Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2012    Udskriftsdato  30 april 2012   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 april 2012         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    266          37.40   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Berg Wenk  2000    236          38.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Markus Julian Lange  2000    217          40.00   
  Værløse Svømmeklub                   
Mads Raaby Jensen  2001    214          40.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Lars Hallberg  2001    200          41.12   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Frederik Bornemann  2001              DNS   
  Allerød Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Vingolf Larsen  1998    530          29.70   
  West Swim Esbjerg                   
Philip Greve  1998    436          31.71   
  Farum Svømmeklub                   
Johan Bragason  1999    424          32.01   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Johan Müller  1998    389          32.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christian Kaul  1998    323          35.02   
  West Swim Esbjerg                   
Casper Eickhardt  1999              DSQ  over 15 m under vand 
  Swim Team Esbjerg                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Johnsen  1997    347          34.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tom Postema  1994    344          34.31   
  Sjöbo Simsällskap                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    574          28.92   
  Farum Svømmeklub                   
Emil K. Mortensen  1993    535          29.61   
  Birkerød Svømmeklub                   
Rasmus Dufour  1993    532          29.66   
  Holbæk Svømme Klub                   
Morten Jung Westermann  1993    335          34.60   
  Helsinge Skytte & IF                   
Patrick Højbøge  1992              DSQ  mere end 15 m under 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.82 2011-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linn Rosenius  2002    265          42.12   
  Karlshamns Simklubb                   
Alice Holmdahl  2002    255          42.65   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Hannah Olsson-Lindhé  2003    225          44.48   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Laura Janner  2002    221          44.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Annie Johansson  2002    166          49.19   
  Karlshamns Simklubb                   
Emma Eistrup Crow  2002    157          50.11   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.82 2011-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amanda Duus  2000    453          35.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Davilda Lareva  2000    450          35.31   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Sandra Lendt  2000    419          36.16   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Anna Svensson-Fehér  2000    391          37.02   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Josephine G. Lauridsen  2001    380          37.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Noa Turin  2000    363          37.95   
  West Swim Esbjerg                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.82 2011-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tanja Lylloff  1998    494          34.24   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Caroline Amalie Duus  1998    465          34.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Jasmin Koefoed Jacobsen  1998    463          34.97   
  West Swim Esbjerg                   
Emma Lyngby Larsen  1998    415          36.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Laura Buchwald  1998    407          36.51   
  Holbæk Svømme Klub                   
Laura Weinreich  1998    395          36.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.82 2011-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Vanggård  1996    497          34.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
Camilla Westermann  1997    387          37.13   
  Helsinge Skytte & IF                   
Helena Marmetschke  1997    384          37.22   
  Svømmeklubben MK 31                   
Cecilie Kristiansen  1997    346          38.54   
  Holbæk Svømme Klub                   
Rikke Heinemann  1997    300          40.44   
  Værløse Svømmeklub                   
Sara Fogh Myrup  1997              DNS   
  Birkerød Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.82 2011-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tove Andersson  1995    612          31.88   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Julie-Sofie Hemdorff  1991    602          32.05   
  Farum Svømmeklub                   
Martina Lomnitz  1995    516          33.74   
  Karlshamns Simklubb                   
Josefin Hansson  1993    293          40.74   
  Karlshamns Simklubb                   
Lærke Dideriksen  1984              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Berg Wenk  2000    216          37.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Lars Hallberg  2001    215          37.46   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Mikkel S. Hansen  2000    192          38.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mads Raaby Jensen  2001    174          40.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Halfdan N. Fundal  2001    118          45.69   
  Allerød Svømmeklub                   
Daniel Johansen  2000    105          47.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    493          28.39   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Jørner  1998    429          29.73   
  Farum Svømmeklub                   
Casper Eickhardt  1999    420          29.95   
  Swim Team Esbjerg                   
Simon Lundby Pedersen  1998    404          30.34   
  West Swim Esbjerg                   
Jonas Bruun Sleiman  1998    371          31.21   
  West Swim Esbjerg                   
Niels Ottosen  1998    358          31.58   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Lloyd  1996    441          29.46   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Lars Breum Hansen  1997    425          29.84   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Rathschau Sørensen  1996    408          30.25   
  West Swim Esbjerg                   
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    404          30.33   
  Albertslund IF                   
Marcus Roldgaard  1996    396          30.55   
  Albertslund IF                   
Mads Steen Petersen  1997    381          30.94   
  Helsinge Skytte & IF                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark H. Østermann  1995    537          27.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Denniz Sabo  1995    427          29.78   
  Karlshamns Simklubb                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Dufour  1993    647          25.93   
  Holbæk Svømme Klub                   
Patrick Højbøge  1992    546          27.45   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linn Rosenius  2002    250          39.81   
  Karlshamns Simklubb                   
Alice Holmdahl  2002    172          45.04   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Elin Magnusson  2002    114          51.75   
  Karlshamns Simklubb                   
Mia Krüger  2002    77          58.89   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    447          32.79   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Amanda Duus  2000    418          33.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Sofie Steen Petersen  2000    399          34.05   
  Helsinge Skytte & IF                   
Victoria Bierre  2000    394          34.19   
  Værløse Svømmeklub                   
Davilda Lareva  2000    347          35.69   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Ida Rosenius  2000    322          36.58   
  Karlshamns Simklubb                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Weinreich  1998    446          32.81   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jasmin Koefoed Jacobsen  1998    440          32.96   
  West Swim Esbjerg                   
Nicoline Clement  1999    418          33.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Anna C. Lange  1998    393          34.23   
  Swim Team Esbjerg                   
Ida Petersen  1998    373          34.84   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Nanna Sonne  1999    357          35.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Wied-Christiansen  1996    550          30.59   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    496          31.67   
  Farum Svømmeklub                   
Hanna Cronqvist  1996    494          31.72   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Simone Nielsen  1996    484          31.92   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Lina Hörnbäck  1996    463          32.41   
  Karlshamns Simklubb                   
Bolette Thomsen  1997    410          33.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    662          28.77   
  Farum Svømmeklub                   
Tove Andersson  1995    609          29.58   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Julia Lisakowski  1994    484          31.92   
  Svømmeklubben MK 31                   
Serina P. Snellman Floris  1995    450          32.72   
  Helsinge Skytte & IF                   
Martina Lomnitz  1995    397          34.10   
  Karlshamns Simklubb                   
Helene Hupfeldt Nielsen  1994              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Guns1  1988    613          3:41.56   
  Farum Svømmeklub                   
  Niklas Hedegaard  1990      26.49  53.81      53.81   
  Martin Wagner  1991      26.52  54.67      1:48.48   
  Karsten Vedel  1992      25.81  53.96      2:42.44   
  Miki Mørck Taagholt  1994      28.53  59.12      3:41.56   
                     
Farum Drenge  1994    564          3:47.79   
  Farum Svømmeklub                   
  Lars Breum Hansen  1997      28.79  59.45      59.45   
  Niels Breum Hansen  1994      27.97  57.58      1:57.03   
  Lasse Lykke Nielsen  1995      26.24  54.19      2:51.22   
  Casper S. Korch  1994      26.74  56.57      3:47.79   
                     
Triton Drenge    491          3:58.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mark H. Østermann  1995      29.15  59.77      59.77   
  Karim Møller  1994      28.08  58.76      1:58.53   
  Emil Andersen  1992      28.16  59.10      2:57.63   
  Johan Müller  1998      28.93  1:00.98      3:58.61   
                     
Ese Drenge 1    457          4:04.36   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Simon Vingolf Larsen  1998      28.18  59.20      59.20   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      29.72  1:01.65      2:00.85   
  Simon Lundby Pedersen  1998      30.02  1:03.25      3:04.10   
  Casper Eickhardt  1999      28.17  1:00.26      4:04.36   
                     
Ese Drenge 2    435          4:08.45   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Nicolai Grene  1998      30.43  1:03.31      1:03.31   
  Mikkel Rathschau Sørensen  1996      28.09  59.32      2:02.63   
  Christian Kaul  1998      30.54  1:04.69      3:07.32   
  Rasmus Larsen  1997      28.94  1:01.13      4:08.45   
                     
Farum Miniguns1  1998    417          4:12.05   
  Farum Svømmeklub                   
  Emil Brohus Nielsen  1997      30.38  1:03.11      1:03.11   
  Christian Sejr Aagaard  1998      31.27  1:06.10      2:09.21   
  Philip Greve  1998      27.88  58.75      3:07.96   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998      30.39  1:04.09      4:12.05   
                     
Farum Miniguns2  1998    387          4:18.34   
  Farum Svømmeklub                   
  Malthe Letting  2001      35.04  1:12.75      1:12.75   
  Magnus Grundesen  1998      30.20  1:04.45      2:17.20   
  Mads Jørner  1998      29.70  1:02.46      3:19.66   
  Daniel Christian  1998      27.87  58.68      4:18.34   
                     
 
Løb 24, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Damer  1960    611          4:09.47   
  Farum Svømmeklub                   
  Julie-Sofie Hemdorff  1991      30.73  1:03.88      1:03.88   
  Naja Ishøj Nielsen  1996      30.38  1:01.39      2:05.27   
  Olivia Burmester  1993      29.67  1:01.68      3:06.95   
  Maria Bastiansen  1995      29.61  1:02.52      4:09.47   
                     
Trelleborgs Lag 1    567          4:15.80   
  Trelleborgs Simsällskap                   
  Hanna Cronqvist  1996      30.29  1:02.02      1:02.02   
  Linda Fagermar  1989      30.46  1:05.01      2:07.03   
  Minna Fagermar  1993      30.80  1:05.16      3:12.19   
  Tove Andersson  1995      29.87  1:03.61      4:15.80   
                     
Hg Pigerne-2    491          4:28.37   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Ida Petersen  1998      32.16  1:07.56      1:07.56   
  Anna Deleuran  1995      32.17  1:08.54      2:16.10   
  Tanja Lylloff  1998      31.97  1:07.85      3:23.95   
  Simone Nielsen  1996      30.14  1:04.42      4:28.37   
                     
Triton Damer    465          4:33.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Emma Lyngby Larsen  1998      33.31  1:09.37      1:09.37   
  Caroline Amalie Duus  1998      32.38  1:08.70      2:18.07   
  Amanda Duus  2000      31.28  1:05.34      3:23.41   
  Nanna Sonne  1999      33.04  1:09.79      4:33.20   
                     
Ese Piger 1    442          4:37.94   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Anna C. Lange  1998      33.51  1:09.79      1:09.79   
  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998      32.61  1:11.31      2:21.10   
  Simone H. Lauridsen  1999      31.31  1:05.12      3:26.22   
  Noa Turin  2000      34.31  1:11.72      4:37.94   
                     
Lag 1 Ksk  1992    403          4:46.59   
  Karlshamns Simklubb                   
  Emma Mattsson  1992      33.91  1:12.14      1:12.14   
  Martina Lomnitz  1995      32.59  1:08.96      2:21.10   
  Sanna Briskog  1997      33.77  1:11.67      3:32.77   
  Josefin Hansson  1993      34.57  1:13.82      4:46.59   
                     
Lag 1 T K S Dam    393          4:48.97   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
  Davilda Lareva  2000      34.08  1:12.15      1:12.15   
  Nicola Parfitt  2000      35.94  1:17.12      2:29.27   
  Sandra Lendt  2000      30.82  1:06.26      3:35.53   
  Anna Svensson-Fehér  2000      34.41  1:13.44      4:48.97   
                     
Farum Piger  1999    362          4:56.94   
  Farum Svømmeklub                   
  Emilie Buurgaard Westh  1999      34.41  1:11.76      1:11.76   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      37.18  1:18.95      2:30.71   
  Anne Sofie Gadfelt  1999      32.97  1:09.63      3:40.34   
  Simone Jørgensen  1999      36.73  1:16.60      4:56.94   
                     
Ese Piger 2    272          5:26.60   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Jannie Eickhardt  2001      37.98  1:20.47      1:20.47   
  Nadia Nørskov Vogt  2000      34.62  1:12.84      2:33.31   
  Maria Møller Glargaard  2001      39.06  1:24.66      3:57.97   
  Isabella Guldager Jensen  2001      41.03  1:28.63      5:26.60   
                     
10  Lag 2 Ksk  1993    258          5:32.49   
  Karlshamns Simklubb                   
  Ida Rosenius  2000      36.61  1:16.15      1:16.15   
  Elin Magnusson  2002      37.08  1:18.32      2:34.47   
  Linn Rosenius  2002      39.64  1:25.23      3:59.70   
  Annie Johansson  2002      43.17  1:32.79      5:32.49   
                     
11  Farum Piger  2000    127          7:00.89   
  Farum Svømmeklub                   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      46.28  1:43.41      1:43.41   
  Emma Eistrup Crow  2002      52.23  1:52.47      3:35.88   
  Stine Saaby Schmidt  2002      45.52  1:40.32      5:16.20   
  Mia Krüger  2002      49.17  1:44.69      7:00.89   
                     
Farum Piger  1960              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  30 april 2012 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40