Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  NS-mini Farum    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Nybo  2004    121          58.21   
  A6                   
Kajsa G. Christensen  2004    106          1:00.84   
  Sigma Swim Birkerød                   
Ida Zeiler Terkildsen  2004    68          1:10.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
Ida Poulsen  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Ross  2002    238          46.48  OD1 
  Sigma Swim Birkerød                   
Anne Føyn  2002    213          48.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
Camilla Husegaard  2002    204          48.91   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Sindahl  2002    183          50.72   
  Sigma Swim Allerød                   
Ida W. Hall  2002    177          51.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
Clara Gjerløv  2002    172          51.77   
  Sigma Swim Birkerød                   
Katrine Buhl Schrøder  2002    163          52.76   
  Sigma Swim Allerød                   
Emilie Koch Larsen  2002    161          52.90   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Maja Marie Elmgreen  2003    159          53.15   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
10  Marie Nielsen  2003    158          53.32   
  Sigma Swim Allerød                   
11  Cecilie Porsdal  2002    142          55.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Maria H Willumsen  2002    141          55.35   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
13  Victoria L.h. Thomsen  2003    133          56.48   
  Sigma Swim Allerød                   
14  Esther Marie Heunicke  2003    133          56.49   
  Sigma Swim Birkerød                   
15  Camilla Gram Nilsson  2002    130          56.78   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
16  Sofie Nielsen  2003    128          57.12   
  Sigma Swim Allerød                   
17  Emilie F. Kristensen  2003    119          58.55   
  Sigma Swim Allerød                   
18  Maia Lytken Markussen  2002    112          59.74   
  Sigma Swim Allerød                   
19  Caroline Buhl Schrøder  2003    108          1:00.43   
  Sigma Swim Allerød                   
20  Ingrid Lindemann  2003    108          1:00.45   
  Sigma Swim Birkerød                   
21  Laura Boutrup  2003    107          1:00.71   
  Sigma Swim Birkerød                   
22  Pernille Elm Jensen  2003    104          1:01.29   
  A6                   
23  Alberte Vallentin  2003    99          1:02.25   
  Sigma Swim Birkerød                   
24  Emilie Kornerup Terp  2003    87          1:04.93   
  Sigma Swim Allerød                   
25  Anna Christensen  2002    87          1:04.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
Frida Uldall  2003              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Kira Bakx  2002              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Mille Graasbøll  2002              DSQ  Ej samtidig indslag 
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    239          46.43   
  Farum Svømmeklub                   
Natasha Worm Magnus  2000    238          46.45   
  A6                   
Laura Rosenørn Sandell  2000    238          46.48  OD2 
  Farum Svømmeklub                   
Katrine G. Schjøtt  2000    236          46.59   
  Helsinge Skytte & IF                   
Sofia Rasmusen  2001    234          46.76   
  Hillerød Svømmeklub                   
Olivia Iris Ryding  2001    221          47.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
Sofie Voss Thorsen  2000    210          48.47   
  Helsinge Skytte & IF                   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    208          48.58   
  A6                   
Silje Thramkrongart  2001    208          48.63   
  Sigma Swim Allerød                   
10  Clara Rasmusen  2001    207          48.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Kamilla Neve  2000    204          48.94   
  A6                   
12  Klara Lea Haugegaard  2000    203          49.02   
  Helsinge Skytte & IF                   
13  Asta H Jensen  2000    187          50.38   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
14  Emma Brogaard  2001    173          51.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Laura Nybo  2001    163          52.73   
  A6                   
16  Nicoline Huusfelt  2000    154          53.69   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
17  Anna Louise Elmgreen  2001    151          54.08   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
18  Camilla Kromann Hansen  2000    144          54.99   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
19  Sille Willaing Kjøller  2001    138          55.69   
  A6                   
Maria Louise Ryle  2000              DSQ  tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
Zobia Bjørn Christiansen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Vergereau  2004    81          58.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
Christian Røgind  2004    54          1:06.73   
  Sigma Swim Birkerød                   
Emil Stenholt Røpke  2004    31          1:20.63   
  A6                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian M. Staal  2002    153          47.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
Alexander Tullberg  2003    149          47.68   
  Sigma Swim Birkerød                   
Frederik Eg Ibsen  2002    145          48.08   
  Sigma Swim Birkerød                   
August Overgaard  2002    137          48.96   
  A6                   
Morten Østergaard  2002    132          49.55   
  A6                   
Victor Arendt Skytte  2002    123          50.81   
  Sigma Swim Allerød                   
Alexander Platzer  2002    116          51.84   
  Sigma Swim Birkerød                   
Daniel Garne Larsen  2003    115          51.89   
  Sigma Swim Allerød                   
Thorbjørn Ikkala  2002    107          53.24   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
10  Christoffer Rekling  2003    97          54.94   
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Simon Blidarevic  2002    89          56.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  William K.k. Hansen  2003    87          57.05   
  A6                   
13  Mikkel Kronborg Riis  2002    85          57.32   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
14  Jonathan Larsen  2002    81          58.41   
  A6                   
15  Malde Tesch Busse  2003    80          58.63   
  Sigma Swim Allerød                   
16  Asger Skov Andersson  2003    76          59.62   
  Sigma Swim Birkerød                   
17  Nicholas S. Bjerregaard  2002    73          1:00.43   
  Sigma Swim Allerød                   
18  Simon Als-Nielsen  2003    73          1:00.47   
  Farum Svømmeklub                   
19  Frederik Bach Mindested  2003    69          1:01.58   
  Sigma Swim Allerød                   
20  Oscar Jensen  2003    63          1:03.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
21  Mathias Rene Arnkjær  2002    63          1:03.43   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
22  Aske Rasmussen  2003    55          1:06.20   
  A6                   
23  Alexander Lyngsie  2003    55          1:06.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
24  Lucas Holst Rasmussen  2003    54          1:06.82   
  A6                   
25  Valdemar Witt Qvist  2003    52          1:07.58   
  Sigma Swim Birkerød                   
26  Tobias Gøtz  2003    51          1:08.07   
  Hillerød Svømmeklub                   
27  Lucas Thorsson  2002    43          1:12.30   
  Helsinge Skytte & IF                   
28  August Bregnenhøj  2003    35          1:17.20   
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulrik Blach Petersen  2001    195          43.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
Anders Christian Damgaard  2000    181          44.61   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Paulsen  2001    164          46.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
Jakob Forsberg  2000    158          46.73   
  Helsinge Skytte & IF                   
Andreas Gram Peters  2001    150          47.54   
  Helsinge Skytte & IF                   
Tobias Fuglsang  2001    144          48.14   
  A6                   
Mathias Holm  2001    129          50.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
Rasmus Thilleman  2001    129          50.02   
  A6                   
Jannick Hansen  2001    119          51.40   
  Sigma Swim Allerød                   
10  Frederik Bornemann  2001    118          51.55   
  Sigma Swim Allerød                   
11  Jacob Starcke  2001    112          52.39   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Marcus Borring Andersen  2001    111          52.50   
  Sigma Swim Allerød                   
13  Rasmus Harbo  2001    93          55.79   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Lukas Stenbo Klint Sonne  2001    92          55.96   
  Helsinge Skytte & IF                   
15  Mathias Riff Alexandersen  2001    91          56.14   
  Sigma Swim Birkerød                   
16  Rasmus Østergaard  2001    78          59.20   
  A6                   
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kajsa G. Christensen  2004    126          1:41.76   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    90          1:53.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emma Sahl Rasmussen  2004    82          1:57.34   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ida Poulsen  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Føyn  2002    318          1:14.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    276          1:18.37   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anna Haugsted Pihl  2003    234          1:22.73   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mia Krüger  2002    187          1:29.26   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Katrine Buhl Schrøder  2002    167          1:32.64   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Josephine Ahlm  2002    151          1:35.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Katrine S. Frederiksen  2002    151          1:35.86   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Amalie Sindahl  2002    140          1:38.26   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Maia Lytken Markussen  2002    137          1:39.04   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Maria Lund  2003    132          1:40.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Mia Schmidt Mortensen  2003    131          1:40.39   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Kira Bakx  2002    126          1:41.63   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Sofie Nielsen  2003    118          1:44.11   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
14  Liva Buchholt Johansen  2003    116          1:44.52   
  A6                   
                     
15  Amalie Julia Moresco  2003    114          1:45.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Karoline Svendsen  2002    113          1:45.39   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
17  Caroline Buhl Schrøder  2003    113          1:45.60   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
18  Sara Pedersen  2003    113          1:45.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Luna Emilie Olsen  2003    104          1:48.43   
  A6                   
                     
20  Esther Marie Heunicke  2003    99          1:50.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
21  Alberte Vallentin  2003    99          1:50.36   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
22  Cornelia Bergqvist  2003    92          1:52.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
23  Emilie Rank Johansen  2002    91          1:53.38   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
24  Cassandra Gottschalk  2003    82          1:57.32   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
25  Emma Øder Kjær  2003    79          1:58.65   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
26  Emilie F. Kristensen  2003    71          2:02.96   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
27  Emilie Kornerup Terp  2003    62          2:08.80   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
28  Anna Christensen  2002    44          2:24.60   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Nikoline April R. Nielsen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Maja Marie Elmgreen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lea Joensen  2001    375          1:10.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Ida Nebel  2000    355          1:12.02   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Mia Rahlff Pedersen  2001    242          1:21.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Julie Bojesen  2001    237          1:22.44   
  A6                   
                     
Clara Rasmusen  2001    225          1:23.89   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Laura Nybo  2001    210          1:25.78   
  A6                   
                     
Silje Thramkrongart  2001    197          1:27.66   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Camilla Kromann Hansen  2000    159          1:34.09   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Nicoline Huusfelt  2000    155          1:34.86   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
10  Asta H Jensen  2000    118          1:44.13   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
11  Anna Louise Elmgreen  2001    91          1:53.26   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Katja Petersson  2001              DSQ  Tyvstart 
  A6                   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Junker Neldeberg  2004    79          1:44.59   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Gustav Dahl  2004    62          1:53.37   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Patrick Laursen  2004    39          2:12.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Eg Ibsen  2002    218          1:14.69   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Frederik Bojesen  2002    190          1:18.11   
  A6                   
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    179          1:19.78   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Victor Arendt Skytte  2002    154          1:23.89   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Alexander Tullberg  2003    146          1:25.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
August Overgaard  2002    116          1:32.08   
  A6                   
                     
Mads Rønn Olesen  2002    114          1:32.66   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Daniel Garne Larsen  2003    114          1:32.70   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Nicklas Taylor  2002    112          1:33.10   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Christoffer Rekling  2003    108          1:34.33   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Alens Daugelis  2002    108          1:34.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Niels Skovbye Brandt  2002    107          1:34.72   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
13  Vincent Lynggård Hansen  2002    98          1:37.61   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Thorbjørn Ikkala  2002    81          1:43.80   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
15  Jakob Legaard  2003    73          1:47.62   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
16  Frederik Bach Mindested  2003    68          1:49.88   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  Valdemar Witt Qvist  2003    64          1:52.27   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
18  Andreas Rasmussen  2002    64          1:52.49   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Oliver Holm  2003    62          1:53.59   
  A6                   
                     
20  Malde Tesch Busse  2003    54          1:58.63   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
21  Asger Skov Andersson  2003    48          2:03.42   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
22  Andreas Rex Olsen  2002    44          2:06.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Wagner Kvist  2003              DSQ  Tyvstart 
  A6                   
                     
Lucas Thorsson  2002              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Bruhn  2000    265          1:09.97   
  A6                   
                     
Christian Ong Hansen  2001    215          1:15.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kristian Torp  2000    210          1:15.60   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    210          1:15.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Phillip Søren Sommer  2000    201          1:16.73   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Jacob Krog Christoffersen  2000    191          1:18.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Andreas Gram Peters  2001    188          1:18.47   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Nicklas Andersen  2001    174          1:20.43   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Viktor Nysøe Rehling  2001    173          1:20.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Rasmus Nielsen  2001    161          1:22.69   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Alexander Skarby Madsen  2001    159          1:23.01   
  A6                   
                     
12  Frederik Otte  2000    150          1:24.61   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Adrian Roed Schønning  2000    145          1:25.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Mathias Holm  2001    145          1:25.53   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
15  Lasse Søndergaard  2001    135          1:27.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Jannick Hansen  2001    134          1:27.81   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  Mathias Riff Alexandersen  2001    130          1:28.69   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
18  Jakob Forsberg  2000    125          1:29.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
19  Jonathan Svarre  2001    97          1:37.81   
  A6                   
                     
20  Albert Torp  2000    93          1:39.26   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Rasmus Gjerløff  2001              DNS   
  A6                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Graasbøll  2002    265          3:06.90   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Matilde Weibel  2002    254          3:09.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    205          3:23.71   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Cecilie Porsdal  2002    204          3:23.98   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Rikke Ross  2002    202          3:24.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Isabel Vang Hvitved  2003    185          3:30.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Marie Nielsen  2003    149          3:46.43   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mia Krüger  2002    148          3:47.08   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ingrid Lindemann  2003    122          4:02.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Liva Buchholt Johansen  2003    109          4:11.46   
  A6                   
                     
11  Cassandra Gottschalk  2003    90          4:27.37   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Anna Haugsted Pihl  2003              DSQ  Ej fortsat bev. 100m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Clara Gjerløv  2002              DSQ  Ej fortsat bev. 75m 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Victoria L.h. Thomsen  2003              DSQ  afsl.. mave 200 m 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofia Rasmusen  2001    301          2:59.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Olivia Iris Ryding  2001    281          3:03.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Natasha Worm Magnus  2000    280          3:03.57   
  A6                   
                     
Julie Bojesen  2001    271          3:05.50   
  A6                   
                     
Katja Petersson  2001    228          3:16.54   
  A6                   
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    226          3:17.17   
  A6                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    208          3:22.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mia Rahlff Pedersen  2001    205          3:23.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Kamilla Neve  2000    197          3:26.27   
  A6                   
                     
10  Isabella Eggers  2001    141          3:50.82   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Alice Gantriis  2000              DSQ  sv mave 25m 
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Bojesen  2002    180          3:07.78   
  A6                   
                     
Christian Boutrup  2003    169          3:12.04   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    161          3:15.08   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Lucas Emil Christensen  2003    133          3:28.02   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Sebastian M. Staal  2002    133          3:28.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Simon Blidarevic  2002    96          3:51.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulrik Blach Petersen  2001    223          2:54.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Phillip Søren Sommer  2000    205          2:59.93  OD1 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Jonas Paulsen  2001    205          2:59.93  OD2 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christian Ong Hansen  2001    199          3:01.61   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    198          3:02.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Frederik Bornemann  2001    192          3:04.00   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Christoffer D. Petersen  2001    186          3:06.00   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rasmus Thilleman  2001    151          3:19.33   
  A6                   
                     
Frederik Røginnd  2001    149          3:20.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Nicklas Andersen  2001    147          3:21.02   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Nikolai Neldeberg  2000              DSQ  Flere armtag i vendi 
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Nybo  2004    124          46.65   
  A6                   
Johanne Baes Aaholst  2004    91          51.76   
  Hillerød Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    83          53.39   
  Farum Svømmeklub                   
Ida Zeiler Terkildsen  2004    71          56.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
Katrine Bonefeld  2004    52          1:02.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
Karla Buch  2004    48          1:03.85   
  Sigma Swim Birkerød                   
Camille Nørby  2004    48          1:03.90   
  Sigma Swim Birkerød                   
Filippa Lang Bolvig  2004    47          1:04.25   
  Sigma Swim Birkerød                   
Catrine Porsdal  2005    43          1:06.29   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Josefine V. H. Lilliedal  2004    38          1:08.91   
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Astrid Rønn Olesen  2005    38          1:09.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Anna Krølner  2004    21          1:23.90   
  Sigma Swim Birkerød                   
13  Camilla Porsdal  2005    20          1:25.42   
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Matilde Weibel  2002    280          35.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
Ida W. Hall  2002    220          38.54   
  Hillerød Svømmeklub                   
Isabel Vang Hvitved  2003    196          40.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
Camilla Husegaard  2002    194          40.16   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Boutrup  2003    179          41.26   
  Sigma Swim Birkerød                   
Josephine Ahlm  2002    175          41.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mia Schmidt Mortensen  2003    170          41.99   
  Sigma Swim Birkerød                   
Katrine S. Frederiksen  2002    155          43.32   
  Helsinge Skytte & IF                   
Maria Lund  2003    145          44.27   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Luna Emilie Olsen  2003    129          45.98   
  A6                   
11  Karoline Svendsen  2002    129          46.05   
  Helsinge Skytte & IF                   
12  Sara Pedersen  2003    129          46.06   
  Farum Svømmeklub                   
13  Maria H Willumsen  2002    120          47.19   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
14  Cornelia Bergqvist  2003    110          48.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
15  Amalie Julia Moresco  2003    107          48.97   
  Farum Svømmeklub                   
16  Emilie Rank Johansen  2002    106          49.16   
  Helsinge Skytte & IF                   
17  Camilla Gram Nilsson  2002    98          50.40   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
18  Pernille Elm Jensen  2003    93          51.36   
  A6                   
19  Emma Øder Kjær  2003    83          53.37   
  Sigma Swim Allerød                   
20  Emilie Koch Larsen  2002    64          58.18   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Frida Uldall  2003              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nikoline April R. Nielsen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lea Joensen  2001    386          31.94   
  Sigma Swim Birkerød                   
Ida Nebel  2000    360          32.69   
  Helsinge Skytte & IF                   
Emma Brogaard  2001    341          33.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
Alice Gantriis  2000    293          35.02   
  Helsinge Skytte & IF                   
Klara Lea Haugegaard  2000    278          35.61   
  Helsinge Skytte & IF                   
Laura Rosenørn Sandell  2000    261          36.40   
  Farum Svømmeklub                   
Katrine G. Schjøtt  2000    254          36.72   
  Helsinge Skytte & IF                   
Maria Louise Ryle  2000    178          41.31   
  Helsinge Skytte & IF                   
Isabella Eggers  2001    171          41.88   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Zobia Bjørn Christiansen  2000    160          42.83   
  Helsinge Skytte & IF                   
11  Sille Willaing Kjøller  2001    151          43.64   
  A6                   
Sofie Voss Thorsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Junker Neldeberg  2004    82          46.65   
  Helsinge Skytte & IF                   
Gustav Dahl  2004    68          49.66   
  Sigma Swim Birkerød                   
Alexander Vergereau  2004    64          50.76   
  Sigma Swim Birkerød                   
Ben Hargreaves  2005    50          55.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
Christian Røgind  2004    45          56.87   
  Sigma Swim Birkerød                   
Patrick Laursen  2004    44          57.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
Sebastian Pedersen  2005    41          58.68   
  Sigma Swim Birkerød                   
Emil Stenholt Røpke  2004    40          59.42   
  A6                   
Nicolaj Pedersen  2005    39          59.93   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Jonas Riff Alexandersen  2005    30          1:05.69   
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Jacob Pedersen  2004    29          1:06.36   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Rasmus Kjeldsen  2005    16          1:20.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
Asbjørn Rosonbohn  2004              DSQ  Tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Eg Ibsen  2002    219          33.69   
  Sigma Swim Birkerød                   
Emil Kildahl Døssing  2002    186          35.58   
  Sigma Swim Birkerød                   
Christian Boutrup  2003    166          36.92   
  Sigma Swim Birkerød                   
Morten Østergaard  2002    147          38.46   
  A6                   
Lucas Emil Christensen  2003    140          39.14   
  Sigma Swim Allerød                   
Mathias Rene Arnkjær  2002    136          39.45   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Alexander Platzer  2002    133          39.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
Niels Skovbye Brandt  2002    130          40.04   
  Sigma Swim Allerød                   
Nicklas Taylor  2002    128          40.33   
  Sigma Swim Allerød                   
10  Nicholas S. Bjerregaard  2002    127          40.41   
  Sigma Swim Allerød                   
11  Aske Rasmussen  2003    122          40.90   
  A6                   
12  Vincent Lynggård Hansen  2002    120          41.17   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Mads Rønn Olesen  2002    117          41.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
14  Jonathan Larsen  2002    112          42.14   
  A6                   
15  Alens Daugelis  2002    110          42.40   
  Farum Svømmeklub                   
16  Simon Als-Nielsen  2003    90          45.30   
  Farum Svømmeklub                   
17  William K.k. Hansen  2003    83          46.46   
  A6                   
18  Jakob Legaard  2003    77          47.78   
  Sigma Swim Allerød                   
19  Rasmus Skarby Madsen  2003    76          47.99   
  A6                   
20  Andreas Rasmussen  2002    75          48.18   
  Hillerød Svømmeklub                   
21  August Bregnenhøj  2003    74          48.36   
  Sigma Swim Birkerød                   
22  Oliver Holm  2003    70          49.28   
  A6                   
23  Tobias Gøtz  2003    68          49.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Lucas Holst Rasmussen  2003    67          49.91   
  A6                   
25  Oscar Jensen  2003    58          52.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
26  Mikkel Kronborg Riis  2002    56          52.97   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
27  Alexander Lyngsie  2003    43          58.06   
  Sigma Swim Birkerød                   
28  Andreas Rex Olsen  2002    41          58.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
Alexander Wagner Kvist  2003              DNS   
  A6                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Bruhn  2000    266          31.55   
  A6                   
Kristian Torp  2000    224          33.45   
  Sigma Swim Birkerød                   
Jacob Krog Christoffersen  2000    188          35.44   
  Sigma Swim Birkerød                   
Nikolai Neldeberg  2000    175          36.31   
  Helsinge Skytte & IF                   
Rasmus Nielsen  2001    175          36.31   
  Sigma Swim Allerød                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    173          36.43   
  Farum Svømmeklub                   
Frederik Røginnd  2001    165          37.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
Anders Christian Damgaard  2000    163          37.20   
  Farum Svømmeklub                   
Alexander Skarby Madsen  2001    159          37.51   
  A6                   
10  Frederik Otte  2000    155          37.81   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
11  Christoffer D. Petersen  2001    153          37.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Jacob Starcke  2001    152          38.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
13  Adrian Roed Schønning  2000    150          38.18   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Marcus Borring Andersen  2001    147          38.50   
  Sigma Swim Allerød                   
15  Lasse Søndergaard  2001    139          39.22   
  Farum Svømmeklub                   
16  Albert Torp  2000    122          40.94   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
17  Jonathan Svarre  2001    116          41.64   
  A6                   
18  Lukas Stenbo Klint Sonne  2001    113          42.02   
  Helsinge Skytte & IF                   
19  Tobias Fuglsang  2001    109          42.53   
  A6                   
20  Rasmus Østergaard  2001    103          43.31   
  A6                   
21  Rasmus Harbo  2001    70          49.30   
  Helsinge Skytte & IF                   
Rasmus Gjerløff  2001              DNS   
  A6                   
 
Løb 9, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hils 3 Piger  2001    254          2:43.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Emma Brogaard  2001      38.49        38.49   
  Anna Haugsted Pihl  2003                 
  Matilde Weibel  2002                 
  Sofia Rasmusen  2001      2:43.97        2:43.97   
                     
Birkerød 1    248          2:45.29   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Olivia Iris Ryding  2001      42.58        42.58   
  Clara Gjerløv  2002                 
  Lea Joensen  2001                 
  Anne Føyn  2002      2:45.29        2:45.29   
                     
A6 Piger 1    230          2:49.51   
  A6                   
  Natasha Worm Magnus  2000      41.79        41.79   
  Julie Bojesen  2001                 
  Katja Petersson  2001                 
  Cæcilie Buchholt Johansen  2001      2:49.51        2:49.51   
                     
Piger 1 Helsinge  2000    207          2:55.54   
  Helsinge Skytte & IF                   
  Katrine S. Frederiksen  2002      45.64        45.64   
  Klara Lea Haugegaard  2000                 
  Ida Nebel  2000                 
  Alice Gantriis  2000      2:55.54        2:55.54   
                     
Farum Mini Girls  2000    192          2:59.95   
  Farum Svømmeklub                   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      44.61        44.61   
  Mia Krüger  2002                 
  Laura Rosenørn Sandell  2000                 
  Stine Saaby Schmidt  2002      2:59.95        2:59.95   
                     
Birkerød 2    178          3:04.51   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Rikke Ross  2002      45.04        45.04   
  Mia Rahlff Pedersen  2001                 
  Cecilie Porsdal  2002                 
  Isabella Eggers  2001      3:04.51        3:04.51   
                     
A6 Piger 2    134          3:22.88   
  A6                   
  Kamilla Neve  2000      45.87        45.87   
  Laura Nybo  2001                 
  Liva Buchholt Johansen  2003                 
  Julie Nybo  2004      3:22.88        3:22.88   
                     
Fsk Devilgirls 1  2000    123          3:28.70   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
  Camilla Kromann Hansen  2000      51.10        51.10   
  Asta H Jensen  2000                 
  Nicoline Huusfelt  2000                 
  Kira Bakx  2002      3:28.70        3:28.70   
                     
Allerøds Talenter    112          3:35.71   
  Sigma Swim Allerød                   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      51.61        51.61   
  Cassandra Gottschalk  2003                 
  Sofie Nielsen  2003                 
  Marie Nielsen  2003      3:35.71        3:35.71   
                     
Farum Soft Girls  2000              DSQ  ej fortsat bev. 25m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Piger 2 Helsinge  2000              DSQ  svøm på mave 175m 
  Helsinge Skytte & IF                   
  Katrine S. Frederiksen  2002      58.76        58.76   
                     
 
Løb 10, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birkerød 1    181          2:41.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Jacob Krog Christoffersen  2000      41.50        41.50   
  Jonas Paulsen  2001                 
  Ulrik Blach Petersen  2001                 
  Frederik Eg Ibsen  2002      2:41.40        2:41.40   
                     
A6 Drenge 1    140          2:55.91   
  A6                   
  Philip Bruhn  2000      39.43        39.43   
  Frederik Bojesen  2002                 
  Morten Østergaard  2002                 
  August Overgaard  2002      2:55.91        2:55.91   
                     
Farum Mini Guns  2000    126          3:02.18  OD1 
  Farum Svømmeklub                   
  Christian Ong Hansen  2001      41.99        41.99   
  Lasse Søndergaard  2001                 
  Viktor Nysøe Rehling  2001                 
  Anders Christian Damgaard  2000      3:02.18        3:02.18   
                     
Hils 3 Drenge  2000    126          3:02.18  OD2 
  Hillerød Svømmeklub                   
  Vincent Lynggård Hansen  2002      52.19        52.19   
  Christoffer D. Petersen  2001                 
  Adrian Roed Schønning  2000                 
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      3:02.18        3:02.18   
                     
Fsk Devilboys 1  2000    114          3:08.45   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
  Frederik Otte  2000      48.76        48.76   
  Mathias Rene Arnkjær  2002                 
  Nicklas Andersen  2001                 
  Phillip Søren Sommer  2000      3:08.45        3:08.45   
                     
A6 Drenge 2    95          3:20.16   
  A6                   
  Rasmus Thilleman  2001      45.24        45.24   
  Tobias Fuglsang  2001                 
  Alexander Skarby Madsen  2001                 
  Jonathan Larsen  2002      3:20.16        3:20.16   
                     
Allerøds Talenter    89          3:24.24   
  Sigma Swim Allerød                   
  Frederik Bornemann  2001      54.31        54.31   
  Malde Tesch Busse  2003                 
  Jakob Legaard  2003                 
  Frederik Bornemann  2001      3:24.24        3:24.24   
                     
Hils 4 Drenge  2002    54          4:01.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Tobias Gøtz  2003      1:06.47        1:06.47   
  Patrick Laursen  2004                 
  Andreas Rasmussen  2002                 
  Simon Blidarevic  2002      4:01.97        4:01.97   
                     
A6 Drenge 3              DNS   
  A6                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Drenge 2 Helsinge  2002              DNS   
  Helsinge Skytte & IF                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Farum Soft Guns  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Birkerød 2              DSQ  ikke fortsat bevøgel 
  Sigma Swim Birkerød                   
  Emil Kildahl Døssing  2002      43.98        43.98   
                     
Drenge 1 Helsinge  2001              DSQ  svøm på mave 
  Helsinge Skytte & IF                   
  Andreas Gram Peters  2001      43.05        43.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:46