Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  09 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:18   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Sandwång  2001    601          28.11   
  Landskrona Simsällskap                   
Karla Louise Balle  2001    546          29.03   
  Helsingør Svømmeklub                   
Stine Saaby Schmidt  2002    537          29.19   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie W. Olsen  2001    533          29.25   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Amalie Frederiksen  2001    525          29.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Isabelle Sering  2002    520          29.50   
  Trelleborg Sim                   
Mathilde Menck Nielsen  2002    517          29.56   
  Helsingør Svømmeklub                   
Cecilie Elkjær  2001    507          29.75   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Frida Hausting Jørgensen  2001    502          29.85   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Claudia Sperling  2002    499          29.90   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Maria Munch-Menzer  2001    498          29.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    497          29.94   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Ida Gelineck Padborg  2002    497          29.95   
  Lyngby Svømmeklub                   
14  Katrine Brandt Nielsen  2002    491          30.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Tova Andersson  2001    482          30.26   
  Väsby Simsällskap                   
16  Josefine Brosbøl Olsen  2001    481          30.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
17  Sofie Nielsen  2001    477          30.37   
  Slagelse Svømmeklub                   
18  Laura Lange  2001    468          30.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Regitze Gotthard  2002    467          30.58   
  Slagelse Svømmeklub                   
20  Ebba Andersson  2001    458          30.77   
  Väsby Simsällskap                   
21  Bjørk Nelsing Petersen  2002    454          30.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
22  Emilia Steen  2002    450          30.95   
  Rønne Svømme Klub                   
22  Nikoline Nielsen  2001    450          30.95   
  Holbæk Svømme Klub                   
24  Sofie Andersen  2001    448          30.99   
  Slagelse Svømmeklub                   
25  Patricia Andersen  2002    443          31.11   
  Slagelse Svømmeklub                   
26  Louise Peacock  2001    441          31.16   
  Väsby Simsällskap                   
27  Natalie Clara Petersen  2002    437          31.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
28  Emma Bruhn  2002    428          31.48   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
29  Emilie Holst Lange  2002    427          31.51   
  Gentofte Svømme Klub                   
30  Frida Toudal  2001    423          31.61   
  Rønne Svømme Klub                   
31  Victoria Andersen  2001    420          31.67   
  Slagelse Svømmeklub                   
32  Linn Olsson  2002    410          31.93   
  Trelleborg Sim                   
33  Laura Dorenda  2001    408          31.98   
  Landskrona Simsällskap                   
34  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    399          32.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
35  Louise Engelhardt Christi  2001    396          32.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
36  Helena Hvid Hansen  2001    389          32.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
37  Mia Krüger  2002    388          32.52   
  Farum Svømmeklub                   
38  Emma Jensen  2002    382          32.68   
  Helsinge Svømmeklub                   
39  Madeleine Thornsen  2001    381          32.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
40  Olivia Olivarius Vølund  2002    375          32.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
41  Katrine S. Frederiksen  2002    355          33.51   
  Helsinge Svømmeklub                   
41  Philippa Hallengreen  2002    355          33.51   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
43  Natalie Vaabengaard  2002    350          33.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
44  Nicole Vaabengaard  2002    344          33.85   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
45  Katrine Voss Thorsen  2002    295          35.61   
  Helsinge Svømmeklub                   
46  Elsa Assarsson  2001    277          36.39   
  Landskrona Simsällskap                   
47  Filippa Andersson  2002    165          43.25   
  Landskrona Simsällskap                   
Emma Bille Engell  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ester Eilertsson  2003    445          31.06   
  Trelleborg Sim                   
Wilma Anker  2004    418          31.72   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Vilma Andersson  2004    371          33.02   
  Trelleborg Sim                   
Linnea Liljenfors  2004    349          33.70   
  Trelleborg Sim                   
Mette Tofte Jørgensen  2003    339          34.00   
  Rønne Svømme Klub                   
Matilda Hoff  2003    322          34.61   
  Landskrona Simsällskap                   
Josefine Krumbak  2004    321          34.65   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Linnea Eriksson  2003    320          34.66   
  Landskrona Simsällskap                   
Linnéa Lindh  2003    316          34.82   
  Landskrona Simsällskap                   
Marie Reno Bernack  2003    316          34.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Sia Nikoline Schrøder  2003    311          35.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Wilma Rundblad  2003    304          35.26   
  Landskrona Simsällskap                   
13  Mie Bidsted Hansen  2003    293          35.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Caroline Vang-Jensen  2003    292          35.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
15  Emilie Højen Meyer  2004    281          36.19   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
16  Emelie Ek-Värn  2004    277          36.38   
  Landskrona Simsällskap                   
17  Emma Hassling  2004    271          36.66   
  Landskrona Simsällskap                   
18  Sophia Hyldtoft  2004    248          37.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
19  Livia Sjunnesson  2005    240          38.16   
  Landskrona Simsällskap                   
20  Ida Bruhn  2004    240          38.18   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
21  Laura Balbi  2003    231          38.67   
  Helsinge Svømmeklub                   
22  Sofie Bak  2003    218          39.37   
  Hvidovre Svømme Klub                   
23  Fanny Moreau  2003    216          39.49   
  Landskrona Simsällskap                   
24  Nicoline Mørch Andersen  2005    205          40.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    186          41.53   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
26  Malou Nielsen  2005    185          41.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
27  Lærke Dann-Nielsen  2005    173          42.58   
  Hvidovre Svømme Klub                   
28  Filippa Jasmia Skikkild  2005    133          46.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
29  Gaia Kruse  2005    45          1:06.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
30  Ellen Kyndi Serup  2005    27          1:18.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Anna Mabeck  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Hassling  2000    571          25.19   
  Landskrona Simsällskap                   
Marcus Dan Hansen  1999    559          25.38   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Isak Larsson  2000    520          26.00   
  Sjöbo Simsällskap                   
Simon Brixner  2000    519          26.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mathias Immerkjær  1999    512          26.13   
  Swim Team Tåstrup                   
Valdemar Mariegaard  1999    507          26.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Tomas Stensballe Larsen  2000    501          26.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mads Ørsted Nielsen  1999    498          26.38   
  Swim Team Tåstrup                   
Oliver Thor Sørensen  2000    469          26.91   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Lukas Sieben  1999    458          27.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Jakob Petersen  1999    442          27.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Filip Bækgaard  2000    436          27.56   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Daniel Sørensen  1999    435          27.59   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Felix Burmester  1999    433          27.62   
  Helsingør Svømmeklub                   
15  Simon Brandt  2000    427          27.76   
  Väsby Simsällskap                   
16  Jeppe Mathiassen  2000    426          27.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Simon Ajken Hansen  1999    424          27.82   
  Lyngby Svømmeklub                   
18  Nicolai Yung Hansen  2000    420          27.92   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
19  David Ajken Hansen  1999    405          28.26   
  Lyngby Svømmeklub                   
20  Mads Haugård Hansen  2000    403          28.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
21  Kasper Bitzer  2000    399          28.39   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
22  Karl Bryde  2000    391          28.58   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
23  Gustav Frydensberg  1999    383          28.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
24  Daniel Lindkvist  2000    383          28.79   
  Trelleborg Sim                   
25  Anders Dam Frandsen  2000    368          29.16   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
26  Alfred Persson  2000    363          29.30   
  Sjöbo Simsällskap                   
27  Frederik Lund  2000    362          29.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
28  Anders Christian Damgaard  2000    333          30.16   
  Farum Svømmeklub                   
28  Scott Steenberg  2000    333          30.16   
  Farum Svømmeklub                   
30  Lucas Lindblom  2000    332          30.19   
  Landskrona Simsällskap                   
31  Emil Tönshoff  2000    279          32.00   
  Helsingør Svømmeklub                   
Magnus Windahl  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Johan Feld Sørensen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Textor Broch  2001    464          27.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
Matthias Hansen  2001    433          27.63   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Malthe Letting  2001    417          27.97   
  Farum Svømmeklub                   
Christoffer Dellhede  2001    408          28.18   
  Landskrona Simsällskap                   
Lars Hallberg  2001    406          28.23   
  Trelleborg Sim                   
Villads Bomholt Larsen  2001    392          28.55   
  Helsingør Svømmeklub                   
Jonas Hansen  2001    391          28.59   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Jonathan Kock Jensen  2001    385          28.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
Leo Badaker  2002    375          28.99   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Andreas Gram Peters  2001    370          29.11   
  Helsinge Svømmeklub                   
11  Christian Ong Hansen  2001    359          29.41   
  Farum Svømmeklub                   
12  Milos Jakovljevic  2001    334          30.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Mads Bjørn Andersen  2001    325          30.39   
  Gentofte Svømme Klub                   
14  Tobias Hufeldt  2001    304          31.07   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Gustav B. Thorndahl  2001    294          31.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
16  Dzevad Celikovic  2001    286          31.73   
  Landskrona Simsällskap                   
17  Dag Unevik  2001    281          31.90   
  Väsby Simsällskap                   
18  Rasmus Løwenstein  2001    267          32.45   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
19  Mathias Berner Jensen  2002    260          32.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Oscar Klittbo  2002    260          32.73   
  Trelleborg Sim                   
21  Thor Bols Jeppesen  2002    250          33.16   
  Helsinge Svømmeklub                   
22  Casper Svärd  2001    239          33.68   
  Landskrona Simsällskap                   
23  Jesper Ring  2003    208          35.29   
  Landskrona Simsällskap                   
24  Emil Gram Peters  2005    194          36.06   
  Helsinge Svømmeklub                   
25  Mathias Parkhøi  2003    177          37.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
26  Alexander Tengberg  2003    172          37.54   
  Landskrona Simsällskap                   
27  Markus Rydgren  2003    172          37.59   
  Landskrona Simsällskap                   
28  Alexander Nørby  2006    157          38.68   
  Hørsholm Svømmeforening                   
28  Xander Pontoppidan  2003    157          38.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
30  Marcus Artmann  2002    157          38.72   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
31  Rasmus Pedersen  2003    154          38.97   
  Landskrona Simsällskap                   
32  Viggo Thomsen  2004    141          40.14   
  Landskrona Simsällskap                   
33  William Pohl Stangerup  2004    137          40.54   
  Hørsholm Svømmeforening                   
34  Marius Kjær Hoelgaard  2004    135          40.69   
  Hvidovre Svømme Klub                   
35  Carl-Johan Bødtker  2003    131          41.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
36  Julius Rix Melchiorsen  2004    124          41.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
37  Frederik Rink Larsen  2004    121          42.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
38  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    120          42.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
39  Jaime Mass Pedersen  2004    115          42.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
40  Josef Kindy  2003    104          44.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
41  Villads Lund Larsen  2004    103          44.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
42  Bertram T. Aunsholm  2004    72          50.18   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Andreas Holst Lange  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
Christoffer Harmsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Johan Rothaus Ølykke  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Oscar Cleemann  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    550          36.36   
  Lyngby Svømmeklub                   
Julia Björkén  2001    503          37.46   
  Väsby Simsällskap                   
Karla Louise Balle  2001    498          37.58   
  Helsingør Svømmeklub                   
Maria Borre Jacobsen  2001    475          38.19   
  Lyngby Svømmeklub                   
Jamilla Bistrup  2001    451          38.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Regitze Gotthard  2002    444          39.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
Fie Tönshoff  2002    422          39.70   
  Helsingør Svømmeklub                   
Caroline Waage Nowak  2001    420          39.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    417          39.87   
  Farum Svømmeklub                   
10  Mikkeline Mentz  2001    411          40.05   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  SIF Nikoline Madsen  2001    404          40.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    396          40.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Laura Dorenda  2001    387          40.88   
  Landskrona Simsällskap                   
14  Linn Olsson  2002    368          41.56   
  Trelleborg Sim                   
15  Rebekka Windahl  2001    354          42.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Louise Engelhardt Christi  2001    306          44.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Caroline Bach Offendal  2002    217          49.55   
  Helsinge Svømmeklub                   
18  Pernille Møller Leisted  2002    134          58.19   
  Helsinge Svømmeklub                   
19  Filippa Andersson  2002    128          59.02   
  Landskrona Simsällskap                   
Emma Petersen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mathilde van der Linden  2002              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frida Hvirring Kragh  2004    336          42.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Vilma Andersson  2004    330          43.12   
  Trelleborg Sim                   
Linnéa Lindh  2003    276          45.75   
  Landskrona Simsällskap                   
Anna Marie Nielsen  2004    273          45.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emma Hassling  2004    266          46.31   
  Landskrona Simsällskap                   
Matilda Hoff  2003    231          48.54   
  Landskrona Simsällskap                   
Livia Sjunnesson  2005    230          48.62   
  Landskrona Simsällskap                   
Linnea Eriksson  2003    228          48.74   
  Landskrona Simsällskap                   
Josefine Krumbak  2004    228          48.76   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Sofie Bak  2003    221          49.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Mathilde Edele Borg  2004    198          51.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Emma Bruhn  2003    197          51.17   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Ida Bruhn  2004    194          51.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Wilma Rundblad  2003    193          51.49   
  Landskrona Simsällskap                   
15  Fanny Moreau  2003    185          52.23   
  Landskrona Simsällskap                   
16  Emelie Ek-Värn  2004    175          53.26   
  Landskrona Simsällskap                   
17  Clara Secher Termansen  2005    165          54.29   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Thit Wang Esbjørn  2004    153          55.62   
  Hørsholm Svømmeforening                   
19  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    147          56.35   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
20  Arwen Nybo  2004    138          57.57   
  Hørsholm Svømmeforening                   
21  Mathilde Busch Erhardi  2004    123          59.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
22  Caroline N.r. Søndergaard  2004    119          1:00.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
23  Laura Købke  2005    114          1:01.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
24  Gaia Kruse  2005    82          1:08.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Filippa Jasmia Skikkild  2005    81          1:08.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
26  Lærke Dann-Nielsen  2005    63          1:14.87   
  Hvidovre Svømme Klub                   
27  Ellen Kyndi Serup  2005    41          1:25.78   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nicoline Mørch Andersen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Hassling  2000    617          31.32   
  Landskrona Simsällskap                   
Owais Hamid  2000    543          32.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Tim Petersson  1999    540          32.74   
  Landskrona Simsällskap                   
Oliver Christiansen  1999    510          33.38   
  Helsinge Svømmeklub                   
Lucas Hoffmann  2000    496          33.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mikkel Salmansen  2000    493          33.76   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Frederik Junker Neldeberg  2000    474          34.20   
  Helsinge Svømmeklub                   
Peter Vangsgaard  2000    460          34.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
Nikolai Hougaard  1999    431          35.29   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Lucas Lindblom  2000    392          36.42   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Jakob Forsberg  2000    389          36.53   
  Helsinge Svømmeklub                   
12  Julius Thielst  2000    375          36.97   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Nicolai Yung Hansen  2000    314          39.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Karl Christiansen  2000    264          41.53   
  Rønne Svømme Klub                   
Jacob Thomasen  2000              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Magnus Windahl  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Eklundh Sørensen  2001    436          35.17   
  Helsingør Svømmeklub                   
Lucas Bruun Strøbek  2001    420          35.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
William Textor Broch  2001    372          37.05   
  Lyngby Svømmeklub                   
Dag Unevik  2001    361          37.45   
  Väsby Simsällskap                   
Jonathan Kock Jensen  2001    358          37.55   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lars Hallberg  2001    301          39.76   
  Trelleborg Sim                   
Casper Svärd  2001    240          42.86   
  Landskrona Simsällskap                   
Mathias Berner Jensen  2002    233          43.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Jonas Hansen  2001    191          46.29   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
10  Rasmus Pedersen  2003    160          49.05   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Viggo Thomsen  2004    157          49.41   
  Landskrona Simsällskap                   
12  Jesper Ring  2003    153          49.80   
  Landskrona Simsällskap                   
13  Markus Rydgren  2003    151          50.03   
  Landskrona Simsällskap                   
14  Alexander Tengberg  2003    143          50.91   
  Landskrona Simsällskap                   
15  Marius Kjær Hoelgaard  2004    112          55.31   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Mathias Ankersen  2004    110          55.52   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
17  Marcus Artmann  2002    107          56.11   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
18  Asger Bols Jeppesen  2005    94          58.63   
  Helsinge Svømmeklub                   
19  Bertram T. Aunsholm  2004    56          1:09.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Josef Kindy  2003    48          1:13.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Johan Rothaus Ølykke  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Jaime Mass Pedersen  2004              DSQ  Asynk arme 
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabelle Sering  2002    534  35.12        1:11.60   
  Trelleborg Sim                   
                     
Claudia Sperling  2002    516  34.95        1:12.44   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    514  34.94        1:12.54   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Cecilie Elkjær  2001    507  35.27        1:12.88   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Sofie Andersen  2001    480  36.14        1:14.20   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Tova Andersson  2001    463  36.23        1:15.10   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    443  37.65        1:16.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Bruhn  2002    424  37.43        1:17.33   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    412  38.81        1:18.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Mathilde van der Linden  2002    390  38.76        1:19.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Julie Frisch Hoff  2002    389  39.01        1:19.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Regitze Lyngfeldt  2002    378  39.52        1:20.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Cassandra Hammershøj  2001    376  38.55        1:20.48   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    370  38.61        1:20.90   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Olivia Olivarius Vølund  2002    368  39.57        1:21.07   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Caroline Waage Nowak  2001    364  39.57        1:21.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Ida Gelineck Padborg  2002    361  39.62        1:21.55   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
18  Rebekka Windahl  2001    358  39.95        1:21.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Madeleine Thornsen  2001    333  39.25        1:23.85   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
20  Victoria Andersen  2001    305  42.38        1:26.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
21  Frida Toudal  2001    302  41.99        1:26.58   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
22  Emma Hjort Kaas  2002    266  44.29        1:30.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    260  44.20        1:30.99   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Philippa Hallengreen  2002    255  44.36        1:31.60   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
25  Katrine Voss Thorsen  2002    163  54.05        1:46.35   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
26  Filippa Andersson  2002    132  54.45        1:53.87   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Emma Bille Engell  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003    379  39.04        1:20.25   
  Trelleborg Sim                   
                     
Ester Eilertsson  2003    347  40.40        1:22.63   
  Trelleborg Sim                   
                     
Linnea Liljenfors  2004    330  40.20        1:24.05   
  Trelleborg Sim                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    329  40.67        1:24.18   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Matilda Hoff  2003    302  42.88        1:26.60   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003    300  43.05        1:26.74   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Linnéa Lindh  2003    289  42.21        1:27.85   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Astrid Thimmer  2003    281  43.07        1:28.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mette Tofte Jørgensen  2003    267  44.80        1:30.18   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
10  Anna Marie Nielsen  2004    256  45.69        1:31.45   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Wilma Rundblad  2003    248  44.29        1:32.45   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
12  Emilie Højen Meyer  2004    236  44.40        1:33.95   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
13  Sophia Hyldtoft  2004    228  45.86        1:35.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Emelie Ek-Värn  2004    228  46.63        1:35.11   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
15  Mie Bidsted Hansen  2003    227  46.28        1:35.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Marie Reno Bernack  2003    222  46.67        1:35.90   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Emma Bruhn  2003    219  47.75        1:36.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
18  Mille Scheel  2003    202  48.31        1:38.94   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
19  Arwen Nybo  2004    172  50.63        1:44.46   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Mathilde Edele Borg  2004    170          1:44.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Fanny Moreau  2003    167  51.54        1:45.48   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
22  Malou Nielsen  2005    166  51.94        1:45.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Clara Secher Termansen  2005    148  51.71        1:49.74   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    129  54.28        1:54.91   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
25  Filippa Jasmia Skikkild  2005    115  56.98        1:59.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
26  Lærke Dann-Nielsen  2005    114  57.72        1:59.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
27  Laura Købke  2005    110  58.22        2:01.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
28  Mathilde Busch Erhardi  2004    102  1:03.31        2:04.31   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
29  Caroline N.r. Søndergaard  2004    95  1:01.21        2:07.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
30  Ellen Kyndi Serup  2005    89  1:03.09        2:09.98   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anna Mabeck  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Thit Wang Esbjørn  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Gaia Kruse  2005              DSQ  ej fort bev 50m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hampus Svensson  1999    619  29.49        1:00.92   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Johan Bragason  1999    595  30.30        1:01.72   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nikolai Hougaard  1999    521  31.83        1:04.51   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Peter Vangsgaard  2000    495  31.97        1:05.64   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Filip Bækgaard  2000    469  32.22        1:06.85   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Simon Brandt  2000    426  33.17        1:09.00   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Lukas Sieben  1999    424  33.43        1:09.13   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Frederik Palmø  2000    410  34.42        1:09.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jakob Petersen  1999    397  34.77        1:10.65   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Kristoffer Buus Langkilde  1999    392          1:10.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Markus Bøjsen  1999    390  34.85        1:11.05   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Johan Feld Sørensen  1999    381  34.93        1:11.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Marcus Dan Hansen  1999    376  34.79        1:11.91   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Alfred Persson  2000    366  34.93        1:12.59   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
15  Kasper Bitzer  2000    365  35.53        1:12.64   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
16  David Ajken Hansen  1999    349  35.49        1:13.74   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Gustav Frydensberg  1999    318  37.70        1:16.05   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
18  Anders Dam Frandsen  2000    292  38.00        1:18.27   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
19  Sander Andkjær Doberck  2000    272          1:20.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
20  Mads Haugård Hansen  2000    265  38.79        1:20.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jacob Thomasen  2000              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    527          1:04.29   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    446  32.71        1:07.96   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Malthe Letting  2001    412  33.76        1:09.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    394  34.75        1:10.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Matthias Hansen  2001    393  34.16        1:10.85   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Lars Hallberg  2001    387  34.71        1:11.24   
  Trelleborg Sim                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    379          1:11.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
William Textor Broch  2001    365  34.85        1:12.65   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    357  35.44        1:13.17   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Mads Bjørn Andersen  2001    344  35.93        1:14.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Christian Ong Hansen  2001    330  35.95        1:15.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Andreas Eklundh Sørensen  2001    316  36.62        1:16.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Anders Skousen  2002    290  38.12        1:18.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Oscar Klittbo  2002    287  38.11        1:18.73   
  Trelleborg Sim                   
                     
15  Malte Egholm Brøns  2003    275  39.95        1:19.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Dag Unevik  2001    235  41.03        1:24.13   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Tor Ejrnæs  2002    232  40.57        1:24.52   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
18  Andreas Gammelgaard  2002    220  40.92        1:25.93   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Alfred Nissen  2002    210  42.09        1:27.38   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
20  Milos Jakovljevic  2001    181  43.14        1:31.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Marcus Elkjær Samson  2003    174  45.30        1:32.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Mathias Ankersen  2004    162  46.93        1:35.11   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
23  Mathias Parkhøi  2003    143  48.56        1:39.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
24  Frederik Rink Larsen  2004    116  52.36        1:46.20   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Marius Kjær Hoelgaard  2004    111  53.06        1:47.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
26  Carl-Johan Bødtker  2003    105  53.46        1:50.01   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
27  William Pohl Stangerup  2004    101          1:51.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
28  Rasmus Pedersen  2003    98  55.47        1:52.33   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
29  Jaime Mass Pedersen  2004    93  55.41        1:54.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
30  Julius Rix Melchiorsen  2004    93  55.62        1:54.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
31  Asger Bols Jeppesen  2005    90  55.44        1:55.51   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
32  Alexander Nørby  2006    84  58.01        1:58.46   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
33  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    78  56.88        2:01.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
34  Josef Kindy  2003    78  1:00.40        2:01.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
35  Villads Lund Larsen  2004    66  1:05.01        2:08.49   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
36  Bertram T. Aunsholm  2004    63          2:09.98   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Andreas Holst Lange  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Christoffer Harmsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Johan Rothaus Ølykke  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alexander Tengberg  2003              DSQ  ej fort. bev. v 50m 
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Brosbøl Olsen  2001    521  32.57        1:09.56   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Laura Lange  2001    497  33.64        1:10.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Amalie Frederiksen  2001    480  33.16        1:11.48   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Nikoline Nielsen  2001    466  34.05        1:12.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    442  33.98        1:13.46   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emilie Holst Lange  2002    435  34.79        1:13.84   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002    433  33.36        1:13.94   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Maria Borre Jacobsen  2001    430  33.34        1:14.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Ida Sandwång  2001    430  33.35        1:14.14   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Emilia Steen  2002    378  35.70        1:17.40   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
11  Ebba Andersson  2001    373  36.21        1:17.76   
  Väsby Simsällskap                   
                     
12  Maria Munch-Menzer  2001    362  35.72        1:18.54   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Stine Saaby Schmidt  2002    350  35.74        1:19.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  SIF Nikoline Madsen  2001    345  37.30        1:19.81   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Julia Björkén  2001    330  37.33        1:20.95   
  Väsby Simsällskap                   
                     
16  Julie Frisch Hoff  2002    320  37.93        1:21.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
17  Patricia Andersen  2002    319  38.26        1:21.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Natalie Clara Petersen  2002    313  38.33        1:22.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Nicole Vaabengaard  2002    312  38.55        1:22.45   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
20  Olivia Olivarius Vølund  2002    304  38.27        1:23.23   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
21  Louise Engelhardt Christi  2001    286  38.16        1:24.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
22  Elsa Assarsson  2001    229  40.65        1:31.39   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
23  Natalie Vaabengaard  2002    208  41.07        1:34.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
24  Emma Hjort Kaas  2002    160  45.24        1:43.01   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    131  50.51        1:50.17   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Wilma Anker  2004    327  36.98        1:21.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Hannah Olsson-Lindhé  2003    255  41.05        1:28.23   
  Trelleborg Sim                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    212  41.30        1:33.87   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Astrid Thimmer  2003    188  41.73        1:37.61   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    187  43.98        1:37.80   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sophia Hyldtoft  2004    152  48.43        1:44.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Thor Sørensen  2000    568  28.33        1:00.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Oliver Christiansen  1999    554  28.41        1:00.63   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Felix Burmester  1999    531  28.70        1:01.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Isak Larsson  2000    509  28.29        1:02.36   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Julius Thielst  2000    508  29.51        1:02.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Daniel Sørensen  1999    500  29.75        1:02.74   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999    486  29.57        1:03.35   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    469  29.70        1:04.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Lucas Hoffmann  2000    414  30.71        1:06.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mathias Immerkjær  1999    414  31.25        1:06.80   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Mads Ørsted Nielsen  1999    406  31.09        1:07.28   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Karl Bryde  2000    368  31.00        1:09.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
13  Kristoffer Buus Langkilde  1999    364  31.98        1:09.72   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Owais Hamid  2000    359  31.85        1:10.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Simon Ajken Hansen  1999    325  31.57        1:12.43   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Daniel Lindkvist  2000    273  33.95        1:16.79   
  Trelleborg Sim                   
                     
17  Sander Andkjær Doberck  2000    269  35.04        1:17.11   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
18  Frederik Lund  2000    268  34.61        1:17.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Karl Christiansen  2000    232  35.82        1:20.98   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
 
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    474  30.10        1:03.86   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  2001    442  30.87        1:05.39   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Lars Hallberg  2001    393  31.80        1:07.96   
  Trelleborg Sim                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    370  32.45        1:09.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Leo Badaker  2002    362  32.22        1:09.84   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    335  33.55        1:11.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Malte Egholm Brøns  2003    186  40.27        1:27.22   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Anders Skousen  2002    180  38.91        1:28.17   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Dzevad Celikovic  2001    157  39.16        1:32.32   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Marcus Elkjær Samson  2003    113  45.31        1:42.81   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Andreas Gammelgaard  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Tor Ejrnæs  2002              DSQ  Asym. ben 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    635  30.24  1:04.23  1:38.31    2:11.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sofie Nielsen  2001    561  31.63  1:06.27  1:42.01    2:16.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    534  31.91  1:07.32  1:43.99    2:19.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Amalie W. Olsen  2001    531  32.32  1:08.36  1:44.22    2:19.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Caroline Waage Nowak  2001    529  32.66  1:08.04  1:43.92    2:19.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Tova Andersson  2001    526  31.80  1:07.22  1:43.72    2:19.90   
  Väsby Simsällskap                   
                     
SIF Nikoline Madsen  2001    516  33.04  1:08.93  1:45.38    2:20.81   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sofie Andersen  2001    510  33.26  1:08.32  1:45.05    2:21.38   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    509  32.99  1:08.91  1:45.43    2:21.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Karla Louise Balle  2001    509  32.76  1:09.31  1:46.39    2:21.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Mathilde Menck Nielsen  2002    504  32.27  1:08.20  1:45.32    2:21.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Isabelle Sering  2002    489  31.98  1:08.42  1:45.83    2:23.31   
  Trelleborg Sim                   
                     
13  Katrine Brandt Nielsen  2002    477  32.95  1:10.16  1:48.78    2:24.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Frida Hausting Jørgensen  2001    476  33.81  1:11.09  1:48.51    2:24.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Natalie Clara Petersen  2002    473  33.54  1:11.35  1:48.97    2:25.00   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Isabelle Moreau  2001    469  32.05  1:08.71  1:47.16    2:25.32   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
17  Cassandra Hammershøj  2001    465  33.43  1:11.23  1:48.95    2:25.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
18  Louise Peacock  2001    465  32.67  1:08.42  1:47.28    2:25.82   
  Väsby Simsällskap                   
                     
19  Cecilie Elkjær  2001    451  33.19  1:10.81  1:49.36    2:27.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
20  Fie Tönshoff  2002    449  33.99  1:12.60  1:50.98    2:27.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
21  Emilie Holst Lange  2002    447  32.91  1:10.30  1:48.99    2:27.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Ida Gelineck Padborg  2002    447  34.04  1:11.11  1:49.34    2:27.76   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
23  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    440  33.61  1:10.90  1:49.70    2:28.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
24  Helena Hvid Hansen  2001    428  34.14  1:12.31  1:51.53    2:29.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
25  Ida Sandwång  2001    427  33.08  1:10.94  1:50.32    2:29.98   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
26  Victoria Andersen  2001    420  35.01  1:12.86  1:52.54    2:30.86   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
27  Patricia Andersen  2002    400  34.62  1:13.39  1:53.77    2:33.26   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
28  Mathilde van der Linden  2002    397  35.84  1:15.36  1:55.72    2:33.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
29  Mia Krüger  2002    392  34.66  1:14.12  1:54.03    2:34.31   
  Farum Svømmeklub                   
                     
30  Katrine S. Frederiksen  2002    385  35.64  1:14.61  1:55.67    2:35.17   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
31  Frida Thunheim-Glad  2001    376  37.68  1:18.26  1:59.71    2:36.44   
  Trelleborg Sim                   
                     
32  Sofie Slotved  2002    374  36.99  1:17.19  1:57.25    2:36.76   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
33  Maria Borre Jacobsen  2001    371  35.67  1:15.37  1:56.47    2:37.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
34  Emma Jensen  2002    369  35.99  1:16.29  1:57.15    2:37.49   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
35  Linn Olsson  2002    327  36.09  1:17.69  2:00.69    2:43.98   
  Trelleborg Sim                   
                     
36  Caroline Meyer  2002    307  39.13  1:23.05  2:06.46    2:47.45   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
37  Nicole Vaabengaard  2002    297  37.29  1:21.48  2:06.15    2:49.29   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
38  Philippa Hallengreen  2002    293  38.76  1:22.57  2:06.86    2:49.97   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
39  Madeleine Thornsen  2001    285  37.39  1:20.52  2:06.78    2:51.59   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
40  Caroline Bach Offendal  2002    268  37.69  1:21.77  2:10.06    2:55.15   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
41  Pernille Møller Leisted  2002    176  50.42  1:41.63  2:33.37    3:21.60   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Emma Bille Engell  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Petersen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Laura Lange  2001              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ester Eilertsson  2003    419  34.69  1:14.24  1:53.89    2:30.88   
  Trelleborg Sim                   
                     
Wilma Anker  2004    407  35.01  1:14.22  1:54.15    2:32.45   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003    304  38.65  1:22.89  2:07.27    2:48.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mathilde Edele Borg  2004    268  40.97  1:26.17  2:12.56    2:55.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    261  38.09  1:22.49  2:10.44    2:56.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Linnea Eriksson  2003    255  39.95  1:27.13  2:15.19    2:58.13   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Marie Reno Bernack  2003    252  39.52  1:25.71  2:14.37    2:58.80   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mette Tofte Jørgensen  2003    233  40.92  1:28.17  2:17.48    3:03.50   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Sofie Bak  2003    228  42.50  1:31.30  2:20.23    3:04.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Laura Balbi  2003    224  41.45  1:28.90  2:18.79    3:06.02   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
11  Ida Bruhn  2004    197  44.25  1:34.59  2:26.57    3:13.95   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
12  Caroline N.r. Søndergaard  2004    188  43.80  1:34.14  2:26.75    3:17.08   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Arwen Nybo  2004    156  47.96  1:44.79  2:40.10    3:29.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Laura Købke  2005    146  48.35  1:45.66  2:42.44    3:34.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Mathilde Busch Erhardi  2004    140  49.11  1:47.58  2:44.46    3:37.36   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    135  46.93  1:46.28  2:47.82    3:40.18   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Clara Secher Termansen  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Thit Wang Esbjørn  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hampus Svensson  1999    600  28.21  59.31  1:30.73    2:00.89   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Johan Bragason  1999    596  28.64  1:00.03  1:32.06    2:01.19   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    578  28.84  59.98  1:31.93    2:02.43   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Peter Vangsgaard  2000    528  29.07  1:00.88  1:33.77    2:06.18   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederik Palmø  2000    509  30.25  1:02.40  1:34.99    2:07.69   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Simon Brixner  2000    486  29.70  1:02.30  1:35.68    2:09.69   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Filip Bækgaard  2000    467  30.94  1:04.64  1:38.34    2:11.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Lukas Sieben  1999    464  31.33  1:06.00  1:38.85    2:11.74   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Jakob Petersen  1999    460  30.03  1:03.10  1:38.05    2:12.08   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Johan Feld Sørensen  1999    455  31.03  1:04.73  1:38.90    2:12.59   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Isak Larsson  2000    449  29.43  1:02.32  1:37.14    2:13.11   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
12  Kristoffer Buus Langkilde  1999    448  30.68  1:04.83  1:39.18    2:13.27   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Gustav Frydensberg  1999    444  31.03  1:04.92  1:39.54    2:13.62   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Simon Brandt  2000    434  31.13  1:05.17  1:40.26    2:14.69   
  Väsby Simsällskap                   
                     
15  David Ajken Hansen  1999    430  31.25  1:05.35  1:40.21    2:15.05   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Jeppe Mathiassen  2000    429  31.25  1:06.05  1:40.50    2:15.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Kasper Bitzer  2000    427  31.73  1:05.46  1:40.70    2:15.35   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
18  Alfred Persson  2000    422  31.00  1:06.18  1:41.64    2:15.93   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
19  Simon Ajken Hansen  1999    415  30.88  1:05.47  1:40.90    2:16.71   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
20  Alexander Mogensen  1999    412  32.60  1:07.77  1:43.77    2:16.98   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
21  Nicolai Yung Hansen  2000    402  30.83  1:05.15  1:41.57    2:18.15   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Anders Dam Frandsen  2000    382  32.15  1:07.91  1:45.10    2:20.55   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
23  Daniel Lindkvist  2000    367  32.59  1:10.39  1:48.83    2:22.43   
  Trelleborg Sim                   
                     
24  Frederik Lund  2000    357  32.61  1:09.12  1:47.25    2:23.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Sander Andkjær Doberck  2000    343  33.37  1:11.41  1:50.16    2:25.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
26  Scott Steenberg  2000    325  33.36  1:10.50  1:50.56    2:28.35   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Emil Tönshoff  2000    290  34.41  1:14.68  1:55.89    2:34.00   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Magnus Windahl  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    519  31.65  1:06.14  1:36.13    2:06.92   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Leo Badaker  2002    421  32.31  1:06.46  1:41.67    2:16.00   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Andreas Gram Peters  2001    407  31.94  1:07.22  1:43.03    2:17.56   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Jonathan Kock Jensen  2001    407  31.80  1:05.71  1:41.37    2:17.56   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Mads Bjørn Andersen  2001    389  31.91  1:07.23  1:43.27    2:19.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    386  31.41  1:07.86  1:45.22    2:19.97   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    386  32.27  1:08.16  1:43.96    2:20.05   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    371  32.73  1:09.60  1:46.45    2:21.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    353  32.36  1:08.13  1:46.18    2:24.27   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Daniel Kjær Jørgensen  2001    351  33.86  1:10.98  1:49.17    2:24.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Gustav Nissen  2001    340  31.95  1:09.06  1:47.86    2:26.13   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
12  Christoffer Hove  2002    336  34.69  1:12.77  1:50.77    2:26.59   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Tobias Hufeldt  2001    336  32.72  1:10.37  1:49.38    2:26.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Rasmus Løwenstein  2001    297  34.21  1:12.97  1:53.35    2:32.79   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Gustav B. Thorndahl  2001    274  34.60  1:15.63  1:58.40    2:36.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Thor Bols Jeppesen  2002    265  35.84  1:17.87  1:59.26    2:38.64   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
17  Oscar Klittbo  2002    265  36.54  1:18.78  2:01.37    2:38.65   
  Trelleborg Sim                   
                     
18  Gustav Haugård Hansen  2002    261  35.51  1:17.20  1:58.65    2:39.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Casper Svärd  2001    256  36.06  1:18.50  2:01.12    2:40.60   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
20  Dzevad Celikovic  2001    250  36.12  1:18.70  2:02.46    2:41.76   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
21  Jesper Ring  2003    184  38.45  1:24.32  2:12.65    2:59.26   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
22  Mathias Ankersen  2004    166  43.17  1:32.74  2:22.39    3:05.42   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
23  Markus Rydgren  2003    156  40.94  1:31.25  2:21.89    3:09.42   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
24  Xander Pontoppidan  2003    151  42.51  1:31.42  2:22.74    3:11.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
25  Alexander Nørby  2006    139  43.05  1:34.48  2:26.62    3:16.74   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
26  William Pohl Stangerup  2004    133  44.72  1:37.36  2:29.95    3:19.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
27  Marcus Artmann  2002    132  42.84  1:35.21  2:31.01    3:20.05   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
28  Frederik Rink Larsen  2004    123  46.98  1:39.46  2:33.47    3:24.87   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
29  Carl-Johan Bødtker  2003    120  47.06  1:41.77  2:37.61    3:26.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
30  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    117  47.25  1:41.78  2:35.60    3:28.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
31  Julius Rix Melchiorsen  2004    107  47.73  1:42.74  2:40.52    3:34.74   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Andreas Holst Lange  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Christoffer Harmsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Milos Jakovljevic  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Munch-Menzer  2001    567  38.29  1:21.55  2:05.65    2:48.63   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Regitze Gotthard  2002    504  41.51  1:25.87  2:11.34    2:55.37   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Julia Björkén  2001    481  40.02  1:25.46  2:12.05    2:58.05   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    481  39.93  1:25.44  2:11.81    2:58.09   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mikkeline Mentz  2001    459  41.07  1:26.64  2:13.83    3:00.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    444  42.02  1:29.61  2:17.75    3:02.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    440  41.92  1:29.14  2:16.25    3:03.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Bruhn  2002    434  42.87  1:30.78  2:17.66    3:04.26   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    417  43.40  1:30.99  2:19.32    3:06.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Frida Toudal  2001    392  43.83  1:32.51  2:20.89    3:10.66   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
11  Rebekka Windahl  2001    379  43.79  1:33.98  2:23.31    3:12.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Regitze Lyngfeldt  2002    375  46.21  1:36.32  2:26.11    3:13.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Felicia Schubert  2001    360  43.48  1:33.34  2:24.62    3:16.08   
  Trelleborg Sim                   
                     
14  Caroline Meyer  2002    326  47.70  1:40.26  2:33.74    3:22.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Sofie Slotved  2002    255  50.54  1:47.27  2:44.03    3:40.08   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003    354  45.87  1:36.23  2:27.11    3:17.23   
  Trelleborg Sim                   
                     
Linnea Liljenfors  2004    319  45.22  1:37.96  2:31.08    3:24.29   
  Trelleborg Sim                   
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    302  48.10  1:41.83  2:35.44    3:28.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Vilma Andersson  2004    296  46.42  1:41.03  2:37.14    3:29.25   
  Trelleborg Sim                   
                     
Emilie Højen Meyer  2004    289  48.01  1:42.38  2:36.95    3:31.07   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Josefine Krumbak  2004    282  49.62  1:44.14  2:39.07    3:32.63   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Anna Mabeck  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Hassling  2000    614  33.86  1:11.88  1:50.47    2:29.38   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Mikkel Salmansen  2000    542  35.60  1:15.12  1:55.08    2:35.77   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    519  36.33  1:16.77  1:57.21    2:37.99   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Lucas Hoffmann  2000    488  35.70  1:16.59  1:58.95    2:41.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Owais Hamid  2000    472  35.33  1:16.37  1:59.97    2:43.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Lucas Lindblom  2000    471  37.38  1:19.75  2:01.97    2:43.16   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Tim Petersson  1999    418  37.96  1:21.77  2:06.63    2:49.75   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Jakob Forsberg  2000    366  39.75  1:24.32  2:11.08    2:57.41   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Nicolai Yung Hansen  2000    346  41.50  1:27.67  2:14.56    3:00.80   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Anders Christian Damgaard  2000    345  38.81  1:24.83  2:12.69    3:00.95   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Karl Christiansen  2000    241  45.46  1:37.18  2:30.59    3:24.06   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Jacob Thomasen  2000              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    465  37.63  1:19.94  2:02.19    2:43.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    415  38.24  1:21.11  2:05.76    2:50.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Dag Unevik  2001    413  38.37  1:22.04  2:06.84    2:50.42   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    350  40.58  1:26.74  2:14.06    3:00.18   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Gustav Nissen  2001    330  40.36  1:27.40  2:15.40    3:03.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Daniel Kjær Jørgensen  2001    317  42.20  1:30.50  2:18.96    3:06.24   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Matthias Hansen  2001    280  44.01  1:34.26  2:23.60    3:14.03   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Christoffer Hove  2002    264  47.35  1:38.62  2:29.63    3:17.91   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Gustav B. Thorndahl  2001    262  45.79  1:37.60  2:29.28    3:18.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Alfred Nissen  2002    247  46.06  1:37.14  2:30.05    3:22.18   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
11  Mathias Berner Jensen  2002    230  47.04  1:39.76  2:32.57    3:27.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Gustav Haugård Hansen  2002    212  46.90  1:41.47  2:37.08    3:32.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
13  Emil Gram Peters  2005    137  55.25  1:58.72  3:02.96    4:05.80   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Milos Jakovljevic  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Tobias Hufeldt  2001              DSQ  2 flyben v start 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 113, 4X100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gentofte Piger 1  2001    573          4:14.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Caroline Waage Nowak  2001      30.77  1:04.15      1:04.15   
  Frida Hausting Jørgensen  2001      30.54  1:04.20      2:08.35   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      31.51  1:05.71      3:14.06   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      28.59  1:00.73      4:14.79   
                     
Hvidovre Piger B  2001    543          4:19.49   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Cecilie Elkjær  2001      30.73  1:05.63      1:05.63   
  Josefine Brosbøl Olsen  2001      31.45  1:05.80      2:11.43   
  Laura Lange  2001      31.40  1:05.14      3:16.57   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      30.16  1:02.92      4:19.49   
                     
Lyngby Piger 1  2001    524          4:22.58   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      32.18  1:06.69      1:06.69   
  Cassandra Hammershøj  2001      30.04  1:05.23      2:11.92   
  Claudia Sperling  2002      31.15  1:05.81      3:17.73   
  Ida Gelineck Padborg  2002      30.42  1:04.85      4:22.58   
                     
Stv Piger  2001    485          4:29.40   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Sofie Nielsen  2001      31.79  1:06.34      1:06.34   
  Sofie Andersen  2001      32.53  1:06.69      2:13.03   
  Regitze Gotthard  2002      32.98  1:08.55      3:21.58   
  Patricia Andersen  2002      32.87  1:07.82      4:29.40   
                     
Väsby SS Lag 1  2001    483          4:29.81   
  Väsby Simsällskap                   
  Tova Andersson  2001      30.82  1:05.47      1:05.47   
  Julia Björkén  2001      32.61  1:09.84      2:15.31   
  Ebba Andersson  2001      31.88  1:06.66      3:21.97   
  Louise Peacock  2001      32.37  1:07.84      4:29.81   
                     
Helsingør Piger 1  2001    482          4:30.03   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mathilde Menck Nielsen  2002        1:05.52      1:05.52   
  Karla Louise Balle  2001      30.70           
  Fie Tönshoff  2002                 
  Regitze Lyngfeldt  2002        4:30.03      4:30.03   
                     
Trelleborg Sim Piger  2002    436          4:39.11   
  Trelleborg Sim                   
  Isabelle Sering  2002        1:05.78      1:05.78   
  Ester Eilertsson  2003      32.82           
  Linn Olsson  2002                 
  Hannah Olsson-Lindhé  2003        4:39.11      4:39.11   
                     
Hg Piger 1 Yngste  2001    323          5:08.26   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Josefine Krumbak  2004        1:19.31      1:19.31   
  Natalie Vaabengaard  2002                 
  Nicole Vaabengaard  2002                 
  Wilma Anker  2004        5:08.26      5:08.26   
                     
Flickor Landskrona  2001    309          5:13.15   
  Landskrona Simsällskap                   
  Laura Dorenda  2001      33.53  1:12.08      1:12.08   
  Elsa Assarsson  2001      36.62  1:19.00      2:31.08   
  Matilda Hoff  2003      36.93  1:19.21      3:50.29   
  Wilma Rundblad  2003      37.75  1:22.86      5:13.15   
                     
10  Flickor 2 Landskrona  2001    252          5:34.77   
  Landskrona Simsällskap                   
  Linnéa Lindh  2003        1:20.88      1:20.88   
  Linnea Eriksson  2003                 
  Emma Hassling  2004                 
  Emelie Ek-Värn  2004        5:34.77      5:34.77   
                     
Gentofte Piger 2  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Løb 114, 4X100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2015 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vat-Copenhagen Boys 1  1999    592          3:44.14   
  VAT Copenhagen                   
  Mathias Immerkjær  1999      27.08  56.19      56.19   
  Marcus Dan Hansen  1999      25.98  55.57      1:51.76   
  Mads Ørsted Nielsen  1999                 
  Johan Bragason  1999        3:44.14      3:44.14   
                     
Vat-Copenhagen Boys 2  1999    532          3:52.27   
  VAT Copenhagen                   
  Oliver Thor Sørensen  2000      27.86  58.06      58.06   
  Mikkel Salmansen  2000      27.62  57.75      1:55.81   
  Daniel Sørensen  1999                 
  Valdemar Mariegaard  1999        3:52.27      3:52.27   
                     
Lyngby Drenge 1  1999    512          3:55.19   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Johan Feld Sørensen  1999      28.36  59.82      59.82   
  Lukas Sieben  1999      27.66  59.19      1:59.01   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001                 
  William Textor Broch  2001        3:55.19      3:55.19   
                     
Gentofte Drenge 1  2000    477          4:00.86   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Peter Vangsgaard  2000      28.21  58.41      58.41   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      27.47  57.12      1:55.53   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      29.38  1:01.45      2:56.98   
  Leo Badaker  2002      29.76  1:03.88      4:00.86   
                     
Helsingør Drenge 1  1999    461          4:03.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      29.31  1:02.72      1:02.72   
  Julius Thielst  2000      28.58  1:00.92      2:03.64   
  Felix Burmester  1999                 
  Lucas Hoffmann  2000        4:03.53      4:03.53   
                     
Drenge 1 Helsinge  1999    459          4:03.93   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Oliver Christiansen  1999      27.78  57.36      57.36   
  Alexander Mogensen  1999      28.99  1:00.34      1:57.70   
  Jakob Forsberg  2000      30.47  1:02.35      3:00.05   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      30.09  1:03.88      4:03.93   
                     
Farum Drenge  2000    372          4:21.68   
  Farum Svømmeklub                   
  Anders Christian Damgaard  2000      32.52  1:08.22      1:08.22   
  Scott Steenberg  2000      31.70  1:05.91      2:14.13   
  Christian Ong Hansen  2001      30.86  1:07.10      3:21.23   
  Malthe Letting  2001      28.31  1:00.45      4:21.68   
                     
Hørsholm Drenge  2000    353          4:26.33   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      30.27  1:03.66      1:03.66   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      30.77  1:05.18      2:08.84   
  Asger Væver Hartvig  2002      32.11  1:08.19      3:17.03   
  Daniel Kjær Jørgensen  2001      32.98  1:09.30      4:26.33   
                     
Hg Drenge Yngste  1999    192          5:26.14   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
        35.67  1:16.59      1:16.59   
        42.51  1:30.93      2:47.52   
        40.34  1:28.67      4:16.19   
        32.99  1:09.95      5:26.14   
                     
Pojkar Landskrona  1999              DSQ  tyvstart 
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Stv Drenge  2000              DSQ  tyvstart 
  Swim Team Vestsjælland                   
  Kasper Bitzer  2000      29.63  1:02.66      1:02.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:18