Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Sprint Cup 2016    Udskriftsdato  23 oktober 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 oktober 2016         
 
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea F. Johansen  2003    391          1:17.44   
  Herlev Svømning  1:11.12                 
                     
Marike Nevermann  2003    363          1:19.44   
  Farum Svømmeklub  1:20.00                 
                     
Maj Jensen  2003    359          1:19.72   
  Farum Svømmeklub  1:25.26                 
                     
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:19.31                 
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    705          56.91   
  Farum Svømmeklub  57.88                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    315          1:14.42   
  Farum Svømmeklub  1:13.72                 
                     
Simon Als-Nielsen  2003    207          1:25.61   
  Farum Svømmeklub  1:25.00                 
                     
Lars Reber Knudsen  2003    191          1:27.88   
  Farum Svømmeklub  1:33.92                 
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    467          33.08   
  Farum Svømmeklub  33.76                 
Thea F. Johansen  2003    431          33.98   
  Herlev Svømning  32.22                 
Sarah Sejr Aagaard  2000    418          34.32   
  Farum Svømmeklub  36.00                 
Maya Ehlers Hansen  2004    321          37.47   
  Farum Svømmeklub  36.80                 
Karoline K. Larsen  2004    273          39.55   
  Farum Svømmeklub  38.84                 
Dagmar Boeck  2004    262          40.07   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Pii Frederiksen  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  33.81                 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Olesen  1995    556          27.02   
  Farum Svømmeklub  26.63                 
Thomas Bech  1998    459          28.80   
  Farum Svømmeklub  28.94                 
Malthe Letting  2001    409          29.93   
  Farum Svømmeklub  29.99                 
Christian Ong Hansen  2001    371          30.90   
  Farum Svømmeklub  30.62                 
Johannes K. Larsen  2002    330          32.13   
  Farum Svømmeklub  32.25                 
Mats Krüger  2004    209          37.42   
  Farum Svømmeklub  37.73                 
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    453          2:35.74   
  Farum Svømmeklub  2:38.00                 
                     
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998    566          2:11.23   
  Farum Svømmeklub  2:12.12                 
                     
Thomas Bech  1998    523          2:14.68   
  Farum Svømmeklub  2:11.69                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    500          2:16.76   
  Farum Svømmeklub  2:19.21                 
                     
 
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002    551          1:02.07   
  Farum Svømmeklub  1:03.07                 
                     
Marike Nevermann  2003    403          1:08.88   
  Farum Svømmeklub  1:13.23                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004    386          1:09.88   
  Farum Svømmeklub  1:11.53                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    377          1:10.46   
  Farum Svømmeklub  1:09.36                 
                     
Malou Nielsen  2005    293          1:16.58   
  Farum Svømmeklub  1:31.60                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005    254          1:20.31   
  Farum Svømmeklub  1:20.29                 
                     
Clara Marott Schelde  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:03.31                 
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  1:04.38                 
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Siem Pedersen  1991    746          49.55   
  Farum Svømmeklub  2:00.00                 
                     
Philip Greve  1998    680          51.08   
  Farum Svømmeklub  50.28                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    407          1:00.61   
  Farum Svømmeklub  1:00.87                 
                     
Anders Christian Damgaard  2000    370          1:02.55   
  Farum Svømmeklub  1:03.01                 
                     
Cornelius Olsen  2005    288          1:08.00   
  Farum Svømmeklub  1:08.09                 
                     
Simon Als-Nielsen  2003    274          1:09.18   
  Farum Svømmeklub  1:11.49                 
                     
Mats Krüger  2004    254          1:10.90   
  Farum Svømmeklub  1:17.13                 
                     
Benjamin Hougaard  2003    231          1:13.21   
  Farum Svømmeklub  1:17.47                 
                     
Lars Reber Knudsen  2003    213          1:15.23   
  Farum Svømmeklub  1:23.33                 
                     
10  Andreas Velschow Malmolin  2005    200          1:16.77   
  Farum Svømmeklub  1:29.42                 
                     
Alens Daugelis  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:04.99                 
                     
Johannes K. Larsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  1:06.17                 
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    445          1:21.68   
  Farum Svømmeklub  1:26.33                 
                     
Line Thode Møller  2004    252          1:38.64   
  Farum Svømmeklub  1:41.89                 
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Hedegaard  1990    709          1:02.35   
  Farum Svømmeklub  59.19                 
                     
Anders Christian Damgaard  2000    358          1:18.29   
  Farum Svømmeklub  1:14.73                 
                     
Benjamin Hougaard  2003    178          1:38.77   
  Farum Svømmeklub  1:39.70                 
                     
Andreas Velschow Malmolin  2005    169          1:40.39   
  Farum Svømmeklub  1:43.29                 
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kathrine Pii Frederiksen  2000    478          2:32.44   
  Farum Svømmeklub  2:33.61                 
                     
Thea F. Johansen  2003    439          2:36.87   
  Herlev Svømning  2:32.00                 
                     
Karoline K. Larsen  2004    258          3:07.23   
  Farum Svømmeklub  2:57.93                 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Ong Hansen  2001    348          2:30.04   
  Farum Svømmeklub  2:26.17                 
                     
Cornelius Olsen  2005    295          2:38.65   
  Farum Svømmeklub  2:42.60                 
                     
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea F. Johansen  2003    364          34.14   
  Herlev Svømning  31.68                 
Sarah Holm Clausen  2004    346          34.71   
  Farum Svømmeklub  34.52                 
Maj Jensen  2003    327          35.37   
  Farum Svømmeklub  35.27                 
Malou Nielsen  2005    188          42.54   
  Farum Svømmeklub  40.22                 
Line Thode Møller  2004    151          45.74   
  Farum Svømmeklub  44.49                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    125          48.75   
  Farum Svømmeklub                   
Clara Marott Schelde  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  30.85                 
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  33.76                 
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998    567          26.33   
  Farum Svømmeklub  26.06                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    489          27.66   
  Farum Svømmeklub  27.92                 
Alens Daugelis  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  35.61                 
 
Løb 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Piger 3  2003    312          2:33.35   
  Farum Svømmeklub  2:40.00                 
  Maya Ehlers Hansen  2004      37.49        37.49   
  Line Thode Møller  2004                 
  Maj Jensen  2003                 
  Mille Korndal-Henriksen  2005      2:33.35        2:33.35   
                     
Farum Piger 2  2000              DSQ  Ej startberettiget 
  Farum Svømmeklub  2:35.00                 
                     
Farum Piger 5  2003              DSQ  Tyvstart 3. skift 
  Farum Svømmeklub                   
  Karoline K. Larsen  2004      41.97        41.97   
  Marike Nevermann  2003                 
  Sarah Holm Clausen  2004                 
                     
 
Løb 32, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Drenge 4  1996    472          1:56.20   
  Farum Svømmeklub  2:35.00                 
  Chris Johansen  1996      29.59        29.59   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998                 
  Daniel Christian  1998                 
  Simon Als-Nielsen  2003      1:56.20        1:56.20   
                     
Farum Drenge 3  1998    404          2:02.34   
  Farum Svømmeklub  2:25.00                 
  Johannes K. Larsen  2002      32.38        32.38   
  Philip Greve  1998                 
  Lars Reber Knudsen  2003                 
  Rasmus Thode Møller  2002      2:02.34        2:02.34   
                     
Farum Drenge 2  1995    373          2:05.63   
  Farum Svømmeklub  2:15.00                 
  Christian Ong Hansen  2001      30.96        30.96   
  Andreas Velschow Malmolin  2005                 
  Marcus Olesen  1995                 
  Malthe Letting  2001      2:05.63        2:05.63   
                     
Farum Drenge 1  1998    350          2:08.35   
  Farum Svømmeklub  1:46.02                 
  Cornelius Olsen  2005      34.70        34.70   
  Anders Christian Damgaard  2000                 
  Thomas Bech  1998                 
  Mats Krüger  2004      2:08.35        2:08.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  23 oktober 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:33