Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  NS ministævne Farum    Udskriftsdato  15 november 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  16:13   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 november 2015         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Sass Husum  2004    361          32.62  OD1 
  A6  34.08                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    361          32.62  OD2 
  A6  33.55                 
Maja Damsgaard  2003    304          34.55   
  Farum Svømmeklub  34.53                 
Isabel Lillebæk  2004    301          34.67   
  A6  34.28                 
Maya Ehlers Hansen  2004    299          34.73   
  Farum Svømmeklub  35.00                 
Dagmar Boeck  2004    295          34.89   
  Farum Svømmeklub  34.74                 
Amanda Christensen  2004    295          34.90   
  Frederiksværk Svømmeklub  43.00                 
Maj Jensen  2003    286          35.26   
  Farum Svømmeklub  37.45                 
Emma Ekman  2004    274          35.74   
  A6  36.93                 
10  Naya Dige  2003    271          35.90   
  Farum Svømmeklub  37.14                 
11  Luna Trojlsgaard  2004    250          36.86   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.36                 
12  Karoline K. Larsen  2004    247          37.01   
  Farum Svømmeklub  40.01                 
13  Mathilde Laustsen  2003    239          37.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.06                 
14  Annika Toft Rasmussen  2004    227          38.08   
  A6  40.27                 
15  Frederikke Meisner From  2004    206          39.34   
  A6  40.86                 
16  Line Thode Møller  2004    201          39.65   
  Farum Svømmeklub  42.65                 
17  Ida Lund Järund  2003    173          41.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  43.12                 
18  Laura Bjerregaard Withen  2004    107          48.87   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.63                 
Sofia Hamborg Jensen  2002              41.69  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  40.19                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mathilde Friis Autzen  2005    220          38.49   
  Sigma Swim Allerød  39.62                 
Catrine Porsdal  2005    216          38.69   
  Sigma Swim Birkerød  40.12                 
Malou Nielsen  2005    201          39.61   
  Farum Svømmeklub  40.02                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    199          39.74   
  Farum Svømmeklub  40.43                 
Cecilie Rud  2006    150          43.69   
  Sigma Swim Allerød  49.13                 
Anna Olivia Kichhhoff  2005    148          43.93   
  Hillerød Svømmeklub  44.92                 
Ida Mogensen  2006    141          44.55   
  Sigma Swim Allerød  46.02                 
Olivia Ølshøj  2005    140          44.71   
  Sigma Swim Birkerød  42.41                 
Silje Lyse Legaard  2006    135          45.21   
  Hillerød Svømmeklub  42.24                 
10  Laura Lind-Christensen  2006    120          47.00   
  Sigma Swim Allerød  47.08                 
11  Anna Merl Larsen  2006    107          48.95   
  A6  1:00.00                 
12  Frida Karoline Ikkala  2005    97          50.45   
  Frederiksværk Svømmeklub  51.27                 
13  Luna Damgaard  2006    97          50.48   
  A6  1:00.00                 
14  Merla Asmussen  2006    91          51.65   
  A6  1:00.00                 
15  Anna Langsager  2006    86          52.53   
  A6  1:00.00                 
16  Amalie Frost Fischer  2005    81          53.52   
  Farum Svømmeklub  58.08                 
17  Marie Storch  2006    81          53.61   
  Sigma Swim Birkerød  55.81                 
18  Laura Houmøller Christens  2005    79          53.96   
  A6  56.43                 
Caroline Henning  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  43.83                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Karen Markussen  2007    131          45.72   
  Sigma Swim Allerød  46.38                 
Julie Sand Gottlieb  2007    109          48.56   
  Sigma Swim Allerød  50.68                 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    107          48.94   
  Sigma Swim Birkerød  53.32                 
Røskva Rosenbohm  2007    98          50.35   
  Sigma Swim Birkerød  56.20                 
Mona Ørum Maxild  2007    97          50.54   
  Sigma Swim Birkerød  50.75                 
Mynte Ring  2007    85          52.79   
  Sigma Swim Allerød                   
Nanna Stampe Bornø  2007    84          52.92   
  Sigma Swim Allerød  1:00.22                 
Cecilie Kjær Rasmussen  2007    83          53.27   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.00                 
Solveig Heine Lund  2007    82          53.48   
  Sigma Swim Allerød  1:02.82                 
10  Christine Dalsgaard  2007    74          55.25   
  Sigma Swim Birkerød  58.70                 
11  Natasja Boesgaard  2007    57          1:00.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:23.74                 
12  Melani Jesse  2008    46          1:04.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:13.52                 
13  Cecilie Lindhardt  2007    33          1:11.98   
  A6  1:00.00                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mikkel Toft Enderslev  2001    171          36.46   
  Farum Svømmeklub  37.83                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Skarby Madsen  2003    291          30.54   
  A6  31.95                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    228          33.15   
  A6  33.36                 
Frederik Jørgensen  2003    201          34.58   
  Farum Svømmeklub  33.50                 
Mats Krüger  2004    186          35.45   
  Farum Svømmeklub  36.31                 
Victor Toftehøj  2003    186          35.47   
  A6  39.00                 
Anders Kousgard Kortegaar  2004    164          37.00   
  A6  40.45                 
Benjamin Hougaard  2003    153          37.85   
  Farum Svømmeklub  39.01                 
William Leander Agerskov  2004    112          41.98   
  Sigma Swim Allerød  47.07                 
Mads Naver  2004    110          42.16   
  Sigma Swim Allerød  53.31                 
10  Alexander Asmussen  2004    98          43.82   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.94                 
11  Victor Bornemann  2004    97          44.08   
  Sigma Swim Allerød  43.67                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005    161          37.23   
  Sigma Swim Allerød  40.97                 
Teodor Roed Schøning  2005    141          38.89   
  Farum Svømmeklub  40.43                 
Magnus Løfquist  2005    139          39.03   
  Sigma Swim Allerød  42.82                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    126          40.33   
  Farum Svømmeklub  42.20                 
Frej Zachariasen  2005    103          43.16   
  Sigma Swim Birkerød  45.32                 
Noah Anker-Møller  2006    88          45.40   
  Sigma Swim Allerød  50.58                 
Hector Kaltoft  2006    87          45.55   
  Sigma Swim Birkerød  46.02                 
Andreas Østerlund  2005    84          46.21   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Frederik Luca Lamprecht  2006    82          46.49   
  A6  45.40                 
10  August Victor Klapp  2005    82          46.61   
  Hillerød Svømmeklub  57.91                 
11  Emanuele Holm Ciampi  2006    74          48.06   
  Farum Svømmeklub  48.89                 
12  Anders Skriver Frandsen  2006    67          49.69   
  Sigma Swim Allerød  1:07.90                 
13  Johannes Framke  2006    67          49.71   
  Sigma Swim Allerød  1:04.03                 
14  August Winstrøm Yttesen  2006    58          52.23   
  Sigma Swim Allerød                   
15  Asbjørn Aksel Hansen  2006    48          55.52   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:00.08                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Haaber  2007    65          50.34   
  Sigma Swim Birkerød  51.28                 
Rasmus Reedtz-Runge  2007    56          52.90   
  Sigma Swim Birkerød  58.83                 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maja Damsgaard  2003    276          1:24.49   
  Farum Svømmeklub  1:28.92                 
                     
Freja Møller  2004    252          1:27.08   
  A6  1:29.11                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004    241          1:28.41   
  Farum Svømmeklub  1:31.76                 
                     
Amanda Christensen  2004    226          1:30.28   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:31.40                 
                     
Emma Sahl Rasmussen  2004    225          1:30.47   
  Farum Svømmeklub  1:30.48                 
                     
Maj Jensen  2003    166          1:40.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lucca Andreasen  2004    161          1:41.09   
  A6  1:46.24                 
                     
Line Thode Møller  2004    119          1:51.85   
  Farum Svømmeklub  1:47.46                 
                     
Isabell Christensen  2003              DSQ  Svøm mave 50m 
  A6  1:32.17                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ida-Marie Nørgaard  2005    184          1:36.64   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:35.55                 
                     
Catrine Porsdal  2005    183          1:36.78   
  Sigma Swim Birkerød  1:40.08                 
                     
Camilla Porsdal  2005    180          1:37.44   
  Sigma Swim Birkerød  1:38.70                 
                     
Isabella Larsen  2005    172          1:38.83   
  A6  1:44.76                 
                     
Astrid Mulipola  2006    151          1:43.20   
  Sigma Swim Allerød  1:43.35                 
                     
Emily Schile Nilsson  2005    149          1:43.63   
  A6  1:47.55                 
                     
Mille Frydendahl  2006    138          1:46.37   
  A6  1:52.09                 
                     
Olivia Ølshøj  2005    137          1:46.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:48.49                 
                     
Cathrine Højborg  2005    128          1:49.11   
  A6  1:48.03                 
                     
10  Anna Dietrichsen  2006    122          1:50.69   
  A6  1:50.86                 
                     
11  Athena Haugsted Pihl  2006    122          1:50.87   
  Hillerød Svømmeklub  2:03.79                 
                     
12  Jasmin Kjærsgaard  2006    113          1:53.56   
  Hillerød Svømmeklub  2:03.33                 
                     
13  Eva Hlynsdottir  2005    109          1:55.08   
  A6  2:00.24                 
                     
14  Isabella Ludvigsen  2005    107          1:55.61   
  Sigma Swim Allerød  1:53.84                 
                     
15  Lærke Stenholt Røpke  2006    106          1:56.01   
  A6  1:58.57                 
                     
16  Celine J. Koefoed-Hansen  2005    75          2:10.27   
  A6  2:13.59                 
                     
17  Marie Storch  2006    62          2:18.97   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
                     
Malou Nielsen  2005              DNF   
  Farum Svømmeklub  1:44.01                 
                     
Rosalie Viola Ryding  2005              DSQ  Ej fortsat bev 50m 
  Sigma Swim Birkerød  1:35.15                 
                     
Signe Gahrn  2005              DSQ  Svøm mave v 50m 
  A6  1:59.42                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Linnea Funk Larsen  2007    98          1:59.16   
  Sigma Swim Allerød  1:55.25                 
                     
Isabella Christensen  2007    92          2:01.85   
  Sigma Swim Allerød  2:05.17                 
                     
Julie Sand Gottlieb  2007    89          2:03.14   
  Sigma Swim Allerød  2:14.51                 
                     
Solveig Heine Lund  2007    67          2:14.91   
  Sigma Swim Allerød  2:25.00                 
                     
Sofie Tuxen  2007    64          2:16.92   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Johannes K. Larsen  2002    279          1:14.83   
  Farum Svømmeklub  1:21.02                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    224          1:20.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Alens Daugelis  2002    217          1:21.37   
  Farum Svømmeklub  1:28.37                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicolai Therkelsen  2003    263          1:16.33   
  A6  1:18.69                 
                     
Mats Krüger  2004    164          1:29.36   
  Farum Svømmeklub  1:35.65                 
                     
Noah Tranum  2004    118          1:39.52   
  A6  1:38.79                 
                     
Silas Folke Drigsdahl  2004    114          1:40.67   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:43.59                 
                     
Christian Røgind  2004    105          1:43.62   
  Sigma Swim Birkerød  1:45.31                 
                     
Benjamin Hougaard  2003    98          1:45.85   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Marco Stub Olsen  2004              DSQ  Ej fortsat bev 50m 
  A6  1:52.55                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emil Schmidt  2006    137          1:34.81   
  A6  1:32.26                 
                     
Julius Svarrer  2005    135          1:35.18   
  A6  1:40.00                 
                     
Nicolai Christensen  2006    128          1:36.88   
  A6  1:41.58                 
                     
Teodor Roed Schøning  2005    127          1:37.35   
  Farum Svømmeklub  1:41.51                 
                     
Frej Zachariasen  2005    103          1:44.15   
  Sigma Swim Birkerød  1:50.25                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005    103          1:44.32   
  Sigma Swim Allerød  1:44.83                 
                     
Tobias Lindhardt  2005    100          1:45.16   
  A6  1:46.05                 
                     
Mikkel Bjerrum  2005    85          1:51.25   
  A6  2:05.30                 
                     
Andreas Østerlund  2005    42          2:19.96   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
10  Johannes Framke  2006    36          2:27.25   
  Sigma Swim Allerød  3:15.90                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Sass Husum  2004    312          1:31.92   
  A6  1:32.70                 
                     
Emma Ekman  2004    291          1:34.03   
  A6  1:34.34                 
                     
Christine Henriksen  2003    281          1:35.18   
  A6  1:34.85                 
                     
Dagmar Boeck  2004    268          1:36.68   
  Farum Svømmeklub  1:37.08                 
                     
Isabel Lillebæk  2004    236          1:40.80   
  A6  1:44.81                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    192          1:47.91   
  Farum Svømmeklub  1:48.37                 
                     
Mathilde Laustsen  2003    190          1:48.30   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Karoline K. Larsen  2004    187          1:48.89   
  Farum Svømmeklub  1:47.27                 
                     
Naya Dige  2003    153          1:56.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Maja Hallberg Langkilde  2004    148          1:57.81   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:58.61                 
                     
11  Luna Trojlsgaard  2004    144          1:58.71   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:59.15                 
                     
12  Laura Bjerregaard Withen  2004    142          1:59.26   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:05.04                 
                     
Sofia Hamborg Jensen  2002              1:53.35  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  1:50.61                 
                     
Sofie Bisgaard  2002              1:50.47  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  1:51.89                 
                     
Matilda Colley  2003              DSQ  2 flyben 50m vending 
  A6  1:47.47                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maya Hauerberg Terp  2005    230          1:41.72   
  A6  1:46.50                 
                     
Julie Larsen  2005    215          1:43.95   
  A6  1:51.23                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    201          1:46.35   
  A6  1:45.79                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005    185          1:49.29   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:45.66                 
                     
Nikoline R. Amstrup  2005    177          1:50.92   
  Sigma Swim Birkerød  1:52.99                 
                     
Mille Frydendahl  2006    161          1:54.54   
  A6  1:54.76                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005    160          1:54.81   
  Sigma Swim Birkerød  2:00.00                 
                     
Freja Betak Tengstedt  2005    144          1:58.90   
  A6  2:08.32                 
                     
Caroline Henning  2005    142          1:59.26   
  Hillerød Svømmeklub  1:59.91                 
                     
10  Mathilde Rømer  2006    141          1:59.65   
  Farum Svømmeklub  2:06.17                 
                     
11  Olivia Cruse  2005    138          2:00.50   
  Hillerød Svømmeklub  2:04.89                 
                     
12  Andrea Lindberg Vedøe  2006    138          2:00.65   
  Sigma Swim Allerød  2:23.42                 
                     
13  Laura Lind-Christensen  2006    136          2:01.02   
  Sigma Swim Allerød  2:30.40                 
                     
14  Agnete Boelt  2006    129          2:03.22   
  Sigma Swim Allerød  2:20.40                 
                     
15  Eva Hlynsdottir  2005    128          2:03.67   
  A6  1:58.65                 
                     
16  Cathrine Højborg  2005    114          2:08.31   
  A6  2:28.17                 
                     
17  Lærke Stenholt Røpke  2006    114          2:08.50   
  A6  2:06.05                 
                     
18  Isabella Ludvigsen  2005    113          2:08.86   
  Sigma Swim Allerød  2:29.93                 
                     
19  Ida Mogensen  2006    110          2:09.77   
  Sigma Swim Allerød  2:27.77                 
                     
20  Jasmin Kjærsgaard  2006    110          2:10.04   
  Hillerød Svømmeklub  2:12.21                 
                     
21  Laura Houmøller Christens  2005    97          2:15.29   
  A6  2:22.84                 
                     
22  Asta Bundgaard Wanscher  2006    95          2:16.39   
  Sigma Swim Allerød  2:43.38                 
                     
23  Anna Olivia Kichhhoff  2005    95          2:16.57   
  Hillerød Svømmeklub  2:16.25                 
                     
24  Frida Karoline Ikkala  2005    84          2:22.01   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:22.95                 
                     
25  Celine J. Koefoed-Hansen  2005    82          2:23.03   
  A6  2:28.49                 
                     
26  Anna Dietrichsen  2006    77          2:26.45   
  A6  2:32.66                 
                     
27  Signe Gahrn  2005    75          2:27.86   
  A6  2:40.83                 
                     
28  Anine Munch Kofoed  2005    73          2:28.77   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
29  Signe Østergaard Lilja  2006    60          2:38.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
SIF Bramm  2006              DSQ  Tyvstart 
  A6  2:03.04                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Astrid Nørgaard  2007    112          2:09.20   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:18.74                 
                     
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    102          2:13.43   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.12                 
                     
Christine Dalsgaard  2007    83          2:22.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.73                 
                     
Mynte Ring  2007    76          2:27.16   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Røskva Rosenbohm  2007    70          2:30.87   
  Sigma Swim Birkerød  2:44.46                 
                     
Nanna Stampe Bornø  2007    68          2:32.04   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mona Ørum Maxild  2007    61          2:37.64   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.38                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicolai Therkelsen  2003    300          1:23.05   
  A6  1:25.18                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    198          1:35.29   
  A6  1:39.31                 
                     
Anders Kousgard Kortegaar  2004    186          1:37.28   
  A6  1:43.94                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    175          1:39.35   
  Farum Svømmeklub  1:41.15                 
                     
Simon Als-Nielsen  2003    173          1:39.79   
  Farum Svømmeklub  1:53.64                 
                     
Christian Røgind  2004    149          1:44.71   
  Sigma Swim Birkerød  1:50.56                 
                     
Jonathan Beck  2004    145          1:45.69   
  Sigma Swim Birkerød  1:45.99                 
                     
Emil Witzner Hansen  2004    131          1:49.22  OD2 
  A6  1:55.18                 
                     
Nicklas Plank Jensen  2004    117          1:53.58   
  A6  1:57.60                 
                     
10  Emil Stenholt Røpke  2004    114          1:54.47   
  A6  2:03.12                 
                     
11  William Leander Agerskov  2004    93          2:02.70   
  Sigma Swim Allerød  2:01.62                 
                     
12  Mads Holger From  2004    91          2:03.51   
  A6  2:06.90                 
                     
13  Victor Enemark Cruse  2004    76          2:10.89   
  A6  2:18.32                 
                     
14  Marco Stub Olsen  2004    68          2:16.17   
  A6  2:30.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Pedersen  2005    139          1:47.30   
  Sigma Swim Birkerød  1:48.02                 
                     
Oliver Lassen  2005    131          1:49.22  OD1 
  Sigma Swim Birkerød  1:58.82                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    130          1:49.52   
  Sigma Swim Birkerød  1:49.90                 
                     
Ben Hargreaves  2005    121          1:52.42   
  Sigma Swim Birkerød  1:55.13                 
                     
Andreas Velschow Malmolin  2005    114          1:54.63   
  Farum Svømmeklub  1:53.37                 
                     
Mikkel Bjerrum  2005    103          1:58.44   
  A6  2:00.48                 
                     
Tobias Lindhardt  2005    102          1:58.81   
  A6  1:54.54                 
                     
Julius Svarrer  2005    89          2:04.41   
  A6  2:15.00                 
                     
Nicolai Christensen  2006    84          2:06.79   
  A6  2:03.63                 
                     
10  August Victor Klapp  2005    70          2:14.62   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.01                 
                     
11  Frederik Luca Lamprecht  2006    46          2:34.86   
  A6  2:30.00                 
                     
12  Kasper Naver  2006    44          2:37.17   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Sahl Rasmussen  2004    244          41.03   
  Farum Svømmeklub  41.17                 
Lucca Andreasen  2004    155          47.78   
  A6  51.59                 
Frederikke Meisner From  2004    151          48.12   
  A6  53.32                 
Ida Lund Järund  2003    144          48.93   
  Frederiksværk Svømmeklub  48.52                 
Sofie Bisgaard  2002              52.79  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  54.27                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rosalie Viola Ryding  2005    217          42.68   
  Sigma Swim Birkerød  50.00                 
Caroline Sofie Aagaard  2005    200          43.88   
  Sigma Swim Birkerød  45.08                 
Astrid Rønn Olesen  2005    174          45.96   
  Sigma Swim Birkerød  46.65                 
Nikoline R. Amstrup  2005    165          46.75   
  Sigma Swim Birkerød  50.00                 
Andrea Lindberg Vedøe  2006    147          48.53   
  Sigma Swim Allerød  53.43                 
Cecilie Rud  2006    126          51.14   
  Sigma Swim Allerød  52.31                 
Filippa Holm Lange  2006    122          51.65   
  Sigma Swim Birkerød  54.63                 
Mathilde Rømer  2006    110          53.42   
  Farum Svømmeklub  51.97                 
Olivia Cruse  2005    96          55.89   
  Hillerød Svømmeklub  1:00.01                 
10  Signe Østergaard Lilja  2006    93          56.59   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.18                 
11  Amalie Frost Fischer  2005    93          56.62   
  Farum Svømmeklub                   
12  Asta Bundgaard Wanscher  2006    89          57.30   
  Sigma Swim Allerød  55.82                 
13  Silje Lyse Legaard  2006    86          58.08   
  Hillerød Svømmeklub  56.93                 
14  Anine Munch Kofoed  2005    79          59.72   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.62                 
15  Luna Damgaard  2006    71          1:01.80   
  A6  1:00.00                 
16  Anna Merl Larsen  2006    69          1:02.57   
  A6  1:04.33                 
17  Anna Langsager  2006    60          1:05.29   
  A6  1:00.00                 
18  Merla Asmussen  2006    53          1:08.00   
  A6  1:00.00                 
Athena Haugsted Pihl  2006              DSQ  Ej forts bev 25m 
  Hillerød Svømmeklub  51.22                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Karen Markussen  2007    125          51.29   
  Sigma Swim Allerød  55.94                 
Linnea Funk Larsen  2007    107          54.03   
  Sigma Swim Allerød                   
Isabella Christensen  2007    97          55.73   
  Sigma Swim Allerød                   
Astrid Nørgaard  2007    84          58.59   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Natasja Boesgaard  2007    68          1:02.76   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:15.12                 
Cecilie Kjær Rasmussen  2007    65          1:03.64   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.20                 
Sofie Tuxen  2007    59          1:05.92   
  Sigma Swim Allerød                   
Melani Jesse  2008    36          1:17.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:13.36                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Vergereau  2004    204          37.73   
  Sigma Swim Birkerød  31.40                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    148          41.95   
  A6  42.13                 
William Ølshøj  2004    146          42.17   
  Sigma Swim Birkerød  42.23                 
Villads Arfelt  2004    115          45.69   
  Sigma Swim Birkerød  50.05                 
Silas Folke Drigsdahl  2004    96          48.43   
  Frederiksværk Svømmeklub  51.09                 
Alexander Asmussen  2004    58          57.12   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.87                 
Victor Enemark Cruse  2004    56          57.74   
  A6  57.79                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicolaj Pedersen  2005    135          43.21   
  Sigma Swim Birkerød  44.80                 
Theodor Wernberg Løvgren  2005    128          43.98   
  Sigma Swim Allerød                   
Ben Hargreaves  2005    125          44.39   
  Sigma Swim Birkerød  42.92                 
Thomas Jørgensen  2005    117          45.41   
  Sigma Swim Birkerød  46.35                 
Oliver Lassen  2005    100          47.85   
  Sigma Swim Birkerød  51.73                 
Noah Anker-Møller  2006    77          52.02   
  Sigma Swim Allerød                   
Hector Kaltoft  2006    77          52.09   
  Sigma Swim Birkerød  56.43                 
Aksel Heunicke  2005    76          52.39   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.38                 
Asbjørn Aksel Hansen  2006    49          1:00.34   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
10  Emanuele Holm Ciampi  2006    42          1:03.56   
  Farum Svømmeklub  1:06.13                 
11  Kasper Naver  2006    42          1:03.73   
  Sigma Swim Allerød                   
12  Anders Skriver Frandsen  2006    39          1:05.36   
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Haaber  2007    66          54.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.16                 
Rasmus Reedtz-Runge  2007    41          1:04.09   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.18                 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Freja Møller  2004    322          2:41.50   
  A6  2:43.49                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    310          2:43.54   
  A6  2:52.81                 
                     
Isabell Christensen  2003    291          2:47.01   
  A6  2:58.56                 
                     
Christine Henriksen  2003    291          2:47.03   
  A6  2:47.49                 
                     
Matilda Colley  2003    291          2:47.09   
  A6  2:50.08                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004    251          2:55.47   
  Farum Svømmeklub  3:32.30                 
                     
Annika Toft Rasmussen  2004    222          3:02.93   
  A6  3:12.88                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    199          3:09.54   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:14.70                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maya Hauerberg Terp  2005    254          2:54.88   
  A6  3:04.62                 
                     
Isabella Larsen  2005    206          3:07.30   
  A6  3:35.49                 
                     
Astrid Rønn Olesen  2005    200          3:09.22   
  Sigma Swim Birkerød  3:16.94                 
                     
Mathilde Friis Autzen  2005    192          3:11.90   
  Sigma Swim Allerød  3:11.01                 
                     
Camilla Porsdal  2005    192          3:12.01   
  Sigma Swim Birkerød  3:28.57                 
                     
SIF Bramm  2006    188          3:13.04   
  A6  3:12.27                 
                     
Julie Larsen  2005    184          3:14.73   
  A6  3:29.97                 
                     
Emily Schile Nilsson  2005    165          3:21.89   
  A6  3:39.84                 
                     
Astrid Mulipola  2006    156          3:25.62   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Agnete Boelt  2006    134          3:36.39   
  Sigma Swim Allerød  3:47.48                 
                     
11  Freja Betak Tengstedt  2005    131          3:38.12   
  A6  3:47.00                 
                     
12  Filippa Holm Lange  2006    117          3:45.93   
  Sigma Swim Birkerød  3:45.00                 
                     
Ida Skov Kragh  2006              DSQ  Tyvstart 
  A6  3:17.47                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Thode Møller  2002    265          2:34.56   
  Farum Svømmeklub  2:42.73                 
                     
Johannes K. Larsen  2002    258          2:35.97   
  Farum Svømmeklub  2:40.21                 
                     
Alens Daugelis  2002    258          2:36.01   
  Farum Svømmeklub  2:39.93                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jonathan Beck  2004    252          2:37.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.06                 
                     
Alexander Vergereau  2004    225          2:43.26   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.09                 
                     
William Ølshøj  2004    225          2:43.32   
  Sigma Swim Birkerød  2:51.41                 
                     
Emil Witzner Hansen  2004    222          2:43.93   
  A6  3:01.02                 
                     
Simon Als-Nielsen  2003    202          2:49.30   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Victor Toftehøj  2003    178          2:56.43   
  A6  3:06.71                 
                     
Mads Holger From  2004    161          3:02.30   
  A6  3:11.67                 
                     
Nicklas Plank Jensen  2004    145          3:09.02   
  A6  3:19.83                 
                     
Emil Stenholt Røpke  2004    145          3:09.13   
  A6  3:07.55                 
                     
10  Villads Arfelt  2004    143          3:09.94   
  Sigma Swim Birkerød  3:24.61                 
                     
11  Noah Tranum  2004    126          3:17.90   
  A6  3:20.81                 
                     
12  Mads Naver  2004    122          3:20.00   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
13  Victor Bornemann  2004    102          3:32.17   
  Sigma Swim Allerød  4:06.20                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005    184          2:54.63   
  Sigma Swim Allerød  3:24.23                 
                     
Emil Schmidt  2006    174          2:57.81   
  A6  2:59.47                 
                     
Nicolaj Pedersen  2005    164          3:01.34   
  Sigma Swim Birkerød  3:03.61                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    144          3:09.21   
  Sigma Swim Birkerød  3:22.86                 
                     
Sebastian Pedersen  2005    141          3:10.81   
  Sigma Swim Birkerød  3:17.00                 
                     
Thomas Jørgensen  2005    137          3:12.69   
  Sigma Swim Birkerød  3:25.78                 
                     
Magnus Løfquist  2005    136          3:13.07   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Malthe Funk Larsen  2005    135          3:13.42   
  Sigma Swim Allerød  3:33.02                 
                     
Theodor Wernberg Løvgren  2005    133          3:14.62   
  Sigma Swim Allerød  3:22.29                 
                     
10  Aksel Heunicke  2005    86          3:44.90   
  Sigma Swim Birkerød  3:59.06                 
                     
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
A6 Mix 1              2:08.63   
  A6  2:14.00                 
  Nicolai Therkelsen  2003                 
  Rasmus Skarby Madsen  2003                 
  Christine Henriksen  2003                 
  Mathilda Hyldal Jung  2004      2:08.63        2:08.63   
                     
Farum Mix 1  2001              2:09.69   
  Farum Svømmeklub  2:12.00                 
  Johannes K. Larsen  2002                 
  Rasmus Thode Møller  2002                 
  Maja Damsgaard  2003                 
  Sarah Holm Clausen  2004      2:09.69        2:09.69   
                     
A6 Mix 2              2:13.04   
  A6  2:24.00                 
  Clara Sass Husum  2004                 
  Isabel Lillebæk  2004                 
  Emil Witzner Hansen  2004                 
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      2:13.04        2:13.04   
                     
Farum Mix 2  2001              2:13.54   
  Farum Svømmeklub  2:22.00                 
  Alens Daugelis  2002                 
  Simon Als-Nielsen  2003                 
  Dagmar Boeck  2004                 
  Maya Ehlers Hansen  2004      2:13.54        2:13.54   
                     
Ag3 Birkerød Mix 1  2004              2:17.54   
  Sigma Swim Birkerød  2:11.00                 
  Caroline Sofie Aagaard  2005                 
  Rosalie Viola Ryding  2005                 
  Jonathan Beck  2004                 
  Alexander Vergereau  2004      2:17.54        2:17.54   
                     
A6 Mix 3              2:24.90   
  A6  2:34.00                 
  Maya Hauerberg Terp  2005                 
  Freja Møller  2004                 
  Mads Holger From  2004                 
  Anders Kousgard Kortegaar  2004      2:24.90        2:24.90   
                     
Farum Mix 3  2001              2:26.12   
  Farum Svømmeklub  2:32.00                 
  Mats Krüger  2004                 
  Andreas Velschow Malmolin  2005                 
  Emma Sahl Rasmussen  2004                 
  Naya Dige  2003      2:26.12        2:26.12   
                     
Ag3 Birkerød Mix 2  2004              2:31.91   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.00                 
  Nikoline R. Amstrup  2005                 
  Catrine Porsdal  2005                 
  William Ølshøj  2004                 
  Christian Røgind  2004      2:31.91        2:31.91   
                     
Farum Mix 5  2001              2:35.73   
  Farum Svømmeklub  2:26.00                 
  Benjamin Hougaard  2003                 
  Line Thode Møller  2004                 
  Mille Korndal-Henriksen  2005                 
  Frederik Jørgensen  2003      2:35.73        2:35.73   
                     
10  A6 Mix 5              2:36.43   
  A6  2:35.00                 
  SIF Bramm  2006                 
  Ida Skov Kragh  2006                 
  Emil Schmidt  2006                 
  Nicolai Christensen  2006      2:36.43        2:36.43   
                     
11  A6 Mix 4              2:37.20   
  A6  2:44.00                 
  Julius Svarrer  2005                 
  Tobias Lindhardt  2005                 
  Isabella Larsen  2005                 
  Julie Larsen  2005      2:37.20        2:37.20   
                     
12  Sigma Allerød 1              2:37.96   
  Sigma Swim Allerød  2:13.00                 
  Mathilde Friis Autzen  2005                 
  Andrea Lindberg Vedøe  2006                 
  Magnus Løfquist  2005                 
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      2:37.96        2:37.96   
                     
13  Fsk Devilmix3  2004              2:40.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:15.00                 
  Alexander Asmussen  2004                 
  Silas Folke Drigsdahl  2004                 
  Amanda Christensen  2004                 
  Maja Hallberg Langkilde  2004      2:40.70        2:40.70   
                     
14  Ag3 Birkerød Mix 3  2004              2:41.35   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.00                 
  Astrid Rønn Olesen  2005                 
  Camilla Porsdal  2005                 
  Ben Hargreaves  2005                 
  Nicolaj Pedersen  2005      2:41.35        2:41.35   
                     
15  Farum Mix 4  2001              2:42.25   
  Farum Svømmeklub  2:42.00                 
  Emanuele Holm Ciampi  2006                 
  Teodor Roed Schøning  2005                 
  Karoline K. Larsen  2004                 
  Malou Nielsen  2005      2:42.25        2:42.25   
                     
16  Ag3 Birkerød Mix 4  2004              2:46.12   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.00                 
  Olivia Ølshøj  2005                 
  Filippa Holm Lange  2006                 
  Villads Arfelt  2004                 
  Sebastian Pedersen  2005      2:46.12        2:46.12   
                     
17  Sigma Allerød 3              2:55.67   
  Sigma Swim Allerød  2:33.00                 
  Cecilie Rud  2006                 
  Laura Lind-Christensen  2006                 
  Theodor Wernberg Løvgren  2005                 
  Mads Naver  2004      2:55.67        2:55.67   
                     
18  Sigma Allerød 2              2:59.01   
  Sigma Swim Allerød  2:23.00                 
  Agnete Boelt  2006                 
  Isabella Ludvigsen  2005                 
  Malthe Funk Larsen  2005                 
  William Leander Agerskov  2004      2:59.01        2:59.01   
                     
19  Sigma Allerød 4              2:59.92   
  Sigma Swim Allerød  2:43.00                 
  Ida Mogensen  2006                 
  Astrid Mulipola  2006                 
  Noah Anker-Møller  2006                 
  Victor Bornemann  2004      2:59.92        2:59.92   
                     
20  Ag3 Birkerød Mix 5  2004              3:02.46   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.00                 
  Signe Østergaard Lilja  2006                 
  Marie Storch  2006                 
  Thomas Jørgensen  2005                 
  Tobias Rosengaard  2005      3:02.46        3:02.46   
                     
21  Hils4 Piger              3:12.15   
  Hillerød Svømmeklub  2:45.00                 
  Olivia Cruse  2005                 
  Jasmin Kjærsgaard  2006                 
  Silje Lyse Legaard  2006                 
  Athena Haugsted Pihl  2006      3:12.15        3:12.15   
                     
22  Fsk Mix Holdkap  2005              3:12.89   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:25.00                 
  Ida-Marie Nørgaard  2005                 
  Anine Munch Kofoed  2005                 
  Laura Bjerregaard Withen  2004                 
  Astrid Nørgaard  2007      3:12.89        3:12.89   
                     
23  Sigma Allerød 5              3:35.84   
  Sigma Swim Allerød  2:36.00                 
  Mynte Ring  2007                 
  Anders Skriver Frandsen  2006                 
  Isabella Christensen  2007                 
  Johannes Framke  2006      3:35.84        3:35.84   
                     
24  Fsk Mix Holdkap 2  2005              3:40.39   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:46.00                 
  Asbjørn Aksel Hansen  2006                 
  Andreas Østerlund  2005                 
  Natasja Boesgaard  2007                 
  Frida Karoline Ikkala  2005      3:40.39        3:40.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  15 november 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:13