Startliste Løb 1-38 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2016    Udskriftsdato  28 april 2016   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2016         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 4:59,32 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
502  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  4:57.19   
64  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  5:02.28   
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  5:02.52   
67  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  50 m  5:06.54   
71  Olsen Eva  2000  HOVEDSTAD  0094AM  50 m  5:10.44   
342  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  5:11.72   
66  Hager Mathilde  2001  HOVEDSTAD  0154AB  50 m  5:13.52   
70  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  50 m  5:18.93   
396  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  5:22.18   
10  188  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  5:25.04   
11  61  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  50 m  5:25.20   
12  565  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  50 m  5:27.77   
13  49  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  5:28.56   
14  69  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  50 m  5:30.77   
15  371  Bro Signe  1999  LYNGBY  9942AA  50 m  5:34.50   
16  177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  5:35.30   
17  37  Carlquist Clara  2003  HOVEDSTAD  0314AN  50 m  5:36.43   
18  25  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  5:37.28   
19  438  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  5:41.27   
20  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  5:45.00   
21  20  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  5:48.09   
22  456  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  6:11.23   
 
Løb 2, 400m Medley Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Samuel Törnqvist (1997) 4:41,99 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
465  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  4:37.86   
397  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  4:41.15   
376  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  4:43.33   
72  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  50 m  4:43.66   
27  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  4:46.40   
73  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  4:47.09   
141  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  4:47.43   
65  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  50 m  4:48.08   
138  Pedersen Thor Nilsson  2000  GLADSAXE  0081AB  50 m  4:49.64   
10  76  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  4:52.09   
11  411  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  4:53.05   
12  187  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  4:53.46   
13  148  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  4:54.68   
14  75  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  50 m  4:55.80   
15  400  Smidt Oliver Berggren  1997  LYNGBY  9711AM  50 m  4:57.25   
16  74  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  50 m  4:59.10   
17  181  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  5:13.06   
18  458  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  5:17.67   
19  53  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  50 m  5:20.79   
20  352  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  5:36.78   
21  35  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  5:40.14   
22  51  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  5:40.36   
23  78  Andersen Nicklas  2001  FR.VÆRK  0171AI  50 m  5:51.92   
24  151  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  5:59.00   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Emily Gantriis (1999) 26,87 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
144  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  50 m  25.60   
566  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  25.69   
157  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  26.12   
64  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  26.35   
132  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  26.75   
68  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  50 m  26.91   
66  Hager Mathilde  2001  HOVEDSTAD  0154AB  50 m  27.22   
145  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  27.48   
390  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  27.53   
10  477  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  27.72   
11  382  Hørlykke Caroline  2000  LYNGBY  0032AH  50 m  27.95   
12  383  Hørlykke Emilie  1998  LYNGBY  9886BD  50 m  27.99   
13  398  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  28.06   
14  389  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  28.23   
15  67  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  50 m  28.28   
16  177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  28.54   
17  136  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  28.55   
18  191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  28.58   
19  69  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  50 m  28.60   
20  248  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  28.65   
21  480  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  28.67   
22  80  Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  28.81   
23  469  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  28.81   
24  143  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  28.83   
25  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  28.91   
26  164  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  28.94   
27  485  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  28.98   
28  367  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  29.01   
29  403  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  29.05   
30  182  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  29.08   
31  503  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  29.14   
32  399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  29.22   
33  512  Cour Emma La  1999  SØLLERØD  9932AQ  50 m  29.26   
34  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  29.31   
35  341  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  29.32   
36  427  Larsen Maria Heiberg  1998  RINGSTED  9886AQ  50 m  29.33   
37  487  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  50 m  29.44   
38  156  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  29.47   
39  405  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  29.48   
40  328  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  29.50   
41  489  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  29.61   
42  475  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  29.80   
43  62  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  29.84   
44  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  29.91   
45  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  29.94   
46  321  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  50 m  30.07   
47  474  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  30.17   
48  12  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  30.25   
49  134  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  30.28   
50  347  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  50 m  30.32   
51  184  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  30.46   
52  186  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  30.64   
53  339  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  50 m  30.70   
54  473  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  30.71   
55  19  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  31.03   
56  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  31.22   
57  179  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  31.31   
58  348  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  31.31   
59  451  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  31.33   
60  372  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  50 m  31.76   
61  479  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  31.81   
62  478  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  31.89   
63  360  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  50 m  31.95   
64  425  Krøll Thea  2000  RINGSTED  0002AT  50 m  31.99   
65  547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  35.00   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23,78 2014-04-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
29  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  23.28   
28  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  23.82   
26  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  23.90   
63  Gjerulff Peter  1996  HOVEDSTAD  9613AA  50 m  23.96   
345  Nielsen Marc Bach  1994  HVIDOVRE  9495AG  50 m  24.69   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  24.71   
368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  24.72   
65  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  50 m  24.79   
334  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  24.89   
10  137  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  24.96   
11  498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  25.38   
12  185  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  50 m  25.42   
13  159  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  25.46   
14  133  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  50 m  25.54   
15  322  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  25.66   
16  30  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  25.74   
17  180  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  25.95   
18  493  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  26.27   
19  476  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  26.37   
20  450  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  26.41   
21  457  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  26.48   
22  231  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  26.51   
23  517  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  50 m  26.52   
24  388  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  26.62   
25  350  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  26.71   
26  516  Hansen Adam  1998  SØLLERØD  9883AP  50 m  26.74   
27  400  Smidt Oliver Berggren  1997  LYNGBY  9711AM  50 m  26.81   
28  343  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  26.82   
29  472  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  26.90   
30  459  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  26.92   
31  235  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  50 m  27.07   
32  510  Andersen Christian  1999  SØLLERØD  9913AH  50 m  27.11   
33  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  27.29   
34  330  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  27.36   
35  59  Bertelsen Kasper Leisted  1997  HOVEDSTAD  9703AM  50 m  27.46   
36  130  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  27.50   
37  150  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  27.74   
38  379  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  50 m  27.74   
39  168  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  50 m  27.84   
40  492  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  28.19   
41  525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  28.19   
42  387  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  28.37   
43  233  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  50 m  28.78   
44  189  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  28.99   
45  359  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  50 m  29.74   
46  494  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  30.22   
47  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  32.98   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Linda Fagermar (1989) 34,51 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
60  Christensen Merle F. V.  1998  HOVEDSTAD  9872AK  50 m  33.02   
68  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  50 m  33.19   
66  Hager Mathilde  2001  HOVEDSTAD  0154AB  50 m  33.75   
64  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  33.79   
61  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  50 m  33.83   
399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  34.89   
389  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  34.91   
439  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  34.95   
358  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  50 m  35.23   
10  370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  35.25   
11  131  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  35.27   
12  71  Olsen Eva  2000  HOVEDSTAD  0094AM  50 m  35.76   
13  319  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  36.38   
14  356  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  36.71   
15  177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  36.97   
16  381  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  37.11   
17  477  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  37.88   
18  183  Johansen Marta Kruse  2000  HELSINGØR  0068AP  50 m  38.39   
19  232  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  38.54   
20  384  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  38.57   
21  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  39.48   
22  19  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  39.67   
23  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  40.41   
24  395  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  41.20   
25  77  Albrechtsen Louise  1998  FR.VÆRK  9894AH  50 m  41.43   
26  372  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  50 m  42.43   
27  81  Elmgreen Anna Louise  2001  FR.VÆRK  0176AK  50 m  44.96   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 29,50 2012-04-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
28  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  28.00   
11  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  28.72   
139  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  50 m  28.77   
368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  29.74   
75  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  50 m  29.87   
65  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  50 m  31.38   
493  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  31.50   
376  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  31.53   
24  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  32.09   
10  181  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  33.60   
11  169  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  33.98   
12  357  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  33.99   
13  73  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  34.97   
14  330  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  36.45   
15  378  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  38.24   
16  525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  38.31   
17  476  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  38.37   
18  140  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  39.05   
19  149  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  41.65   
20  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  45.99   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
398  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  28.84   
145  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  28.86   
390  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  28.94   
403  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  29.79   
502  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  30.00   
358  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  50 m  30.02   
396  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  30.03   
129  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  30.08   
512  Cour Emma La  1999  SØLLERØD  9932AQ  50 m  30.29   
10  182  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  30.47   
11  132  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  30.56   
12  382  Hørlykke Caroline  2000  LYNGBY  0032AH  50 m  30.65   
13  326  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  30.73   
14  22  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  31.00   
15  399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  31.10   
16  342  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  31.23   
17  381  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  31.29   
18  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  31.36   
19  495  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  31.40   
20  485  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  31.52   
21  439  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  31.68   
22  128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  31.71   
23  136  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  31.84   
24  347  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  50 m  31.95   
25  339  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  50 m  32.06   
26  392  Nimb Sofie Louise  2001  LYNGBY  0174AP  50 m  32.14   
27  480  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  32.14   
28  143  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  32.16   
29  332  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  32.20   
30  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  32.27   
31  321  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  50 m  32.28   
32  184  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  32.29   
33  328  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  32.29   
34  367  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  32.51   
35  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  32.58   
36  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  32.61   
37  80  Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  32.70   
38  188  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  32.74   
39  371  Bro Signe  1999  LYNGBY  9942AA  50 m  32.82   
40  474  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  32.87   
41  12  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  32.95   
42  319  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  33.17   
43  479  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  33.19   
44  77  Albrechtsen Louise  1998  FR.VÆRK  9894AH  50 m  33.35   
45  372  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  50 m  34.18   
46  473  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  34.29   
47  478  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  34.42   
48  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  34.57   
49  248  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  34.66   
50  360  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  50 m  36.78   
51  547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  40.67   
52  81  Elmgreen Anna Louise  2001  FR.VÆRK  0176AK  50 m  42.35   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Anders Beck (1982) 25,31 2008-01-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
29  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  24.69   
11  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  25.32   
127  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  25.65   
137  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  25.93   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  26.20   
345  Nielsen Marc Bach  1994  HVIDOVRE  9495AG  50 m  26.32   
368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  26.41   
28  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  26.50   
498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  26.78   
10  187  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  26.83   
11  27  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  27.02   
12  148  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  27.18   
13  411  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  27.20   
14  185  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  50 m  27.24   
15  500  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  27.33   
16  76  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  28.24   
17  233  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  50 m  28.39   
18  322  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  28.52   
19  350  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  28.53   
20  516  Hansen Adam  1998  SØLLERØD  9883AP  50 m  28.54   
21  138  Pedersen Thor Nilsson  2000  GLADSAXE  0081AB  50 m  28.57   
22  130  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  28.86   
23  457  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  28.99   
24  476  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  29.10   
25  525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  29.49   
26  379  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  50 m  29.72   
27  343  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  29.73   
28  140  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  29.87   
29  450  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  30.12   
30  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  30.63   
31  151  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  30.79   
32  472  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  30.83   
33  459  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  31.10   
34  168  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  50 m  31.82   
35  150  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  32.90   
36  494  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  33.41   
37  492  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  34.43   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Tove Andersson (1995) 31,26 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
144  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  50 m  29.01   
128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  29.77   
475  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  30.75   
487  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  50 m  32.42   
341  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  32.49   
191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  32.55   
489  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  32.55   
348  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  32.65   
383  Hørlykke Emilie  1998  LYNGBY  9886BD  50 m  32.94   
10  164  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  33.02   
11  20  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  33.40   
12  80  Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  33.65   
13  356  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  34.13   
14  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  34.47   
15  136  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  34.83   
16  326  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  34.90   
17  166  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  35.00   
18  188  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  35.15   
19  370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  35.27   
20  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  35.27   
21  162  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  35.61   
22  134  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  35.77   
23  384  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  36.15   
24  425  Krøll Thea  2000  RINGSTED  0002AT  50 m  37.26   
25  451  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  38.93   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
29  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  25.44   
26  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  26.32   
63  Gjerulff Peter  1996  HOVEDSTAD  9613AA  50 m  28.81   
135  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  28.81   
180  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  28.85   
30  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  29.25   
397  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  29.28   
498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  29.28   
476  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  29.54   
10  525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  31.07   
11  388  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  31.66   
12  387  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  32.84   
13  357  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  32.88   
14  130  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  34.16   
15  359  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  50 m  34.54   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 4:21,21 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:16.53   
64  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  4:25.59   
129  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  4:25.74   
469  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  4:28.67   
503  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:29.82   
332  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  4:32.93   
392  Nimb Sofie Louise  2001  LYNGBY  0174AP  50 m  4:33.41   
405  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  4:35.62   
69  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  50 m  4:35.67   
10  67  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  50 m  4:35.99   
11  70  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  50 m  4:36.19   
12  495  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  4:38.68   
13  71  Olsen Eva  2000  HOVEDSTAD  0094AM  50 m  4:38.93   
14  62  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  4:45.21   
15  191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  4:45.27   
16  68  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  50 m  4:46.04   
17  177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  4:46.17   
18  395  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  4:47.20   
19  39  Hansen Signe Fich  2002  HOVEDSTAD  0248AC  50 m  4:49.12   
20  438  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  4:52.44   
21  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  4:54.17   
22  179  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  4:54.26   
23  128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  4:54.34   
24  452  Steffensen Caroline  2000  RINGSTED  0092AL  50 m  4:55.55   
25  427  Larsen Maria Heiberg  1998  RINGSTED  9886AQ  50 m  4:56.82   
26  186  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  5:03.53   
27  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  5:03.83   
28  328  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  5:05.20   
29  46  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  50 m  5:09.20   
30  60  Christensen Merle F. V.  1998  HOVEDSTAD  9872AK  50 m  5:15.46   
31  415  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  5:22.11   
32  331  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  5:31.06   
33  547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  5:47.21   
34  254  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  50 m  5:53.58   
35  462  Wismann Josephine  2002  RINGSTED    50 m  5:59.80   
36  461  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  6:00.80   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
74  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  50 m  4:03.40   
72  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  50 m  4:07.42   
142  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  4:08.97   
133  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  50 m  4:14.13   
141  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  4:15.35   
510  Andersen Christian  1999  SØLLERØD  9913AH  50 m  4:22.11   
334  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  4:22.36   
231  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  4:26.81   
73  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  4:26.97   
10  501  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  4:33.21   
11  378  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  4:33.36   
12  517  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  50 m  4:36.12   
13  436  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  4:36.65   
14  76  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  4:38.42   
15  235  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  50 m  4:43.70   
16  75  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  50 m  4:44.01   
17  189  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  4:46.33   
18  54  Weilguny August  2001  HOVEDSTAD  0131AF  50 m  4:47.93   
19  59  Bertelsen Kasper Leisted  1997  HOVEDSTAD  9703AM  50 m  4:50.71   
20  78  Andersen Nicklas  2001  FR.VÆRK  0171AI  50 m  4:51.29   
21  355  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  4:52.18   
22  48  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  50 m  4:55.20   
23  570  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  5:24.64   
24  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  5:39.65   
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:02.23   
64  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  2:03.10   
157  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  2:04.31   
390  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  2:07.20   
381  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  2:07.25   
503  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  2:08.37   
469  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  2:08.81   
502  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:08.83   
191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  2:09.41   
10  405  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  2:10.53   
11  392  Nimb Sofie Louise  2001  LYNGBY  0174AP  50 m  2:11.09   
12  69  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  50 m  2:11.18   
13  67  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  50 m  2:11.33   
14  70  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  50 m  2:11.56   
15  66  Hager Mathilde  2001  HOVEDSTAD  0154AB  50 m  2:12.00   
16  485  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  2:12.11   
17  177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  2:12.38   
18  398  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  2:13.04   
19  474  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  2:13.79   
20  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  2:14.04   
21  68  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  50 m  2:14.08   
22  370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:14.12   
23  383  Hørlykke Emilie  1998  LYNGBY  9886BD  50 m  2:14.59   
24  389  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  2:14.81   
25  480  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  2:15.08   
26  477  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  2:15.22   
27  62  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  2:15.82   
28  248  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  2:16.00   
29  399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:16.04   
30  61  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  50 m  2:16.31   
31  395  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:17.39   
32  475  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  2:19.00   
33  367  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  2:19.01   
34  182  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  2:19.12   
35  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  2:19.19   
36  473  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  2:19.24   
37  487  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  50 m  2:19.41   
38  427  Larsen Maria Heiberg  1998  RINGSTED  9886AQ  50 m  2:19.64   
39  403  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  2:20.09   
40  277  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  2:20.61   
41  179  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  2:20.69   
42  321  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  50 m  2:20.75   
43  279  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  2:21.18   
44  12  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  2:21.74   
45  452  Steffensen Caroline  2000  RINGSTED  0092AL  50 m  2:23.08   
46  478  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  2:23.64   
47  156  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  2:24.03   
48  479  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:25.51   
49  186  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  2:25.52   
50  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:26.83   
51  546  Thirstrup Caroline Friis  2000  SOLRØD  0012BA  50 m  2:28.06   
52  60  Christensen Merle F. V.  1998  HOVEDSTAD  9872AK  50 m  2:32.45   
53  509  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  50 m  2:34.38   
54  372  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  50 m  2:37.32   
55  542  Toubro Sara Hassel  1999  SOLRØD  9922BD  50 m  2:44.52   
56  521  Kulon Zofia  2001  SØLLERØD  0132BC  50 m  2:51.29   
57  19  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  3:18.54   
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
65  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  50 m  1:51.96   
493  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  1:55.28   
142  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  1:57.03   
27  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:58.01   
334  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  2:00.78   
63  Gjerulff Peter  1996  HOVEDSTAD  9613AA  50 m  2:01.39   
400  Smidt Oliver Berggren  1997  LYNGBY  9711AM  50 m  2:01.92   
30  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  2:02.19   
73  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  2:02.29   
10  187  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  2:03.43   
11  148  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  2:03.57   
12  231  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  2:03.88   
13  322  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  2:03.92   
14  376  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:04.34   
15  76  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  2:06.03   
16  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  2:06.47   
17  378  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  2:06.83   
18  343  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  2:07.15   
19  388  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  2:07.71   
20  352  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  2:09.93   
21  235  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  50 m  2:10.37   
22  472  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  2:11.41   
23  494  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  2:11.65   
24  181  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  2:11.66   
25  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  2:11.66   
26  379  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  50 m  2:11.78   
27  169  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  2:12.00   
28  189  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  2:13.32   
29  36  Bugge August  2000  HOVEDSTAD  0091AI  50 m  2:13.77   
30  168  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  50 m  2:15.30   
31  459  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  2:16.05   
32  228  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  2:16.40   
33  140  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  2:17.35   
34  492  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  2:17.58   
35  190  Vámosi Matthæus  2000  HELSINGØR  0015AQ  50 m  2:18.20   
36  359  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  50 m  2:18.71   
37  178  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  50 m  2:19.58   
38  570  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  2:22.98   
39  571  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  2:25.98   
40  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  2:39.97   
41  539  Sejberg Bastian Rosgaard  2000  SOLRØD  0051AP  50 m  2:40.00   
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 1:06,31 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
144  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  50 m  1:02.35   
128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  1:03.74   
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  1:05.66   
475  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  1:06.14   
371  Bro Signe  1999  LYNGBY  9942AA  50 m  1:07.47   
389  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  1:08.31   
341  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  1:09.33   
396  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  1:09.67   
191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  1:09.76   
10  348  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  1:09.89   
11  383  Hørlykke Emilie  1998  LYNGBY  9886BD  50 m  1:09.96   
12  381  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  1:10.25   
13  164  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:10.35   
14  489  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  1:10.57   
15  20  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  1:11.11   
16  132  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  1:11.15   
17  370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:11.36   
18  469  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  1:11.76   
19  382  Hørlykke Caroline  2000  LYNGBY  0032AH  50 m  1:11.87   
20  342  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:11.90   
21  326  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  1:12.14   
22  71  Olsen Eva  2000  HOVEDSTAD  0094AM  50 m  1:12.44   
23  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:12.70   
24  356  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  1:14.10   
25  347  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  50 m  1:14.19   
26  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  1:14.62   
27  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  1:14.68   
28  166  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  1:15.22   
29  478  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:15.42   
30  384  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  1:17.78   
31  145  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  1:18.02   
32  360  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  50 m  1:18.87   
33  425  Krøll Thea  2000  RINGSTED  0002AT  50 m  1:19.97   
34  162  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  1:20.87   
35  549  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  1:23.72   
36  547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  1:25.13   
37  546  Thirstrup Caroline Friis  2000  SOLRØD  0012BA  50 m  1:25.52   
38  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  1:25.96   
39  542  Toubro Sara Hassel  1999  SOLRØD  9922BD  50 m  1:26.39   
40  509  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  50 m  1:28.08   
41  372  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  50 m  1:28.72   
42  521  Kulon Zofia  2001  SØLLERØD  0132BC  50 m  1:30.40   
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
29  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  55.80   
26  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  56.51   
397  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  1:00.35   
180  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  1:01.51   
135  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  1:01.88   
137  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  1:02.59   
141  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  1:03.01   
498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:03.45   
30  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  1:03.72   
10  486  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:03.97   
11  465  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  1:04.71   
12  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  1:05.07   
13  350  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  1:05.63   
14  368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  1:06.62   
15  517  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  50 m  1:07.33   
16  501  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  1:07.53   
17  130  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  1:08.79   
18  470  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  1:08.81   
19  387  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  1:09.67   
20  59  Bertelsen Kasper Leisted  1997  HOVEDSTAD  9703AM  50 m  1:12.09   
21  330  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  1:20.81   
22  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  1:31.61   
23  539  Sejberg Bastian Rosgaard  2000  SOLRØD  0051AP  50 m  1:35.47   
24  149  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  1:36.00   
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
485  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  2:34.39   
61  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  50 m  2:37.79   
66  Hager Mathilde  2001  HOVEDSTAD  0154AB  50 m  2:38.39   
68  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  50 m  2:40.86   
439  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  2:41.00   
319  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  2:47.03   
60  Christensen Merle F. V.  1998  HOVEDSTAD  9872AK  50 m  2:48.49   
371  Bro Signe  1999  LYNGBY  9942AA  50 m  2:48.79   
395  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:54.24   
10  479  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:58.02   
11  356  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  2:58.40   
12  183  Johansen Marta Kruse  2000  HELSINGØR  0068AP  50 m  2:59.02   
13  473  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  3:03.10   
14  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  3:10.50   
15  549  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  3:18.20   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  2:15.30   
75  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  50 m  2:21.11   
411  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  2:28.58   
28  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  2:29.49   
24  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  2:30.08   
138  Pedersen Thor Nilsson  2000  GLADSAXE  0081AB  50 m  2:30.37   
169  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  2:33.03   
181  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  2:34.52   
486  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  2:37.86   
10  357  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  2:38.11   
11  235  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  50 m  2:42.90   
12  72  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  50 m  2:45.36   
13  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  2:46.22   
14  228  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  2:46.69   
15  397  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  2:48.72   
16  330  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  2:48.92   
17  571  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  3:00.95   
18  189  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  3:47.81   
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  1:03.50   
398  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  1:04.72   
145  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  1:04.95   
390  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  1:05.10   
477  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  1:05.41   
403  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  1:05.54   
129  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  1:05.94   
134  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  1:06.73   
467  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  1:07.07   
10  565  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  50 m  1:07.36   
11  495  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  1:08.41   
12  347  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  50 m  1:09.08   
13  439  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  1:09.30   
14  358  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  50 m  1:09.44   
15  321  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  50 m  1:09.69   
16  128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  1:09.90   
17  132  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  1:09.94   
18  396  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  1:09.99   
19  332  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  1:10.01   
20  328  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  1:10.23   
21  487  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  50 m  1:10.47   
22  342  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:10.50   
23  25  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:10.77   
24  136  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  1:11.17   
25  392  Nimb Sofie Louise  2001  LYNGBY  0174AP  50 m  1:11.17   
26  182  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  1:11.24   
27  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:11.39   
28  382  Hørlykke Caroline  2000  LYNGBY  0032AH  50 m  1:11.52   
29  474  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:11.53   
30  22  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  1:12.13   
31  279  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  1:12.83   
32  184  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  1:12.90   
33  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:13.01   
34  480  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:13.17   
35  80  Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  1:13.75   
36  367  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  1:15.49   
37  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  1:16.31   
38  546  Thirstrup Caroline Friis  2000  SOLRØD  0012BA  50 m  1:18.52   
39  348  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  1:19.40   
40  77  Albrechtsen Louise  1998  FR.VÆRK  9894AH  50 m  1:20.50   
41  277  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  1:24.31   
42  549  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  1:28.78   
43  186  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  1:31.12   
44  521  Kulon Zofia  2001  SØLLERØD  0132BC  50 m  1:32.00   
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
29  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  54.59   
11  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  54.94   
137  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  56.19   
26  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  57.54   
127  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  57.65   
500  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  57.84   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  58.28   
187  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  59.08   
498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  59.12   
10  376  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  59.58   
11  148  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  59.60   
12  465  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  59.83   
13  352  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  1:00.02   
14  27  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:00.76   
15  334  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  1:00.86   
16  470  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  1:00.92   
17  368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  1:01.13   
18  322  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  1:02.44   
19  457  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  1:02.48   
20  517  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  50 m  1:02.57   
21  343  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  1:02.74   
22  400  Smidt Oliver Berggren  1997  LYNGBY  9711AM  50 m  1:03.12   
23  350  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  1:04.08   
24  133  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  50 m  1:05.40   
25  387  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  1:06.17   
26  138  Pedersen Thor Nilsson  2000  GLADSAXE  0081AB  50 m  1:06.43   
27  388  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  1:06.52   
28  180  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  1:07.68   
29  494  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  1:07.89   
30  151  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  1:08.05   
31  459  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  1:08.58   
32  63  Gjerulff Peter  1996  HOVEDSTAD  9613AA  50 m  1:09.09   
33  379  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  50 m  1:10.50   
34  168  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  50 m  1:11.20   
35  472  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  1:11.98   
36  492  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  1:13.65   
37  539  Sejberg Bastian Rosgaard  2000  SOLRØD  0051AP  50 m  1:18.63   
38  359  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  50 m  1:19.29   
39  149  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  1:29.00   
40  378  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  1:32.14   
41  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  1:40.99   
 
Løb 21, 800m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 9:03,43 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
484  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  8:52.00   
471  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  8:56.00   
481  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  8:58.00   
502  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:04.81   
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  9:05.00   
503  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:18.00   
495  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:21.24   
488  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  9:24.00   
483  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  9:28.00   
10  405  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  9:36.64   
11  131  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  9:39.49   
12  399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  9:56.59   
13  547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  9:59.99   
14  452  Steffensen Caroline  2000  RINGSTED  0092AL  50 m  10:02.46   
15  427  Larsen Maria Heiberg  1998  RINGSTED  9886AQ  50 m  10:05.46   
16  179  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  10:07.00   
17  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  10:25.14   
18  384  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  10:26.00   
19  466  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  9:45.00  RES 
 
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:27,75 2012-04-28 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
65  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  50 m  8:29.32   
141  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  9:00.43   
133  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  50 m  9:07.03   
231  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  9:07.45   
501  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  9:24.88   
73  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  9:37.69   
75  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  50 m  9:50.78   
76  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  10:43.54   
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58,58 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
55  Hovedstadens Damer 1  1998  HOVEDSTAD    50 m  3:56.64   
363  Lyngby Damer  LYNGBY    50 m  4:00.00   
365  Lyngby Junior 1  1999  LYNGBY    50 m  4:00.00   
366  Lyngby Junior 2  1999  LYNGBY    50 m  4:10.00   
56  Hovedstadens Damer 2  1989  HOVEDSTAD    50 m  4:10.23   
Farum Girl Squad  1999  FARUM    50 m  4:15.14   
463  Sigma Damer A  SIGMA    50 m  4:20.00   
 
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
Farum Cup Senior: Farum Herrer 3:35,91 2010-01-17 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Farum Guns H+ Arkitekter  1990  FARUM    50 m  3:24.29   
57  Hovedstadens Herrer 1  1996  HOVEDSTAD    50 m  3:36.04   
Farum Guns 2  1990  FARUM    50 m  3:37.52   
364  Lyngby Herrer  LYNGBY    50 m  3:40.00   
58  Hovedstadens Herrer 2  1996  HOVEDSTAD    50 m  4:01.82   
537  Solrød Herrer 2  1994  SOLRØD    50 m  4:40.00   
 
Løb 25, 200m Medley Damer 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
466  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:21.39   
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:23.46   
370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:25.81   
128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  2:26.05   
502  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:26.08   
129  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  2:26.18   
390  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  2:26.54   
342  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  2:26.96   
389  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  2:27.45   
10  490  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  2:28.93   
11  396  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  2:29.29   
12  475  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  2:30.61   
13  403  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  2:30.67   
14  392  Nimb Sofie Louise  2001  LYNGBY  0174AP  50 m  2:30.71   
15  395  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:30.79   
16  405  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  2:31.76   
17  399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:32.26   
18  134  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  2:32.40   
19  326  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  2:32.52   
20  439  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  2:33.05   
21  321  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  50 m  2:33.39   
22  332  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  2:34.45   
23  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  2:34.73   
24  367  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  2:35.84   
25  182  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  2:37.14   
26  341  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  2:37.62   
27  279  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  2:38.90   
28  384  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  2:39.41   
29  20  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  2:40.48   
30  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  2:42.06   
31  277  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  2:42.39   
32  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:42.55   
33  319  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  2:43.77   
34  162  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  2:43.92   
35  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  2:45.11   
36  452  Steffensen Caroline  2000  RINGSTED  0092AL  50 m  2:45.91   
37  164  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  2:47.45   
38  360  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  50 m  2:49.61   
39  451  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  2:54.70   
40  547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  3:03.46   
 
Løb 26, 200m Medley Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  2:08.55   
27  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  2:11.59   
465  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  2:13.00   
135  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  2:14.07   
470  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  2:14.30   
28  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  2:15.29   
400  Smidt Oliver Berggren  1997  LYNGBY  9711AM  50 m  2:15.93   
24  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  2:17.46   
130  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  2:18.36   
10  187  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  2:18.77   
11  322  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  2:19.13   
12  350  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  2:21.71   
13  476  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  2:21.79   
14  345  Nielsen Marc Bach  1994  HVIDOVRE  9495AG  50 m  2:23.35   
15  181  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  2:24.10   
16  388  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  2:24.71   
17  343  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  2:25.05   
18  525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  2:25.83   
19  357  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  2:27.24   
20  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  2:28.01   
21  140  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  2:30.84   
22  387  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  2:33.06   
23  228  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  2:33.10   
24  178  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  50 m  2:34.15   
25  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  2:34.17   
26  330  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  2:34.81   
27  459  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  2:42.74   
28  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  3:11.77   
29  149  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  4:00.00   
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
144  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  50 m  55.78   
566  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  55.86   
157  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  56.62   
381  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  57.74   
129  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  58.22   
471  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  58.28   
467  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  58.42   
390  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  58.90   
488  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  59.18   
10  466  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  59.63   
11  191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  59.98   
12  145  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  1:00.00   
13  483  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  1:00.37   
14  382  Hørlykke Caroline  2000  LYNGBY  0032AH  50 m  1:00.50   
15  469  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  1:00.50   
16  398  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  1:00.53   
17  383  Hørlykke Emilie  1998  LYNGBY  9886BD  50 m  1:00.54   
18  481  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  1:00.67   
19  128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  1:00.90   
20  485  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  1:01.15   
21  477  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  1:01.20   
22  503  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:01.32   
23  164  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:01.34   
24  177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  1:01.49   
25  248  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  1:01.97   
26  80  Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  1:02.12   
27  182  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  1:02.12   
28  475  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  1:02.18   
29  480  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:02.30   
30  484  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  1:02.43   
31  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  1:02.58   
32  370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:02.70   
33  136  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  1:02.76   
34  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:03.01   
35  367  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  1:03.26   
36  369  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:03.97   
37  474  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:04.00   
38  12  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:04.20   
39  22  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  1:04.51   
40  520  Jørgensen Frida Hausting  2001  SØLLERØD  0114AK  50 m  1:04.61   
41  143  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  1:05.13   
42  473  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  1:05.46   
43  156  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  1:05.47   
44  487  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  50 m  1:05.47   
45  186  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  1:06.34   
46  348  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  1:06.86   
47  478  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:08.68   
48  489  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  1:08.69   
49  425  Krøll Thea  2000  RINGSTED  0002AT  50 m  1:11.04   
50  509  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  50 m  1:11.20   
51  81  Elmgreen Anna Louise  2001  FR.VÆRK  0176AK  50 m  1:13.12   
52  521  Kulon Zofia  2001  SØLLERØD  0132BC  50 m  1:17.47   
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 51,50 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
26  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  50.91   
491  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  52.50   
368  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  53.83   
173  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  54.27   
345  Nielsen Marc Bach  1994  HVIDOVRE  9495AG  50 m  54.58   
334  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  54.68   
486  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  55.13   
498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  55.16   
133  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  50 m  55.42   
10  135  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  55.59   
11  493  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  55.65   
12  476  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  55.89   
13  30  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  56.05   
14  231  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  58.23   
15  180  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  58.48   
16  472  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  59.07   
17  350  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  59.16   
18  379  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  50 m  59.88   
19  150  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  1:00.13   
20  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  1:00.16   
21  378  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  1:00.33   
22  492  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  1:01.31   
23  189  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  1:01.53   
24  494  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  1:01.70   
25  501  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  1:01.71   
26  169  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  1:02.79   
27  178  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  50 m  1:03.14   
28  359  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  50 m  1:03.92   
29  570  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  1:04.34   
30  140  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  1:05.21   
31  571  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  1:07.51   
32  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  1:13.91   
 
Løb 29, 200m Butterfly Damer 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:21,40 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
488  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:15.22   
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:15.97   
471  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  2:16.22   
495  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  2:23.53   
389  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  2:24.15   
474  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  2:26.92   
481  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  2:27.15   
339  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  50 m  2:27.84   
484  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:29.55   
10  321  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  50 m  2:31.51   
11  332  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  2:32.49   
12  25  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  2:39.92   
 
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Alexander Skov Andersen (1993) 2:08,70 2009-01-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
491  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  2:05.64   
465  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  2:11.01   
500  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:11.19   
187  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  2:13.52   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  2:14.49   
148  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  2:14.75   
376  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:14.88   
141  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  2:16.77   
322  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  2:18.15   
10  343  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  2:19.68   
11  334  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  2:19.75   
12  138  Pedersen Thor Nilsson  2000  GLADSAXE  0081AB  50 m  2:24.92   
13  151  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  2:30.27   
14  233  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  50 m  2:31.15   
 
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,64 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
483  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  1:10.77   
485  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  1:13.58   
439  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  1:15.10   
490  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  1:15.92   
358  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  50 m  1:17.24   
319  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  1:18.89   
382  Hørlykke Caroline  2000  LYNGBY  0032AH  50 m  1:19.04   
177  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  1:19.78   
403  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  1:19.86   
10  128  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  1:20.19   
11  487  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  50 m  1:20.29   
12  232  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  1:21.21   
13  277  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  1:21.49   
14  467  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  1:22.25   
15  469  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  1:22.51   
16  326  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  1:22.55   
17  145  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  1:22.64   
18  477  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  1:22.83   
19  183  Johansen Marta Kruse  2000  HELSINGØR  0068AP  50 m  1:24.00   
20  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:25.57   
21  248  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  1:25.89   
22  473  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  1:27.50   
23  184  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  1:28.64   
24  489  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  1:29.59   
25  478  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:29.85   
26  360  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  50 m  1:30.01   
27  480  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:31.08   
28  81  Elmgreen Anna Louise  2001  FR.VÆRK  0176AK  50 m  1:33.94   
29  162  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  1:34.02   
 
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  1:01.89   
28  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  1:02.64   
493  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  1:07.02   
158  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  1:08.56   
24  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  1:08.65   
142  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  1:09.92   
148  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  1:10.51   
486  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:11.19   
181  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  1:11.71   
10  169  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  1:12.23   
11  397  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  1:12.58   
12  357  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  1:13.27   
13  36  Bugge August  2000  HOVEDSTAD  0091AI  50 m  1:14.39   
14  400  Smidt Oliver Berggren  1997  LYNGBY  9711AM  50 m  1:14.71   
15  494  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  1:14.94   
16  135  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  1:15.25   
17  330  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  1:15.86   
18  470  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  1:16.09   
19  150  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  1:17.15   
20  402  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  1:17.59   
21  228  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  1:18.10   
22  190  Vámosi Matthæus  2000  HELSINGØR  0015AQ  50 m  1:18.47   
23  379  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  50 m  1:21.34   
24  571  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  1:22.62   
25  178  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  50 m  1:22.99   
26  492  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  1:23.55   
27  459  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  1:26.17   
28  140  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  1:26.20   
29  149  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  1:31.36   
30  472  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  1:31.81   
31  516  Hansen Adam  1998  SØLLERØD  9883AP  50 m  1:32.76   
32  189  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  1:35.74   
33  540  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  1:53.30   
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:17.72   
502  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:24.05   
398  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  2:26.06   
396  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  2:27.98   
342  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  2:28.46   
383  Hørlykke Emilie  1998  LYNGBY  9886BD  50 m  2:28.85   
392  Nimb Sofie Louise  2001  LYNGBY  0174AP  50 m  2:29.36   
191  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  2:29.72   
348  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  2:30.29   
10  405  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  2:30.29   
11  129  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  2:31.00   
12  126  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  2:31.85   
13  497  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  2:33.57   
14  399  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:33.74   
15  395  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:34.95   
16  381  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  2:35.11   
17  370  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:35.15   
18  166  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  2:35.45   
19  143  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  2:35.88   
20  528  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  50 m  2:37.31   
21  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  2:38.61   
22  341  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  2:39.91   
23  326  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  2:41.37   
24  427  Larsen Maria Heiberg  1998  RINGSTED  9886AQ  50 m  2:47.25   
25  279  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  2:47.79   
26  179  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  2:48.90   
27  451  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  2:50.27   
28  384  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  2:56.20   
29  509  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  50 m  3:05.00   
30  186  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  3:08.44   
31  521  Kulon Zofia  2001  SØLLERØD  0132BC  50 m  3:14.14   
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 2:11,21 2015-05-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
376  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:05.75   
397  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  2:13.79   
180  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  2:14.97   
138  Pedersen Thor Nilsson  2000  GLADSAXE  0081AB  50 m  2:18.33   
498  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  2:18.98   
141  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  2:19.27   
127  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  2:21.81   
501  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  2:23.34   
388  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  2:25.13   
10  525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  2:25.46   
11  387  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  2:31.21   
12  378  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  2:36.06   
13  133  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  50 m  2:36.58   
14  359  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  50 m  2:36.73   
 
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 17:27,75 2015-05-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
503  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  17:47.07   
131  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  18:20.67   
452  Steffensen Caroline  2000  RINGSTED  0092AL  50 m  19:11.27   
179  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  19:18.00   
547  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  19:59.99   
 
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 15:48,10 2015-05-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
74  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  50 m  16:39.85   
491  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  16:46.36   
525  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  17:04.47   
72  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  50 m  17:27.44   
231  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  18:02.45   
 
Løb 37, 4X100m Medley Damer 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24,84 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
365  Lyngby Junior 1  1999  LYNGBY    50 m  4:24.00   
464  Sigma Damer B  SIGMA    50 m  4:28.00   
363  Lyngby Damer  LYNGBY    50 m  4:30.00   
366  Lyngby Junior 2  1999  LYNGBY    50 m  4:35.00   
Farum Girl Squad  1999  FARUM    50 m  4:52.21   
 
Løb 38, 4X100m Medley Herrer 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Lyngby Herrer (1996) 4:03,54 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Farum Guns H+ Arkitekter  1990  FARUM    50 m  3:44.11   
364  Lyngby Herrer  LYNGBY    50 m  3:55.00   
Farum Guns 2  1990  FARUM    50 m  4:03.75   
373  Lyngby Junior Drenge  1999  LYNGBY    50 m  4:30.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  28 april 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:01