Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    563          30.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Andreas Gerlach  1995    552          30.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    510          31.11   
  Helsinge Skytte & IF                   
Emil Møhl  1994    472          31.93   
  GTI                   
Steffen Poulsen  1994    471          31.96   
  GTI                   
Christian Halby  1994    426          33.03   
  Roskilde Svømning                   
Rune Fyrstenborg  1994    407          33.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Martin Lund Djurhuus  1995    405          33.60   
  Albertslund IF                   
Lasse Jørgensen  1996    396          33.85   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Morten Børre Petersen  1996    390          34.02   
  Roskilde Svømning                   
11  Jens Dyreborg Nielsen  1995    382          34.26   
  Farum Svømmeklub                   
12  Christian Røssel  1995    378          34.39   
  Helsinge Skytte & IF                   
13  Benjamin S. Tollundgaard  1996    344          35.47   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Lars Breum Hansen  1997    342          35.54   
  Helsinge Skytte & IF                   
15  Mads Jørner  1998    335          35.81   
  Farum Svømmeklub                   
16  Søren Fritzbøger  1996    320          36.35   
  Frederikssund Svømmeklu                   
17  Peter Nilsson  1996    318          36.43   
  Swim Team Tåstrup                   
18  Jens Thomas Thulstrup  1996    302          37.07   
  Roskilde Svømning                   
19  Magnus Sloth Poulsen  1995    292          37.48   
  Albertslund IF                   
20  Daniel Christian  1998    272          38.35   
  Farum Svømmeklub                   
21  Frederik Høst Lorenzen  1996    261          38.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Sebastian Kallestrup  1996    246          39.68   
  Frederikssund Svømmeklu                   
23  Jonas Lagerbon Olsson  1995    202          42.34   
  Farum Svømmeklub                   
24  Thomas Bech  1998    194          42.97   
  Værløse Svømmeklub                   
25  Lasse Kriegel Skovrup  1998    191          43.14   
  Farum Svømmeklub                   
26  Malthe Letting  2001    177          44.24   
  Farum Svømmeklub                   
27  Mads H. Jacobsen  1995    169          44.94   
  Værløse Svømmeklub                   
28  Mads Fredbo  1999    154          46.42   
  Helsinge Skytte & IF                   
29  Christian Kragh Jespersen  1998    153          46.44   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Joachim Frimann  1997    149          46.90   
  Helsinge Skytte & IF                   
31  Christian Aagaard  1998    113          51.45   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    573          29.93   
  Farum Svømmeklub                   
Kasper Blomsterberg  1992    470          31.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    446          32.53   
  Farum Svømmeklub                   
Morten Jung Westermann  1993    327          36.07   
  Helsinge Skytte & IF                   
Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993    288          37.63   
  Helsinge Skytte & IF                   
Andreas Hallberg Jensen  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    523          34.75   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Ringgaard  1996    485          35.63   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Louise Hedmann Jacobsen  1996    473          35.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
Benedicte Zilmer  1997    439          36.83   
  GTI                   
Henriette Stuhr  1996    425          37.24   
  GTI                   
Nanna Johansen  1996    416          37.52   
  Roskilde Svømning                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    413          37.59   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Jensen  1997    394          38.20   
  Hillerød Svømmeklub                   
Signe Bjerre  1998    393          38.22   
  Frederikssund Svømmeklu                   
10  Andrea Reich  1998    390          38.31   
  Farum Svømmeklub                   
11  Julie Lamberth  1996    355          39.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Martine Mørck Taagholt  1997    353          39.60   
  Farum Svømmeklub                   
13  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    338          40.18   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Rikke Willumsen  1996    337          40.24   
  GTI                   
15  Julie Leth-Petersen  1997    327          40.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
16  Louise R. Hartmann Nielse  1997    326          40.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
17  Rikke Jørner  1996    325          40.73   
  Farum Svømmeklub                   
18  Mette Sannerud  1997    323          40.79   
  Roskilde Svømning                   
19  Katrine V. Sørensen  1996    322          40.84   
  Glostrup Svømme Klub                   
20  Nicoline Fie Jeppsson  1997    317          41.06   
  Helsinge Skytte & IF                   
21  Catharina Skov Andersen  1997    308          41.45   
  Roskilde Svømning                   
22  Julie Windfeldt Nielsen  1998    293          42.14   
  Farum Svømmeklub                   
23  Signe Hauch  1998    293          42.17   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Dorthea Hauch  2000    290          42.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
25  Rikke Elsborg Pedersen  1997    289          42.34   
  Frederikssund Svømmeklu                   
26  Cecilie Jørgensen  1998    288          42.41   
  Helsinge Skytte & IF                   
27  Tina Krume  1997    281          42.74   
  Farum Svømmeklub                   
28  Anna Olsen  1997    278          42.91   
  Albertslund IF                   
29  Caroline S. Korch  1996    262          43.76   
  Farum Svømmeklub                   
30  Isabella Wolsted  1998    261          43.84   
  Frederikssund Svømmeklu                   
31  Anne Sofie Gadfelt  1999    258          43.96   
  Farum Svømmeklub                   
32  Sara Gustafson  1997    249          44.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
33  Mathilde Norup  1998    237          45.23   
  Solrød Svømmeklub                   
34  Oline Cordius  1999    236          45.30   
  Frederikssund Svømmeklu                   
35  Alexandra Munch  1996    231          45.61   
  Solrød Svømmeklub                   
36  Katja Nørrelund  1998    230          45.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
37  Mia Ishøj Nielsen  2000    229          45.79   
  Farum Svømmeklub                   
38  Sofie O. Sørensen  1998    225          46.01   
  Helsinge Skytte & IF                   
39  Sofie Schmidt  1998    221          46.33   
  Frederikssund Svømmeklu                   
40  Lærke Scharf  1999    209          47.19   
  Farum Svømmeklub                   
41  Cecilie Eiken  1996    196          48.18   
  Værløse Svømmeklub                   
42  Kathrine Kock Jonsson  1998    194          48.34   
  Farum Svømmeklub                   
43  Lea Nooristani  1997    183          49.34   
  Frederikssund Svømmeklu                   
44  Sabrina Techt  1997    178          49.74   
  Solrød Svømmeklub                   
45  Sofie S. Korch  1998    171          50.43   
  Farum Svømmeklub                   
46  Camilla Jacobsen  1998    166          50.91   
  Farum Svømmeklub                   
47  Simone Jørgensen  1999    140          53.91   
  Farum Svømmeklub                   
48  Perriya Sureshkumar  1998    131          55.09   
  Farum Svømmeklub                   
49  Vibe Raaby Laursen  1998    127          55.64   
  Værløse Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    571          33.76   
  Farum Svømmeklub                   
Annelouise Dolleris  1995    559          33.99   
  Glostrup Svømme Klub                   
Camilla Tschikai Pedersen  1991    544          34.30   
  Farum Svømmeklub                   
Line Andersen  1991    513          34.98   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Laura Tvermoes  1993    513          34.98   
  Farum Svømmeklub                   
Karoline Hauerbach  1995    432          37.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
Madeline Lou  1995    430          37.09   
  Albertslund IF                   
Ida Pommerencke Vilmand  1993    423          37.30   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Frederikke Christensen  1995    412          37.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Signe Scharf  1995    361          39.33   
  Farum Svømmeklub                   
11  Louise Jørgensen  1995    345          39.94   
  Helsinge Skytte & IF                   
12  Christine Lynggård Hansen  1994    328          40.59   
  Swim Team Tåstrup                   
13  Sissel Gro Peltz Bloch  1995    301          41.79   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Cecilia Lykke Løsekraut  1994    288          42.42   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Julie Langberg  1995    288          42.42   
  Roskilde Svømning                   
16  Line P. Vilmand  1995    210          47.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Anna-Marie Christiansen  1990              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Ejby Nyeland  1995    566          25.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
Piet Jon Vidkjær  1995    521          26.71   
  Swim Team Tåstrup                   
Martin Mathiesen  1994    517          26.78   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Lasse Lykke Nielsen  1995    515          26.81   
  Helsinge Skytte & IF                   
Laust Norgren  1995    513          26.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
Yannick Rasmussen  1995    464          27.76   
  Roskilde Svømning                   
Rune Fyrstenborg  1994    461          27.82   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Sebastian Merrildgaard  1995    458          27.87   
  GTI                   
Mathias Brændholt  1996    453          27.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
10  Andreas T. Johansen  1994    448          28.09   
  Albertslund IF                   
11  Morten Voigt Larsen  1995    443          28.18   
  Roskilde Svømning                   
12  Martin Lund Djurhuus  1995    432          28.43   
  Albertslund IF                   
13  Christian Røssel  1995    429          28.50   
  Helsinge Skytte & IF                   
14  Nikolaj Bertelsen  1996    424          28.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
15  Kasper Emil Nielsen  1995    423          28.62   
  Farum Svømmeklub                   
16  Kristian M. Wood-Kurland  1994    420          28.70   
  Solrød Svømmeklub                   
17  Mads Kildholt  1994    408          28.98   
  GTI                   
18  Harald Bjørndal Hersted  1994    400          29.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  Mikkel Møller Jensen  1995    399          29.19   
  Glostrup Svømme Klub                   
20  Malthe Vestergaard  1995    399          29.20   
  Glostrup Svømme Klub                   
21  Benjamin S. Tollundgaard  1996    390          29.41   
  Swim Team Tåstrup                   
22  Miki Mørck Taagholt  1994    386          29.51   
  Farum Svømmeklub                   
23  Lars Elsborg  1994    381          29.65   
  Værløse Svømmeklub                   
24  Lasse Jørgensen  1996    372          29.87   
  Swim Team Tåstrup                   
25  Christoffer Back Petersen  1995    368          29.99   
  Roskilde Svømning                   
26  Anton Andersen  1995    367          30.02   
  Glostrup Svømme Klub                   
27  Johannes E. Mariegaard  1997    365          30.08   
  Swim Team Tåstrup                   
28  Peter Nilsson  1996    364          30.10   
  Swim Team Tåstrup                   
29  Martin Friis  1994    361          30.18   
  Roskilde Svømning                   
30  Jonas Lagerbon Olsson  1995    359          30.23   
  Farum Svømmeklub                   
31  Oliver Hjeresen  1995    359          30.24   
  Roskilde Svømning                   
32  Alexander Grønfeldt  1994    357          30.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
33  Emil Christensen  1996    353          30.41   
  Frederikssund Svømmeklu                   
34  Stefan Blidarevic  1996    341          30.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
35  David Damhus  1994    334          30.98   
  Helsinge Skytte & IF                   
36  Mads Jørner  1998    319          31.45   
  Farum Svømmeklub                   
37  Mikkel Brandt Sørensen  1996    315          31.60   
  Solrød Svømmeklub                   
38  Christian Jacobsen  1995    314          31.63   
  Farum Svømmeklub                   
39  Sebastian Sylvest  1996    308          31.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
40  Frederik Høst Lorenzen  1996    303          31.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
41  Victor L. Munch-Jensen  1996    294          32.31   
  Solrød Svømmeklub                   
42  Anders Lippert-Hansen  1996    290          32.47   
  Solrød Svømmeklub                   
43  Mathias Petersen  1995    281          32.80   
  Værløse Svømmeklub                   
44  Philip Greve  1998    278          32.94   
  Farum Svømmeklub                   
45  Patrick Rasmussen  1997    259          33.70   
  Roskilde Svømning                   
46  Sebastian Kallestrup  1996    255          33.89   
  Frederikssund Svømmeklu                   
47  Emil Brohus Nielsen  1997    249          34.15   
  Farum Svømmeklub                   
48  Carl Juel Madsen  1998    246          34.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
49  Joachim Frimann  1997    235          34.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
49  Mathias Esbjerg  1996    235          34.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
51  Philip Agerskov  1998    220          35.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
52  Mads Fredbo  1999    213          35.99   
  Helsinge Skytte & IF                   
53  Thomas Bech  1998    206          36.39   
  Værløse Svømmeklub                   
54  Lasse Kriegel Skovrup  1998    195          37.04   
  Farum Svømmeklub                   
55  Gustav Jacobsen  1998    187          37.61   
  Solrød Svømmeklub                   
56  Christian Kragh Jespersen  1998    183          37.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
57  Frederik Lundgaard  1999    171          38.68   
  Frederikssund Svømmeklu                   
58  Malthe Letting  2001    168          38.95   
  Farum Svømmeklub                   
59  Benjamin Jakobsen  1998    166          39.10   
  Værløse Svømmeklub                   
60  Oliver Neumann  1998    166          39.13   
  Værløse Svømmeklub                   
61  Mads H. Jacobsen  1995    163          39.37   
  Værløse Svømmeklub                   
62  Christian Aagaard  1998    156          39.92   
  Farum Svømmeklub                   
63  Magnus Grundesen  1998    155          40.03   
  Farum Svømmeklub                   
64  Peter Eklund  1997    139          41.53   
  Farum Svømmeklub                   
65  Jacob Cheng Milsgaard  1998    111          44.68   
  Værløse Svømmeklub                   
66  Christian Hvilshøj Hansen  1998    103          45.89   
  Farum Svømmeklub                   
67  Mathias Elmholdt  1999    100          46.26   
  Farum Svømmeklub                   
68  Viktor Als-Nielsen  1998    97          46.80   
  Farum Svømmeklub                   
69  Christoffer D. Petersen  2001    66          53.23   
  Farum Svømmeklub                   
Marcus Roldgaard  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991    677          24.47   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Blume  1990    673          24.52   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Sønderup Jensen  1988    630          25.07   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Eller  1991    579          25.79   
  Glostrup Svømme Klub                   
Niklas Hedegaard  1990    549          26.24   
  Farum Svømmeklub                   
Morten Møller Jensen  1992    544          26.32   
  Glostrup Svømme Klub                   
Jonas Hansen  1991    534          26.49   
  Farum Svømmeklub                   
Lauge Bruun  1992    521          26.70   
  Roskilde Svømning                   
Martin Wagner  1991    519          26.74   
  Farum Svømmeklub                   
10  Martin Bastiansen  1993    515          26.81   
  Farum Svømmeklub                   
11  Johan Jørgensen  1993    506          26.96   
  Roskilde Svømning                   
12  Frederik Jarfelt  1992    494          27.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Henrik Smith  1993    477          27.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
14  Casper Holbæk  1992    473          27.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Kasper Blomsterberg  1992    469          27.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
16  Alexander Andersen  1993    456          27.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Rasmus Ærenlund  1992    428          28.51   
  Værløse Svømmeklub                   
18  Jeppe Nejlund  1993    407          28.99   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Mads Albæk Sørensen  1993    393          29.33   
  Roskilde Svømning                   
Morten Jung Westermann  1993              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
Søren Jungersen  1993              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    595          28.78   
  Albertslund IF                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    554          29.48   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Beckmann  1997    541          29.72   
  GTI                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    524          30.03   
  Farum Svømmeklub                   
Caroline Høgskilde  1996    475          31.02   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Amalie Ringgaard  1996    468          31.19   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Mie Astrup Dresler  1996    455          31.48   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Benedicte Zilmer  1997    449          31.62   
  GTI                   
Lisa Steen Duus  1997    437          31.90   
  Farum Svømmeklub                   
10  Marie-Louise Wibom  1996    434          31.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Emma Mäkelä  1996    434          31.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
12  Dena Zornic  1996    429          32.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Emma Jensen  1997    422          32.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
14  Katrine Christiansen  1996    417          32.41   
  Albertslund IF                   
15  Mie Bonè  1996    416          32.44   
  GTI                   
16  Kirstine Andersen  1997    407          32.66   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Maja Hjuler  1997    397          32.94   
  Farum Svømmeklub                   
18  Amalie Lynggård Hansen  1996    389          33.16   
  Swim Team Tåstrup                   
19  Tina Krume  1997    389          33.17   
  Farum Svømmeklub                   
20  Mie Lind Berg  1996    379          33.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
21  Anne-Sofie Lindblad  1997    358          34.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
22  Emma Gaardsted Andersen  1998    356          34.15   
  Frederikssund Svømmeklu                   
23  Rebekka Gustafson  1997    356          34.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    354          34.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Cilla Gregersen  1997    354          34.21   
  Albertslund IF                   
26  Katja Jesse  1996    348          34.41   
  Swim Team Tåstrup                   
27  Rikke Voss  1997    344          34.55   
  Solrød Svømmeklub                   
28  Rikke Jørner  1996    344          34.56   
  Farum Svømmeklub                   
29  Dorthea Hauch  2000    338          34.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    337          34.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
31  Andrea Reich  1998    335          34.87   
  Farum Svømmeklub                   
32  Nicoline Fie Jeppsson  1997    332          34.96   
  Helsinge Skytte & IF                   
33  Cecilie Jørgensen  1998    328          35.10   
  Helsinge Skytte & IF                   
34  Signe Hauch  1998    321          35.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
35  Lærke Hjort  1996    315          35.58   
  Solrød Svømmeklub                   
36  Julie Leth-Petersen  1997    313          35.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
37  Freja Englund  1997    312          35.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
38  Cecilie Eiken  1996    309          35.81   
  Værløse Svømmeklub                   
39  Nicoline Jacobsen  1996    308          35.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
40  Mian Hartoft  1996    296          36.32   
  Swim Team Tåstrup                   
41  Julie Windfeldt Nielsen  1998    287          36.72   
  Farum Svømmeklub                   
42  Christina Techt  1996    286          36.74   
  Solrød Svømmeklub                   
43  Caroline S. Korch  1996    282          36.91   
  Farum Svømmeklub                   
44  Anne Sofie Gadfelt  1999    280          37.01   
  Farum Svømmeklub                   
45  Mathilde Norup  1998    262          37.85   
  Solrød Svømmeklub                   
46  Kathrine Kock Jonsson  1998    260          37.95   
  Farum Svømmeklub                   
47  Sara Gustafson  1997    258          38.01   
  Hillerød Svømmeklub                   
48  Isabella Wolsted  1998    258          38.03   
  Frederikssund Svømmeklu                   
49  Sofie Schmidt  1998    245          38.71   
  Frederikssund Svømmeklu                   
50  Oline Cordius  1999    244          38.75   
  Frederikssund Svømmeklu                   
51  Christina F. Eriksen  1999    240          38.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
52  Sofie O. Sørensen  1998    231          39.46   
  Helsinge Skytte & IF                   
53  Sofie S. Korch  1998    215          40.40   
  Farum Svømmeklub                   
54  Camilla Jacobsen  1998    206          41.00   
  Farum Svømmeklub                   
55  Alberte Thuesen  2001    167          43.97   
  Farum Svømmeklub                   
56  Amalie Sophia Skou  1997    160          44.62   
  Solrød Svømmeklub                   
57  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    158          44.80   
  Solrød Svømmeklub                   
58  Perriya Sureshkumar  1998    155          45.10   
  Farum Svømmeklub                   
59  Lærke Scharf  1999    132          47.52   
  Farum Svømmeklub                   
60  Sif Emilie Andersen  1998    129          47.94   
  Værløse Svømmeklub                   
61  Sarah Sejr Aagaard  2000    125          48.44   
  Farum Svømmeklub                   
62  Thea Sthude  1999    107          50.96   
  Farum Svømmeklub                   
63  Sarah Hvilshøj Hansen  1998    102          51.90   
  Farum Svømmeklub                   
64  Lavanya Michaelsen  2000    101          52.05   
  Farum Svømmeklub                   
65  Vibe Raaby Laursen  1998    100          52.10   
  Værløse Svømmeklub                   
66  Mia Steen Duus  2001    82          55.72   
  Farum Svømmeklub                   
67  Aparjita Michaelsen  2000    64          1:00.65   
  Farum Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub                   
Mia Ishøj Nielsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
Katja Nørrelund  1998              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
Sabrina Techt  1997              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    600          28.70   
  Farum Svømmeklub                   
Marina Heller Hansen  1994    594          28.80   
  Farum Svømmeklub                   
Nina Cawley  1994    578          29.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mai Hjelmgaard  1994    573          29.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Louise Hedelund  1992    561          29.35   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Anna Maria Svanbergsson  1993    560          29.38   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Camilla Rønbøg  1992    544          29.66   
  Albertslund IF                   
Christine Pedersen  1993    537          29.79   
  Glostrup Svømme Klub                   
Ida Marie Vedel  1994    536          29.80   
  Farum Svømmeklub                   
10  Maria Bastiansen  1995    534          29.84   
  Farum Svømmeklub                   
11  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    531          29.89   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Katrine Brahtz  1995    507          30.37   
  Albertslund IF                   
13  Lea Sørensen  1994    497          30.57   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Caroline Lindgreen  1995    494          30.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Maria Jørgensen  1990    472          31.10   
  Roskilde Svømning                   
16  Nina Jørgensen  1990    471          31.12   
  Roskilde Svømning                   
17  Nicoline Møller  1995    456          31.45   
  Glostrup Svømme Klub                   
18  Frederikke Christensen  1995    456          31.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  Katja Nissen  1995    452          31.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
20  Jeannie Bjørklund  1992    428          32.13   
  Frederikssund Svømmeklu                   
21  Emely Freja Petersen  1994    425          32.20   
  Solrød Svømmeklub                   
22  Camilla Desvig-Bol  1993    422          32.27   
  Frederikssund Svømmeklu                   
23  Liv S. Normand  1995    420          32.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
24  Nathalie Nielsen  1993    413          32.51   
  Solrød Svømmeklub                   
25  Louise Jørgensen  1995    400          32.86   
  Helsinge Skytte & IF                   
26  Louise Mejer  1995    358          34.11   
  Frederikssund Svømmeklu                   
27  Julie Langberg  1995    332          34.98   
  Roskilde Svømning                   
28  Charlotte Larsen  1994    331          35.01   
  Frederikssund Svømmeklu                   
29  Katrine Feld  1993    324          35.24   
  Solrød Svømmeklub                   
30  Sissel Gro Peltz Bloch  1995    303          36.06   
  Helsinge Skytte & IF                   
31  Karoline Poulsen  1994    243          38.79   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Katja V. Jørgensen  1995              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Nadia Christian  1995              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Piet Jon Vidkjær  1995    536  1:07.91  2:30.07  3:59.01    5:06.94   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Laust Norgren  1995    512  1:06.98  2:29.35  4:04.39    5:11.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sebastian Terp  1995    426  1:12.82  2:30.73  4:15.01    5:31.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Daniel Christian  1998    307  1:26.88  3:00.20  4:45.58    6:09.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Dolang  1994              DNS   
  GTI                   
                     
Rasmus Ejby Nyeland  1995              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Sørensen  1990    681  1:01.31  2:17.05  3:39.33    4:43.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    621  1:08.09  2:25.48  3:50.09    4:52.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992    580  1:06.79  2:25.67  3:55.14    4:58.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    571  1:07.13  2:26.38  3:52.64    5:00.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    562  1:07.19  2:26.32  3:54.00    5:02.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    561  1:12.99  2:32.28  3:56.21    5:02.18   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    549  1:06.34  2:28.62  3:57.05    5:04.41   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Petersen  1993    513  1:11.43  2:30.15  4:00.89    5:11.48   
  GTI                   
                     
Thomas Dahl Sørensen  1992              DNS   
  GTI                   
                     
 
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Amalie Lisbjerg  1996    484  1:20.93  2:53.64  4:28.03    5:47.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 3 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eliana Jørgensen  1993    565  1:12.23  2:38.14  4:15.13    5:30.24   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Malene Johansson  1992    519  1:20.46  2:47.73  4:19.31    5:39.73   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995    492  1:18.45  2:44.09  4:30.51    5:45.74   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    452  1:20.78  2:49.51  4:34.09    5:55.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991              DSQ  2 armtag før vending 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Johansen  1994    536  29.99        1:02.82   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Lasse Pittioni  1995    487  29.50        1:04.85   
  GTI                   
                     
Sebastian Merrildgaard  1995    450  31.63        1:06.61   
  GTI                   
                     
Lasse Lykke Nielsen  1995    432  31.25        1:07.49   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Steffen Poulsen  1994    432  31.07        1:07.51   
  GTI                   
                     
Søren Fritzbøger  1996    402  32.53        1:09.17   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Miki Mørck Taagholt  1994    387  31.61        1:10.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Nicolaj Larsen  1994    387  31.77        1:10.02   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Halby  1994    382  32.44        1:10.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Morten Voigt Larsen  1995    358  33.05        1:11.88   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Mathias Brændholt  1996    354  32.33        1:12.13   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
12  Ulrik Peter Willén  1995    342  32.79        1:12.95   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Magnus Sloth Poulsen  1995    326  34.73        1:14.17   
  Albertslund IF                   
                     
14  Anton Andersen  1995    320  35.01        1:14.61   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Kristian M. Wood-Kurland  1994    303  34.62        1:15.98   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
16  Peter Nilsson  1996    292  33.76        1:16.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Alexander Grønfeldt  1994    286  36.56        1:17.45   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Oliver Grodt  1994    275  33.87        1:18.44   
  GTI                   
                     
19  Carl Juel Madsen  1998    272  37.62        1:18.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Oliver Hjeresen  1995    260  36.38        1:20.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Frederik Høst Lorenzen  1996    248  38.33        1:21.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Mads Jørner  1998    248  37.92        1:21.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Daniel Christian  1998    240  37.88        1:22.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Emil Christensen  1996    236  37.49        1:22.61   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
24  Lars Breum Hansen  1997    236  37.78        1:22.61   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
26  Martin Friis  1994    235  37.07        1:22.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Christoffer Back Petersen  1995    232  37.79        1:23.09   
  Roskilde Svømning                   
                     
28  Morten Børre Petersen  1996    214  38.66        1:25.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Johannes E. Mariegaard  1997    208  39.33        1:26.14   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
30  Jens Thomas Thulstrup  1996    202  39.71        1:26.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Anders Lippert-Hansen  1996    194  38.41        1:28.16   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
32  Philip Agerskov  1998    161  43.04        1:33.74   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
33  Victor L. Munch-Jensen  1996    154  42.16        1:35.20   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
34  Patrick Rasmussen  1997    141  44.16        1:37.93   
  Roskilde Svømning                   
                     
35  Mathias Esbjerg  1996    141  45.85        1:38.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
36  Thomas Bech  1998    85  51.17        1:56.17   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Marcus Roldgaard  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Nikolaj Bertelsen  1996              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    644  27.78        59.10   
  GTI                   
                     
Jonas Westergaard  1990    623  28.56        59.74   
  GTI                   
                     
Jonas Hansen  1991    594  28.42        1:00.71   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikolai Ammekilde  1990    589  28.67        1:00.87   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    526  29.07        1:03.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    494  30.22        1:04.55   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Magnus Mouritsen  1992    493  29.66        1:04.60   
  GTI                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    479  30.07        1:05.23   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Andersen  1993    438  30.66        1:07.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Morten Møller Jensen  1992    381  31.64        1:10.42   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Frederik Jarfelt  1992    342  31.76        1:12.96   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Mads Albæk Sørensen  1993    293  35.42        1:16.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    572  32.18        1:08.93   
  Albertslund IF                   
                     
Caroline Høgskilde  1996    508  33.30        1:11.72   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emilie Beckmann  1997    487  34.41        1:12.74   
  GTI                   
                     
Kathrine Barrett  1996    415  35.68        1:16.69   
  GTI                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    396  37.14        1:17.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Emma Mäkelä  1996    393  35.60        1:18.13   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Julie Lamberth  1996    392  36.10        1:18.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Marie Gadfelt  1996    391  35.91        1:18.21   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    361  36.88        1:20.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Thoby  1996    334  38.12        1:22.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Signe Bjerre  1998    330  37.25        1:22.78   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
12  Katrine Christiansen  1996    306  37.57        1:24.94   
  Albertslund IF                   
                     
13  Mette Sannerud  1997    300  39.40        1:25.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Signe Hauch  1998    289  40.06        1:26.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Mie Bonè  1996    289  37.72        1:26.57   
  GTI                   
                     
16  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    288  37.87        1:26.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Freja Englund  1997    284  40.59        1:27.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Emma Jensen  1997    281  40.17        1:27.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Louise R. Hartmann Nielse  1997    276  39.78        1:27.91   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Nicoline Jacobsen  1996    274  40.90        1:28.11   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
21  Dorthea Hauch  2000    255  40.84        1:30.20   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    221  42.57        1:34.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Lærke Hjort  1996    180  43.59        1:41.27   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Rikke Voss  1997    162  45.44        1:44.87   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Rikke Willumsen  1996              DSQ  Tyvstart 
  GTI                   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    614  32.14        1:07.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mie Refn  1993    612  31.32        1:07.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Line Andersen  1991    552  32.89        1:09.75   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994    524  32.18        1:10.95   
  GTI                   
                     
Nina Cawley  1994    520  33.04        1:11.13   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Julie Damberg  1992    506  33.21        1:11.78   
  GTI                   
                     
Louise Hedelund  1992    493  32.98        1:12.44   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Anna-Marie Christiansen  1990    484  33.69        1:12.86   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anna Maria Svanbergsson  1993    478  33.92        1:13.16   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Madeline Lou  1995    431  33.87        1:15.73   
  Albertslund IF                   
                     
11  Camilla Tschikai Pedersen  1991    427  34.90        1:15.98   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    421  33.32        1:16.31   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Bolette Schjønning  1993    412  34.97        1:16.86   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
14  Johanne Appelsø  1994    411  35.70        1:16.96   
  GTI                   
                     
15  Camilla Desvig-Bol  1993    406  35.39        1:17.28   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
16  Jeannie Bjørklund  1992    379  36.54        1:19.02   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
17  Annelouise Dolleris  1995    348  36.91        1:21.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Thea Mundt Lohse  1994    345  37.49        1:21.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Katja Nissen  1995    310  38.48        1:24.51   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
20  Ida Pommerencke Vilmand  1993    278  39.93        1:27.70   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Louise Mejer  1995    275  40.47        1:27.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
22  Anita Baastrup  1995    261  40.54        1:29.48   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
23  Charlotte Larsen  1994    254  42.05        1:30.38   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mikkel Johansen  1994    621  1:06.63  2:16.38  3:24.82  4:32.64  9:05.77   
  Vallensbæk IF Af 1939        5:41.02  6:50.35  7:59.00       
                     
Rune Fyrstenborg  1994    535  1:07.23  2:19.53  3:32.07  4:45.12  9:33.62   
  Frederikssund Svømmeklu        5:58.06  7:11.07  8:23.44       
                     
Harald Bjørndal Hersted  1994    505  1:07.56  2:20.67  3:32.86  4:46.65  9:44.63   
  Vallensbæk IF Af 1939        6:01.22  7:16.28  8:31.49       
                     
Kasper Emil Nielsen  1995    475  1:09.22  2:24.63  3:40.22  4:56.06  9:56.61   
  Farum Svømmeklub        6:11.97  7:28.17  8:43.81       
                     
Mads Kildholt  1994    460  1:12.66  2:31.00  3:47.46  5:01.66  10:03.28   
  GTI        6:19.09  7:35.31  8:49.86       
                     
Alexander Grønfeldt  1994    421  1:13.12  2:30.67  3:48.64  5:06.97  10:21.41   
  Hillerød Svømmeklub        6:25.75  7:45.10  9:03.49       
                     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Karsten Vedel  1992    645  1:02.97  2:10.49  3:18.29  4:26.17  8:58.82   
  Farum Svømmeklub        5:33.13  6:41.61  7:51.06       
                     
Martin Wagner  1991    622  1:04.03  2:13.25  3:23.09  4:33.57  9:05.39   
  Farum Svømmeklub        5:42.71  6:51.22  7:58.83       
                     
Alexander Skov Andersen  1993    619  1:04.40  2:13.18  3:22.36  4:32.27  9:06.37   
  Swim Team Tåstrup        5:42.35  6:51.79  8:00.25       
                     
Niklas Hedegaard  1990    588  1:05.80  2:17.28  3:27.84  4:38.63  9:15.85   
  Farum Svømmeklub        5:47.68  6:57.16  8:07.33       
                     
Lauge Bruun  1992    550  1:05.03  2:14.50  3:24.42  4:35.65  9:28.41   
  Roskilde Svømning        5:48.48  7:01.05  8:15.34       
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    533  1:06.75  2:19.22  3:32.54  4:43.88  9:34.30   
  Hillerød Svømmeklub        5:55.64  7:08.61  8:21.95       
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nanna Johansen  1996    480  1:14.88  2:35.69  3:57.36  5:19.25  20:22.27   
  Roskilde Svømning        6:40.83  8:02.33  9:23.75  10:45.67     
          12:08.01  13:30.30  14:52.42  16:15.47     
          17:38.41  19:01.15         
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    475  1:16.83  2:39.19  4:02.40  5:25.09  20:26.35   
  Hillerød Svømmeklub        6:47.19  8:09.58  9:32.00  10:54.39     
          12:16.24  13:38.06  15:01.07  16:23.42     
          17:44.91  19:06.38         
                     
Henriette Stuhr  1996    444  1:16.16  2:37.08  3:59.70  5:22.89  20:54.03   
  GTI        6:46.50  8:10.66  9:35.37  11:00.29     
          12:25.85  13:51.13  15:16.46  16:42.25     
          18:07.46  19:32.95         
                     
Catharina Skov Andersen  1997    412  1:17.45  2:41.89  4:07.24  5:32.30  21:25.28   
  Roskilde Svømning        6:58.53  8:25.41  9:51.73  11:19.32     
          12:45.86  14:13.85  15:41.40  17:08.28     
          18:33.42  20:00.22         
                     
Christina Techt  1996    243  1:33.86  3:16.87  5:00.43  6:44.64  25:32.53   
  Solrød Svømmeklub        8:29.87  10:14.24  11:56.40  13:38.43     
          15:21.03  17:02.51  18:45.67  20:29.97     
          22:13.56  23:57.19         
                     
Alexandra Munch  1996    242  1:32.68  3:12.30  4:52.85  6:34.88  25:34.24   
  Solrød Svømmeklub        8:17.66  10:02.77  11:46.71  13:31.04     
          15:16.07  17:01.83  18:46.02  20:29.25     
          22:14.34  23:57.52         
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. 
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eliana Jørgensen  1993    591  1:11.93  2:27.51  3:42.98  4:58.83  18:59.84   
  Glostrup Svømme Klub        6:15.22  7:31.13  8:46.42  10:02.92     
          11:19.16  12:35.79  13:53.36  15:10.22     
          16:27.28  17:44.55         
                     
Thea Mundt Lohse  1994    570  1:12.64  2:29.31  3:47.21  5:05.73  19:14.16   
  Hillerød Svømmeklub        6:22.98  7:40.54  8:57.68  10:14.84     
          11:31.53  12:48.82  14:06.23  15:23.71     
          16:41.01  17:58.41         
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991    511  1:15.23  2:33.82  3:53.05  5:12.51  19:56.82   
  Hillerød Svømmeklub        6:32.80  7:53.35  9:13.50  10:33.35     
          11:54.05  13:14.42  14:34.20  15:54.48     
          17:14.77  18:36.61         
                     
Christine Lynggård Hansen  1994    454  1:16.96  2:40.47  4:03.41  5:27.52  20:44.98   
  Swim Team Tåstrup        6:50.65  8:12.93  9:36.01  11:00.08     
          12:24.80  13:48.82  15:12.80  16:36.40     
          18:00.40  19:22.94         
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Piet Jon Vidkjær  1995    481  35.54        1:16.06   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    471  36.02        1:16.59   
  Roskilde Svømning                   
                     
David Damhus  1994    443  37.23        1:18.18   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Jens Dyreborg Nielsen  1995    441  36.38        1:18.33   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Nicolaj Larsen  1994    408  37.97        1:20.35   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Andreas Gerlach  1995    393  38.26        1:21.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Oliver Hjeresen  1995    385  38.40        1:21.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
Lars Elsborg  1994    353  39.48        1:24.32   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Søren Fritzbøger  1996    349  40.23        1:24.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
10  Stefan Blidarevic  1996    334  40.72        1:25.94   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Ulrik Peter Willén  1995    319  40.41        1:27.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Sebastian Terp  1995    276  41.97        1:31.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Lars Breum Hansen  1997    270  43.55        1:32.23   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
14  Sebastian Sylvest  1996    269  43.24        1:32.38   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Daniel Christian  1998    265  43.54        1:32.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Christian Jacobsen  1995    262  44.29        1:33.18   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Lasse Jørgensen  1996    261  42.86        1:33.24   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
18  Malthe Vestergaard  1995    252  43.64        1:34.37   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Philip Greve  1998    242  45.33        1:35.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Joachim Frimann  1997    192  48.83        1:43.40   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
21  Lasse Kriegel Skovrup  1998    171  52.08        1:47.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Gustav Jacobsen  1998    169  51.03        1:47.80   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
23  Oliver Neumann  1998    163  50.41        1:49.10   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
24  Mads H. Jacobsen  1995    142  52.22        1:54.33   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
25  Jacob Cheng Milsgaard  1998    120  56.58        2:00.68   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
26  Frederik Lundgaard  1999    119  56.07        2:01.25   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Andreas T. Johansen  1994              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Mathias Petersen  1995              DSQ  Asynkrone arme 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Magnus Grundesen  1998              DSQ  Hang i banetov 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Aagaard  1998              DSQ  1 hånd i afslutning 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Emil Brohus Nielsen  1997              DSQ  1 hånd i afslutning 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Peter Nilsson  1996              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Dahl Sørensen  1992    633  33.38        1:09.42   
  GTI                   
                     
Jonas Sørensen  1990    627  33.00        1:09.64   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    556  33.46        1:12.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kasper Blomsterberg  1992    524  33.70        1:13.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Søren Jungersen  1993    516  34.65        1:14.32   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Emil Eller  1991    496  36.04        1:15.29   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Martin Wagner  1991    491  34.91        1:15.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Casper Holbæk  1992    449  36.83        1:17.83   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Martin Bastiansen  1993    441  35.09        1:18.30   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Alexander Andersen  1993    435  36.83        1:18.67   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Rasmus Ærenlund  1992    423  36.84        1:19.42   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Magnus Mouritsen  1992    412  36.80        1:20.10   
  GTI                   
                     
13  Jeppe Nejlund  1993    309  41.38        1:28.17   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Andreas Hallberg Jensen  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Amalie Lisbjerg  1996    524  40.09        1:22.31   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    511  38.74        1:22.99   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nicoline Jacobsen  1996    472  40.89        1:25.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rebekka Gustafson  1997    464  40.44        1:25.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Dena Zornic  1996    455  41.60        1:26.31   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Freja Englund  1997    436  42.28        1:27.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Leth-Petersen  1997    430  42.76        1:27.91   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Marie Gadfelt  1996    404  42.76        1:29.75   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    398  42.75        1:30.23   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Kirstine Andersen  1997    395  42.83        1:30.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Mian Hartoft  1996    395  43.06        1:30.45   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Mette Sannerud  1997    372  43.70        1:32.28   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Lisa Steen Duus  1997    370  44.34        1:32.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Amalie Ringgaard  1996    369  44.48        1:32.50   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
15  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    367  43.91        1:32.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Amalie Wied-Christiansen  1996    366  43.44        1:32.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Sara Gustafson  1997    356  44.50        1:33.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Maja Hjuler  1997    327  46.37        1:36.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Marie-Louise Wibom  1996    319  45.87        1:37.17   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Helena Daugbjerg Petersen  1997    306  46.46        1:38.46   
  Farum Svømmeklub                   
                     
21  Katja Jesse  1996    306  46.15        1:38.49   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
22  Julie Windfeldt Nielsen  1998    300  48.29        1:39.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Sofie Schmidt  1998    290  47.16        1:40.32   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
24  Cilla Gregersen  1997    263  48.55        1:43.55   
  Albertslund IF                   
                     
25  Rikke Elsborg Pedersen  1997    258  49.81        1:44.25   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
26  Tina Krume  1997    248  48.20        1:45.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Lea Nooristani  1997    221  52.26        1:49.83   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
28  Sif Emilie Andersen  1998    215  53.12        1:50.86   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
29  Sofie O. Sørensen  1998    212  52.14        1:51.30   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
30  Mia Ishøj Nielsen  2000    205  54.10        1:52.61   
  Farum Svømmeklub                   
                     
31  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    181  54.84        1:57.33   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
32  Christina F. Eriksen  1999    155  59.26        2:03.67   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
33  Oline Cordius  1999    147  59.25        2:05.73   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
34  Amalie Sophia Skou  1997    143  58.37        2:06.88   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
35  Perriya Sureshkumar  1998    123  1:02.15        2:13.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Møller  1995    509  39.28        1:23.15   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Katrine Brahtz  1995    496  39.87        1:23.83   
  Albertslund IF                   
                     
Maria Jørgensen  1990    487  39.57        1:24.33   
  Roskilde Svømning                   
                     
Christine Pedersen  1993    487  40.60        1:24.37   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Nina Jørgensen  1990    469  39.53        1:25.42   
  Roskilde Svømning                   
                     
Line Andersen  1991    450  41.14        1:26.61   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Louise Mejer  1995    431  41.43        1:27.84   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Katja Nissen  1995    415  41.42        1:28.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Caroline Lindgreen  1995    395  42.64        1:30.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Emely Freja Petersen  1994    382  41.87        1:31.50   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Maria Bastiansen  1995    375  43.01        1:32.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Camilla Desvig-Bol  1993    363  42.88        1:33.03   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
13  Nathalie Nielsen  1993    351  44.56        1:34.10   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
14  Katrine Feld  1993    264  48.88        1:43.41   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
15  Line P. Vilmand  1995    222  52.37        1:49.53   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Katja V. Jørgensen  1995              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    585  27.16        56.86   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    579  28.10        57.05   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Lasse Pittioni  1995    563  28.57        57.61   
  GTI                   
                     
Lasse Lykke Nielsen  1995    551  28.50        58.03   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Oliver Grodt  1994    518  28.39        59.22   
  GTI                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    508  28.00        59.59   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Steffen Poulsen  1994    508  29.33        59.62   
  GTI                   
                     
Emil Møhl  1994    492  28.71        1:00.23   
  GTI                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    481  28.84        1:00.68   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Sebastian Merrildgaard  1995    479  29.78        1:00.78   
  GTI                   
                     
11  Christian Røssel  1995    464  28.88        1:01.44   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Mathias Brændholt  1996    457  29.66        1:01.74   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Mikkel Møller Jensen  1995    431  29.74        1:02.96   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Kristian M. Wood-Kurland  1994    426  30.35        1:03.20   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
15  Harald Bjørndal Hersted  1994    420  30.44        1:03.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
16  Mads Kildholt  1994    419  30.59        1:03.55   
  GTI                   
                     
17  Nikolaj Bertelsen  1996    410  31.16        1:04.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Christian Halby  1994    403  31.38        1:04.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Benjamin S. Tollundgaard  1996    403  31.07        1:04.38   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Anton Andersen  1995    390  31.58        1:05.08   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
21  Stefan Blidarevic  1996    381  32.49        1:05.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Christoffer Back Petersen  1995    371  32.56        1:06.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
23  Alexander Grønfeldt  1994    369  30.57        1:06.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
24  Johannes E. Mariegaard  1997    368  31.61        1:06.39   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
25  Lars Elsborg  1994    362  31.62        1:06.75   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
26  Martin Friis  1994    355  32.36        1:07.18   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Magnus Sloth Poulsen  1995    352  32.62        1:07.39   
  Albertslund IF                   
                     
28  Malthe Vestergaard  1995    348  32.38        1:07.62   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
29  Frederik Høst Lorenzen  1996    342  33.23        1:07.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
30  Lasse Jørgensen  1996    338  31.83        1:08.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
31  Emil Christensen  1996    333  32.97        1:08.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
32  Mads Jørner  1998    331  33.15        1:08.78   
  Farum Svømmeklub                   
                     
33  Jonas Lagerbon Olsson  1995    307  31.97        1:10.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
34  Anders Lippert-Hansen  1996    306  33.02        1:10.59   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
35  Sebastian Sylvest  1996    294  33.86        1:11.49   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
36  Mikkel Brandt Sørensen  1996    292  33.35        1:11.72   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
37  Philip Greve  1998    291  34.59        1:11.77   
  Farum Svømmeklub                   
                     
38  Mathias Petersen  1995    271  34.94        1:13.50   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
39  Victor L. Munch-Jensen  1996    260  35.48        1:14.50   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
40  Carl Juel Madsen  1998    244  36.70        1:16.10   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
41  Sebastian Kallestrup  1996    244  36.73        1:16.14   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
42  Mathias Esbjerg  1996    244  36.63        1:16.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
43  Emil Brohus Nielsen  1997    240  36.17        1:16.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
44  Joachim Frimann  1997    236  36.89        1:16.95   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
45  Mads Fredbo  1999    220  37.73        1:18.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
46  Thomas Bech  1998    196  37.86        1:21.85   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
47  Lasse Kriegel Skovrup  1998    186  39.15        1:23.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
48  Philip Agerskov  1998    183  39.31        1:23.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
49  Frederik Lundgaard  1999    180  40.06        1:24.18   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
50  Oliver Neumann  1998    180  38.05        1:24.31   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
51  Christian Kragh Jespersen  1998    176  40.08        1:24.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
52  Malthe Letting  2001    150          1:29.61   
  Farum Svømmeklub                   
                     
53  Benjamin Jakobsen  1998    149  40.20        1:29.64   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
54  Mads H. Jacobsen  1995    148  41.94        1:29.83   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
55  Christian Aagaard  1998    136  42.69        1:32.51   
  Farum Svømmeklub                   
                     
56  Peter Eklund  1997    130  42.91        1:33.78   
  Farum Svømmeklub                   
                     
57  Mathias Elmholdt  1999    92          1:45.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
58  Viktor Als-Nielsen  1998    90          1:45.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
59  Christian Hvilshøj Hansen  1998    88          1:47.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
60  Christoffer D. Petersen  2001    63          1:59.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Martin Dolang  1994              DNS   
  GTI                   
                     
Rasmus Monrad  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Gustav Jacobsen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Morten Voigt Larsen  1995              DSQ  Tyvstart 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Blume  1990    703  26.34        53.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    703  26.42        53.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Westergaard  1990    650  27.03        54.91   
  GTI                   
                     
Niels Wissing Sørensen  1993    640  27.02        55.20   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    621  26.96        55.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    595  27.73        56.56   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Simon Sønderup Jensen  1988    591  28.53        56.68   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lauge Bruun  1992    564  28.06        57.58   
  Roskilde Svømning                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    549  27.68        58.10   
  GTI                   
                     
10  Alexander Skov Andersen  1993    524  28.40        59.00   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Frederik Jarfelt  1992    504  28.91        59.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Magnus Mouritsen  1992    492  29.17        1:00.25   
  GTI                   
                     
13  Henrik Smith  1993    491  29.21        1:00.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Christian Petersen  1993    491  29.14        1:00.30   
  GTI                   
                     
15  Johan Jørgensen  1993    489  28.91        1:00.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Casper Holbæk  1992    463  29.39        1:01.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Kasper Blomsterberg  1992    432  29.57        1:02.92   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Rasmus Ærenlund  1992    431  30.00        1:02.97   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
19  Jeppe Nejlund  1993    400  31.36        1:04.55   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Mads Albæk Sørensen  1993    367  31.74        1:06.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Morten Jung Westermann  1993    335  33.70        1:08.48   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Thomas Dahl Sørensen  1992              DNS   
  GTI                   
                     
Jonas Hansen  1991              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    629  30.80        1:02.36   
  Albertslund IF                   
                     
Emilie Beckmann  1997    570  31.30        1:04.47   
  GTI                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    527  32.27        1:06.18   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Kathrine Barrett  1996    490  33.17        1:07.80   
  GTI                   
                     
Benedicte Zilmer  1997    466  33.60        1:08.93   
  GTI                   
                     
Signe Bjerre  1998    458  33.33        1:09.34   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nanna Johansen  1996    454  33.72        1:09.54   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Mäkelä  1996    454  34.74        1:09.55   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Rikke Willumsen  1996    442  33.76        1:10.16   
  GTI                   
                     
10  Emma Jensen  1997    437  34.32        1:10.44   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Caroline Thoby  1996    429  34.04        1:10.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Anne-Sofie Lindblad  1997    420  35.76        1:11.37   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Anna Olsen  1997    416  34.89        1:11.59   
  Albertslund IF                   
                     
14  Catharina Skov Andersen  1997    411  35.02        1:11.90   
  Roskilde Svømning                   
                     
15  Katrine V. Sørensen  1996    407  34.87        1:12.14   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
16  Mie Lind Berg  1996    400  34.73        1:12.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  Katrine Christiansen  1996    388  35.15        1:13.24   
  Albertslund IF                   
                     
18  Amalie Lynggård Hansen  1996    378  35.30        1:13.89   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Marie-Louise Wibom  1996    377  36.22        1:13.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Dorthea Hauch  2000    372  36.19        1:14.32   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
21  Louise R. Hartmann Nielse  1997    371  35.47        1:14.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Tina Krume  1997    356  34.32        1:15.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Rikke Jørner  1996    354  35.83        1:15.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Henriette Stuhr  1996    349  36.24        1:15.92   
  GTI                   
                     
25  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    341  37.53        1:16.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
26  Rikke Voss  1997    339  37.62        1:16.61   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
27  Rebekka Gustafson  1997    338  36.50        1:16.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
28  Andrea Reich  1998    336  37.48        1:16.90   
  Farum Svømmeklub                   
                     
29  Signe Hauch  1998    335  37.00        1:16.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
30  Nicoline Fie Jeppsson  1997    333  36.86        1:17.08   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
31  Emma Gaardsted Andersen  1998    326  35.92        1:17.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
32  Rikke Elsborg Pedersen  1997    314  37.30        1:18.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
33  Cecilie Eiken  1996    309  36.60        1:19.04   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
34  Mian Hartoft  1996    306  37.87        1:19.29   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
35  Julie Windfeldt Nielsen  1998    294  38.41        1:20.33   
  Farum Svømmeklub                   
                     
36  Caroline S. Korch  1996    282  38.32        1:21.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
37  Lærke Hjort  1996    276  39.45        1:22.04   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
38  Isabella Wolsted  1998    269  39.01        1:22.77   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
39  Katja Nørrelund  1998    267  39.64        1:23.02   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
40  Anne Sofie Gadfelt  1999    259  38.85        1:23.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
41  Kathrine Kock Jonsson  1998    241  40.82        1:25.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
42  Sofie O. Sørensen  1998    237  42.45        1:26.32   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
43  Christina Techt  1996    226  40.18        1:27.77   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
44  Mia Ishøj Nielsen  2000    212  42.20        1:29.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
45  Christina F. Eriksen  1999    209  42.43        1:30.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
46  Mathilde Norup  1998    208  41.07        1:30.19   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
47  Sofie S. Korch  1998    195  41.64        1:32.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
48  Camilla Jacobsen  1998    174  44.21        1:35.75   
  Farum Svømmeklub                   
                     
49  Sabrina Techt  1997    166  42.34        1:37.25   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
50  Lea Nooristani  1997    165  44.71        1:37.42   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
51  Lærke Scharf  1999    153  46.59        1:39.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
52  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    150  46.63        1:40.61   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
53  Alberte Thuesen  2001    149  47.27        1:40.75   
  Farum Svømmeklub                   
                     
54  Amalie Sophia Skou  1997    136  48.90        1:43.97   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
55  Perriya Sureshkumar  1998    132  49.87        1:44.89   
  Farum Svømmeklub                   
                     
56  Vibe Raaby Laursen  1998    115  1:21.44        1:50.05   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
57  Sarah Sejr Aagaard  2000    114  50.73        1:50.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
58  Thea Sthude  1999    93  55.91        1:58.03   
  Farum Svømmeklub                   
                     
59  Lavanya Michaelsen  2000    92  55.12        1:58.18   
  Farum Svømmeklub                   
                     
60  Mia Steen Duus  2001    90  56.30        1:59.07   
  Farum Svømmeklub                   
                     
61  Simone Jørgensen  1999    84  59.05        2:02.15   
  Farum Svømmeklub                   
                     
62  Sarah Hvilshøj Hansen  1998    78  55.78        2:04.85   
  Farum Svømmeklub                   
                     
63  Aparjita Michaelsen  2000    64  1:00.93        2:13.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martine Mørck Taagholt  1997              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nanna Westfall Gram  1998              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Alexandra Munch  1996              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    661  30.05        1:01.34   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anna Maria Svanbergsson  1993    632  30.55        1:02.28   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mai Hjelmgaard  1994    609  30.71        1:03.06   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Ida Marie Vedel  1994    594  30.95        1:03.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Louise Hedelund  1992    582  30.95        1:04.01   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    580  31.05        1:04.08   
  Albertslund IF                   
                     
Olivia Burmester  1993    579  30.90        1:04.10   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laura Tvermoes  1993    579  31.11        1:04.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Julie Damberg  1992    570  31.73        1:04.46   
  GTI                   
                     
10  Dominyka Skarbaliute  1994    569  31.47        1:04.49   
  GTI                   
                     
11  Bolette Schjønning  1993    553  31.97        1:05.09   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Johanne Appelsø  1994    538  31.85        1:05.72   
  GTI                   
                     
13  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    526  31.01        1:06.21   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
14  Pernille Christiansen  1995    515  32.22        1:06.67   
  GTI                   
                     
15  Caroline Lindgreen  1995    483  33.07        1:08.12   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Maria Jørgensen  1990    468  33.02        1:08.85   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Frederikke Christensen  1995    462  32.94        1:09.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Lea Sørensen  1994    459  32.89        1:09.28   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Nina Jørgensen  1990    443  33.45        1:10.10   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Jeannie Bjørklund  1992    429  33.21        1:10.83   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Signe Scharf  1995    428  34.53        1:10.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Liv S. Normand  1995    419  34.18        1:11.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
23  Nathalie Nielsen  1993    415  34.32        1:11.67   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Anita Baastrup  1995    406