Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Sprint Cup 2016    Udskriftsdato  22 oktober 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 oktober 2016         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998              DSQ  2 flyben v 100m 
  Farum Svømmeklub  2:03.12                 
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Altoft  1998    633          27.06   
  Hørsholm Svømmeforening  26.60                 
Stine Saaby Schmidt  2002    584          27.80   
  Farum Svømmeklub  30.00                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    562          28.16   
  Farum Svømmeklub  28.88                 
Clara Marott Schelde  2000    513          29.03   
  Farum Svømmeklub  28.99                 
Maya Ehlers Hansen  2004    421          31.00   
  Farum Svømmeklub  31.19                 
Sarah Holm Clausen  2004    401          31.51   
  Farum Svømmeklub  32.52                 
Marike Nevermann  2003    385          31.94   
  Farum Svømmeklub  32.41                 
Mia Krüger  2002    344          33.16   
  Farum Svømmeklub  31.15                 
Malou Nielsen  2005    317          34.07   
  Farum Svømmeklub  33.75                 
10  Line Thode Møller  2004    289          35.12   
  Farum Svømmeklub  36.82                 
11  Mille Korndal-Henriksen  2005    286          35.27   
  Farum Svømmeklub  36.62                 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    656          23.31   
  Farum Svømmeklub  23.29                 
Thomas Bech  1998    517          25.23   
  Farum Svømmeklub  23.91                 
Malthe Letting  2001    493          25.64   
  Farum Svømmeklub  26.07                 
Rasmus Thode Møller  2002    414          27.17   
  Farum Svømmeklub  31.51                 
Anders Christian Damgaard  2000    375          28.09   
  Farum Svømmeklub  28.36                 
Alens Daugelis  2002    332          29.23   
  Farum Svømmeklub  30.04                 
Simon Als-Nielsen  2003    294          30.46   
  Farum Svømmeklub  31.49                 
Benjamin Hougaard  2003    274          31.17   
  Farum Svømmeklub  35.70                 
Mats Krüger  2004    262          31.65   
  Farum Svømmeklub  34.61                 
10  Lars Reber Knudsen  2003    230          33.04   
  Farum Svømmeklub  34.16                 
11  Andreas Velschow Malmolin  2005    218          33.65   
  Farum Svømmeklub  34.97                 
Johannes K. Larsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  29.45                 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    406          3:01.65   
  Farum Svømmeklub  3:11.25                 
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    520          2:29.75   
  Farum Svømmeklub  2:24.68                 
                     
Anders Christian Damgaard  2000    349          2:50.96   
  Farum Svømmeklub  2:43.61                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kathrine Pii Frederiksen  2000    438          1:12.45   
  Farum Svømmeklub  1:12.12                 
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    411          1:13.99   
  Farum Svømmeklub  1:16.89                 
                     
Maj Jensen  2003    370          1:16.62   
  Farum Svømmeklub  1:21.91                 
                     
Marike Nevermann  2003    316          1:20.75   
  Farum Svømmeklub  1:21.23                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    304          1:21.80   
  Farum Svømmeklub  1:23.39                 
                     
Karoline K. Larsen  2004    236          1:29.01   
  Farum Svømmeklub  1:25.62                 
                     
Malou Nielsen  2005    226          1:30.22   
  Farum Svømmeklub  1:30.12                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Olesen  1995    571          58.94   
  Farum Svømmeklub  56.95                 
                     
Christian Ong Hansen  2001    371          1:08.03   
  Farum Svømmeklub  1:06.06                 
                     
Johannes K. Larsen  2002    307          1:12.45   
  Farum Svømmeklub  1:10.61                 
                     
Cornelius Olsen  2005    285          1:14.33   
  Farum Svømmeklub  1:21.34                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    487          1:09.38   
  Farum Svømmeklub  1:08.98                 
                     
Clara Marott Schelde  2000    456          1:10.92   
  Farum Svømmeklub  1:09.76                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004    257          1:25.79   
  Farum Svømmeklub  1:31.30                 
                     
Maj Jensen  2003    226          1:29.53   
  Farum Svømmeklub  1:29.13                 
                     
Karoline K. Larsen  2004    215          1:31.12   
  Farum Svømmeklub  1:31.99                 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998    578          58.12   
  Farum Svømmeklub  58.70                 
                     
Thomas Bech  1998    568          58.47   
  Farum Svømmeklub  57.20                 
                     
 
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kathrine Pii Frederiksen  2000    429          2:26.88   
  Farum Svømmeklub  2:21.68                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005    249          2:55.86   
  Farum Svømmeklub  2:59.02                 
                     
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  2:25.72                 
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Letting  2001    535          2:02.37   
  Farum Svømmeklub  2:03.33                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    366          2:18.82   
  Farum Svømmeklub  2:21.57                 
                     
Alens Daugelis  2002    360          2:19.57   
  Farum Svømmeklub  2:23.31                 
                     
Cornelius Olsen  2005    303          2:27.90   
  Farum Svømmeklub  2:25.74                 
                     
Simon Als-Nielsen  2003    275          2:32.74   
  Farum Svømmeklub  2:34.16                 
                     
Mats Krüger  2004    269          2:33.91   
  Farum Svømmeklub  2:31.95                 
                     
Benjamin Hougaard  2003    228          2:42.64   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lars Reber Knudsen  2003    200          2:49.69   
  Farum Svømmeklub  3:02.02                 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Altoft  1998    494          36.43   
  Hørsholm Svømmeforening  36.91                 
Dagmar Boeck  2004    458          37.34   
  Farum Svømmeklub  38.20                 
Sarah Sejr Aagaard  2000    380          39.75   
  Farum Svømmeklub  38.47                 
Line Thode Møller  2004    225          47.34   
  Farum Svømmeklub  47.22                 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    732          28.01   
  Farum Svømmeklub  28.00                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    510          31.59   
  Farum Svømmeklub  30.92                 
Anders Christian Damgaard  2000    390          34.55   
  Farum Svømmeklub  34.08                 
Christian Ong Hansen  2001    327          36.62   
  Farum Svømmeklub  38.46                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    173          45.26   
  Farum Svømmeklub  48.31                 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Piger 2  2000    521          1:57.08   
  Farum Svømmeklub  2:06.00                 
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      28.46        28.46   
  Stine Saaby Schmidt  2002                 
  Sarah Sejr Aagaard  2000                 
  Clara Marott Schelde  2000      1:57.08        1:57.08   
                     
Farum Piger 1  1998    458          2:02.23   
  Farum Svømmeklub  2:41.42                 
  Maya Ehlers Hansen  2004      30.98        30.98   
  Sofia Altoft  1998                 
  Kathrine Pii Frederiksen  2000                 
  Mia Krüger  2002      2:02.23        2:02.23   
                     
Farum Piger 3  2003    405          2:07.36   
  Farum Svømmeklub  2:16.00                 
  Maj Jensen  2003      31.95        31.95   
  Sarah Holm Clausen  2004                 
  Marike Nevermann  2003                 
  Dagmar Boeck  2004      2:07.36        2:07.36   
                     
Farum Piger 4  2004    276          2:24.59   
  Farum Svømmeklub  2:20.00                 
  Karoline K. Larsen  2004      35.44        35.44   
  Mille Korndal-Henriksen  2005                 
  Line Thode Møller  2004                 
  Malou Nielsen  2005      2:24.59        2:24.59   
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Drenge 4  1998    474          1:45.93   
  Farum Svømmeklub  2:10.00                 
  Johannes K. Larsen  2002      29.26        29.26   
  Rasmus Thode Møller  2002                 
  Lasse Kriegel Skovrup  1998                 
  Daniel Christian  1998      1:45.93        1:45.93   
                     
Farum Drenge 1  1998    430          1:49.36   
  Farum Svømmeklub  1:35.17                 
  Cornelius Olsen  2005      31.41        31.41   
  Anders Christian Damgaard  2000                 
  Malthe Letting  2001                 
  Thomas Bech  1998      1:49.36        1:49.36   
                     
Farum Drenge 3  1998    353          1:56.77   
  Farum Svømmeklub  2:04.00                 
  Simon Als-Nielsen  2003      31.42        31.42   
  Alens Daugelis  2002                 
  Lars Reber Knudsen  2003                 
  Philip Greve  1998      1:56.77        1:56.77   
                     
Farum Drenge 2  1995    346          1:57.58   
  Farum Svømmeklub  1:56.00                 
  Mats Krüger  2004      32.37        32.37   
  Andreas Velschow Malmolin  2005                 
  Christian Ong Hansen  2001                 
  Marcus Olesen  1995      1:57.58        1:57.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 oktober 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:22