Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2012    Udskriftsdato  30 april 2012   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 april 2012         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.20 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.88 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik J. Neldeberg  2000    277          40.93   
  Helsinge Skytte & IF                   
Mikkel S. Hansen  2000    214          44.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Lars Hallberg  2001    193          46.14   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Edwin Marjanovic  2001    116          54.63   
  Karlshamns Simklubb                   
Malte Pavon Olesen  2000    104          56.71   
  Værløse Svømmeklub                   
Oscar Klittbo  2002              DNS   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.20 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.88 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    495          33.72   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Toft  1998    406          36.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
Rares Oprescu  1999    382          36.76   
  Swim Team Esbjerg                   
Niels Ottosen  1998    381          36.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mads Ørsted Nielsen  1999    357          37.60   
  Swim Team Tåstrup                   
Jacob Cheng Milsgaard  1998    329          38.62   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.20 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.88 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Johansen  1996    361          37.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Jonas Hansen  1996    333          38.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.20 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.88 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Luke Postema  1995    564          32.28   
  Sjöbo Simsällskap                   
Marco Kirketerp  1995    432          35.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Søren Lund  1995    411          35.88   
  Helsinge Skytte & IF                   
Mathias Petersen  1995    300          39.85   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.20 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.88 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    739          29.50   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Andersen  1992    406          36.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linn Rosenius  2002    226          48.92   
  Karlshamns Simklubb                   
Elin Magnusson  2002    209          50.19   
  Karlshamns Simklubb                   
Camilla Husegaard  2002    205          50.50   
  Farum Svømmeklub                   
Annie Johansson  2002    191          51.78   
  Karlshamns Simklubb                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    505          37.41   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Nadia Nørskov Vogt  2000    420          39.79   
  West Swim Esbjerg                   
Amanda Duus  2000    406          40.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Ida Rosenius  2000    389          40.82   
  Karlshamns Simklubb                   
Davilda Lareva  2000    382          41.06   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Line Refsgaard  2000    378          41.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simone H. Lauridsen  1999    575          35.84   
  West Swim Esbjerg                   
Katrine B. Hansen  1999    501          37.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Anna C. Lange  1998    460          38.59   
  Swim Team Esbjerg                   
Emma Lyngby Larsen  1998    443          39.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Diana Jacobsen  1998    379          41.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Sofie Strandby  1999    364          41.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sara Krog Christoffersen  1996    612          35.09   
  Birkerød Svømmeklub                   
Bolette Thomsen  1997    471          38.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mathilde Hallgren  1997    437          39.28   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Ida Johansson  1997    242          47.81   
  Karlshamns Simklubb                   
Emma Vanggård  1996              DNS   
  Holbæk Svømme Klub                   
Louise Lynæs Larsen  1997              DNS   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linda Fagermar  1989    627          34.81   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Minna Fagermar  1993    565          36.05   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Anna Deleuran  1995    426          39.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Josefin Hansson  1993    274          45.87   
  Karlshamns Simklubb                   
Emma Mattsson  1992              DNS   
  Karlshamns Simklubb                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Filip Bækgaard  2000    269          32.38   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Johan Joensen  2000    254          33.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Malthe Letting  2001    251          33.15   
  Farum Svømmeklub                   
Markus Julian Lange  2000    246          33.35   
  Værløse Svømmeklub                   
Daniel Berg Wenk  2000    240          33.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Lars Hallberg  2001    237          33.78   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    492          26.49   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Vingolf Larsen  1998    478          26.75   
  West Swim Esbjerg                   
Johan Bragason  1999    441          27.48   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Casper Eickhardt  1999    438          27.54   
  Swim Team Esbjerg                   
Cebastian Christensen  1998    438          27.54   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Emil Toft  1998    426          27.78   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Bækgaard  1997    508          26.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Johannes E. Mariegaard  1997    486          26.60   
  Swim Team Tåstrup                   
Lars Breum Hansen  1997    480          26.71   
  Farum Svømmeklub                   
Victor Lloyd  1996    465          26.99   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Nicolai Løwenstein  1997    456          27.16   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Magnus Johansen  1996    428          27.74   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Lykke Nielsen  1995    575          25.14   
  Farum Svømmeklub                   
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    569          25.24   
  Farum Svømmeklub                   
Niels Breum Hansen  1994    533          25.79   
  Farum Svømmeklub                   
Casper S. Korch  1994    531          25.82   
  Farum Svømmeklub                   
Mark H. Østermann  1995    479          26.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Tom Postema  1994    441          27.48   
  Sjöbo Simsällskap                   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    554          25.46   
  Farum Svømmeklub                   
Patrick Højbøge  1992    532          25.80   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Emil K. Mortensen  1993    498          26.38   
  Birkerød Svømmeklub                   
Morten Jung Westermann  1993    365          29.25   
  Helsinge Skytte & IF                   
Peter Lund Andersen  1974              DNS   
  U.S.G                   
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.76 2012-01-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alice Holmdahl  2002    300          35.43   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Linn Rosenius  2002    285          36.06   
  Karlshamns Simklubb                   
Mille Graasbøll  2002    257          37.33   
  Allerød Svømmeklub                   
Laura Janner  2002    230          38.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Hannah Olsson-Lindhé  2003    226          38.98   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Elin Magnusson  2002    187          41.51   
  Karlshamns Simklubb                   
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.76 2012-01-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    522          29.48   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Amanda Duus  2000    518          29.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Victoria Bierre  2000    463          30.68   
  Værløse Svømmeklub                   
Anna Svensson-Fehér  2000    393          32.39   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Davilda Lareva  2000    388          32.54   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Noa Turin  2000    380          32.76   
  West Swim Esbjerg                   
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.76 2012-01-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simone H. Lauridsen  1999    479          30.33   
  West Swim Esbjerg                   
Cecilie Jørgensen  1998    477          30.37   
  Helsinge Skytte & IF                   
Caroline Amalie Duus  1998    471          30.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Ida Petersen  1998    448          31.01   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Laura Weinreich  1998    430          31.44   
  Holbæk Svømme Klub                   
Nicoline Clement  1999    424          31.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.76 2012-01-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene Dahl  1996    617          27.88   
  Svømmeklubben MK 31                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    569          28.63   
  Farum Svømmeklub                   
Hanna Cronqvist  1996    568          28.65   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Karoline Bødker  1997    543          29.08   
  Holbæk Svømme Klub                   
Simone Nielsen  1996    507          29.76   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Cecilie Kristiansen  1997    480          30.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.76 2012-01-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tove Andersson  1995    578          28.49   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Maria Bastiansen  1995    532          29.29   
  Farum Svømmeklub                   
Julia Lisakowski  1994    513          29.65   
  Svømmeklubben MK 31                   
Helene Hupfeldt Nielsen  1994    481          30.29   
  Værløse Svømmeklub                   
Sissel Gro Peltz Bloch  1995    385          32.62   
  Helsinge Skytte & IF                   
Minna Fagermar  1993              DNS   
  Trelleborgs Simsällskap                   
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1993) 3:53.13 2011-06-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Guns1  1988    588          4:07.48   
  Farum Svømmeklub                   
  Lars Breum Hansen  1997      32.53  1:06.45      1:06.45   
  Niklas Hedegaard  1990      30.66  1:06.79      2:13.24   
  Martin Wagner  1991      27.39  59.70      3:12.94   
  Karsten Vedel  1992      26.22  54.54      4:07.48   
                     
Farum Drenge  1994    525          4:17.02   
  Farum Svømmeklub                   
  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994      31.09  1:03.53      1:03.53   
  Niels Breum Hansen  1994      34.52  1:13.90      2:17.43   
  Lasse Lykke Nielsen  1995      29.24  1:03.24      3:20.67   
  Casper S. Korch  1994      26.70  56.35      4:17.02   
                     
Triton Drenge    468          4:26.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mark H. Østermann  1995      32.79  1:06.22      1:06.22   
  Emil Andersen  1992      36.12  1:17.60      2:23.82   
  Karim Møller  1994      29.27  1:02.67      3:26.49   
  Johan Müller  1998      28.72  1:00.41      4:26.90   
                     
Ese Drenge 1    428          4:34.98   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Simon Vingolf Larsen  1998      32.10  1:06.42      1:06.42   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      36.81  1:18.91      2:25.33   
  Simon Lundby Pedersen  1998                 
  Casper Eickhardt  1999        4:34.98      4:34.98   
                     
Farum Miniguns1  1998    409          4:39.15   
  Farum Svømmeklub                   
  Christian Sejr Aagaard  1998      36.15  1:14.22      1:14.22   
  Philip Greve  1998      35.19  1:15.40      2:29.62   
  Daniel Christian  1998      30.66  1:06.51      3:36.13   
  Emil Brohus Nielsen  1997      30.46  1:03.02      4:39.15   
                     
Hg Drengene  1997    399          4:41.54   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Gustav Bækgaard  1997      34.50  1:12.93      1:12.93   
  Marco Brander  1996      39.98  1:23.85      2:36.78   
  Patrick Højbøge  1992                 
  Nicolai Løwenstein  1997        4:41.54      4:41.54   
                     
Ese Drenge 2    370          4:48.82   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Rasmus Larsen  1997      35.29  1:13.21      1:13.21   
  Rares Oprescu  1999      39.60  1:23.86      2:37.07   
  Mikkel Rathschau Sørensen  1996      31.08  1:09.29      3:46.36   
  Nicolai Grene  1998      30.15  1:02.46      4:48.82   
                     
Farum Miniguns2  1998    226          5:40.19   
  Farum Svømmeklub                   
  Malthe Letting  2001      38.79  1:20.19      1:20.19   
  Viktor Als-Nielsen  1998      45.52  1:38.58      2:58.77   
  Mathias Elmholdt  1999                 
  Magnus Grundesen  1998        5:40.19      5:40.19   
                     
 
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:58.93 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trelleborgs Lag 1    551          4:43.26   
  Trelleborgs Simsällskap                   
  Tove Andersson  1995      34.05  1:10.60      1:10.60   
  Linda Fagermar  1989      35.05  1:17.87      2:28.47   
  Hanna Cronqvist  1996      32.00  1:10.05      3:38.52   
  Minna Fagermar  1993      30.87  1:04.74      4:43.26   
                     
Farum Damer  1960    497          4:53.11   
  Farum Svømmeklub                   
  Maria Bastiansen  1995      36.61  1:15.12      1:15.12   
  Martine Mørck Taagholt  1997      39.82  1:24.06      2:39.18   
  Amalie Wied-Christiansen  1996      33.18  1:13.06      3:52.24   
  Naja Ishøj Nielsen  1996      28.93  1:00.87      4:53.11   
                     
Triton Damer    473          4:58.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Caroline Amalie Duus  1998      36.60  1:13.45      1:13.45   
  Katrine B. Hansen  1999      37.51  1:20.38      2:33.83   
  Amanda Duus  2000      34.49  1:15.45      3:49.28   
  Emma Lyngby Larsen  1998      32.40  1:08.81      4:58.09   
                     
Hg Pigerne-2    455          5:01.83   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Tanja Lylloff  1998      35.24  1:13.62      1:13.62   
  Mathilde Hallgren  1997      41.76  1:29.01      2:42.63   
  Simone Nielsen  1996      32.58  1:13.53      3:56.16   
  Didde Karstensen  1996      30.45  1:05.67      5:01.83   
                     
Ese Piger 1    391          5:17.44   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998      36.69  1:17.81      1:17.81   
  Simone H. Lauridsen  1999      38.05  1:20.80      2:38.61   
  Noa Turin  2000      41.67  1:28.99      4:07.60   
  Anna C. Lange  1998      33.00  1:09.84      5:17.44   
                     
Ese Piger 2    260          6:04.01   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Isabella Guldager Jensen  2001      47.28  1:39.49      1:39.49   
  Nadia Nørskov Vogt  2000      40.67  1:28.46      3:07.95   
  Maria Møller Glargaard  2001      42.18  1:33.83      4:41.78   
  Jannie Eickhardt  2001      38.36  1:22.23      6:04.01   
                     
Farum Piger  1999    220          6:24.73   
  Farum Svømmeklub                   
  Anne Sofie Gadfelt  1999      38.97  1:21.38      1:21.38   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      54.49  1:51.31      3:12.69   
  Sara Pedersen  2003      39.11  1:28.29      4:40.98   
  Mia Ishøj Nielsen  2000      47.39  1:43.75      6:24.73   
                     
Farum Piger  2000    165          7:03.68   
  Farum Svømmeklub                   
  Emilie Buurgaard Westh  1999      41.64  1:24.85      1:24.85   
  Emma Eistrup Crow  2002      1:03.13  2:12.76      3:37.61   
  Simone Jørgensen  1999      49.19  1:48.13      5:25.74   
  Stine Saaby Schmidt  2002      43.32  1:37.94      7:03.68   
                     
Farum Piger  1960              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Lag 1 T K S Dam              DSQ  Svøm på ryg v/250 
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
  Anna Svensson-Fehér  2000      38.91  1:21.32      1:21.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  30 april 2012 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:41