Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:11   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 23, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Max 3 heat 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Guns 1    605          4:11.33   
  Farum Svømmeklub                   
  Frederik Siem Pedersen  1991      32.36  1:07.24      1:07.24   
  Mathias Andersen  1991      32.50  1:10.37      2:17.61   
  Nikolai Ammekilde  1990      26.71  1:00.21      3:17.82   
  Anders Blume  1990      25.41  53.51      4:11.33   
                     
Vat Herrer 1    548          4:19.75   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Morten Møller Jensen  1992      33.34  1:08.61      1:08.61   
  Emil Eller  1991      34.13  1:13.68      2:22.29   
  Mikkel Johansen  1994      30.13  1:03.01      3:25.30   
  Jonas Sørensen  1990      25.36  54.45      4:19.75   
                     
Vat Drenge 1    458          4:35.74   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Piet Jon Vidkjær  1995      33.89  1:10.60      1:10.60   
  Harald Bjørndal Hersted  1994      35.46  1:16.62      2:27.22   
  Alexander Andersen  1993      31.34  1:08.95      3:36.17   
  Henrik Smith  1993      28.74  59.57      4:35.74   
                     
Farum Drenge Konk 1    454          4:36.64   
  Farum Svømmeklub                   
  Sebastian Terp  1995      34.04  1:10.27      1:10.27   
  Jens Dyreborg Nielsen  1995      35.60  1:17.98      2:28.25   
  Miki Mørck Taagholt  1994      31.42  1:09.53      3:37.78   
  Ulrik Peter Willén  1995      28.68  58.86      4:36.64   
                     
Vat Drenge 2    369          4:56.30   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Lasse Jørgensen  1996      36.15  1:15.08      1:15.08   
  Peter Nilsson  1996      39.72  1:25.59      2:40.67   
  Mathias Brændholt  1996      32.04  1:11.50      3:52.17   
  Benjamin S. Tollundgaard  1996      30.27  1:04.13      4:56.30   
                     
Psycko Drenge 1    318          5:11.54   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Frederik Høst Lorenzen  1996      40.37  1:22.27      1:22.27   
  Stefan Blidarevic  1996      40.80  1:27.23      2:49.50   
  Carl Juel Madsen  1998      38.64  1:22.24      4:11.74   
  Frederik Jarfelt  1992      28.44  59.80      5:11.54   
                     
Solrød Søløverne 1  2009    210          5:57.77   
  Solrød Svømmeklub                   
  Anders Lippert-Hansen  1996      42.73  1:29.10      1:29.10   
  Gustav Jacobsen  1998      52.97  1:52.22      3:21.32   
  Kristian M. Wood-Kurland  1994      38.01  1:21.10      4:42.42   
  Victor L. Munch-Jensen  1996      34.63  1:15.35      5:57.77   
                     
Psycko Drenge 2    189          6:10.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Christian Kragh Jespersen  1998      48.94  1:40.23      1:40.23   
  Sebastian Sylvest  1996      44.37  1:36.76      3:16.99   
  Philip Agerskov  1998      44.27  1:38.27      4:55.26   
  Mathias Esbjerg  1996      35.72  1:15.21      6:10.47   
                     
Værløse Drenge 3              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Værløse Drenge2              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
  Mads H. Jacobsen  1995                 
  Mathias Petersen  1995                 
  Rasmus Monrad  1998                 
  Oliver Neumann  1998              DNS   
                     
Vat Herrer 2              DNS   
  Vestegnens Aqua Team                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Værløse Drenge1              DSQ  Tyvstart 1. skifte 
  Værløse Svømmeklub                   
  Jeppe Nejlund  1993      39.82  1:21.97      1:21.97   
                     
 
Løb 24, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Max 3 heat 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Ladies 1    610          4:41.08   
  Farum Svømmeklub                   
  Marina Heller Hansen  1994      34.23  1:10.36      1:10.36   
  Malene Johansson  1992      37.58  1:21.02      2:31.38   
  Mie Refn  1993      30.52  1:06.96      3:38.34   
  Olivia Burmester  1993      29.52  1:02.74      4:41.08   
                     
Vat Damer 1    559          4:49.38   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Christine Pedersen  1993      35.01  1:12.57      1:12.57   
  Katrine Brahtz  1995      40.66  1:25.84      2:38.41   
  Clara Blohm Clemmensen  1996      31.88  1:09.07      3:47.48   
  Eliana Jørgensen  1993      29.67  1:01.90      4:49.38   
                     
Piger 1 Frederikssund    533          4:54.01   
  Frederikssund Svømmeklu                   
  Amalie Ringgaard  1996      36.16  1:15.00      1:15.00   
  Mie Astrup Dresler  1996      38.88  1:25.24      2:40.24   
  Line Andersen  1991      32.19  1:09.91      3:50.15   
  Louise Hedelund  1992      31.03  1:03.86      4:54.01   
                     
Vat Damer 2    530          4:54.50   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Annelouise Dolleris  1995      35.11  1:12.97      1:12.97   
  Camilla Rønbøg  1992      40.78  1:28.40      2:41.37   
  Caroline Høgskilde  1996      32.84  1:11.00      3:52.37   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      29.90  1:02.13      4:54.50   
                     
Farum Piger Konk 1    482          5:04.09   
  Farum Svømmeklub                   
  Julie Marie Gadfelt  1996      36.51  1:17.14      1:17.14   
  Martine Mørck Taagholt  1997      42.27  1:28.94      2:46.08   
  Maja Hjuler  1997      35.10  1:14.44      4:00.52   
  Naja Ishøj Nielsen  1996      30.91  1:03.57      5:04.09   
                     
Vat Piger 1    461          5:08.50   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Caroline Thoby  1996      40.11  1:22.76      1:22.76   
  Nicoline Møller  1995      38.39  1:22.46      2:45.22   
  Madeline Lou  1995      34.25  1:14.96      4:00.18   
  Dena Zornic  1996      32.45  1:08.32      5:08.50   
                     
Farum Piger Konk 2    429          5:16.07   
  Farum Svømmeklub                   
  Maria Bastiansen  1995      37.65  2:00.67      2:00.67   
  Nadia Christian  1995      1:01.17  1:24.33      3:25.00   
  Amalie Wied-Christiansen  1996      42.33  1:15.11      4:40.11   
  Lisa Steen Duus  1997      35.96  35.96      5:16.07   
                     
Piger 2 Frederikssund    423          5:17.63   
  Frederikssund Svømmeklu                   
  Signe Bjerre  1998      39.31  1:20.49      1:20.49   
  Louise Mejer  1995      41.39  1:29.42      2:49.91   
  Camilla Desvig-Bol  1993      34.23  1:15.22      4:05.13   
  Jeannie Bjørklund  1992      34.16  1:12.50      5:17.63   
                     
Vat Piger 2    382          5:28.53   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Mie Lind Berg  1996      41.25  1:24.35      1:24.35   
  Kirstine Andersen  1997      41.84  1:29.42      2:53.77   
  Emma Mäkelä  1996      37.55  1:56.45      4:50.22   
  Anna Olsen  1997        38.31      5:28.53   
                     
10  Psycko Piger 1    360          5:35.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Emma Jensen  1997      40.55  1:23.08      1:23.08   
  Nicoline Jacobsen  1996      42.43  1:29.30      2:52.38   
  Julie R. Hartmann Nielsen  1997      38.53  1:26.97      4:19.35   
  Marie-Louise Wibom  1996      36.01  1:15.78      5:35.13   
                     
11  Psycko Piger 2    332          5:44.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Louise R. Hartmann Nielse  1997      42.88  1:28.50      1:28.50   
  Rebekka Gustafson  1997      42.20  1:31.41      2:59.91   
  Freja Englund  1997      40.08  2:03.88      5:03.79   
  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997        40.54      5:44.33   
                     
12  Psycko Piger 3    303          5:54.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Julie Leth-Petersen  1997      43.88  1:29.18      1:29.18   
  Sara Gustafson  1997      44.41  1:36.20      3:05.38   
  Dorthea Hauch  2000      41.58  1:31.73      4:37.11   
  Signe Hauch  1998      36.95  1:17.77      5:54.88   
                     
13  Vat Piger 3    300          5:55.92   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Katrine V. Sørensen  1996      42.63  1:27.65      1:27.65   
  Christine Lynggård Hansen  1994      46.05  1:39.01      3:06.66   
  Katrine Christiansen  1996      41.19  1:30.80      4:37.46   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      37.16  1:18.46      5:55.92   
                     
14  Solrød Sælerne 1  2009    267          6:10.12   
  Solrød Svømmeklub                   
  Katrine Feld  1993      44.46  1:28.96      1:28.96   
  Nathalie Nielsen  1993      45.69  1:36.89      3:05.85   
  Lærke Hjort  1996      45.74  1:47.03      4:52.88   
  Emely Freja Petersen  1994      35.01  1:17.24      6:10.12   
                     
15  Værløse Piger    218          6:36.02   
  Værløse Svømmeklub                   
  Vibe Raaby Laursen  1998      1:23.62  2:05.57      2:05.57   
  Sif Emilie Andersen  1998      54.55  1:55.34      4:00.91   
  Helene Hupfeldt Nielsen  1994      33.48  1:15.48      5:16.39   
  Cecilie Eiken  1996      37.20  1:19.63      6:36.02   
                     
16  Solrød Sælerne 2  2009    139          7:40.15   
  Solrød Svømmeklub                   
  Mathilde Norup  1998      53.98  1:48.97      1:48.97   
  Amalie Sophia Skou  1997      1:02.65  2:14.26      4:03.23   
  Rikke Voss  1997      50.99  1:50.50      5:53.73   
  Hannah Karin Wood-Kurland  1998      49.78  1:46.42      7:40.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  19 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:11