Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  30 april 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  22:09   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    741          26.22  Farum Cup Stævnerekord 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.60                 
Maria Grandt  1998    648          27.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.35                 
Thea Hovmand Larsen  1997    624          27.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.75                 
Emilie Hørlykke  1998    610          27.97   
  Lyngby Svømmeklub  27.99                 
Mia Wennecke  1999    610          27.97  Junior Guld 
  Helsingør Svømmeklub  28.58                 
Tenna Jensen  1998    602          28.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.91                 
Anna Brandt Nielsen  1998    640          27.53   
  Lyngby Svømmeklub  27.53                 
Caroline Hørlykke  2000    597          28.17  Junior Sølv 
  Lyngby Svømmeklub  27.95                 
Ida Agerbak Trandum  1996    582          28.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.48                 
10  Vera Staun Hansen  1999    570          28.61  Junior Bronze 
  Hovedstadens Svømmeklub  28.28                 
11  Cecilie Jørgensen  1998    568          28.64   
  Helsinge Svømmeklub  28.94                 
12  Katrine Stampe  2000    567          28.67   
  Sigma Swim Allerød  27.72                 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23,45 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    688          23.68   
  Farum Svømmeklub  23.90                 
Magnus Jákupsson  1994    685          23.71   
  Farum Svømmeklub  23.28                 
Peter Gjerulff  1996    631          24.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  23.96                 
Jakob Klint Axelsen  1996    589          24.94   
  Lyngby Svømmeklub  24.72                 
Oliver Jacobsen  1997    569          25.22   
  Hvidovre Svømme Klub  24.89                 
Anton Olsen  1998    564          25.30  Junior Guld 
  Gladsaxe Svømmeklub  24.96                 
Giano Grillo  1998    571          25.20  Junior Sølv 
  Hovedstadens Svømmeklub  24.79                 
Oliver Berggren Smidt  1997    537          25.72   
  Lyngby Svømmeklub  26.81                 
Mikkel Samsøe Borch  1997    524          25.93   
  Hvidovre Svømme Klub  25.66                 
10  Thomas Bech  1998    499          26.35  Junior Bronze 
  Farum Svømmeklub  24.71                 
11  Mads Ejdrup Hansen  1999    495          26.42   
  Helsingør Svømmeklub  25.95                 
William Lehn-Schiøler  2000              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.54                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Merle F. V. Christensen  1998    638          34.24  Farum Cup Stævnerekord 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.02                 
Emma Bjørnholdt  2000    608          34.78  Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  35.25                 
Tenna Jensen  1998    581          35.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.19                 
Thea Laurberg Simonsen  1997    579          35.36   
  Lyngby Svømmeklub  34.89                 
Maria Grandt  1998    561          35.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.79                 
Julie Bak  1997    525          36.54   
  Hvidovre Svømme Klub  36.38                 
Eva Olsen  2000    499          37.16  Junior Sølv 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.76                 
Karla Louise Balle  2001    499          37.16  Junior Bronze 
  Helsingør Svømmeklub  36.97                 
Katrine Stampe  2000    457          38.25   
  Sigma Swim Allerød  37.88                 
10  Kamilla Larsen  1996    449          38.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.27                 
11  Maria Borre Jacobsen  2001    441          38.73   
  Lyngby Svømmeklub  38.57                 
12  Marta Kruse Johansen  2000    358          41.50   
  Helsingør Svømmeklub  38.39                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28,83 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    753          29.04  Junior Guld 
  Farum Svømmeklub  28.00                 
Lasse Pittioni  1995    706          29.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.77                 
Jakob Klint Axelsen  1996    683          30.00   
  Lyngby Svømmeklub  29.74                 
Niklas Hedegaard  1990    680          30.04   
  Farum Svømmeklub  28.72                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    620          30.97  Junior Sølv 
  Lyngby Svømmeklub  31.53                 
Timon Wedekind  1996    586          31.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.87                 
Giano Grillo  1998    561          32.02  Junior Bronze 
  Hovedstadens Svømmeklub  31.38                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    550          32.24   
  Farum Svømmeklub  32.09                 
Jesper Frost Thomsen  1997    532          32.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.97                 
10  Mikkel Ulrich  1998    478          33.78   
  Hvidovre Svømme Klub  33.99                 
11  Frederik Junker Neldeberg  2000    464          34.11   
  Helsinge Svømmeklub  33.98                 
12  Lucas Hoffmann  2000    462          34.16   
  Helsingør Svømmeklub  33.60                 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    746  29.36  1:00.81  1:32.66    2:04.57   
  Sigma Swim Allerød  2:02.23                 
                     
Maria Grandt  1998    681  30.49  1:03.70  1:36.35    2:08.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:03.10                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    671  31.11  1:03.49  1:36.58    2:09.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.20                 
                     
Erica Sjöholm  1997    648  30.34  1:03.43  1:36.76    2:10.53   
  Sjöbo Simsällskap  2:08.83                 
                     
Lina Sjöholm  2000    633  30.39  1:03.77  1:37.67    2:11.54  Junior Guld 
  Sjöbo Simsällskap  2:08.37                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    614  31.18  1:05.07  1:39.29    2:12.86  Junior Sølv 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.33                 
                     
Karla Louise Balle  2001    628  30.54  1:04.28  1:38.26    2:11.90  Junior Bronze 
  Helsingør Svømmeklub  2:12.38                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    619  31.43  1:04.51  1:38.75    2:12.53   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.12                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000    618  31.62  1:05.60  1:39.65    2:12.59   
  Sigma Swim Allerød  2:13.79                 
                     
10  Stephanie Hansen  1996    597  31.02  1:04.40  1:39.38    2:14.17   
  Sigma Swim Allerød  2:08.81                 
                     
11  Thea Laurberg Simonsen  1997    595  32.12  1:06.18  1:40.56    2:14.26   
  Lyngby Svømmeklub  2:16.04                 
                     
12  Emilie Hørlykke  1998    567  31.82  1:06.05  1:41.51    2:16.50   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.59                 
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Giano Grillo  1998    672  27.69  57.66  1:27.95    1:56.42  Junior Guld 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.96                 
                     
Daniel Christian  1998    671  27.59  57.71  1:27.72    1:56.47  Junior Sølv 
  Farum Svømmeklub  1:58.01                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    653  27.68  57.54  1:28.05    1:57.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:55.28                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    641  27.34  57.41  1:27.85    1:58.29  Junior Bronze 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.03                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    599  28.52  59.85  1:30.82    2:00.95   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.34                 
                     
Oliver Berggren Smidt  1997    543  29.18  1:00.30  1:32.33    2:04.98   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.92                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    566  29.57  1:01.50  1:33.49    2:03.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:02.29                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    535  29.58  1:02.89  1:34.22    2:05.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.03                 
                     
Mads Lünell Bruhn  1998    528  28.50  1:00.43  1:33.38    2:06.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:03.88                 
                     
10  Chris Johansen  1996    508  28.44  1:00.42  1:33.43    2:07.77   
  Farum Svømmeklub  2:02.19                 
                     
11  Peter Gjerulff  1996    501  29.61  1:03.87  1:38.03    2:08.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.39                 
                     
12  Mikkel Samsøe Borch  1997    489  29.04  1:01.96  1:35.87    2:09.44   
  Hvidovre Svømme Klub  2:03.92                 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 1:05.24 2016-04-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    760  31.51        1:03.67  Farum Cup Stævnerekord
Junior Guld 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.74                 
                     
Kristina Thomsen  1991    733  30.77        1:04.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.35                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    686  32.74        1:05.88   
  Sigma Swim Allerød  1:05.66                 
                     
Katharina Nekhorochko  2000    653  32.80        1:06.97  Junior Sølv 
  Sigma Swim Allerød  1:06.14                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    566  34.58        1:10.26  Junior Bronze 
  Lyngby Svømmeklub  1:11.87                 
                     
Cecilie Jørgensen  1998    531  34.54        1:11.73   
  Helsinge Svømmeklub  1:10.35                 
                     
Eva Olsen  2000    565  34.29        1:10.27  OD1 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.44                 
                     
Mathilde Olsen  1998    565  34.35        1:10.27  OD2 
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.89                 
                     
Frederikke Mertins  2000    550  33.32        1:10.90   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.33                 
                     
10  Klara Reeh  1999    535  35.01        1:11.57   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.67                 
                     
11  Stephanie Hansen  1996    519  35.59        1:12.32   
  Sigma Swim Allerød  1:11.76                 
                     
12  Kristine Mikkelsen  2000    509  35.47        1:12.79   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.90                 
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    748  27.87        57.20  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  55.80                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    571  30.41        1:02.58  Junior Guld 
  Lyngby Svømmeklub  1:00.35                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    567  30.49        1:02.75  Junior Sølv 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.01                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    566  30.58        1:02.76  Junior Bronze 
  Helsingør Svømmeklub  1:01.51                 
                     
Anton Olsen  1998    525  30.55        1:04.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.59                 
                     
Isak Larsson  2000    507  31.05        1:05.11   
  Sjöbo Simsällskap  1:03.45                 
                     
Alfred Persson  2000    492  31.66        1:05.79   
  Sjöbo Simsällskap  1:07.53                 
                     
Chris Johansen  1996    475  32.03        1:06.54   
  Farum Svømmeklub  1:03.72                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    452  33.76        1:07.67   
  Sigma Swim Allerød  1:08.81                 
                     
10  Alexander Eggers  1999    451  33.03        1:07.68   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.97                 
                     
Jakob Petersen  1999              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.63                 
                     
Jonas Hyllested  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.79                 
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Steen Duus  2001    675  37.21  1:17.69  1:58.25    2:38.57  Junior Guld 
  Sigma Swim Birkerød  2:34.39                 
                     
Merle F. V. Christensen  1998    541  40.40  1:24.58  2:08.80    2:50.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.49                 
                     
Julie Bak  1997    513  39.54  1:23.93  2:08.87    2:53.77   
  Hvidovre Svømme Klub  2:47.03                 
                     
Marta Kruse Johansen  2000    420  42.60  1:29.81  2:17.25    3:05.66  Junior Sølv 
  Helsingør Svømmeklub  2:59.02                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.79                 
                     
Tenna Jensen  1998              DSQ  Flyben hele vejen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.86                 
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Nilsson Pedersen  2000    589  34.72  1:13.03  1:52.23    2:31.49  Junior Guld 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.37                 
                     
Timon Wedekind  1996    587  34.89  1:14.70  1:54.07    2:31.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.11                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    565  34.27  1:13.15  1:53.07    2:33.57  Junior Sølv 
  Farum Svømmeklub  2:30.08                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    535  35.57  1:15.16  1:55.82    2:36.41  Junior Bronze 
  Helsinge Svømmeklub  2:33.03                 
                     
Hannibal Steenfos  1996    471  36.66  1:18.26  2:01.30    2:43.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.36                 
                     
Alexander Eggers  1999    464  36.87  1:19.39  2:01.61    2:44.04   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.86                 
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    663  30.02        1:03.80   
  Sigma Swim Allerød  1:03.50                 
                     
Katrine Stampe  2000    580  31.35        1:06.71  Junior Guld 
  Sigma Swim Allerød  1:05.41                 
                     
Freja Gram  1999    571  31.65        1:07.06  Junior Sølv 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.94                 
                     
Victoria Bierre  2000    569  31.94        1:07.13  Junior Bronze 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.90                 
                     
Frederikke Hansen  1998    561  31.84        1:07.44   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.36                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    555  31.80        1:07.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.10                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    565  31.41        1:07.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.73                 
                     
Ida Agerbak Trandum  1996    547  30.61        1:08.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.95                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    494  32.28        1:10.36   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.52                 
                     
10  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    493  32.45        1:10.41   
  Sigma Swim Allerød  1:07.07                 
                     
11  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    487  32.40        1:10.70   
  Hvidovre Svømme Klub  1:10.01                 
                     
12  Emmy Jonsson  2001    473  33.09        1:11.37   
  Sjöbo Simsällskap  1:13.01                 
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-04-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Hedegaard  1990    693  26.46        56.28   
  Farum Svømmeklub  54.94                 
                     
Anton Olsen  1998    650  27.02        57.50  Junior Guld 
  Gladsaxe Svømmeklub  56.19                 
                     
Daniel Christian  1998    611  27.42        58.70  Junior Sølv 
  Farum Svømmeklub  1:00.76                 
                     
Thomas Bech  1998    590  27.53        59.38  Junior Bronze 
  Farum Svømmeklub  58.28                 
                     
Oscar Olsson  1999    580  28.52        59.71   
  Sjöbo Simsällskap  57.84                 
                     
Oliver Christiansen  1999    549  28.49        1:00.84   
  Helsinge Svømmeklub  59.60                 
                     
Marcus Rappenborg  1999    533  28.23        1:01.44   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.02                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    523  29.22        1:01.81   
  Sigma Swim Allerød  1:00.92                 
                     
Isak Larsson  2000    503  28.04        1:02.63   
  Sjöbo Simsällskap  59.12                 
                     
10  Mads Ejdrup Hansen  1999    457  29.60        1:04.67   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.68                 
                     
11  Thor Nilsson Pedersen  2000    420  29.92        1:06.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.43                 
                     
Pierre Høgenhaug  1999              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.57                 
                     
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58,58 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Damer A    663          4:01.85   
  Sigma Swim  4:20.00                 
  Katrine Stampe  2000      30.71  1:03.00      1:03.00   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      28.70  59.58      2:02.58   
  Marina Heller Hansen  1994      27.87  58.21      3:00.79   
  Stephanie Hansen  1996      29.10  1:01.06      4:01.85   
                     
Hovedstadens Damer 1  1998    660          4:02.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:56.64                 
  Vera Staun Hansen  1999      29.97  1:01.69      1:01.69   
  Maria Grandt  1998      28.06  58.35      2:00.04   
  Tenna Jensen  1998      29.64  1:01.03      3:01.07   
  Eva Olsen  2000      29.32  1:01.20      4:02.27   
                     
Lyngby Damer    650          4:03.49   
  Lyngby Svømmeklub  4:00.00                 
  Thea Laurberg Simonsen  1997      30.39  1:02.17      1:02.17   
  Anna Brandt Nielsen  1998      28.23  58.98      2:01.15   
  Emilie Hørlykke  1998      28.94  1:01.29      3:02.44   
  Emma Bjørnholdt  2000      29.32  1:01.05      4:03.49   
                     
Lyngby Junior 1  1999    607          4:09.07   
  Lyngby Svømmeklub  4:00.00                 
  Klara Reeh  1999      29.24  1:00.57      1:00.57   
  Caroline Hørlykke  2000      29.73  1:01.69      2:02.26   
  Sophie Amalie Schøn  1999      29.71  1:03.18      3:05.44   
  Sofie Louise Nimb  2001      30.15  1:03.63      4:09.07   
                     
Farum Girl Squad  1999    506          4:24.63   
  Farum Svømmeklub  4:15.14                 
  Clara Marott Schelde  2000      30.78  1:05.25      1:05.25   
  Sara Krell Refn  1999      30.68  1:04.84      2:10.09   
  Simone Jørgensen  1999      30.53  1:05.38      3:15.47   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      32.19  1:09.16      4:24.63   
                     
 
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
Farum Cup Senior: Farum Herrer 3:35,91 2010-01-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Guns H+ Arkitekter  1990    702          3:31.75  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  3:24.29                 
  Philip Greve  1998      26.80  54.68      54.68   
  Magnus Jákupsson  1994      25.05  52.76      1:47.44   
  Niklas Hedegaard  1990      25.91  53.59      2:41.03   
  Kevin Witt Christensen  1995      24.23  50.72      3:31.75   
                     
Lyngby Herrer    651          3:37.18   
  Lyngby Svømmeklub  3:40.00                 
  Jakob Klint Axelsen  1996      26.71  54.67      54.67   
  Oliver Berggren Smidt  1997      26.53  55.46      1:50.13   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      25.75  53.63      2:43.76   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      25.74  53.42      3:37.18   
                     
Hovedstadens Herrer 1  1996    627          3:39.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:36.04                 
  Giano Grillo  1998      27.03  54.41      54.41   
  Peter Gjerulff  1996      26.01  53.90      1:48.31   
  Andreas Vestergaard  1999      26.68  55.80      2:44.11   
  Linus Koefoed Weiss  1999      25.79  55.72      3:39.83   
                     
Hovedstadens Herrer 2  1996    540          3:51.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:01.82                 
  Hannibal Steenfos  1996      27.09  56.21      56.21   
  Timon Wedekind  1996      27.28  59.17      1:55.38   
  Kasper Leisted Bertelsen  1997      28.95  1:00.65      2:56.03   
  Jesper Frost Thomsen  1997      26.60  55.01      3:51.04   
                     
Solrød Herrer 2  1994    333          4:31.44   
  Solrød Svømmeklub  4:40.00                 
  Rasmus Jakobsen  1994      30.29  1:06.66      1:06.66   
  Bastian Rosgaard Sejberg  2000      34.02  1:12.14      2:18.80   
  Morten Kilhof  2000      32.70  1:10.85      3:29.65   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      29.39  1:01.79      4:31.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  30 april 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:09