Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  NS ministævne Farum    Udskriftsdato  13 november 2016   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 november 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilda Colley  2003    331          33.57  MD1 
  A6  33.61                 
Ida Lund Järund  2003    297          34.83   
  Frederiksværk Svømmeklub  34.89                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    399          31.55   
  A6  32.97                 
Isabella Larsen  2005    394          31.69   
  A6  32.58                 
Luna Trojlsgaard  2004    355          32.81   
  Frederiksværk Svømmeklub  34.10                 
Silja Brage  2005    331          33.57  MD2 
  A6  33.62                 
Malou Nielsen  2005    309          34.34   
  Farum Svømmeklub  33.75                 
Julie Larsen  2005    295          34.90   
  A6  35.29                 
Line Thode Møller  2004    292          35.02   
  Farum Svømmeklub  35.12                 
Annika Toft Rasmussen  2004    282          35.40   
  A6  37.21                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    279          35.56   
  Farum Svømmeklub  35.27                 
10  Emma Nissen  2004    277          35.65   
  Hillerød Svømmeklub  38.29                 
11  Lucca Andreasen  2004    265          36.14   
  A6  39.15                 
12  Pernille Sommer  2004    259          36.42   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.33                 
13  Anna Olivia Kichhhoff  2005    246          37.08   
  Hillerød Svømmeklub  39.50                 
14  Josefine Nielsen  2005    241          37.31   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.65                 
15  Caroline Henning  2005    230          37.88   
  Hillerød Svømmeklub  40.03                 
16  Maya Böcher Lassen  2005    223          38.29   
  Farum Svømmeklub  39.82                 
17  Eva Hlynsdottir  2005    222          38.35   
  A6  38.26                 
18  Frida Amalie Spellerberg  2004    198          39.86   
  Farum Svømmeklub  42.33                 
19  Mathilde Thor Møller  2005    187          40.63   
  Farum Svømmeklub  42.24                 
20  Olivia Franck  2005    178          41.27   
  Hillerød Svømmeklub  45.07                 
21  Amalie Frost Fischer  2005    176          41.43   
  Farum Svømmeklub  44.37                 
22  Emma Mølholm  2005    168          42.08   
  Hillerød Svømmeklub  46.27                 
23  Frida Karoline Ikkala  2005    136          45.18   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.78                 
24  Anine Munch Kofoed  2005    130          45.83   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.57                 
25  Kirstine Tønder Kragh  2005    125          46.44   
  Farum Svømmeklub  46.02                 
26  Thilde Sulsbrück  2005    119          47.12   
  Farum Svømmeklub  48.20                 
Frederikke Meisner From  2004              DNS   
  A6  37.58                 
Ronja Jørgensen  2005              DNS   
  A6  39.13                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nørgaard  2007    176          41.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.67                 
Mathilde Rømer  2006    167          42.16   
  Farum Svømmeklub                   
Luna Damgaard  2006    162          42.56   
  A6  43.51                 
Helene Friis Fanø  2007    151          43.64   
  Farum Svømmeklub  43.22                 
Natasja Boesgaard  2007    142          44.54   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.93                 
Marcela F. Kristensen  2007    133          45.52   
  A6  45.52                 
Aminah Khan  2006    114          47.91   
  Farum Svømmeklub  52.98                 
Sarah Nelander  2007    106          49.03   
  A6  56.14                 
Anne-Sofie Griger Bakbøl  2007    92          51.44   
  A6  56.82                 
10  Mira Capito  2007    91          51.61   
  A6  52.06                 
11  Clarafrederikke Sommer  2007    84          53.00   
  Frederiksværk Svømmeklub  52.75                 
12  Julie Nyrup Carelli  2007    73          55.43   
  A6  1:04.58                 
13  Lærke V. P. Jørgensen  2007    66          57.29   
  A6                   
14  Melanie Arentoft Petersen  2007    45          1:05.28   
  A6                   
Naya Høi Greve  2007              DNS   
  A6  41.98                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucca Frydendahl  2008    133          45.47   
  A6  47.46                 
Melani Jesse  2008    122          46.83   
  Frederiksværk Svømmeklub  48.28                 
Kornelia Eg  2008    53          1:01.49   
  A6  1:04.68                 
Lina Thejlman  2008    47          1:03.96   
  A6  1:13.41                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    341          28.99   
  A6  30.46                 
Boris Steenberg  2002    290          30.58   
  Farum Svømmeklub  31.11                 
Daniel Didriksen  2002    275          31.14  MD1 
  Frederiksværk Svømmeklub  31.61                 
Jonathan Resting Krontoft  2002    136          39.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  40.77                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mats Krüger  2004    275          31.14  MD2 
  Farum Svømmeklub  31.65                 
Anders Kousgard Kortegaar  2004    262          31.63   
  A6  32.00                 
Emil Stenholt Røpke  2004    228          33.12   
  A6  33.84                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    224          33.32   
  Farum Svømmeklub  33.65                 
Noah Tranum  2004    215          33.77   
  A6  34.78                 
Silas Folke Drigsdahl  2004    198          34.74   
  Frederiksværk Svømmeklub  34.78                 
Oliver Kofoed  2005    179          35.93   
  A6  38.31                 
Marco Stub Olsen  2004    162          37.10   
  A6  38.39                 
Andreas Jørgensen  2005    152          37.94   
  A6  39.98                 
10  Alexander Asmussen  2004    149          38.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.78                 
11  Younus Khan  2005    141          38.85   
  Farum Svømmeklub  41.35                 
12  Andreas Kemp  2004    129          40.02   
  Farum Svømmeklub  40.60                 
13  Benjamin Schultz Hansen  2005    113          41.84   
  Farum Svømmeklub  44.95                 
14  Viktor Degn  2005    85          46.03   
  Frederiksværk Svømmeklub  50.18                 
15  Bertil Mørup Helmudt  2005    75          47.98   
  Farum Svømmeklub  57.58                 
Mads Holger From  2004              DNS   
  A6  34.47                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Koch Larsen  2006    139          39.07   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.54                 
Kristoffer Thaulow  2007    133          39.65   
  Farum Svømmeklub                   
Casper Gervin Jørgensen  2007    121          40.88   
  A6  45.53                 
Emanuele Holm Ciampi  2006    107          42.59   
  Farum Svømmeklub  42.62                 
Jacob Uldall-Jessen  2007    106          42.69   
  A6  45.01                 
Harald Rasmus Svendsen  2007    103          43.09  MD1 
  A6  48.12                 
Jonas Tornow Rasmussen  2007    103          43.09  MD2 
  A6  47.11                 
Stefan Angjelovski  2006    94          44.45   
  Farum Svømmeklub  43.97                 
Marius Severin Haugland  2006    90          45.11   
  Farum Svømmeklub  44.25                 
10  Joshua Michael Pedersen  2006    89          45.26   
  Farum Svømmeklub  50.43                 
11  Oscar Høck Just  2006    76          47.72   
  Farum Svømmeklub  45.87                 
12  Asbjørn Aksel Hansen  2006    68          49.47   
  Frederiksværk Svømmeklub  51.61                 
13  David Knudsen  2007    68          49.49   
  A6  46.16                 
14  Andy Nguyen  2006    53          53.74   
  Farum Svømmeklub  58.09                 
15  Kaare Asskildt  2006    52          54.18   
  Farum Svømmeklub  56.01                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Kjettrup Bjerrum  2008    77          47.46   
  A6  46.39                 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Laustsen  2003    263          1:25.89   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:27.50                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida-Marie Nørgaard  2005    255          1:26.74   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:27.44                 
                     
Silja Brage  2005    252          1:27.08   
  A6  1:28.76                 
                     
Emily Schile Nilsson  2005    251          1:27.17   
  A6  1:29.76                 
                     
Lucca Andreasen  2004    246          1:27.81   
  A6  1:29.81                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    235          1:29.07   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:35.29                 
                     
Malou Nielsen  2005    228          1:29.97   
  Farum Svømmeklub  1:30.12                 
                     
Julie Larsen  2005    228          1:30.06   
  A6  1:36.89                 
                     
Annika Toft Rasmussen  2004    221          1:31.01   
  A6  1:32.17                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005    202          1:33.67   
  Farum Svømmeklub  1:32.67                 
                     
10  Laura Bjerregaard Withen  2004    154          1:42.62   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:48.75                 
                     
Frederikke Meisner From  2004              DNS   
  A6  1:36.71                 
                     
Ronja Jørgensen  2005              DNS   
  A6  1:41.14                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line L. Antvorskov  2007    109          1:55.05   
  A6  1:56.26                 
                     
Luna Damgaard  2006    93          2:01.05   
  A6                   
                     
Merle Asmussen  2006    89          2:02.88   
  A6  2:04.88                 
                     
Mira Capito  2007    79          2:07.72   
  A6                   
                     
Cecilie Lindhardt  2007    78          2:08.45   
  A6  2:08.76                 
                     
Camille Miolane  2007    77          2:09.01   
  A6                   
                     
Marcela F. Kristensen  2007    76          2:09.66   
  A6                   
                     
Patricia Christensen  2007    56          2:23.29   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:22.68                 
                     
Anna Merl Larsen  2006              DNS   
  A6  1:57.07                 
                     
Sabine Søgaard Aagreen  2006              DNS   
  A6                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Frydenlund Hansen  2008    81          2:06.84   
  A6                   
                     
Kornelia Eg  2008    68          2:14.34   
  A6                   
                     
Lina Thejlman  2008    61          2:19.76   
  A6                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boris Steenberg  2002    224          1:20.49   
  Farum Svømmeklub  1:21.69                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mats Krüger  2004    204          1:22.97   
  Farum Svømmeklub  1:22.24                 
                     
Anders Kousgard Kortegaar  2004    198          1:23.84   
  A6  1:25.36                 
                     
Noah Tranum  2004    183          1:26.16   
  A6  1:25.16                 
                     
Marco Stub Olsen  2004    132          1:35.94   
  A6  1:40.34                 
                     
Alexander Asmussen  2004    98          1:46.10   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:53.93                 
                     
Bertil Mørup Helmudt  2005    71          1:57.95   
  Farum Svømmeklub  1:56.09                 
                     
Mads Holger From  2004              DNS   
  A6  1:30.39                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Uldall-Jessen  2007    72          1:57.17   
  A6  1:52.10                 
                     
Harald Rasmus Svendsen  2007    69          1:59.02   
  A6                   
                     
Casper Gervin Jørgensen  2007    66          2:00.93   
  A6  2:02.25                 
                     
David Knudsen  2007    58          2:05.86   
  A6                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Kjettrup Bjerrum  2008    49          2:13.24   
  A6                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    345          1:28.86   
  A6  1:41.72                 
                     
Line Thode Møller  2004    251          1:38.78   
  Farum Svømmeklub  1:38.64                 
                     
Andrea Nannberg  2005    224          1:42.64   
  Hillerød Svømmeklub  1:54.18                 
                     
Emily Schile Nilsson  2005    218          1:43.61   
  A6  1:46.19                 
                     
Isabella Larsen  2005    217          1:43.72   
  A6  2:10.84                 
                     
Eva Hlynsdottir  2005    196          1:47.25   
  A6  1:52.35                 
                     
Caroline Henning  2005    194          1:47.72   
  Hillerød Svømmeklub  1:59.26                 
                     
Amalie Frost Fischer  2005    177          1:50.88   
  Farum Svømmeklub  2:00.07                 
                     
Ellen Prescott  2005    159          1:55.07   
  Hillerød Svømmeklub  1:50.01                 
                     
10  Emma Nissen  2004    149          1:57.41   
  Hillerød Svømmeklub  1:50.08                 
                     
11  Anna Olivia Kichhhoff  2005    144          1:58.73   
  Hillerød Svømmeklub  2:07.76                 
                     
12  Frida Karoline Ikkala  2005    128          2:03.47   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:04.45                 
                     
13  Lise Elton Jokumsen  2004    114          2:08.25   
  Hillerød Svømmeklub  2:10.01                 
                     
14  Emma Mølholm  2005    114          2:08.59   
  Hillerød Svømmeklub  2:13.16                 
                     
15  Anine Munch Kofoed  2005    105          2:12.01   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:26.19                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Rømer  2006    214          1:44.23   
  Farum Svømmeklub  1:50.51                 
                     
Astrid Nørgaard  2007    161          1:54.57   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:58.55                 
                     
Anne-Sofie Griger Bakbøl  2007    119          2:06.75   
  A6  2:10.62                 
                     
Aminah Khan  2006    115          2:08.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Merle Asmussen  2006    113          2:08.76   
  A6  2:05.87                 
                     
Natasja Boesgaard  2007    97          2:15.60   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:18.26                 
                     
Line L. Antvorskov  2007    88          2:20.08   
  A6                   
                     
Sarah Nelander  2007    75          2:27.55   
  A6                   
                     
Julie Nyrup Carelli  2007    55          2:43.28   
  A6                   
                     
Anna Merl Larsen  2006              DNS   
  A6  2:25.26                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melani Jesse  2008    97          2:15.26   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:13.04                 
                     
Lucca Frydendahl  2008    74          2:28.47   
  A6                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Toftehøj  2003    274          1:25.59   
  A6  1:28.27                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    182          1:38.03   
  A6  1:36.35                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Velschow Malmolin  2005    172          1:39.93   
  Farum Svømmeklub  1:40.39                 
                     
Emil Stenholt Røpke  2004    170          1:40.19   
  A6  1:47.83                 
                     
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    128          1:50.18   
  Hillerød Svømmeklub  1:50.01                 
                     
Oliver Kofoed  2005    114          1:54.54   
  A6                   
                     
Andreas Jørgensen  2005    101          1:59.11   
  A6  2:00.10                 
                     
Younus Khan  2005    93          2:02.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Koch Larsen  2006    128          1:50.28   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:53.84                 
                     
Marius Severin Haugland  2006    95          2:01.53   
  Farum Svømmeklub  1:59.05                 
                     
Jonas Tornow Rasmussen  2007    77          2:10.49   
  A6  2:01.76                 
                     
Emanuele Holm Ciampi  2006    61          2:20.63   
  Farum Svømmeklub  2:23.30                 
                     
Harald Rasmus Svendsen  2007              DNS   
  A6                   
                     
Asbjørn Aksel Hansen  2006              DSQ  Sakseben 0-100m 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:17.72                 
                     
Casper Gervin Jørgensen  2007              DSQ  Flyben 0-100m 
  A6  2:31.84                 
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilda Colley  2003    251          40.66   
  A6  41.68                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Nielsen  2005    257          40.36   
  Farum Svømmeklub  40.87                 
Silja Brage  2005    245          41.02  OD1 
  A6  42.47                 
Lucca Andreasen  2004    245          41.02  OD2 
  A6  43.08                 
Josefine Nielsen  2005    209          43.19   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.20                 
Andrea Nannberg  2005    178          45.61   
  Hillerød Svømmeklub  50.01                 
Mathilde Thor Møller  2005    153          47.93   
  Farum Svømmeklub  50.11                 
Eva Hlynsdottir  2005    153          47.99   
  A6  47.37                 
Frida Amalie Spellerberg  2004    137          49.71   
  Farum Svømmeklub  52.58                 
Kirstine Tønder Kragh  2005    137          49.79   
  Farum Svømmeklub  51.26                 
10  Ellen Prescott  2005    129          50.73   
  Hillerød Svømmeklub  52.30                 
11  Amalie Frost Fischer  2005    127          51.01   
  Farum Svømmeklub  49.12                 
12  Maya Böcher Lassen  2005    112          53.19   
  Farum Svømmeklub  51.65                 
13  Thilde Sulsbrück  2005    83          58.77   
  Farum Svømmeklub  1:02.53                 
Frederikke Meisner From  2004              DNS   
  A6  46.58                 
Lise Elton Jokumsen  2004              DSQ  Afslutning på mave 
  Hillerød Svømmeklub  50.01                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Rømer  2006    169          46.34   
  Farum Svømmeklub  48.83                 
Helene Friis Fanø  2007    152          48.01   
  Farum Svømmeklub  49.24                 
Natasja Boesgaard  2007    120          51.99   
  Frederiksværk Svømmeklub  52.66                 
Aminah Khan  2006    98          55.53   
  Farum Svømmeklub  58.63                 
Camille Miolane  2007    89          57.41   
  A6  59.80                 
Cecilie Lindhardt  2007    81          59.11   
  A6  59.61                 
Lærke V. P. Jørgensen  2007    76          1:00.51   
  A6                   
Clarafrederikke Sommer  2007    64          1:03.93   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.19                 
Patricia Christensen  2007    59          1:05.64   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:07.98                 
Naya Høi Greve  2007              DNS   
  A6  49.98                 
Sabine Søgaard Aagreen  2006              DNS   
  A6                   
Melanie Arentoft Petersen  2007              DSQ  Afslutning på mave 
  A6                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Frydenlund Hansen  2008    92          56.83   
  A6  1:03.29                 
Melani Jesse  2008    78          59.83   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:03.52                 
Kornelia Eg  2008    70          1:02.10   
  A6                   
Lina Thejlman  2008    52          1:08.37   
  A6                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Toftehøj  2003    200          37.94   
  A6  39.00                 
Jonathan Resting Krontoft  2002    109          46.45   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Jørgensen  2005    95          48.54   
  A6  48.58                 
Andreas Kemp  2004    93          49.02   
  Farum Svømmeklub  49.76                 
Benjamin Schultz Hansen  2005    78          51.97   
  Farum Svømmeklub  53.70                 
Bertil Mørup Helmudt  2005    70          53.67   
  Farum Svømmeklub  55.16                 
Younus Khan  2005    68          54.18   
  Farum Svømmeklub  53.57                 
Mads Holger From  2004              DNS   
  A6  41.49                 
Oliver Kofoed  2005              DSQ  Afslutning på mave 
  A6                   
Viktor Degn  2005              DSQ  Ej fortsat bevægelse 
  Frederiksværk Svømmeklub  58.83                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Høck Just  2006    118          45.26   
  Farum Svømmeklub  51.17                 
Jacob Koch Larsen  2006    80          51.37   
  Frederiksværk Svømmeklub  52.07                 
Jacob Uldall-Jessen  2007    73          53.10   
  A6  49.96                 
Stefan Angjelovski  2006    66          54.96   
  Farum Svømmeklub  55.71                 
Jonas Tornow Rasmussen  2007    64          55.49   
  A6                   
Marius Severin Haugland  2006    61          56.43   
  Farum Svømmeklub  56.21                 
Kristoffer Thaulow  2007    58          57.22   
  Farum Svømmeklub                   
David Knudsen  2007    58          57.33   
  A6  1:00.67                 
Kaare Asskildt  2006    52          59.18   
  Farum Svømmeklub  1:01.37                 
10  Joshua Michael Pedersen  2006    50          1:00.00   
  Farum Svømmeklub  1:03.52                 
11  Emanuele Holm Ciampi  2006    48          1:00.77   
  Farum Svømmeklub  57.13                 
12  Andy Nguyen  2006    35          1:07.58   
  Farum Svømmeklub  1:08.95                 
Joachim Nyvang Thorngreen  2007              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:08.01                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Kjettrup Bjerrum  2008    47          1:01.53   
  A6  1:05.70                 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilda Colley  2003    348          2:37.36   
  A6  2:40.08                 
                     
Mathilde Laustsen  2003    335          2:39.48   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:40.17                 
                     
Ida Lund Järund  2003    267          2:51.94   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:57.37                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    349          2:37.33   
  A6  2:54.88                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004    327          2:40.72   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:42.42                 
                     
Isabella Larsen  2005    318          2:42.26   
  A6  2:51.73                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    316          2:42.56   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:48.18                 
                     
Annika Toft Rasmussen  2004    307          2:44.12   
  A6  2:50.12                 
                     
Julie Larsen  2005    269          2:51.58   
  A6  3:14.73                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005    263          2:52.71   
  Farum Svømmeklub  2:55.86                 
                     
Emily Schile Nilsson  2005    253          2:55.05   
  A6  2:58.46                 
                     
Pernille Sommer  2004    247          2:56.52   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:14.49                 
                     
10  Line Thode Møller  2004    224          3:02.36   
  Farum Svømmeklub  3:18.63                 
                     
11  Ida-Marie Nørgaard  2005    218          3:03.97   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:04.19                 
                     
12  Laura Bjerregaard Withen  2004    205          3:07.71   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:39.19                 
                     
13  Josefine Nielsen  2005    178          3:16.88   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:19.12                 
                     
Ronja Jørgensen  2005              DNS   
  A6                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line L. Antvorskov  2007    128          3:39.47   
  A6                   
                     
Luna Damgaard  2006    119          3:45.15   
  A6                   
                     
Merle Asmussen  2006    106          3:53.85   
  A6  4:21.21                 
                     
Marcela F. Kristensen  2007    105          3:54.41   
  A6                   
                     
Mira Capito  2007    75          4:22.49   
  A6                   
                     
Anne-Sofie Griger Bakbøl  2007    74          4:22.76   
  A6                   
                     
Cecilie Lindhardt  2007    72          4:25.15   
  A6  4:29.08                 
                     
Julie Nyrup Carelli  2007    68          4:31.25   
  A6                   
                     
Camille Miolane  2007    67          4:31.85   
  A6                   
                     
Anna Merl Larsen  2006              DNS   
  A6                   
                     
Naya Høi Greve  2007              DNS   
  A6                   
                     
Sabine Søgaard Aagreen  2006              DNS   
  A6                   
                     
Sarah Nelander  2007              DNF   
  A6                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucca Frydendahl  2008    82          4:14.71   
  A6                   
                     
Mille Frydenlund Hansen  2008    62          4:39.75   
  A6                   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    302          2:28.02   
  A6  2:31.03                 
                     
Victor Toftehøj  2003    264          2:34.85   
  A6  2:40.05                 
                     
Daniel Didriksen  2002    232          2:41.57   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Boris Steenberg  2002              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  2:32.91                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mats Krüger  2004    295          2:29.22   
  Farum Svømmeklub  2:31.95                 
                     
Anders Kousgard Kortegaar  2004    221          2:44.18   
  A6                   
                     
Noah Tranum  2004    206          2:48.24   
  A6  2:54.01                 
                     
Emil Stenholt Røpke  2004    204          2:48.60   
  A6  2:53.46                 
                     
Silas Folke Drigsdahl  2004    201          2:49.50   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:47.08                 
                     
Andreas Velschow Malmolin  2005    192          2:51.99   
  Farum Svømmeklub  2:57.19                 
                     
Marco Stub Olsen  2004    136          3:12.97   
  A6  3:23.01                 
                     
Alexander Asmussen  2004    136          3:13.12   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:29.28                 
                     
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
A6 Mix 1  2002              2:09.90   
  A6  2:12.00                 
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003                 
  Maya Hauerberg Terp  2005                 
  Noah Tranum  2004                 
  Silja Brage  2005      2:09.90        2:09.90   
                     
Stålmix 1 Frederiksværk  2002              2:14.47  OD1 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:10.00                 
  Daniel Didriksen  2002                 
  Mathilde Laustsen  2003                 
  Luna Trojlsgaard  2004                 
  Silas Folke Drigsdahl  2004      2:14.47        2:14.47   
                     
Farum Mix 1  2002              2:14.47  OD2 
  Farum Svømmeklub  2:14.00                 
  Boris Steenberg  2002                 
  Andreas Velschow Malmolin  2005                 
  Malou Nielsen  2005                 
  Line Thode Møller  2004      2:14.47        2:14.47   
                     
A6 Mix 2  2002              2:19.12   
  A6  2:22.00                 
  Matilda Colley  2003                 
  Marco Stub Olsen  2004                 
  Anders Kousgard Kortegaar  2004                 
  Isabella Larsen  2005      2:19.12        2:19.12   
                     
A6 Mix 3  2002              2:19.29   
  A6  2:32.00                 
  Julie Larsen  2005                 
  Victor Toftehøj  2003                 
  Emily Schile Nilsson  2005                 
  Emil Stenholt Røpke  2004      2:19.29        2:19.29   
                     
Farum Mix 2  2002              2:31.94   
  Farum Svømmeklub  2:11.00                 
  Mats Krüger  2004                 
  Kristoffer Thaulow  2007                 
  Mille Korndal-Henriksen  2005                 
  Mathilde Rømer  2006      2:31.94        2:31.94   
                     
Stålmix 3 Frederiksværk  2004              2:48.40   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:23.00                 
  Josefine Nielsen  2005                 
  Laura Bjerregaard Withen  2004                 
  Jacob Koch Larsen  2006                 
  Asbjørn Aksel Hansen  2006      2:48.40        2:48.40   
                     
Farum Mix 3  2002              2:51.75   
  Farum Svømmeklub  2:20.00                 
  Amalie Frost Fischer  2005                 
  Mathilde Thor Møller  2005                 
  Andreas Kemp  2004                 
  Younus Khan  2005      2:51.75        2:51.75   
                     
Farum Mix 5  2002              2:58.48   
  Farum Svømmeklub  2:30.00                 
  Joshua Michael Pedersen  2006                 
  Maya Böcher Lassen  2005                 
  Helene Friis Fanø  2007                 
  Marius Severin Haugland  2006      2:58.48        2:58.48   
                     
10  Farum Mix 6  2002              3:10.59   
  Farum Svømmeklub  2:31.00                 
  Aminah Khan  2006                 
  Thilde Sulsbrück  2005                 
  Oscar Høck Just  2006                 
  Emanuele Holm Ciampi  2006      3:10.59        3:10.59   
                     
11  Farum Mix 4  2002              3:14.62   
  Farum Svømmeklub  2:21.00                 
  Kirstine Tønder Kragh  2005                 
  Andy Nguyen  2006                 
  Frida Amalie Spellerberg  2004                 
  Benjamin Schultz Hansen  2005      3:14.62        3:14.62   
                     
Stålmix 2 Frederiksværk  2003              DSQ  Tyvstart 2. skifte 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:13.00                 
  Ida Lund Järund  2003                 
  Maja Hallberg Langkilde  2004                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  13 november 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:13