Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  09 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:20   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emily Gantriis  1999    688          26.87   
  Helsinge Svømmeklub                   
Thea Hovmand Larsen  1997    642          27.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Rikke Munkholm  1998    628          27.71   
  Swim Team Tåstrup                   
Ida Agerbak Trandum  1996    620          27.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Signe Bro  1999    619          27.84   
  Gentofte Svømme Klub                   
Klara Reeh  1999    613          27.93   
  Lyngby Svømmeklub                   
Ida Sandwång  2001    619          27.84   
  Landskrona Simsällskap                   
Julie Schmidt  1995    606          28.03   
  Sigma Swim Allerød                   
My Rydgren  1999    601          28.11   
  Landskrona Simsällskap                   
10  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    597          28.18   
  Sigma Swim Allerød                   
11  Sandra Lendt  2000    592          28.26   
  Trelleborg Sim                   
12  Louise Halldén  1998    564          28.71   
  Väsby Simsällskap                   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994    658          24.04   
  Farum Svømmeklub                   
Kevin Witt Christensen  1995    649          24.15   
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    641          24.24   
  Farum Svømmeklub                   
Niklas Hedegaard  1990    605          24.71   
  Farum Svømmeklub                   
Søren Meier  1994    564          25.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Alfred Christensson  1998    523          25.95   
  Landskrona Simsällskap                   
Filip Christensson  1991    569          25.23   
  Landskrona Simsällskap                   
Jonas Vibsig Berding  1996    567          25.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Nicolai Løwenstein  1997    564          25.30   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Marcus Olesen  1995    553          25.47   
  Farum Svømmeklub                   
11  Jonas Olczyk  1994    550          25.51   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Thomas Bech  1998    536          25.73   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    581          35.71   
  Trelleborg Sim                   
Thea Laurberg Simonsen  1997    574          35.84   
  Lyngby Svømmeklub                   
Emma Wahlund  1998    564          36.05   
  Väsby Simsällskap                   
Josefine Søgaard Andresen  2000    563          36.08   
  Lyngby Svømmeklub                   
Frederikke Mertins  2000    562          36.10   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Amanda Glerup Andersen  1998    556          36.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
Signe Skousen  1999    545          36.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nicole Bennetsen  2000    503          37.45   
  Gentofte Svømme Klub                   
Astrid Ovesen  1999    502          37.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Helena Højsted Eriksen  2000    489          37.82   
  Helsingør Svømmeklub                   
11  Nicola Parfitt  2000    464          38.47   
  Trelleborg Sim                   
12  Anika Bryde  2000    377          41.22   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    724          29.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Robert Palosaari  1992    676          30.38   
  Väsby Simsällskap                   
Frederik Rindshøj  1999    586          31.86   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Jonas Olczyk  1994    572          32.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
Rasmus B. Larsen  1997    569          32.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    560          32.35   
  Farum Svømmeklub                   
Tim Petersson  1999    527          33.00   
  Landskrona Simsällskap                   
Mikkel Ulrich  1998    470          34.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Salim Celikovic  1998    457          34.62   
  Landskrona Simsällskap                   
10  Filip Christensson  1991    418          35.65   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Jonas Hyllested  1999    415          35.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Yannick Rasmussen  1995              DSQ  2 flyben v start 
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jaqueline Hippi  1996    760  29.45  1:01.41  1:33.10    2:03.78   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Maj Howardsen  1997    749  29.59  1:00.91  1:32.71    2:04.38   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Julie Lunau  1995    678  30.25  1:03.20  1:35.92    2:08.58   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    664  30.62  1:03.56  1:36.89    2:09.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emily Gantriis  1999    652  29.95  1:02.84  1:36.60    2:10.26   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Louise Halldén  1998    647  30.38  1:03.64  1:37.07    2:10.56   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    668  30.60  1:03.86  1:37.29    2:09.18   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Klara Reeh  1999    665  30.03  1:03.11  1:36.70    2:09.39   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Signe Bro  1999    635  30.42  1:03.69  1:37.82    2:11.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Nanna Drewsen  1998    630  30.24  1:03.72  1:37.75    2:11.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Rikke Munkholm  1998    609  30.39  1:04.37  1:38.65    2:13.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  My Rydgren  1999    599  30.93  1:05.02  1:39.39    2:13.98   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Lerche Iversen  1977    645  27.98  58.34  1:28.87    1:58.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    642  27.90  57.69  1:28.09    1:58.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Nicolai Løwenstein  1997    631  27.86  58.23  1:29.27    1:58.86   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Andreas Mårtensson  1997    617  28.11  58.84  1:29.33    1:59.80   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    597  28.86  59.81  1:29.75    2:01.09   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Anton Olsen  1998    583  28.46  59.10  1:30.02    2:02.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Gustav Bækgaard  1997    564  29.45  1:01.10  1:32.52    2:03.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mads Lünell Bruhn  1998    557  28.57  1:00.31  1:32.59    2:03.96   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Gustav Frödeberg  1997    547  28.86  1:01.43  1:34.14    2:04.66   
  Väsby Simsällskap                   
                     
10  Andreas Kaas Elmgreen  1999    545  30.91  1:04.82  1:34.76    2:04.87   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Oliver Jacobsen  1997    515  28.48  1:00.74  1:34.46    2:07.18   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Markus Bøjsen  1999    503  29.54  1:02.11  1:34.76    2:08.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    673  32.17        1:06.31   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Clara Vater  1997    657  32.26        1:06.83   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    605  33.34        1:08.69   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    600  32.82        1:08.90   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    557  33.90        1:10.60   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Nina Toft  2000    548  34.49        1:11.00   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Linnéa Månsson  1996    571  33.86        1:10.03   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Emilie Hørlykke  1998    571  34.92        1:10.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Cecilie Jørgensen  1998    546  35.38        1:11.10   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
10  Frederikke Houen  1998    544  34.42        1:11.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Freja Gram  1999    538  35.03        1:11.42   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Elin Rundblad  1999    509  34.79        1:12.77   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994    738  27.54        57.46   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kevin Witt Christensen  1995    714  28.38        58.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Samuel Törnqvist  1997    664  28.95        59.52   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    631  29.97        1:00.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    602  30.16        1:01.48   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lars Breum Hansen  1997    567  30.17        1:02.73   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Daniel Christian  1998    565  30.88        1:02.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Maxemillian Pedersen  1996    535  30.98        1:03.95   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Frederik O. Møller  1999    487  1:06.01        1:06.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Asbjørn Garne  1995    466  31.84        1:06.99   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Marcus Rappenborg  1999    442  33.03        1:08.16   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Jacob Weberg  1997    420  33.62        1:09.34   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Wahlund  1998    665  36.91  1:17.76  1:58.58    2:39.88   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Karen Tanderup Hansen  1996    624  36.36  1:17.64  2:00.27    2:43.31   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Sandra Lendt  2000    602  38.00  1:19.45  2:01.65    2:45.28   
  Trelleborg Sim                   
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    574  37.87  1:20.16  2:04.99    2:47.93   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Astrid Ovesen  1999    562  38.14  1:21.02  2:04.80    2:49.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Julie Bak  1997    550  38.58  1:22.40  2:06.40    2:50.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    602  37.87  1:20.14  2:02.60    2:45.30   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Maj Howardsen  1997    540  40.23  1:23.63  2:07.24    2:51.36   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Sara Tang-Holbek  2000    505  39.86  1:24.19  2:09.12    2:55.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Signe Skousen  1999    501  38.63  1:23.37  2:09.74    2:55.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Helena Højsted Eriksen  2000    478  40.14  1:26.29  2:13.07    2:58.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Kamilla Larsen  1996              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Robert Palosaari  1992    705  32.68  1:10.28  1:46.37    2:22.69   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Lasse Pittioni  1995    613  34.24  1:12.72  1:51.05    2:29.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    589  34.76  1:13.21  1:52.30    2:31.45   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Rasmus B. Larsen  1997    516  34.72  1:14.42  1:55.53    2:38.25   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Jonas Hyllested  1999    458  36.90  1:18.97  2:01.98    2:44.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mikkel Ulrich  1998    450  35.79  1:17.92  2:01.22    2:45.64   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    426  39.33  1:22.52  2:06.25    2:48.72   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Peter Forsberg  1997    393  38.63  1:22.78  2:07.60    2:53.26   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Marco Brander  1996    369  39.80  1:24.28  2:10.12    2:57.04   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Rasmus Aavang Jensen  1998    346  39.86  1:24.08  2:12.20    3:00.80   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Erichsen  1998    718  29.44        1:02.49   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    718  29.50        1:02.51   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Jaqueline Hippi  1996    669  29.78        1:03.98   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    633  30.23        1:05.17   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Ebba Rosenquist  1989    627  29.85        1:05.39   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Julie Lunau  1995    613  30.75        1:05.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Clara Vater  1997    625  30.86        1:05.45   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Julie Schmidt  1995    600  30.61        1:06.37   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mathilda Eriksson  2001    575  31.18        1:07.29   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
10  Vibe Tofte Jørgensen  1999    572  31.61        1:07.41   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
11  Thea Laurberg Simonsen  1997    571  31.72        1:07.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
12  Hannah Pilgaard  1999    566  32.32        1:07.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    679  26.73        56.67   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Marcus Olesen  1995    668  26.04        56.97   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Alfred Christensson  1998    651  26.97        57.47   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Anton Olsen  1998    618  27.40        58.47   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Samuel Törnqvist  1997    614  27.48        58.59   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Oskar Hoff  1998    609  27.48        58.76   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Jonas Vibsig Berding  1996    598  27.06        59.12   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Thomas Bech  1998    575  28.35        59.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Joakim Brønnum  1997    572  27.64        1:00.00   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Oscar Olsson  1999    572  27.44        1:00.00   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
11  Daniel Christian  1998    539  28.66        1:01.21   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Frederik O. Møller  1999    536  28.74        1:01.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sigma Senior Damer    698          3:58.58   
  Sigma Swim                   
  Marina Heller Hansen  1994      28.11  59.27      59.27   
  Julie Schmidt  1995      29.17  1:00.01      1:59.28   
  Caroline Erichsen  1998      29.14  1:00.56      2:59.84   
  Maj Howardsen  1997      28.37  58.74      3:58.58   
                     
Gsc Damer  1990    676          4:01.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Marie-Louise Stentved  2000      28.83  1:00.45      1:00.45   
  Ida Agerbak Trandum  1996      29.24  1:01.56      2:02.01   
  Thea Hovmand Larsen  1997      28.48  1:00.27      3:02.28   
  Freja Gram  1999      28.47  58.95      4:01.23   
                     
Vat-Copenhagen Ladies  1989    659          4:03.28   
  VAT Copenhagen                   
  Nanna Drewsen  1998      29.30  1:01.33      1:01.33   
  Ebba Rosenquist  1989      29.12  1:01.07      2:02.40   
  Rikke Munkholm  1998      28.69  59.97      3:02.37   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      29.43  1:00.91      4:03.28   
                     
Lyngby Damer 1  1995    658          4:03.38   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Marianne Duijm  1993      29.85  1:02.07      1:02.07   
  Anna Brandt Nielsen  1998      28.95  1:00.12      2:02.19   
  Julie Lunau  1995      28.30  59.31      3:01.50   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      29.93  1:01.88      4:03.38   
                     
Lyngby Junior Damer 1  2000    610          4:09.62   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Klara Reeh  1999      28.93  1:00.11      1:00.11   
  Sophie Amalie Schøn  1999      29.66  1:02.13      2:02.24   
  Hannah Pilgaard  1999      30.68  1:04.16      3:06.40   
  Helena Kornerup Klejstrup  1999      30.07  1:03.22      4:09.62   
                     
Sigma Junior Piger 1  1999    608          4:09.85   
  Sigma Swim                   
  Katrine Stampe  2000      29.61  1:02.05      1:02.05   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      28.84  1:00.35      2:02.40   
  Thit Bondo  2000      30.20  1:04.01      3:06.41   
  Amanda Egerod Lund  2000      30.20  1:03.44      4:09.85   
                     
Landskrona Damer 1  1906    572          4:14.96   
  Landskrona Simsällskap                   
  My Rydgren  1999      29.54  1:02.56      1:02.56   
  Ida Sandwång  2001      30.72  1:05.20      2:07.76   
  Clara Vater  1997      29.74  1:01.43      3:09.19   
  Isabelle Moreau  2001      30.82  1:05.77      4:14.96   
                     
Farum Piger  1999    564          4:16.11   
  Farum Svømmeklub                   
  Stine Saaby Schmidt  2002      31.00  1:05.26      1:05.26   
  Anne Sofie Gadfelt  1999      30.64  1:04.27      2:09.53   
  Sara Krell Refn  1999      31.09  1:03.87      3:13.40   
  Emilie Buurgaard Westh  1999      30.22  1:02.71      4:16.11   
                     
Stv Damer  1996    561          4:16.68   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Amalie Gotthard  1999      31.21  1:04.27      1:04.27   
  Astrid Ovesen  1999      30.55  1:03.50      2:07.77   
  Karen Tanderup Hansen  1996      30.70  1:05.28      3:13.05   
  Sofie Nielsen  2001      30.43  1:03.63      4:16.68   
                     
10  Trelleborg Sim Piger  2000    544          4:19.26   
  Trelleborg Sim                   
  Nicola Parfitt  2000      31.38  1:05.53      1:05.53   
  Isabelle Sering  2002      30.16  1:04.55      2:10.08   
  Sandra Lendt  2000      29.13  1:01.72      3:11.80   
  Emilia Frederiksen  2000      31.85  1:07.46      4:19.26   
                     
11  Farum Piger 2  1999    465          4:33.20   
  Farum Svømmeklub                   
  Clara Marott Schelde  2000      31.89  1:07.71      1:07.71   
  Simone Jørgensen  1999      30.60  1:05.45      2:13.16   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      33.64  1:12.16      3:25.32   
  Kathrine Pii Frederiksen  2000      31.97  1:07.88      4:33.20   
                     
 
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lyngby Herrer  1996    653          3:36.95   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      25.81  53.82      53.82   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      26.24  54.16      1:47.98   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      25.96  54.34      2:42.32   
  Anders Blume  1990      25.63  54.63      3:36.95   
                     
Gsc Herrer  1990    642          3:38.12   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Jonas Vibsig Berding  1996      26.29  54.75      54.75   
  Lasse Pittioni  1995      27.13  54.70      1:49.45   
  Anton Olsen  1998      25.95  54.66      2:44.11   
  Frederik Rindshøj  1999      25.30  54.01      3:38.12   
                     
Farum Herrer  1990    623          3:40.37   
  Farum Svømmeklub                   
  Daniel Christian  1998      26.85  54.86      54.86   
  Philip Greve  1998      25.42  52.80      1:47.66   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998      27.42  57.41      2:45.07   
  Thomas Bech  1998      26.20  55.30      3:40.37   
                     
Sigma Senior Herrer    619          3:40.77   
  Sigma Swim                   
  Claus Lerche Iversen  1977      26.42  54.24      54.24   
  Niklas Broch Thielemann  1994      26.70  55.71      1:49.95   
  Jacob Lercke Skytte  1984      26.33  54.23      2:44.18   
  Maxemillian Pedersen  1996      27.23  56.59      3:40.77   
                     
Hg Drenge Ældste  1996    565          3:47.65   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Mads Lünell Bruhn  1998      27.62  57.38      57.38   
  Marco Brander  1996      29.74  1:02.03      1:59.41   
  Gustav Bækgaard  1997      25.77  54.48      2:53.89   
  Nicolai Løwenstein  1997      25.53  53.76      3:47.65   
                     
Landskrona Herrar 1  1906    550          3:49.74   
  Landskrona Simsällskap                   
  Alfred Christensson  1998      27.32  57.36      57.36   
  Hampus Svensson  1999      26.19  55.34      1:52.70   
  Oskar Hoff  1998      27.28  59.33      2:52.03   
  Filip Christensson  1991      26.99  57.71      3:49.74   
                     
Sigma Junior Drenge  1997    543          3:50.68   
  Sigma Swim                   
  Andreas Mårtensson  1997      27.34  55.73      55.73   
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      25.66  53.47      1:49.20   
  Magnus Koch Sonnenborg  1997      27.67  59.63      2:48.83   
  Jacob Weberg  1997      28.72  1:01.85      3:50.68   
                     
Stv Herrer  1996    451          4:05.37   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Bjørn Wismann  1996      28.52  1:00.27      1:00.27   
  Rasmus B. Larsen  1997      27.88  58.84      1:59.11   
  Rasmus Wegener  1997      29.79  1:01.81      3:00.92   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      30.36  1:04.45      4:05.37   
                     
Landskrona Herrar 2  1906    434          4:08.57   
  Landskrona Simsällskap                   
  Tim Petersson  1999      29.16  1:00.54      1:00.54   
  Johan Norén  1986      28.70  1:01.74      2:02.28   
  Salim Celikovic  1998      29.68  1:03.52      3:05.80   
  Ali Raeisi  1998      28.36  1:02.77      4:08.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:20