Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  02 maj 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Hingebjerg  2002    495          30.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.66                 
Mia Rindshøj  2003    482          31.15   
  Gentofte Svømme Klub  30.44                 
Bjørk Nelsing Petersen  2002    451          31.85   
  Gentofte Svømme Klub  31.26                 
Sofie Maagøe  2003    450          31.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.03                 
Katrine Brandt Nielsen  2002    442          32.05   
  Lyngby Svømmeklub  30.86                 
Emilia Lønborg  2002    435          32.24   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.51                 
Alberte V. Bisgaard  2003    415          32.74   
  Gentofte Svømme Klub  32.04                 
Emilie Holst Lange  2002    413          32.78   
  Gentofte Svømme Klub  31.90                 
Elena Westmark Holm  2003    399          33.16   
  Hørsholm Svømmeforening  34.24                 
10  Julie Frisch Hoff  2002    397          33.22   
  Hørsholm Svømmeforening  34.99                 
11  Hannah Höesch  2003    370          34.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.56                 
12  Maja Marie Elmgreen  2003    363          34.23   
  Frederiksværk Svømmeklub  35.00                 
13  Emilia Naledi Madonsela  2003    337          35.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.79                 
14  Ida Gelineck Padborg  2002    332          35.26   
  Lyngby Svømmeklub  33.66                 
15  Natalie Vaabengaard  2002    330          35.35   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.08                 
16  Cathrine Wismann  2002    322          35.61   
  Ringsted Svømme Klub  37.43                 
17  Emma Jensen  2002    322          35.64   
  Helsinge Svømmeklub  35.49                 
18  Emma Hjort Kaas  2002    317          35.80   
  Hørsholm Svømmeforening  35.84                 
19  Victoria Husted Volden  2003    295          36.67   
  Hørsholm Svømmeforening  36.44                 
20  Ngozi Jóhanna Eze  2003    295          36.69   
  Sundfélag Akraness  38.45                 
21  Mie Bidsted Hansen  2003    292          36.79   
  Hvidovre Svømme Klub  37.07                 
22  Sophie Gjelstrup  2002    280          37.30   
  Søllerød Svømmeklub  39.41                 
23  Sofie Slotved  2002    278          37.39   
  Hørsholm Svømmeforening  37.52                 
24  Emilie Nepper-Christensen  2003    275          37.56   
  Søllerød Svømmeklub  38.38                 
25  Caroline Meyer  2002    271          37.75   
  Hørsholm Svømmeforening  39.01                 
26  Katrine S. Frederiksen  2002    269          37.83   
  Helsinge Svømmeklub  38.92                 
27  Astrid Permin  2003    251          38.72   
  Gentofte Svømme Klub  41.64                 
28  Josephine Wismann  2002    246          38.94   
  Ringsted Svømme Klub  39.92                 
29  Sia Nikoline Schrøder  2003    239          39.33   
  Gentofte Svømme Klub  38.03                 
30  Carla Lyhne Weiner  2003    239          39.34   
  Søllerød Svømmeklub  39.52                 
31  Viola Demuth Andersen  2003    227          40.00   
  Gentofte Svømme Klub  40.21                 
32  Rebecca Sangild  2003    212          40.92   
  Søllerød Svømmeklub  39.04                 
33  Katrine Voss Thorsen  2002    202          41.59   
  Helsinge Svømmeklub  39.29                 
34  Hekla María Arnardóttir  2003    197          41.96   
  Sundfélag Akraness  39.01                 
35  Lærke Samsø Svenningsen  2002    172          43.89   
  Solrød Svømmeklub  41.46                 
36  Emma M. Andersen  2003    144          46.53   
  Ringsted Svømme Klub  54.04                 
37  Emma Olsen  2003    118          49.68   
  Ringsted Svømme Klub  56.76                 
38  Ida Lund Järund  2003    108          51.18   
  Frederiksværk Svømmeklub  52.78                 
 
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    460          31.64   
  Gentofte Svømme Klub  31.83                 
Wilma Anker  2004    455          31.74   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.62                 
Frederikke Falk-List  2004    406          32.99   
  Gentofte Svømme Klub  34.35                 
Anna Nørskov  2004    314          35.92   
  Søllerød Svømmeklub  36.07                 
Caroline Salskov Jensen  2005    313          35.97   
  Hørsholm Svømmeforening  36.39                 
Astrid M. Østergaard  2004    287          37.01   
  Gentofte Svømme Klub  39.03                 
Martha Hjuler Britze  2004    284          37.15   
  Hørsholm Svømmeforening  37.28                 
Sarah Holm Clausen  2004    276          37.48   
  Farum Svømmeklub  37.37                 
Isabella Victoria Nimb  2004    272          37.69   
  Gentofte Svømme Klub  38.40                 
10  Clara Secher Termansen  2005    254          38.53   
  Hørsholm Svømmeforening  37.83                 
11  Pauline Drucker  2004    239          39.33   
  Søllerød Svømmeklub  40.58                 
12  Clara Toft  2004    237          39.47   
  Gentofte Svømme Klub  37.72                 
13  Karoline K. Larsen  2004    235          39.57   
  Farum Svømmeklub  40.93                 
14  Emilie Højen Meyer  2004    231          39.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.41                 
15  Dagmar Boeck  2004    221          40.39   
  Farum Svømmeklub  37.99                 
16  Maya Ehlers Hansen  2004    214          40.80   
  Farum Svømmeklub  39.22                 
17  Mathilde Edele Borg  2004    212          40.92   
  Hørsholm Svømmeforening  41.50                 
18  Frederikke B. Hansen  2005    200          41.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.77                 
19  Laura Nellemann  2004    190          42.43   
  Søllerød Svømmeklub  45.04                 
20  Nanna Udby Laugesen  2004    178          43.42   
  Hvidovre Svømme Klub  45.98                 
21  Andrea Holm Sørensen  2005    168          44.23   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.39                 
22  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    162          44.80   
  Herlufsholm Svømmeklub  43.56                 
23  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    160          44.93   
  Gentofte Svømme Klub  45.41                 
24  Fanta Osatoharimwen  2005    159          45.04   
  Herlufsholm Svømmeklub  45.62                 
25  Gry Therkelsen  2004    158          45.12   
  Helsinge Svømmeklub  49.91                 
26  Lærke Dann-Nielsen  2005    147          46.23   
  Hvidovre Svømme Klub  47.26                 
27  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    146          46.29   
  Hvidovre Svømme Klub  50.10                 
28  Laura Købke  2005    135          47.54   
  Hørsholm Svømmeforening  48.22                 
29  Emmeline S. Bertelsen  2005    123          49.05   
  Ringsted Svømme Klub  53.74                 
30  Lara W. S. Olsen  2006    120          49.47   
  Ringsted Svømme Klub  54.46                 
31  Mathilde Holm Villadsen  2006    111          50.73   
  Solrød Svømmeklub  51.66                 
32  Ingveldur Ósk Sigurðardóttir  2004    87          54.95   
  Sundfélag Akraness  56.70                 
33  Astrid Hjuler Britze  2006    87          55.03   
  Hørsholm Svømmeforening  50.00                 
34  Laura Meyer  2006    68          59.74   
  Herlufsholm Svømmeklub  56.85                 
Maja Hallberg Langkilde  2004              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub  48.50                 
 
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    558          27.24   
  Lyngby Svømmeklub  26.73                 
Frederik Riedel Lentz  2001    522          27.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.68                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001    490          28.45   
  Hørsholm Svømmeforening  28.20                 
Frederik Møller  2002    484          28.55   
  Ringsted Svømme Klub  28.43                 
William Textor Broch  2001    481          28.61   
  Lyngby Svømmeklub  28.25                 
Bertram Dreyer Riis  2002    464          28.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.64                 
August Weilguny  2001    463          28.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.69                 
Gustav Haugård Hansen  2002    422          29.89   
  Hvidovre Svømme Klub  31.01                 
Alexander Søgaard  2002    417          30.02   
  Ringsted Svømme Klub  29.28                 
10  Magnus Løhr  2001    415          30.06   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.12                 
11  Christian Ong Hansen  2001    408          30.24   
  Farum Svømmeklub  30.45                 
12  Theodor L Munch-Jensen  2002    402          30.39   
  Solrød Svømmeklub  30.99                 
13  Nicklas Andersen  2001    347          31.90   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.39                 
14  Asger Væver Hartvig  2002    316          32.93   
  Hørsholm Svømmeforening  33.50                 
15  Daniel Kjær Jørgensen  2001    305          33.32   
  Hørsholm Svømmeforening  39.89                 
16  Jeppe Seelig Larsen  2002    297          33.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.61                 
17  Christoffer Hove  2002    295          33.68   
  Hørsholm Svømmeforening  39.57                 
17  Karl Gustav B. Toft  2002    295          33.68   
  Søllerød Svømmeklub  33.76                 
19  Tor Ejrnæs  2002    293          33.74   
  Hvidovre Svømme Klub  34.05                 
20  Anders Hvidt  2002    259          35.18   
  Gentofte Svømme Klub  35.39                 
21  Joakim Mortensen  2002    258          35.23   
  Ringsted Svømme Klub  37.03                 
22  Rasmus Thode Møller  2002    253          35.43   
  Farum Svømmeklub  35.59                 
23  Alens Daugelis  2002    249          35.61   
  Farum Svømmeklub  39.80                 
24  Alfred Nissen  2002    245          35.82   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.55                 
25  Thor Bols Jeppesen  2002    230          36.56   
  Helsinge Svømmeklub  36.32                 
26  Elias Kongsted Misander  2002    211          37.64   
  Gentofte Svømme Klub  39.31                 
27  Joachim Lanzky Otto  2001    152          42.02   
  Hørsholm Svømmeforening  43.55                 
Alfred Højberg  2002              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  30.94                 
 
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    369          31.27   
  Gentofte Svømme Klub  32.01                 
Malte Egholm Brøns  2003    365          31.37   
  Hørsholm Svømmeforening  33.87                 
Benjamin Bodal  2003    275          34.47   
  Ringsted Svømme Klub  41.74                 
Karl August B. Balle  2003    267          34.81   
  Gentofte Svømme Klub  36.25                 
Marcus Elkjær Samson  2003    265          34.90   
  Hørsholm Svømmeforening  36.58                 
Thomas Høgenhaug  2003    239          36.13   
  Søllerød Svømmeklub  38.35                 
Mathias Parkhøi  2003    213          37.54   
  Hvidovre Svømme Klub  39.86                 
Leonard Steen Jensen  2003    205          38.00   
  Gentofte Svømme Klub  38.77                 
Oliver Madsen  2003    202          38.19   
  Gentofte Svømme Klub  39.04                 
10  Sebastian Hviid Larsen  2004    195          38.66   
  Hørsholm Svømmeforening  37.67                 
11  Emil Gram Peters  2005    156          41.59   
  Helsinge Svømmeklub  39.45                 
12  Janus Schnabl  2003    152          42.02   
  Hørsholm Svømmeforening  44.26                 
13  Alex Benjamín Bjarnason  2004    150          42.21   
  Sundfélag Akraness  42.82                 
14  Marius Kjær Hoelgaard  2004    144          42.70   
  Hvidovre Svømme Klub  41.13                 
15  Frederik Rink Larsen  2004    141          43.01   
  Hørsholm Svømmeforening  46.50                 
16  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    136          43.54   
  Ringsted Svømme Klub  47.12                 
17  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    132          43.95   
  Hvidovre Svømme Klub  43.69                 
18  Mathias Ankersen  2004    132          43.97   
  Herlufsholm Svømmeklub  48.32                 
19  Julius Rix Melchiorsen  2004    131          44.08   
  Hørsholm Svømmeforening  40.93                 
20  Kasper Kusk  2003    130          44.27   
  Hvidovre Svømme Klub  47.81                 
21  Adam Bugge Frandsen  2005    112          46.50   
  Ringsted Svømme Klub  53.47                 
22  William Rützou  2005    102          47.88   
  Hørsholm Svømmeforening  50.00                 
23  Bertram T. Aunsholm  2004    91          49.84   
  Hvidovre Svømme Klub  54.88                 
24  Victor Møller Klitgaard  2006    87          50.56   
  Helsinge Svømmeklub  46.00                 
25  Alexander Asmussen  2004    76          52.90   
  Frederiksværk Svømmeklub  50.00                 
26  Jakob Stærmose  2005    70          54.38   
  Ringsted Svømme Klub  54.39                 
Rasmus Mortensen  2004              DSQ  asym arme 
  Herlufsholm Svømmeklub  50.59                 
 
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Minna Larsson  2002    548          33.05   
  Sjöbo Simsällskap  31.92                 
Claudia Sperling  2002    516          33.73   
  Lyngby Svømmeklub  32.12                 
Clara Carlquist  2003    427          35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.24                 
Luna Gammelgaard  2003    422          36.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.34                 
Martha Vitus Tversted  2002    420          36.12   
  Søllerød Svømmeklub  35.78                 
Naja Thomsen  2003    394          36.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.43                 
Mia Lindberg  2003    356          38.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.56                 
Emma Bruhn  2003    353          38.27   
  Hvidovre Svømme Klub  40.41                 
Sofie Bak  2003    334          38.99   
  Hvidovre Svømme Klub  41.53                 
10  Thea Pedersen  2003    333          39.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.28                 
11  Natalie Vaabengaard  2002    322          39.46   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.57                 
12  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003    315          39.73   
  Sundfélag Akraness  38.05                 
13  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    315          39.75   
  Hørsholm Svømmeforening  39.19                 
14  Mille Scheel  2003    275          41.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.76                 
15  Filippa Olivia Rützou  2003    258          42.49   
  Hørsholm Svømmeforening  40.95                 
16  Lára Jakobína Gunnarsdóttir  2003    173          48.55   
  Sundfélag Akraness  48.82                 
17  Anne Bagge Ravn  2003    163          49.48   
  Søllerød Svømmeklub  47.51                 
Laura Balbi  2003              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  39.83                 
 
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Krumbak  2004    398          36.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.98                 
Anne Sofie Evald  2004    378          37.41   
  Gentofte Svømme Klub  37.94                 
Anna Marie Nielsen  2004    368          37.76   
  Hvidovre Svømme Klub  40.30                 
Maya Ehlers Hansen  2004    333          39.04   
  Farum Svømmeklub  42.99                 
Frida Hvirring Kragh  2004    317          39.67   
  Hvidovre Svømme Klub  39.90                 
Aníta Sól Gunnarsdóttir  2004    304          40.23   
  Sundfélag Akraness  41.68                 
Luna Trojlsgaard  2004    288          40.96   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.60                 
Karoline K. Larsen  2004    286          41.05   
  Farum Svømmeklub  43.01                 
Nanna Udby Laugesen  2004    261          42.30   
  Hvidovre Svømme Klub  42.18                 
10  Erna Þórarinsdóttir  2004    231          44.06   
  Sundfélag Akraness  44.92                 
10  Lærke Dann-Nielsen  2005    231          44.06   
  Hvidovre Svømme Klub  44.44                 
12  Fanta Osatoharimwen  2005    226          44.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  46.50                 
13  Emilia van Wyk B. Jensen  2004    223          44.59   
  Hørsholm Svømmeforening  47.10                 
14  Josephine Lysdahl  2004    219          44.89   
  Hørsholm Svømmeforening  43.09                 
15  Kaya Vennick Haugbølle  2004    218          44.91   
  Hørsholm Svømmeforening  43.59                 
16  Mathilde Busch Erhardi  2004    218          44.95   
  Hørsholm Svømmeforening  47.76                 
17  Amalie Jensen  2005    218          44.96   
  Hvidovre Svømme Klub  47.15                 
18  Mie Ankersen  2006    209          45.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.72                 
19  Arwen Nybo  2004    208          45.64   
  Hørsholm Svømmeforening  44.87                 
20  Alba Vendelboe-Schack  2005    198          46.41   
  Hørsholm Svømmeforening  48.49                 
21  Filippa Jasmia Skikkild  2005    194          46.73   
  Hvidovre Svømme Klub  46.58                 
22  Mathilde Holm Villadsen  2006    181          47.83   
  Solrød Svømmeklub  46.26                 
23  Caroline N.r. Søndergaard  2004    171          48.69   
  Hørsholm Svømmeforening  55.84                 
24  Sasha Nezdiikovskaia  2005    169          48.90   
  Hørsholm Svømmeforening  46.15                 
25  Laura Meyer  2006    163          49.45   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.87                 
26  Malene Reynolds  2005    161          49.73   
  Ringsted Svømme Klub  52.30                 
27  Emma Philip  2005    148          51.07   
  Hørsholm Svømmeforening  51.31                 
28  Gaia Kruse  2005    144          51.61   
  Hvidovre Svømme Klub  56.16                 
29  Mathilde Syberg Glud  2004    140          52.01   
  Hørsholm Svømmeforening  48.67                 
30  Rose Dysted  2004    135          52.70   
  Ringsted Svømme Klub  54.57                 
31  Frederikke Steffensen  2005    122          54.44   
  Ringsted Svømme Klub  45.00                 
32  Victoria Haslund Mourier  2007    121          54.60   
  Hørsholm Svømmeforening  53.77                 
33  Sofie Boas Olsen  2006    120          54.86   
  Hørsholm Svømmeforening  50.00                 
34  Cecilie Møller  2005    118          55.11   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.56                 
35  Ella Nikoline Borg  2005    110          56.39   
  Hørsholm Svømmeforening  56.27                 
36  Mille Dige From  2004    108          56.65   
  Hørsholm Svømmeforening  59.63                 
37  Emma Skjold Sørensen  2004    93          59.63   
  Ringsted Svømme Klub  58.89                 
38  Anna Møller  2007    65          1:07.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:10.00                 
39  Line Stærmose  2006    61          1:08.64   
  Ringsted Svømme Klub  1:09.36                 
 
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    545          29.42   
  Lyngby Svømmeklub  28.84                 
William Textor Broch  2001    519          29.90   
  Lyngby Svømmeklub  30.34                 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    453          31.28   
  Lyngby Svømmeklub  31.61                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    405          32.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.55                 
Christian Ong Hansen  2001    382          33.11   
  Farum Svømmeklub  32.84                 
Viktor Nysøe Rehling  2001    380          33.17   
  Farum Svømmeklub  35.77                 
Jakob Börjesson  2001    374          33.35   
  Sjöbo Simsällskap  30.92                 
Gustav Fabiansen  2002    363          33.70   
  Lyngby Svømmeklub  37.36                 
Mark Wiskum  2001    361          33.75   
  Søllerød Svømmeklub  33.16                 
10  Johannes K. Larsen  2002    351          34.07   
  Farum Svømmeklub  34.56                 
11  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    337          34.54   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
12  Janus Rosholm  2002    328          34.85   
  Søllerød Svømmeklub  35.27                 
13  Thor Gudmand-Høyer  2002    263          37.48   
  Gentofte Svømme Klub  37.78                 
14  Mathias Nørskov  2001    257          37.78   
  Søllerød Svømmeklub  36.98                 
15  Nikolas Hviid Andersen  2002    244          38.43   
  Hørsholm Svømmeforening  36.00                 
16  Christian Kento Rasmussen  2001    234          38.96   
  Søllerød Svømmeklub  38.15                 
17  Frede Meincke  2002    232          39.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.73                 
18  Mikkel Winther  2002    128          47.68   
  Hvidovre Svømme Klub  48.11                 
 
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    319          35.16   
  Hvidovre Svømme Klub  34.79                 
Asger Hugo Juul  2003    305          35.71   
  Søllerød Svømmeklub  35.78                 
Oskar Luckow Larsen  2004    267          37.30   
  Gentofte Svømme Klub  36.39                 
Christoffer Skinhøj  2003    257          37.79   
  Gentofte Svømme Klub  38.28                 
Mathias Ehlers  2003    252          38.04   
  Søllerød Svømmeklub  39.86                 
Lucas Kaavé  2004    212          40.26   
  Hørsholm Svømmeforening  40.59                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    190          41.79   
  Hvidovre Svømme Klub  44.18                 
Marius Kjær Hoelgaard  2004    186          42.04   
  Hvidovre Svømme Klub  42.46                 
Carl-Johan Bødtker  2003    183          42.32   
  Hørsholm Svømmeforening  51.37                 
10  Xander Pontoppidan  2003    179          42.65   
  Hvidovre Svømme Klub  42.43                 
11  Ludvig Montag  2003    178          42.66   
  Søllerød Svømmeklub  45.89                 
12  Tobias Mølbak  2004    165          43.82   
  Ringsted Svømme Klub  44.01                 
13  August Høy  2005    157          44.48   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.85                 
14  William Pohl Stangerup  2004    156          44.61   
  Hørsholm Svømmeforening  46.40                 
15  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    152          44.95   
  Hørsholm Svømmeforening  45.54                 
16  Alexander Nørby  2006    148          45.36   
  Hørsholm Svømmeforening  44.62                 
17  Kristian Slott Rasmussen  2004    132          47.19   
  Ringsted Svømme Klub  51.62                 
18  Magnus Guul  2005    131          47.24   
  Ringsted Svømme Klub  47.19                 
19  Bertram T. Aunsholm  2004    128          47.60   
  Hvidovre Svømme Klub  47.12                 
20  Oliver Hostrup Sahlberg  2003    125          47.96   
  Ringsted Svømme Klub  46.45                 
21  Tobias Frederiksen  2006    123          48.30   
  Helsinge Svømmeklub  49.31                 
22  Christian Johannessen  2007    118          48.88   
  Hørsholm Svømmeforening  50.00                 
23  Rafael Andri Williamsson  2004    117          49.06   
  Sundfélag Akraness  50.57                 
24  Andreas Mølbak  2006    109          50.21   
  Ringsted Svømme Klub  55.05                 
25  Sylvester Wichmann Meisne  2005    105          50.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.68                 
26  Zacharias Houmann  2006    105          50.94   
  Ringsted Svømme Klub  54.51                 
27  Alexander Logi Jónsson  2004    100          51.71   
  Sundfélag Akraness  52.56                 
28  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    88          53.90   
  Hørsholm Svømmeforening  53.80                 
29  Tristan Houmann  2008    85          54.47   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.78                 
30  Gustav Meinert  2006    65          59.73   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.00                 
Penghao Ji  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  44.23                 
 
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    572  30.94        1:02.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.97                 
                     
Sofie Maagøe  2003    524  31.03        1:04.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.07                 
                     
Claudia Sperling  2002    514  31.27        1:04.99   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.93                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    514  31.66        1:05.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.51                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    505  31.18        1:05.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.42                 
                     
Ida Gelineck Padborg  2002    499  31.42        1:05.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.57                 
                     
Naja Thomsen  2003    493  31.97        1:05.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.70                 
                     
Emma Bruhn  2002    488  31.77        1:06.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:03.66                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    484  32.15        1:06.31   
  Ringsted Svømme Klub  1:05.38                 
                     
10  Olivia Olivarius Vølund  2002    482  31.93        1:06.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.72                 
                     
11  Luna Gammelgaard  2003    469  32.53        1:07.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.87                 
                     
12  Mia Lindberg  2003    464  32.60        1:07.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.42                 
                     
13  Emilia Lønborg  2002    460  33.12        1:07.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:06.19                 
                     
14  Emma Jensen  2002    459  31.78        1:07.46   
  Helsinge Svømmeklub  1:06.43                 
                     
15  Maja Marie Elmgreen  2003    442  32.71        1:08.32   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.23                 
                     
16  Sophie Gjelstrup  2002    437  33.20        1:08.59   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.08                 
                     
17  Sofie Slotved  2002    409  33.42        1:10.11   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.98                 
                     
18  Josephine Wismann  2002    399  34.27        1:10.69   
  Ringsted Svømme Klub  1:11.68                 
                     
19  Mie Bidsted Hansen  2003    398  34.50        1:10.78   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.85                 
                     
20  Cathrine Wismann  2002    386  33.83        1:11.49   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.47                 
                     
21  Ngozi Jóhanna Eze  2003    374  35.65        1:12.25   
  Sundfélag Akraness  1:14.73                 
                     
22  Astrid Permin  2003    362  35.46        1:13.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.27                 
                     
23  Thea Pedersen  2003    359  34.32        1:13.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.98                 
                     
24  Caroline Bach Offendal  2002    351  35.41        1:13.79   
  Helsinge Svømmeklub  1:13.06                 
                     
25  Norah Szczepanski  2003    351  35.06        1:13.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.05                 
                     
26  Emilie Nepper-Christensen  2003    345  35.60        1:14.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.05                 
                     
27  Rebecca Sangild  2003    338  35.22        1:14.69   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.48                 
                     
28  Emma Bruhn  2003    334  35.33        1:15.02   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.74                 
                     
29  Filippa Olivia Rützou  2003    327  35.86        1:15.51   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.45                 
                     
30  Sia Nikoline Schrøder  2003    318  36.04        1:16.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.59                 
                     
31  Sofie Bak  2003    312  36.81        1:16.74   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.46                 
                     
32  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003    311  36.61        1:16.80   
  Sundfélag Akraness  1:17.90                 
                     
33  Malou Heegaard  2002    298  35.81        1:17.91   
  Ringsted Svømme Klub  1:20.44                 
                     
34  Lærke Samsø Svenningsen  2002    298  37.48        1:17.94   
  Solrød Svømmeklub  1:16.53                 
                     
35  Emma Olsen  2003    288  37.09        1:18.77   
  Ringsted Svømme Klub  1:20.72                 
                     
36  Emma M. Andersen  2003    283  37.03        1:19.26   
  Ringsted Svømme Klub  1:21.29                 
                     
37  Hekla María Arnardóttir  2003    273  38.38        1:20.20   
  Sundfélag Akraness  1:17.55                 
                     
38  Ida Bekker Poulsen  2002    267  38.49        1:20.86   
  Solrød Svømmeklub  1:25.62                 
                     
39  Astrid Nørret Schmidt  2002    264  39.07        1:21.08   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.76                 
                     
40  Emma Antonisen  2002    263  39.32        1:21.18   
  Helsinge Svømmeklub  1:22.35                 
                     
41  Lára Jakobína Gunnarsdóttir  2003    256  38.22        1:22.00   
  Sundfélag Akraness  1:25.15                 
                     
42  Pernille Møller Leisted  2002    245  40.13        1:23.20   
  Helsinge Svømmeklub  1:26.60                 
                     
43  Ida Lund Järund  2003    201  41.90        1:28.76   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:32.81                 
                     
 
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    498  31.91        1:05.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:05.96                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    443  33.36        1:08.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.52                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    413  33.91        1:09.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.78                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    405  34.23        1:10.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.83                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    386  33.82        1:11.51   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.19                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    367  35.30        1:12.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.27                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    359  34.63        1:13.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.96                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    355  35.08        1:13.47   
  Farum Svømmeklub  1:13.00                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004    354  35.46        1:13.57   
  Farum Svømmeklub  1:13.88                 
                     
10  Astrid M. Østergaard  2004    343  35.08        1:14.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.10                 
                     
11  Dagmar Boeck  2004    328  36.31        1:15.50   
  Farum Svømmeklub  1:17.45                 
                     
12  Anna Nørskov  2004    323  37.11        1:15.86   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.61                 
                     
13  Ida Bruhn  2004    322  36.06        1:15.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.24                 
                     
14  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    309  37.98        1:16.97   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.58                 
                     
15  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    293  37.58        1:18.33   
  Ringsted Svømme Klub  1:20.09                 
                     
16  Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004    276  39.16        1:19.97   
  Sundfélag Akraness  1:22.32                 
                     
17  Aníta Sól Gunnarsdóttir  2004    267  38.52        1:20.77   
  Sundfélag Akraness  1:22.00                 
                     
18  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    264  38.52        1:21.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.19                 
                     
19  Caroline N.r. Søndergaard  2004    261  39.31        1:21.45   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.39                 
                     
20  Emmeline S. Bertelsen  2005    260  38.13        1:21.58   
  Ringsted Svømme Klub  1:25.47                 
                     
21  Emma Julie Frandsen  2004    258  38.28        1:21.74   
  Helsinge Svømmeklub  1:22.93                 
                     
22  Pauline Drucker  2004    257  38.72        1:21.85   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.03                 
                     
23  Auður Elsa Kristjánsdóttir  2004    240  39.46        1:23.68   
  Sundfélag Akraness  1:25.17                 
                     
24  Erna Þórarinsdóttir  2004    239  40.38        1:23.85   
  Sundfélag Akraness  1:23.57                 
                     
25  Maja Hallberg Langkilde  2004    227  40.94        1:25.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:26.32                 
                     
26  Alba Vendelboe-Schack  2005    220  41.20        1:26.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.06                 
                     
27  Emma Philip  2005    217  40.81        1:26.63   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.66                 
                     
28  Arwen Nybo  2004    207  41.31        1:27.90   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.95                 
                     
29  Lærke Dann-Nielsen  2005    206  42.27        1:28.07   
  Hvidovre Svømme Klub  1:24.92                 
                     
30  Lara W. S. Olsen  2006    184  44.15        1:31.44   
  Ringsted Svømme Klub  1:29.49                 
                     
31  Sasha Nezdiikovskaia  2005    184  43.29        1:31.54   
  Hørsholm Svømmeforening  1:33.36                 
                     
32  Astrid Hjuler Britze  2006    167  44.78        1:34.52   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.14                 
                     
33  Mathilde Holm Villadsen  2006    164  47.80        1:35.09   
  Solrød Svømmeklub  1:40.19                 
                     
34  Mie Ankersen  2006    151  45.14        1:37.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.83                 
                     
35  Amalie Busch Erhardi  2006    148  47.62        1:38.31   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.16                 
                     
36  Rose Dysted  2004    148  48.85        1:38.36   
  Ringsted Svømme Klub  1:43.56                 
                     
37  Gaia Kruse  2005    143  45.04        1:39.35   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.20                 
                     
38  Frederikke Steffensen  2005    139  47.53        1:40.30   
  Ringsted Svømme Klub  1:48.00                 
                     
39  Ella Nikoline Borg  2005    133  48.72        1:41.96   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.66                 
                     
40  Ingveldur Ósk Sigurðardóttir  2004    131  52.00        1:42.38   
  Sundfélag Akraness  1:44.90                 
                     
41  Victoria Haslund Mourier  2007    128  48.06        1:43.20   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.62                 
                     
42  Sofie Løfmark Jensen  2004    112  50.22        1:47.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:44.16                 
                     
43  Mille Dige From  2004    102  54.25        1:51.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:54.32                 
                     
44  Louise Byrn  2006    99  52.01        1:52.26   
  Hørsholm Svømmeforening  1:48.74                 
                     
45  Emma Skjold Sørensen  2004    93  51.80        1:54.82   
  Ringsted Svømme Klub  1:57.75                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.66                 
                     
Laura Købke  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.18                 
                     
Malene Reynolds  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  1:34.18                 
                     
Sascha Haste  2007              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  1:54.00                 
                     
 
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møller  2002    539  27.96        57.61   
  Ringsted Svømme Klub  58.80                 
                     
Malthe Letting  2001    534  27.38        57.79   
  Farum Svømmeklub  1:00.91                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    518  28.63        58.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.32                 
                     
Magnus Løhr  2001    513  28.39        58.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  57.20                 
                     
August Weilguny  2001    511  28.21        58.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.59                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    487  28.78        59.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.09                 
                     
Mark Wiskum  2001    480  28.67        59.91   
  Søllerød Svømmeklub  59.46                 
                     
Nicklas Andersen  2001    465  29.46        1:00.54   
  Frederiksværk Svømmeklub  59.91                 
                     
Anders Nielsen  2001    463  28.96        1:00.63   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.31                 
                     
10  Gustav Fabiansen  2002    460  29.53        1:00.73   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.16                 
                     
11  Magnus Bækgaard Andersen  2001    456  29.30        1:00.91   
  Hørsholm Svømmeforening  58.92                 
                     
12  Theodor L Munch-Jensen  2002    455  29.05        1:00.95   
  Solrød Svømmeklub  1:03.07                 
                     
13  Bertram Dreyer Riis  2002    445  29.83        1:01.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.54                 
                     
14  Marcus Skøtt Haslev  2002    436  29.98        1:01.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.13                 
                     
15  Andreas Gram Peters  2001    426  29.44        1:02.30   
  Helsinge Svømmeklub  1:00.35                 
                     
16  Gustav Nissen  2001    412  29.73        1:03.01   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:01.32                 
                     
17  Gustav Haugård Hansen  2002    387  30.69        1:04.37   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.75                 
                     
18  Christoffer Hove  2002    382  31.70        1:04.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:06.11                 
                     
19  Jakob Börjesson  2001    375  30.38        1:05.05   
  Sjöbo Simsällskap  1:01.84                 
                     
20  Mathias Nørskov  2001    363  30.77        1:05.72   
  Søllerød Svømmeklub  1:03.66                 
                     
21  Frede Meincke  2002    363  31.55        1:05.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.37                 
                     
22  Rasmus Thode Møller  2002    358  32.15        1:06.01   
  Farum Svømmeklub  1:10.35                 
                     
23  Tor Ejrnæs  2002    338  31.99        1:07.34   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.44                 
                     
24  Thor Bols Jeppesen  2002    337  32.05        1:07.37   
  Helsinge Svømmeklub  1:06.21                 
                     
25  Alens Daugelis  2002    335  32.90        1:07.54   
  Farum Svømmeklub  1:08.25                 
                     
26  Anders Hvidt  2002    323  33.05        1:08.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.71                 
                     
26  Thor Gudmand-Høyer  2002    323  33.07        1:08.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.52                 
                     
28  Joakim Mortensen  2002    316  32.77        1:08.87   
  Ringsted Svømme Klub  1:08.83                 
                     
29  Johannes K. Larsen  2002    313  32.54        1:09.06   
  Farum Svømmeklub  1:08.57                 
                     
30  Elias Kongsted Misander  2002    212  37.30        1:18.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.62                 
                     
31  Joachim Lanzky Otto  2001    209  37.26        1:19.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.39                 
                     
Alfred Højberg  2002              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.93                 
                     
 
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Egholm Brøns  2003    407  30.99        1:03.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.82                 
                     
Filip Bruhn  2003    394  31.00        1:03.98   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.71                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    386  31.68        1:04.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.54                 
                     
Benjamin Bodal  2003    339  32.22        1:07.25   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.90                 
                     
Asger Hugo Juul  2003    308  32.79        1:09.39   
  Søllerød Svømmeklub  1:05.79                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    288  33.53        1:10.98   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.14                 
                     
Lukas Frederiksen  2004    287  33.62        1:11.10   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.88                 
                     
Ludvig Montag  2003    280  34.34        1:11.66   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.45                 
                     
Silas Lykke  2003    278  33.79        1:11.80   
  Ringsted Svømme Klub  1:14.96                 
                     
10  Oskar Luckow Larsen  2004    267  34.61        1:12.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.16                 
                     
11  Mathias Ehlers  2003    256  35.43        1:13.87   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.43                 
                     
12  Oliver Madsen  2003    238  35.41        1:15.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.98                 
                     
13  Asger Bols Jeppesen  2005    234  36.16        1:16.04   
  Helsinge Svømmeklub  1:20.39                 
                     
14  Emil Gram Peters  2005    232  35.29        1:16.27   
  Helsinge Svømmeklub  1:14.51                 
                     
15  Joakim Grøn-Henriksen  2004    228  36.41        1:16.78   
  Ringsted Svømme Klub  1:20.82                 
                     
16  Janus Schnabl  2003    223  37.11        1:17.30   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.73                 
                     
17  Alex Benjamín Bjarnason  2004    204  37.13        1:19.66   
  Sundfélag Akraness  1:17.87                 
                     
18  Frederik Rink Larsen  2004    194  39.20        1:20.94   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.03                 
                     
19  Victor Møller Klitgaard  2006    189  38.02        1:21.67   
  Helsinge Svømmeklub  1:25.98                 
                     
20  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    184  39.06        1:22.34   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.58                 
                     
21  Julius Rix Melchiorsen  2004    182  39.21        1:22.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.31                 
                     
22  Jakob Stærmose  2005    182  39.53        1:22.77   
  Ringsted Svømme Klub  1:26.39                 
                     
23  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    179  41.06        1:23.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:29.51                 
                     
24  Mathias Ankersen  2004    176  39.08        1:23.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.97                 
                     
25  Oliver Hostrup Sahlberg  2003    173  39.72        1:24.13   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.30                 
                     
26  William Rützou  2005    171  40.67        1:24.44   
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.37                 
                     
27  Rasmus Mortensen  2004    169  39.46        1:24.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.30                 
                     
28  Magnus Guul  2005    166  41.12        1:25.27   
  Ringsted Svømme Klub  1:25.51                 
                     
29  Tobias Mølbak  2004    155  42.39        1:27.25   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.53                 
                     
30  Rafael Andri Williamsson  2004    153  40.93        1:27.52   
  Sundfélag Akraness  1:26.92                 
                     
31  Tobias Askhøj Petersen  2005    147  41.50        1:28.76   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.92                 
                     
32  Tobias Frederiksen  2006    146  41.96        1:29.04   
  Helsinge Svømmeklub  1:37.63                 
                     
33  Andreas Mølbak  2006    142  43.01        1:29.82   
  Ringsted Svømme Klub  1:43.39                 
                     
34  Kasper Kusk  2003    141  44.10        1:30.07   
  Hvidovre Svømme Klub  1:25.92                 
                     
35  Kristian Slott Rasmussen  2004    140  42.75        1:30.13   
  Ringsted Svømme Klub  1:28.30                 
                     
36  Bertram T. Aunsholm  2004    135  42.77        1:31.35   
  Hvidovre Svømme Klub  1:35.08                 
                     
37  Alexander Asmussen  2004    130  43.37        1:32.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:38.01                 
                     
38  Christian Johannessen  2007    128  42.70        1:33.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.31                 
                     
39  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    110  44.75        1:37.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:43.81                 
                     
40  Þórarinn Helgason  2004    105  46.85        1:39.30   
  Sundfélag Akraness  1:39.57                 
                     
41  Zacharias Houmann  2006    98  46.50        1:41.56   
  Ringsted Svømme Klub  1:43.78                 
                     
42  Victor Hemmingsen  2006    95  48.01        1:42.51   
  Ringsted Svømme Klub  1:49.36                 
                     
43  Alexander Logi Jónsson  2004    86  50.18        1:45.91   
  Sundfélag Akraness  1:52.55                 
                     
44  Tristan Houmann  2008    60  55.42        1:59.33   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.64                 
                     
45  Gustav Meinert  2006    54  54.69        2:03.97   
  Ringsted Svømme Klub  2:00.00                 
                     
Karl August B. Balle  2003              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:14.70                 
                     
 
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    541  37.41        1:18.94   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.28                 
                     
Mia Rindshøj  2003    516  38.23        1:20.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.50                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    493  38.58        1:21.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.27                 
                     
Claudia Sperling  2002    452  40.07        1:23.79   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.47                 
                     
Hannah Höesch  2003    431  40.29        1:25.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.78                 
                     
Astrid Thimmer  2003    390  41.56        1:28.06   
  Hørsholm Svømmeforening  1:27.28                 
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    378  42.41        1:28.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.02                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002    374  41.90        1:29.24   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.01                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    372  42.61        1:29.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.55                 
                     
10  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    334  43.45        1:32.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:34.30                 
                     
11  Carla Lyhne Weiner  2003    277  47.41        1:38.60   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.68                 
                     
12  Astrid Nørret Schmidt  2002    250  48.35        1:42.12   
  Ringsted Svømme Klub  1:37.03                 
                     
13  Mille Scheel  2003    244  49.40        1:42.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:58.20                 
                     
14  Ida Bekker Poulsen  2002    231  49.23        1:44.74   
  Solrød Svømmeklub  1:39.16                 
                     
15  Emma M. Andersen  2003    210  50.27        1:48.13   
  Ringsted Svømme Klub  1:42.80                 
                     
16  Anne Bagge Ravn  2003    180  54.52        1:53.76   
  Søllerød Svømmeklub  1:54.92                 
                     
17  Emma Olsen  2003    137  58.04        2:04.54   
  Ringsted Svømme Klub  1:59.16                 
                     
 
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Falk-List  2004    380  42.16        1:28.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.91                 
                     
Clara Toft  2004    354  43.57        1:30.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.92                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    349  43.47        1:31.33   
  Hvidovre Svømme Klub  1:29.92                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    348  43.48        1:31.45   
  Hvidovre Svømme Klub  1:34.07                 
                     
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004    317  44.95        1:34.28   
  Sundfélag Akraness  1:34.50                 
                     
Emilie Højen Meyer  2004    307  44.83        1:35.30   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:32.06                 
                     
Laura Nellemann  2004    294  45.44        1:36.74   
  Søllerød Svømmeklub  1:38.90                 
                     
Josefine Krumbak  2004    283  46.85        1:37.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:37.03                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    279  46.54        1:38.42   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:35.71                 
                     
10  Clara Secher Termansen  2005    277  46.86        1:38.60   
  Hørsholm Svømmeforening  1:43.69                 
                     
11  Mathilde Edele Borg  2004    261  47.41        1:40.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:52.05                 
                     
12  Martha Hjuler Britze  2004    256  48.33        1:41.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:40.66                 
                     
13  Mathilde Syberg Glud  2004    246  48.76        1:42.58   
  Hørsholm Svømmeforening  1:47.85                 
                     
14  Josephine Lysdahl  2004    226  50.30        1:45.63   
  Hørsholm Svømmeforening  1:49.79                 
                     
15  Karoline K. Larsen  2004    199  52.84        1:50.11   
  Farum Svømmeklub  1:47.27                 
                     
16  Mathilde Busch Erhardi  2004    198  52.04        1:50.30   
  Hørsholm Svømmeforening  2:13.64                 
                     
17  Sofie Boas Olsen  2006    197  53.62        1:50.57   
  Hørsholm Svømmeforening  2:20.00                 
                     
18  Fanta Osatoharimwen  2005    165  56.84        1:57.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:55.20                 
                     
19  Amalie Busch Erhardi  2006    144  58.38        2:02.70   
  Hørsholm Svømmeforening  2:04.99                 
                     
20  Laura Meyer  2006    139  59.84        2:04.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:55.41                 
                     
21  Louise Byrn  2006    128  1:01.52        2:07.58   
  Hørsholm Svømmeforening  2:08.39                 
                     
22  Lara W. S. Olsen  2006    119  1:02.97        2:10.58   
  Ringsted Svømme Klub  2:03.71                 
                     
23  Frederikke Steffensen  2005    112  1:01.99        2:13.38   
  Ringsted Svømme Klub  2:09.81                 
                     
24  Sofie Løfmark Jensen  2004    107  1:04.12        2:15.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:09.49                 
                     
25  Sascha Haste  2007    99  1:05.46        2:19.03   
  Ringsted Svømme Klub  2:19.54                 
                     
Auður Elsa Kristjánsdóttir  2004              DSQ  Tyvstart 
  Sundfélag Akraness  1:45.72                 
                     
 
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    415  35.87        1:17.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.66                 
                     
Gustav Nissen  2001    394  37.00        1:18.96   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.95                 
                     
Daniel Kjær Jørgensen  2001    387  37.55        1:19.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.34                 
                     
Janus Rosholm  2002    357  37.94        1:21.60   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.38                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    341  39.09        1:22.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.73                 
                     
Karl Gustav B. Toft  2002    302  40.64        1:26.30   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.85                 
                     
Alfred Nissen  2002    292  40.88        1:27.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.57                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    242  43.36        1:32.82   
  Farum Svømmeklub  1:38.35                 
                     
Christian Kento Rasmussen  2001    193  46.76        1:40.20   
  Søllerød Svømmeklub  1:38.64                 
                     
10  Nikolas Hviid Andersen  2002    178  47.36        1:42.80   
  Hørsholm Svømmeforening  1:46.81                 
                     
11  Alens Daugelis  2002    174  47.39        1:43.56   
  Farum Svømmeklub  1:50.41                 
                     
12  Mikkel Winther  2002    155  51.98        1:47.77   
  Hvidovre Svømme Klub  1:50.22                 
                     
 
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filip Bruhn  2003    311  40.55        1:25.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.78                 
                     
Oscar Cleemann  2003    299  41.29        1:26.53   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.76                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    250  43.43        1:31.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.93                 
                     
August Høy  2005    209  45.28        1:37.45   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:33.17                 
                     
Silas Lykke  2003    204  46.36        1:38.26   
  Ringsted Svømme Klub  1:35.67                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    190  47.25        1:40.69   
  Hvidovre Svømme Klub  1:42.37                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    181  48.96        1:42.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:48.63                 
                     
Alexander Nørby  2006    181  48.62        1:42.33   
  Hørsholm Svømmeforening  1:45.12                 
                     
Thomas Høgenhaug  2003    174  48.93        1:43.61   
  Søllerød Svømmeklub  1:51.64                 
                     
10  Xander Pontoppidan  2003    169  49.70        1:44.56   
  Hvidovre Svømme Klub  1:49.31                 
                     
11  Joakim Grøn-Henriksen  2004    154  51.12        1:48.03   
  Ringsted Svømme Klub  1:53.43                 
                     
12  Alex Benjamín Bjarnason  2004    149  52.99        1:49.17   
  Sundfélag Akraness  1:48.73                 
                     
13  Lucas Kaavé  2004    147  52.18        1:49.50   
  Hørsholm Svømmeforening  2:02.33                 
                     
14  Leonard Steen Jensen  2003    147  51.46        1:49.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.09                 
                     
15  William Pohl Stangerup  2004    145  52.98        1:50.15   
  Hørsholm Svømmeforening  2:13.07                 
                     
16  Rasmus Mortensen  2004    142  53.17        1:50.84   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:02.50                 
                     
17  Adam Bugge Frandsen  2005    128  54.71        1:54.69   
  Ringsted Svømme Klub  1:56.71                 
                     
18  Sylvester Wichmann Meisne  2005    125  55.66        1:55.79   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:57.67                 
                     
19  Johan Rothaus Ølykke  2004    122  55.43        1:56.59   
  Hvidovre Svømme Klub  2:20.53                 
                     
20  Oliver Hostrup Sahlberg  2003    93  59.12        2:07.72   
  Ringsted Svømme Klub  1:59.82                 
                     
21  Victor Hemmingsen  2006    88  1:02.07        2:10.07   
  Ringsted Svømme Klub  2:19.32                 
                     
22  Þórarinn Helgason  2004    84  1:02.54        2:11.88   
  Sundfélag Akraness  2:27.83                 
                     
 
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    534  33.70  1:17.33  2:00.05    2:35.39   
  Søllerød Svømmeklub  2:33.16                 
                     
Sofie Maagøe  2003    517  32.99  1:14.57  2:01.48    2:37.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.80                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    483  33.22  1:14.87  2:03.40    2:40.70   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.55                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    474  35.22  1:16.44  2:05.81    2:41.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.84                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    456  34.27  1:16.55  2:06.02    2:43.79   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.86                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    456  34.19  1:21.30  2:08.99    2:43.82   
  Ringsted Svømme Klub  2:44.01                 
                     
Naja Thomsen  2003    445  36.09  1:20.27  2:08.10    2:45.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:54.72                 
                     
Olivia Olivarius Vølund  2002    432  35.55  1:16.89  2:06.99    2:46.76   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.91                 
                     
Hannah Höesch  2003    426  36.69  1:21.78  2:08.47    2:47.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.90                 
                     
10  Julie Frisch Hoff  2002    422  37.41  1:20.53  2:10.35    2:48.08   
  Hørsholm Svømmeforening  2:46.76                 
                     
11  Elena Westmark Holm  2003    422  35.90  1:20.76  2:11.05    2:48.11   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.48                 
                     
12  Emilia Naledi Madonsela  2003    395  38.00  1:23.98  2:13.32    2:51.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.18                 
                     
13  Sophie Gjelstrup  2002    392  38.82  1:23.15  2:13.17    2:52.31   
  Søllerød Svømmeklub  2:51.73                 
                     
14  Astrid Thimmer  2003    391  37.25  1:22.78  2:13.50    2:52.44   
  Hørsholm Svømmeforening  2:58.59                 
                     
15  Caroline Meyer  2002    368  40.68  1:26.29  2:15.42    2:55.93   
  Hørsholm Svømmeforening  2:51.80                 
                     
16  Katrine S. Frederiksen  2002    350  38.31  1:26.41  2:19.93    2:58.96   
  Helsinge Svømmeklub  2:59.92                 
                     
17  Camilla Kaavé  2003    348  39.28  1:26.19  2:21.43    2:59.23   
  Hørsholm Svømmeforening  2:55.62                 
                     
18  Victoria Husted Volden  2003    347  39.17  1:26.08  2:20.55    2:59.36   
  Hørsholm Svømmeforening  2:55.32                 
                     
19  Emilie Nepper-Christensen  2003    336  40.36  1:28.86  2:20.47    3:01.35   
  Søllerød Svømmeklub  2:58.13                 
                     
20  Sofie Bak  2003    334  41.84  1:31.48  2:20.57    3:01.72   
  Hvidovre Svømme Klub  3:01.23                 
                     
21  Sia Nikoline Schrøder  2003    330  41.79  1:27.84  2:23.58    3:02.36   
  Gentofte Svømme Klub  2:54.66                 
                     
22  Astrid Permin  2003    322  40.82  1:28.66  2:24.56    3:03.94   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.08                 
                     
23  Ngozi Jóhanna Eze  2003    313  40.52  1:30.95  2:25.77    3:05.62   
  Sundfélag Akraness  3:06.10                 
                     
24  Rebecca Sangild  2003    308  41.42  1:29.16  2:24.30    3:06.69   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.07                 
                     
25  Norah Szczepanski  2003    293  41.98  1:29.99  2:27.51    3:09.71   
  Gentofte Svømme Klub  3:06.94                 
                     
26  Carla Lyhne Weiner  2003    289  43.79  1:32.39  2:28.62    3:10.69   
  Søllerød Svømmeklub  3:07.56                 
                     
27  Josephine Wismann  2002    282  42.45  1:31.10  2:32.22    3:12.14   
  Ringsted Svømme Klub  3:02.14                 
                     
28  Katrine Voss Thorsen  2002    279  45.20  1:37.32  2:33.46    3:12.97   
  Helsinge Svømmeklub  3:30.26                 
                     
29  Caroline Bach Offendal  2002    263  45.43  1:37.64  2:35.56    3:16.76   
  Helsinge Svømmeklub  3:38.61                 
                     
30  Emma Antonisen  2002    245  48.17  1:38.01  2:39.58    3:21.55   
  Helsinge Svømmeklub  4:00.00                 
                     
31  Ida Bekker Poulsen  2002    222  49.88  1:45.12  2:44.63    3:28.11   
  Solrød Svømmeklub  3:28.31                 
                     
Cathrine Wismann  2002              DSQ  2 flyben eft. 100 m 
  Ringsted Svømme Klub  2:59.43                 
                     
Clara Carlquist  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.13                 
                     
 
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    454  33.31  1:15.83  2:07.18    2:43.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:42.14                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    434  34.43  1:17.32  2:09.32    2:46.51   
  Gentofte Svømme Klub  2:44.59                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    418  36.13  1:20.09  2:08.50    2:48.59   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.29                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    418  38.06  1:23.27  2:11.87    2:48.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:48.72                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    371  36.26  1:21.09  2:14.29    2:55.47   
  Hvidovre Svømme Klub  2:54.86                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    370  38.54  1:25.01  2:18.03    2:55.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:58.73                 
                     
Kaya Vennick Haugbølle  2004    330  39.52  1:28.03  2:24.07    3:02.42   
  Hørsholm Svømmeforening  3:06.71                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    315  39.28  1:26.93  2:23.81    3:05.22   
  Gentofte Svømme Klub  3:12.70                 
                     
Emilie Højen Meyer  2004    300  42.38  1:32.97  2:24.47    3:08.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:00.78                 
                     
10  Pauline Drucker  2004    284  41.52  1:32.87  2:28.58    3:11.68   
  Søllerød Svømmeklub  3:12.67                 
                     
11  Sarah Holm Clausen  2004    282  39.48  1:29.38  2:28.66    3:12.25   
  Farum Svømmeklub  3:18.04                 
                     
12  Anna Nørskov  2004    274  39.33  1:29.48  2:33.49    3:13.97   
  Søllerød Svømmeklub  3:13.56                 
                     
13  Frederikke B. Hansen  2005    263  46.95  1:40.42  2:34.34    3:16.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:15.66                 
                     
14  Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004    263    1:40.75  2:33.38    3:16.83   
  Sundfélag Akraness  3:19.84                 
                     
15  Laura Nellemann  2004    255  47.33  1:38.72  2:33.30    3:18.83   
  Søllerød Svømmeklub  3:17.26                 
                     
16  Gry Therkelsen  2004    253  47.19  1:38.02  2:36.66    3:19.22   
  Helsinge Svømmeklub  4:00.00                 
                     
17  Nanna Udby Laugesen  2004    250  45.47    2:34.83    3:20.06   
  Hvidovre Svømme Klub  3:23.74                 
                     
18  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    244  45.12  1:38.19  2:36.77    3:21.58   
  Gentofte Svømme Klub  3:13.61                 
                     
19  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    232  44.81  1:39.01  2:41.83    3:25.19   
  Ringsted Svømme Klub  3:25.76                 
                     
20  Fanta Osatoharimwen  2005    207  46.87  1:41.53  2:43.73    3:32.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:36.08                 
                     
21  Maja Hallberg Langkilde  2004    204  50.43  1:44.81  2:46.93    3:34.24   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:35.41                 
                     
22  Emmeline S. Bertelsen  2005    201  51.52  1:47.47  2:49.70    3:34.98   
  Ringsted Svømme Klub  3:35.00                 
                     
23  Amalie Jensen  2005    199  47.82  1:42.08  2:49.53    3:35.70   
  Hvidovre Svømme Klub  3:59.33                 
                     
24  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    189  49.40  1:46.11  2:48.01    3:39.43   
  Hvidovre Svømme Klub  3:59.66                 
                     
25  Andrea Holm Sørensen  2005    186  48.27  1:45.80  2:51.20    3:40.63   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:33.59                 
                     
26  Filippa Jasmia Skikkild  2005    174  51.63  1:46.05  2:52.82    3:45.70   
  Hvidovre Svømme Klub  3:59.33                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:54.42                 
                     
 
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    590  30.59  1:08.42  1:45.76    2:15.91   
  Lyngby Svømmeklub  2:09.98                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    485  31.45  1:11.01  1:51.74    2:25.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.61                 
                     
William Textor Broch  2001    471  30.61  1:08.96  1:52.29    2:26.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:21.09                 
                     
Frederik Møller  2002    462  30.38  1:10.40  1:56.07    2:27.41   
  Ringsted Svømme Klub  2:23.37                 
                     
August Weilguny  2001    456  30.14  1:10.45  1:55.45    2:28.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.50                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    456  30.95  1:11.15  1:53.77    2:28.07   
  Hørsholm Svømmeforening  2:24.60                 
                     
Magnus Løhr  2001    421  31.61  1:11.10  1:57.82    2:32.10   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:24.56                 
                     
Alexander Søgaard  2002    419  30.85  1:11.54  1:55.35    2:32.23   
  Ringsted Svømme Klub  2:32.34                 
                     
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    404  33.16  1:15.51  1:58.95    2:34.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.26                 
                     
10  Gustav Fabiansen  2002    395  32.28  1:12.49  2:00.30    2:35.36   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.97                 
                     
11  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    384  31.06  1:10.82  2:01.96    2:36.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.53                 
                     
12  Mark Wiskum  2001    383  33.69  1:14.85  2:01.11    2:36.85   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.59                 
                     
13  Theodor L Munch-Jensen  2002    376  31.59  1:13.07  2:01.04    2:37.85   
  Solrød Svømmeklub  2:47.20                 
                     
14  Janus Rosholm  2002    372  34.47  1:15.75  2:02.46    2:38.50   
  Søllerød Svømmeklub  2:36.56                 
                     
15  Mathias Nørskov  2001    348  33.64  1:16.83  2:04.92    2:42.05   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.09                 
                     
16  Gustav Haugård Hansen  2002    344  32.53  1:15.08  2:05.42    2:42.67   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.37                 
                     
17  Tor Ejrnæs  2002    337  35.00  1:16.90  2:06.04    2:43.72   
  Hvidovre Svømme Klub  2:47.57                 
                     
18  Jeppe Seelig Larsen  2002    317  35.70  1:23.70  2:08.87    2:47.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.89                 
                     
19  Joakim Mortensen  2002    298  37.72  1:22.27  2:12.64    2:50.67   
  Ringsted Svømme Klub  2:53.79                 
                     
20  Frede Meincke  2002    292  37.24  1:22.08  2:14.87    2:51.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.73                 
                     
21  Thor Gudmand-Høyer  2002    290  37.54  1:21.30  2:14.32    2:52.08   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.45                 
                     
22  Anders Hvidt  2002    280  38.50  1:25.78  2:17.78    2:54.14   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.67                 
                     
23  Elias Kongsted Misander  2002    210  38.32  1:28.39  2:26.98    3:11.79   
  Gentofte Svømme Klub  3:19.65                 
                     
Alfred Højberg  2002              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.21                 
                     
 
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    323  35.44  1:18.16  2:10.35    2:46.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.55                 
                     
Asger Hugo Juul  2003    290  36.94  1:21.94  2:15.79    2:52.21   
  Søllerød Svømmeklub  2:46.96                 
                     
Karl August B. Balle  2003    287  37.37  1:26.05  2:12.50    2:52.68   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.57                 
                     
Oscar Cleemann  2003    266  37.55  1:21.96  2:15.31    2:57.18   
  Hvidovre Svømme Klub  3:19.66                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    262  39.33  1:27.85  2:21.32    2:58.08   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.19                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    234  40.29  1:25.07  2:25.54    3:04.80   
  Gentofte Svømme Klub  3:03.09                 
                     
Silas Lykke  2003    232  35.17  1:27.21  2:21.70    3:05.31   
  Ringsted Svømme Klub  3:14.45                 
                     
Lukas Frederiksen  2004    229  41.79  1:31.05  2:24.72    3:06.23   
  Helsinge Svømmeklub  3:31.00                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    227  41.67  1:29.01  2:26.85    3:06.69   
  Gentofte Svømme Klub  3:01.53                 
                     
10  Thomas Høgenhaug  2003    226  41.03  1:28.00  2:26.25    3:07.10   
  Søllerød Svømmeklub  3:05.26                 
                     
11  Marcus Elkjær Samson  2003    219  37.12  1:23.47  2:29.90    3:09.12   
  Hørsholm Svømmeforening  3:03.63                 
                     
12  Emil Gram Peters  2005    211  41.24  1:34.67  2:29.97    3:11.44   
  Helsinge Svømmeklub  3:39.00                 
                     
13  Marius Kjær Hoelgaard  2004    192  44.95  1:35.61  2:33.82    3:17.60   
  Hvidovre Svømme Klub  3:21.82                 
                     
14  August Høy  2005    188  49.45  1:41.56  2:35.51    3:18.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:00.55                 
                     
15  Mathias Ankersen  2004    181  47.36  1:35.81  2:35.28    3:21.35   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:14.14                 
                     
16  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    180  46.68  1:39.61  2:37.25    3:21.62   
  Hvidovre Svømme Klub  3:18.71                 
                     
17  Asger Bols Jeppesen  2005    173  44.27  1:37.88  2:40.05    3:24.23   
  Helsinge Svømmeklub  3:51.00                 
                     
18  Alex Benjamín Bjarnason  2004    170  43.97  1:38.85  2:40.11    3:25.77   
  Sundfélag Akraness  3:22.17                 
                     
19  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    150  49.39  1:43.97  2:48.10    3:34.34   
  Ringsted Svømme Klub  3:57.40                 
                     
20  Jakob Stærmose  2005    149  56.45  1:50.36  2:51.59    3:34.82   
  Ringsted Svømme Klub  3:32.61                 
                     
21  Magnus Guul  2005    132  56.47  1:53.04  2:53.33    3:43.83   
  Ringsted Svømme Klub  3:41.41                 
                     
Penghao Ji  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:11.68                 
                     
Alexander Asmussen  2004              DSQ  asyn arm i fly 
  Frederiksværk Svømmeklub  4:35.50                 
                     
Oliver Madsen  2003              DSQ  asynk.arme eft. star 
  Gentofte Svømme Klub  3:04.58                 
                     
 
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003    514  35.81  1:15.43  1:55.78    2:34.80   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.43                 
                     
Clara Carlquist  2003    487  37.64  1:17.58  1:57.67    2:37.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.21                 
                     
Emma Bruhn  2002    461  37.76  1:19.29  2:00.84    2:40.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:35.03                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    458  38.37  1:19.81  2:00.77    2:40.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.23                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    447  37.72  1:18.33  2:00.45    2:42.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.23                 
                     
Claudia Sperling  2002    447  37.02  1:17.94  1:59.80    2:42.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.00                 
                     
Minna Larsson  2002    446  37.87  1:21.50  2:03.84    2:42.31   
  Sjöbo Simsällskap  2:29.37                 
                     
Emilia Lønborg  2002    423  38.64  1:21.14  2:04.16    2:45.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:42.12                 
                     
Mia Lindberg  2003    422  38.66  1:20.69  2:03.48    2:45.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.83                 
                     
10  Olivia Olivarius Vølund  2002    384  38.75  1:21.88  2:05.95    2:50.68   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.90                 
                     
11  Thea Pedersen  2003    352  41.08  1:25.96  2:11.75    2:55.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.95                 
                     
12  Viola Demuth Andersen  2003    345  41.75  1:26.40  2:11.74    2:56.83   
  Gentofte Svømme Klub  2:50.88                 
                     
13  Victoria Husted Volden  2003    332  44.25  1:30.22  2:15.76    2:59.12   
  Hørsholm Svømmeforening  2:57.52                 
                     
14  Emma Bruhn  2003    330  42.47  1:27.98  2:14.75    2:59.40   
  Hvidovre Svømme Klub  3:04.03                 
                     
15  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003    328  41.70  1:27.70  2:14.71    2:59.73   
  Sundfélag Akraness  3:04.69                 
                     
16  Maja Marie Elmgreen  2003    327  41.35  1:27.24  2:14.30    2:59.97   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:54.00                 
                     
17  Camilla Kaavé  2003    322  43.37  1:30.57  2:17.13    3:00.86   
  Hørsholm Svømmeforening  2:54.96                 
                     
18  Mille Scheel  2003    299  44.97  1:32.18  2:19.84    3:05.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:55.74                 
                     
19  Natalie Vaabengaard  2002    282  43.39  1:31.67  2:20.97    3:08.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:10.59                 
                     
20  Mie Bidsted Hansen  2003    273  44.60  1:33.42  2:22.67    3:11.22   
  Hvidovre Svømme Klub  3:22.88                 
                     
21  Lærke Samsø Svenningsen  2002    272  45.44  1:35.02  2:24.83    3:11.32   
  Solrød Svømmeklub  3:09.97                 
                     
22  Norah Szczepanski  2003    269  45.01  1:33.84  2:23.90    3:12.15   
  Gentofte Svømme Klub  3:06.34                 
                     
23  Anne Bagge Ravn  2003    189  54.11  1:51.48  2:47.68    3:35.92   
  Søllerød Svømmeklub  3:27.87                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002              DSQ  neddyk o 15 v start 
  Lyngby Svømmeklub  2:41.02                 
                     
 
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Krumbak  2004    415  38.62  1:20.86  2:04.07    2:46.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:42.90                 
                     
Clara Toft  2004    386  40.78  1:24.29  2:07.23    2:50.29   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.60                 
                     
Ida Bruhn  2004    283  43.94  1:31.93  2:20.55    3:08.80   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:05.10                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004    280  44.07  1:33.29  2:21.44    3:09.57   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:07.40                 
                     
Aníta Sól Gunnarsdóttir  2004    274    1:33.51      3:10.81   
  Sundfélag Akraness  3:19.02                 
                     
 
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    553  31.70  1:06.22  1:42.09    2:16.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.00                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    552  30.93  1:07.49  1:42.54    2:16.40   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.79                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    455  34.90  1:11.70  1:49.18    2:25.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.73                 
                     
William Textor Broch  2001    435  34.34  1:13.52  1:50.60    2:27.69   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.78                 
                     
Malthe Letting  2001    423  33.47  1:11.09  1:50.18    2:28.99   
  Farum Svømmeklub  2:17.74                 
                     
Andreas Gram Peters  2001    410  35.21  1:13.42  1:52.64    2:30.63   
  Helsinge Svømmeklub  2:31.42                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    369  36.08  1:16.94  1:57.24    2:36.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.45                 
                     
Nicklas Andersen  2001    368  36.78  1:16.38  1:56.42    2:36.16   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:31.68                 
                     
Anders Nielsen  2001    366  35.29  1:14.94  1:56.41    2:36.43   
  Ringsted Svømme Klub  2:34.60                 
                     
10  Christian Ong Hansen  2001    356  35.63  1:15.58  1:57.39    2:37.81   
  Farum Svømmeklub  2:26.17                 
                     
11  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    343  39.03  1:20.85  2:00.89    2:39.82   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.05                 
                     
12  Johannes K. Larsen  2002    330  37.07  1:18.41  2:01.59    2:41.95   
  Farum Svømmeklub  2:43.97                 
                     
13  Gustav Fabiansen  2002    311  39.05  1:21.18  2:03.16    2:45.11   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.35                 
                     
14  Karl Gustav B. Toft  2002    244  43.19  1:29.77  2:15.62    2:59.10   
  Søllerød Svømmeklub  2:53.64                 
                     
15  Christian Kento Rasmussen  2001    231  42.73  1:29.19  2:17.52    3:02.28   
  Søllerød Svømmeklub  2:55.98                 
                     
 
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Ehlers  2003    245  42.71  1:28.09  2:15.22    2:58.69   
  Søllerød Svømmeklub  2:57.55                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    223  42.96  1:30.79  2:18.90    3:04.33   
  Hvidovre Svømme Klub  3:01.10                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    200  45.59  1:34.79  2:24.03    3:11.18   
  Hvidovre Svømme Klub  3:14.94                 
                     
Ludvig Montag  2003    193  47.25  1:36.59  2:25.60    3:13.66   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.01                 
                     
Johan Rothaus Ølykke  2004    151  52.67  1:47.31  2:41.32    3:29.98   
  Hvidovre Svømme Klub  3:44.88                 
                     
Tobias Askhøj Petersen  2005    149  49.42  1:42.28  2:38.08    3:31.11   
  Ringsted Svømme Klub  3:54.83                 
                     
Kasper Kusk  2003    144  50.14  1:45.17  2:38.69    3:33.27   
  Hvidovre Svømme Klub  3:37.18                 
                     
Penghao Ji  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:06.26                 
                     
 
Løb 127, 4X100m Medley Piger, Finaler Årg. 2002-2016 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24,84 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tornado Tøzerne 1  2002    449          5:02.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.00                 
  Johanne Hingebjerg  2002      35.77  1:13.57      1:13.57   
  Clara Carlquist  2003      41.03  1:25.85      2:39.42   
  Naja Thomsen  2003      35.22  1:18.01      3:57.43   
  Mia Lindberg  2003      31.46  1:05.54      5:02.97   
                     
Lyngby Piger 1  2002    428          5:07.70   
  Lyngby Svømmeklub  4:40.00                 
  Claudia Sperling  2002      36.03  1:15.37      1:15.37   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      41.27  1:28.26      2:43.63   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      35.19  1:18.75      4:02.38   
  Ida Gelineck Padborg  2002      30.99  1:05.32      5:07.70   
                     
Søllerød Girls  2002    382          5:19.77   
  Søllerød Svømmeklub  5:20.00                 
  Sophie Gjelstrup  2002      39.88  1:21.42      1:21.42   
  Martha Vitus Tversted  2002      36.97  1:19.53      2:40.95   
  Anna Nørskov  2004      38.92  1:22.42      4:03.37   
  Rebecca Sangild  2003      34.00  1:16.40      5:19.77   
                     
Akraness Jenter  2003    278          5:55.21   
  Sundfélag Akraness  5:40.00                 
  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003      41.36  1:26.07      1:26.07   
  Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004      45.51  1:37.75      3:03.82   
  Hekla María Arnardóttir  2003      44.11  1:40.24      4:44.06   
  Ngozi Jóhanna Eze  2003      34.06  1:11.15      5:55.21   
                     
Søllerød Girls 2  2003    274          5:56.98   
  Søllerød Svømmeklub  6:00.00                 
  Carla Lyhne Weiner  2003      43.71  1:27.57      1:27.57   
  Laura Nellemann  2004      46.23  1:39.90      3:07.47   
  Emilie Nepper-Christensen  2003      39.18  1:27.26      4:34.73   
  Pauline Drucker  2004      39.35  1:22.25      5:56.98   
                     
Power Puff Pigerne  2003    226          6:20.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:42.00                 
  Ida Lund Järund  2003      51.52  1:41.86      1:41.86   
  Maja Hallberg Langkilde  2004      52.91  1:54.44      3:36.30   
  Maja Marie Elmgreen  2003      36.81  1:22.14      4:58.44   
  Luna Trojlsgaard  2004      38.01  1:21.97      6:20.41   
                     
Farum Piger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  6:00.00                 
  Karoline K. Larsen  2004                 
  Dagmar Boeck  2004                 
  Sarah Holm Clausen  2004                 
  Maya Ehlers Hansen  2004              DNS   
                     
Tornado Tøzerne 2  2002              DSQ  Tyvstart v 1. skifte 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:53.27                 
  Luna Gammelgaard  2003      38.17  1:17.28      1:17.28   
                     
 
Løb 128, 4X100m Medley Drenge, Finaler Årg. 2001-2016 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Lyngby Herrer (1996) 4:03,54 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lyngby Drenge 1  2001    493          4:22.23   
  Lyngby Svømmeklub  4:20.00                 
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      33.37  1:08.54      1:08.54   
  Oliver Aagaard Jeppesen  2001      36.82  1:18.56      2:27.10   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      27.93  59.16      3:26.26   
  William Textor Broch  2001      26.34  55.97      4:22.23   
                     
Hovedstaden Halvhjerner1  2001    472          4:26.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:15.00                 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      33.65  1:08.76      1:08.76   
  Bertram Dreyer Riis  2002      36.65  1:17.01      2:25.77   
  Frederik Riedel Lentz  2001      28.42  1:02.04      3:27.81   
  August Weilguny  2001      27.61  58.35      4:26.16   
                     
Farum Miniguns  2001    338          4:57.51   
  Farum Svømmeklub  5:00.00                 
  Christian Ong Hansen  2001      34.41  1:12.23      1:12.23   
  Rasmus Thode Møller  2002      40.93  1:31.69      2:43.92   
  Viktor Nysøe Rehling  2001      33.29  1:15.06      3:58.98   
  Malthe Letting  2001      27.87  58.53      4:57.51   
                     
Søllerød Boys 2  2003    322          5:02.30   
  Søllerød Svømmeklub  4:40.00                 
  Janus Rosholm  2002      35.54  1:13.91      1:13.91   
  Karl Gustav B. Toft  2002      44.84  1:33.96      2:47.87   
  Mathias Nørskov  2001      33.49  1:13.87      4:01.74   
  Mark Wiskum  2001      28.41  1:00.56      5:02.30   
                     
Søllerød Boys 1  2001    204          5:51.85   
  Søllerød Svømmeklub  5:00.00                 
  Mathias Ehlers  2003      43.44  1:27.66      1:27.66   
  Thomas Høgenhaug  2003      48.91  1:45.47      3:13.13   
  Asger Hugo Juul  2003      39.38  1:30.33      4:43.46   
  Christian Kento Rasmussen  2001      31.28  1:08.39      5:51.85   
                     
Akraness Gutter  2004              DNS   
  Sundfélag Akraness  6:00.00                 
  Alexander Logi Jónsson  2004                 
  Þórarinn Helgason  2004                 
  Alex Benjamín Bjarnason  2004                 
  Rafael Andri Williamsson  2004              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  02 maj 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:51