Startliste Løb 1-46 Senior 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbanemesterskaber    Udskriftsdato  24 oktober 2013   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 oktober 2013         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.89 2013-08-07 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  25.68   
102  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  25 m  26.00   
316  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  25 m  26.15   
353  Beckmann Emilie  1997  TUNE  9778AG  25 m  26.23   
243  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  25 m  26.41   
29  Nielsen Maja  1996  TRITON B  9632AD  25 m  26.53   
86  Grundtvig Iben  1997  KVIK  9762AK  25 m  26.59   
342  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  26.82   
21  Hansen Megan Forslund  1997  TRITON B  9702AC  25 m  26.86   
10  239  Foldarskarð Astrid  1994  STT  9498AB  25 m  26.89   
11  199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  26.90   
12  80  Bartela Josephina  1994  KVIK  9496AJ  25 m  27.02   
13  153  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  25 m  27.05   
14  394  Fixdahl Anna  1997  HOVEDSTAD  9726AW  25 m  27.08   
15  67  Cantby Cæcilie Schade  1998  SLAGELSE  9844AH  25 m  27.22   
16  220  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  25 m  27.29   
17  88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  27.30   
18  396  Dehn Rikke  1999  HOVEDSTAD  9978AE  25 m  27.31   
19  323  Duijm Marianne  1993  LYNGBY  9316AL  25 m  27.39   
20  163  Grønlund Caroline  1993  HELSINGØR  9356AE  25 m  27.44   
21  81  Bender Daniella  1996  KVIK  9616AB  25 m  27.47   
22  192  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  25 m  27.54   
23  43  Bankowska Adriana Natalia  1997  FR.SUND  9738AY  25 m  27.66   
24  172  Andersen Kristina Delff  1997  KORSØR  9732AL  25 m  27.70   
25  50  Altoft Sofia  1998  HØRSHOLM  9878AF  25 m  27.71   
26  179  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  25 m  27.72   
27  148  Hansen Amalie  1995  GLADSAXE  9526AD  25 m  27.80   
28  362  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  27.82   
29  436  Karstensen Didde  1996  HERLUFSHOL  9654AO  25 m  27.84  EFT 
30  200  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  25 m  27.89   
31  213  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  25 m  28.01   
32  324  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  25 m  28.01   
33  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  28.12   
34  395  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  28.22   
35  174  Jensen Caroline Brostrup  1997  KORSØR  9732AB  25 m  28.23   
36  352  Barrett Kristine  1998  GREVE  9886AB  25 m  28.27   
37  12  Sørensen Karina  1995  RINGSTED  9514AI  25 m  28.28   
38  438  Petersen Ida  1998  HERLUFSHOL  9866AH  25 m  28.40  EFT 
39  348  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  28.43   
40  68  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  28.57   
41  320  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  25 m  28.61   
42  120  Corydon-Petersen Nina  1999  ROSKILDE  9922AQ  25 m  28.65   
43  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  28.66   
44  265  Delin Astrid  1999  KØGE  9954AE  25 m  28.70   
45  108  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  25 m  29.29   
46  370  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  29.29   
47  333  Halck Irene  1999  LYNGBY  9998AN  25 m  29.76   
48  35  Gotthard Amalie  1999  TÅRNBORG  9928AC  25 m  29.98   
49  162  Feldmann Camilla  1999  HELSINGØR  9972AH  25 m  30.46   
50  426  Blume Pernille  1994  ALLERØD  9498AC  25 m  24.81  SCR 
51  312  Rasmussen Kelly Riber  1994  LYNGBY  9472AL  25 m  25.34  SCR 
52  315  Bro Sarah  1996  LYNGBY  9686AE  25 m  26.09  SCR 
53  158  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  25 m  27.25  SCR 
54  421  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  25 m  27.31  SCR 
55  240  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  25 m  28.82  SCR 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
391  Westermann Magnus  1995  HERLEV  9541AA  25 m  22.25   
346  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  22.58   
384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  22.79   
389  Steenberg Thomas  1994  HERLEV  9403AE  25 m  23.33   
169  Vestergaard Lasse  1991  HELSINGØR  9133AG  25 m  23.35   
90  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  25 m  23.44   
189  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  25 m  23.50   
331  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  23.67   
75  Ovesen Sebastian  1994  SLAGELSE  9429AB  25 m  23.68   
10  340  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  23.93   
11  166  Nyeland Rasmus Ejby  1995  HELSINGØR  9561AD  25 m  23.99   
12  72  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  25 m  24.10   
13  215  Meier Søren  1994  HVIDOVRE  9491AG  25 m  24.19   
14  71  Hansen Simon  1997  SLAGELSE  9733AJ  25 m  24.28   
15  130  Fritzbøger Søren  1996  HILLERØD  9671AB  25 m  24.29   
16  54  Rahe Rasmus Birkelund  1994  HØRSHOLM  9443AO  25 m  24.31   
17  219  Svendsen Rasmus  1996  HVIDOVRE  9663AF  25 m  24.33   
18  344  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  24.36   
19  359  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  24.45   
20  Hansen Claus  1995  RINGSTED  9593AP  25 m  24.46   
21  106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  24.46   
22  252  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  25 m  24.54   
23  65  Willén Ulrik Peter  1995  SØLLERØD  9517AJ  25 m  24.57   
24  37  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  24.67   
25  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  24.70   
26  38  Jensen Jacob  1995  VORDINGB  9599AE  25 m  24.77   
27  131  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  25 m  24.84   
28  155  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  25 m  24.89   
29  435  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  25 m  24.97  EFT 
30  180  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  25 m  24.99   
31  93  Klingberg Emil  1987  KVIK  8705AB  25 m  25.01   
32  27  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  25.07   
33  121  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  25 m  25.08   
34  383  Jørgensen Lasse Kølle  1996  HERLEV  9697AB  25 m  25.16   
35  113  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  25 m  25.18   
36  310  Vang Sebastian  1991  NÆSTVED  9163AA  25 m  25.18   
37  97  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  25.22   
38  262  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  25 m  25.23   
39  139  Andersen Lasse Winther  1994  HOLBÆK  9465AF  25 m  25.28   
40  277  Warm Christian  1992  KØGE  9289AF  25 m  25.28   
41  242  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  25 m  25.36   
42  127  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  25.41   
43  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  25.46   
44  224  Dagidir Gøkhan  1995  VEST  9553AO  25 m  25.51   
45  226  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  25 m  25.51   
46  185  Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  25.58   
47  354  Jensen Victor Hardenberg  1997  TUNE  9741AE  25 m  25.63   
48  145  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  25 m  25.65   
49  168  Trebbien Mathias M.  1997  HELSINGØR  9781AS  25 m  25.70   
50  334  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  25.76   
51  308  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  25.79   
52  63  Simonsen Thor  1997  SØLLERØD  9743AL  25 m  25.84   
53  373  Brock Lasse Termark  1997  HERLEV  9717AB  25 m  25.92   
54  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  25 m  25.93   
55  137  Sejrskild Andreas Noer  1998  HILLERØD  9871AK  25 m  26.05   
56  195  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  25 m  26.15   
57  Hansen Alexander Piihl  1997  NAKSKOV  9705AK  25 m  26.63   
58  225  Hansen Niklas Beyer  1997  VEST  9707AF  25 m  26.69   
59  422  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  22.57  SCR 
60  419  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  22.79  SCR 
61  418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  22.99  SCR 
62  361  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  25 m  23.87  SCR 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.92 2011-12-09 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  26.99   
353  Beckmann Emilie  1997  TUNE  9778AG  25 m  27.23   
157  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  25 m  27.31   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  27.59   
239  Foldarskarð Astrid  1994  STT  9498AB  25 m  27.97   
397  Mikkelsen Amalie  1997  HOVEDSTAD  9728AA  25 m  28.04   
313  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  25 m  28.47   
323  Duijm Marianne  1993  LYNGBY  9316AL  25 m  28.79   
23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  28.97   
10  52  Dufour Camilla  1996  HØRSHOLM  9662AN  25 m  29.15   
11  192  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  25 m  29.23   
12  379  Jensen Cecilie F.  1998  HERLEV  9862AH  25 m  29.36   
13  352  Barrett Kristine  1998  GREVE  9886AB  25 m  29.41   
14  167  Reinstrup Nicoline  1998  HELSINGØR  9832AI  25 m  29.49   
15  31  Riget Louise G.  1995  TRITON B  9584AB  25 m  29.60   
16  88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  29.75   
17  220  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  25 m  29.77   
18  200  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  25 m  29.80   
19  172  Andersen Kristina Delff  1997  KORSØR  9732AL  25 m  29.98   
20  158  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  25 m  30.03   
21  67  Cantby Cæcilie Schade  1998  SLAGELSE  9844AH  25 m  30.15   
22  213  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  25 m  30.49   
23  16  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  30.61   
24  401  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  25 m  30.64   
25  144  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  25 m  30.65   
26  374  Christensen Cecilie  1997  HERLEV  9782AD  25 m  30.84   
27  336  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  25 m  30.86   
28  17  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  30.92   
29  356  Wissing-Thornberg Methea  1999  TUNE  9932BA  25 m  31.11   
30  162  Feldmann Camilla  1999  HELSINGØR  9972AH  25 m  31.34   
31  348  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  31.38   
32  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  31.42   
33  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  31.72   
34  179  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  25 m  31.72   
35  135  Pedersen Amanda Bundgaard  2000  HILLERØD  0088AQ  25 m  31.75   
36  36  Hansen Nana  2000  VORDINGB  0048AJ  25 m  32.12   
37  426  Blume Pernille  1994  ALLERØD  9498AC  25 m  27.31  SCR 
38  425  Sørensen Katrine Holm  1992  ESBJERG  9282AG  25 m  27.75  SCR 
39  57  Tang-Holbek Sara  2000  HØRSHOLM  0044AF  25 m  30.86  SCR 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
376  Dahl Søren  1993  HERLEV  9397AC  25 m  23.81   
390  Sørensen Jonas  1990  HERLEV  9023AA  25 m  24.39   
26  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  25 m  24.98   
385  Olesen Marcus  1995  HERLEV  9531AC  25 m  25.24   
249  Jensen Anders  1987  VI39  8709AA  25 m  25.34   
91  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  25.49   
388  Schmidt Julius Skaarup  1988  HERLEV  8871AA  25 m  25.61   
271  Merl Lars  1993  KØGE  9335AA  25 m  25.62   
166  Nyeland Rasmus Ejby  1995  HELSINGØR  9561AD  25 m  25.82   
10  206  Sagrista Joel Subirana  1993  BIRKERØD  9345AO  25 m  25.91   
11  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  25.92   
12  384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  25.93   
13  241  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  25 m  26.01   
14  130  Fritzbøger Søren  1996  HILLERØD  9671AB  25 m  26.03   
15  211  Bjerregaard Mark  1994  HVIDOVRE  9495AD  25 m  26.08   
16  Hansen Claus  1995  RINGSTED  9593AP  25 m  26.25   
17  37  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  26.26   
18  330  Vodstrup Jakob  1994  LYNGBY  9403AH  25 m  26.51   
19  34  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  25 m  26.55   
20  54  Rahe Rasmus Birkelund  1994  HØRSHOLM  9443AO  25 m  26.64   
21  139  Andersen Lasse Winther  1994  HOLBÆK  9465AF  25 m  26.66   
22  39  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  25 m  26.67   
23  27  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  26.78   
24  227  Læbel Julian Kressner  1992  VEST  9279AB  25 m  26.84   
25  207  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  25 m  27.32   
26  96  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  27.46   
27  113  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  25 m  27.48   
28  339  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  27.58   
29  85  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  25 m  28.05   
30  219  Svendsen Rasmus  1996  HVIDOVRE  9663AF  25 m  28.14   
31  360  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  28.18   
32  168  Trebbien Mathias M.  1997  HELSINGØR  9781AS  25 m  31.58   
33  419  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  24.25  SCR 
34  418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  24.51  SCR 
35  422  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  25.64  SCR 
36  149  Hesselberg Patrick  1991  GLADSAXE  9177AE  25 m  25.83  SCR 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
102  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  25 m  4:18.01   
393  Huss-Hansen Mathilde  1994  HOVEDSTAD  9488AF  25 m  4:18.05   
186  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  4:18.29   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  4:18.50   
314  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  25 m  4:21.82   
58  Thomsen Amalie Emma  1994  HØRSHOLM  9468AG  25 m  4:23.37   
431  Wael Emma  1993  SK-SYD  9374AL  25 m  4:23.60   
136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  4:25.70   
196  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  4:25.83   
10  88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  4:26.21   
11  338  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  4:26.73   
12  110  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  4:26.76   
13  201  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  4:27.53   
14  29  Nielsen Maja  1996  TRITON B  9632AD  25 m  4:28.27   
15  243  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  25 m  4:28.49   
16  318  Johansen Ditte  1994  LYNGBY  9452AH  25 m  4:29.40   
17  198  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  25 m  4:30.28   
18  204  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  4:30.78   
19  182  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  25 m  4:31.17   
20  151  Kjær Line  1996  GLADSAXE  9648AS  25 m  4:31.61   
21  174  Jensen Caroline Brostrup  1997  KORSØR  9732AB  25 m  4:34.07   
22  316  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  25 m  4:35.46   
23  152  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  25 m  4:35.69   
24  427  Hansen Camilla  1995  SK-SYD  9592AD  25 m  4:35.92   
25  324  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  25 m  4:38.53   
26  362  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  4:40.51   
27  188  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  25 m  4:40.57   
28  320  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  25 m  4:40.67   
29  253  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  25 m  4:41.53   
30  363  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  25 m  4:41.71   
31  47  Wolsted Isabella  1998  FR.SUND  9862AL  25 m  4:42.39   
32  321  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  4:43.66   
33  140  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  25 m  4:43.79   
34  355  Knoth Cayanne Kjær  1999  TUNE  9972AG  25 m  4:44.50   
35  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  4:45.70   
36  332  Christjansen Mathilde  1999  LYNGBY  9964AU  25 m  4:46.25   
37  112  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  4:46.29   
38  147  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  25 m  4:46.59   
39  118  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  4:49.74   
40  268  Hansen Emma  1999  KØGE  9954AA  25 m  4:50.38   
41  35  Gotthard Amalie  1999  TÅRNBORG  9928AC  25 m  4:50.47   
42  350  Irgang-Dahlin Amalie  1999  ISHØJ  9914AJ  25 m  4:51.30   
43  94  Kornbek Sofie  2000  KVIK  0084AD  25 m  4:52.42   
44  410  Delani Louise  1984  HOVEDSTAD  8414AA  25 m  4:33.48  SCR 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
420  Joensen Pál  1990  AALBORG  9055AC  25 m  3:42.23   
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  3:49.11   
106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  3:55.68   
381  Johansen Mikkel  1994  HERLEV  9473AB  25 m  3:56.17   
251  Mariegaard Frederik A.  1994  STT  9433AI  25 m  4:00.22   
209  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  4:01.07   
97  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  4:01.71   
247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  4:02.57   
91  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  4:02.68   
10  430  Saugmann Jens  1996  SK-SYD  9625AK  25 m  4:04.57   
11  89  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  25 m  4:06.60   
12  Nielsen Martin  1996  NAKSKOV  9653AB  25 m  4:06.80   
13  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  4:06.91   
14  387  Røssel Christian  1995  HERLEV  9525AN  25 m  4:07.25   
15  119  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  25 m  4:07.84   
16  263  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  4:07.87   
17  165  Mundt Alexander  1994  HELSINGØR  9477AC  25 m  4:08.06   
18  184  Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  25 m  4:08.12   
19  205  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  4:08.77   
20  238  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  25 m  4:11.11   
21  39  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  25 m  4:11.74   
22  180  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  25 m  4:12.68   
23  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  4:13.39   
24  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  4:14.10   
25  71  Hansen Simon  1997  SLAGELSE  9733AJ  25 m  4:14.28   
26  Edvardsen Tobias  1995  NAKSKOV  9581AA  25 m  4:15.28   
27  270  Lundgren Magnus  1996  KØGE  9645AO  25 m  4:16.79   
28  331  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  4:18.18   
29  358  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  4:19.17   
30  231  Nielsen Martin  1997  VEST  9761AK  25 m  4:19.43   
31  96  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  4:19.62   
32  146  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  25 m  4:19.93   
33  101  Pedersen Jon Riedel  1998  KVIK  9821AG  25 m  4:20.32   
34  64  Smidt Oliver Berggren  1997  SØLLERØD  9711AM  25 m  4:20.85   
35  143  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  25 m  4:20.98   
36  141  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  4:22.67   
37  109  Bjørner Christoffer  1997  GENTOFTE  9749AA  25 m  4:23.44   
38  115  Karantininis Antonios  1997  GENTOFTE  9761AH  25 m  4:24.68   
39  360  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  4:24.97   
40  73  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  25 m  4:26.56   
 
Løb 7, 400m Medley Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
421  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  25 m  4:39.23   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  4:48.50   
98  Nissen Hannah Strunge  1997  KVIK  9754AD  25 m  4:53.22   
196  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  4:54.83   
379  Jensen Cecilie F.  1998  HERLEV  9862AH  25 m  4:57.57   
178  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  4:57.72   
313  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  25 m  4:59.48   
368  Abdulkadir Yasmin Saud  1994  HERLEV  9476AE  25 m  4:59.79   
191  Riisberg Nicoline M.  1997  ALLERØD  9794AD  25 m  5:00.44   
10  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  5:06.60   
11  69  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  25 m  5:06.89   
12  194  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  25 m  5:07.32   
13  396  Dehn Rikke  1999  HOVEDSTAD  9978AE  25 m  5:08.20   
14  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  5:10.68   
15  136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  5:10.83   
16  60  Cour Emma La  1999  SØLLERØD  9932AQ  25 m  5:12.50   
17  351  Olsen Eva  2000  ISHØJ  0094AM  25 m  5:12.67   
18  150  Jensen Iben Helstrup  1996  GLADSAXE  9674AA  25 m  5:14.10   
19  30  Puggaard Anna  1996  TRITON B  9606AB  25 m  5:14.53   
20  125  Adolfsen Cecilie Forsberg  1998  HILLERØD  9856AI  25 m  5:15.80   
21  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  5:17.04   
22  116  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  25 m  5:17.58   
23  45  Eriksen Christina F.  1999  FR.SUND  9968AL  25 m  5:19.88   
24  140  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  25 m  5:20.41   
25  322  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  25 m  5:22.33   
26  56  Schulze Thea  1998  HØRSHOLM  9896AF  25 m  5:22.35   
27  401  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  25 m  5:23.09   
28  246  Pedersen Josefine  1999  MK 31  9928AB  25 m  5:26.89   
29  117  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  25 m  5:27.61   
30  46  Schmidt Sofie  1998  FR.SUND  9872AG  25 m  5:28.41   
31  335  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  25 m  5:28.96   
32  237  Christensen Laura  1999  MK 31  9914AH  25 m  5:33.19   
33  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  5:34.11   
34  399  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  5:34.69   
35  216  Olsen Julie Brosbøl  1999  HVIDOVRE  9962AB  25 m  5:37.43   
36  333  Halck Irene  1999  LYNGBY  9998AN  25 m  5:38.08   
37  424  Pedersen Rikke Møller  1989  HERNING  8996AB  25 m  4:50.56  SCR 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  4:16.05   
369  Austmann Mikkel  1991  HERLEV  9163AD  25 m  4:25.76  EFT 
429  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  25 m  4:33.65   
183  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  25 m  4:34.00   
341  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  4:34.34   
28  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  25 m  4:34.60   
92  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  4:36.54   
95  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  4:37.05   
330  Vodstrup Jakob  1994  LYNGBY  9403AH  25 m  4:38.14   
10  377  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  HERLEV  9651AA  25 m  4:41.95   
11  Hansen Mads  1995  NAKSKOV  9539AK  25 m  4:44.55   
12  154  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  25 m  4:45.87   
13  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  25 m  4:46.56   
14  261  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  4:47.15   
15  195  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  25 m  4:50.20   
16  415  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  25 m  4:56.08   
17  61  Jørgensen Gustav H.  1997  SØLLERØD  9721AQ  25 m  5:02.22   
18  407  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  25 m  5:03.74   
19  128  Engdal Thomas  1998  HILLERØD  9849AQ  25 m  5:05.54   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.96 2013-10-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
157  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  25 m  28.05   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  28.84   
23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  29.09   
368  Abdulkadir Yasmin Saud  1994  HERLEV  9476AE  25 m  29.44   
81  Bender Daniella  1996  KVIK  9616AB  25 m  29.55   
382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  29.64   
98  Nissen Hannah Strunge  1997  KVIK  9754AD  25 m  29.65   
375  Christensen Michelle Icka  1995  HERLEV  9594AK  25 m  29.80   
321  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  29.83   
10  201  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  29.86   
11  18  Edill Christina Hvid  1995  TRITON B  9546AC  25 m  30.15   
12  163  Grønlund Caroline  1993  HELSINGØR  9356AE  25 m  30.22   
13  342  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  30.33   
14  112  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  30.44   
15  353  Beckmann Emilie  1997  TUNE  9778AG  25 m  30.50   
16  178  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  30.66   
17  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  30.81   
18  372  Brahtz Katrine  1995  HERLEV  9518AG  25 m  30.90   
19  217  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  25 m  30.99   
20  319  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  25 m  31.21   
21  17  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  31.39   
22  160  Øhrstrøm Caroline  1995  GLADSAXE  9598AG  25 m  31.47   
23  370  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  31.48   
24  374  Christensen Cecilie  1997  HERLEV  9782AD  25 m  31.66   
25  125  Adolfsen Cecilie Forsberg  1998  HILLERØD  9856AI  25 m  31.67   
26  244  Mariner Sarah  1998  MK 31  9882AI  25 m  31.69   
27  323  Duijm Marianne  1993  LYNGBY  9316AL  25 m  31.72   
28  248  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  25 m  31.78   
29  352  Barrett Kristine  1998  GREVE  9886AB  25 m  31.85   
30  386  Pedersen Christine  1993  HERLEV  9308AG  25 m  31.85   
31  53  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  31.87   
32  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  31.92   
33  191  Riisberg Nicoline M.  1997  ALLERØD  9794AD  25 m  32.01   
34  68  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  32.09   
35  250  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  25 m  32.22   
36  399  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  32.22   
37  347  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  32.27   
38  12  Sørensen Karina  1995  RINGSTED  9514AI  25 m  32.29   
39  437  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  25 m  32.75  EFT 
40  232  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  32.86   
41  411  Hansen Laura Rimmer  1998  HOVEDSTAD  9858AK  25 m  32.86   
42  24  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  25 m  32.91   
43  19  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  25 m  32.98   
44  233  Sjøgren Xenia Bonnén  1997  VEST  9764AE  25 m  33.05   
45  55  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  25 m  33.07   
46  118  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  33.17   
47  82  Brophy Emily  1999  KVIK  9962AQ  25 m  33.18   
48  153  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  25 m  33.41   
49  135  Pedersen Amanda Bundgaard  2000  HILLERØD  0088AQ  25 m  34.10   
50  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  34.27   
51  343  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  35.15   
52  315  Bro Sarah  1996  LYNGBY  9686AE  25 m  29.60  SCR 
53  44  Bjerre Signe  1998  FR.SUND  9854AB  25 m  32.95  SCR 
54  240  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  25 m  33.28  SCR 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Andreas Schiellerup (1993) 24.35 2011-12-09 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
169  Vestergaard Lasse  1991  HELSINGØR  9133AG  25 m  25.15   
249  Jensen Anders  1987  VI39  8709AA  25 m  25.33   
75  Ovesen Sebastian  1994  SLAGELSE  9429AB  25 m  26.11   
384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  26.13   
340  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  26.16   
Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  26.20   
262  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  25 m  26.51   
247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  26.68   
310  Vang Sebastian  1991  NÆSTVED  9163AA  25 m  27.01   
10  385  Olesen Marcus  1995  HERLEV  9531AC  25 m  27.10   
11  406  Petersen Morten Børre  1996  HOVEDSTAD  9639AD  25 m  27.21   
12  54  Rahe Rasmus Birkelund  1994  HØRSHOLM  9443AO  25 m  27.27   
13  85  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  25 m  27.58   
14  95  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  27.59   
15  166  Nyeland Rasmus Ejby  1995  HELSINGØR  9561AD  25 m  27.66   
16  383  Jørgensen Lasse Kølle  1996  HERLEV  9697AB  25 m  27.69   
17  358  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  28.58   
18  145  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  25 m  28.75   
19  138  Weibel Frederik  1999  HILLERØD  9943AM  25 m  29.21   
20  190  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  25 m  29.33   
21  334  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  29.50   
22  435  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  25 m  29.62  EFT 
23  261  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  29.63   
24  113  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  25 m  30.83   
25  100  Palm-Henriksen Gustav  1997  KVIK  9741AC  25 m  31.11   
26  419  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  24.49  SCR 
27  418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  27.17  SCR 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.00 2012-12-13 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
80  Bartela Josephina  1994  KVIK  9496AJ  25 m  31.43   
378  Holten Cecilie  1996  HERLEV  9608AF  25 m  32.79   
30  Puggaard Anna  1996  TRITON B  9606AB  25 m  32.84   
250  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  25 m  33.10   
111  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  25 m  33.12   
246  Pedersen Josefine  1999  MK 31  9928AB  25 m  33.48   
395  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  33.64   
197  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  33.79   
31  Riget Louise G.  1995  TRITON B  9584AB  25 m  33.81   
10  133  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  25 m  33.99   
11  400  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  25 m  34.01   
12  10  Magnusdottir Freydis  1995  RINGSTED  9582AY  25 m  34.02   
13  56  Schulze Thea  1998  HØRSHOLM  9896AF  25 m  34.15   
14  129  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  25 m  34.23   
15  11  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  25 m  34.49   
16  234  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  34.79   
17  134  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  25 m  34.83   
18  69  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  25 m  34.88   
19  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  34.96   
20  322  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  25 m  35.00   
21  132  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  25 m  35.05   
22  402  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  25 m  35.16   
23  228  Marker-Pedersen Nikoline  1996  VEST  9686AC  25 m  35.19   
24  116  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  25 m  35.40   
25  108  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  25 m  35.52   
26  265  Delin Astrid  1999  KØGE  9954AE  25 m  35.74   
27  117  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  25 m  36.10   
28  66  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  25 m  36.14   
29  352  Barrett Kristine  1998  GREVE  9886AB  25 m  36.18   
30  24  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  25 m  36.32   
31  51  Berry Tania  1998  HØRSHOLM  9832AX  25 m  36.32   
32  210  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  25 m  37.00   
33  156  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  25 m  37.12   
34  164  Lyngfeldt Elisabeth  1999  HELSINGØR  9968AG  25 m  37.53   
35  53  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  37.79   
36  33  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  37.87   
37  424  Pedersen Rikke Møller  1989  HERNING  8996AB  25 m  30.00  SCR 
38  312  Rasmussen Kelly Riber  1994  LYNGBY  9472AL  25 m  30.92  SCR 
39  57  Tang-Holbek Sara  2000  HØRSHOLM  0044AF  25 m  37.07  SCR 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
126  Andersen Mathias  1991  HILLERØD  9163AF  25 m  27.52   
345  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  27.63   
93  Klingberg Emil  1987  KVIK  8705AB  25 m  27.80   
90  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  25 m  27.90   
271  Merl Lars  1993  KØGE  9335AA  25 m  28.25   
263  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  28.87   
388  Schmidt Julius Skaarup  1988  HERLEV  8871AA  25 m  29.30   
229  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  29.36   
344  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  29.75   
10  277  Warm Christian  1992  KØGE  9289AF  25 m  29.80   
11  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  29.89   
12  371  Brændholt Mathias  1996  HERLEV  9683AN  25 m  29.96   
13  159  Westh Simon  1990  GLADSAXE  9069AC  25 m  30.57   
14  245  Norup Esben  1996  MK 31  9653AR  25 m  30.91   
15  254  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  25 m  31.04   
16  180  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  25 m  31.14   
17  241  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  25 m  31.46   
18  242  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  25 m  31.47   
19  308  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  31.71   
20  92  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  31.87   
21  127  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  31.91   
22  309  Jensen Kristian  1994  NÆSTVED  9499AJ  25 m  32.02   
23  73  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  25 m  32.05   
24  187  Jensen Anders Aaboe  1997  ALLERØD  9779AB  25 m  32.07   
25  105  Skalbo Rasmus Gutfelt  1998  KVIK  9809AM  25 m  32.09   
26  142  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  32.77   
27  235  Wilquin Mathias  1998  VEST  9873AH  25 m  35.91   
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
78  Kvik Piger  1900  KVIK    25 m  8:12.00   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  8:20.00   
392  Hovedstad Damer 1  1994  HOVEDSTAD    25 m  8:29.00   
311  Lyngby Damer 1  LYNGBY    25 m  8:31.00   
176  Sigma Junior  1998  SIGMA    25 m  8:36.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  8:36.00   
170  Stv D  1995  STV    25 m  8:45.60   
13  Triton Damer  1995  TRITON B    25 m  8:45.79   
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  8:50.00   
10  317  Lyngby Damer 2  LYNGBY    25 m  8:53.00   
11  122  Hils Damer 1  HILLERØD    25 m  8:59.37   
12  325  Lyngby Damer 3  LYNGBY    25 m  9:10.00   
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
77  Kvik Drenge  1900  KVIK    25 m  7:32.00   
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  7:32.00   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  7:40.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  7:49.00   
171  Stv H  1995  STV    25 m  7:49.90   
175  Sigma Junior  1996  SIGMA    25 m  7:50.00   
366  Herlev 2  1993  HERLEV    25 m  7:50.00   
123  Hils Herrer  HILLERØD    25 m  8:11.26   
257  Ksk Junior Drenge 1  1996  KØGE    25 m  8:20.79   
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
425  Sørensen Katrine Holm  1992  ESBJERG  9282AG  25 m  1:58.94   
382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  1:59.72   
272  Munkholm Christina  1996  KØGE  9672AB  25 m  1:59.80   
102  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  25 m  2:00.68   
393  Huss-Hansen Mathilde  1994  HOVEDSTAD  9488AF  25 m  2:02.42   
421  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  25 m  2:02.49   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  2:02.66   
186  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  2:02.72   
88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  2:03.38   
10  29  Nielsen Maja  1996  TRITON B  9632AD  25 m  2:04.01   
11  21  Hansen Megan Forslund  1997  TRITON B  9702AC  25 m  2:04.05   
12  315  Bro Sarah  1996  LYNGBY  9686AE  25 m  2:04.24   
13  314  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  25 m  2:04.87   
14  243  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  25 m  2:04.96   
15  110  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  2:05.20   
16  431  Wael Emma  1993  SK-SYD  9374AL  25 m  2:06.91   
17  396  Dehn Rikke  1999  HOVEDSTAD  9978AE  25 m  2:08.09   
18  316  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  25 m  2:08.10   
19  318  Johansen Ditte  1994  LYNGBY  9452AH  25 m  2:08.56   
20  174  Jensen Caroline Brostrup  1997  KORSØR  9732AB  25 m  2:08.74   
21  204  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  2:08.75   
22  136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  2:08.96   
23  278  Wielsøe Sabrina  1990  KØGE  9022AG  25 m  2:09.27   
24  338  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  2:09.43   
25  58  Thomsen Amalie Emma  1994  HØRSHOLM  9468AG  25 m  2:09.47   
26  148  Hansen Amalie  1995  GLADSAXE  9526AD  25 m  2:09.68   
27  201  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  2:09.75   
28  362  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  2:10.42   
29  198  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  25 m  2:10.46   
30  379  Jensen Cecilie F.  1998  HERLEV  9862AH  25 m  2:11.08   
31  320  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  25 m  2:12.55   
32  417  Zaggai Matilde  1998  HOVEDSTAD  9862AF  25 m  2:12.72   
33  427  Hansen Camilla  1995  SK-SYD  9592AD  25 m  2:12.86   
34  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  2:13.05   
35  253  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  25 m  2:13.05   
36  140  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  25 m  2:13.52   
37  68  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  2:13.64   
38  355  Knoth Cayanne Kjær  1999  TUNE  9972AG  25 m  2:14.00   
39  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  2:14.17   
40  179  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  25 m  2:14.26   
41  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:14.82   
42  188  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  25 m  2:15.31   
43  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  2:15.48   
44  118  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  2:16.22   
45  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  2:16.79   
46  356  Wissing-Thornberg Methea  1999  TUNE  9932BA  25 m  2:16.86   
47  47  Wolsted Isabella  1998  FR.SUND  9862AL  25 m  2:16.91   
48  112  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  2:17.36   
49  50  Altoft Sofia  1998  HØRSHOLM  9878AF  25 m  2:17.59   
50  55  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  25 m  2:17.83   
51  332  Christjansen Mathilde  1999  LYNGBY  9964AU  25 m  2:18.02   
52  268  Hansen Emma  1999  KØGE  9954AA  25 m  2:18.64   
53  412  Hvid Katrine  1998  HOVEDSTAD  9882AH  25 m  2:19.67   
54  120  Corydon-Petersen Nina  1999  ROSKILDE  9922AQ  25 m  2:21.78   
55  333  Halck Irene  1999  LYNGBY  9998AN  25 m  2:24.33   
56  240  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  25 m  2:17.00  SCR 
 
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
422  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  1:45.56   
418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  1:47.18   
391  Westermann Magnus  1995  HERLEV  9541AA  25 m  1:47.21   
376  Dahl Søren  1993  HERLEV  9397AC  25 m  1:47.67   
420  Joensen Pál  1990  AALBORG  9055AC  25 m  1:48.12   
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  1:49.34   
381  Johansen Mikkel  1994  HERLEV  9473AB  25 m  1:49.76   
389  Steenberg Thomas  1994  HERLEV  9403AE  25 m  1:49.94   
75  Ovesen Sebastian  1994  SLAGELSE  9429AB  25 m  1:50.30   
10  361  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  25 m  1:51.47   
11  251  Mariegaard Frederik A.  1994  STT  9433AI  25 m  1:51.67   
12  203  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  1:52.02   
13  106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  1:52.73   
14  65  Willén Ulrik Peter  1995  SØLLERØD  9517AJ  25 m  1:54.18   
15  209  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  1:54.79   
16  Nielsen Martin  1996  NAKSKOV  9653AB  25 m  1:55.30   
17  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  1:55.61   
18  165  Mundt Alexander  1994  HELSINGØR  9477AC  25 m  1:56.39   
19  331  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  1:56.52   
20  247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  1:56.82   
21  39  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  25 m  1:56.92   
22  185  Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  1:57.25   
23  95  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  1:57.38   
24  119  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  25 m  1:57.40   
25  180  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  25 m  1:57.53   
26  387  Røssel Christian  1995  HERLEV  9525AN  25 m  1:57.55   
27  71  Hansen Simon  1997  SLAGELSE  9733AJ  25 m  1:58.16   
28  131  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  25 m  1:58.49   
29  27  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  1:58.59   
30  261  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  1:58.63   
31  359  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  1:58.80   
32  184  Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  25 m  1:58.95   
33  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  1:59.05   
34  63  Simonsen Thor  1997  SØLLERØD  9743AL  25 m  1:59.95   
35  Edvardsen Tobias  1995  NAKSKOV  9581AA  25 m  2:00.40   
36  380  Johansen Chris  1996  HERLEV  9651AB  25 m  2:00.42   
37  358  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  2:00.63   
38  430  Saugmann Jens  1996  SK-SYD  9625AK  25 m  2:00.68   
39  89  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  25 m  2:00.72   
40  224  Dagidir Gøkhan  1995  VEST  9553AO  25 m  2:00.79   
41  238  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  25 m  2:00.91   
42  252  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  25 m  2:01.13   
43  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  2:01.32   
44  187  Jensen Anders Aaboe  1997  ALLERØD  9779AB  25 m  2:01.58   
45  435  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  25 m  2:01.83  EFT 
46  377  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  HERLEV  9651AA  25 m  2:02.08   
47  96  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  2:02.72   
48  101  Pedersen Jon Riedel  1998  KVIK  9821AG  25 m  2:02.97   
49  231  Nielsen Martin  1997  VEST  9761AK  25 m  2:03.06   
50  143  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  25 m  2:03.52   
51  260  Andersen Martin Bruun  1998  KØGE  9883AO  25 m  2:04.29   
52  141  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  2:04.67   
53  354  Jensen Victor Hardenberg  1997  TUNE  9741AE  25 m  2:04.97   
54  109  Bjørner Christoffer  1997  GENTOFTE  9749AA  25 m  2:04.99   
55  100  Palm-Henriksen Gustav  1997  KVIK  9741AC  25 m  2:06.37   
56  269  Jensen Mikkel Holm  1997  KØGE  9775AB  25 m  2:07.94   
57  61  Jørgensen Gustav H.  1997  SØLLERØD  9721AQ  25 m  2:08.04   
58  193  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  25 m  2:09.36   
59  275  Svenstrup Kristian  1998  KØGE  9899AA  25 m  2:10.94   
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.05 2012-12-15 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
424  Pedersen Rikke Møller  1989  HERNING  8996AB  25 m  1:03.74   
312  Rasmussen Kelly Riber  1994  LYNGBY  9472AL  25 m  1:07.39   
250  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  25 m  1:11.46   
197  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  1:11.91   
111  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  25 m  1:11.93   
378  Holten Cecilie  1996  HERLEV  9608AF  25 m  1:12.04   
246  Pedersen Josefine  1999  MK 31  9928AB  25 m  1:12.25   
30  Puggaard Anna  1996  TRITON B  9606AB  25 m  1:12.47   
129  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  25 m  1:13.31   
10  133  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  25 m  1:13.64   
11  395  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  1:13.75   
12  400  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  25 m  1:13.96   
13  10  Magnusdottir Freydis  1995  RINGSTED  9582AY  25 m  1:14.09   
14  11  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  25 m  1:14.19   
15  70  Hansen Maria Tanderup  1998  SLAGELSE  9836AJ  25 m  1:14.25   
16  56  Schulze Thea  1998  HØRSHOLM  9896AF  25 m  1:14.29   
17  265  Delin Astrid  1999  KØGE  9954AE  25 m  1:14.45   
18  228  Marker-Pedersen Nikoline  1996  VEST  9686AC  25 m  1:14.87   
19  134  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  25 m  1:15.02   
20  264  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  25 m  1:15.24   
21  132  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  25 m  1:15.27   
22  402  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  25 m  1:15.30   
23  31  Riget Louise G.  1995  TRITON B  9584AB  25 m  1:15.41   
24  116  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  25 m  1:15.98   
25  322  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  25 m  1:16.59   
26  74  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  25 m  1:16.65   
27  136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  1:16.75   
28  210  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  25 m  1:16.83   
29  108  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  25 m  1:16.87   
30  234  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  1:16.90   
31  117  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  25 m  1:17.53   
32  51  Berry Tania  1998  HØRSHOLM  9832AX  25 m  1:17.79   
33  24  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  25 m  1:17.93   
34  84  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  25 m  1:18.81   
35  19  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  25 m  1:18.85   
36  164  Lyngfeldt Elisabeth  1999  HELSINGØR  9968AG  25 m  1:19.13   
37  66  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  25 m  1:21.29   
38  33  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  1:21.53   
39  57  Tang-Holbek Sara  2000  HØRSHOLM  0044AF  25 m  1:17.87  SCR 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
345  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  1:00.15   
93  Klingberg Emil  1987  KVIK  8705AB  25 m  1:00.70   
90  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  25 m  1:02.27   
263  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  1:02.29   
388  Schmidt Julius Skaarup  1988  HERLEV  8871AA  25 m  1:03.23   
390  Sørensen Jonas  1990  HERLEV  9023AA  25 m  1:03.30   
126  Andersen Mathias  1991  HILLERØD  9163AF  25 m  1:03.49   
271  Merl Lars  1993  KØGE  9335AA  25 m  1:03.67   
371  Brændholt Mathias  1996  HERLEV  9683AN  25 m  1:03.88   
10  229  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  1:04.08   
11  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  1:04.37   
12  414  Mathiesen Martin  1994  HOVEDSTAD  9439AE  25 m  1:05.07   
13  92  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  1:05.79   
14  328  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  25 m  1:05.88   
15  183  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  25 m  1:05.91   
16  277  Warm Christian  1992  KØGE  9289AF  25 m  1:06.02   
17  344  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  1:06.40   
18  241  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  25 m  1:07.05   
19  Hansen Mads  1995  NAKSKOV  9539AK  25 m  1:07.68   
20  121  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  25 m  1:08.66   
21  224  Dagidir Gøkhan  1995  VEST  9553AO  25 m  1:08.73   
22  59  Christensen Patrick  1985  SØLLERØD  8583AB  25 m  1:09.05   
23  309  Jensen Kristian  1994  NÆSTVED  9499AJ  25 m  1:09.05   
24  242  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  25 m  1:09.12   
25  223  Dagidir Burak  1995  VEST  9563AO  25 m  1:09.29   
26  245  Norup Esben  1996  MK 31  9653AR  25 m  1:09.30   
27  308  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  1:09.71   
28  73  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  25 m  1:09.79   
29  105  Skalbo Rasmus Gutfelt  1998  KVIK  9809AM  25 m  1:09.93   
30  127  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  1:10.80   
31  142  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  1:10.88   
32  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  1:10.95   
33  235  Wilquin Mathias  1998  VEST  9873AH  25 m  1:11.09   
34  225  Hansen Niklas Beyer  1997  VEST  9707AF  25 m  1:11.23   
35  254  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  25 m  1:11.63   
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
425  Sørensen Katrine Holm  1992  ESBJERG  9282AG  25 m  2:09.70   
272  Munkholm Christina  1996  KØGE  9672AB  25 m  2:11.82   
313  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  25 m  2:14.60   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  2:18.99   
393  Huss-Hansen Mathilde  1994  HOVEDSTAD  9488AF  25 m  2:20.36   
192  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  25 m  2:21.56   
60  Cour Emma La  1999  SØLLERØD  9932AQ  25 m  2:22.51   
52  Dufour Camilla  1996  HØRSHOLM  9662AN  25 m  2:22.53   
351  Olsen Eva  2000  ISHØJ  0094AM  25 m  2:22.89   
10  379  Jensen Cecilie F.  1998  HERLEV  9862AH  25 m  2:23.08   
11  278  Wielsøe Sabrina  1990  KØGE  9022AG  25 m  2:23.30   
12  86  Grundtvig Iben  1997  KVIK  9762AK  25 m  2:23.84   
13  352  Barrett Kristine  1998  GREVE  9886AB  25 m  2:23.94   
14  397  Mikkelsen Amalie  1997  HOVEDSTAD  9728AA  25 m  2:24.18   
15  194  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  25 m  2:25.62   
16  382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  2:26.16   
17  319  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  25 m  2:27.30   
18  150  Jensen Iben Helstrup  1996  GLADSAXE  9674AA  25 m  2:28.32   
19  196  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  2:28.86   
20  99  Olsen Maria  2000  KVIK  0044AD  25 m  2:31.69  EFT 
21  84  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  25 m  2:32.40   
22  140  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  25 m  2:33.98   
23  144  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  25 m  2:34.27   
24  412  Hvid Katrine  1998  HOVEDSTAD  9882AH  25 m  2:35.67   
25  335  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  25 m  2:35.85   
26  200  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  25 m  2:36.25   
27  401  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  25 m  2:37.30   
28  356  Wissing-Thornberg Methea  1999  TUNE  9932BA  25 m  2:37.49   
29  216  Olsen Julie Brosbøl  1999  HVIDOVRE  9962AB  25 m  2:38.50   
30  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:38.81   
31  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  2:39.05   
32  267  Gürtler Yazmin B.  2000  KØGE  0094AB  25 m  2:43.39   
33  36  Hansen Nana  2000  VORDINGB  0048AJ  25 m  2:43.43   
34  45  Eriksen Christina F.  1999  FR.SUND  9968AL  25 m  2:44.83   
35  173  Carr Johanne  1999  KORSØR  9992AA  25 m  2:45.97   
36  336  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  25 m  2:46.08   
37  230  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  2:46.30   
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:53.37 2013-04-07 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
390  Sørensen Jonas  1990  HERLEV  9023AA  25 m  1:58.52   
91  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  2:02.46   
387  Røssel Christian  1995  HERLEV  9525AN  25 m  2:05.18   
26  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  25 m  2:05.54   
97  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  2:05.79   
429  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  25 m  2:05.83   
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  2:06.04   
330  Vodstrup Jakob  1994  LYNGBY  9403AH  25 m  2:06.44   
211  Bjerregaard Mark  1994  HVIDOVRE  9495AD  25 m  2:06.64   
10  37  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  2:06.84   
11  27  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  2:09.53   
12  331  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  2:12.01   
13  92  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  2:13.71   
14  276  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  25 m  2:14.03   
15  428  Müller Emil  1995  SK-SYD  9555AB  25 m  2:14.90   
16  227  Læbel Julian Kressner  1992  VEST  9279AB  25 m  2:15.46   
17  96  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  2:15.87   
18  206  Sagrista Joel Subirana  1993  BIRKERØD  9345AO  25 m  2:16.54   
19  207  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  25 m  2:16.74   
20  109  Bjørner Christoffer  1997  GENTOFTE  9749AA  25 m  2:17.29   
21  Hansen Claus  1995  RINGSTED  9593AP  25 m  2:17.50   
22  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  2:17.73   
23  238  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  25 m  2:19.12   
24  195  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  25 m  2:20.85   
25  408  Bertelsen Kasper Leisted  1997  HOVEDSTAD  9703AM  25 m  2:21.70   
26  61  Jørgensen Gustav H.  1997  SØLLERØD  9721AQ  25 m  2:21.86   
27  415  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  25 m  2:23.32   
28  76  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  25 m  2:24.51   
29  360  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  2:24.80   
30  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  25 m  2:25.60   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 56.73 2012-12-14 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
315  Bro Sarah  1996  LYNGBY  9686AE  25 m  1:01.53   
368  Abdulkadir Yasmin Saud  1994  HERLEV  9476AE  25 m  1:01.53   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  1:01.54   
353  Beckmann Emilie  1997  TUNE  9778AG  25 m  1:01.92   
23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  1:02.20   
98  Nissen Hannah Strunge  1997  KVIK  9754AD  25 m  1:02.91   
375  Christensen Michelle Icka  1995  HERLEV  9594AK  25 m  1:03.48   
81  Bender Daniella  1996  KVIK  9616AB  25 m  1:04.07   
18  Edill Christina Hvid  1995  TRITON B  9546AC  25 m  1:04.13   
10  321  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  1:04.45   
11  342  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  1:04.50   
12  112  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  1:04.69   
13  201  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  1:04.88   
14  163  Grønlund Caroline  1993  HELSINGØR  9356AE  25 m  1:05.57   
15  17  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  1:05.65   
16  372  Brahtz Katrine  1995  HERLEV  9518AG  25 m  1:06.15   
17  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  1:06.19   
18  370  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  1:06.25   
19  178  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  1:06.38   
20  191  Riisberg Nicoline M.  1997  ALLERØD  9794AD  25 m  1:06.97   
21  217  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  25 m  1:07.10   
22  244  Mariner Sarah  1998  MK 31  9882AI  25 m  1:07.15   
23  102  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  25 m  1:07.34   
24  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  1:08.09   
25  273  Samuel Caroline  2000  KØGE  0064AF  25 m  1:08.24   
26  248  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  25 m  1:08.55   
27  68  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  1:08.63   
28  125  Adolfsen Cecilie Forsberg  1998  HILLERØD  9856AI  25 m  1:08.63   
29  437  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  25 m  1:08.81  EFT 
30  82  Brophy Emily  1999  KVIK  9962AQ  25 m  1:08.87   
31  24  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  25 m  1:09.14   
32  53  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  1:09.48   
33  351  Olsen Eva  2000  ISHØJ  0094AM  25 m  1:09.94   
34  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  1:09.99   
35  232  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  1:10.07   
36  347  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  1:10.21   
37  118  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  1:10.30   
38  116  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  25 m  1:10.49   
39  399  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  1:10.58   
40  74  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  25 m  1:11.49   
41  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  1:11.72   
42  343  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:11.87   
43  268  Hansen Emma  1999  KØGE  9954AA  25 m  1:12.15   
44  218  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  25 m  1:13.20   
45  66  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  25 m  1:13.90   
46  240  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  25 m  1:11.94  SCR 
47  44  Bjerre Signe  1998  FR.SUND  9854AB  25 m  1:12.39  SCR 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
419  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  52.42   
384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  54.40   
340  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  55.15   
249  Jensen Anders  1987  VI39  8709AA  25 m  55.28   
418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  55.91   
262  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  25 m  56.16   
385  Olesen Marcus  1995  HERLEV  9531AC  25 m  57.58   
247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  58.08   
95  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  58.62   
10  310  Vang Sebastian  1991  NÆSTVED  9163AA  25 m  59.73   
11  28  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  25 m  59.92   
12  38  Jensen Jacob  1995  VORDINGB  9599AE  25 m  1:00.33   
13  383  Jørgensen Lasse Kølle  1996  HERLEV  9697AB  25 m  1:01.11   
14  34  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  25 m  1:01.14   
15  261  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  1:01.36   
16  185  Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  1:01.65   
17  64  Smidt Oliver Berggren  1997  SØLLERØD  9711AM  25 m  1:01.73   
18  380  Johansen Chris  1996  HERLEV  9651AB  25 m  1:01.94   
19  190  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  25 m  1:02.19   
20  274  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  25 m  1:02.27   
21  89  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  25 m  1:02.28   
22  435  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  25 m  1:03.01  EFT 
23  334  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  1:03.74   
24  Hansen Alexander Piihl  1997  NAKSKOV  9705AK  25 m  1:04.23   
25  101  Pedersen Jon Riedel  1998  KVIK  9821AG  25 m  1:04.25   
 
Løb 23, 100m Medley Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
424  Pedersen Rikke Møller  1989  HERNING  8996AB  25 m  1:01.17   
425  Sørensen Katrine Holm  1992  ESBJERG  9282AG  25 m  1:01.51   
178  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  1:03.82   
29  Nielsen Maja  1996  TRITON B  9632AD  25 m  1:04.46   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  1:05.02   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  1:05.12   
278  Wielsøe Sabrina  1990  KØGE  9022AG  25 m  1:05.52   
368  Abdulkadir Yasmin Saud  1994  HERLEV  9476AE  25 m  1:05.75   
323  Duijm Marianne  1993  LYNGBY  9316AL  25 m  1:05.98   
10  98  Nissen Hannah Strunge  1997  KVIK  9754AD  25 m  1:06.03   
11  250  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  25 m  1:06.04   
12  86  Grundtvig Iben  1997  KVIK  9762AK  25 m  1:06.28   
13  197  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  1:07.14   
14  111  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  25 m  1:07.77   
15  314  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  25 m  1:07.82   
16  18  Edill Christina Hvid  1995  TRITON B  9546AC  25 m  1:07.85   
17  372  Brahtz Katrine  1995  HERLEV  9518AG  25 m  1:07.86   
18  378  Holten Cecilie  1996  HERLEV  9608AF  25 m  1:08.01   
19  31  Riget Louise G.  1995  TRITON B  9584AB  25 m  1:08.11   
20  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  1:08.31   
21  88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  1:08.35   
22  400  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  25 m  1:08.42   
23  266  Eskildsen Caroline  1995  KØGE  9556AA  25 m  1:08.47   
24  321  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  1:08.51   
25  313  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  25 m  1:08.58   
26  11  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  25 m  1:08.65   
27  395  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  1:08.68   
28  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  1:08.75   
29  243  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  25 m  1:08.84   
30  220  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  25 m  1:08.91   
31  23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  1:09.02   
32  30  Puggaard Anna  1996  TRITON B  9606AB  25 m  1:09.09   
33  163  Grønlund Caroline  1993  HELSINGØR  9356AE  25 m  1:09.24   
34  43  Bankowska Adriana Natalia  1997  FR.SUND  9738AY  25 m  1:09.42   
35  16  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  1:09.43   
36  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  1:09.60   
37  42  Andersen Emma Gaardsted  1998  FR.SUND  9896AV  25 m  1:09.63   
38  110  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  1:09.83   
39  173  Carr Johanne  1999  KORSØR  9992AA  25 m  1:09.84   
40  396  Dehn Rikke  1999  HOVEDSTAD  9978AE  25 m  1:09.92   
41  179  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  25 m  1:09.93   
42  12  Sørensen Karina  1995  RINGSTED  9514AI  25 m  1:10.24   
43  265  Delin Astrid  1999  KØGE  9954AE  25 m  1:10.34   
44  70  Hansen Maria Tanderup  1998  SLAGELSE  9836AJ  25 m  1:10.41   
45  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  1:10.53   
46  17  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  1:10.84   
47  140  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  25 m  1:10.92   
48  322  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  25 m  1:10.97   
49  264  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  25 m  1:11.15   
50  316  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  25 m  1:11.17   
51  348  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  1:12.28   
52  45  Eriksen Christina F.  1999  FR.SUND  9968AL  25 m  1:12.49   
53  370  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  1:12.50   
54  53  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  1:12.53   
55  246  Pedersen Josefine  1999  MK 31  9928AB  25 m  1:12.62   
56  267  Gürtler Yazmin B.  2000  KØGE  0094AB  25 m  1:12.63   
57  82  Brophy Emily  1999  KVIK  9962AQ  25 m  1:12.70   
58  355  Knoth Cayanne Kjær  1999  TUNE  9972AG  25 m  1:12.79   
59  362  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  1:12.80   
60  320  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  25 m  1:12.81   
61  108  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  25 m  1:12.86   
62  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  1:13.00   
63  117  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  25 m  1:13.02   
64  55  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  25 m  1:13.70   
65  46  Schmidt Sofie  1998  FR.SUND  9872AG  25 m  1:14.46   
66  99  Olsen Maria  2000  KVIK  0044AD  25 m  1:15.67   
67  237  Christensen Laura  1999  MK 31  9914AH  25 m  1:19.70   
68  57  Tang-Holbek Sara  2000  HØRSHOLM  0044AF  25 m  1:11.66  SCR 
 
Løb 24, 100m Medley Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
422  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  54.05   
345  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  54.90   
376  Dahl Søren  1993  HERLEV  9397AC  25 m  56.21   
388  Schmidt Julius Skaarup  1988  HERLEV  8871AA  25 m  57.05   
384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  57.45   
414  Mathiesen Martin  1994  HOVEDSTAD  9439AE  25 m  57.77   
90  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  25 m  57.81   
328  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  25 m  58.08   
208  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  25 m  58.22   
10  75  Ovesen Sebastian  1994  SLAGELSE  9429AB  25 m  58.33   
11  91  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  59.16   
12  106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  59.52   
13  93  Klingberg Emil  1987  KVIK  8705AB  25 m  59.64   
14  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  59.67   
15  371  Brændholt Mathias  1996  HERLEV  9683AN  25 m  59.67   
16  271  Merl Lars  1993  KØGE  9335AA  25 m  59.71   
17  241  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  25 m  1:00.05   
18  341  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  1:00.44   
19  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  1:00.98   
20  126  Andersen Mathias  1991  HILLERØD  9163AF  25 m  1:01.19   
21  189  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  25 m  1:01.35   
22  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  1:01.60   
23  358  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  1:01.81   
24  121  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  25 m  1:02.20   
25  215  Meier Søren  1994  HVIDOVRE  9491AG  25 m  1:02.33   
26  226  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  25 m  1:02.58   
27  207  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  25 m  1:03.66   
28  183  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  25 m  1:03.84   
29  334  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  1:03.94   
30  127  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  1:04.09   
31  354  Jensen Victor Hardenberg  1997  TUNE  9741AE  25 m  1:04.45   
32  187  Jensen Anders Aaboe  1997  ALLERØD  9779AB  25 m  1:05.62   
33  73  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  25 m  1:05.90   
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  17:09.46   
136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  17:13.70   
318  Johansen Ditte  1994  LYNGBY  9452AH  25 m  17:20.88   
431  Wael Emma  1993  SK-SYD  9374AL  25 m  17:23.10   
196  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  17:28.93   
186  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  17:30.07   
182  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  25 m  17:55.73   
363  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  25 m  18:20.60   
188  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  25 m  18:51.69   
 
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
420  Joensen Pál  1990  AALBORG  9055AC  25 m  7:42.22   
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  7:54.06   
97  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  8:17.07   
430  Saugmann Jens  1996  SK-SYD  9625AK  25 m  8:21.86   
106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  8:24.85   
209  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  8:26.71   
Nielsen Martin  1996  NAKSKOV  9653AB  25 m  8:27.51   
119  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  25 m  8:27.79   
89  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  25 m  8:28.47   
10  28  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  25 m  8:30.69   
11  184  Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  25 m  8:34.52   
12  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  8:35.03   
13  37  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  8:38.80   
14  238  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  25 m  8:39.26   
15  429  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  25 m  8:49.32   
16  415  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  25 m  8:50.16   
17  205  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  8:50.38   
18  270  Lundgren Magnus  1996  KØGE  9645AO  25 m  8:52.51   
 
Løb 27, 4X50m Medley Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 1:50.61 2009-10-24 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 1:56.75 2010-12-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
78  Kvik Piger  1900  KVIK    25 m  1:52.50   
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  1:55.00   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  1:57.00   
258  Ksk Piger 1  1990  KØGE    25 m  1:57.21   
176  Sigma Junior  1998  SIGMA    25 m  1:58.50   
311  Lyngby Damer 1  LYNGBY    25 m  1:59.00   
13  Triton Damer  1995  TRITON B    25 m  1:59.79   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  2:00.00   
392  Hovedstad Damer 1  1994  HOVEDSTAD    25 m  2:01.40   
10  365  Herlev 2  HERLEV    25 m  2:02.00   
11  317  Lyngby Damer 2  LYNGBY    25 m  2:03.00   
12  49  Hørsholm Damer  1995  HØRSHOLM    25 m  2:03.71   
13  398  Hovedstad Damer 2  1989  HOVEDSTAD    25 m  2:04.70   
14  15  Triton Piger  1997  TRITON B    25 m  2:04.79   
15  40  Frederikssund Piger  FR.SUND    25 m  2:05.00   
16  212  Hvidovre Damer  HVIDOVRE    25 m  2:05.00   
17  170  Stv D  1995  STV    25 m  2:07.00   
18  325  Lyngby Damer 3  LYNGBY    25 m  2:07.00   
19  122  Hils Damer 1  HILLERØD    25 m  2:07.91   
20  349  Piger Gti  GTI    25 m  2:08.00   
21  259  Ksk Piger 2  1999  KØGE    25 m  2:08.10   
22  432  Vest Damer  1996  VEST    25 m  2:10.00   
23  337  Farum Piger  1999  FARUM    25 m  2:15.00   
 
Løb 28, 4X50m Medley Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: A6 drenge (1900) 1:41.83 2012-11-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  1:41.50   
77  Kvik Drenge  1900  KVIK    25 m  1:42.50   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  1:45.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  1:45.00   
327  Lyngby Herrer 1  LYNGBY    25 m  1:47.00   
366  Herlev 2  1993  HERLEV    25 m  1:47.00   
255  Ksk Drenge 1  1992  KØGE    25 m  1:47.21   
161  Helsingør Herrer  HELSINGØR    25 m  1:48.00   
433  Vest Herrer  1992  VEST    25 m  1:49.80   
10  175  Sigma Junior  1996  SIGMA    25 m  1:51.00   
11  14  Triton Herrer  1994  TRITON B    25 m  1:51.79   
12  123  Hils Herrer  HILLERØD    25 m  1:51.90   
13  367  Herlev 3  HERLEV    25 m  1:52.00   
14  171  Stv H  1995  STV    25 m  1:53.00   
15  214  Hvidovre Herrer  HVIDOVRE    25 m  1:55.00   
16  256  Ksk Drenge 2  1996  KØGE    25 m  1:57.39   
 
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
78  Kvik Piger  1900  KVIK    25 m  3:48.00   
311  Lyngby Damer 1  LYNGBY    25 m  3:50.00   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  3:52.00   
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  3:54.00   
13  Triton Damer  1995  TRITON B    25 m  3:54.79   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  3:57.00   
258  Ksk Piger 1  1990  KØGE    25 m  3:57.65   
176  Sigma Junior  1998  SIGMA    25 m  3:58.00   
392  Hovedstad Damer 1  1994  HOVEDSTAD    25 m  3:58.80   
10  317  Lyngby Damer 2  LYNGBY    25 m  4:02.50   
11  365  Herlev 2  HERLEV    25 m  4:05.00   
12  15  Triton Piger  1997  TRITON B    25 m  4:05.79   
13  325  Lyngby Damer 3  LYNGBY    25 m  4:07.00   
14  349  Piger Gti  GTI    25 m  4:08.00   
15  170  Stv D  1995  STV    25 m  4:09.00   
16  212  Hvidovre Damer  HVIDOVRE    25 m  4:09.00   
17  259  Ksk Piger 2  1999  KØGE    25 m  4:10.01   
18  49  Hørsholm Damer  1995  HØRSHOLM    25 m  4:15.83   
19  122  Hils Damer 1  HILLERØD    25 m  4:17.41   
20  337  Farum Piger  1999  FARUM    25 m  4:20.00   
 
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  3:17.00   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  3:28.00   
366  Herlev 2  1993  HERLEV    25 m  3:29.00   
77  Kvik Drenge  1900  KVIK    25 m  3:30.00   
327  Lyngby Herrer 1  LYNGBY    25 m  3:32.00   
357  Drenge 1 Helsinge  1997  HELSINGE    25 m  3:35.30   
175  Sigma Junior  1996  SIGMA    25 m  3:36.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  3:36.00   
123  Hils Herrer  HILLERØD    25 m  3:36.88   
10  255  Ksk Drenge 1  1992  KØGE    25 m  3:38.41   
11  161  Helsingør Herrer  HELSINGØR    25 m  3:38.50   
12  214  Hvidovre Herrer  HVIDOVRE    25 m  3:39.00   
13  367  Herlev 3  HERLEV    25 m  3:39.00   
14  14  Triton Herrer  1994  TRITON B    25 m  3:40.79   
15  124  Hils Herrer 2  HILLERØD    25 m  3:41.55   
16  171  Stv H  1995  STV    25 m  3:44.00   
17  256  Ksk Drenge 2  1996  KØGE    25 m  3:49.69   
 
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
315  Bro Sarah  1996  LYNGBY  9686AE  25 m  2:12.89   
368  Abdulkadir Yasmin Saud  1994  HERLEV  9476AE  25 m  2:13.83   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  2:14.64   
98  Nissen Hannah Strunge  1997  KVIK  9754AD  25 m  2:14.75   
23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  2:16.01   
178  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  2:17.15   
375  Christensen Michelle Icka  1995  HERLEV  9594AK  25 m  2:18.29   
321  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  2:18.36   
191  Riisberg Nicoline M.  1997  ALLERØD  9794AD  25 m  2:18.91   
10  18  Edill Christina Hvid  1995  TRITON B  9546AC  25 m  2:19.91   
11  112  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  2:19.92   
12  69  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  25 m  2:19.97   
13  370  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  2:20.19   
14  201  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  2:20.94   
15  379  Jensen Cecilie F.  1998  HERLEV  9862AH  25 m  2:21.40   
16  278  Wielsøe Sabrina  1990  KØGE  9022AG  25 m  2:21.44   
17  81  Bender Daniella  1996  KVIK  9616AB  25 m  2:21.80   
18  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  2:22.33   
19  17  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  2:23.02   
20  125  Adolfsen Cecilie Forsberg  1998  HILLERØD  9856AI  25 m  2:25.09   
21  150  Jensen Iben Helstrup  1996  GLADSAXE  9674AA  25 m  2:25.76   
22  107  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  25 m  2:25.91   
23  82  Brophy Emily  1999  KVIK  9962AQ  25 m  2:26.12   
24  248  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  25 m  2:26.33   
25  411  Hansen Laura Rimmer  1998  HOVEDSTAD  9858AK  25 m  2:26.63   
26  233  Sjøgren Xenia Bonnén  1997  VEST  9764AE  25 m  2:26.84   
27  244  Mariner Sarah  1998  MK 31  9882AI  25 m  2:26.85   
28  48  Wolsted Victoria  2000  FR.SUND  0054AH  25 m  2:26.95   
29  351  Olsen Eva  2000  ISHØJ  0094AM  25 m  2:27.19   
30  217  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  25 m  2:28.49   
31  53  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  2:29.45   
32  74  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  25 m  2:30.15   
33  273  Samuel Caroline  2000  KØGE  0064AF  25 m  2:30.16   
34  118  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  2:30.40   
35  232  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  2:32.33   
36  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  2:32.74   
37  343  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  2:32.86   
38  399  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  2:33.10   
39  218  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  25 m  2:33.55   
40  347  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  2:33.66   
41  267  Gürtler Yazmin B.  2000  KØGE  0094AB  25 m  2:33.84   
42  103  Rasmussen Eline Victoria  2000  KVIK  0076AC  25 m  2:35.19   
43  46  Schmidt Sofie  1998  FR.SUND  9872AG  25 m  2:37.74   
44  44  Bjerre Signe  1998  FR.SUND  9854AB  25 m  2:37.18  SCR 
 
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
419  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  1:57.33   
340  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  1:58.81   
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  2:03.30   
249  Jensen Anders  1987  VI39  8709AA  25 m  2:03.31   
95  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  2:05.26   
28  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  25 m  2:05.34   
Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  2:05.72   
165  Mundt Alexander  1994  HELSINGØR  9477AC  25 m  2:05.77   
429  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  25 m  2:07.24   
10  247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  2:07.27   
11  358  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  2:09.11   
12  89  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  25 m  2:09.22   
13  34  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  25 m  2:11.34   
14  406  Petersen Morten Børre  1996  HOVEDSTAD  9639AD  25 m  2:11.48   
15  261  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  2:11.85   
16  64  Smidt Oliver Berggren  1997  SØLLERØD  9711AM  25 m  2:12.47   
17  119  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  25 m  2:12.67   
18  185  Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  2:12.87   
19  274  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  25 m  2:13.93   
20  38  Jensen Jacob  1995  VORDINGB  9599AE  25 m  2:14.12   
21  380  Johansen Chris  1996  HERLEV  9651AB  25 m  2:14.31   
22  262  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  25 m  2:14.90   
23  383  Jørgensen Lasse Kølle  1996  HERLEV  9697AB  25 m  2:14.90   
24  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  25 m  2:15.74   
25  195  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  25 m  2:15.84   
26  407  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  25 m  2:16.39   
27  101  Pedersen Jon Riedel  1998  KVIK  9821AG  25 m  2:16.98   
28  190  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  25 m  2:18.31   
29  Hansen Alexander Piihl  1997  NAKSKOV  9705AK  25 m  2:18.46   
30  334  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  2:18.73   
31  100  Palm-Henriksen Gustav  1997  KVIK  9741AC  25 m  2:19.82   
32  109  Bjørner Christoffer  1997  GENTOFTE  9749AA  25 m  2:20.35   
33  269  Jensen Mikkel Holm  1997  KØGE  9775AB  25 m  2:20.74   
34  76  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  25 m  2:20.93   
35  87  Handberg Mikkel Fogelberg  1998  KVIK  9813AG  25 m  2:22.64   
36  275  Svenstrup Kristian  1998  KØGE  9899AA  25 m  2:23.05   
37  115  Karantininis Antonios  1997  GENTOFTE  9761AH  25 m  2:23.99   
38  260  Andersen Martin Bruun  1998  KØGE  9883AO  25 m  2:32.52   
 
Løb 33, 100m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
426  Blume Pernille  1994  ALLERØD  9498AC  25 m  54.14   
312  Rasmussen Kelly Riber  1994  LYNGBY  9472AL  25 m  55.03   
382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  55.17   
425  Sørensen Katrine Holm  1992  ESBJERG  9282AG  25 m  55.84   
102  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  25 m  55.95   
272  Munkholm Christina  1996  KØGE  9672AB  25 m  56.37   
29  Nielsen Maja  1996  TRITON B  9632AD  25 m  56.89   
243  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  25 m  56.92   
21  Hansen Megan Forslund  1997  TRITON B  9702AC  25 m  57.12   
10  88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  57.33   
11  342  Dolleris Annelouise  1995  FARUM  9514AB  25 m  57.61   
12  86  Grundtvig Iben  1997  KVIK  9762AK  25 m  57.62   
13  199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  58.00   
14  313  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  25 m  58.22   
15  316  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  25 m  58.23   
16  192  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  25 m  58.73   
17  186  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  58.85   
18  394  Fixdahl Anna  1997  HOVEDSTAD  9726AW  25 m  58.90   
19  110  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  59.22   
20  148  Hansen Amalie  1995  GLADSAXE  9526AD  25 m  59.63   
21  314  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  25 m  59.66   
22  239  Foldarskarð Astrid  1994  STT  9498AB  25 m  59.85   
23  172  Andersen Kristina Delff  1997  KORSØR  9732AL  25 m  59.86   
24  67  Cantby Cæcilie Schade  1998  SLAGELSE  9844AH  25 m  1:00.05   
25  362  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  1:00.18   
26  204  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  1:00.25   
27  323  Duijm Marianne  1993  LYNGBY  9316AL  25 m  1:00.27   
28  179  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  25 m  1:00.91   
29  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  1:01.30   
30  363  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  25 m  1:01.56   
31  320  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  25 m  1:01.62   
32  112  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  1:01.63   
33  213  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  25 m  1:01.64   
34  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  1:01.66   
35  324  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  25 m  1:01.73   
36  43  Bankowska Adriana Natalia  1997  FR.SUND  9738AY  25 m  1:01.76   
37  200  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  25 m  1:01.76   
38  253  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  25 m  1:01.78   
39  50  Altoft Sofia  1998  HØRSHOLM  9878AF  25 m  1:01.84   
40  348  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  1:01.96   
41  42  Andersen Emma Gaardsted  1998  FR.SUND  9896AV  25 m  1:02.08   
42  83  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  25 m  1:02.12   
43  45  Eriksen Christina F.  1999  FR.SUND  9968AL  25 m  1:02.36   
44  116  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  25 m  1:02.82   
45  427  Hansen Camilla  1995  SK-SYD  9592AD  25 m  1:02.91   
46  16  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  1:03.12   
47  120  Corydon-Petersen Nina  1999  ROSKILDE  9922AQ  25 m  1:03.18   
48  356  Wissing-Thornberg Methea  1999  TUNE  9932BA  25 m  1:03.24   
49  55  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  25 m  1:03.36   
50  118  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  1:03.47   
51  47  Wolsted Isabella  1998  FR.SUND  9862AL  25 m  1:03.59   
52  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  1:03.72   
53  355  Knoth Cayanne Kjær  1999  TUNE  9972AG  25 m  1:03.78   
54  423  Gray Jeanette Ottesen  1987  LYNGBY  8728AB  25 m  52.09  SCR 
55  240  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  25 m  1:03.06  SCR 
56  57  Tang-Holbek Sara  2000  HØRSHOLM  0044AF  25 m  1:03.60  SCR 
 
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
391  Westermann Magnus  1995  HERLEV  9541AA  25 m  48.63   
422  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  48.76   
418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  49.57   
346  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  49.91   
384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  50.19   
389  Steenberg Thomas  1994  HERLEV  9403AE  25 m  50.33   
361  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  25 m  51.14   
381  Johansen Mikkel  1994  HERLEV  9473AB  25 m  51.92   
251  Mariegaard Frederik A.  1994  STT  9433AI  25 m  51.99   
10  90  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  25 m  52.10   
11  106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  52.10   
12  169  Vestergaard Lasse  1991  HELSINGØR  9133AG  25 m  52.23   
13  72  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  25 m  52.29   
14  65  Willén Ulrik Peter  1995  SØLLERØD  9517AJ  25 m  52.39   
15  247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  52.50   
16  331  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  52.55   
17  208  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  25 m  52.64   
18  37  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  52.68   
19  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  52.88   
20  130  Fritzbøger Søren  1996  HILLERØD  9671AB  25 m  53.17   
21  263  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  53.32   
22  229  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  53.56   
23  252  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  25 m  53.58   
24  359  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  53.58   
25  219  Svendsen Rasmus  1996  HVIDOVRE  9663AF  25 m  53.77   
26  Nielsen Martin  1996  NAKSKOV  9653AB  25 m  53.82   
27  180  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  25 m  53.85   
28  127  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  53.90   
29  27  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  53.97   
30  404  Gjerulff Peter  1996  HOVEDSTAD  9613AA  25 m  54.15   
31  131  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  25 m  54.16   
32  215  Meier Søren  1994  HVIDOVRE  9491AG  25 m  54.32   
33  226  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  25 m  54.51   
34  261  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  54.89   
35  380  Johansen Chris  1996  HERLEV  9651AB  25 m  55.02   
36  96  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  55.17   
37  242  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  25 m  55.22   
38  63  Simonsen Thor  1997  SØLLERØD  9743AL  25 m  55.28   
39  187  Jensen Anders Aaboe  1997  ALLERØD  9779AB  25 m  56.10   
40  Edvardsen Tobias  1995  NAKSKOV  9581AA  25 m  56.28   
41  354  Jensen Victor Hardenberg  1997  TUNE  9741AE  25 m  56.28   
42  373  Brock Lasse Termark  1997  HERLEV  9717AB  25 m  56.65   
43  231  Nielsen Martin  1997  VEST  9761AK  25 m  57.10   
44  168  Trebbien Mathias M.  1997  HELSINGØR  9781AS  25 m  57.17   
45  193  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  25 m  59.02   
 
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.93 2013-08-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
424  Pedersen Rikke Møller  1989  HERNING  8996AB  25 m  2:15.93   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  2:31.91   
250  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  25 m  2:34.55   
246  Pedersen Josefine  1999  MK 31  9928AB  25 m  2:34.79   
133  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  25 m  2:35.04   
196  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  2:35.18   
30  Puggaard Anna  1996  TRITON B  9606AB  25 m  2:35.52   
197  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  2:36.44   
69  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  25 m  2:38.22  EFT 
10  70  Hansen Maria Tanderup  1998  SLAGELSE  9836AJ  25 m  2:38.64   
11  56  Schulze Thea  1998  HØRSHOLM  9896AF  25 m  2:38.65   
12  228  Marker-Pedersen Nikoline  1996  VEST  9686AC  25 m  2:40.22   
13  11  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  25 m  2:41.37   
14  117  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  25 m  2:41.85   
15  264  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  25 m  2:42.18   
16  134  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  25 m  2:42.43   
17  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  2:43.54   
18  132  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  25 m  2:43.61   
19  210  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  25 m  2:43.63   
20  322  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  25 m  2:43.68   
21  79  Andersen Laura Findahl  2001  KVIK  0142AA  25 m  2:44.10   
22  108  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  25 m  2:45.02   
23  31  Riget Louise G.  1995  TRITON B  9584AB  25 m  2:45.85   
24  129  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  25 m  2:46.09   
25  319  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  25 m  2:46.23   
26  74  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  25 m  2:46.58   
27  152  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  25 m  2:46.74   
28  24  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  25 m  2:46.76   
29  234  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  2:47.20   
30  136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  2:47.99   
31  51  Berry Tania  1998  HØRSHOLM  9832AX  25 m  2:48.44   
32  409  Christensen Merle F. V.  1998  HOVEDSTAD  9872AK  25 m  2:49.63   
33  156  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  25 m  2:50.36   
34  19  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  25 m  2:50.74   
35  173  Carr Johanne  1999  KORSØR  9992AA  25 m  2:53.16   
36  33  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  2:56.38   
 
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Klingberg Emil  1987  KVIK  8705AB  25 m  2:10.78   
263  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  2:14.01   
229  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  2:18.63   
209  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  2:19.16   
92  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  2:19.45   
369  Austmann Mikkel  1991  HERLEV  9163AD  25 m  2:19.57   
329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  2:20.70   
371  Brændholt Mathias  1996  HERLEV  9683AN  25 m  2:21.73   
241  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  25 m  2:22.05   
10  90  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  25 m  2:22.21   
11  202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  2:22.61   
12  183  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  25 m  2:23.45   
13  405  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  25 m  2:23.92   
14  126  Andersen Mathias  1991  HILLERØD  9163AF  25 m  2:24.50   
15  Hansen Mads  1995  NAKSKOV  9539AK  25 m  2:27.22   
16  223  Dagidir Burak  1995  VEST  9563AO  25 m  2:28.71   
17  121  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  25 m  2:28.76   
18  245  Norup Esben  1996  MK 31  9653AR  25 m  2:30.35   
19  105  Skalbo Rasmus Gutfelt  1998  KVIK  9809AM  25 m  2:32.05   
20  413  Højme Daniel  1997  HOVEDSTAD  9775AM  25 m  2:33.66   
21  242  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  25 m  2:35.21   
22  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  2:36.21   
23  308  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  2:37.05   
24  235  Wilquin Mathias  1998  VEST  9873AH  25 m  2:37.47   
25  142  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  2:37.76   
 
Løb 37, 100m Butterfly Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
425  Sørensen Katrine Holm  1992  ESBJERG  9282AG  25 m  58.78   
272  Munkholm Christina  1996  KØGE  9672AB  25 m  59.06   
382  Juel Pernille  1994  HERLEV  9418AF  25 m  1:00.38   
426  Blume Pernille  1994  ALLERØD  9498AC  25 m  1:00.38   
199  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  1:01.30   
353  Beckmann Emilie  1997  TUNE  9778AG  25 m  1:01.50   
313  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  25 m  1:01.69   
192  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  25 m  1:02.46   
88  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  25 m  1:03.59   
10  102  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  25 m  1:04.11   
11  52  Dufour Camilla  1996  HØRSHOLM  9662AN  25 m  1:04.45   
12  23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  1:04.70   
13  239  Foldarskarð Astrid  1994  STT  9498AB  25 m  1:05.01   
14  319  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  25 m  1:05.20   
15  60  Cour Emma La  1999  SØLLERØD  9932AQ  25 m  1:05.35   
16  352  Barrett Kristine  1998  GREVE  9886AB  25 m  1:05.51   
17  278  Wielsøe Sabrina  1990  KØGE  9022AG  25 m  1:05.63   
18  323  Duijm Marianne  1993  LYNGBY  9316AL  25 m  1:05.86   
19  351  Olsen Eva  2000  ISHØJ  0094AM  25 m  1:06.52   
20  200  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  25 m  1:06.66   
21  324  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  25 m  1:07.63   
22  144  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  25 m  1:08.26   
23  401  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  25 m  1:08.30   
24  167  Reinstrup Nicoline  1998  HELSINGØR  9832AI  25 m  1:08.64   
25  116  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  25 m  1:09.16   
26  42  Andersen Emma Gaardsted  1998  FR.SUND  9896AV  25 m  1:09.17   
27  335  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  25 m  1:09.28   
28  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  1:09.37   
29  140  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  25 m  1:09.42   
30  374  Christensen Cecilie  1997  HERLEV  9782AD  25 m  1:09.45   
31  356  Wissing-Thornberg Methea  1999  TUNE  9932BA  25 m  1:09.57   
32  336  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  25 m  1:09.84   
33  267  Gürtler Yazmin B.  2000  KØGE  0094AB  25 m  1:10.34   
34  201  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  1:10.49   
35  99  Olsen Maria  2000  KVIK  0044AD  25 m  1:10.53   
36  179  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  25 m  1:10.76   
37  25  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  1:10.87   
38  36  Hansen Nana  2000  VORDINGB  0048AJ  25 m  1:11.05   
39  230  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  1:11.20   
40  273  Samuel Caroline  2000  KØGE  0064AF  25 m  1:12.15   
41  216  Olsen Julie Brosbøl  1999  HVIDOVRE  9962AB  25 m  1:13.90   
42  423  Gray Jeanette Ottesen  1987  LYNGBY  8728AB  25 m  55.94  SCR 
 
Løb 38, 100m Butterfly Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  25 m  52.44   
376  Dahl Søren  1993  HERLEV  9397AC  25 m  53.15   
390  Sørensen Jonas  1990  HERLEV  9023AA  25 m  53.43   
419  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  54.66   
91  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  55.04   
26  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  25 m  55.25   
203  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  55.49   
385  Olesen Marcus  1995  HERLEV  9531AC  25 m  56.16   
271  Merl Lars  1993  KØGE  9335AA  25 m  56.95   
10  93  Klingberg Emil  1987  KVIK  8705AB  25 m  57.26   
11  211  Bjerregaard Mark  1994  HVIDOVRE  9495AD  25 m  57.29   
12  37  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  57.64   
13  106  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  57.64   
14  384  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  25 m  57.66   
15  97  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  57.78   
16  262  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  25 m  57.97   
17  331  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  58.06   
18  139  Andersen Lasse Winther  1994  HOLBÆK  9465AF  25 m  58.37   
19  96  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  58.49   
20  428  Müller Emil  1995  SK-SYD  9555AB  25 m  58.53   
21  387  Røssel Christian  1995  HERLEV  9525AN  25 m  58.68   
22  27  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  58.71   
23  39  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  25 m  58.72   
24  130  Fritzbøger Søren  1996  HILLERØD  9671AB  25 m  58.85   
25  330  Vodstrup Jakob  1994  LYNGBY  9403AH  25 m  58.88   
26  328  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  25 m  58.98   
27  377  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  HERLEV  9651AA  25 m  59.08   
28  227  Læbel Julian Kressner  1992  VEST  9279AB  25 m  59.98   
29  207  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  25 m  1:00.39   
30  226  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  25 m  1:00.70   
31  254  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  25 m  1:00.80   
32  360  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  1:02.26   
33  276  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  25 m  1:03.21   
34  373  Brock Lasse Termark  1997  HERLEV  9717AB  25 m  1:03.24   
 
Løb 39, 200m Medley Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
421  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  25 m  2:14.35   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  2:17.53   
98  Nissen Hannah Strunge  1997  KVIK  9754AD  25 m  2:18.33   
29  Nielsen Maja  1996  TRITON B  9632AD  25 m  2:20.30   
86  Grundtvig Iben  1997  KVIK  9762AK  25 m  2:20.30   
379  Jensen Cecilie F.  1998  HERLEV  9862AH  25 m  2:20.63   
178  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  2:20.97   
20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:22.48   
368  Abdulkadir Yasmin Saud  1994  HERLEV  9476AE  25 m  2:23.05   
10  191  Riisberg Nicoline M.  1997  ALLERØD  9794AD  25 m  2:23.66   
11  69  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  25 m  2:25.62   
12  58  Thomsen Amalie Emma  1994  HØRSHOLM  9468AG  25 m  2:25.78   
13  136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  2:26.00   
14  394  Fixdahl Anna  1997  HOVEDSTAD  9726AW  25 m  2:26.04   
15  110  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  2:26.14   
16  194  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  25 m  2:26.16   
17  173  Carr Johanne  1999  KORSØR  9992AA  25 m  2:26.82   
18  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  2:27.03   
19  220  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  25 m  2:27.16   
20  148  Hansen Amalie  1995  GLADSAXE  9526AD  25 m  2:27.31   
21  243  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  25 m  2:27.47   
22  18  Edill Christina Hvid  1995  TRITON B  9546AC  25 m  2:27.78   
23  321  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  2:28.60   
24  23  Jensen Stine Raaby  1995  TRITON B  9564AK  25 m  2:28.75   
25  83  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  25 m  2:28.92   
26  10  Magnusdottir Freydis  1995  RINGSTED  9582AY  25 m  2:29.56   
27  19  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  25 m  2:29.78   
28  114  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  2:30.06   
29  246  Pedersen Josefine  1999  MK 31  9928AB  25 m  2:31.09   
30  45  Eriksen Christina F.  1999  FR.SUND  9968AL  25 m  2:31.15   
31  17  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  2:31.48   
32  79  Andersen Laura Findahl  2001  KVIK  0142AA  25 m  2:31.81   
33  370  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  2:32.00   
34  264  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  25 m  2:32.03   
35  70  Hansen Maria Tanderup  1998  SLAGELSE  9836AJ  25 m  2:32.11   
36  53  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  2:32.25   
37  326  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  2:32.36   
38  11  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  25 m  2:32.65   
39  117  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  25 m  2:33.23   
40  82  Brophy Emily  1999  KVIK  9962AQ  25 m  2:34.95   
41  348  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  2:35.57   
42  273  Samuel Caroline  2000  KØGE  0064AF  25 m  2:35.77   
43  16  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  2:35.78   
44  108  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  25 m  2:36.30   
45  48  Wolsted Victoria  2000  FR.SUND  0054AH  25 m  2:36.81   
46  267  Gürtler Yazmin B.  2000  KØGE  0094AB  25 m  2:36.83   
47  32  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  2:37.03   
48  322  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  25 m  2:37.41   
49  320  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  25 m  2:37.50   
50  55  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  25 m  2:37.91   
51  233  Sjøgren Xenia Bonnén  1997  VEST  9764AE  25 m  2:38.46   
52  218  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  25 m  2:44.09   
53  57  Tang-Holbek Sara  2000  HØRSHOLM  0044AF  25 m  2:35.98  SCR 
 
Løb 40, 200m Medley Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
422  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  1:58.01   
345  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  1:58.57   
241  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  25 m  2:06.05   
369  Austmann Mikkel  1991  HERLEV  9163AD  25 m  2:06.92   
229  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  2:07.55   
263  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  2:08.37   
28  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  25 m  2:08.39   
341  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  2:08.66   
330  Vodstrup Jakob  1994  LYNGBY  9403AH  25 m  2:08.79   
10  429  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  25 m  2:09.89   
11  249  Jensen Anders  1987  VI39  8709AA  25 m  2:10.08  EFT 
12  91  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  2:10.23   
13  92  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  2:10.37   
14  251  Mariegaard Frederik A.  1994  STT  9433AI  25 m  2:10.68   
15  183  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  25 m  2:10.77   
16  390  Sørensen Jonas  1990  HERLEV  9023AA  25 m  2:11.43   
17  406  Petersen Morten Børre  1996  HOVEDSTAD  9639AD  25 m  2:11.44   
18  329  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  2:11.55   
19  387  Røssel Christian  1995  HERLEV  9525AN  25 m  2:11.81   
20  371  Brændholt Mathias  1996  HERLEV  9683AN  25 m  2:12.14   
21  95  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  2:12.20   
22  Hansen Mads  1995  NAKSKOV  9539AK  25 m  2:13.43   
23  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  2:13.70   
24  405  Wedekind Timon  1996  HOVEDSTAD  9633AB  25 m  2:13.90   
25  247  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  25 m  2:14.05   
26  358  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  2:14.26   
27  377  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  HERLEV  9651AA  25 m  2:14.26   
28  359  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  2:14.99   
29  39  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  25 m  2:15.15   
30  211  Bjerregaard Mark  1994  HVIDOVRE  9495AD  25 m  2:15.43   
31  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  25 m  2:15.74   
32  428  Müller Emil  1995  SK-SYD  9555AB  25 m  2:16.34   
33  223  Dagidir Burak  1995  VEST  9563AO  25 m  2:16.93   
34  185  Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  2:17.03   
35  180  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  25 m  2:17.31   
36  254  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  25 m  2:17.92   
37  407  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  25 m  2:18.02   
38  242  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  25 m  2:18.36   
39  252  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  25 m  2:19.26   
40  207  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  25 m  2:20.20   
41  141  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  2:20.31   
42  334  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  2:20.66   
43  105  Skalbo Rasmus Gutfelt  1998  KVIK  9809AM  25 m  2:21.28   
44  274  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  25 m  2:21.79   
45  225  Hansen Niklas Beyer  1997  VEST  9707AF  25 m  2:21.86   
46  275  Svenstrup Kristian  1998  KØGE  9899AA  25 m  2:22.27   
47  87  Handberg Mikkel Fogelberg  1998  KVIK  9813AG  25 m  2:22.84   
48  115  Karantininis Antonios  1997  GENTOFTE  9761AH  25 m  2:22.86   
49  76  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  25 m  2:22.95   
50  269  Jensen Mikkel Holm  1997  KØGE  9775AB  25 m  2:24.78   
51  276  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  25 m  2:26.94   
52  260  Andersen Martin Bruun  1998  KØGE  9883AO  25 m  2:29.88   
 
Løb 41, 800m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
421  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  25 m  8:44.04   
104  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  25 m  8:52.25   
186  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  8:56.16   
110  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  9:00.47   
431  Wael Emma  1993  SK-SYD  9374AL  25 m  9:00.48   
196  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  9:00.68   
338  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  9:02.10   
314  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  25 m  9:04.07   
318  Johansen Ditte  1994  LYNGBY  9452AH  25 m  9:06.98   
10  136  Riis Simone Kronborg  1997  HILLERØD  9786AN  25 m  9:13.64   
11  21  Hansen Megan Forslund  1997  TRITON B  9702AC  25 m  9:17.91   
12  182  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  25 m  9:18.54   
13  198  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  25 m  9:19.08   
14  204  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  9:19.33   
15  134  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  25 m  9:21.74   
16  125  Adolfsen Cecilie Forsberg  1998  HILLERØD  9856AI  25 m  9:33.23   
17  20  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  9:34.27   
18  188  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  25 m  9:34.58   
19  363  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  25 m  9:34.67   
20  253  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  25 m  9:36.85   
21  332  Christjansen Mathilde  1999  LYNGBY  9964AU  25 m  9:43.87   
22  107  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  25 m  9:46.79   
23  237  Christensen Laura  1999  MK 31  9914AH  25 m  9:47.30   
24  362  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  9:50.24   
25  181  Gosvig Gitte Sørensen  1999  ALLERØD  9962AA  25 m  9:51.11   
26  350  Irgang-Dahlin Amalie  1999  ISHØJ  9914AJ  25 m  9:55.53   
27  410  Delani Louise  1984  HOVEDSTAD  8414AA  25 m  9:22.13  SCR 
 
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
420  Joensen Pál  1990  AALBORG  9055AC  25 m  14:36.93   
202  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  25 m  15:09.50   
97  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  15:44.28   
430  Saugmann Jens  1996  SK-SYD  9625AK  25 m  15:51.64   
209  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  16:00.32   
Nielsen Martin  1996  NAKSKOV  9653AB  25 m  16:02.57   
89  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  25 m  16:02.76   
Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  25 m  16:07.58   
416  Vitten Kasper  1995  HOVEDSTAD  9529AA  25 m  16:18.15   
10  184  Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  25 m  16:18.62   
11  154  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  25 m  16:22.93   
12  119  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  25 m  16:24.35   
13  238  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  25 m  16:32.18   
14  22  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  16:45.24   
15  205  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  16:47.15   
16  270  Lundgren Magnus  1996  KØGE  9645AO  25 m  16:53.19   
17  109  Bjørner Christoffer  1997  GENTOFTE  9749AA  25 m  17:06.91   
18  195  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  25 m  17:09.89   
19  101  Pedersen Jon Riedel  1998  KVIK  9821AG  25 m  17:14.91   
20  193  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  25 m  17:20.29   
21  62  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  25 m  17:21.58   
 
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: KVIK damer (1900) 1:41.58 2009-10-22 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 2009-12-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
311  Lyngby Damer 1  LYNGBY    25 m  1:45.00   
78  Kvik Piger  1900  KVIK    25 m  1:46.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  1:49.50   
258  Ksk Piger 1  1990  KØGE    25 m  1:49.98   
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  1:50.00   
176  Sigma Junior  1998  SIGMA    25 m  1:50.10   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  1:50.10   
317  Lyngby Damer 2  LYNGBY    25 m  1:52.00   
349  Piger Gti  GTI    25 m  1:52.00   
10  13  Triton Damer  1995  TRITON B    25 m  1:52.79   
11  325  Lyngby Damer 3  LYNGBY    25 m  1:53.00   
12  49  Hørsholm Damer  1995  HØRSHOLM    25 m  1:53.27   
13  212  Hvidovre Damer  HVIDOVRE    25 m  1:54.50   
14  170  Stv D  1995  STV    25 m  1:55.00   
15  15  Triton Piger  1997  TRITON B    25 m  1:55.79   
16  365  Herlev 2  HERLEV    25 m  1:56.00   
17  41  Frederikssund Piger 1  1997  FR.SUND    25 m  1:56.10   
18  432  Vest Damer  1996  VEST    25 m  1:59.00   
19  122  Hils Damer 1  HILLERØD    25 m  1:59.89   
20  337  Farum Piger  1999  FARUM    25 m  2:00.00   
 
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 1:28.43 2012-12-02 
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  1:29.50   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  1:32.50   
77  Kvik Drenge  1900  KVIK    25 m  1:34.00   
366  Herlev 2  1993  HERLEV    25 m  1:35.00   
327  Lyngby Herrer 1  LYNGBY    25 m  1:36.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  1:38.50   
255  Ksk Drenge 1  1992  KØGE    25 m  1:38.51   
161  Helsingør Herrer  HELSINGØR    25 m  1:39.00   
14  Triton Herrer  1994  TRITON B    25 m  1:39.79   
10  175  Sigma Junior  1996  SIGMA    25 m  1:40.00   
11  123  Hils Herrer  HILLERØD    25 m  1:40.89   
12  214  Hvidovre Herrer  HVIDOVRE    25 m  1:40.90   
13  367  Herlev 3  HERLEV    25 m  1:41.00   
14  433  Vest Herrer  1992  VEST    25 m  1:41.20   
15  403  Hovedstad Herrer 1  1996  HOVEDSTAD    25 m  1:43.10   
16  256  Ksk Drenge 2  1996  KØGE    25 m  1:48.99   
 
Løb 45, 4X100m Medley Damer Senior 
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  4:04.00   
78  Kvik Piger  1900  KVIK    25 m  4:12.00   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  4:16.00   
365  Herlev 2  HERLEV    25 m  4:16.00   
176  Sigma Junior  1998  SIGMA    25 m  4:16.01   
13  Triton Damer  1995  TRITON B    25 m  4:18.79   
311  Lyngby Damer 1  LYNGBY    25 m  4:20.00   
236  Vat-Cph  VAT CPH    25 m  4:21.00   
258  Ksk Piger 1  1990  KØGE    25 m  4:24.10   
10  15  Triton Piger  1997  TRITON B    25 m  4:25.79   
11  170  Stv D  1995  STV    25 m  4:27.00   
12  49  Hørsholm Damer  1995  HØRSHOLM    25 m  4:28.97   
13  212  Hvidovre Damer  HVIDOVRE    25 m  4:31.00   
14  122  Hils Damer 1  HILLERØD    25 m  4:32.35   
15  317  Lyngby Damer 2  LYNGBY    25 m  4:33.00   
16  349  Piger Gti  GTI    25 m  4:33.00   
17  434  Ringsted Damer  RINGSTED    25 m  4:36.00   
18  337  Farum Piger  1999  FARUM    25 m  4:58.00   
 
Løb 46, 4X100m Medley Herrer Senior 
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
364  Herlev 1  1993  HERLEV    25 m  3:43.00   
77  Kvik Drenge  1900  KVIK    25 m  3:44.50   
177  Sigma Senior  SIGMA    25 m  3:50.00   
327  Lyngby Herrer 1  LYNGBY    25 m  3:54.00   
366  Herlev 2  1993  HERLEV    25 m  3:54.00   
161  Helsingør Herrer  HELSINGØR    25 m  3:57.00   
367  Herlev 3  HERLEV    25 m  3:58.00   
255  Ksk Drenge 1  1992  KØGE    25 m  3:59.81   
175  Sigma Junior  1996  SIGMA    25 m  4:02.00   
10  123  Hils Herrer  HILLERØD    25 m  4:03.23   
11  14  Triton Herrer  1994  TRITON B    25 m  4:03.79   
12  403  Hovedstad Herrer 1  1996  HOVEDSTAD    25 m  4:05.50   
13  256  Ksk Drenge 2  1996  KØGE    25 m  4:15.19   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  24 oktober 2013 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:07