørn Aksel Hansen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:40.16   
15  Lauritz Viborg Husum  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:45.68   
16  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:46.22   
17  Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:46.33   
18  Stefan Angjelovski  2006  Farum Svømmeklub            1:47.83   
Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Svøm mave 50m 
                     
 
Løb 10, 100 m medley drenge, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustavs Lopacinskis  2009  Frederikssund Svømmeklub            1:37.98   
Benjamin Krohn Markussen  2008  Farum Svømmeklub            1:40.55   
Theodor Reino Ikkala  2009  Frederiksværk Svømmeklub            2:06.70   
                     
 
Løb 11, 4X50 m frisvømning mix, Finaler Årg. 2004-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hils 2 Mix  2006  Hillerød Svømmeklub            2:13.13   
Mix 1 Helsinge  2006  Helsinge Svømmeklub            2:15.47   
Farum Mix 2  2004  Farum Svømmeklub            2:17.33   
Farum Mix 3  2004  Farum Svømmeklub            2:22.42   
Hils 1 Mix  2005  Hillerød Svømmeklub            2:28.46   
Stålmix 2 Fr.værk  2005  Frederiksværk Svømmeklub            2:31.84   
Mix 3 Helsinge  2008  Helsinge Svømmeklub            2:33.14   
Frederikssund 1  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:34.73   
Mix 2 Helsinge  2007  Helsinge Svømmeklub            2:35.05   
10  Frederikssund 2  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:35.63   
11  Farum Mix 4  2004  Farum Svømmeklub            2:44.51   
12  Stålmix 3 Fr.værk  2005  Frederiksværk Svømmeklub            2:55.74   
13  Frederikssund 3  2007  Frederikssund Svømmeklub            3:01.29   
14  Hils 3 Mix  2007  Hillerød Svømmeklub            3:16.74   
15  Hils 4 Mix  2007  Hillerød Svømmeklub            3:39.20   
Frederikssund 4  2008  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Farum Mix 1  2004  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Stålmix 1 Fr.værk  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:13