Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  30 april 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  22:08   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    586          28.35   
  Søllerød Svømmeklub  27.87                 
Johanne Hingebjerg  2002    567          28.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.70                 
Stine Saaby Schmidt  2002    555          28.86   
  Farum Svømmeklub  28.36                 
Signe Fich Hansen  2002    554          28.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.49                 
Alberte V. Bisgaard  2003    542          29.09   
  Gentofte Svømme Klub  28.03                 
Sofie Maagøe  2003    527          29.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.01                 
Elena Westmark Holm  2003    515          29.59   
  Hørsholm Svømmeforening  30.52                 
Ida Gelineck Padborg  2002    515          29.59   
  Lyngby Svømmeklub  28.68                 
Claudia Sperling  2002    505          29.78   
  Lyngby Svømmeklub  28.61                 
10  Katrine Brandt Nielsen  2002    500          29.88   
  Lyngby Svømmeklub  29.12                 
11  Emilia Lønborg  2002    497          29.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.79                 
12  Minna Larsson  2002    489          30.11   
  Sjöbo Simsällskap  28.76                 
13  Clara Carlquist  2003    482          30.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.23                 
14  Astrid Thimmer  2003    481          30.28   
  Hørsholm Svømmeforening  31.77                 
15  Emma Jensen  2002    476          30.39   
  Helsinge Svømmeklub  30.27                 
16  Bjørk Nelsing Petersen  2002    474          30.43   
  Gentofte Svømme Klub  28.69                 
17  Naja Thomsen  2003    473          30.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.17                 
18  Luna Gammelgaard  2003    467          30.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.40                 
19  Maria Szokody  2002    450          30.96   
  Ringsted Svømme Klub  30.85                 
20  Emilie Holst Lange  2002    448          30.99   
  Gentofte Svømme Klub  29.83                 
21  Olivia Olivarius Vølund  2002    439          31.21   
  Lyngby Svømmeklub  31.24                 
22  Maja Marie Elmgreen  2003    432          31.39   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.30                 
23  Mia Krüger  2002    430          31.42   
  Farum Svømmeklub  31.50                 
24  Sofie Slotved  2002    418          31.72   
  Hørsholm Svømmeforening  32.64                 
25  Mie Bidsted Hansen  2003    411          31.90   
  Hvidovre Svømme Klub  32.53                 
26  Cathrine Wismann  2002    408          31.98   
  Ringsted Svømme Klub  32.37                 
27  Josephine Wismann  2002    406          32.04   
  Ringsted Svømme Klub  31.93                 
28  Sophie Grandjean  2003    390          32.46   
  Ringsted Svømme Klub  31.78                 
29  Rebecca Sangild  2003    384          32.64   
  Søllerød Svømmeklub  32.34                 
30  Sophie Gjelstrup  2002    378          32.81   
  Søllerød Svømmeklub  33.42                 
31  Thea Pedersen  2003    364          33.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.81                 
32  Camilla Kaavé  2003    363          33.26   
  Hørsholm Svømmeforening  32.85                 
33  Emma Bruhn  2003    356          33.48   
  Hvidovre Svømme Klub  34.46                 
34  Katrine Voss Thorsen  2002    355          33.50   
  Helsinge Svømmeklub  33.62                 
35  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003    352          33.59   
  Sundfélag Akraness  36.61                 
36  Emilie Nepper-Christensen  2003    346          33.77   
  Søllerød Svømmeklub  34.50                 
37  Sofie Bak  2003    339          34.00   
  Hvidovre Svømme Klub  35.05                 
38  Malou Heegaard  2002    332          34.25   
  Ringsted Svømme Klub  34.78                 
39  Caroline Bach Offendal  2002    331          34.30   
  Helsinge Svømmeklub  33.16                 
40  Hekla María Arnardóttir  2003    324          34.52   
  Sundfélag Akraness  34.43                 
41  Emma Olsen  2003    314          34.91   
  Ringsted Svømme Klub  35.10                 
42  Lára Jakobína Gunnarsdóttir  2003    302          35.36   
  Sundfélag Akraness  38.05                 
43  Mathilde Laustsen  2003    295          35.61   
  Frederiksværk Svømmeklub  58.00                 
44  Mille Scheel  2003    282          36.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.31                 
45  Emma Antonisen  2002    262          37.08   
  Helsinge Svømmeklub  37.65                 
46  Ida Lund Järund  2003    224          39.02   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.17                 
Laura Balbi  2003              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  33.83                 
Ngozi Jóhanna Eze  2003              DNS   
  Sundfélag Akraness  32.50                 
Signe T. Pedersen  2002              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  30.92                 
Filippa Olivia Rützou  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  35.09                 
Mathilde Vangkilde Jensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  33.13                 
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    499          29.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.63                 
Asta Poulsen Dolan  2004    448          31.00   
  Gentofte Svømme Klub  30.79                 
Frederikke Falk-List  2004    431          31.41   
  Gentofte Svømme Klub  32.43                 
Josefine Krumbak  2004    411          31.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.65                 
Frida Hvirring Kragh  2004    410          31.94   
  Hvidovre Svømme Klub  31.61                 
Anne Sofie Evald  2004    403          32.10   
  Gentofte Svømme Klub  31.98                 
Josephine Holst Vinther  2004    380          32.74   
  Gentofte Svømme Klub  34.09                 
Astrid M. Østergaard  2004    358          33.39   
  Gentofte Svømme Klub  33.56                 
Ida Bruhn  2004    346          33.80   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.47                 
10  Anna Nørskov  2004    344          33.85   
  Søllerød Svømmeklub  33.70                 
11  Amalie Østerlund  2005    340          33.99   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.73                 
12  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    315          34.87   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.89                 
12  Selma V Studnitz Andersen  2005    315          34.87   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.71                 
14  Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004    314          34.89   
  Sundfélag Akraness  35.55                 
15  Laura Nellemann  2004    305          35.22   
  Søllerød Svømmeklub  36.02                 
16  Frederikke B. Hansen  2005    295          35.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.03                 
17  Mathilde Busch Erhardi  2004    292          35.73   
  Hørsholm Svømmeforening  37.55                 
18  Emma Julie Frandsen  2004    286          36.01   
  Helsinge Svømmeklub  38.23                 
18  Erna Þórarinsdóttir  2004    286          36.01   
  Sundfélag Akraness  37.82                 
20  Aníta Sól Gunnarsdóttir  2004    283          36.11   
  Sundfélag Akraness  36.29                 
21  Pauline Drucker  2004    273          36.57   
  Søllerød Svømmeklub  37.42                 
22  Laura Købke  2005    270          36.69   
  Hørsholm Svømmeforening  39.39                 
23  Auður Elsa Kristjánsdóttir  2004    268          36.80   
  Sundfélag Akraness  36.97                 
24  Andrea Holm Sørensen  2005    261          37.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.09                 
25  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    261          37.13   
  Gentofte Svømme Klub  36.56                 
26  Maja Hallberg Langkilde  2004    257          37.31   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.36                 
27  Arwen Nybo  2004    255          37.42   
  Hørsholm Svømmeforening  37.13                 
28  Sasha Nezdiikovskaia  2005    253          37.51   
  Hørsholm Svømmeforening  41.31                 
29  Caroline N.r. Søndergaard  2004    250          37.65   
  Hørsholm Svømmeforening  38.27                 
30  Fanta Osatoharimwen  2005    243          38.02   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.10                 
31  Emma Philip  2005    241          38.12   
  Hørsholm Svømmeforening  42.10                 
32  Line Tångberg  2004    234          38.49   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.18                 
33  Mie Ankersen  2006    200          40.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.99                 
34  Clara Secher Termansen  2005    198          40.69   
  Hørsholm Svømmeforening  39.43                 
35  Astrid Hjuler Britze  2006    184          41.65   
  Hørsholm Svømmeforening  42.20                 
36  Laura Bjerregaard Withen  2004    177          42.25   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.63                 
37  Laura Meyer  2006    166          43.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.90                 
38  Victoria Haslund Mourier  2007    166          43.16   
  Hørsholm Svømmeforening  45.06                 
39  Amalie Busch Erhardi  2006    161          43.59   
  Hørsholm Svømmeforening  45.05                 
40  Rose Dysted  2004    160          43.68   
  Ringsted Svømme Klub  43.49                 
41  Ella Nikoline Borg  2005    153          44.34   
  Hørsholm Svømmeforening  46.72                 
42  Astrid Kruuse  2005    153          44.35   
  Ringsted Svømme Klub  49.47                 
43  Ingveldur Ósk Sigurðardóttir  2004    134          46.37   
  Sundfélag Akraness  47.40                 
44  Louise Byrn  2006    121          47.95   
  Hørsholm Svømmeforening  46.44                 
45  Cecilie Møller  2005    119          48.21   
  Ringsted Svømme Klub  59.98                 
46  Emma Skjold Sørensen  2004    111          49.28   
  Ringsted Svømme Klub  49.90                 
47  Sofie Boas Olsen  2006    104          50.44   
  Hørsholm Svømmeforening  58.53                 
48  Mille Dige From  2004    98          51.47   
  Hørsholm Svømmeforening  48.61                 
49  Line Stærmose  2006    79          55.12   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.01                 
50  Anna Møller  2007    64          59.06   
  Ringsted Svømme Klub  1:05.17                 
Gaia Kruse  2005              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  43.41                 
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23,45 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    539          25.68   
  Lyngby Svømmeklub  24.68                 
Frederik Riedel Lentz  2001    505          26.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.20                 
Leo Badaker  2002    505          26.25   
  Gentofte Svømme Klub  26.17                 
Malthe Letting  2001    481          26.67   
  Farum Svømmeklub  27.97                 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    473          26.83   
  Lyngby Svømmeklub  26.25                 
Lucas Bruun Strøbek  2001    472          26.85   
  Gentofte Svømme Klub  25.64                 
Mark Wiskum  2001    465          26.98   
  Søllerød Svømmeklub  26.66                 
Christoffer Weiss  2001    463          27.02   
  Gentofte Svømme Klub  26.45                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001    458          27.12   
  Hørsholm Svømmeforening  27.85                 
10  Martin Vennick Haugbølle  2001    442          27.44   
  Hørsholm Svømmeforening  28.96                 
10  Theodor L Munch-Jensen  2002    442          27.44   
  Solrød Svømmeklub  28.09                 
12  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    440          27.49   
  Lyngby Svømmeklub  26.68                 
13  Magnus Løhr  2001    436          27.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.72                 
14  August Weilguny  2001    435          27.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.84                 
15  Carl-Emil Lønborg  2002    433          27.62   
  Gentofte Svømme Klub  26.74                 
16  Christoffer H. Andersen  2002    431          27.67   
  Søllerød Svømmeklub  28.09                 
17  Andreas Gram Peters  2001    422          27.86   
  Helsinge Svømmeklub  27.30                 
18  Viktor Nysøe Rehling  2001    420          27.90   
  Farum Svømmeklub  28.21                 
19  Marcus Skøtt Haslev  2002    420          27.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.89                 
20  Nicklas Andersen  2001    420          27.92   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.61                 
21  Alfred Højberg  2002    412          28.08   
  Lyngby Svømmeklub  27.82                 
22  Bertram Dreyer Riis  2002    408          28.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.62                 
22  Gustav Fabiansen  2002    408          28.18   
  Lyngby Svømmeklub  28.27                 
24  Christian Ong Hansen  2001    401          28.34   
  Farum Svømmeklub  29.03                 
25  Anders Skousen  2002    394          28.51   
  Hvidovre Svømme Klub  29.48                 
26  Anders Nielsen  2001    392          28.55   
  Ringsted Svømme Klub  27.44                 
27  Gustav Haugård Hansen  2002    389          28.63   
  Hvidovre Svømme Klub  30.07                 
27  Jakob Börjesson  2001    389          28.63   
  Sjöbo Simsällskap  28.25                 
29  August Becktor  2001    388          28.65   
  Gentofte Svømme Klub  28.24                 
30  Asger Væver Hartvig  2002    382          28.81   
  Hørsholm Svømmeforening  28.81                 
31  Gustav Nissen  2001    371          29.10   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.56                 
32  Marcus Dessau  2002    370          29.11   
  Gentofte Svømme Klub  28.98                 
33  Daniel Kjær Jørgensen  2001    362          29.33   
  Hørsholm Svømmeforening  28.91                 
34  Rasmus Løwenstein  2001    357          29.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.55                 
35  Mathias Nørskov  2001    356          29.48   
  Søllerød Svømmeklub  30.07                 
36  Karl Gustav B. Toft  2002    346          29.76   
  Søllerød Svømmeklub  29.02                 
37  Frede Meincke  2002    346          29.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.33                 
38  Nikolas Hviid Andersen  2002    331          30.21   
  Hørsholm Svømmeforening  31.97                 
39  Thor Gudmand-Høyer  2002    328          30.29   
  Gentofte Svømme Klub  30.20                 
40  Christian Skinhøj  2001    328          30.30   
  Gentofte Svømme Klub  29.23                 
41  Christian Kento Rasmussen  2001    319          30.60   
  Søllerød Svømmeklub  30.60                 
42  Alfred Nissen  2002    315          30.72   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.78                 
43  Thor Bols Jeppesen  2002    307          30.97   
  Helsinge Svømmeklub  30.97                 
44  Anders Hvidt  2002    304          31.08   
  Gentofte Svømme Klub  32.85                 
45  Christoffer Hove  2002    303          31.11   
  Hørsholm Svømmeforening  30.61                 
46  Emil Carstensen  2002    291          31.52   
  Ringsted Svømme Klub  31.84                 
47  Elias Kongsted Misander  2002    189          36.39   
  Gentofte Svømme Klub  33.09                 
48  Mikkel Winther  2002    145          39.74   
  Hvidovre Svømme Klub  41.13                 
Andreas Holst Lange  2002              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  31.82                 
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23,45 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Egholm Brøns  2003    374          29.01   
  Hørsholm Svømmeforening  29.51                 
Filip Bruhn  2003    364          29.28   
  Hørsholm Svømmeforening  31.37                 
Christopher G. Trandum  2003    356          29.48   
  Gentofte Svømme Klub  29.64                 
Oscar Cleemann  2003    336          30.06   
  Hvidovre Svømme Klub  31.04                 
Asger Hugo Juul  2003    315          30.71   
  Søllerød Svømmeklub  30.47                 
Benjamin Bodal  2003    293          31.46   
  Ringsted Svømme Klub  30.64                 
Lukas Frederiksen  2004    273          32.20   
  Helsinge Svømmeklub  33.05                 
Oskar Luckow Larsen  2004    272          32.26   
  Gentofte Svømme Klub  32.20                 
Silas Lykke  2003    271          32.28   
  Ringsted Svømme Klub  34.28                 
10  Marcus Elkjær Samson  2003    268          32.41   
  Hørsholm Svømmeforening  34.93                 
11  Ludvig Montag  2003    252          33.10   
  Søllerød Svømmeklub  33.56                 
12  Mathias Ehlers  2003    238          33.73   
  Søllerød Svømmeklub  35.41                 
13  Emil Gram Peters  2005    237          33.78   
  Helsinge Svømmeklub  35.88                 
14  Karl August B. Balle  2003    232          34.01   
  Gentofte Svømme Klub  35.10                 
15  Alexander Nørby  2006    230          34.11   
  Hørsholm Svømmeforening  35.20                 
16  Mathias Parkhøi  2003    224          34.41   
  Hvidovre Svømme Klub  34.96                 
17  Joakim Grøn-Henriksen  2004    222          34.49   
  Ringsted Svømme Klub  35.64                 
18  Xander Pontoppidan  2003    216          34.82   
  Hvidovre Svømme Klub  34.56                 
19  August Høy  2005    215          34.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.13                 
20  Oliver Madsen  2003    209          35.19   
  Gentofte Svømme Klub  33.73                 
21  Alex Benjamín Bjarnason  2004    209          35.20   
  Sundfélag Akraness  34.60                 
22  Carl-Johan Bødtker  2003    207          35.31   
  Hørsholm Svømmeforening  34.99                 
23  Asger Bols Jeppesen  2005    204          35.49   
  Helsinge Svømmeklub  36.04                 
24  Lucas Kaavé  2004    202          35.58   
  Hørsholm Svømmeforening  35.55                 
25  Rasmus Mortensen  2004    197          35.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.97                 
26  Julius Rix Melchiorsen  2004    195          36.04   
  Hørsholm Svømmeforening  38.10                 
27  Janus Schnabl  2003    194          36.06   
  Hørsholm Svømmeforening  37.06                 
28  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    188          36.44   
  Hørsholm Svømmeforening  38.45                 
29  Frederik Rink Larsen  2004    184          36.72   
  Hørsholm Svømmeforening  36.61                 
30  Victor Møller Klitgaard  2006    181          36.93   
  Helsinge Svømmeklub  37.91                 
31  Oscar Svensson  2005    181          36.95   
  Hørsholm Svømmeforening  40.56                 
32  Tobias Mølbak  2004    174          37.41   
  Ringsted Svømme Klub  36.24                 
33  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    172          37.57   
  Ringsted Svømme Klub  39.50                 
33  Mathias Ankersen  2004    172          37.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.07                 
35  Magnus Guul  2005    172          37.58   
  Ringsted Svømme Klub  37.54                 
36  William Rützou  2005    171          37.65   
  Hørsholm Svømmeforening  45.00                 
37  Rafael Andri Williamsson  2004    167          37.91   
  Sundfélag Akraness  40.72                 
38  Jakob Stærmose  2005    165          38.11   
  Ringsted Svømme Klub  37.95                 
39  William Pohl Stangerup  2004    164          38.20   
  Hørsholm Svømmeforening  36.96                 
40  Bertram T. Aunsholm  2004    163          38.23   
  Hvidovre Svømme Klub  43.50                 
41  Johan Rothaus Ølykke  2004    159          38.56   
  Hvidovre Svømme Klub  38.79                 
42  Kristian Slott Rasmussen  2004    156          38.80   
  Ringsted Svømme Klub  39.31                 
43  Tobias Askhøj Petersen  2005    147          39.62   
  Ringsted Svømme Klub  40.26                 
44  Mikkel Holm Pedersen  2004    146          39.65   
  Ringsted Svømme Klub  41.11                 
45  Adam Bugge Frandsen  2005    144          39.87   
  Ringsted Svømme Klub  40.52                 
46  Alexander Asmussen  2004    141          40.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  40.79                 
47  Tobias Frederiksen  2006    139          40.34   
  Helsinge Svømmeklub  41.93                 
48  Kasper Kusk  2003    137          40.51   
  Hvidovre Svømme Klub  38.72                 
49  Christian Johannessen  2007    137          40.52   
  Hørsholm Svømmeforening  47.74                 
50  Andreas Mølbak  2006    132          41.05   
  Ringsted Svømme Klub  44.10                 
51  Zacharias Houmann  2006    119          42.40   
  Ringsted Svømme Klub  43.88                 
52  Anders W. Pedersen  2006    119          42.47   
  Hørsholm Svømmeforening  43.64                 
53  Sylvester Wichmann Meisne  2005    118          42.61   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.76                 
54  Thor Bjørn Skinne  2003    116          42.87   
  Solrød Svømmeklub  47.22                 
55  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    112          43.34   
  Hørsholm Svømmeforening  43.08                 
56  Þórarinn Helgason  2004    93          46.04   
  Sundfélag Akraness  45.43                 
57  Alexander Logi Jónsson  2004    83          47.93   
  Sundfélag Akraness  51.00                 
58  Tristan Houmann  2008    64          52.16   
  Ringsted Svømme Klub  57.56                 
59  Gustav Meinert  2006    58          53.94   
  Ringsted Svømme Klub  57.12                 
Max Albertsen  2003              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  32.71                 
 
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    501          37.10   
  Søllerød Svømmeklub  36.91                 
Mia Rindshøj  2003    494          37.29   
  Gentofte Svømme Klub  36.53                 
Emma Hjort Kaas  2002    474          37.79   
  Hørsholm Svømmeforening  37.74                 
Hannah Höesch  2003    394          40.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.85                 
Astrid Thimmer  2003    385          40.52   
  Hørsholm Svømmeforening  40.16                 
Caroline Meyer  2002    378          40.76   
  Hørsholm Svømmeforening  40.56                 
Emilia Naledi Madonsela  2003    366          41.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.93                 
Viola Demuth Andersen  2003    364          41.27   
  Gentofte Svømme Klub  39.39                 
Jasmin Larsen  2002    348          41.91   
  Ringsted Svømme Klub  43.12                 
10  Katrine S. Frederiksen  2002    330          42.62   
  Helsinge Svømmeklub  43.68                 
11  Ngozi Jóhanna Eze  2003    324          42.91   
  Sundfélag Akraness  45.45                 
12  Julie Frisch Hoff  2002    315          43.29   
  Hørsholm Svømmeforening  43.46                 
13  Astrid Nørret Schmidt  2002    286          44.70   
  Ringsted Svømme Klub  47.77                 
14  Sia Nikoline Schrøder  2003    284          44.84   
  Gentofte Svømme Klub  43.42                 
15  Carla Lyhne Weiner  2003    269          45.63   
  Søllerød Svømmeklub  48.33                 
16  Norah Szczepanski  2003    239          47.49   
  Gentofte Svømme Klub  47.32                 
17  Caroline Bach Offendal  2002    235          47.73   
  Helsinge Svømmeklub  46.40                 
18  Katrine Voss Thorsen  2002    231          47.98   
  Helsinge Svømmeklub  46.68                 
19  Astrid Permin  2003    220          48.83   
  Gentofte Svømme Klub  49.46                 
20  Mille Scheel  2003    214          49.24   
  Herlufsholm Svømmeklub  48.06                 
21  Hekla María Arnardóttir  2003    204          50.02   
  Sundfélag Akraness  50.38                 
22  Anne Bagge Ravn  2003    197          50.62   
  Søllerød Svømmeklub  48.30                 
23  Pernille Møller Leisted  2002    182          51.95   
  Helsinge Svømmeklub  48.75                 
 
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Marie Nielsen  2004    376          40.82   
  Hvidovre Svømme Klub  41.86                 
Caroline Salskov Jensen  2005    363          41.29   
  Hørsholm Svømmeforening  41.53                 
Frida Hvirring Kragh  2004    361          41.38   
  Hvidovre Svømme Klub  41.00                 
Clara Toft  2004    344          42.06   
  Gentofte Svømme Klub  42.30                 
Emilie Højen Meyer  2004    330          42.62   
  Herlufsholm Svømmeklub  41.53                 
Laura Nellemann  2004    314          43.37   
  Søllerød Svømmeklub  44.56                 
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004    301          43.95   
  Sundfélag Akraness  43.79                 
Ida-Marie Nørgaard  2005    292          44.42   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.85                 
Frederikke B. Hansen  2005    291          44.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.54                 
10  Mathilde Edele Borg  2004    266          45.81   
  Hørsholm Svømmeforening  44.65                 
11  Mathilde Syberg Glud  2004    250          46.76   
  Hørsholm Svømmeforening  47.82                 
12  Pauline Drucker  2004    239          47.47   
  Søllerød Svømmeklub  45.94                 
13  Martha Hjuler Britze  2004    239          47.50   
  Hørsholm Svømmeforening  45.03                 
14  Kaya Vennick Haugbølle  2004    227          48.31   
  Hørsholm Svømmeforening  48.11                 
15  Nanna Udby Laugesen  2004    218          48.93   
  Hvidovre Svømme Klub  51.35                 
16  Sofie Boas Olsen  2006    189          51.29   
  Hørsholm Svømmeforening  53.87                 
17  Mathilde Busch Erhardi  2004    182          51.96   
  Hørsholm Svømmeforening  49.86                 
18  Laura Købke  2005    182          52.02   
  Hørsholm Svømmeforening  52.97                 
19  Line Tångberg  2004    175          52.63   
  Herlufsholm Svømmeklub  48.39                 
20  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    171          53.03   
  Ringsted Svømme Klub  53.94                 
21  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    166          53.58   
  Hvidovre Svømme Klub  56.33                 
22  Filippa Jasmia Skikkild  2005    159          54.34   
  Hvidovre Svømme Klub  54.88                 
23  Laura Meyer  2006    149          55.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.42                 
24  Andrea Holm Sørensen  2005    147          55.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  57.83                 
25  Amalie Jensen  2005    145          56.03   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.37                 
26  Louise Byrn  2006    135          57.44   
  Hørsholm Svømmeforening  57.45                 
27  Malene Reynolds  2005    131          57.97   
  Ringsted Svømme Klub  58.80                 
28  Mie Ankersen  2006    129          58.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.34                 
29  Sofie Løfmark Jensen  2004    111          1:01.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  58.15                 
30  Sascha Haste  2007    96          1:04.17   
  Ringsted Svømme Klub  1:11.43                 
31  Ingveldur Ósk Sigurðardóttir  2004    81          1:07.93   
  Sundfélag Akraness  1:07.94                 
Amalie Busch Erhardi  2006              DSQ  flere flyben v start 
  Hørsholm Svømmeforening  56.43                 
 
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28,83 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    472          33.93   
  Lyngby Svømmeklub  33.60                 
Alexander Søgaard  2002    455          34.35   
  Ringsted Svømme Klub  34.34                 
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    415          35.40   
  Lyngby Svømmeklub  33.64                 
Christoffer H. Andersen  2002    413          35.45   
  Søllerød Svømmeklub  35.09                 
Gustav Nissen  2001    354          37.33   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.92                 
Alfred Højberg  2002    351          37.42   
  Lyngby Svømmeklub  37.17                 
Gustav Fabiansen  2002    318          38.67   
  Lyngby Svømmeklub  39.54                 
Jeppe Seelig Larsen  2002    317          38.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.84                 
Janus Rosholm  2002    316          38.76   
  Søllerød Svømmeklub  38.14                 
10  Karl Gustav B. Toft  2002    292          39.78   
  Søllerød Svømmeklub  38.58                 
11  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    283          40.24   
  Lyngby Svømmeklub  40.76                 
12  Tor Ejrnæs  2002    277          40.52   
  Hvidovre Svømme Klub  46.72                 
13  Jens Bomgaard  2002    266          41.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.08                 
14  Joachim Lanzky Otto  2001    198          45.28   
  Hørsholm Svømmeforening  45.14                 
 
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28,83 2016-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August Høy  2005    211          44.34   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.22                 
Christoffer Skinhøj  2003    193          45.67   
  Gentofte Svømme Klub  45.50                 
Thomas Høgenhaug  2003    190          45.89   
  Søllerød Svømmeklub  45.34                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    172          47.48   
  Hvidovre Svømme Klub  49.05                 
Mathias Parkhøi  2003    171          47.54   
  Hvidovre Svømme Klub  46.82                 
Marius Kjær Hoelgaard  2004    159          48.74   
  Hvidovre Svømme Klub  51.43                 
Xander Pontoppidan  2003    150          49.67   
  Hvidovre Svømme Klub  52.11                 
Leonard Steen Jensen  2003    135          51.46   
  Gentofte Svømme Klub  49.89                 
Asger Bols Jeppesen  2005    134          51.56   
  Helsinge Svømmeklub  53.88                 
10  Rasmus Mortensen  2004    131          51.97   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.83                 
11  Victor Møller Klitgaard  2006    120          53.49   
  Helsinge Svømmeklub  50.99                 
12  Johan Rothaus Ølykke  2004    113          54.51   
  Hvidovre Svømme Klub  56.46                 
13  Christian Johannessen  2007    91          58.54   
  Hørsholm Svømmeforening  1:04.46                 
14  Alexander Logi Jónsson  2004    89          59.15   
  Sundfélag Akraness  58.33                 
15  Victor Hemmingsen  2006    86          59.72   
  Ringsted Svømme Klub  1:17.37                 
16  Thor Bjørn Skinne  2003    65          1:05.39   
  Solrød Svømmeklub  1:02.97                 
17  Þórarinn Helgason  2004    65          1:05.65   
  Sundfélag Akraness  1:06.85                 
18  Kasper Kusk  2003    60          1:07.30   
  Hvidovre Svømme Klub  54.77                 
Felix Diem  2005              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  58.25                 
Penghao Ji  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  46.95                 
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 1:05.24 2016-04-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    533  35.25        1:11.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.72                 
                     
Mia Rindshøj  2003    521  35.09        1:12.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.69                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    511  35.29        1:12.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.78                 
                     
Minna Larsson  2002    469  35.79        1:14.77   
  Sjöbo Simsällskap  1:06.45                 
                     
Olivia Olivarius Vølund  2002    451  36.44        1:15.74   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.44                 
                     
Clara Carlquist  2003    447  37.59        1:16.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.91                 
                     
Emma Bruhn  2002    428  37.60        1:17.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:11.86                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002    396  38.04        1:19.10   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.87                 
                     
Naja Thomsen  2003    384  38.40        1:19.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.12                 
                     
10  Stine Saaby Schmidt  2002    383  37.72        1:19.97   
  Farum Svømmeklub  1:11.80                 
                     
11  Cathrine Wismann  2002    378  39.19        1:20.32   
  Ringsted Svømme Klub  1:24.21                 
                     
12  Sophie Gjelstrup  2002    358  39.89        1:21.83   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.76                 
                     
13  Emma Bruhn  2003    341  40.55        1:23.19   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.84                 
                     
14  Caroline Meyer  2002    335  40.92        1:23.62   
  Hørsholm Svømmeforening  1:27.12                 
                     
15  Ida Gelineck Padborg  2002    333  40.06        1:23.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.15                 
                     
16  Viola Demuth Andersen  2003    329  41.20        1:24.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.99                 
                     
17  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003    326  41.38        1:24.37   
  Sundfélag Akraness  1:24.22                 
                     
18  Thea Pedersen  2003    325  40.78        1:24.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.03                 
                     
19  Emilia Naledi Madonsela  2003    323  41.23        1:24.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.86                 
                     
20  Sofie Slotved  2002    319  41.49        1:24.99   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.89                 
                     
21  Victoria Husted Volden  2003    314  41.57        1:25.47   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.14                 
                     
22  Mie Bidsted Hansen  2003    306  42.99        1:26.23   
  Hvidovre Svømme Klub  1:29.58                 
                     
23  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    294  41.94        1:27.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.99                 
                     
24  Mille Scheel  2003    286  43.57        1:28.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.34                 
                     
25  Carla Lyhne Weiner  2003    283  43.70        1:28.50   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.61                 
                     
26  Astrid Permin  2003    281  43.43        1:28.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.62                 
                     
27  Rebecca Sangild  2003    273  43.26        1:29.59   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.58                 
                     
28  Filippa Olivia Rützou  2003    256  45.09        1:31.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:26.93                 
                     
29  Emma Olsen  2003    247  44.23        1:32.58   
  Ringsted Svømme Klub  1:26.83                 
                     
30  Emma Antonisen  2002    244  45.63        1:32.91   
  Helsinge Svømmeklub  1:32.53                 
                     
31  Astrid Nørret Schmidt  2002    211  48.07        1:37.57   
  Ringsted Svømme Klub  1:38.06                 
                     
32  Ida Lund Järund  2003    193  50.05        1:40.52   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:41.47                 
                     
33  Anne Bagge Ravn  2003    182  53.43        1:42.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:40.20                 
                     
34  Lára Jakobína Gunnarsdóttir  2003    179  49.52        1:43.03   
  Sundfélag Akraness  1:43.32                 
                     
Laura Balbi  2003              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  1:33.72                 
                     
Emilia Lønborg  2002              DSQ  neddyk over 15 m 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.97                 
                     
Luna Gammelgaard  2003              DSQ  fuld neddyk af 100 m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.02                 
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003              DSQ  efb v 50m 
  Gentofte Svømme Klub  1:20.02                 
                     
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 1:05.24 2016-04-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Falk-List  2004    466  36.05        1:14.93   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.19                 
                     
Josefine Krumbak  2004    394  39.17        1:19.24   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.18                 
                     
Clara Toft  2004    379  39.53        1:20.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.60                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    362  39.65        1:21.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.40                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    355  40.12        1:22.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.87                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    330  39.49        1:24.04   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.84                 
                     
Amalie Østerlund  2005    307  43.10        1:26.13   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.64                 
                     
Selma V Studnitz Andersen  2005    296  42.90        1:27.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:28.31                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    271  43.90        1:29.71   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.56                 
                     
10  Nanna Udby Laugesen  2004    271  43.78        1:29.77   
  Hvidovre Svømme Klub  1:29.64                 
                     
11  Aníta Sól Gunnarsdóttir  2004    265          1:30.43   
  Sundfélag Akraness  1:30.59                 
                     
12  Emilie Højen Meyer  2004    264  44.21        1:30.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.29                 
                     
13  Luna Trojlsgaard  2004    262  44.51        1:30.76   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:42.21                 
                     
14  Mathilde Edele Borg  2004    257  45.81        1:31.36   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.02                 
                     
15  Ida Bruhn  2004    257  44.32        1:31.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.20                 
                     
16  Gry Therkelsen  2004    253  44.84        1:31.89   
  Helsinge Svømmeklub  1:58.55                 
                     
17  Pauline Drucker  2004    229  46.72        1:34.88   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.48                 
                     
18  Ida-Marie Nørgaard  2005    229  45.92        1:34.91   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:31.48                 
                     
19  Lærke Dann-Nielsen  2005    228  47.57        1:35.04   
  Hvidovre Svømme Klub  1:35.03                 
                     
20  Maja Hallberg Langkilde  2004    226  47.33        1:35.29   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:40.33                 
                     
21  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    220  47.09        1:36.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.03                 
                     
22  Emilia van Wyk B. Jensen  2004    214  47.46        1:37.08   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.00                 
                     
23  Fanta Osatoharimwen  2005    213  46.89        1:37.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:41.20                 
                     
24  Laura Købke  2005    204  49.14        1:38.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:36.57                 
                     
25  Erna Þórarinsdóttir  2004    199  48.88        1:39.39   
  Sundfélag Akraness  1:46.51                 
                     
26  Amalie Jensen  2005    199  49.18        1:39.52   
  Hvidovre Svømme Klub  1:44.09                 
                     
27  Arwen Nybo  2004    197  48.21        1:39.79   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.92                 
                     
28  Auður Elsa Kristjánsdóttir  2004    193  48.62        1:40.52   
  Sundfélag Akraness  1:41.40                 
                     
29  Mie Ankersen  2006    185  49.29        1:41.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.34                 
                     
30  Mathilde Busch Erhardi  2004    179  50.94        1:43.01   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.16                 
                     
31  Filippa Jasmia Skikkild  2005    172  50.99        1:44.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:42.88                 
                     
32  Emma Julie Frandsen  2004    169  49.80        1:45.04   
  Helsinge Svømmeklub  1:45.17                 
                     
33  Caroline N.r. Søndergaard  2004    164  51.84        1:46.08   
  Hørsholm Svømmeforening  1:54.40                 
                     
34  Laura Meyer  2006    164  54.35        1:46.10   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:52.86                 
                     
35  Astrid Hjuler Britze  2006    150  53.75        1:49.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:47.93                 
                     
36  Sasha Nezdiikovskaia  2005    147  52.13        1:50.01   
  Hørsholm Svømmeforening  1:48.61                 
                     
37  Mathilde Syberg Glud  2004    123  56.77        1:56.76   
  Hørsholm Svømmeforening  1:40.00                 
                     
38  Emma Philip  2005    121  54.34        1:57.21   
  Hørsholm Svømmeforening  2:00.72                 
                     
39  Astrid Kruuse  2005    117  56.63        1:58.63   
  Ringsted Svømme Klub  1:57.32                 
                     
40  Victoria Haslund Mourier  2007    116  58.19        1:58.86   
  Hørsholm Svømmeforening  1:55.71                 
                     
41  Ella Nikoline Borg  2005    109  59.54        2:01.52   
  Hørsholm Svømmeforening  2:01.07                 
                     
42  Mille Dige From  2004    89  1:02.74        2:09.89   
  Hørsholm Svømmeforening  2:09.55                 
                     
43  Sofie Løfmark Jensen  2004    88  1:01.69        2:10.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:09.16                 
                     
44  Emma Skjold Sørensen  2004    88  1:01.05        2:10.59   
  Ringsted Svømme Klub  2:14.97                 
                     
Gaia Kruse  2005              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:08.23                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005              DSQ  Ej fortsat bevægelse 
  Hvidovre Svømme Klub  1:47.31                 
                     
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    556  31.11        1:03.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.62                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    546  30.98        1:03.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.75                 
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    432  33.48        1:08.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.45                 
                     
Anders Skousen  2002    424  33.92        1:09.11   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.04                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    406  33.67        1:10.14   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.61                 
                     
Alfred Højberg  2002    391  33.92        1:11.02   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.63                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    386  35.05        1:11.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.46                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    386  34.46        1:11.29   
  Solrød Svømmeklub  1:12.37                 
                     
August Becktor  2001    381  34.54        1:11.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.55                 
                     
10  Mark Wiskum  2001    378  35.76        1:11.82   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.36                 
                     
11  Jens Bomgaard  2002    369  34.97        1:12.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.21                 
                     
12  Christian Ong Hansen  2001    358  34.72        1:13.12   
  Farum Svømmeklub  1:09.32                 
                     
13  Jakob Börjesson  2001    348  35.28        1:13.80   
  Sjöbo Simsällskap  1:10.36                 
                     
14  Asger Væver Hartvig  2002    347  36.22        1:13.90   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.12                 
                     
15  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    340  36.55        1:14.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.15                 
                     
16  Gustav Fabiansen  2002    335  36.78        1:14.77   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.11                 
                     
17  Marcus Dessau  2002    334  35.95        1:14.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.82                 
                     
18  Christoffer Hove  2002    333  37.23        1:14.88   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.88                 
                     
19  Janus Rosholm  2002    317  37.19        1:16.16   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.04                 
                     
20  Gustav Haugård Hansen  2002    316  36.78        1:16.19   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.38                 
                     
21  Joakim Mortensen  2002    310  37.34        1:16.68   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.22                 
                     
22  Christian Skinhøj  2001    306          1:17.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.84                 
                     
23  Tor Ejrnæs  2002    302  37.30        1:17.37   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.99                 
                     
24  Emil Carstensen  2002    295  37.21        1:17.97   
  Ringsted Svømme Klub  1:17.00                 
                     
25  Daniel Kjær Jørgensen  2001    277  38.40        1:19.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.66                 
                     
26  Thor Gudmand-Høyer  2002    268  40.01        1:20.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.12                 
                     
27  Frede Meincke  2002    259  39.95        1:21.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.50                 
                     
28  Andreas Holst Lange  2002    258  39.94        1:21.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.62                 
                     
29  Mathias Nørskov  2001    249  39.45        1:22.52   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.41                 
                     
30  Christian Kento Rasmussen  2001    212  42.31        1:27.09   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.00                 
                     
31  Anders Hvidt  2002    205  42.41        1:27.96   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.14                 
                     
32  Nikolas Hviid Andersen  2002    199  41.32        1:28.89   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.00                 
                     
33  Elias Kongsted Misander  2002    171  45.35        1:33.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.37                 
                     
34  Joachim Lanzky Otto  2001    140  48.14        1:39.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.47                 
                     
35  Mikkel Winther  2002    125  49.74        1:43.80   
  Hvidovre Svømme Klub  1:41.88                 
                     
Alfred Nissen  2002              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.06                 
                     
Andreas Gram Peters  2001              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.70                 
                     
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    333  37.06        1:14.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.08                 
                     
Oscar Cleemann  2003    315  36.95        1:16.26   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.56                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    302  37.80        1:17.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.45                 
                     
Oliver Madsen  2003    244  40.21        1:23.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.11                 
                     
Benjamin Bodal  2003    238  40.67        1:23.70   
  Ringsted Svømme Klub  1:20.00                 
                     
Mathias Ehlers  2003    235  42.36        1:24.08   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.97                 
                     
Marcus Elkjær Samson  2003    226  42.41        1:25.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.13                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    205  44.24        1:28.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.16                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    188  44.23        1:30.55   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.53                 
                     
10  Joakim Grøn-Henriksen  2004    185  44.66        1:31.12   
  Ringsted Svømme Klub  1:31.26                 
                     
11  Ludvig Montag  2003    181  45.63        1:31.77   
  Søllerød Svømmeklub  1:34.76                 
                     
12  Lukas Frederiksen  2004    181  44.46        1:31.79   
  Helsinge Svømmeklub  1:32.34                 
                     
13  Janus Schnabl  2003    178  45.78        1:32.30   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.33                 
                     
14  Frederik Rink Larsen  2004    175  46.38        1:32.81   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.05                 
                     
15  Carl-Johan Bødtker  2003    164  46.26        1:34.71   
  Hørsholm Svømmeforening  1:33.55                 
                     
16  Lucas Kaavé  2004    161  47.50        1:35.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:32.50                 
                     
17  Bertram T. Aunsholm  2004    142  48.16        1:39.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:48.83                 
                     
18  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    142  49.20        1:39.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.89                 
                     
19  Alexander Nørby  2006    142  49.84        1:39.52   
  Hørsholm Svømmeforening  1:34.88                 
                     
20  Johan Rothaus Ølykke  2004    137  50.39        1:40.53   
  Hvidovre Svømme Klub  1:42.89                 
                     
21  Tobias Mølbak  2004    135  49.76        1:41.18   
  Ringsted Svømme Klub  2:00.00                 
                     
22  Jeremy William Millard  2005    132          1:41.84   
  Ringsted Svømme Klub  1:41.37                 
                     
23  Tobias Askhøj Petersen  2005    125  52.07        1:43.82   
  Ringsted Svømme Klub  1:45.95                 
                     
24  Rafael Andri Williamsson  2004    116  49.86        1:46.43   
  Sundfélag Akraness  1:55.73                 
                     
25  Anders W. Pedersen  2006    113  52.07        1:47.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.90                 
                     
26  Sylvester Wichmann Meisne  2005    112  52.66        1:47.63   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.56                 
                     
27  Andreas Mølbak  2006    102  54.44        1:51.14   
  Ringsted Svømme Klub  2:00.00                 
                     
28  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    82  57.85        1:59.14   
  Hørsholm Svømmeforening  2:01.41                 
                     
29  Victor Hemmingsen  2006    81  56.78        1:59.89   
  Ringsted Svømme Klub  1:53.78                 
                     
30  Tristan Houmann  2008    64  1:05.45        2:09.67   
  Ringsted Svømme Klub  2:13.16                 
                     
Max Albertsen  2003              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.01                 
                     
William Pohl Stangerup  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:40.83                 
                     
Kristian Slott Rasmussen  2004              DSQ  efb v 50m 
  Ringsted Svømme Klub  1:42.96                 
                     
Mathias Ankersen  2004              DSQ  svøm på maven v 50m 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.21                 
                     
Zacharias Houmann  2006              DSQ  afsl. på maven 100m 
  Ringsted Svømme Klub  1:59.52                 
                     
 
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Fich Hansen  2002    550  32.57        1:07.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.51                 
                     
Sofie Maagøe  2003    508  32.37        1:09.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.69                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    466  33.41        1:11.74   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.94                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    465  33.34        1:11.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.75                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    432  34.76        1:13.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.37                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    374  35.17        1:17.16   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.89                 
                     
Hannah Höesch  2003    369  36.12        1:17.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.88                 
                     
Julie Frisch Hoff  2002    320  37.67        1:21.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.72                 
                     
Camilla Kaavé  2003    289  39.77        1:24.14   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.97                 
                     
10  Emilie Nepper-Christensen  2003    269  39.64        1:26.09   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.58                 
                     
11  Sophie Gjelstrup  2002    251  39.86        1:28.11   
  Søllerød Svømmeklub  1:44.53                 
                     
12  Rebecca Sangild  2003    236  41.05        1:30.00   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.05                 
                     
13  Norah Szczepanski  2003    227  42.03        1:31.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.77                 
                     
14  Sofie Bak  2003    223  40.13        1:31.73   
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.66                 
                     
15  Malou Heegaard  2002    188  40.81        1:37.01   
  Ringsted Svømme Klub  1:30.00                 
                     
16  Mathilde Laustsen  2003    136  46.96        1:48.04   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:09.53                 
                     
 
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    465  33.04        1:11.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:11.99                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    421  34.91        1:14.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.22                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    341  37.55        1:19.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.22                 
                     
Anna Nørskov  2004    312  38.03        1:21.98   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.51                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    302  37.17        1:22.85   
  Hvidovre Svømme Klub  1:24.68                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    286  37.66        1:24.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:49.39                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    283  38.16        1:24.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.52                 
                     
Kaya Vennick Haugbølle  2004    232  42.44        1:30.51   
  Hørsholm Svømmeforening  1:40.60                 
                     
Clara Secher Termansen  2005    199  45.18        1:35.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.99                 
                     
10  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    188  45.53        1:37.04   
  Ringsted Svømme Klub  1:45.49                 
                     
11  Emmeline S. Bertelsen  2005    107  53.65        1:57.00   
  Ringsted Svømme Klub  1:52.71                 
                     
 
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-04-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møller  2002    496  29.18        1:02.90   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.09                 
                     
August Weilguny  2001    473  29.32        1:03.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.76                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    458  30.67        1:04.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.50                 
                     
Leo Badaker  2002    452  29.50        1:04.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.49                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    383  31.40        1:08.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.29                 
                     
Christoffer Weiss  2001    362  32.41        1:09.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.66                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    359  33.11        1:10.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.21                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    289  34.37        1:15.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.53                 
                     
Andreas Holst Lange  2002    200  38.39        1:25.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.65                 
                     
 
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-04-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Egholm Brøns  2003    328  32.71        1:12.24   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.96                 
                     
Filip Bruhn  2003    244  36.21        1:19.72   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.91                 
                     
Asger Hugo Juul  2003    233  36.82        1:20.93   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.49                 
                     
Karl August B. Balle  2003    225  39.01        1:21.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.96                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    195  40.38        1:25.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.12                 
                     
Thomas Høgenhaug  2003    193  40.14        1:26.14   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.81                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    177  41.27        1:28.61   
  Hvidovre Svømme Klub  1:32.70                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    169  41.27        1:29.95   
  Hvidovre Svømme Klub  1:41.21                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    163  39.63        1:31.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.96                 
                     
10  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    117  1:41.70        1:41.70   
  Ringsted Svømme Klub  1:45.97                 
                     
11  Julius Rix Melchiorsen  2004    87  1:52.41        1:52.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.12                 
                     
12  Jakob Stærmose  2005    70  54.84        2:00.35   
  Ringsted Svømme Klub  2:11.89                 
                     
Alexander Asmussen  2004              DSQ  asynkroarme 50-100m 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:52.38                 
                     
Kasper Kusk  2003              DSQ  crawl eft. start 
  Hvidovre Svømme Klub  1:49.26                 
                     
 
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Carlquist  2003    566  32.30  1:06.72  1:41.94    2:16.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.42                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    554  32.28  1:07.07  1:42.44    2:17.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.94                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    526  32.83  1:08.40  1:44.78    2:19.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.52                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    512  32.73  1:08.55  1:45.33    2:21.19   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.84                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002    483  34.23  1:12.56  1:48.77    2:23.98   
  Lyngby Svømmeklub  2:16.93                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    482  33.13  1:09.46  1:46.74    2:24.07   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.18                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    464  34.13  1:11.69  1:49.76    2:25.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.24                 
                     
Naja Thomsen  2003    464  33.73  1:10.65  1:48.69    2:25.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.28                 
                     
Minna Larsson  2002    456  33.77  1:12.44  1:50.50    2:26.72   
  Sjöbo Simsällskap  2:18.57                 
                     
10  Claudia Sperling  2002    455  34.40  1:11.73  1:49.58    2:26.83   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.63                 
                     
11  Jasmin Larsen  2002    447  33.19  1:10.76  1:50.09    2:27.71   
  Ringsted Svømme Klub  2:30.58                 
                     
12  Mia Krüger  2002    446  34.38  1:11.45  1:49.77    2:27.78   
  Farum Svømmeklub  2:25.72                 
                     
13  Elena Westmark Holm  2003    439  33.16  1:11.30  1:50.80    2:28.59   
  Hørsholm Svømmeforening  2:26.65                 
                     
14  Emma Jensen  2002    434  33.25  1:11.32  1:50.17    2:29.14   
  Helsinge Svømmeklub  2:29.92                 
                     
15  Maria Szokody  2002    433  34.26  1:12.73  1:52.53    2:29.33   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.84                 
                     
16  Katrine S. Frederiksen  2002    429  35.62  1:13.75  1:52.69    2:29.69   
  Helsinge Svømmeklub  2:26.98                 
                     
17  Olivia Olivarius Vølund  2002    416  35.01  1:13.28  1:51.90    2:31.32   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.75                 
                     
18  Ida Gelineck Padborg  2002    411  35.17  1:14.64  1:52.90    2:31.85   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.54                 
                     
19  Emilia Lønborg  2002    411  33.76  1:12.18  1:52.29    2:31.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:29.34                 
                     
20  Josephine Wismann  2002    390  34.96  1:14.19  1:54.68    2:34.52   
  Ringsted Svømme Klub  2:28.38                 
                     
21  Maja Marie Elmgreen  2003    375  35.47  1:15.13  1:56.94    2:36.57   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:34.24                 
                     
22  Emilie Nepper-Christensen  2003    366  37.10  1:17.31  1:58.77    2:37.82   
  Søllerød Svømmeklub  2:36.34                 
                     
23  Astrid Permin  2003    362  36.47  1:16.67  1:58.23    2:38.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.79                 
                     
24  Thea Pedersen  2003    349  36.36  1:18.21  1:59.83    2:40.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.07                 
                     
25  Victoria Husted Volden  2003    343  37.70  1:19.70  2:01.70    2:41.28   
  Hørsholm Svømmeforening  2:37.82                 
                     
26  Ngozi Jóhanna Eze  2003    343  36.76    2:01.05    2:41.29   
  Sundfélag Akraness  2:42.12                 
                     
27  Norah Szczepanski  2003    342  37.14  1:19.02  2:01.73    2:41.52   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.81                 
                     
28  Caroline Bach Offendal  2002    335  36.51  1:18.01  2:00.70    2:42.60   
  Helsinge Svømmeklub  2:35.71                 
                     
29  Emma Bruhn  2003    333  36.13  1:17.87  2:00.56    2:42.94   
  Hvidovre Svømme Klub  2:49.78                 
                     
30  Katrine Voss Thorsen  2002    315    1:20.90      2:45.92   
  Helsinge Svømmeklub  2:48.14                 
                     
31  Sóldís Ninja Helgadóttir  2003    297  38.55  1:21.57  2:05.62    2:49.17   
  Sundfélag Akraness  2:51.20                 
                     
32  Sia Nikoline Schrøder  2003    292  39.00  1:23.30  2:08.33    2:50.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.14                 
                     
33  Mille Scheel  2003    281  38.12  1:22.52  2:08.88    2:52.30   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:50.85                 
                     
34  Hekla María Arnardóttir  2003    279  39.05  1:23.44  2:09.38    2:52.74   
  Sundfélag Akraness  2:51.05                 
                     
35  Emma Antonisen  2002    270  39.71  1:25.56  2:10.93    2:54.68   
  Helsinge Svømmeklub  3:10.00                 
                     
36  Lára Jakobína Gunnarsdóttir  2003    247  38.92  1:24.71  2:12.75    2:59.97   
  Sundfélag Akraness  3:03.96                 
                     
37  Emma M. Andersen  2003    238  38.03  1:23.75  2:13.48    3:02.27   
  Ringsted Svømme Klub  2:59.30                 
                     
38  Pernille Møller Leisted  2002    237  42.12  1:29.67  2:17.99    3:02.34   
  Helsinge Svømmeklub  2:57.95                 
                     
Malou Heegaard  2002              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  3:00.00                 
                     
Signe T. Pedersen  2002              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  2:28.00                 
                     
Sophie Grandjean  2003              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  2:31.08                 
                     
 
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    459  33.55  1:11.33  1:49.85    2:26.46   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:23.16                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    443  34.81  1:12.75  1:50.94    2:28.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.20                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    404  34.83  1:15.44  1:55.38    2:32.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.98                 
                     
Josefine Krumbak  2004    403  34.72  1:14.16  1:55.56    2:32.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:31.81                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    399  35.36  1:14.75  1:55.07    2:33.41   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.34                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    390  34.59  1:13.95  1:54.16    2:34.54   
  Hørsholm Svømmeforening  2:37.11                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    386  35.43  1:14.95  1:55.45    2:35.10   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.70                 
                     
Clara Toft  2004    383  36.02  1:16.48  1:56.65    2:35.54   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.90                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    355  38.32  1:20.47  2:01.34    2:39.48   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.61                 
                     
10  Astrid M. Østergaard  2004    330  37.02  1:19.17  2:02.40    2:43.38   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.00                 
                     
11  Amalie Østerlund  2005    323  36.95  1:19.25  2:02.90    2:44.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:44.87                 
                     
12  Gry Therkelsen  2004    323  38.17  1:19.33  2:02.87    2:44.59   
  Helsinge Svømmeklub  3:07.49                 
                     
13  Luna Trojlsgaard  2004    295  38.35  1:21.72  2:07.34    2:49.67   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:46.29                 
                     
14  Anna Nørskov  2004    293  40.93  1:25.53  2:09.70    2:49.95   
  Søllerød Svømmeklub  2:53.86                 
                     
15  Mathilde Edele Borg  2004    290  37.59  1:20.91  2:06.09    2:50.56   
  Hørsholm Svømmeforening  2:41.69                 
                     
16  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    284  40.75  1:26.13  2:11.86    2:51.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:58.51                 
                     
17  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    273  38.24  1:22.16  2:08.73    2:54.00   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.23                 
                     
18  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    269  39.87  1:25.23  2:12.18    2:54.96   
  Ringsted Svømme Klub  3:02.99                 
                     
19  Caroline N.r. Søndergaard  2004    266  39.92  1:25.24  2:11.67    2:55.49   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.92                 
                     
20  Nanna Udby Laugesen  2004    249  38.79  1:25.63  2:13.39    2:59.43   
  Hvidovre Svømme Klub  3:05.88                 
                     
21  Aníta Sól Gunnarsdóttir  2004    241  39.99  1:26.09  2:15.01    3:01.53   
  Sundfélag Akraness  3:02.98                 
                     
22  Andrea Holm Sørensen  2005    223  39.57  1:27.53  2:18.41    3:06.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:59.21                 
                     
23  Erna Þórarinsdóttir  2004    217  42.48  1:30.58  2:20.25    3:07.84   
  Sundfélag Akraness  3:08.85                 
                     
24  Arwen Nybo  2004    208  42.91  1:34.03  2:23.29    3:10.45   
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.20                 
                     
25  Lærke Dann-Nielsen  2005    205  43.50  1:32.08  2:22.32    3:11.34   
  Hvidovre Svømme Klub  3:10.97                 
                     
 
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August Weilguny  2001    522  29.14  1:00.64  1:33.80    2:06.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.88                 
                     
Leo Badaker  2002    520  29.03  1:01.38  1:34.37    2:06.80   
  Gentofte Svømme Klub  2:03.06                 
                     
Christoffer Weiss  2001    515  29.44  1:02.10  1:35.20    2:07.23   
  Gentofte Svømme Klub  2:05.09                 
                     
Anders Nielsen  2001    510  29.48  1:02.20  1:35.16    2:07.66   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.31                 
                     
Malthe Letting  2001    499  28.86  1:01.22  1:35.20    2:08.52   
  Farum Svømmeklub  2:09.52                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    474  30.96  1:05.25  1:38.84    2:10.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.12                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    472  30.07  1:04.24  1:38.40    2:10.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.94                 
                     
Magnus Løhr  2001    463  29.43  1:02.51  1:37.81    2:11.78   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:04.41                 
                     
Viktor Nysøe Rehling  2001    414  31.06  1:06.02  1:41.27    2:16.76   
  Farum Svømmeklub  2:17.68                 
                     
10  Jens Bomgaard  2002    412  31.49  1:06.92  1:42.88    2:17.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.76                 
                     
11  Mark Wiskum  2001    410  30.52  1:05.52  1:42.32    2:17.19   
  Søllerød Svømmeklub  2:13.43                 
                     
12  Nicklas Andersen  2001    405  30.86  1:05.93  1:41.78    2:17.86   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:11.91                 
                     
13  Marcus Dessau  2002    401  31.10  1:07.14  1:43.22    2:18.21   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.91                 
                     
14  Frede Meincke  2002    398  32.11  1:07.56  1:43.21    2:18.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.97                 
                     
15  August Becktor  2001    369  32.37  1:09.37  1:46.86    2:22.17   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.49                 
                     
16  Thor Bols Jeppesen  2002    367  32.23  1:08.65  1:46.29    2:22.43   
  Helsinge Svømmeklub  2:28.36                 
                     
17  Rasmus Løwenstein  2001    362  31.02  1:06.08  1:44.17    2:23.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:18.25                 
                     
18  Mathias Nørskov  2001    331  32.86  1:10.66  1:49.83    2:27.34   
  Søllerød Svømmeklub  2:24.51                 
                     
19  Anders Hvidt  2002    325  34.75  1:13.15  1:51.59    2:28.26   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.56                 
                     
20  Thor Gudmand-Høyer  2002    311  34.12  1:12.43  1:52.49    2:30.52   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.95                 
                     
21  Christian Kento Rasmussen  2001    288  33.28  1:12.41  1:54.16    2:34.39   
  Søllerød Svømmeklub  2:37.82                 
                     
22  Karl Gustav B. Toft  2002    259  37.57  1:19.15  1:59.92    2:39.99   
  Søllerød Svømmeklub  2:29.19                 
                     
23  Nikolas Hviid Andersen  2002    231  36.45  1:18.51  2:03.21    2:46.12   
  Hørsholm Svømmeforening  2:50.49                 
                     
24  Elias Kongsted Misander  2002    195  38.17  1:23.13  2:09.80    2:55.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.31                 
                     
 
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    372  33.68  1:10.10  1:47.87    2:21.80   
  Gentofte Svømme Klub  2:22.86                 
                     
Benjamin Bodal  2003    370  33.07  1:09.28  1:46.62    2:21.97   
  Ringsted Svømme Klub  2:22.74                 
                     
Asger Hugo Juul  2003    304  35.65  1:15.74  1:53.80    2:31.58   
  Søllerød Svømmeklub  2:26.44                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    284  34.88  1:15.31  1:55.63    2:35.04   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.63                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    280  36.58    2:35.89    2:35.89   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.34                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    277  36.49  1:18.01  1:59.26    2:36.47   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.81                 
                     
Lukas Frederiksen  2004    276  35.31  1:16.27  1:57.95    2:36.49   
  Helsinge Svømmeklub  2:34.84                 
                     
Ludvig Montag  2003    263  37.64  1:17.77  1:59.02    2:39.09   
  Søllerød Svømmeklub  2:39.95                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    246  36.56  1:18.74  2:02.28    2:42.64   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.08                 
                     
10  Asger Bols Jeppesen  2005    242  37.71  1:20.67  2:03.54    2:43.57   
  Helsinge Svømmeklub  2:48.85                 
                     
11  Mathias Ehlers  2003    240  37.68  1:20.30  2:04.11    2:43.98   
  Søllerød Svømmeklub  2:46.61                 
                     
12  Oliver Madsen  2003    240  36.14  1:17.98  2:02.73    2:44.05   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.57                 
                     
13  Marius Kjær Hoelgaard  2004    234  37.46    2:04.40    2:45.47   
  Hvidovre Svømme Klub  3:10.08                 
                     
14  Janus Schnabl  2003    224  39.16  1:22.65  2:05.59    2:47.94   
  Hørsholm Svømmeforening  2:52.13                 
                     
15  Joakim Grøn-Henriksen  2004    216  37.95  1:21.98  2:06.90    2:49.94   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.08                 
                     
16  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    211  38.28  1:22.31  2:07.04    2:51.23   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.06                 
                     
17  Frederik Rink Larsen  2004    199  39.60  1:23.58  2:09.90    2:54.52   
  Hørsholm Svømmeforening  2:58.30                 
                     
18  Alex Benjamín Bjarnason  2004    191  39.70  1:25.66  2:12.60    2:56.83   
  Sundfélag Akraness  2:57.81                 
                     
19  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    191  40.99  1:27.11  2:13.84    2:56.89   
  Hørsholm Svømmeforening  3:03.71                 
                     
20  Mathias Ankersen  2004    183  39.50  1:25.93  2:13.62    2:59.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:51.42                 
                     
21  Lucas Kaavé  2004    182  38.62  1:26.63  2:15.10    2:59.77   
  Hørsholm Svømmeforening  2:59.67                 
                     
22  Victor Møller Klitgaard  2006    171  39.58  1:26.17  2:16.26    3:03.42   
  Helsinge Svømmeklub  3:15.00                 
                     
23  William Pohl Stangerup  2004    170  40.65  1:27.84  2:16.46    3:04.03   
  Hørsholm Svømmeforening  3:03.26                 
                     
24  Adam Bugge Frandsen  2005    163  41.63  1:29.04  2:18.74    3:06.68   
  Ringsted Svømme Klub  3:11.64                 
                     
25  William Rützou  2005    161  42.98  1:32.90  2:23.40    3:07.19   
  Hørsholm Svømmeforening  3:20.00                 
                     
26  Bertram T. Aunsholm  2004    159  42.26  1:32.65  2:22.59    3:08.10   
  Hvidovre Svømme Klub  3:33.27                 
                     
26  Julius Rix Melchiorsen  2004    159  41.78    2:20.51    3:08.10   
  Hørsholm Svømmeforening  3:03.63                 
                     
28  Oscar Svensson  2005    157  41.74  1:31.81  2:22.26    3:08.84   
  Hørsholm Svømmeforening  3:40.03                 
                     
29  Rafael Andri Williamsson  2004    147  42.87  2:00.84  2:25.18    3:13.02   
  Sundfélag Akraness  3:14.26                 
                     
30  Kristian Slott Rasmussen  2004    145  42.57  1:32.56  2:24.54    3:13.83   
  Ringsted Svømme Klub  3:07.13                 
                     
31  Tobias Frederiksen  2006    140  43.07  1:34.74  2:27.53    3:16.05   
  Helsinge Svømmeklub  3:33.49                 
                     
32  Tobias Askhøj Petersen  2005    134  44.09  1:34.23  2:27.87    3:19.29   
  Ringsted Svømme Klub  3:17.58                 
                     
33  Mikkel Holm Pedersen  2004    123  47.59  1:40.10  2:33.87    3:24.69   
  Ringsted Svømme Klub  3:30.16                 
                     
34  Jeremy William Millard  2005    116  44.49  1:38.02  2:33.58    3:29.08   
  Ringsted Svømme Klub  3:38.64                 
                     
35  Anders W. Pedersen  2006    114  49.66  1:44.08  2:39.22    3:30.12   
  Hørsholm Svømmeforening  3:30.00                 
                     
Felix Diem  2005              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  3:41.30                 
                     
Max Albertsen  2003              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.17                 
                     
Penghao Ji  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:54.49                 
                     
 
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003    516  38.65  1:22.25  2:07.67    2:53.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.55                 
                     
Sofie Maagøe  2003    502  39.24  1:23.28  2:09.31    2:54.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.41                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    500  40.35  1:24.83  2:10.23    2:55.19   
  Hørsholm Svømmeforening  2:49.40                 
                     
Emma Bruhn  2002    470  39.38  1:24.87  2:12.08    2:58.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:49.15                 
                     
Hannah Höesch  2003    451  41.51  1:27.70  2:14.52    3:01.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.00                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002    412  41.67  1:29.24  2:18.15    3:06.92   
  Lyngby Svømmeklub  3:00.18                 
                     
Sofie Bak  2003    404  42.40  1:31.61  2:20.05    3:08.15   
  Hvidovre Svømme Klub  3:07.98                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    403  44.08  1:31.68  2:20.89    3:08.29   
  Ringsted Svømme Klub  3:04.14                 
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    399  43.82  1:32.15  2:20.52    3:08.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.79                 
                     
10  Claudia Sperling  2002    388  42.64  1:31.63  2:21.34    3:10.68   
  Lyngby Svømmeklub  3:12.23                 
                     
11  Viola Demuth Andersen  2003    367  44.02  1:33.67  2:23.81    3:14.29   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.14                 
                     
12  Mia Krüger  2002    302  47.54  1:39.60  2:33.24    3:27.27   
  Farum Svømmeklub  3:25.00                 
                     
13  Carla Lyhne Weiner  2003    270  50.14  1:46.58  2:41.76    3:35.17   
  Søllerød Svømmeklub  3:29.50                 
                     
14  Astrid Nørret Schmidt  2002    258  49.37  1:44.95  2:42.63    3:38.51   
  Ringsted Svømme Klub  3:37.46                 
                     
15  Pernille Møller Leisted  2002    211  52.99  1:52.21  2:52.73    3:53.34   
  Helsinge Svømmeklub  3:46.51                 
                     
16  Filippa Olivia Rützou  2003    208  53.11  1:53.04  2:54.85    3:54.72   
  Hørsholm Svømmeforening  3:49.57                 
                     
17  Anne Bagge Ravn  2003    204  54.07  1:53.89  2:55.97    3:56.07   
  Søllerød Svømmeklub  3:50.32                 
                     
 
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Salskov Jensen  2005    378  44.43  1:34.08  2:23.40    3:12.30   
  Hørsholm Svømmeforening  3:20.63                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    345  45.55  1:36.72  2:28.99    3:18.33   
  Hvidovre Svømme Klub  3:14.41                 
                     
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir  2004    341  44.33  1:35.52  2:27.74    3:19.07   
  Sundfélag Akraness  3:23.73                 
                     
Emilie Højen Meyer  2004    332  46.52  1:37.81  2:30.26    3:20.72   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:17.42                 
                     
Laura Nellemann  2004    298  47.12  1:40.19  2:34.89    3:28.18   
  Søllerød Svømmeklub  3:25.68                 
                     
Clara Secher Termansen  2005    292  47.64  1:40.76  2:37.06    3:29.56   
  Hørsholm Svømmeforening  3:21.45                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    281  46.95  1:42.17  2:37.92    3:32.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:24.09                 
                     
Selma V Studnitz Andersen  2005    249  49.33  1:46.70  2:44.21    3:40.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:50.65                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005    242  49.41  1:47.94  2:47.44    3:42.96   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:42.84                 
                     
10  Kaya Vennick Haugbølle  2004    235  51.46  1:49.23  2:48.21    3:45.27   
  Hørsholm Svømmeforening  3:44.11                 
                     
11  Filippa Jasmia Skikkild  2005    186  55.46  1:57.73  3:00.57    4:03.47   
  Hvidovre Svømme Klub  4:08.13                 
                     
12  Laura Bjerregaard Withen  2004    180  55.51  1:59.23  3:03.59    4:06.05   
  Frederiksværk Svømmeklub  4:03.22                 
                     
Emmeline S. Bertelsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  3:54.80                 
                     
 
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Lønborg  2002    498  36.05  1:16.58  1:58.75    2:40.21   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.53                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    492  36.81  1:17.88  1:59.46    2:40.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.63                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    468  37.70  1:18.74  2:00.91    2:43.50   
  Søllerød Svømmeklub  2:39.03                 
                     
Alexander Søgaard  2002    440  37.77  1:19.93  2:03.49    2:46.91   
  Ringsted Svømme Klub  2:43.97                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    432  37.54  1:20.66  2:04.51    2:47.89   
  Hørsholm Svømmeforening  2:38.67                 
                     
Christian Skinhøj  2001    386  38.78  1:23.47  2:08.54    2:54.38   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.13                 
                     
Gustav Nissen  2001    381  38.25  1:23.45  2:09.07    2:55.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:43.31                 
                     
Alfred Højberg  2002    372  39.73  1:24.96  2:10.83    2:56.47   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.00                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    351  40.47  1:26.24  2:13.20    3:00.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.11                 
                     
10  Janus Rosholm  2002    336  40.33  1:28.31  2:15.32    3:02.59   
  Søllerød Svømmeklub  2:52.58                 
                     
11  Alfred Nissen  2002    318  42.38  1:30.45  2:18.56    3:06.05   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:00.12                 
                     
12  Tor Ejrnæs  2002    316  42.58  1:30.70  2:18.75    3:06.46   
  Hvidovre Svømme Klub  3:32.88                 
                     
13  Anders Skousen  2002    311  42.28  1:30.61  2:19.68    3:07.35   
  Hvidovre Svømme Klub  3:22.15                 
                     
14  Gustav Haugård Hansen  2002    296  42.52  1:31.58  2:21.04    3:10.51   
  Hvidovre Svømme Klub  3:32.82                 
                     
15  Joakim Mortensen  2002    258  44.20  1:35.04  2:28.36    3:19.37   
  Ringsted Svømme Klub  3:15.61                 
                     
16  Mikkel Winther  2002    184  52.32  1:49.35  2:46.51    3:43.21   
  Hvidovre Svømme Klub  4:08.22                 
                     
Oliver Aagaard Jeppesen  2001              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.11                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  2:27.90                 
                     
 
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl August B. Balle  2003    332  42.71  1:29.98  2:17.59    3:03.42   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.60                 
                     
Oscar Cleemann  2003    283  43.09  1:35.06  2:25.60    3:13.33   
  Hvidovre Svømme Klub  3:30.44                 
                     
August Høy  2005    224  48.11  1:42.21  2:36.25    3:28.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:16.49                 
                     
Emil Gram Peters  2005    201  49.81  1:45.44  2:42.24    3:36.66   
  Helsinge Svømmeklub  3:30.66                 
                     
Thomas Høgenhaug  2003    200  49.11  1:44.42  2:40.38    3:36.96   
  Søllerød Svømmeklub  3:26.63                 
                     
Alexander Nørby  2006    185  50.59  1:48.01  2:46.18    3:42.76   
  Hørsholm Svømmeforening  3:44.73                 
                     
Rasmus Mortensen  2004    160  53.65  1:54.51  2:55.56    3:53.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:13.84                 
                     
Magnus Guul  2005    150  55.18  1:55.43  2:57.64    3:58.94   
  Ringsted Svømme Klub  3:54.27                 
                     
Adam Bugge Frandsen  2005    145  55.97  1:58.42  3:00.15    4:01.33   
  Ringsted Svømme Klub  4:00.35                 
                     
10  Sylvester Wichmann Meisne  2005    144  56.43  1:58.73  3:00.92    4:01.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:59.59                 
                     
Penghao Ji  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:45.00                 
                     
Silas Lykke  2003              DSQ  2 flyben eft. 50 m 
  Ringsted Svømme Klub  3:16.97                 
                     
 
Løb 113, 4X100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2016 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58,58 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tornado Tøzerne 1  2002    537          4:19.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:09.71                 
  Johanne Hingebjerg  2002      30.45  1:03.32      1:03.32   
  Signe Fich Hansen  2002      30.59  1:03.92      2:07.24   
  Clara Carlquist  2003      31.71  1:05.18      3:12.42   
  Naja Thomsen  2003      32.03  1:07.02      4:19.44   
                     
Lyngby Piger 1  2002    463          4:32.60   
  Lyngby Svømmeklub  4:15.00                 
  Katrine Brandt Nielsen  2002      33.19  1:09.83      1:09.83   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      31.83  1:07.29      2:17.12   
  Claudia Sperling  2002      32.86  1:09.53      3:26.65   
  Ida Gelineck Padborg  2002      30.80  1:05.95      4:32.60   
                     
Tornado Tøzerne 2  2002    417          4:42.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:24.08                 
  Luna Gammelgaard  2003      32.66  1:07.27      1:07.27   
  Mia Lindberg  2003      34.46  1:13.81      2:21.08   
  Emilia Naledi Madonsela  2003      33.14  1:09.17      3:30.25   
  Hannah Höesch  2003      34.59  1:12.03      4:42.28   
                     
Søllerød Girls  2002    388          4:49.10   
  Søllerød Svømmeklub  4:35.00                 
  Sophie Gjelstrup  2002      33.79  1:10.27      1:10.27