Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  02 maj 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Brandt Nielsen  1998    602          28.92   
  Lyngby Svømmeklub  28.94                 
Ida Agerbak Trandum  1996    570          29.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.86                 
Caroline Hørlykke  2000    529          30.20  Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  30.65                 
Sophie Amalie Schøn  1999    529          30.20  Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  28.84                 
Frederikke Houen  1998    513          30.50   
  Helsingør Svømmeklub  30.47                 
Freja Gram  1999    512          30.52  Junior Bronze 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.08                 
Klara Reeh  1999    538          30.02   
  Lyngby Svømmeklub  30.03                 
Frederikke Dons  1998    515          30.46   
  Hvidovre Svømme Klub  30.73                 
Mia Steen Duus  2001    514          30.49   
  Sigma Swim Birkerød  31.52                 
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    509          30.59   
  Lyngby Svømmeklub  31.10                 
11  Erica Sjöholm  1997    497          30.83   
  Sjöbo Simsällskap  30.00                 
12  Clara Marott Schelde  2000    462          31.59   
  Farum Svømmeklub  31.00                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Hedegaard  1990    663          25.72   
  Farum Svømmeklub  25.32                 
Daniel Christian  1998    637          26.06  Junior Guld 
  Farum Svømmeklub  27.02                 
Jonas Vibsig Berding  1996    631          26.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.65                 
Marc Bach Nielsen  1994    631          26.15   
  Hvidovre Svømme Klub  26.32                 
Philip Greve  1998    615          26.37  Junior Sølv 
  Farum Svømmeklub  26.50                 
Thomas Bech  1998    566          27.11  Junior Bronze 
  Farum Svømmeklub  26.20                 
Jakob Klint Axelsen  1996    575          26.96   
  Lyngby Svømmeklub  26.41                 
Oscar Olsson  1999    564          27.14   
  Sjöbo Simsällskap  27.33                 
Isak Larsson  2000    560          27.21   
  Sjöbo Simsällskap  26.78                 
10  Oliver Christiansen  1999    530          27.70   
  Helsinge Svømmeklub  27.18                 
11  Adam Hansen  1998    508          28.11   
  Søllerød Svømmeklub  28.54                 
12  Karl Bryde  2000    485          28.54   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.39                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    761          29.63  Farum Cup Stævnerekord 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.01                 
Katharina Nekhorochko  2000    661          31.06  Junior Guld 
  Sigma Swim Allerød  30.75                 
Mia Wennecke  1999    585          32.34  Junior Sølv 
  Helsingør Svømmeklub  32.55                 
Frederikke Mertins  2000    564          32.74  Junior Bronze 
  Hvidovre Svømme Klub  32.49                 
Cecilie Jørgensen  1998    551          33.00   
  Helsinge Svømmeklub  33.02                 
Emilie Hørlykke  1998    508          33.91   
  Lyngby Svømmeklub  32.94                 
Julie Stampe Meier  2001    556          32.90   
  Sigma Swim Birkerød  32.55                 
Sara Krell Refn  1999    519          33.67   
  Farum Svømmeklub  33.40                 
Emma Bjørnholdt  2000    505          33.97   
  Lyngby Svømmeklub  35.27                 
10  Mathilde Olsen  1998    490          34.31   
  Hvidovre Svømme Klub  32.65                 
11  Frederikke Dons  1998    468          34.83   
  Hvidovre Svømme Klub  34.90                 
Kaja Aunstrup  1998              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  33.65                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    781          26.10  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  25.44                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    576          28.89  Junior Guld 
  Helsingør Svømmeklub  28.85                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    568          29.02  Junior Sølv 
  Lyngby Svømmeklub  29.28                 
Chris Johansen  1996    560          29.16   
  Farum Svømmeklub  29.25                 
William Matras  1998    529          29.72  Junior Bronze 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.81                 
Jeppe Mathiassen  2000    487          30.54   
  Lyngby Svømmeklub  31.66                 
Isak Larsson  2000    518          29.92   
  Sjöbo Simsällskap  29.28                 
Maxemillian Pedersen  1996    518          29.92   
  Sigma Swim Allerød  29.54                 
Mikkel Ulrich  1998    430          31.85   
  Hvidovre Svømme Klub  32.88                 
10  Kristoffer Buus Langkilde  1999    416          32.18   
  Lyngby Svømmeklub  32.84                 
Jonas Hyllested  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.16                 
 
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    685  30.80  1:06.85  1:50.66    2:23.04   
  Sigma Swim Allerød  2:23.46                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    647  31.45  1:08.34  1:52.47    2:25.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.54                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    623  31.72  1:11.40  1:54.14    2:27.66  Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  2:25.81                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    610  31.51  1:10.11  1:54.01    2:28.70  Junior Sølv 
  Hvidovre Svømme Klub  2:26.96                 
                     
Erica Sjöholm  1997    562  31.82  1:11.15  1:58.00    2:32.82   
  Sjöbo Simsällskap  2:26.08                 
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    602  32.29  1:11.01  1:54.76    2:29.29   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.26                 
                     
Sara Fogh Myrup  1997    564  32.57  1:15.40  1:58.17    2:32.57   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.93                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    562  32.57  1:12.25  1:57.59    2:32.80  Junior Bronze 
  Lyngby Svømmeklub  2:30.71                 
                     
Frederikke Dons  1998    542  32.72  1:14.13  2:01.11    2:34.66   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.52                 
                     
10  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    542  33.76    2:01.04    2:34.68   
  Hvidovre Svømme Klub  2:34.45                 
                     
11  Jamilla Bistrup  2001    478  33.72  1:17.26  2:02.82    2:41.28   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.39                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997              DSQ  crawlben vend. 100 m 
  Sigma Swim Allerød  2:21.39                 
                     
 
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998    705  28.03  1:01.60  1:38.29    2:08.03  Farum Cup Stævnerekord
Junior Guld 
  Farum Svømmeklub  2:11.59                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    632  28.39  1:03.19  1:41.99    2:12.80  Junior Sølv 
  Sigma Swim Allerød  2:14.30                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    587  28.45  1:05.15  1:43.67    2:16.13  Junior Bronze 
  Lyngby Svømmeklub  2:08.55                 
                     
Oliver Berggren Smidt  1997    547  29.93  1:04.78  1:46.74    2:19.39   
  Lyngby Svømmeklub  2:15.93                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    521  29.98  1:07.91  1:49.81    2:21.63   
  Sigma Swim Allerød  2:13.00                 
                     
Mikkel Ulrich  1998    430  30.42  1:09.01  1:53.84    2:31.03   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.24                 
                     
Frederik Presskorn  2000    450  30.87  1:09.15  1:55.15    2:28.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.84                 
                     
Marco Brander  1996    434  31.72  1:11.30  1:55.08    2:30.46   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:33.10                 
                     
Jeppe Mathiassen  2000    434  33.53  1:09.75  1:57.35    2:30.55   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.71                 
                     
10  Johan Feld Sørensen  1999    427  33.12  1:11.98  1:56.92    2:31.31   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.01                 
                     
11  Kristoffer Buus Langkilde  1999    394  32.24  1:09.64  1:58.26    2:35.39   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.06                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:25.05                 
                     
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emily Gantriis  1999    749  27.81        57.32  Junior Guld 
  Helsinge Svømmeklub  56.62                 
                     
Maj Howardsen  1997    696  28.67        58.75   
  Sigma Swim Allerød  58.28                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    693  29.11        58.84   
  Lyngby Svømmeklub  58.90                 
                     
Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    650  29.40        1:00.09  Junior Sølv 
  Sigma Swim Allerød  58.42                 
                     
Anna Boutrup  1998    606  30.34        1:01.50   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.67                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    600  29.79        1:01.72   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.37                 
                     
Freja Gram  1999    632  29.39        1:00.67  Junior Bronze 
  Gladsaxe Svømmeklub  58.22                 
                     
Mia Wennecke  1999    630  29.35        1:00.73   
  Helsingør Svømmeklub  59.98                 
                     
Stephanie Hansen  1996    622  29.49        1:00.97   
  Sigma Swim Allerød  1:00.50                 
                     
10  Caroline Hørlykke  2000    615  29.69        1:01.22   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.50                 
                     
11  Lina Sjöholm  2000    592  29.76        1:02.00   
  Sjöbo Simsällskap  1:01.32                 
                     
12  Emilie Hørlykke  1998    444  31.33        1:08.25   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.54                 
                     
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    785  24.26        50.84  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  50.91                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    649  26.41        54.18   
  Lyngby Svømmeklub  53.83                 
                     
Alexander Eggers  1999    642  25.99        54.35  Junior Guld 
  Sigma Swim Birkerød  55.13                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    635  26.25        54.57   
  Helsinge Svømmeklub  54.27                 
                     
Marc Bach Nielsen  1994    618  26.68        55.06   
  Hvidovre Svømme Klub  54.58                 
                     
William Matras  1998    575  26.95        56.38  Junior Sølv 
  Gladsaxe Svømmeklub  55.59                 
                     
Isak Larsson  2000    576  26.81        56.37  Junior Bronze 
  Sjöbo Simsällskap  55.16                 
                     
Maxemillian Pedersen  1996    544  27.08        57.43   
  Sigma Swim Allerød  55.89                 
                     
Mads Lünell Bruhn  1998    523  27.95        58.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  58.23                 
                     
10  Christian K. Jensen  2000    488  28.73        59.57   
  Sigma Swim Allerød  59.07                 
                     
11  Johan Feld Sørensen  1999    486  28.31        59.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.16                 
                     
12  Jakob Forsberg  2000    466  29.18        1:00.48   
  Helsinge Svømmeklub  1:00.13                 
                     
 
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:21,40 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    672  31.46  1:07.29  1:42.78    2:19.02  Farum Cup Stævnerekord 
  Sigma Swim Allerød  2:15.97                 
                     
Caroline Erichsen  1998    656  31.30  1:07.53  1:43.92    2:20.15   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.22                 
                     
Maj Howardsen  1997    648  31.72  1:06.95  1:43.50    2:20.70   
  Sigma Swim Allerød  2:16.22                 
                     
Anna Boutrup  1998    573  33.08  1:10.46  1:48.45    2:26.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.15                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000    504  33.49  1:11.01  1:51.51    2:33.06  Junior Guld 
  Sigma Swim Allerød  2:26.92                 
                     
Jamilla Bistrup  2001    467  33.74  1:13.28  1:54.73    2:36.90  Junior Sølv 
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.51                 
                     
 
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Jonas Hansen (1991) 2:08,70 2009-01-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    659  27.99  1:00.67  1:34.16    2:08.09  Farum Cup Stævnerekord
Junior Guld 
  Sigma Swim Birkerød  2:05.64                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    602  28.58  1:01.35  1:35.48    2:12.03  Junior Sølv
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.77                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    548  30.46  1:05.45  1:40.96    2:16.25  Junior Bronze 
  Sigma Swim Allerød  2:11.01                 
                     
Oscar Olsson  1999    530  28.93  1:02.38  1:39.15    2:17.71   
  Sjöbo Simsällskap  2:11.19                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    471  31.48  1:08.54  1:45.62    2:23.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.92                 
                     
 
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Steen Duus  2001    628  36.83        1:15.12  Farum Cup Stævnerekord
Junior Guld 
  Sigma Swim Birkerød  1:13.58                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    624  35.62        1:15.28   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.77                 
                     
Signe Nielsen  1998    580  36.45        1:17.14   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.10                 
                     
Julie Bak  1997    539  37.50        1:19.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.89                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    516  38.47        1:20.20  Junior Sølv 
  Lyngby Svømmeklub  1:19.04                 
                     
Anika Bryde  2000    473  38.29        1:22.59  Junior Bronze 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.21                 
                     
Stephanie Hansen  1996    484  39.36        1:21.95   
  Sigma Swim Allerød  1:22.51                 
                     
Frederikke Dons  1998    470  38.94        1:22.75   
  Hvidovre Svømme Klub  1:22.55                 
                     
Sara Tang-Holbek  2000    456  39.73        1:23.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.86                 
                     
10  Amalie W. Olsen  2001    389  41.55        1:28.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.89                 
                     
Marta Kruse Johansen  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:24.00                 
                     
 
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    725  30.33        1:04.46  Junior Guld 
  Farum Svømmeklub  1:02.64                 
                     
Niklas Hedegaard  1990    707  29.97        1:04.99   
  Farum Svømmeklub  1:01.89                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    568  32.53        1:09.93  Junior Sølv 
  Farum Svømmeklub  1:08.65                 
                     
Oliver Christiansen  1999    543  33.77        1:10.98  Junior Bronze 
  Helsinge Svømmeklub  1:10.51                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    534  32.53        1:11.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.92                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    498  34.27        1:13.05   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.71                 
                     
William Matras  1998    505  34.51        1:12.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.25                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    498  34.70        1:13.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.58                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    481  35.30        1:13.90   
  Sigma Swim Allerød  1:16.09                 
                     
10  Frederik Junker Neldeberg  2000    479  34.17        1:14.01   
  Helsinge Svømmeklub  1:12.23                 
                     
11  Mikkel Ulrich  1998    419  35.58        1:17.38   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.27                 
                     
12  Oliver Berggren Smidt  1997    403  37.24        1:18.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.71                 
                     
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    658  35.48  1:12.56  1:48.09    2:22.63   
  Sigma Swim Allerød  2:17.72                 
                     
Erica Sjöholm  1997    586  35.92  1:13.44  1:51.40    2:28.24   
  Sjöbo Simsällskap  2:24.05                 
                     
Mathilde Olsen  1998    548  34.91  1:13.00  1:52.33    2:31.56   
  Hvidovre Svømme Klub  2:30.29                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    532  36.86  1:15.69  1:54.66    2:33.10  Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  2:29.36                 
                     
Emilie Hørlykke  1998    527  36.93  1:15.91  1:55.43    2:33.53   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.85                 
                     
Mia Wennecke  1999    542  35.78  1:15.04  1:55.01    2:32.12  Junior Sølv 
  Helsingør Svømmeklub  2:29.72                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    524  36.05  1:15.18  1:55.36    2:33.88  Junior Bronze 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.85                 
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    520  35.48  1:14.51  1:54.31    2:34.18   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.06                 
                     
Frederikke Mertins  2000    497  35.15  1:14.40  1:55.10    2:36.61   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.91                 
                     
10  Sofie W. Krattet  2000    446  37.32  1:18.04  2:01.16    2:42.29   
  Helsinge Svømmeklub  2:35.45                 
                     
11  Kathrine Pii Frederiksen  2000    413  38.16  1:19.85  2:02.83    2:46.55   
  Farum Svømmeklub  2:38.61                 
                     
Klara Reeh  1999              DSQ  Over 15 m ved start 
  Lyngby Svømmeklub  2:27.98                 
                     
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    680  30.71  1:04.04  1:35.58    2:07.23  Farum Cup Stævnerekord
Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  2:05.75                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    555  31.77  1:05.37  1:40.90    2:16.17  Junior Sølv 
  Lyngby Svømmeklub  2:13.79                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    503  32.01  1:07.11  1:43.79    2:20.71  Junior Bronze 
  Helsingør Svømmeklub  2:14.97                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    484  33.54  1:10.42  1:47.28    2:22.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.33                 
                     
Jeppe Mathiassen  2000    452  37.66  1:16.94  1:50.56    2:25.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.13                 
                     
Alfred Persson  2000    438  33.13  1:11.50  1:50.08    2:27.31   
  Sjöbo Simsällskap  2:23.34                 
                     
 
Løb 37, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24,84 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Damer B    664          4:25.98   
  Sigma Swim  4:28.00                 
  Katharina Nekhorochko  2000      33.85  1:07.63      1:07.63   
  Sara Krog Christoffersen  1996      35.59  1:16.65      2:24.28   
  Marina Heller Hansen  1994      29.46  1:03.23      3:27.51   
  Maj Howardsen  1997      28.37  58.47      4:25.98   
                     
Lyngby Damer    599          4:35.23   
  Lyngby Svømmeklub  4:30.00                 
  Anna Brandt Nielsen  1998      32.58  1:07.35      1:07.35   
  Emma Bjørnholdt  2000      35.90  1:17.11      2:24.46   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      31.09  1:08.07      3:32.53   
  Emilie Hørlykke  1998      29.83  1:02.70      4:35.23   
                     
Lyngby Junior 1  1999    565          4:40.67   
  Lyngby Svømmeklub  4:24.00                 
  Sophie Amalie Schøn  1999      34.04  1:10.99      1:10.99   
  Caroline Hørlykke  2000      37.17  1:18.85      2:29.84   
  Sara Tang-Holbek  2000      32.22  1:10.30      3:40.14   
  Klara Reeh  1999      28.63  1:00.53      4:40.67   
                     
 
Løb 38, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Lyngby Herrer (1996) 4:03,54 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Guns H+ Arkitekter  1990    664          3:57.59  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  3:44.11                 
  Magnus Jákupsson  1994      29.30  59.94      59.94   
  Niklas Hedegaard  1990      30.19  1:04.90      2:04.84   
  Thomas Bech  1998      28.24  59.64      3:04.48   
  Daniel Christian  1998      25.54  53.11      3:57.59   
                     
Farum Guns 2  1990    546          4:13.50   
  Farum Svømmeklub  4:03.75                 
  Philip Greve  1998      31.35  1:03.45      1:03.45   
  Kevin Witt Christensen  1995      33.12  1:11.92      2:15.37   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998      28.82  1:02.17      3:17.54   
  Chris Johansen  1996      27.17  55.96      4:13.50   
                     
Lyngby Herrer    540          4:14.51   
  Lyngby Svømmeklub  3:55.00                 
  Jakob Klint Axelsen  1996      31.71  1:05.89      1:05.89   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      33.95  1:13.66      2:19.55   
  Oliver Berggren Smidt  1997      28.19  1:02.05      3:21.60   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      25.22  52.91      4:14.51   
                     
Lyngby Junior Drenge  1999              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub  4:30.00                 
  Kristoffer Buus Langkilde  1999      33.05  1:10.06      1:10.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  02 maj 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:30