Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  29 april 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  21:10   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 4:59,32 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    713  1:08.03  2:23.51  3:54.00    5:00.36   
  Sigma Swim Allerød  5:02.52                 
                     
Erica Sjöholm  1997    647  1:08.98  2:27.65  4:00.12    5:10.22   
  Sjöbo Simsällskap  4:57.19                 
                     
Maria Grandt  1998    622  1:09.97  2:35.04  4:01.28    5:14.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:02.28                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    565  1:13.95  3:36.30  4:47.92    5:24.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:25.20                 
                     
Frederikke Hansen  1998    545  1:11.28  2:36.78  4:10.62    5:28.60   
  Holbæk Svømme Klub  5:27.77                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2003 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 4:59,32 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva Olsen  2000    625  1:09.13  2:33.76  4:03.00    5:13.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:10.44                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    612  1:10.72  2:33.55  4:03.40    5:16.03   
  Hvidovre Svømme Klub  5:11.72                 
                     
Klara Reeh  1999    585  1:11.30  2:32.84  4:10.28    5:20.80   
  Lyngby Svømmeklub  5:22.18                 
                     
Sofie Maagøe  2003    567  1:13.24  2:37.05  4:11.16    5:24.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:28.56                 
                     
Emma Maagøe  1999    559  1:13.69  2:37.04  4:11.67    5:25.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:30.77                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    549  1:14.91  2:43.90  4:15.56    5:27.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:18.93                 
                     
Clara Carlquist  2003    538  1:18.15  2:43.63  4:17.08    5:29.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:36.43                 
                     
Freja A. Skov  2000    538  1:17.71    4:16.99    5:30.00   
  Helsingør Svømmeklub  5:25.04                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    493  1:14.08    4:24.77    5:39.67   
  Ringsted Svømme Klub  5:41.27                 
                     
10  Sarah Sejr Aagaard  2000    463  1:15.56  2:42.03  4:24.70    5:46.84   
  Farum Svømmeklub  5:37.28                 
                     
11  Sara Krell Refn  1999    445  1:15.53  2:44.11  4:28.06    5:51.38   
  Farum Svømmeklub  5:48.09                 
                     
12  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    426  1:20.81  2:57.69  4:32.68    5:56.65   
  Lyngby Svømmeklub  5:45.00                 
                     
13  Maria Szokody  2002    386  1:30.23  3:01.60  4:49.22    6:08.59   
  Ringsted Svømme Klub  6:11.23                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Samuel Törnqvist (1997) 4:41,99 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hannibal Steenfos  1996    591  1:04.29  2:21.36  3:45.02    4:50.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:43.66                 
                     
Timon Wedekind  1996    573  1:04.89  2:21.00  3:43.28    4:53.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:55.80                 
                     
Oliver Berggren Smidt  1997    537  1:07.51  2:25.29  3:52.27    4:59.92   
  Lyngby Svømmeklub  4:57.25                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    523  1:08.74  2:27.29  3:54.80    5:02.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.09                 
                     
Peter Forsberg  1997    375  1:12.09  2:44.81  4:13.81    5:38.07   
  Helsinge Svømmeklub  5:59.00                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2002 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Samuel Törnqvist (1997) 4:41,99 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Christian  1998    680  1:02.28  2:15.68  3:32.73    4:37.23  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  4:46.40                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    653  1:03.51  2:17.07  3:36.11    4:40.99   
  Lyngby Svømmeklub  4:43.33                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    596  1:01.85  2:18.47  3:41.09    4:49.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:47.43                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    592  1:06.01  2:21.30  3:43.37    4:50.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:49.64                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    589  1:00.03  2:14.83  3:44.41    4:50.81   
  Lyngby Svømmeklub  4:41.15                 
                     
Giano Grillo  1998    583  1:04.36  2:22.78  3:48.30    4:51.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.08                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    569  1:04.70  2:21.92  3:48.82    4:54.09   
  Sigma Swim Allerød  4:37.86                 
                     
Oliver Christiansen  1999    549  1:03.36  2:27.13  3:48.85    4:57.73   
  Helsinge Svømmeklub  4:54.68                 
                     
Magnus Carstensen  1999    537  1:04.56  2:26.57  3:50.38    4:59.95   
  Ringsted Svømme Klub  4:53.05                 
                     
10  Bertram Dreyer Riis  2002    526  1:07.25  2:26.96  3:50.90    5:01.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:40.36                 
                     
11  Andreas Vestergaard  1999    493  1:11.55  2:28.26  4:05.14    5:08.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:59.10                 
                     
12  Linus Koefoed Weiss  1999    463  1:10.44  2:29.36  4:00.41    5:15.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:52.09                 
                     
13  Alexander Søgaard  2002    429  1:12.66  2:38.31  4:07.92    5:23.14   
  Ringsted Svømme Klub  5:17.67                 
                     
14  Jens Bomgaard  2002    395  1:18.44  2:41.00  4:19.79    5:32.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:40.14                 
                     
15  Marcus Rappenborg  1999    383  1:07.22  2:34.57  4:16.90    5:35.61   
  Hvidovre Svømme Klub  5:36.78                 
                     
16  Nicklas Andersen  2001    329  1:22.01  2:49.41  4:31.85    5:52.96   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:51.92                 
                     
Julius Munk  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  4:53.46                 
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Emily Gantriis (1999) 26,87 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    727          26.38  Farum Cup Stævnerekord 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.60                 
Nathalie Lindborg  1991    727          26.39  Farum Cup Stævnerekord
Deltager ikke i finalen 
  Malmö Kappsimningsklubb  25.69                 
Maria Grandt  1998    641          27.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.35                 
Tenna Jensen  1998    611          27.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.91                 
Thea Hovmand Larsen  1997    610          27.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.75                 
Mia Wennecke  1999    599          28.15   
  Helsingør Svømmeklub  28.58                 
Emilie Hørlykke  1998    591          28.27   
  Lyngby Svømmeklub  27.99                 
Caroline Hørlykke  2000    583          28.39   
  Lyngby Svømmeklub  27.95                 
Vera Staun Hansen  1999    580          28.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.28                 
10  Ida Agerbak Trandum  1996    573          28.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.48                 
10  Katrine Stampe  2000    573          28.57   
  Sigma Swim Allerød  27.72                 
12  Jessica Yu Mortensen  2000    571          28.60  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.23                 
13  Anna Brandt Nielsen  1998    564          28.72   
  Lyngby Svømmeklub  27.53                 
14  Cecilie Jørgensen  1998    559          28.80   
  Helsinge Svømmeklub  28.94                 
15  Karla Louise Balle  2001    557          28.84   
  Helsingør Svømmeklub  28.54                 
15  Stephanie Hansen  1996    557          28.84   
  Sigma Swim Allerød  28.81                 
17  Emmy Jonsson  2001    553          28.91   
  Sjöbo Simsällskap  29.31                 
17  Katharina Nekhorochko  2000    553          28.91   
  Sigma Swim Allerød  29.80                 
19  Thea Laurberg Simonsen  1997    552          28.92   
  Lyngby Svømmeklub  29.22                 
20  Sophie Amalie Schøn  1999    545          29.04   
  Lyngby Svømmeklub  28.06                 
21  Nina Toft  2000    545          29.05   
  Lyngby Svømmeklub  29.48                 
22  Ida Just Mikkelsen  2001    541          29.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.55                 
23  Josefine Søgaard Andresen  2000    538          29.16   
  Lyngby Svømmeklub  29.01                 
23  Lina Sjöholm  2000    538          29.16   
  Sjöbo Simsällskap  29.14                 
25  Luna Donde Feilberg  2000    538          29.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.84                 
26  Frederikke Mertins  2000    537          29.18   
  Hvidovre Svømme Klub  29.32                 
27  Kaja Aunstrup  1998    535          29.22   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.81                 
28  Carolina Sahl Rasmussen  2001    535          29.23   
  Farum Svømmeklub  31.03                 
29  Mia Steen Duus  2001    529          29.34   
  Sigma Swim Birkerød  28.98                 
30  Frederikke Petri  2001    526          29.38   
  Søllerød Svømmeklub  28.91                 
31  Maria Heiberg Larsen  1998    524          29.42   
  Ringsted Svømme Klub  29.33                 
32  Katrine Tetzschner Madsen  2000    524          29.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.28                 
33  Emma Maagøe  1999    517          29.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.60                 
34  Amanda Egerod Lund  2000    517          29.56   
  Sigma Swim Allerød  30.17                 
35  Amalie W. Olsen  2001    509          29.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.65                 
36  Thit Bondo  2000    506          29.76   
  Sigma Swim Birkerød  28.67                 
37  Alice Gantriis  2000    498          29.92   
  Helsinge Svømmeklub  29.47                 
38  Cecilie Elkjær  2001    497          29.94   
  Hvidovre Svømme Klub  29.50                 
39  Emma la Cour  1999    496          29.97   
  Søllerød Svømmeklub  29.26                 
40  Sara Tang-Holbek  2000    492          30.04   
  Lyngby Svømmeklub  29.05                 
41  Simone Jørgensen  1999    489          30.12   
  Farum Svømmeklub  30.25                 
42  Veronika Storm  1998    487          30.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.83                 
43  Frederikke Houen  1998    486          30.17   
  Helsingør Svømmeklub  29.08                 
43  Mathilde Olsen  1998    486          30.17   
  Hvidovre Svømme Klub  31.31                 
45  Caroline Høst Lorenzen  1999    472          30.47   
  Helsingør Svømmeklub  30.46                 
46  Jamilla Bistrup  2001    453          30.88   
  Hvidovre Svømme Klub  30.07                 
47  Karina Garne Larsen  2000    448          31.01   
  Sigma Swim Allerød  30.71                 
48  Julie Stampe Meier  2001    442          31.13   
  Sigma Swim Birkerød  29.61                 
49  Laura Lange  2001    438          31.23   
  Hvidovre Svømme Klub  30.70                 
50  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    436          31.29   
  Lyngby Svømmeklub  29.94                 
51  Karla Sejling  2001    430          31.43   
  Ringsted Svømme Klub  31.33                 
52  Camilla Taylor  2000    427          31.50   
  Sigma Swim Allerød  31.89                 
52  Josefine Brosbøl Olsen  2001    427          31.50   
  Hvidovre Svømme Klub  30.32                 
54  Rebekka Windahl  2001    427          31.51   
  Hvidovre Svømme Klub  31.95                 
55  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    426          31.53   
  Helsingør Svømmeklub  30.64                 
56  Helena Hvid Hansen  2001    425          31.55   
  Helsingør Svømmeklub  31.31                 
57  Zenia Aarestrup  2001    423          31.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.22                 
58  Louise Engelhardt Christi  2001    420          31.68   
  Lyngby Svømmeklub  31.76                 
59  Andrea M. Lang Bolvig  2000    413          31.84   
  Sigma Swim Birkerød  31.81                 
60  Thea Krøll  2000    395          32.34   
  Ringsted Svømme Klub  31.99                 
61  Nikoline Victoria Sass  1999    346          33.79   
  Solrød Svømmeklub  35.00                 
Camille Erichsen  2001              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  29.44                 
Mathilde Hager  2001              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.22                 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23,78 2014-04-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    708          23.45  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  23.28                 
Kevin Witt Christensen  1995    673          23.86   
  Farum Svømmeklub  23.90                 
Peter Gjerulff  1996    616          24.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  23.96                 
Philip Greve  1998    608          24.68  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  23.82                 
Oliver Jacobsen  1997    589          24.94   
  Hvidovre Svømme Klub  24.89                 
Jakob Klint Axelsen  1996    580          25.06   
  Lyngby Svømmeklub  24.72                 
Anton Olsen  1998    580          25.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.96                 
Giano Grillo  1998    576          25.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.79                 
Marc Bach Nielsen  1994    569          25.22  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  24.69                 
10  Niklas Broch Thielemann  1994    533          25.78  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  26.27                 
11  Thomas Bech  1998    527          25.88   
  Farum Svømmeklub  24.71                 
12  Mikkel Samsøe Borch  1997    515          26.07   
  Hvidovre Svømme Klub  25.66                 
13  Oliver Berggren Smidt  1997    506          26.23   
  Lyngby Svømmeklub  26.81                 
14  Mads Ejdrup Hansen  1999    506          26.24   
  Helsingør Svømmeklub  25.95                 
15  William Lehn-Schiøler  2000    504          26.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.54                 
16  Maxemillian Pedersen  1996    503          26.29   
  Sigma Swim Allerød  26.37                 
17  Mathias Marsengo  1997    502          26.30   
  Helsingør Svømmeklub  25.42                 
18  Pierre Høgenhaug  1999    500          26.33   
  Søllerød Svømmeklub  26.52                 
19  Chris Johansen  1996    496          26.41   
  Farum Svømmeklub  25.74                 
20  Isak Larsson  2000    495          26.42   
  Sjöbo Simsällskap  25.38                 
21  Adam Hansen  1998    492          26.48   
  Søllerød Svømmeklub  26.74                 
22  Niels Breum Hansen  1994    478          26.73   
  Helsinge Svømmeklub  25.46                 
23  Martin Szokody  1999    473          26.83   
  Ringsted Svømme Klub  26.48                 
24  Alexander Aslak Nørgaard  2000    472          26.84   
  Søllerød Svømmeklub  28.19                 
25  Jakob Petersen  1999    467          26.95   
  Hvidovre Svømme Klub  26.71                 
26  Nicolai Yung Hansen  2000    465          26.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.07                 
27  Mads Lünell Bruhn  1998    460          27.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.51                 
28  Johan Feld Sørensen  1999    456          27.16   
  Lyngby Svømmeklub  27.29                 
29  Christian K. Jensen  2000    451          27.26   
  Sigma Swim Allerød  26.90                 
30  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    448          27.31   
  Ringsted Svømme Klub  26.92                 
31  Mikkel Møller-Jensen  1995    447          27.34   
  Hvidovre Svømme Klub  26.82                 
32  Alexander Mogensen  1999    444          27.39   
  Helsinge Svømmeklub  27.84                 
33  Kristoffer Buus Langkilde  1999    442          27.43   
  Lyngby Svømmeklub  28.37                 
34  Karl Bryde  2000    430          27.70   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.78                 
35  Jakob Forsberg  2000    426          27.78   
  Helsinge Svømmeklub  27.74                 
36  Oliver Schiellerup  2000    424          27.82   
  Sigma Swim Birkerød  28.19                 
37  Kasper Leisted Bertelsen  1997    417          27.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.46                 
38  Mads Haugård Hansen  2000    415          28.02   
  Hvidovre Svømme Klub  27.36                 
39  Simon Ajken Hansen  1999    412          28.09   
  Lyngby Svømmeklub  27.74                 
40  Jonas Hyllested  1999    398          28.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.50                 
41  Emil Tönshoff  2000    397          28.43   
  Helsingør Svømmeklub  28.99                 
42  Kristian Torp  2000    394          28.52   
  Sigma Swim Birkerød  30.22                 
43  Magnus Windahl  2000    374          29.02   
  Hvidovre Svømme Klub  29.74                 
44  Morten Kilhof  2000    261          32.68   
  Solrød Svømmeklub  32.98                 
Daniel Schytte  2000              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  26.41                 
Jeppe Mathiassen  2000              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  26.62                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Linda Fagermar (1989) 34,51 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Merle F. V. Christensen  1998    632          34.34  Farum Cup Stævnerekord 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.02                 
Emma Bjørnholdt  2000    613          34.70   
  Lyngby Svømmeklub  35.25                 
Tenna Jensen  1998    582          35.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.19                 
Jessica Yu Mortensen  2000    579          35.36  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  34.91                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989    578          35.37  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.83                 
Signe Nielsen  1998    575          35.45  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  34.95                 
Thea Laurberg Simonsen  1997    550          35.96   
  Lyngby Svømmeklub  34.89                 
Maria Grandt  1998    550          35.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.79                 
Julie Bak  1997    531          36.40   
  Hvidovre Svømme Klub  36.38                 
10  Eva Olsen  2000    500          37.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.76                 
11  Anika Bryde  2000    477          37.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.54                 
12  Katrine Stampe  2000    477          37.73   
  Sigma Swim Allerød  37.88                 
13  Karla Louise Balle  2001    451          38.43   
  Helsingør Svømmeklub  36.97                 
14  Kamilla Larsen  1996    423          39.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.27                 
15  Hannah Pilgaard  1999    407          39.76  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  41.20                 
16  Maria Borre Jacobsen  2001    393          40.22   
  Lyngby Svømmeklub  38.57                 
17  Marta Kruse Johansen  2000    392          40.27   
  Helsingør Svømmeklub  38.39                 
18  Zenia Aarestrup  2001    373          40.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.48                 
19  Carolina Sahl Rasmussen  2001    348          41.91   
  Farum Svømmeklub  39.67                 
20  Anna Louise Elmgreen  2001    313          43.40   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.96                 
21  Louise Engelhardt Christi  2001    312          43.43   
  Lyngby Svømmeklub  42.43                 
22  Louise Albrechtsen  1998    269          45.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.43                 
Amanda Højberg  1998              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  37.11                 
Elina Lynge Wagner  1996              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  35.23                 
Mathilde Hager  2001              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.75                 
Signe Skousen  1999              DSQ  2 flyben v start 
  Hvidovre Svømme Klub  36.71                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 29,50 2012-04-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    769          28.83  Farum Cup Stævnerekord 
  Farum Svømmeklub  28.00                 
Lasse Pittioni  1995    719          29.48  Farum Cup Stævnerekord 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.77                 
Niklas Hedegaard  1990    719          29.48   
  Farum Svømmeklub  28.72                 
Jakob Klint Axelsen  1996    636          30.71   
  Lyngby Svømmeklub  29.74                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    608          31.17   
  Lyngby Svømmeklub  31.53                 
Timon Wedekind  1996    592          31.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.87                 
Niklas Broch Thielemann  1994    582          31.63  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  31.50                 
Giano Grillo  1998    543          32.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.38                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    536          32.52   
  Farum Svømmeklub  32.09                 
10  Frederik Junker Neldeberg  2000    508          33.11   
  Helsinge Svømmeklub  33.98                 
11  Mikkel Ulrich  1998    475          33.86   
  Hvidovre Svømme Klub  33.99                 
12  Lucas Hoffmann  2000    471          33.94   
  Helsingør Svømmeklub  33.60                 
13  Alexander Aslak Nørgaard  2000    441          34.70  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  38.31                 
14  Jesper Frost Thomsen  1997    428          35.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.97                 
15  Maxemillian Pedersen  1996    375          36.63   
  Sigma Swim Allerød  38.37                 
16  Mads Haugård Hansen  2000    364          36.97   
  Hvidovre Svømme Klub  36.45                 
17  Gustav Frydensberg  1999    361          37.10  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  38.24                 
18  Frederik Presskorn  2000    342          37.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.05                 
19  Tino Floris  1998    298          39.55   
  Helsinge Svømmeklub  41.65                 
20  Morten Kilhof  2000    199          45.22   
  Solrød Svømmeklub  45.99                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Agerbak Trandum  1996    547          29.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.86                 
Freja Gram  1999    538          30.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.08                 
Victoria Bierre  2000    537          30.04  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  31.71                 
Anna Brandt Nielsen  1998    529          30.20   
  Lyngby Svømmeklub  28.94                 
Caroline Hørlykke  2000    520          30.38   
  Lyngby Svømmeklub  30.65                 
Frederikke Houen  1998    518          30.41   
  Helsingør Svømmeklub  30.47                 
Sophie Amalie Schøn  1999    510          30.56   
  Lyngby Svømmeklub  28.84                 
Mia Steen Duus  2001    497          30.84   
  Sigma Swim Birkerød  31.52                 
Frederikke Dons  1998    493          30.91   
  Hvidovre Svømme Klub  30.73                 
10  Erica Sjöholm  1997    491          30.96   
  Sjöbo Simsällskap  30.00                 
11  Klara Reeh  1999    490          30.97   
  Lyngby Svømmeklub  30.03                 
11  Thea Laurberg Simonsen  1997    490          30.97   
  Lyngby Svømmeklub  31.10                 
13  Signe Nielsen  1998    486          31.06  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  31.68                 
14  Clara Marott Schelde  2000    472          31.37   
  Farum Svømmeklub  31.00                 
15  Sara Tang-Holbek  2000    469          31.44   
  Lyngby Svømmeklub  29.79                 
16  Ida Just Mikkelsen  2001    466          31.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.84                 
17  Kristine Mikkelsen  2000    465          31.53   
  Hvidovre Svømme Klub  31.23                 
17  Thea Hovmand Larsen  1997    465          31.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.56                 
19  Emma la Cour  1999    452          31.83   
  Søllerød Svømmeklub  30.29                 
20  Sofie Louise Nimb  2001    443          32.03   
  Lyngby Svømmeklub  32.14                 
21  Simone Jørgensen  1999    435          32.22   
  Farum Svømmeklub  32.95                 
22  Caroline Høst Lorenzen  1999    432          32.31   
  Helsingør Svømmeklub  32.29                 
23  Jamilla Bistrup  2001    431          32.33   
  Hvidovre Svømme Klub  32.28                 
24  Emmy Jonsson  2001    430          32.36   
  Sjöbo Simsällskap  32.58                 
25  Cecilie Elkjær  2001    428          32.41   
  Hvidovre Svømme Klub  32.29                 
26  Kaja Aunstrup  1998    426          32.45   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.70                 
27  Laura Lange  2001    422          32.57   
  Hvidovre Svømme Klub  32.06                 
28  Josefine Søgaard Andresen  2000    420          32.62   
  Lyngby Svømmeklub  32.51                 
29  Julie Bak  1997    417          32.68   
  Hvidovre Svømme Klub  33.17                 
30  Josefine Brosbøl Olsen  2001    408          32.92   
  Hvidovre Svømme Klub  31.95                 
31  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    403          33.05   
  Hvidovre Svømme Klub  32.20                 
32  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    396          33.26   
  Lyngby Svømmeklub  31.36                 
33  Amanda Egerod Lund  2000    393          33.33   
  Sigma Swim Allerød  32.87                 
33  Frederikke Petri  2001    393          33.33   
  Søllerød Svømmeklub  32.27                 
35  Freja A. Skov  2000    389          33.45   
  Helsingør Svømmeklub  32.74                 
36  Amalie W. Olsen  2001    385          33.58   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.66                 
37  Louise Albrechtsen  1998    377          33.80   
  Frederiksværk Svømmeklub  33.35                 
38  Thit Bondo  2000    358          34.39   
  Sigma Swim Birkerød  32.14                 
39  Louise Engelhardt Christi  2001    345          34.81   
  Lyngby Svømmeklub  34.18                 
40  Andrea M. Lang Bolvig  2000    341          34.94   
  Sigma Swim Birkerød  33.19                 
41  Rebekka Windahl  2001    339          35.01   
  Hvidovre Svømme Klub  36.78                 
42  Karina Garne Larsen  2000    338          35.07   
  Sigma Swim Allerød  34.29                 
43  Veronika Storm  1998    310          36.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.16                 
44  Camilla Taylor  2000    306          36.23   
  Sigma Swim Allerød  34.42                 
45  Nikoline Victoria Sass  1999    254          38.56   
  Solrød Svømmeklub  40.67                 
46  Anna Louise Elmgreen  2001    208          41.18   
  Frederiksværk Svømmeklub  42.35                 
Amanda Højberg  1998              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  31.29                 
Augusta Andersson  1997              DNS   
  Sjöbo Simsällskap  31.40                 
Elina Lynge Wagner  1996              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  30.02                 
Signe Bro  1999              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  32.82                 
Zenia Aarestrup  2001              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.57                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Anders Beck (1982) 25,31 2008-01-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    730          24.90  Farum Cup Stævnerekord
Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  24.69                 
Niklas Hedegaard  1990    639          26.03   
  Farum Svømmeklub  25.32                 
Philip Greve  1998    622          26.27   
  Farum Svømmeklub  26.50                 
Daniel Christian  1998    618          26.33   
  Farum Svømmeklub  27.02                 
Anton Olsen  1998    609          26.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.93                 
Jonas Vibsig Berding  1996    602          26.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.65                 
Marc Bach Nielsen  1994    596          26.64   
  Hvidovre Svømme Klub  26.32                 
Thomas Bech  1998    564          27.14   
  Farum Svømmeklub  26.20                 
Jakob Klint Axelsen  1996    563          27.15   
  Lyngby Svømmeklub  26.41                 
10  Magnus Carstensen  1999    560          27.21  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  27.20                 
11  Isak Larsson  2000    540          27.53   
  Sjöbo Simsällskap  26.78                 
12  Oscar Olsson  1999    536          27.61   
  Sjöbo Simsällskap  27.33                 
13  Linus Koefoed Weiss  1999    521          27.86  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  28.24                 
14  Oliver Christiansen  1999    510          28.07   
  Helsinge Svømmeklub  27.18                 
15  Adam Hansen  1998    499          28.27   
  Søllerød Svømmeklub  28.54                 
16  Karl Bryde  2000    487          28.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.39                 
17  Alexander Aslak Nørgaard  2000    486          28.51   
  Søllerød Svømmeklub  29.49                 
17  Jakob Petersen  1999    486          28.51   
  Hvidovre Svømme Klub  28.53                 
19  Mikkel Samsøe Borch  1997    476          28.71   
  Hvidovre Svømme Klub  28.52                 
20  Martin Szokody  1999    465          28.94   
  Ringsted Svømme Klub  28.99                 
21  Maxemillian Pedersen  1996    463          28.99   
  Sigma Swim Allerød  29.10                 
22  Thor Nilsson Pedersen  2000    461          29.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.57                 
23  Mathias Marsengo  1997    456          29.12   
  Helsingør Svømmeklub  27.24                 
24  Mikkel Møller-Jensen  1995    443          29.42   
  Hvidovre Svømme Klub  29.73                 
25  Johan Feld Sørensen  1999    436          29.57   
  Lyngby Svømmeklub  30.63                 
26  Jonas Hyllested  1999    425          29.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.86                 
27  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    409          30.21   
  Ringsted Svømme Klub  31.10                 
28  Christian K. Jensen  2000    400          30.44   
  Sigma Swim Allerød  30.83                 
29  Simon Ajken Hansen  1999    397          30.50   
  Lyngby Svømmeklub  29.72                 
30  Frederik Presskorn  2000    392          30.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.87                 
31  Kristian Torp  2000    390          30.69   
  Sigma Swim Birkerød  33.41                 
32  Peter Forsberg  1997    364          31.40   
  Helsinge Svømmeklub  30.79                 
33  Alexander Mogensen  1999    363          31.42   
  Helsinge Svømmeklub  31.82                 
34  Oliver Schiellerup  2000    362          31.45   
  Sigma Swim Birkerød  34.43                 
35  Jakob Forsberg  2000    304          33.35   
  Helsinge Svømmeklub  32.90                 
Daniel Schytte  2000              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  30.12                 
Julius Munk  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  26.83                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Tove Andersson (1995) 31,26 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    739          29.93  Farum Cup Stævnerekord 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.01                 
Victoria Bierre  2000    721          30.17  Farum Cup Stævnerekord
Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.77                 
Katharina Nekhorochko  2000    668          30.94  Farum Cup Stævnerekord 
  Sigma Swim Allerød  30.75                 
Mia Wennecke  1999    571          32.60   
  Helsingør Svømmeklub  32.55                 
Frederikke Mertins  2000    569          32.64   
  Hvidovre Svømme Klub  32.49                 
Cecilie Jørgensen  1998    541          33.20   
  Helsinge Svømmeklub  33.02                 
Emilie Hørlykke  1998    538          33.27   
  Lyngby Svømmeklub  32.94                 
Mathilde Olsen  1998    531          33.40   
  Hvidovre Svømme Klub  32.65                 
Sara Krell Refn  1999    514          33.78   
  Farum Svømmeklub  33.40                 
10  Julie Stampe Meier  2001    513          33.79   
  Sigma Swim Birkerød  32.55                 
11  Emma Bjørnholdt  2000    509          33.88   
  Lyngby Svømmeklub  35.27                 
12  Ida Just Mikkelsen  2001    500          34.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.83                 
13  Frederikke Dons  1998    499          34.10   
  Hvidovre Svømme Klub  34.90                 
14  Kaja Aunstrup  1998    488          34.37   
  Frederiksværk Svømmeklub  33.65                 
15  Zenia Aarestrup  2001    465          34.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.47                 
16  Freja A. Skov  2000    445          35.42   
  Helsingør Svømmeklub  35.15                 
17  Katrine Tetzschner Madsen  2000    445          35.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.77                 
18  Frederikke Petri  2001    435          35.70   
  Søllerød Svømmeklub  35.27                 
19  Sofie W. Krattet  2000    424          36.01   
  Helsinge Svømmeklub  35.00                 
20  Iben Jeppesen  2000    413          36.33   
  Helsinge Svømmeklub  35.61                 
21  Signe Skousen  1999    406          36.53   
  Hvidovre Svømme Klub  34.13                 
22  Maria Borre Jacobsen  2001    390          37.02   
  Lyngby Svømmeklub  36.15                 
23  Karla Sejling  2001    375          37.52   
  Ringsted Svømme Klub  38.93                 
24  Thea Krøll  2000    366          37.80   
  Ringsted Svømme Klub  37.26                 
Camille Erichsen  2001              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  32.42                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    762          26.31   
  Farum Svømmeklub  25.44                 
Kevin Witt Christensen  1995    728          26.72  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  26.32                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    594          28.59   
  Helsingør Svømmeklub  28.85                 
Peter Gjerulff  1996    566          29.06  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  28.81                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    544          29.44   
  Lyngby Svømmeklub  29.28                 
William Matras  1998    538          29.54  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.81                 
Chris Johansen  1996    524          29.80   
  Farum Svømmeklub  29.25                 
Jeppe Mathiassen  2000    494          30.41   
  Lyngby Svømmeklub  31.66                 
Maxemillian Pedersen  1996    492          30.44   
  Sigma Swim Allerød  29.54                 
10  Isak Larsson  2000    491          30.46   
  Sjöbo Simsällskap  29.28                 
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000    456          31.23  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  31.07                 
12  Mikkel Ulrich  1998    428          31.89   
  Hvidovre Svømme Klub  32.88                 
13  Kristoffer Buus Langkilde  1999    426          31.93   
  Lyngby Svømmeklub  32.84                 
14  Jonas Hyllested  1999    373          33.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.16                 
15  Magnus Windahl  2000    309          35.54   
  Hvidovre Svømme Klub  34.54                 
 
Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  29 april 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  21:10   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 4:21,21 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    686  1:08.04  2:19.63  3:24.87    4:30.19   
  Sigma Swim Allerød  4:16.53                 
                     
Maria Grandt  1998    663  1:06.74  2:17.21  3:25.53    4:33.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:25.59                 
                     
Stephanie Hansen  1996    635  1:08.12  2:19.74  3:28.61    4:37.21   
  Sigma Swim Allerød  4:28.67                 
                     
Tenna Jensen  1998    562  1:45.25  2:58.28  4:12.63    4:48.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:46.04                 
                     
Maria Heiberg Larsen  1998    505  1:09.51  2:25.56  3:43.05    4:59.16   
  Ringsted Svømme Klub  4:56.82                 
                     
Merle F. V. Christensen  1998    468  1:53.55  3:11.39  4:29.43    5:06.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.46                 
                     
Augusta Andersson  1997              DNS   
  Sjöbo Simsällskap  4:38.68                 
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2003 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 4:21,21 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Gram  1999    675  2:48.99  3:57.58      4:31.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:25.74                 
                     
Lina Sjöholm  2000    649  2:49.50  4:00.36      4:35.19   
  Sjöbo Simsällskap  4:29.82                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    636  1:05.92  2:17.01  3:28.59    4:37.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:35.99                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    628  1:05.50  2:16.87  3:28.51    4:38.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:36.19                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    617  2:55.11  4:06.09      4:39.87   
  Lyngby Svømmeklub  4:33.41                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    616  2:54.51  4:06.35      4:40.15   
  Hvidovre Svømme Klub  4:32.93                 
                     
Karla Louise Balle  2001    594  1:43.75  4:08.39      4:43.54   
  Helsingør Svømmeklub  4:46.17                 
                     
Nina Toft  2000    589  2:55.14  4:08.18      4:44.30   
  Lyngby Svømmeklub  4:35.62                 
                     
Eva Olsen  2000    572  1:09.04  2:22.70  3:34.32    4:47.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.93                 
                     
10  Emma Maagøe  1999    564  2:57.87  4:12.22      4:48.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:35.67                 
                     
11  Signe Fich Hansen  2002    560  1:09.74  2:23.22  3:36.45    4:49.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:49.12                 
                     
12  Mia Lindberg  2003    556  1:07.53  2:21.44  3:36.27    4:49.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:09.20                 
                     
13  Hannah Pilgaard  1999    536  1:09.22  2:23.34  3:38.50    4:53.33   
  Lyngby Svømmeklub  4:47.20                 
                     
14  Katja Kjær Nielsen  2002    519  1:10.34  2:25.78  3:41.55    4:56.56   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.44                 
                     
15  Helena Hvid Hansen  2001    514  1:10.69  2:26.02  3:42.25    4:57.40   
  Helsingør Svømmeklub  4:54.26                 
                     
16  Emmy Jonsson  2001    490  1:10.99  2:28.50  3:45.08    5:02.26   
  Sjöbo Simsällskap  4:54.17                 
                     
17  Victoria Bierre  2000    482  1:12.83  2:30.12  4:25.73    5:03.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:54.34                 
                     
18  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    469  1:13.35  2:32.35  3:51.06    5:06.76   
  Helsingør Svømmeklub  5:03.53                 
                     
19  Cecilie Elkjær  2001    452  1:15.23  2:34.66  3:53.02    5:10.39   
  Hvidovre Svømme Klub  5:05.20                 
                     
20  Kathrine Pii Frederiksen  2000    445  1:13.04  2:31.90  3:51.64    5:12.04   
  Farum Svømmeklub  5:03.83                 
                     
21  Sophie Grandjean  2003    441  1:14.49  2:34.66  3:55.57    5:12.97   
  Ringsted Svømme Klub  5:22.11                 
                     
22  Caroline Steffensen  2000    433  1:14.94  2:34.79  3:55.39    5:14.99   
  Ringsted Svømme Klub  4:55.55                 
                     
23  Mie Bidsted Hansen  2003    427  1:15.07  2:35.59  3:56.93    5:16.35   
  Hvidovre Svømme Klub  5:31.06                 
                     
24  Josephine Wismann  2002    418  1:13.97  2:34.54  3:56.78    5:18.59   
  Ringsted Svømme Klub  5:59.80                 
                     
25  Cathrine Wismann  2002    370  1:56.30  4:49.02      5:32.02   
  Ringsted Svømme Klub  6:00.80                 
                     
26  Natalie Vaabengaard  2002    281  1:17.89  2:50.41  4:26.50    6:03.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  5:53.58                 
                     
27  Nikoline Victoria Sass  1999    276  1:24.62  2:59.08  4:33.86    6:05.90   
  Solrød Svømmeklub  5:47.21                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:45.21                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hannibal Steenfos  1996    584  1:02.16  2:09.30  3:16.02    4:23.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:07.42                 
                     
Timon Wedekind  1996    540  1:03.92  2:12.63  3:21.91    4:30.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:44.01                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    540  1:04.87  2:14.46  3:23.33    4:30.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.97                 
                     
Kasper Leisted Bertelsen  1997    440  1:10.46  2:25.43  3:38.41    4:49.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:50.71                 
                     
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  4:22.36                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2002 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Steenberg  2000    651  1:01.35  2:07.44  3:11.54    4:13.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.97                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    648  1:02.09  2:07.78  3:11.88    4:14.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:15.35                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    580  1:04.32  2:11.43  3:18.25    4:23.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:03.40                 
                     
Pierre Høgenhaug  1999    574  1:02.45  2:09.32  3:17.56    4:24.66   
  Søllerød Svømmeklub  4:36.12                 
                     
William Lehn-Schiøler  2000    569  1:01.88  2:07.61  3:16.01    4:25.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:14.13                 
                     
Frederik Møller  2002    529  1:02.50  2:12.31  3:23.60    4:32.01   
  Ringsted Svømme Klub  4:36.65                 
                     
Mads Lünell Bruhn  1998    519  1:03.39  2:13.42  3:24.78    4:33.75   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:26.81                 
                     
Alfred Persson  2000    517  1:04.84  2:14.11  3:24.39    4:34.04   
  Sjöbo Simsällskap  4:33.21                 
                     
August Weilguny  2001    512  1:01.88  2:12.34  3:24.12    4:35.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.93                 
                     
10  Gustav Frydensberg  1999    505  1:03.80  2:13.83  3:25.60    4:36.22   
  Lyngby Svømmeklub  4:33.36                 
                     
11  Linus Koefoed Weiss  1999    460  1:08.32  2:21.08  3:33.33    4:44.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.42                 
                     
12  Frede Meincke  2002    449  1:08.58  2:22.71  3:35.28    4:47.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:55.20                 
                     
13  Nicolai Yung Hansen  2000    441  1:03.69  2:17.10  3:33.48    4:48.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:43.70                 
                     
14  Emil Tönshoff  2000    441  1:07.35  2:21.74  3:35.71    4:49.08   
  Helsingør Svømmeklub  4:46.33                 
                     
15  Anders Skousen  2002    392  1:10.35  2:26.95  3:44.27    5:00.54   
  Hvidovre Svømme Klub  4:52.18                 
                     
16  Nicklas Andersen  2001    350  1:11.64  2:30.65  3:51.06    5:12.22   
  Frederiksværk Svømmeklub  4:51.29                 
                     
17  Morten Kilhof  2000    296  1:16.43  2:44.86  4:09.39    5:29.85   
  Solrød Svømmeklub  5:39.65                 
                     
Scott Steenberg  2000              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  5:24.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  29 april 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:10