Startliste Løb 1-38 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2014    Udskriftsdato  21 februar 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  21:10   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
31  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  5:45.00   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
14  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  5:00.05   
40  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  5:37.98   
39  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
23  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  39.89   
16  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  41.11   
25  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  45.41   
42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m  54.80   
33  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  56.47   
48  Jensen Sofia Hamborg  2002  FARUM  0206AZ  25 m  56.96   
52  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  59.54   
46  Georgi Cecilie Daugaard  2004  FARUM  0426AM  25 m  1:01.84   
26  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m     
10  43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m     
11  49  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m     
12  58  Møller Line Thode  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  27.56   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  28.66   
20  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  31.40   
15  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  32.81   
Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  35.54   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  42.23   
35  Malmolin Jacob Velschow  2002  FARUM  0231AP  25 m  46.35   
28  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  48.90   
47  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  58.90   
10  51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  1:00.08   
11  54  Sureshkumar Visagan  2002  FARUM  0269AP  25 m  1:01.90   
12  44  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  1:13.20   
13  36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  2:31.03   
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  2:39.25   
37  Rasmussen Emma Sahl  2004  FARUM  0472AD  25 m  3:26.24   
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  58.74   
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  1:16.42   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
57  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  29.60   
17  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  32.37   
27  Damsgaard Maja  2003  FARUM  0372AP  25 m  46.41   
46  Georgi Cecilie Daugaard  2004  FARUM  0426AM  25 m  1:03.01   
55  Wilsborg Luna  2005  FARUM  0554AH  25 m  1:08.36   
26  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m     
42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m     
48  Jensen Sofia Hamborg  2002  FARUM  0206AZ  25 m     
49  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m     
10  58  Møller Line Thode  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
12  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  27.75   
22  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  25 m  28.62   
14  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  31.70   
Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  34.13   
54  Sureshkumar Visagan  2002  FARUM  0269AP  25 m  58.60   
38  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m     
45  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM    25 m     
53  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m     
56  Christiansen Mathias M.  2002  FARUM    25 m     
10  47  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  1:12.27  EXT 
11  50  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m    EXT 
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
41  Winther Sophia  2001  FARUM  0194AP  25 m  3:58.00   
26  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m  3:59.00   
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
20  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  2:28.43   
24  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  59.97   
21  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  1:01.15   
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:03.52   
19  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  1:03.87   
16  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  1:10.90   
31  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  1:12.60   
27  Damsgaard Maja  2003  FARUM  0372AP  25 m  1:25.99   
29  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m  1:39.30   
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
40  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  1:11.01   
30  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  1:17.19   
28  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  1:19.48   
39  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  1:24.97   
36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m  1:26.41   
53  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  1:29.61   
50  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  1:35.22   
34  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m     
45  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM    25 m     
10  35  Malmolin Jacob Velschow  2002  FARUM  0231AP  25 m  1:18.79  EXT 
11  51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  1:47.70  EXT 
12  54  Sureshkumar Visagan  2002  FARUM  0269AP  25 m  1:53.46  EXT 
 
Løb 19, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
21  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  1:09.37   
19  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  1:14.19   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  1:16.18   
18  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  1:21.79   
37  Rasmussen Emma Sahl  2004  FARUM  0472AD  25 m  1:39.65   
 
Løb 20, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  54.90   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  57.88   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  59.18   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  1:00.48   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  1:16.28   
34  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m  1:39.88   
24  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m     
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
23  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  2:46.69   
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  3:30.00   
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
57  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  1:03.43   
17  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  1:08.61   
33  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  1:40.28   
29  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m  1:48.82   
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
38  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  1:23.02   
32  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  25 m  1:27.28   
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  2:25.09   
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  1:55.31   
39  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m     
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
25  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  1:43.08   
43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  59.55   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  1:02.18   
15  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  1:16.11   
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  1:22.68   
35  Malmolin Jacob Velschow  2002  FARUM  0231AP  25 m  1:33.38   
51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  2:03.81   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  30.95   
18  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  32.64   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  33.10   
23  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  33.34   
29  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m     
41  Winther Sophia  2001  FARUM  0194AP  25 m     
46  Georgi Cecilie Daugaard  2004  FARUM  0426AM  25 m    EXT 
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
15  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  24.63   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  25.84   
12  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  26.32   
22  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  25 m  28.77   
28  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m     
32  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  25 m     
34  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m     
Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  32.88  EXT 
 
Løb 31, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
31  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  3:06.58   
 
Løb 32, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
20  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  2:14.06   
14  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  2:29.83   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
57  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  26.82   
21  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  27.70   
59  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  27.80   
19  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  28.67   
18  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  29.51   
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  29.81   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  30.00   
17  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  30.11   
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  31.21   
10  16  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  32.33   
11  27  Damsgaard Maja  2003  FARUM  0372AP  25 m  36.88   
12  37  Rasmussen Emma Sahl  2004  FARUM  0472AD  25 m  37.25   
13  25  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  38.60   
14  33  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  40.01   
15  48  Jensen Sofia Hamborg  2002  FARUM  0206AZ  25 m  43.58   
16  46  Georgi Cecilie Daugaard  2004  FARUM  0426AM  25 m  44.70   
17  49  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  47.06   
18  42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m  48.91   
19  52  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  52.94   
20  55  Wilsborg Luna  2005  FARUM  0554AH  25 m  56.65   
21  43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m  57.52   
22  41  Winther Sophia  2001  FARUM  0194AP  25 m     
23  58  Møller Line Thode  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  24.41   
12  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  25.26   
22  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  25 m  25.36   
Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  26.46   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  30.81   
38  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  31.20   
30  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  33.58   
32  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  25 m  33.60   
35  Malmolin Jacob Velschow  2002  FARUM  0231AP  25 m  36.59   
10  36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m  37.03   
11  53  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  39.27   
12  50  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  40.92   
13  54  Sureshkumar Visagan  2002  FARUM  0269AP  25 m  46.69   
14  44  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  53.30   
15  47  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  54.11   
16  40  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m     
17  45  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM    25 m     
18  56  Christiansen Mathias M.  2002  FARUM    25 m     
19  51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  43.86  EXT 
 
Løb 37, 25m Streamline Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
57  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  15.50   
21  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  15.84   
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  16.25   
17  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  16.50   
19  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  16.59   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  16.74   
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  17.35   
59  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  17.61   
16  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  18.02   
10  18  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  18.40   
11  23  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  19.21   
12  31  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  21.44   
13  27  Damsgaard Maja  2003  FARUM  0372AP  25 m  24.94   
14  37  Rasmussen Emma Sahl  2004  FARUM  0472AD  25 m  26.68   
15  33  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  27.18   
16  29  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m  28.98   
17  25  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  30.00   
18  49  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  32.61   
19  46  Georgi Cecilie Daugaard  2004  FARUM  0426AM  25 m  35.97   
20  43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m  38.95   
21  26  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m     
22  41  Winther Sophia  2001  FARUM  0194AP  25 m     
23  42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m     
24  48  Jensen Sofia Hamborg  2002  FARUM  0206AZ  25 m     
25  52  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m     
26  55  Wilsborg Luna  2005  FARUM  0554AH  25 m     
27  58  Møller Line Thode  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 38, 25m Streamline Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  11.84   
15  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  12.00   
10  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  12.46   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  12.95   
13  Langhorn Sebastian  1998  FARUM  9801AA  25 m  12.98   
22  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  25 m  13.51   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  13.68   
20  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  14.10   
12  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  14.23   
10  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  14.75   
11  14  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  17.41   
12  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  17.49   
13  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  20.07   
14  38  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  20.98   
15  32  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  25 m  22.13   
16  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  23.43   
17  30  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  25.70   
18  24  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  28.69   
19  35  Malmolin Jacob Velschow  2002  FARUM  0231AP  25 m  29.65   
20  39  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  33.10   
21  50  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  36.33   
22  54  Sureshkumar Visagan  2002  FARUM  0269AP  25 m  42.31   
23  47  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  44.09   
24  44  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  50.21   
25  28  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m     
26  34  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m     
27  36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m     
28  40  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m     
29  45  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM    25 m     
30  51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m     
31  53  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m     
32  56  Christiansen Mathias M.  2002  FARUM    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  21 februar 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:10