Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Max 3 heat! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Herrer    699          3:35.91   
  Farum Svømmeklub                   
  Anders Lie  1991      26.39  53.82      53.82   
  Anders Blume  1990      25.58  53.94      1:47.76   
  Simon Sønderup Jensen  1988      25.92  54.70      2:42.46   
  Frederik Siem Pedersen  1991      25.44  53.45      3:35.91   
                     
Vat Herrer 1    651          3:41.06   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Daniel Skaaning  1993      26.01  53.39      53.39   
  Morten Møller Jensen  1992      26.90  57.37      1:50.76   
  Jonas Sørensen  1990      25.46  54.07      2:44.83   
  Emil Eller  1991      26.93  56.23      3:41.06   
                     
Vat Herrer 2    540          3:55.34   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Søren Jungersen  1993      29.06  1:00.15      1:00.15   
  Mikkel Johansen  1994      28.63  58.20      1:58.35   
  Alexander Skov Andersen  1993      27.94  58.70      2:57.05   
  Piet Jon Vidkjær  1995      26.93  58.29      3:55.34   
                     
Farum Drenge Konk 1    462          4:07.90   
  Farum Svømmeklub                   
  Miki Mørck Taagholt  1994      30.20  1:02.85      1:02.85   
  Ulrik Peter Willén  1995      28.58  58.94      2:01.79   
  Jens Dyreborg Nielsen  1995      29.46  1:03.49      3:05.28   
  Kasper Emil Nielsen  1995      29.92  1:02.62      4:07.90   
                     
Værløse Drenge1    363          4:28.62   
  Værløse Svømmeklub                   
  Jeppe Nejlund  1993      31.17  1:05.08      1:05.08   
  Rasmus Ærenlund  1992      28.93  1:02.10      2:07.18   
  Mathias Petersen  1995      35.14  1:13.90      3:21.08   
  Lars Elsborg  1994      31.46  1:07.54      4:28.62   
                     
Solrød Søløverne 1  2009    349          4:32.21   
  Solrød Svømmeklub                   
  Mikkel Brandt Sørensen  1996      35.45  1:13.63      1:13.63   
  Kristian M. Wood-Kurland  1994      31.95  1:06.71      2:20.34   
  Anders Lippert-Hansen  1996      34.34  1:13.68      3:34.02   
  Kim Henriksen  1989      26.84  58.19      4:32.21   
                     
Værløse Drenge2    150          6:00.26   
  Værløse Svømmeklub                   
  Thomas Bech  1998      39.34  1:24.26      1:24.26   
  Benjamin Jakobsen  1998      42.69  1:31.22      2:55.48   
  Jacob Cheng Milsgaard  1998      45.62  1:42.08      4:37.56   
  Oliver Neumann  1998      37.94  1:22.70      6:00.26   
                     
Værløse Drenge 3              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Max 3 heat! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vat Damer 1    674          4:07.07   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      30.05  1:02.22      1:02.22   
  Eliana Jørgensen  1993      29.83  1:01.61      2:03.83   
  Clara Blohm Clemmensen  1996      30.02  1:01.63      3:05.46   
  Camilla Rønbøg  1992      29.07  1:01.61      4:07.07   
                     
Farum Ladies 1    673          4:07.22   
  Farum Svømmeklub                   
  Olivia Burmester  1993      29.61  1:02.44      1:02.44   
  Ida Marie Vedel  1994      29.79  1:02.21      2:04.65   
  Mie Refn  1993      30.09  1:03.01      3:07.66   
  Marina Heller Hansen  1994      28.21  59.56      4:07.22   
                     
Vat Damer 2    584          4:19.16   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Christine Pedersen  1993      31.04  1:04.44      1:04.44   
  Annelouise Dolleris  1995      29.64  1:03.26      2:07.70   
  Caroline Høgskilde  1996      31.62  1:06.78      3:14.48   
  Katrine Brahtz  1995      30.98  1:04.68      4:19.16   
                     
Farum Piger Konk 1    584          4:19.22   
  Farum Svømmeklub                   
  Julie Marie Gadfelt  1996      30.35  1:03.42      1:03.42   
  Naja Ishøj Nielsen  1996      31.12  1:04.61      2:08.03   
  Amalie Wied-Christiansen  1996      30.62  1:04.20      3:12.23   
  Lisa Steen Duus  1997      32.55  1:06.99      4:19.22   
                     
Piger 1 Frederikssund    493          4:34.20   
  Frederikssund Svømmeklu                   
  Mie Astrup Dresler  1996      32.38  1:08.00      1:08.00   
  Amalie Ringgaard  1996      32.37  1:07.22      2:15.22   
  Katja Nissen  1995      32.51  1:09.32      3:24.54   
  Ida Pommerencke Vilmand  1993      32.76  1:09.66      4:34.20   
                     
Vat Piger 1    492          4:34.41   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Madeline Lou  1995      31.68  1:06.87      1:06.87   
  Nicoline Møller  1995      33.14  1:09.76      2:16.63   
  Dena Zornic  1996      33.22  1:09.64      3:26.27   
  Emma Mäkelä  1996      32.75  1:08.14      4:34.41   
                     
Farum Piger Konk 2    481          4:36.55   
  Farum Svømmeklub                   
  Maria Bastiansen  1995      30.86  1:03.84      1:03.84   
  Signe Scharf  1995      33.32  1:10.03      2:13.87   
  Nadia Christian  1995      34.21  1:12.21      3:26.08   
  Helena Daugbjerg Petersen  1997      33.30  1:10.47      4:36.55   
                     
Vat Piger 2    415          4:50.47   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Kirstine Andersen  1997      33.73  1:11.89      1:11.89   
  Anna Olsen  1997      35.12  1:14.06      2:25.95   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      35.24  1:15.25      3:41.20   
  Frederikke Christensen  1995      32.35  1:09.27      4:50.47   
                     
Vat Piger 3    381          4:58.77   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Liv S. Normand  1995      35.28  1:13.77      1:13.77   
  Anita Baastrup  1995      35.95  1:15.48      2:29.25   
  Amalie Lynggård Hansen  1996      34.87  1:13.18      3:42.43   
  Mian Hartoft  1996      35.58  1:16.34      4:58.77   
                     
10  Solrød Sælerne 1  2009    291          5:26.81   
  Solrød Svømmeklub                   
  Rikke Voss  1997      37.59  1:17.41      1:17.41   
  Christina Techt  1996      37.23  1:24.00      2:41.41   
  Katrine Feld  1993      39.00  1:23.29      4:04.70   
  Lærke Hjort  1996      36.65  1:22.11      5:26.81   
                     
11  Solrød Sælerne 2  2009    161          6:38.36   
  Solrød Svømmeklub                   
  Alexandra Munch  1996      40.12  1:24.88      1:24.88   
  Amalie Sophia Skou  1997      53.77  1:54.13      3:19.01   
  Hannah Karin Wood-Kurland  1998      48.48  1:42.12      5:01.13   
  Mathilde Norup  1998      45.09  1:37.23      6:38.36   
                     
12  Værløse Piger    155          6:43.64   
  Værløse Svømmeklub                   
  Sif Emilie Andersen  1998      51.18  2:30.61      2:30.61   
  Cecilie Eiken  1996      1:23.44  1:55.51      4:26.12   
  Vibe Raaby Laursen  1998      40.19  1:25.74      5:51.86   
  Nanna Westfall Gram  1998      51.78  51.78      6:43.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  19 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12