Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DUKA Lokalstævne 2010    Udskriftsdato  15 marts 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  09:38   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Thuesen  2001    182          41.97   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Steen Duus  2001    110          49.65   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    85          54.00   
  Farum Svømmeklub                   
Josephine Møller  2001    50          1:04.52   
  Farum Svømmeklub                   
Mette-Marie Sørensen  2001    30          1:16.26   
  Farum Svømmeklub                   
Clara Møller  2001    27          1:19.10   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Dissing Eriksen  2002    23          1:23.78   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Katrine Grønne  2003            1:59.38  træk i btov 45m 
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Scharf  1999    176          42.42   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    157          44.08   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    83          54.50   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    79          55.32   
  Farum Svømmeklub                   
Sascha G. Mardow  2000    35          1:12.47   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Kock Jonsson  1998    266          36.97   
  Farum Svømmeklub                   
Sofie S. Korch  1998    221          39.33  ODI 
  Farum Svømmeklub                   
Camilla Jacobsen  1998    221          39.33  ODII 
  Farum Svømmeklub                   
Simone Mundt  1997    141          45.67   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Hvilshøj Hansen  1998    93          52.41   
  Farum Svømmeklub                   
Maja K. Jensen  1998    64          59.60   
  Farum Svømmeklub                   
Caroline S. Korch  1996              35.83  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    152          39.07   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    136          40.55   
  Farum Svømmeklub                   
Christoffer D. Petersen  2001    65          51.95   
  Farum Svømmeklub                   
Dan Krume  2001    59          53.68   
  Farum Svømmeklub                   
Nicolaj Thomsen  2001    42          59.90  træk i btov 45m 
  Farum Svømmeklub                   
Brando Maxwell  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Maigaard  2000    156          38.75   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Mathias Elmholdt  1999    107          43.99   
  Farum Svømmeklub                   
Nicklas Mundt  2000    42          59.78   
  Farum Svømmeklub                   
Rune Runkløve  2000    21          1:15.16   
  Farum Svømmeklub                   
Adrian Roed Schønning  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Aagaard  1998    162          38.25   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    159          38.48   
  Farum Svømmeklub                   
Peter Eklund  1997    130          41.19   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Hvilshøj Hansen  1998    84          47.61   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Aagaard  1998    144          42.92   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Thuesen  2001    147          1:38.84   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Steen Duus  2001    115          1:47.29   
  Farum Svømmeklub                   
Cecilie Torp  2001    51          2:20.64   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Scharf  1999    177          1:33.05   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    132          1:42.58   
  Farum Svømmeklub                   
Marie Neelle Smith  1999    56          2:16.62  tyv+mgl berør 75m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Kock Jonsson  1998    219          1:26.56   
  Farum Svømmeklub                   
Camilla Jacobsen  1998    193          1:30.36   
  Farum Svømmeklub                   
Sofie S. Korch  1998    183          1:31.90   
  Farum Svømmeklub                   
Caroline S. Korch  1996              1:18.44  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    140          1:28.60   
  Farum Svømmeklub                   
Christoffer D. Petersen  2001    57          1:59.95   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    32          2:25.08  Mgl berør 25+50m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Maigaard  2000    149          1:26.78   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Jens Sørensen  1999    33          2:23.28   
  Farum Svømmeklub                   
Adrian Roed Schønning  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Grundesen  1998    136          1:29.42   
  Farum Svømmeklub                   
Peter Eklund  1997    129          1:31.02   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    125          1:32.20   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    87          1:43.74   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Thuesen  2001    148          50.34   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sach Rasmussen  2001    43          1:15.79  afslut på maven 
  Farum Svømmeklub                   
Mette-Marie Sørensen  2001    39          1:18.30  afslut på maven 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Scharf  1999    176          47.58   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    143          50.92   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    129          52.73   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    118          54.32   
  Farum Svømmeklub                   
Anna Bengtson  1999    59          1:08.27   
  Farum Svømmeklub                   
Anna Mølholm Johansen  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    166          42.21   
  Farum Svømmeklub                   
Christoffer D. Petersen  2001    57          1:00.33   
  Farum Svømmeklub                   
Dan Krume  2001    49          1:03.50  holdt ej i st.greb 
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    38          1:08.68  svøm på mave 25m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Maigaard  2000    107          48.85   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Mathias Elmholdt  1999    97          50.38  svøm å mave 25m 
  Farum Svømmeklub                   
Nicklas Mundt  2000    62          58.49  afslut på mave 
  Farum Svømmeklub                   
Jens Sørensen  1999    56          1:00.74   
  Farum Svømmeklub                   
Adrian Roed Schønning  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Aagaard  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Thuesen  2001    140          57.66   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Steen Duus  2001    135          58.48   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    69          1:12.93   
  Farum Svømmeklub                   
Melanie Peinow  2001    60          1:16.36  arme bag hofte 
  Farum Svømmeklub                   
Astrid Kirk Josefsen  2001    51          1:20.65  1 hånd afslut 
  Farum Svømmeklub                   
Josephine Møller  2001    41          1:26.70  arme føres bag hofte 
  Farum Svømmeklub                   
Clara Møller  2001    40          1:27.87   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Dissing Eriksen  2002    28          1:38.35  1 hånd v afslut 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    130          59.17   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    98          1:04.92   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    87          1:07.71   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Winfeldt Nielsen  2001    54          1:09.72   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001              1:27.05  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
Brando Maxwell  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Maigaard  2000    104          56.07   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Sofus Dawids  2000    38          1:18.59   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    131          2:07.33   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    116          2:12.73   
  Farum Svømmeklub                   
Marie Neelle Smith  1999    65          2:40.73   
  Farum Svømmeklub                   
Kirstine Tommerby  1999              2:39.05  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Jacobsen  1998    173          1:56.23   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Hvilshøj Hansen  1998    136          2:05.82   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Grundesen  1998    117          1:57.73   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Hvilshøj Hansen  1998    112          1:59.37   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    98          2:04.97   
  Farum Svømmeklub                   
William Kalum  1998    48          2:38.29   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie S. Korch  1998    193          1:42.66   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Windfeldt Nielsen  1998              1:29.59  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
Caroline S. Korch  1996              1:32.56  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Aagaard  1998    126          1:43.84   
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  15 marts 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:38