Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  02 maj 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 9:02,14 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Maj Howardsen  1997    726  1:05.47  2:12.88  3:20.33  4:28.17  9:02.14  Farum Cup Stævnerekord 
  Sigma Swim Allerød  8:56.00      5:36.76  6:45.58  7:54.26       
                     
Anna Boutrup  1998    719  1:06.23  2:15.47  3:25.55  4:35.16  9:03.81   
  Sigma Swim Birkerød  8:58.00      5:43.27  6:50.84  7:58.07       
                     
Lisa Steen Duus  1997    680  1:05.55  2:13.28  3:22.95  4:33.10  9:14.05   
  Sigma Swim Birkerød  8:52.00      5:42.63  6:53.95  8:05.25       
                     
Marina Heller Hansen  1994    658  1:07.36  2:18.43  3:30.04  4:41.33  9:20.20   
  Sigma Swim Allerød  9:05.00      5:50.36  7:01.01  8:10.88       
                     
Caroline Erichsen  1998    637  1:09.62  2:22.64  3:35.98  4:47.76  9:26.35   
  Sigma Swim Birkerød  9:24.00      5:58.18  7:08.46  8:18.34       
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    631  1:10.05  2:23.09  3:35.03  4:46.14  9:28.04   
  Sigma Swim Birkerød  9:28.00      5:56.78  7:07.17  8:18.02       
                     
Lina Sjöholm  2000    621  1:07.32  2:19.13  3:31.20  4:43.50  9:31.00   
  Sjöbo Simsällskap  9:18.00      5:54.62  7:06.78  8:19.24       
                     
Erica Sjöholm  1997    612  1:09.19  2:22.38  3:35.47  4:48.52  9:33.86   
  Sjöbo Simsällskap  9:04.81      6:00.43  7:12.21  8:24.57       
                     
Kamilla Larsen  1996    561  1:11.36  2:24.73  3:38.87  4:52.94  9:50.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:39.49      6:07.85  7:22.37  8:37.17       
                     
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    542  1:10.30  2:24.84  3:40.04  4:55.46  9:57.66   
  Lyngby Svømmeklub  9:56.59      6:11.83  7:27.74  8:43.72       
                     
11  Helena Hvid Hansen  2001    515  1:11.86  2:27.22  3:43.91  5:00.59  10:08.02   
  Helsingør Svømmeklub  10:07.00      6:17.84  7:34.82  8:52.21       
                     
12  Caroline Steffensen  2000    481  1:14.72  2:34.44  3:55.23  5:15.19  10:21.94   
  Ringsted Svømme Klub  10:02.46      6:32.39  7:48.77  9:06.13       
                     
13  Maria Heiberg Larsen  1998    464  1:11.93  2:29.99  3:49.46  5:09.41  10:29.44   
  Ringsted Svømme Klub  10:05.46      6:29.80  7:49.63  9:10.05       
                     
14  Maria Borre Jacobsen  2001    448  1:13.34  2:31.88  3:52.04  5:13.10  10:36.90   
  Lyngby Svømmeklub  10:26.00      6:33.57  7:54.29  9:16.52       
                     
15  Nikoline Victoria Sass  1999    280  1:23.35  2:57.06  4:31.28  6:05.71  12:24.98   
  Solrød Svømmeklub  9:59.99      7:41.35  9:18.12  10:54.29       
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997              DNS   
  Sigma Swim Allerød  9:45.00                 
                     
 
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:27,75 2012-04-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    645  1:03.80  2:10.57  3:16.95  4:23.50  8:43.21   
  Sigma Swim Birkerød  9:06.00      5:29.84  6:35.77  7:41.23       
                     
Frederik Rindshøj  1999    561  1:04.88  2:12.54  3:20.22  4:27.54  9:07.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:00.43      5:36.35  6:46.74  7:58.11       
                     
William Lehn-Schiøler  2000    557  1:05.28  2:13.58  3:22.72  4:31.94  9:09.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:07.03      5:42.16  6:52.10  8:02.28       
                     
Alfred Persson  2000    513  1:05.73  2:16.70  3:27.22  4:39.35  9:24.54   
  Sjöbo Simsällskap  9:24.88      5:51.50  7:03.12  8:14.59       
                     
Mads Lünell Bruhn  1998    490  1:05.78  2:16.89  3:29.22  4:42.02  9:33.23   
  Herlufsholm Svømmeklub  9:07.45      5:55.27  7:08.65  8:22.16       
                     
 
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    650  31.03  1:06.82  1:51.99    2:25.53   
  Sigma Swim Allerød  2:23.46                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    633  31.59  1:11.03  1:51.84    2:26.84  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:27.45                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    627  30.78  1:08.28  1:52.55    2:27.35   
  Sigma Swim Allerød  2:21.39                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    616  31.22  1:09.12  1:53.95    2:28.21   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.54                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    605  32.24  1:11.23  1:54.56    2:29.05   
  Hvidovre Svømme Klub  2:26.96                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    604  32.26  1:11.40  1:54.53    2:29.17   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.81                 
                     
Victoria Bierre  2000    597  32.97  1:10.39  1:55.77    2:29.70  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.05                 
                     
Erica Sjöholm  1997    583  32.28  1:10.59  1:56.53    2:30.89   
  Sjöbo Simsällskap  2:26.08                 
                     
Katharina Nekhorochko  2000    566  33.78  1:09.88  1:56.87    2:32.46  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  2:30.61                 
                     
10  Freja Gram  1999    565  32.79  1:11.98  1:59.20    2:32.48  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.18                 
                     
11  Thea Laurberg Simonsen  1997    561  32.39  1:11.35  1:56.53    2:32.88   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.26                 
                     
12  Klara Reeh  1999    554  32.83  1:12.48  2:00.03    2:33.50  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:29.29                 
                     
13  Sofie Louise Nimb  2001    552  32.89  1:12.61  1:58.64    2:33.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.71                 
                     
14  Frederikke Dons  1998    546  31.92  1:11.95  1:59.94    2:34.24   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.52                 
                     
15  Sara Fogh Myrup  1997    535  33.34  1:16.53  2:00.04    2:35.29   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.93                 
                     
16  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    532  33.11  1:16.66  2:01.46    2:35.63   
  Hvidovre Svømme Klub  2:34.45                 
                     
17  Hannah Pilgaard  1999    525  32.29  1:14.85  1:59.16    2:36.24  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:30.79                 
                     
18  Jamilla Bistrup  2001    519  33.14  1:13.84  2:00.18    2:36.85   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.39                 
                     
19  Josefine Søgaard Andresen  2000    511  34.42  1:18.55  1:59.89    2:37.70   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.84                 
                     
20  Frederikke Mertins  2000    504  33.01  1:13.28  1:58.84    2:38.45   
  Hvidovre Svømme Klub  2:37.62                 
                     
21  Frederikke Houen  1998    499  31.75  1:12.22  2:02.20    2:38.97   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.14                 
                     
22  Sara Tang-Holbek  2000    492  33.29  1:16.19  2:01.86    2:39.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.67                 
                     
23  Zenia Aarestrup  2001    476  35.49  1:15.02  2:03.05    2:41.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.73                 
                     
24  Frederikke Petri  2001    474  36.47  1:17.62  2:06.28    2:41.69   
  Søllerød Svømmeklub  2:45.11                 
                     
25  Cecilie Jørgensen  1998    468  35.71  1:15.82  2:04.01    2:42.42   
  Helsinge Svømmeklub  2:47.45                 
                     
26  Maria Borre Jacobsen  2001    452  33.56  1:16.36  2:03.73    2:44.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.41                 
                     
27  Marina Nissen Jakobsen  2000    445  34.71  1:19.57  2:06.73    2:45.19   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.39                 
                     
28  Julie Bak  1997    430  33.54  1:21.03  2:05.00    2:47.07   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.77                 
                     
29  Rebekka Windahl  2001    416  37.19  1:21.52  2:10.00    2:48.90   
  Hvidovre Svømme Klub  2:49.61                 
                     
30  Iben Jeppesen  2000    410  35.66  1:20.48  2:11.25    2:49.74   
  Helsinge Svømmeklub  2:43.92                 
                     
31  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    404  33.49  1:22.03  2:07.06    2:50.47   
  Lyngby Svømmeklub  2:42.55                 
                     
32  Caroline Steffensen  2000    399  34.97  1:21.38  2:14.38    2:51.27   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.91                 
                     
33  Cecilie Salskov Jensen  2000    361  34.84  1:22.27  2:14.28    2:57.10   
  Hørsholm Svømmeforening  2:38.90                 
                     
34  Karla Sejling  2001    352  35.95  1:20.96  2:16.97    2:58.50   
  Ringsted Svømme Klub  2:54.70                 
                     
35  Nikoline Victoria Sass  1999    309  39.47  1:25.73  2:23.70    3:06.44   
  Solrød Svømmeklub  3:03.46                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.40                 
                     
Signe Nielsen  1998              DSQ  esb v 150m 
  Ringsted Svømme Klub  2:33.05                 
                     
 
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998    677  28.08  1:01.98  1:39.30    2:09.82   
  Farum Svømmeklub  2:11.59                 
                     
Philip Greve  1998    613  29.01  1:05.52  1:42.31    2:14.16  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  2:15.29                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    572  29.09  1:05.37  1:46.12    2:17.29   
  Sigma Swim Allerød  2:14.30                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    570  29.02  1:06.22  1:44.57    2:17.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:08.55                 
                     
Oliver Berggren Smidt  1997    558  29.73  1:04.87  1:46.58    2:18.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:15.93                 
                     
Marc Bach Nielsen  1994    553  27.64  1:03.14  1:46.54    2:18.81  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:23.35                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    536  29.14  1:06.10  1:47.11    2:20.26  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  2:25.83                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    533  29.35  1:06.18  1:48.65    2:20.55   
  Sigma Swim Allerød  2:13.00                 
                     
William Matras  1998    514  28.87  1:05.16  1:48.78    2:22.31  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:14.07                 
                     
10  Lasse Kriegel Skovrup  1998    506  30.18  1:08.63  1:48.70    2:23.02  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  2:17.46                 
                     
11  Lucas Hoffmann  2000    468  30.52  1:11.53  1:53.80    2:26.83  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:24.10                 
                     
12  Mikkel Samsøe Borch  1997    464  30.46  1:10.43  1:54.80    2:27.24  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.13                 
                     
13  Maxemillian Pedersen  1996    458  30.28  1:08.62  1:53.94    2:27.83  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  2:21.79                 
                     
14  Mikkel Ulrich  1998    457  30.30  1:07.53  1:52.00    2:27.92   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.24                 
                     
15  Jakob Petersen  1999    455  29.85  1:07.73  1:52.26    2:28.18  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:21.71                 
                     
16  Jeppe Mathiassen  2000    445  31.63  1:08.52  1:55.04    2:29.32   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.71                 
                     
17  Johan Feld Sørensen  1999    438  32.25  1:11.37  1:56.35    2:30.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.01                 
                     
18  Frederik Presskorn  2000    437  30.66  1:09.86  1:57.28    2:30.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.84                 
                     
19  Mikkel Møller-Jensen  1995    428  30.75  1:11.21  1:56.43    2:31.17   
  Hvidovre Svømme Klub  2:25.05                 
                     
20  Marco Brander  1996    420  33.01  1:12.03  1:57.05    2:32.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:33.10                 
                     
21  Kristoffer Buus Langkilde  1999    399  31.82  1:10.51  1:57.97    2:34.75   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.06                 
                     
22  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    399  32.20  1:16.03  2:00.82    2:34.78   
  Ringsted Svømme Klub  2:42.74                 
                     
23  Sander Andkjær Doberck  2000    385  34.26  1:16.39  2:01.62    2:36.61   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.15                 
                     
24  Tino Floris  1998    258  37.79  1:23.22  2:15.43    2:59.07   
  Helsinge Svømmeklub  4:00.00                 
                     
25  Morten Kilhof  2000    242  40.50  1:28.14  2:24.17    3:02.77   
  Solrød Svømmeklub  3:11.77                 
                     
Jonas Hyllested  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.36                 
                     
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emily Gantriis  1999    742  27.93        57.51   
  Helsinge Svømmeklub  56.62                 
                     
Kristina Thomsen  1991    709  28.38        58.38  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  55.78                 
                     
Maj Howardsen  1997    690  28.83        58.90   
  Sigma Swim Allerød  58.28                 
                     
Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    645  29.48        1:00.24   
  Sigma Swim Allerød  58.42                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    643  29.48        1:00.30   
  Lyngby Svømmeklub  58.90                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    620  29.34        1:01.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.37                 
                     
Caroline Erichsen  1998    619  29.80        1:01.09  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  59.18                 
                     
Anna Boutrup  1998    618  29.82        1:01.12   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.67                 
                     
Victoria Bierre  2000    611  29.50        1:01.35  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.90                 
                     
10  Stephanie Hansen  1996    606  29.96        1:01.53   
  Sigma Swim Allerød  1:00.50                 
                     
11  Freja Gram  1999    603  29.86        1:01.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.22                 
                     
12  Mia Wennecke  1999    599  29.80        1:01.77   
  Helsingør Svømmeklub  59.98                 
                     
13  Ida Agerbak Trandum  1996    595  29.52        1:01.89  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.00                 
                     
14  Karla Louise Balle  2001    594  30.17        1:01.92  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:01.49                 
                     
15  Caroline Hørlykke  2000    591  29.99        1:02.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.50                 
                     
16  Lisa Steen Duus  1997    588  30.45        1:02.12  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:02.43                 
                     
17  Lina Sjöholm  2000    587  30.08        1:02.17   
  Sjöbo Simsällskap  1:01.32                 
                     
18  Emilie Hørlykke  1998    581  30.20        1:02.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.54                 
                     
19  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    574  30.45        1:02.63   
  Sigma Swim Allerød  59.63                 
                     
20  Katrine Stampe  2000    571  29.92        1:02.76   
  Sigma Swim Allerød  1:01.20                 
                     
21  Emmy Jonsson  2001    563  30.58        1:03.05   
  Sjöbo Simsällskap  1:03.01                 
                     
22  Katharina Nekhorochko  2000    562  30.95        1:03.06  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:02.18                 
                     
23  Sophie Amalie Schøn  1999    561  30.04        1:03.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.53                 
                     
24  Thit Bondo  2000    560  30.80        1:03.16  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:02.30                 
                     
25  Cecilie Jørgensen  1998    554  30.45        1:03.37  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  1:01.34                 
                     
26  Amanda Egerod Lund  2000    553  31.09        1:03.40   
  Sigma Swim Allerød  1:04.00                 
                     
27  Josefine Søgaard Andresen  2000    552  30.34        1:03.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.26                 
                     
28  Amalie W. Olsen  2001    552  30.34        1:03.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:01.97                 
                     
29  Emma Bjørnholdt  2000    550  30.65        1:03.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.70                 
                     
30  Mia Steen Duus  2001    545  30.94        1:03.71   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.15                 
                     
31  Sara Krell Refn  1999    510  31.69        1:05.15   
  Farum Svømmeklub  1:05.91                 
                     
32  Alice Gantriis  2000    508  31.47        1:05.24   
  Helsinge Svømmeklub  1:05.47                 
                     
33  Frederikke Petri  2001    505  31.82        1:05.36   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.58                 
                     
34  Simone Jørgensen  1999    503  31.11        1:05.47   
  Farum Svømmeklub  1:04.20                 
                     
35  Frederikke Houen  1998    485  31.50        1:06.23   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.12                 
                     
36  Camille Erichsen  2001    483  31.85        1:06.34   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.47                 
                     
37  Clara Marott Schelde  2000    478  31.66        1:06.57   
  Farum Svømmeklub  1:04.51                 
                     
38  Veronika Storm  1998    453  32.55        1:07.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.13                 
                     
39  Karina Garne Larsen  2000    450  32.93        1:07.94   
  Sigma Swim Allerød  1:05.46                 
                     
40  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    438  33.18        1:08.52   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.34                 
                     
41  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    415  32.77        1:09.78   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.97                 
                     
42  Ane Andersen  1990    407  33.90        1:10.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.20                 
                     
43  Mathilde Olsen  1998    398  33.74        1:10.77   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.86                 
                     
44  Julie Stampe Meier  2001    392  33.16        1:11.11   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.69                 
                     
45  Thea Krøll  2000    385  34.21        1:11.55   
  Ringsted Svømme Klub  1:11.04                 
                     
46  Anna Louise Elmgreen  2001    332  35.42        1:15.18   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:13.12                 
                     
47  Zofia Kulon  2001    318  36.56        1:16.22   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.47                 
                     
Ida Just Mikkelsen  2001              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.76                 
                     
Kaja Aunstrup  1998              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:02.12                 
                     
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    761  24.53        51.38  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  50.91                 
                     
Alexander Eggers  1999    632  25.88        54.64   
  Sigma Swim Birkerød  55.13                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    627  26.91        54.78   
  Lyngby Svømmeklub  53.83                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    621  26.68        54.97   
  Helsinge Svømmeklub  54.27                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    618  26.71        55.06  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  52.50                 
                     
Marc Bach Nielsen  1994    598  27.17        55.66   
  Hvidovre Svømme Klub  54.58                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    591  27.12        55.88  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  55.65                 
                     
William Lehn-Schiøler  2000    572  27.15        56.49  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  55.42                 
                     
William Matras  1998    539  27.51        57.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.59                 
                     
10  Isak Larsson  2000    532  27.60        57.86   
  Sjöbo Simsällskap  55.16                 
                     
10  Oliver Jacobsen  1997    532  27.20        57.86  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  54.68                 
                     
12  Mads Ejdrup Hansen  1999    513  28.03        58.57  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  58.48                 
                     
13  Mads Lünell Bruhn  1998    505  28.02        58.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  58.23                 
                     
14  Christian K. Jensen  2000    502  28.82        59.00   
  Sigma Swim Allerød  59.07                 
                     
15  Oliver Schiellerup  2000    491  28.80        59.45  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:01.31                 
                     
16  Johan Feld Sørensen  1999    490  28.51        59.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.16                 
                     
17  Jakob Forsberg  2000    470  28.57        1:00.32   
  Helsinge Svømmeklub  1:00.13                 
                     
18  Maxemillian Pedersen  1996    466  28.99        1:00.47   
  Sigma Swim Allerød  55.89                 
                     
19  Alfred Persson  2000    463  28.64        1:00.61   
  Sjöbo Simsällskap  1:01.71                 
                     
20  Gustav Frydensberg  1999    461  29.20        1:00.69   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.33                 
                     
21  Jakob Petersen  1999    461  29.12        1:00.72   
  Hvidovre Svømme Klub  59.16                 
                     
22  Frederik Junker Neldeberg  2000    451  28.42        1:01.13   
  Helsinge Svømmeklub  1:02.79                 
                     
23  Kristian Torp  2000    451  29.88        1:01.16   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.70                 
                     
24  Emil Tönshoff  2000    448  29.15        1:01.28   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.53                 
                     
25  Simon Ajken Hansen  1999    446  28.59        1:01.39   
  Lyngby Svømmeklub  59.88                 
                     
26  Frederik Presskorn  2000    442  29.54        1:01.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.21                 
                     
27  Scott Steenberg  2000    427  30.23        1:02.29   
  Farum Svømmeklub  1:04.34                 
                     
28  Anders Christian Damgaard  2000    412  29.97        1:03.01   
  Farum Svømmeklub  1:07.51                 
                     
29  Sander Andkjær Doberck  2000    402  30.51        1:03.51   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.14                 
                     
30  Magnus Windahl  2000    398  29.89        1:03.76   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.92                 
                     
31  Morten Kilhof  2000    272  34.41        1:12.34   
  Solrød Svømmeklub  1:13.91                 
                     
 
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:21,40 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Howardsen  1997    633  32.77  1:07.89  1:44.54    2:21.81   
  Sigma Swim Allerød  2:16.22                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    595  32.29  1:09.13  1:46.84    2:24.78   
  Sigma Swim Allerød  2:15.97                 
                     
Caroline Erichsen  1998    583  33.30  1:09.87  1:47.57    2:25.73   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.22                 
                     
Lisa Steen Duus  1997    562  34.14  1:12.06  1:50.27    2:27.53  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:29.55                 
                     
Anna Boutrup  1998    554  33.72  1:11.30  1:50.11    2:28.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.15                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    515  32.88  1:10.29  1:50.30    2:31.92  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:24.15                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000    498  34.41  1:12.75  1:52.93    2:33.59   
  Sigma Swim Allerød  2:26.92                 
                     
Laura Lange  2001    461  34.60  1:14.09  1:55.06    2:37.64  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.84                 
                     
Jamilla Bistrup  2001    450  34.60  1:14.58  1:56.27    2:38.85   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.51                 
                     
10  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    448  34.78  1:15.15  1:57.63    2:39.11  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.49                 
                     
11  Sarah Sejr Aagaard  2000    435  34.62  1:14.10  1:56.31    2:40.73   
  Farum Svømmeklub  2:39.92                 
                     
 
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Jonas Hansen (1991) 2:08,70 2009-01-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    635  29.09  1:02.52  1:35.78    2:09.67   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.64                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    571  29.31  1:02.74  1:36.60    2:14.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.77                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    541  30.28  1:04.69  1:40.45    2:16.77  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:14.88                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    524  31.72  1:07.31  1:43.61    2:18.30   
  Sigma Swim Allerød  2:11.01                 
                     
Oliver Christiansen  1999    521  30.92  1:05.81  1:42.15    2:18.56  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  2:14.75                 
                     
Oscar Olsson  1999    519  30.35  1:03.75  1:40.53    2:18.67   
  Sjöbo Simsällskap  2:11.19                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    463  32.01  1:09.04  1:46.42    2:24.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.92                 
                     
Thomas Bech  1998    449  30.03  1:04.23  1:42.12    2:25.54  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  2:14.49                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    422  30.64  1:07.39  1:46.88    2:28.56  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.75                 
                     
10  Mikkel Samsøe Borch  1997    386  30.25  1:06.89  1:49.11    2:33.15  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:18.15                 
                     
11  Karl Bryde  2000    385  31.95  1:10.15  1:50.94    2:33.17  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:31.15                 
                     
12  Mikkel Møller-Jensen  1995    365  32.87  1:11.63  1:53.33    2:36.00  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.68                 
                     
13  Peter Forsberg  1997    345  33.80  1:13.76  1:55.51    2:38.94  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  2:30.27                 
                     
 
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Krog Christoffersen  1996    618  35.59        1:15.54  Farum Cup Stævnerekord 
  Sigma Swim Birkerød  1:10.77                 
                     
Mia Steen Duus  2001    579  37.52        1:17.17   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.58                 
                     
Signe Nielsen  1998    536  37.87        1:19.17   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.10                 
                     
Julie Bak  1997    532  37.87        1:19.41   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.89                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    514  38.31        1:20.29   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.04                 
                     
Karla Louise Balle  2001    491  38.68        1:21.53  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:19.78                 
                     
Sara Fogh Myrup  1997    479  38.42        1:22.23  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:15.92                 
                     
Anika Bryde  2000    466  38.43        1:22.95   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.21                 
                     
Stephanie Hansen  1996    465  39.54        1:23.04   
  Sigma Swim Allerød  1:22.51                 
                     
10  Sara Tang-Holbek  2000    444  40.28        1:24.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.86                 
                     
11  Frederikke Dons  1998    426  40.45        1:25.47   
  Hvidovre Svømme Klub  1:22.55                 
                     
12  Victoria Bierre  2000    422  40.70        1:25.77  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.19                 
                     
13  Marina Nissen Jakobsen  2000    416  40.55        1:26.18  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.49                 
                     
14  Ida Agerbak Trandum  1996    405  40.36        1:26.93  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.64                 
                     
15  Katrine Stampe  2000    404  39.79        1:26.98  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:22.83                 
                     
16  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    401  42.09        1:27.20  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:22.25                 
                     
17  Camille Erichsen  2001    400  41.61        1:27.31  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:20.29                 
                     
18  Marta Kruse Johansen  2000    395  41.23        1:27.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:24.00                 
                     
19  Thit Bondo  2000    394  41.92        1:27.72  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:31.08                 
                     
20  Zenia Aarestrup  2001    390  42.16        1:28.07  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.57                 
                     
21  Karina Garne Larsen  2000    366  42.83        1:29.93  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:27.50                 
                     
22  Amalie W. Olsen  2001    362  42.71        1:30.29   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.89                 
                     
23  Rebekka Windahl  2001    346  43.19        1:31.60  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.01                 
                     
24  Iben Jeppesen  2000    336  43.20        1:32.53  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  1:34.02                 
                     
25  Julie Stampe Meier  2001    272  46.09        1:39.30  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:29.59                 
                     
Anna Louise Elmgreen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:33.94                 
                     
 
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Hedegaard  1990    670  31.09        1:06.17   
  Farum Svømmeklub  1:01.89                 
                     
Philip Greve  1998    591  34.12        1:08.99   
  Farum Svømmeklub  1:02.64                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    559  33.51        1:10.31  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:07.02                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    543  33.45        1:10.98   
  Farum Svømmeklub  1:08.65                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    532  33.08        1:11.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.92                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    514  34.22        1:12.30   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.71                 
                     
Oliver Christiansen  1999    507  34.95        1:12.59   
  Helsinge Svømmeklub  1:10.51                 
                     
Alexander Eggers  1999    501  34.11        1:12.90  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:11.19                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    487  34.70        1:13.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.58                 
                     
10  William Matras  1998    467  34.67        1:14.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.25                 
                     
11  Frederik Junker Neldeberg  2000    451  34.82        1:15.51   
  Helsinge Svømmeklub  1:12.23                 
                     
12  Emil Engels Henriksen  1999    439  36.15        1:16.19   
  Sigma Swim Allerød  1:16.09                 
                     
13  Mikkel Ulrich  1998    431  35.36        1:16.62   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.27                 
                     
14  Oliver Berggren Smidt  1997    418  36.10        1:17.46   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.71                 
                     
15  August Bugge  2000    415  36.41        1:17.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.39                 
                     
16  Matthæus Vámosi  2000    409  37.25        1:18.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.47                 
                     
17  Kristian Torp  2000    409  36.96        1:18.02   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.94                 
                     
18  Anders Christian Damgaard  2000    406  36.39        1:18.21   
  Farum Svømmeklub  1:22.62                 
                     
19  Jakob Forsberg  2000    379  36.71        1:19.97   
  Helsinge Svømmeklub  1:17.15                 
                     
20  Marco Brander  1996    361  39.20        1:21.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.10                 
                     
21  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    361  38.15        1:21.31   
  Ringsted Svømme Klub  1:26.17                 
                     
22  Johan Feld Sørensen  1999    359  37.14        1:21.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.59                 
                     
23  Adam Hansen  1998    346  38.10        1:22.45   
  Søllerød Svømmeklub  1:32.76                 
                     
24  Oliver Schiellerup  2000    325  38.74        1:24.19  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:23.55                 
                     
25  Sander Andkjær Doberck  2000    319  40.11        1:24.76   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.99                 
                     
26  Frederik Presskorn  2000    308  41.13        1:25.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.20                 
                     
27  Simon Ajken Hansen  1999    302  40.79        1:26.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.34                 
                     
28  Christian K. Jensen  2000    293  40.22        1:27.11   
  Sigma Swim Allerød  1:31.81                 
                     
29  Tino Floris  1998    261  41.60        1:30.57   
  Helsinge Svømmeklub  1:31.36                 
                     
30  Morten Kilhof  2000    192  46.64        1:40.37   
  Solrød Svømmeklub  1:53.30                 
                     
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    582  36.11  1:14.12  1:51.57    2:28.56   
  Sigma Swim Allerød  2:17.72                 
                     
Erica Sjöholm  1997    565  35.47  1:13.16  1:51.41    2:30.06   
  Sjöbo Simsällskap  2:24.05                 
                     
Klara Reeh  1999    556  36.18  1:13.98  1:52.51    2:30.85   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.98                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    543  35.85  1:13.94  1:53.78    2:32.06  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.46                 
                     
Emilie Hørlykke  1998    541  36.28  1:14.68  1:53.99    2:32.16   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.85                 
                     
Mathilde Olsen  1998    536  35.88  1:14.49  1:53.64    2:32.72   
  Hvidovre Svømme Klub  2:30.29                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    530  36.80  1:15.65  1:54.27    2:33.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.36                 
                     
Freja Gram  1999    520  36.97  1:15.44  1:54.96    2:34.18  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.00                 
                     
Mia Wennecke  1999    507  35.35  1:14.66  1:55.25    2:35.50   
  Helsingør Svømmeklub  2:29.72                 
                     
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    498  37.29  1:17.06  1:57.00    2:36.42  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:33.74                 
                     
11  Sofie W. Krattet  2000    486  37.06  1:17.14  1:58.35    2:37.71   
  Helsinge Svømmeklub  2:35.45                 
                     
12  Zenia Aarestrup  2001    486  36.55  1:16.46  1:57.42    2:37.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.85                 
                     
13  Frederikke Mertins  2000    478  35.69  1:16.18  1:58.01    2:38.57   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.91                 
                     
14  Sophie Amalie Schøn  1999    465  36.61  1:17.58  1:59.18    2:40.06   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.06                 
                     
15  Emmy Jonsson  2001    454  37.31  1:18.02  2:00.20    2:41.41  Deltager ikke i finalen 
  Sjöbo Simsällskap  2:33.57                 
                     
16  Frederikke Petri  2001    452  38.61  1:19.76  2:00.78    2:41.63  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  2:37.31                 
                     
17  Kathrine Pii Frederiksen  2000    449  38.04  1:18.75  2:00.56    2:41.91   
  Farum Svømmeklub  2:38.61                 
                     
18  Emma Bjørnholdt  2000    444  37.48  1:18.82  2:00.16    2:42.53   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.15                 
                     
19  Hannah Pilgaard  1999    418  37.60  1:20.10  2:02.74    2:45.92  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:34.95                 
                     
20  Maria Borre Jacobsen  2001    394  38.63  1:21.44  2:05.91    2:49.14   
  Lyngby Svømmeklub  2:56.20                 
                     
21  Maria Heiberg Larsen  1998    372  40.09  1:22.84  2:08.13    2:52.49   
  Ringsted Svømme Klub  2:47.25                 
                     
22  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    351  42.18  1:26.95  2:11.98    2:55.71   
  Helsingør Svømmeklub  3:08.44                 
                     
23  Cecilie Salskov Jensen  2000    350  41.17  1:25.74  2:11.40    2:55.89   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.79                 
                     
24  Karla Sejling  2001    347  40.42  1:24.98  2:10.02    2:56.50   
  Ringsted Svømme Klub  2:50.27                 
                     
25  Veronika Storm  1998    338  39.39  1:23.95  2:10.48    2:57.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.88                 
                     
26  Zofia Kulon  2001    300  46.54  1:33.04  2:20.34    3:05.32   
  Søllerød Svømmeklub  3:14.14                 
                     
27  Ane Andersen  1990    240  47.49  1:38.18  2:30.02    3:19.53   
  Søllerød Svømmeklub  3:05.00                 
                     
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    650  30.56  1:03.22  1:36.15    2:09.20  Farum Cup Stævnerekord 
  Lyngby Svømmeklub  2:05.75                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    571  31.63  1:05.67  1:40.12    2:14.88   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.79                 
                     
Jonas Vibsig Berding  1996    515  33.46  1:09.37  1:45.16    2:19.60  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.81                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    508  33.16  1:08.82  1:45.59    2:20.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.33                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    505  33.90  1:10.20  1:46.00    2:20.52   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.97                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    499  33.08  1:08.93  1:45.96    2:21.08  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  2:25.46                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    493  33.95  1:10.61  1:46.88    2:21.64  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:19.27                 
                     
Jeppe Mathiassen  2000    468  35.47  1:14.92  1:48.69    2:24.11   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.13                 
                     
Isak Larsson  2000    455  33.00  1:09.20  2:10.21    2:25.42  Deltager ikke i finalen 
  Sjöbo Simsällskap  2:18.98                 
                     
10  Alfred Persson  2000    455  33.25  1:09.90  1:48.68    2:25.44   
  Sjöbo Simsällskap  2:23.34                 
                     
11  Gustav Frydensberg  1999    335  37.17  1:18.06  2:00.27    2:41.04   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.06                 
                     
12  Magnus Windahl  2000    302  37.70  1:19.94  2:02.97    2:46.71   
  Hvidovre Svømme Klub  2:36.73                 
                     
Kristoffer Buus Langkilde  1999              DSQ  Neddykket i mål 
  Lyngby Svømmeklub  2:31.21                 
                     
William Lehn-Schiøler  2000              DSQ  Over 15 v 150 m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  02 maj 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:50