Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    557          33.32   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Lasse Pittioni  1995    535          33.78   
  GTI                   
Yannick Rasmussen  1995    459          35.54   
  Roskilde Svømning                   
Andreas Gerlach  1995    422          36.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
Kasper Emil Nielsen  1995    398          37.29   
  Farum Svømmeklub                   
Oliver Hjeresen  1995    359          38.59   
  Roskilde Svømning                   
Benjamin S. Tollundgaard  1996    326          39.84   
  Swim Team Tåstrup                   
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    317          40.20   
  Albertslund IF                   
Christian O. Sørensen  1996    312          40.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Peter Nilsson  1996    294          41.23   
  Swim Team Tåstrup                   
11  Lasse Jørgensen  1996    285          41.69   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Christoffer Back Petersen  1995    278          42.02   
  Roskilde Svømning                   
13  Daniel Christian  1998    263          42.78   
  Farum Svømmeklub                   
14  Christian Jacobsen  1995    259          43.00   
  Farum Svømmeklub                   
15  Mathias Petersen  1995    251          43.46   
  Værløse Svømmeklub                   
16  Philip Greve  1998    248          43.64   
  Farum Svømmeklub                   
17  Morten Voigt Larsen  1995    245          43.81   
  Roskilde Svømning                   
18  Martin Friis  1994    245          43.83   
  Roskilde Svømning                   
19  Martin Lund Djurhuus  1995    233          44.55   
  Albertslund IF                   
20  Gustav Jacobsen  1998    160          50.55   
  Solrød Svømmeklub                   
21  Oliver Neumann  1998    148          51.81   
  Værløse Svømmeklub                   
22  Jacob Cheng Milsgaard  1998    139          52.93   
  Værløse Svømmeklub                   
23  Benjamin Jakobsen  1998    132          53.92   
  Værløse Svømmeklub                   
24  Magnus Grundesen  1998    110          57.25   
  Farum Svømmeklub                   
25  Christian Hvilshøj Hansen  1998    109          57.34   
  Farum Svømmeklub                   
26  Viktor Als-Nielsen  1998    89          1:01.37   
  Farum Svømmeklub                   
27  Peter Eklund  1997    85          1:02.28   
  Farum Svømmeklub                   
28  Mathias Elmholdt  1999    77          1:04.57   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Andersen  1991    655          31.58   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Sørensen  1990    651          31.64   
  Glostrup Svømme Klub                   
Daniel Skaaning  1993    595          32.60   
  Swim Team Tåstrup                   
Niklas Hedegaard  1990    585          32.79   
  Farum Svømmeklub                   
Kasper Blomsterberg  1992    563          33.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    532          33.85   
  Farum Svømmeklub                   
Johan Jørgensen  1993    439          36.08   
  Roskilde Svømning                   
Casper Holbæk  1992    437          36.12   
  Hillerød Svømmeklub                   
Rasmus Ærenlund  1992    425          36.48   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Alexander Andersen  1993    407          36.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
11  Jeppe Nejlund  1993    319          40.14   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Mads Albæk Sørensen  1993    309          40.57   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Amalie Lisbjerg  1996    532          37.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mie Astrup Dresler  1996    500          38.63   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Benedicte Zilmer  1997    457          39.81   
  GTI                   
Dena Zornic  1996    435          40.48   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Rikke Mundt Lohse  1996    403          41.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
Kirstine Andersen  1997    377          42.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mian Hartoft  1996    376          42.49   
  Swim Team Tåstrup                   
Mette Sannerud  1997    369          42.73   
  Roskilde Svømning                   
Katja Jesse  1996    336          44.09   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Christina Techt  1996    292          46.20   
  Solrød Svømmeklub                   
11  Tina Krume  1997    275          47.14   
  Farum Svømmeklub                   
12  Julie Windfeldt Nielsen  1998    265          47.75   
  Farum Svømmeklub                   
13  Kathrine Kock Jonsson  1998    265          47.76   
  Farum Svømmeklub                   
14  Alexandra Munch  1996    263          47.86   
  Solrød Svømmeklub                   
15  Rikke Elsborg Pedersen  1997    248          48.81   
  Frederikssund Svømmeklu                   
16  Camilla Jacobsen  1998    215          51.16   
  Farum Svømmeklub                   
17  Mia Ishøj Nielsen  2000    207          51.84   
  Farum Svømmeklub                   
18  Sif Emilie Andersen  1998    202          52.23   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Cecilie Eiken  1996    181          54.23   
  Værløse Svømmeklub                   
20  Lærke Scharf  1999    160          56.43   
  Farum Svømmeklub                   
21  Sarah Hvilshøj Hansen  1998    146          58.22   
  Farum Svømmeklub                   
22  Mia Steen Duus  2001    144          58.56   
  Farum Svømmeklub                   
23  Sarah Sejr Aagaard  2000    142          58.81   
  Farum Svømmeklub                   
24  Alberte Thuesen  2001    134          59.95   
  Farum Svømmeklub                   
25  Vibe Raaby Laursen  1998    131          1:00.37   
  Værløse Svømmeklub                   
26  Amalie Sophia Skou  1997    131          1:00.44   
  Solrød Svømmeklub                   
27  Nanna Westfall Gram  1998    117          1:02.63   
  Værløse Svømmeklub                   
28  Lavanya Michaelsen  2000    105          1:04.95   
  Farum Svømmeklub                   
29  Simone Jørgensen  1999    96          1:06.98   
  Farum Svømmeklub                   
30  Aparjita Michaelsen  2000    65          1:16.22   
  Farum Svømmeklub                   
Perriya Sureshkumar  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999              DSQ  Asynkrone arme 
  Farum Svømmeklub                   
Sofie S. Korch  1998              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Lensbjerg  1991    569          36.99   
  Farum Svømmeklub                   
Malene Johansson  1992    517          38.21   
  Farum Svømmeklub                   
Nicoline Møller  1995    509          38.40   
  Glostrup Svømme Klub                   
Nina Jørgensen  1990    504          38.53   
  Roskilde Svømning                   
Maria Jørgensen  1990    502          38.57   
  Roskilde Svømning                   
Camilla Tschikai Pedersen  1991    490          38.90   
  Farum Svømmeklub                   
Annelouise Dolleris  1995    481          39.14   
  Glostrup Svømme Klub                   
Katrine Brahtz  1995    476          39.26   
  Albertslund IF                   
Christine Pedersen  1993    469          39.45   
  Glostrup Svømme Klub                   
10  Thea Mundt Lohse  1994    448          40.07   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Louise Mejer  1995    439          40.34   
  Frederikssund Svømmeklu                   
12  Caroline Lindgreen  1995    424          40.81   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Lea Sørensen  1994    411          41.23   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Madeline Lou  1995    409          41.29   
  Albertslund IF                   
15  Liv S. Normand  1995    374          42.55   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Nadia Christian  1995    342          43.84   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laust Norgren  1995    592          27.78   
  Helsingør Svømmeklub                   
Martin Mathiesen  1994    588          27.84   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Lasse Pittioni  1995    570          28.14   
  GTI                   
Piet Jon Vidkjær  1995    550          28.48   
  Swim Team Tåstrup                   
Miki Mørck Taagholt  1994    471          29.98   
  Farum Svømmeklub                   
Ulrik Peter Willén  1995    469          30.03   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Halby  1994    451          30.43   
  Roskilde Svømning                   
Sebastian Terp  1995    428          30.96   
  Farum Svømmeklub                   
Kristian M. Wood-Kurland  1994    411          31.38   
  Solrød Svømmeklub                   
10  Martin Lund Djurhuus  1995    396          31.76   
  Albertslund IF                   
11  Nikolaj Bertelsen  1996    395          31.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
12  Alexander Grønfeldt  1994    373          32.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Benjamin S. Tollundgaard  1996    371          32.47   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Lasse Jørgensen  1996    366          32.62   
  Swim Team Tåstrup                   
15  Anton Andersen  1995    354          32.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
16  Christian O. Sørensen  1996    344          33.29   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Peter Nilsson  1996    334          33.64   
  Swim Team Tåstrup                   
18  Malthe Vestergaard  1995    315          34.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
19  Jonas Lagerbon Olsson  1995    295          35.04   
  Farum Svømmeklub                   
20  Lars Elsborg  1994    277          35.79   
  Værløse Svømmeklub                   
21  Mads Jørner  1998    273          35.96   
  Farum Svømmeklub                   
22  Anders Lippert-Hansen  1996    271          36.06   
  Solrød Svømmeklub                   
23  Daniel Christian  1998    261          36.50   
  Farum Svømmeklub                   
24  Johannes E. Mariegaard  1997    258          36.64   
  Swim Team Tåstrup                   
25  Emil Brohus Nielsen  1997    201          39.84   
  Farum Svømmeklub                   
26  Lasse Kriegel Skovrup  1998    147          44.20   
  Farum Svømmeklub                   
27  Thomas Bech  1998    143          44.63   
  Værløse Svømmeklub                   
28  Christian Aagaard  1998    126          46.57   
  Farum Svømmeklub                   
29  Oliver Rosendal  1997    107          49.15   
  Frederikssund Svømmeklu                   
30  Emil Sondum  1999    86          52.77   
  Frederikssund Svømmeklu                   
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Ammekilde  1990    644          27.02   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Skaaning  1993    634          27.16   
  Swim Team Tåstrup                   
Niklas Hedegaard  1990    601          27.65   
  Farum Svømmeklub                   
Alexander Andersen  1993    574          28.07   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Emil Eller  1991    567          28.18   
  Glostrup Svømme Klub                   
Karsten Vedel  1992    537          28.70   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Hansen  1991    532          28.80   
  Farum Svømmeklub                   
Kasper Blomsterberg  1992    526          28.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
Christoffer Harms-Tefke  1992    504          29.31   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Frederik Jarfelt  1992    487          29.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Martin Wagner  1991    472          29.96   
  Farum Svømmeklub                   
12  Henrik Smith  1993    463          30.16   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Casper Holbæk  1992    452          30.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Mads Albæk Sørensen  1993    345          33.25   
  Roskilde Svømning                   
15  Rasmus Ærenlund  1992    333          33.65   
  Værløse Svømmeklub                   
Morten Klarskov  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
 
Løb 28, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    619          30.35   
  Albertslund IF                   
Caroline Høgskilde  1996    544          31.68   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Maja Hjuler  1997    512          32.33   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Beckmann  1997    491          32.77   
  GTI                   
Louise Hedmann Jacobsen  1996    484          32.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    480          33.02   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    453          33.68   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Mäkelä  1996    438          34.04   
  Glostrup Svømme Klub                   
Amalie Ringgaard  1996    426          34.38   
  Frederikssund Svømmeklu                   
10  Clara Amalie Lisbjerg  1996    403          35.01   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Julie Lamberth  1996    396          35.23   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Helena Daugbjerg Petersen  1997    349          36.73   
  Farum Svømmeklub                   
12  Mette Sannerud  1997    349          36.73   
  Roskilde Svømning                   
14  Mie Lind Berg  1996    349          36.74   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
15  Katrine Christiansen  1996    346          36.83   
  Albertslund IF                   
16  Lærke Hjort  1996    277          39.65   
  Solrød Svømmeklub                   
17  Katrine V. Sørensen  1996    277          39.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
18  Anna Olsen  1997    266          40.20   
  Albertslund IF                   
19  Mian Hartoft  1996    222          42.71   
  Swim Team Tåstrup                   
20  Rikke Elsborg Pedersen  1997    212          43.38   
  Frederikssund Svømmeklu                   
 
Løb 28, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    672          29.52   
  Farum Svømmeklub                   
Mie Refn  1993    644          29.94   
  Farum Svømmeklub                   
Anna-Marie Christiansen  1990    593          30.78   
  Farum Svømmeklub                   
Anna Maria Svanbergsson  1993    559          31.39   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Nina Cawley  1994    535          31.86   
  Helsingør Svømmeklub                   
Helene Hupfeldt Nielsen  1994    483          32.97   
  Værløse Svømmeklub                   
Maria Jørgensen  1990    474          33.16   
  Roskilde Svømning                   
Madeline Lou  1995    453          33.67   
  Albertslund IF                   
Nina Jørgensen  1990    439          34.03   
  Roskilde Svømning                   
10  Maria Bastiansen  1995    425          34.39   
  Farum Svømmeklub                   
11  Katja Nissen  1995    405          34.94   
  Frederikssund Svømmeklu                   
12  Nicoline Møller  1995    390          35.40   
  Glostrup Svømme Klub                   
13  Anita Baastrup  1995    285          39.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
14  Line P. Vilmand  1995    261          40.46   
  Frederikssund Svømmeklu                   
15  Charlotte Larsen  1994    230          42.22   
  Frederikssund Svømmeklu                   
16  Julie Langberg  1995    223          42.64   
  Roskilde Svømning                   
Camilla Rønbøg  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
Frederikke Christensen  1995              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Johansen  1994    589  29.88  1:00.88  1:33.14    2:05.33   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Laust Norgren  1995    540  28.98  1:01.99  1:36.46    2:09.01   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995    540  29.16  1:01.84  1:36.33    2:09.04   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    536  29.81  1:02.89  1:36.67    2:09.37   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Emil Møhl  1994    518  29.60  1:03.29  1:37.11    2:10.86   
  GTI                   
                     
Oliver Grodt  1994    512  30.01  1:03.22  1:37.16    2:11.32   
  GTI                   
                     
Steffen Poulsen  1994    510  30.53  1:04.12  1:38.86    2:11.54   
  GTI                   
                     
Andreas Gerlach  1995    483  29.90  1:02.99  1:38.63    2:13.94   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    475  30.25  1:04.45  1:39.96    2:14.68   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Mathias Brændholt  1996    462  30.84  1:06.12  1:42.25    2:15.96   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Sebastian Merrildgaard  1995    449  32.65  1:08.86  1:44.76    2:17.22   
  GTI                   
                     
12  Morten Voigt Larsen  1995    441  31.46  1:05.64  1:41.44    2:18.07   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Mads Kildholt  1994    439  31.32  1:05.56  1:41.85    2:18.26   
  GTI                   
                     
14  Nikolai Østergaard  1996    435  30.63  1:05.88  1:42.40    2:18.72   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Christoffer Back Petersen  1995    417  32.88  1:09.13  1:46.58    2:20.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Magnus Sloth Poulsen  1995    409  33.31  1:10.34  1:47.66    2:21.56   
  Albertslund IF                   
                     
17  Nikolaj Bertelsen  1996    402  32.00  1:08.16  1:46.72    2:22.37   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Anton Andersen  1995    397  32.60  1:10.47  1:48.40    2:22.94   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Jens Dyreborg Nielsen  1995    387  32.21  1:09.60  1:47.14    2:24.15   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Kristian M. Wood-Kurland  1994    384  32.89  1:09.77  1:48.16    2:24.54   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
21  Oliver Hjeresen  1995    382  32.85  1:09.43  1:47.72    2:24.85   
  Roskilde Svømning                   
                     
22  Alexander Grønfeldt  1994    378  31.88  1:08.13  1:47.25    2:25.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Martin Friis  1994    369  33.53  1:10.87  1:48.97    2:26.55   
  Roskilde Svømning                   
                     
24  Lars Elsborg  1994    360  32.82  1:10.31  1:49.79    2:27.73   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
25  Christian Jacobsen  1995    331  34.63  1:13.04  1:52.31    2:31.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Mads Jørner  1998    330  34.20  1:13.10  1:53.88    2:32.12   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Jonas Lagerbon Olsson  1995    294  33.61  1:14.70  1:55.49    2:38.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
28  Philip Greve  1998    267  37.16  1:18.93  2:02.35    2:43.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
29  Mathias Petersen  1995    261  36.98  1:17.97  2:01.04    2:44.31   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
30  Victor L. Munch-Jensen  1996    245  37.24  1:20.01  2:04.73    2:47.87   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
31  Mikkel Brandt Sørensen  1996    230  36.96  1:20.00  2:08.03    2:51.46   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
32  Emil Brohus Nielsen  1997    217  38.54  1:23.71  2:11.61    2:54.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
33  Gustav Jacobsen  1998    196  41.58  1:27.89  2:15.68    3:00.96   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
34  Lasse Kriegel Skovrup  1998    182  38.80  1:28.63  2:19.66    3:05.37   
  Farum Svømmeklub                   
                     
35  Oliver Rosendal  1997    169  43.16  1:29.98  2:19.82    3:10.19   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
36  Malthe Letting  2001    146  43.88  1:36.39  2:30.78    3:19.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
37  Benjamin Jakobsen  1998    144  42.74  1:33.50  2:27.51    3:20.24   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
38  Christian Aagaard  1998    142  44.41  1:36.57  2:30.63    3:21.46   
  Farum Svømmeklub                   
                     
39  Oliver Neumann  1998    126  38.64  1:28.95  2:29.20    3:29.48   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Marcus Roldgaard  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Malthe Vestergaard  1995              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Rasmus Ejby Nyeland  1995              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991    735  27.19  56.91  1:26.72    1:56.45   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anders Blume  1990    676  27.61  58.40  1:29.22    1:59.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Westergaard  1990    673  28.71  1:00.17  1:30.16    1:59.92   
  GTI                   
                     
Karsten Vedel  1992    645  28.44  59.16  1:30.20    2:01.60   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niels Wissing Sørensen  1993    635  28.59  59.70  1:31.49    2:02.22   
  GTI                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    612  28.60  1:00.03  1:32.04    2:03.75   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    587  28.50  1:00.82  1:34.02    2:05.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    573  28.91  1:00.65  1:33.51    2:06.49   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  1991    563  28.89  1:00.30  1:33.62    2:07.22   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Martin Wagner  1991    563  28.86  1:00.10  1:32.64    2:07.24   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Simon Sønderup Jensen  1988    539  28.60  1:00.54  1:34.52    2:09.07   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Christian Petersen  1993    520  30.03  1:03.35  1:37.34    2:10.67   
  GTI                   
                     
13  Alexander Skov Andersen  1993    517  30.24  1:03.21  1:37.63    2:10.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Kim Henriksen  1989    507  28.35  1:00.10  1:35.11    2:11.80   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
15  Magnus Mouritsen  1992    492  29.41  1:02.62  1:37.79    2:13.11   
  GTI                   
                     
16  Morten Møller Jensen  1992    487  28.32  1:01.01  1:36.89    2:13.59   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
17  Lauge Bruun  1992    472  29.87  1:03.71  1:38.91    2:14.99   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Henrik Smith  1993    462  30.38  1:04.94  1:40.70    2:15.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Frederik Jarfelt  1992    457  30.13  1:03.61  1:39.63    2:16.44   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Jeppe Nejlund  1993    381  31.65  1:08.65  1:46.12    2:24.97   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
21  Mads Albæk Sørensen  1993    323  33.74  1:12.94  1:53.65    2:33.20   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anders Lie  1991              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    629  32.41  1:06.77  1:41.43    2:15.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Clara Blohm Clemmensen  1996    628  32.74  1:07.79  1:41.92    2:15.13   
  Albertslund IF                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    574  32.21  1:07.55  1:43.22    2:19.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    513  34.49  1:11.69  1:49.25    2:24.55   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kathrine Barrett  1996    510  33.51  1:10.50  1:48.36    2:24.84   
  GTI                   
                     
Caroline Thoby  1996    443  34.92  1:14.62  1:53.87    2:31.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Rikke Willumsen  1996    441  35.21  1:14.29  1:54.58    2:32.06   
  GTI                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    403  36.25  1:16.82  1:57.61    2:36.74   
  Roskilde Svømning                   
                     
Amalie Lynggård Hansen  1996    383  36.59  1:16.73  1:58.90    2:39.38   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Martine Mørck Taagholt  1997    366  36.92  1:18.22  2:00.21    2:41.86   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Rikke Jørner  1996    350  36.40  1:17.73  2:00.95    2:44.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Rikke Voss  1997    331  39.02  1:22.13  2:07.13    2:47.28   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Andrea Reich  1998    292  38.63  1:23.48  2:10.07    2:54.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Caroline S. Korch  1996    280  39.13  1:25.21  2:12.62    2:56.97   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Anne Sofie Gadfelt  1999    257  40.97  1:27.68  2:15.29    3:02.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Mathilde Norup  1998    202  45.66  1:38.93  2:33.48    3:17.40   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
17  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    171  45.30  1:40.05  2:36.36    3:28.31   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    698  30.70  1:03.74  1:37.14    2:10.47   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ida Marie Vedel  1994    686  31.00  1:04.03  1:37.94    2:11.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mai Hjelmgaard  1994    628  31.69  1:05.54  1:40.16    2:15.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    598  32.42  1:07.26  1:42.65    2:17.40   
  Albertslund IF                   
                     
Nina Cawley  1994    544  32.97  1:08.72  1:45.14    2:21.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Julie Damberg  1992    533  33.57  1:09.83  1:46.49    2:22.77   
  GTI                   
                     
Pernille Christiansen  1995    517  33.63  1:10.11  1:46.90    2:24.20   
  GTI                   
                     
Sofie Kisbye Høj  1992    486  33.31  1:10.67  1:49.22    2:27.21   
  GTI                   
                     
Helene Hupfeldt Nielsen  1994    481  32.30  1:09.57  1:48.89    2:27.69   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Christine Lynggård Hansen  1994    446  35.84  1:14.23  1:53.52    2:31.52   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Lea Sørensen  1994    430  33.19  1:12.38  1:53.60    2:33.27   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Ida Pommerencke Vilmand  1993    429  35.01  1:13.71  1:54.25    2:33.40   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
13  Katja Nissen  1995    411  34.17  1:13.83  1:55.37    2:35.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
14  Louise Mejer  1995    378  36.43  1:16.61  1:58.74    2:40.06   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
15  Charlotte Larsen  1994    361  37.32  1:18.71  2:01.45    2:42.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
16  Katrine Feld  1993    304  38.38  1:22.96  2:09.22    2:52.15   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
17  Julie Langberg  1995    298  37.61  1:20.19  2:07.16    2:53.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Karoline Poulsen  1994    256  40.96  1:27.70  2:15.89    3:02.31   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
19  Line P. Vilmand  1995    255  40.79  1:27.83  2:17.21    3:02.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994              DNS   
  GTI                   
                     
Johanne Appelsø  1994              DNS   
  GTI                   
                     
Signe Scharf  1995              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Harald Bjørndal Hersted  1994    523  1:06.38  2:20.25  3:33.29  4:46.76  18:15.91   
  Vallensbæk IF Af 1939        5:59.90  7:13.59  8:27.03  9:40.32     
          10:53.83  12:05.60  13:19.15  14:32.74     
          15:47.93  17:03.56         
                     
Mikkel Møller Jensen  1995    450  1:08.33  2:22.24  3:35.73  4:52.35  19:11.95   
  Glostrup Svømme Klub        6:08.91  7:26.58  8:43.03  10:01.75     
          11:20.76  12:39.48  13:58.37  15:17.86     
          16:36.95  17:55.83         
                     
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    423  1:11.95  2:29.55  3:46.76  5:03.56  19:35.66   
  Albertslund IF        6:21.47  7:39.61  8:59.40  10:19.00     
          11:37.77  12:56.72  14:15.09  15:35.03     
          16:57.03  18:16.45         
                     
 
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lauge Bruun  1992    539  1:07.62  2:21.57  3:33.76  4:46.77  18:04.37   
  Roskilde Svømning        6:00.19  7:13.78  8:26.95  9:40.24     
          10:53.28  12:05.84  13:18.29  14:30.48     
          15:41.95  16:53.84         
                     
Johan Jørgensen  1993    446  1:09.98  2:26.39  3:43.70  5:00.67  19:15.55   
  Roskilde Svømning        6:19.54  7:37.68  8:55.74  10:14.24     
          11:32.47  12:51.32  14:09.35  15:26.75     
          16:43.78  18:01.11         
                     
 
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Louise Hedmann Jacobsen  1996    566  1:09.48  2:24.62  3:40.16  4:56.18  10:03.19   
  Hillerød Svømmeklub        6:13.09  7:30.14  8:47.12       
                     
Mie Astrup Dresler  1996    523  1:12.25  2:30.56  3:49.46  5:07.85  10:19.15   
  Frederikssund Svømmeklu        6:26.43  7:44.79  9:02.88       
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    481  1:15.47  2:34.89  3:54.98  5:14.91  10:36.84   
  Hillerød Svømmeklub        6:35.22  7:55.74  9:16.86       
                     
Julie Lamberth  1996    475  1:15.46  2:35.53  3:56.60  5:17.51  10:39.44   
  Hillerød Svømmeklub        6:38.29  7:59.15  9:20.23       
                     
Nanna Johansen  1996    464  1:14.70  2:34.17  3:54.84  5:15.72  10:44.54   
  Roskilde Svømning        6:37.21  7:59.79  9:23.15       
                     
Henriette Stuhr  1996    427  1:14.94  2:36.89  4:00.16  5:24.43  11:02.68   
  GTI        6:48.75  8:13.95  9:39.52       
                     
Alexandra Munch  1996    252  1:29.27  3:08.37  4:50.47  6:32.33  13:09.92   
  Solrød Svømmeklub        8:13.68  9:54.14  11:33.32       
                     
 
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Eliana Jørgensen  1993    625  1:08.66  2:22.28  3:36.53  4:50.87  9:43.46   
  Glostrup Svømme Klub        6:04.60  7:17.97  8:31.28       
                     
Anna Maria Svanbergsson  1993    599  1:08.65  2:22.11  3:36.46  4:50.97  9:51.61   
  Vallensbæk IF Af 1939        6:05.23  7:21.54  8:37.93       
                     
Thea Mundt Lohse  1994    573  1:11.36  2:27.24  3:43.04  4:59.34  10:00.47   
  Hillerød Svømmeklub        6:15.63  7:31.79  8:46.36       
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991    505  1:11.33  2:28.80  3:47.84  5:07.30  10:26.36   
  Hillerød Svømmeklub        6:26.62  7:47.49  9:07.92       
                     
Caroline Lindgreen  1995    401  1:18.39  2:44.88  4:12.74  5:40.14  11:16.51   
  Hillerød Svømmeklub        7:07.42  8:32.96  9:56.69       
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Gerlach  1995    555  31.10        1:04.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rasmus Ejby Nyeland  1995    504  31.86        1:06.59   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995    444  32.89        1:09.47   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Martin Mathiesen  1994    413  34.89        1:11.15   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    408  35.30        1:11.44   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nikolai Østergaard  1996    405  34.74        1:11.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nikolaj Bertelsen  1996    395  35.34        1:12.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Christian Halby  1994    378  36.09        1:13.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jens Dyreborg Nielsen  1995    375  35.37        1:13.46   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Lasse Jørgensen  1996    358  36.63        1:14.59   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Martin Lund Djurhuus  1995    356  36.58        1:14.75   
  Albertslund IF                   
                     
12  Peter Nilsson  1996    317  38.15        1:17.67   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
13  Oliver Grodt  1994    317  37.58        1:17.69   
  GTI                   
                     
14  Mads Jørner  1998    300  38.68        1:19.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Martin Friis  1994    298  38.94        1:19.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Daniel Christian  1998    261  40.75        1:22.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Johannes E. Mariegaard  1997    260  40.60        1:22.97   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
18  Lars Elsborg  1994    252  40.09        1:23.85   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
19  Jonas Lagerbon Olsson  1995    218  41.64        1:28.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Anders Lippert-Hansen  1996    202  43.67        1:30.27   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
21  Malthe Letting  2001    199  44.29        1:30.72   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Lasse Kriegel Skovrup  1998    181  45.91        1:33.66   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Gustav Jacobsen  1998    169  46.88        1:35.81   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Oliver Rosendal  1997    143  50.41        1:41.23   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
25  Mathias Elmholdt  1999    113  54.36        1:49.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Christian Aagaard  1998    110  53.33        1:50.51   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Emil Sondum  1999    108  54.77        1:51.33   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
28  Magnus Grundesen  1998    107  1:51.64        1:51.64   
  Farum Svømmeklub                   
                     
29  Peter Eklund  1997    105  54.29        1:52.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
30  Mathias Petersen  1995    98  56.12        1:54.99   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
31  Jacob Cheng Milsgaard  1998    83  57.40        2:01.23   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
32  Viktor Als-Nielsen  1998    60  1:06.68        2:15.66   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer D. Petersen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Marcus Roldgaard  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Rasmus Monrad  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Mads H. Jacobsen  1995              DSQ  Svøm på mave v 50 m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Christian Hvilshøj Hansen  1998              DSQ  Svøm på mave v 50m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    574  31.10        1:03.76   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    464  33.84        1:08.45   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992    461  33.66        1:08.60   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kim Henriksen  1989    415  34.28        1:11.04   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Henrik Smith  1993    370  35.75        1:13.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Jeppe Nejlund  1993    265  40.09        1:22.50   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Hedmann Jacobsen  1996    458  37.27        1:16.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Nanna Johansen  1996    433  38.54        1:18.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Mäkelä  1996    366  40.40        1:22.71   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mie Lind Berg  1996    355  40.52        1:23.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Andrea Reich  1998    345  41.83        1:24.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Katja Jesse  1996    335  41.74        1:25.24   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997    324  43.90        1:26.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Julie Lamberth  1996    317  41.73        1:26.80   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    317  43.03        1:26.84   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Katrine V. Sørensen  1996    305  42.30        1:27.97   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Rikke Voss  1997    297  43.81        1:28.75   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
12  Rikke Jørner  1996    294  42.98        1:29.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Kirstine Andersen  1997    276  44.76        1:30.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Tina Krume  1997    271  44.08        1:31.41   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Julie Windfeldt Nielsen  1998    265  45.58        1:32.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Anna Olsen  1997    252  45.60        1:33.73   
  Albertslund IF                   
                     
17  Caroline S. Korch  1996    246  46.15        1:34.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
18  Anne Sofie Gadfelt  1999    226  47.48        1:37.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Lærke Scharf  1999    206  49.73        1:40.22   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Cecilie Eiken  1996    195  49.14        1:42.00   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
21  Mia Ishøj Nielsen  2000    187  50.11        1:43.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Mathilde Norup  1998    163  53.88        1:48.46   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
23  Kathrine Kock Jonsson  1998    159  1:26.92        1:49.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Camilla Jacobsen  1998    157  52.70        1:49.61   
  Farum Svømmeklub                   
                     
25  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    154  52.92        1:50.48   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
26  Alberte Thuesen  2001    151  54.86        1:51.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Sofie S. Korch  1998    150  53.49        1:51.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
28  Amalie Sophia Skou  1997    134  56.26        1:55.75   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
29  Simone Jørgensen  1999    131  55.41        1:56.66   
  Farum Svømmeklub                   
                     
30  Thea Sthude  1999    129  58.13        1:57.10   
  Farum Svømmeklub                   
                     
31  Sarah Sejr Aagaard  2000    128  56.66        1:57.47   
  Farum Svømmeklub                   
                     
32  Nanna Westfall Gram  1998    122  55.99        1:59.29   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
33  Vibe Raaby Laursen  1998    107  1:00.56        2:04.84   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
34  Lavanya Michaelsen  2000    90  1:05.40        2:12.07   
  Farum Svømmeklub                   
                     
35  Sarah Hvilshøj Hansen  1998    80  1:06.60        2:17.61   
  Farum Svømmeklub                   
                     
36  Mia Steen Duus  2001    64  1:11.11        2:27.66   
  Farum Svømmeklub                   
                     
37  Aparjita Michaelsen  2000    56  1:13.71        2:34.30   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Perriya Sureshkumar  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Amalie Ringgaard  1996              DSQ  Svøm på mave v 50 m 
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christine Pedersen  1993    589  34.23        1:10.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Camilla Tschikai Pedersen  1991    535  35.85        1:12.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mie Refn  1993    527  35.75        1:13.29   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    502  36.18        1:14.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Katrine Brahtz  1995    498  36.10        1:14.69   
  Albertslund IF                   
                     
Laura Tvermoes  1993    496  36.28        1:14.75   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995    484  38.01        1:15.39   
  GTI                   
                     
Maria Bastiansen  1995    454  37.80        1:17.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Malene Johansson  1992    407  39.00        1:19.86   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    402  37.33        1:20.23   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Maria Jørgensen  1990    394  39.42        1:20.74   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Nina Jørgensen  1990    373  40.34        1:22.20   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Ida Pommerencke Vilmand  1993    372  39.29        1:22.28   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
14  Frederikke Christensen  1995    360  39.54        1:23.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Signe Scharf  1995    325  42.01        1:26.12   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Julie Langberg  1995    295  44.16        1:28.89   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Line P. Vilmand  1995    209  49.07        1:39.77   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994              DNS   
  GTI                   
                     
 
Løb 35, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    640  28.62  1:03.64  1:43.52    2:16.03   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Lasse Pittioni  1995    502  29.98  1:08.96  1:53.89    2:27.52   
  GTI                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    471  34.13  1:12.83  1:57.30    2:30.61   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    439  31.87  1:12.70  1:57.99    2:34.19   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sebastian Terp  1995    438  31.35  1:08.52  1:58.24    2:34.31   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Brændholt  1996    437  31.47  1:14.48  1:59.66    2:34.46   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sebastian Merrildgaard  1995    435  30.26  1:12.34  2:00.04    2:34.72   
  GTI                   
                     
Miki Mørck Taagholt  1994    433  32.03  1:14.94  2:00.37    2:34.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Halby  1994    429  33.32  1:13.17  2:00.31    2:35.44   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Ulrik Peter Willén  1995    428  32.58  1:12.40  2:02.51    2:35.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Christian O. Sørensen  1996    425  33.18  1:14.81  2:01.15    2:35.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Emil Møhl  1994    422  34.28  1:13.37  2:00.93    2:36.25   
  GTI                   
                     
13  Kasper Emil Nielsen  1995    396  35.89  1:20.81  2:03.97    2:39.66   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Oliver Hjeresen  1995    386  35.23  1:18.91  2:04.20    2:41.05   
  Roskilde Svømning                   
                     
15  Steffen Poulsen  1994    384  32.89  1:15.61  2:05.75    2:41.34   
  GTI                   
                     
16  Anton Andersen  1995    375  34.20  1:17.44  2:08.44    2:42.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
17  Morten Voigt Larsen  1995    374  33.55  1:14.76  2:08.30    2:42.73   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Nikolaj Bertelsen  1996    374  35.00  1:17.32  2:09.44    2:42.73   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    371  35.97  1:20.19  2:06.26    2:43.16   
  Albertslund IF                   
                     
20  Kristian M. Wood-Kurland  1994    366  35.20  1:20.37  2:09.14    2:43.91   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
21  Magnus Sloth Poulsen  1995    349  34.49  1:16.56  2:11.55    2:46.46   
  Albertslund IF                   
                     
22  Mads Kildholt  1994    347  35.98  1:16.63  2:13.09    2:46.82   
  GTI                   
                     
23  Martin Lund Djurhuus  1995    346  35.14  1:17.82  2:13.60    2:46.90   
  Albertslund IF                   
                     
24  Christoffer Back Petersen  1995    341  38.41  1:23.87  2:12.86    2:47.74   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Daniel Christian  1998    308  37.64  1:22.96  2:14.47    2:53.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Malthe Vestergaard  1995    299  38.04  1:23.02  2:17.21    2:55.29   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
27  Christian Jacobsen  1995    282  39.69  1:28.56  2:19.73    2:58.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
28  Philip Greve  1998    234  42.54  1:33.89  2:28.72    3:10.11   
  Farum Svømmeklub                   
                     
29  Victor L. Munch-Jensen  1996    232  39.65  1:31.11  2:27.20    3:10.73   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
30  Thomas Bech  1998    190  43.47  1:38.67  2:40.66    3:23.95   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
31  Emil Sondum  1999    114  53.97  1:55.55  3:06.92    4:02.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Mikkel Johansen  1994              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 35, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Sørensen  1990    695  27.59  1:01.76  1:40.34    2:12.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Jonas Westergaard  1990    657  29.77  1:05.90  1:44.56    2:14.81   
  GTI                   
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    632  29.46  1:06.04  1:47.38    2:16.60   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niels Wissing Sørensen  1993    622  27.89  1:02.85  1:46.40    2:17.29   
  GTI                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    593  29.35  1:07.34  1:48.14    2:19.51   
  GTI                   
                     
Karsten Vedel  1992    573  29.90  1:07.03  1:50.52    2:21.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    565  30.22  1:08.88  1:51.84    2:21.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Simon Sønderup Jensen  1988    563  28.73  1:07.36  1:50.97    2:21.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    561  29.00  1:07.15  1:48.89    2:22.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Christoffer Harms-Tefke  1992    536  29.80  1:08.82  1:51.59    2:24.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Alexander Skov Andersen  1993    535  30.26  1:09.07  1:51.88    2:24.37   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Christian Petersen  1993    522  31.49  1:07.86  1:51.56    2:25.55   
  GTI                   
                     
13  Magnus Mouritsen  1992    514  29.73  1:06.96  1:51.87    2:26.30   
  GTI                   
                     
14  Lauge Bruun  1992    501  29.98  1:08.92  1:54.60    2:27.55   
  Roskilde Svømning                   
                     
15  Søren Jungersen  1993    500  32.68  1:10.84  1:53.02    2:27.72   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
16  Emil Eller  1991    497  30.29  1:11.09  1:54.23    2:28.03   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
17  Kim Henriksen  1989    488  33.03  1:11.35  1:56.04    2:28.84   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
18  Morten Møller Jensen  1992    474  30.64  1:10.93  1:59.17    2:30.35   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Johan Jørgensen  1993    437  31.75  1:15.45  1:58.81    2:34.42   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Alexander Andersen  1993    437  30.35  1:12.83  1:57.61    2:34.48   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Rasmus Ærenlund  1992    406  34.24  1:17.07  2:02.38    2:38.36   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
22  Mads Albæk Sørensen  1993    343  35.57  1:19.90  2:11.74    2:47.40   
  Roskilde Svømning                   
                     
23  Jeppe Nejlund  1993    309  39.04  1:23.28  2:13.78    2:53.45   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Anders Blume  1990              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    611  31.54  1:11.39  1:58.11    2:33.13   
  Albertslund IF                   
                     
Caroline Høgskilde  1996    566  33.21  1:14.65  2:01.68    2:37.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emilie Beckmann  1997    513  33.66  1:15.57  2:05.16    2:42.37   
  GTI                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    499  34.98  1:20.10  2:04.98    2:43.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kathrine Barrett  1996    493  34.99  1:17.14  2:06.80    2:44.52   
  GTI                   
                     
Amalie Ringgaard  1996    473  36.36  1:18.32  2:09.74    2:46.85   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Benedicte Zilmer  1997    469  37.52  1:22.91  2:08.85    2:47.26   
  GTI                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    467  37.43  1:23.46  2:09.95    2:47.58   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Dena Zornic  1996    461  36.66  1:21.14  2:08.86    2:48.23   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Maja Hjuler  1997    453  34.74  1:19.88  2:09.33    2:49.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Helena Daugbjerg Petersen  1997    451  37.54  1:20.56  2:12.88    2:49.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Katrine Christiansen  1996    432  37.47  1:23.40  2:13.35    2:51.97   
  Albertslund IF                   
                     
13  Henriette Stuhr  1996    416  36.06  1:21.28  2:14.35    2:54.08   
  GTI                   
                     
14  Martine Mørck Taagholt  1997    402  40.98  1:29.00  2:14.60    2:56.11   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Amalie Lynggård Hansen  1996    401  41.63  1:28.02  2:16.15    2:56.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Nanna Johansen  1996    400  40.15  1:24.15  2:18.57    2:56.39   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Catharina Skov Andersen  1997    388  39.92  1:28.18  2:19.02    2:58.15   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Rikke Willumsen  1996    380  36.15  1:24.40  2:20.63    2:59.46   
  GTI                   
                     
19  Mie Bonè  1996    367  37.61  1:24.79  2:19.14    3:01.61   
  GTI                   
                     
20  Mette Sannerud  1997    354  39.01  1:28.56  2:19.37    3:03.78   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Julie Windfeldt Nielsen  1998    308  47.57  1:35.38  2:28.25    3:12.41   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Rikke Elsborg Pedersen  1997    304  44.68  1:33.62  2:31.28    3:13.30   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
23  Tina Krume  1997    293  44.98  1:35.66  2:32.67    3:15.64   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Rikke Jørner  1996    289  48.18  1:35.15  2:34.87    3:16.56   
  Farum Svømmeklub                   
                     
25  Andrea Reich  1998    278  52.28  1:36.61  2:37.10    3:19.18   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Caroline S. Korch  1996    263  52.66  1:41.53  2:37.84    3:22.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Anne Sofie Gadfelt  1999    251  49.00  1:37.42  2:40.82    3:26.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    648  31.26  1:09.70  1:56.08    2:30.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ida Marie Vedel  1994    555  35.10  1:16.53  2:02.93    2:38.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sofie Kisbye Høj  1992    550  35.34  1:13.34  2:02.18    2:38.62   
  GTI                   
                     
Annelouise Dolleris  1995    541  34.96  1:16.25  2:02.74    2:39.55   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Julie Damberg  1992    534  32.68  1:17.50  2:02.58    2:40.17   
  GTI                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    529  34.89  1:16.92  2:04.98    2:40.67   
  Albertslund IF                   
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991    507  34.23  1:18.30  2:07.57    2:43.00   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Anna-Marie Christiansen  1990    502  33.57  1:15.12  2:04.97    2:43.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    477  35.55  1:17.25  2:08.20    2:46.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Katja Nissen  1995    447  36.75  1:24.39  2:12.43    2:50.04   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
11  Liv S. Normand  1995    417  38.18  1:23.76  2:13.43    2:53.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Christine Lynggård Hansen  1994    396  39.53  1:26.49  2:19.33    2:56.96   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
13  Anita Baastrup  1995    391  39.85  1:27.53  2:18.12    2:57.73   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Nadia Christian  1995    386  39.34  1:26.87  2:17.78    2:58.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Louise Mejer  1995    379  40.43  1:29.02  2:18.38    2:59.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
16  Katrine Feld  1993    304  43.40  1:31.50  2:27.60    3:13.32   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
17  Charlotte Larsen  1994    301  43.39  1:34.06  2:32.43    3:13.95   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
18  Karoline Poulsen  1994    259  51.69  1:44.32  2:38.05    3:23.83   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Johanne Appelsø  1994              DNS   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  19 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13