Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2010    Udskriftsdato  19 januar 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Johansen  1994    622  1:02.38  2:08.68  3:14.99    4:20.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    566  1:05.88  2:16.39  3:24.44    4:29.27   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Lasse Lykke Nielsen  1995    557  1:06.30  2:16.82  3:23.83    4:30.71   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Andreas Gerlach  1995    540  1:05.57  2:15.74  3:25.61    4:33.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rasmus Ejby Nyeland  1995    534  1:03.18  2:14.15  3:25.10    4:34.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Laust Norgren  1995    513  1:05.30  2:16.78  3:29.31    4:38.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emil Møhl  1994    502  1:07.03  2:18.73  3:30.18    4:40.23   
  GTI                   
                     
Søren Fritzbøger  1996    500  1:06.78  2:19.46  3:32.76    4:40.65   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    498  1:06.03  2:17.79  3:28.86    4:40.93   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
10  Mikkel Møller Jensen  1995    495  1:07.20  2:20.34  3:32.90    4:41.48   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Christian Røssel  1995    492  1:05.99  2:19.28  3:29.41    4:42.07   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Chris Johansen  1996    491  1:08.04  2:19.48  3:31.58    4:42.27   
  Herlev Svømning                   
                     
13  Oliver Grodt  1994    487  1:05.34  2:17.62  3:30.91    4:42.95   
  GTI                   
                     
14  Steffen Poulsen  1994    474  1:08.64  2:21.89  3:35.65    4:45.58   
  GTI                   
                     
15  Lasse Pittioni  1995    469  1:06.88  2:59.15  4:13.60    4:46.63   
  GTI                   
                     
16  Morten Voigt Larsen  1995    459  1:06.71  2:58.15  4:48.71    4:48.71   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Nikolai Østergaard  1996    458  1:07.72  2:20.89  3:34.20    4:48.92   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Alexander Grønfeldt  1994    450  1:09.35  2:23.35  3:37.08    4:50.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Mads Nicolaj Larsen  1994    445  1:09.36  2:24.37  3:39.44    4:51.60   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
20  Martin Lund Djurhuus  1995    443  1:09.47  2:26.06  3:41.73    4:52.12   
  Albertslund IF                   
                     
21  David Damhus  1994    442  1:10.72  2:25.93  3:40.89    4:52.25   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
22  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    439  1:10.68  2:25.91  3:40.98    4:53.08   
  Albertslund IF                   
                     
23  Mads Kildholt  1994    437  1:10.47  2:26.86  3:42.73    4:53.43   
  GTI                   
                     
24  Christoffer Back Petersen  1995    425  1:11.66  2:29.19  3:42.88    4:56.13   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Sebastian Merrildgaard  1995    412  1:12.04  2:31.00  3:49.70    4:59.26   
  GTI                   
                     
26  Stefan Blidarevic  1996    407  1:11.46  2:29.95  3:47.26    5:00.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
27  Frederik Høst Lorenzen  1996    392  1:13.65  2:32.00  3:49.53    5:04.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
28  Lars Breum Hansen  1997    383  1:12.02  2:30.57  3:49.91    5:06.75   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
29  Johannes E. Mariegaard  1997    364  1:14.08  2:29.96  3:51.98    5:11.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
30  Martin Friis  1994    359  1:12.55  2:32.76  3:52.74    5:13.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Malthe Vestergaard  1995    353  1:12.63  2:33.98  3:56.36    5:15.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
32  Christian Jacobsen  1995    339  1:14.06  2:34.99  3:56.82    5:19.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
33  Patrick Rasmussen  1997    312  1:16.51  2:40.09  4:05.32    5:28.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Philip Greve  1998    293  1:18.56  2:44.57  4:10.59    5:35.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
35  Sebastian Sylvest  1996    279  2:03.17  4:57.19      5:40.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
36  Mathias Esbjerg  1996    273  1:20.13  2:47.56  4:16.59    5:43.42   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
37  Carl Juel Madsen  1998    270  1:19.47  2:47.07  4:15.52    5:44.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
38  Anders Lippert-Hansen  1996    251  1:13.33  2:41.13  4:14.56    5:52.79   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
39  Victor L. Munch-Jensen  1996    246  1:19.73  2:51.07  4:23.60    5:55.35   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
40  Sebastian Kallestrup  1996    231  1:25.87  2:57.46  4:32.52    6:02.86   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
41  Lasse Kriegel Skovrup  1998    230  1:24.08  2:59.34  4:32.09    6:03.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
42  Emil Brohus Nielsen  1997    227  1:21.91  2:57.94  4:33.71    6:04.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
43  Gustav Jacobsen  1998    194  1:29.46  3:10.62  4:51.64    6:24.47   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
44  Philip Agerskov  1998    182  1:28.35  3:12.16  4:57.67    6:32.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    659  1:01.97  2:05.73  3:10.45    4:15.83   
  GTI                   
                     
Karsten Vedel  1992    654  1:02.84  2:08.85  3:13.03    4:16.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  1991    639  1:03.01  2:08.40  3:14.64    4:18.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Westergaard  1990    636  1:02.54  2:07.67  3:13.00    4:18.89   
  GTI                   
                     
Anders Blume  1990    627  1:02.82  2:09.87  3:16.41    4:20.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    585  1:02.86  2:12.56  3:21.24    4:26.24   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    584  1:02.18  2:11.32  3:20.81    4:26.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer Harms-Tefke  1992    570  1:02.68  2:10.66  3:20.27    4:28.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Skov Andersen  1993    569  1:02.34  2:09.85  3:19.95    4:28.68   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Martin Wagner  1991    562  1:04.51  2:13.07  3:19.67    4:29.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Thomas Dahl Sørensen  1992    533  1:05.55  2:16.56  3:25.76    4:34.68   
  GTI                   
                     
12  Emil Eller  1991    521  1:03.68  2:50.10  4:02.30    4:36.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Magnus Mouritsen  1992    515  1:05.06  2:15.24  3:26.73    4:37.81   
  GTI                   
                     
14  Niklas Fritzbøger  1992    508  1:05.81  2:16.79  3:28.02    4:39.00   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
15  Alexander Andersen  1993    467  1:09.73  2:23.65  3:36.41    4:47.08   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
16  Johan Jørgensen  1993    410  1:09.42  2:26.96  3:45.16    4:59.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Thorbjørn T. Peltz Bloch  1993    405  1:11.10  2:28.81  3:45.87    5:00.92   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
18  Frederik Jarfelt  1992    405  1:07.65  2:24.31  3:43.01    5:01.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Morten Jung Westermann  1993    350  1:15.76  2:36.82  3:58.36    5:15.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
20  Mads Albæk Sørensen  1993    335  1:14.11  2:36.98  3:59.61    5:20.62   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emil K. Mortensen  1993              DNS   
  GTI                   
                     
Andreas Hallberg Jensen  1992              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Høgskilde  1996    580  1:10.37  2:24.74  3:38.49    4:51.59   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    579  1:07.60  2:21.16  3:36.19    4:51.73   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    514  1:12.34  2:29.83  3:46.99    5:03.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Kathrine Barrett  1996    505  1:13.33  2:31.16  3:49.75    5:05.40   
  GTI                   
                     
Nanna Johansen  1996    485  1:14.12  2:32.55  3:51.99    5:09.44   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Jensen  1997    457  1:14.58  2:34.81  3:56.02    5:15.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Anna Olsen  1997    452  1:15.53  2:36.38  3:57.55    5:16.75   
  Albertslund IF                   
                     
Henriette Stuhr  1996    447  1:14.87  2:36.72  3:59.51    5:17.96   
  GTI                   
                     
Signe Bjerre  1998    428  1:16.35  2:38.74  4:01.46    5:22.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
10  Rikke Mundt Lohse  1996    425  1:17.59  2:40.19  4:03.34    5:23.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Dorthea Hauch  2000    420  1:17.98  2:40.94  4:04.00    5:24.54   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Rikke Willumsen  1996    420  1:16.17  2:39.31  4:03.30    5:24.75   
  GTI                   
                     
13  Anne-Sofie Lindblad  1997    409  1:17.59  2:42.34  4:06.53    5:27.65   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Nicoline Fie Jeppsson  1997    386  1:21.05  2:47.15  4:12.09    5:34.01   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
15  Martine Mørck Taagholt  1997    380  1:21.52  2:49.16  4:14.94    5:35.68   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Nicoline Jacobsen  1996    373  1:17.96  2:43.05  4:10.82    5:37.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Julie R. Hartmann Nielsen  1997    361  1:19.17  2:46.75  4:14.61    5:41.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Marie-Louise Wibom  1996    360  1:18.93  2:46.65  4:58.42    5:41.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Rebekka Gustafson  1997    351  1:19.90  2:47.94  4:17.27    5:44.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Amalie Lynggård Hansen  1996    349  1:20.50  2:50.82  4:18.31    5:45.45   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Rikke Jørner  1996    344  1:21.51  2:50.68  4:19.41    5:46.90   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    316  1:22.91  2:54.63  4:26.50    5:56.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Rikke Voss  1997    295  1:27.43  3:03.38  4:39.14    6:05.34   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Caroline S. Korch  1996    283  1:26.83  3:02.02  4:37.70    6:10.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
25  Anne Sofie Gadfelt  1999    258  1:29.98  3:07.51  4:44.73    6:21.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Alexandra Munch  1996    242  1:31.89  3:12.24  4:52.50    6:30.02   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
27  Katja Nørrelund  1998    240  1:28.51  3:09.30  4:50.81    6:31.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
28  Christina Techt  1996    238  1:28.84  4:02.90  5:44.27    6:32.32   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
29  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    162  1:41.89  3:37.81  5:35.23    7:26.30   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Maria Svanbergsson  1993    633  1:07.69  2:19.77  3:32.86    4:43.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mai Hjelmgaard  1994    631  1:08.43  2:21.66  3:33.23    4:43.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    588  1:09.20  2:23.35  3:36.58    4:50.27   
  Albertslund IF                   
                     
Annelouise Dolleris  1995    583  1:09.85  2:23.64  3:37.72    4:51.07   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Bolette Schjønning  1993    562  1:11.21  2:25.80  3:40.67    4:54.58   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Julie Damberg  1992    555  1:10.59  2:24.25  3:39.69    4:55.83   
  GTI                   
                     
Thea Mundt Lohse  1994    549  1:10.85  2:25.68  3:41.70    4:56.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Johanne Appelsø  1994    500  1:10.81  2:29.93  3:49.43    5:06.39   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    495  1:12.42  2:31.46  3:50.18    5:07.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Cecilie Lagerbon Olsson  1991    479  1:11.77  2:29.01  3:47.00    5:10.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Sofie Kisbye Høj  1992    473  1:13.08  2:32.04  3:52.84    5:12.12   
  GTI                   
                     
12  Madeline Lou  1995    465  1:12.40  2:32.32  3:53.64    5:13.78   
  Albertslund IF                   
                     
13  Caroline Lindgreen  1995    448  1:16.84  2:45.85  3:59.15    5:17.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Christine Lynggård Hansen  1994    441  1:16.54  2:37.63  3:59.78    5:19.46   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Signe Scharf  1995    433  1:15.60  2:39.09  4:00.72    5:21.31   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Lea Sørensen  1994    416  1:17.64  2:39.40  4:02.16    5:25.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Cecilia Lykke Løsekraut  1994    407  1:18.35  2:52.84  4:09.91    5:28.18   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
18  Anita Baastrup  1995    405  1:16.43  2:39.51  4:03.76    5:28.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Charlotte Larsen  1994    388  1:18.66  2:44.06  4:10.12    5:33.36   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    564  32.65  1:08.26  1:43.98    2:19.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Andreas Gerlach  1995    522  33.78  1:10.54  1:46.81    2:23.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rune Fyrstenborg  1994    455  35.44  1:13.73  1:52.31    2:29.84   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995    444  34.55  1:13.00  1:52.25    2:31.15   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Sebastian Terp  1995    443  35.50  1:13.33  1:52.65    2:31.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ulrik Peter Willén  1995    408  37.90  1:17.66  1:57.06    2:35.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Morten Børre Petersen  1996    396  37.82  1:17.36  1:58.01    2:36.96   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jens Dyreborg Nielsen  1995    381  35.99  1:17.15  1:58.78    2:39.06   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Bertelsen  1996    373  36.51  1:17.58  1:59.60    2:40.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Mads Jørner  1998    342  37.55  1:19.95  2:03.26    2:44.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Martin Lund Djurhuus  1995    339  39.03  1:21.65  2:04.76    2:45.26   
  Albertslund IF                   
                     
12  Lasse Jørgensen  1996    327  39.13  1:40.02  2:05.92    2:47.36   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
13  Frederik Høst Lorenzen  1996    321  41.13  1:48.49  2:06.82    2:48.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Daniel Christian  1998    312  40.13  1:23.09  2:06.87    2:49.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Jens Thomas Thulstrup  1996    300  40.17  1:24.01  2:08.40    2:52.24   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Sebastian Kallestrup  1996    262  42.54  1:27.53  2:14.13    3:00.11   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
17  Lasse Kriegel Skovrup  1998    205  46.74  1:36.67  2:26.83    3:15.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
18  Malthe Letting  2001    200  1:38.67  3:17.04      3:17.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Christian Kragh Jespersen  1998    163  1:31.22  1:52.09  2:38.31    3:31.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Anton Andersen  1995              DSQ  Svøm på mave v 100 m 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Sørensen  1990    664  30.98  1:05.03  1:39.35    2:12.14   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Christian Petersen  1993    518  33.47  1:09.87  1:47.42    2:23.58   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    516  32.94  1:08.94  1:46.79    2:23.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Henrik Smith  1993    491  34.72  1:11.75  1:49.11    2:26.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kim Henriksen  1989    429  34.56  1:12.97  1:53.12    2:32.81   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Morten Møller Jensen  1992    422  34.46  1:13.15  1:54.89    2:33.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Martin Wagner  1991              DSQ  Vendt mave v. 50 m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Fritzbøger  1992              DSQ  Vendt mave v. 150 m 
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Fugl Rasmussen  1996    521  36.23  1:16.61  1:57.69    2:37.79   
  Herlev Svømning                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    515  37.41  1:17.50  1:58.02    2:38.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Amalie Ringgaard  1996    509  37.32  1:18.14  1:58.90    2:38.97   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Emilie Beckmann  1997    463  39.46  1:32.98  2:03.22    2:44.13   
  GTI                   
                     
Helena Daugbjerg Petersen  1997    430  40.17  1:22.83  2:05.90    2:48.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Caroline Thoby  1996    427  39.47  1:23.09  2:07.12    2:48.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Siham Saud  1997    412  40.05  1:24.52  2:08.14    2:50.63   
  Herlev Svømning                   
                     
Emma Jensen  1997    411  40.85  1:24.19  2:07.45    2:50.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Lind Berg  1996    382  41.91  1:26.64  2:11.19    2:54.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Julie Lamberth  1996    361  42.67  1:28.04  2:13.89    2:58.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Andrea Reich  1998    354  42.86  1:48.29  2:16.25    2:59.47   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Julie Leth-Petersen  1997    346  42.73  1:29.98  2:16.73    3:00.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Louise R. Hartmann Nielse  1997    345  43.01  1:28.84  2:15.10    3:00.92   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Katrine V. Sørensen  1996    345  43.29  1:28.76  2:16.51    3:01.06   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Dorthea Hauch  2000    334  44.35  1:30.70  2:18.27    3:02.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997    330  44.58  1:32.09  2:19.39    3:03.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Katja Jesse  1996    329  44.20  1:31.71  2:18.90    3:03.92   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
18  Signe Hauch  1998    317  45.44  1:32.69  2:20.05    3:06.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Mian Hartoft  1996    264  46.53  1:35.59  2:26.53    3:17.93   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Isabella Wolsted  1998    253  47.33  1:40.22  2:32.83    3:20.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
21  Oline Cordius  1999    195  50.98  1:47.93  3:28.61    3:38.90   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
22  Mathilde Norup  1998    175  54.99  1:54.99  2:55.20    3:47.01   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Frederikke Villumsen  1997              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Sabrina Techt  1997              DSQ  Svøm mave v. 50 m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Sara Gustafson  1997              DSQ  svøm mave v. 100 m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    641  35.84  1:12.98  1:50.38    2:27.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Eliana Jørgensen  1993    600  36.21  1:13.79  1:52.01    2:30.50   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mie Refn  1993    537  35.81  1:15.11  1:55.64    2:36.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ida Marie Vedel  1994    530  37.92  1:17.16  1:57.19    2:36.84   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laura Tvermoes  1993    514  36.93  1:16.73  1:58.15    2:38.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994    501  37.26  1:25.27  1:58.88    2:39.79   
  GTI                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    491  37.73  1:19.09  2:00.34    2:40.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Malene Johansson  1992    472  38.70  1:19.50  2:01.78    2:43.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995    451  39.61  1:21.27  2:03.56    2:45.60   
  GTI                   
                     
10  Ida Pommerencke Vilmand  1993    419  40.73  1:23.97  2:07.10    2:49.72   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
11  Julie Langberg  1995    316  43.49  1:30.06  2:18.47    3:06.31   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Katrine Feld  1993    300  45.61  1:33.89  2:22.71    3:09.67   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Line P. Vilmand  1995    227  49.03  1:42.40  2:35.96    3:28.23   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Johansen  1994    534  31.49  1:06.92  1:43.55    2:20.22   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Martin Dolang  1994    523  31.29  1:07.76  1:44.54    2:21.25   
  GTI                   
                     
Søren Fritzbøger  1996    386  34.20  1:14.33  1:55.44    2:36.24   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Jens Frederik Vittrup  1996    379  33.72  1:13.87  1:55.65    2:37.24   
  Herlev Svømning                   
                     
Harald Bjørndal Hersted  1994    370  33.78  1:13.08  1:56.52    2:38.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Magnus Sloth Poulsen  1995    331  35.48  1:18.47  2:03.24    2:44.45   
  Albertslund IF                   
                     
Mathias Brændholt  1996    320  35.13  1:19.07  2:04.41    2:46.36   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Christian Halby  1994    313  34.33  1:14.90  2:00.44    2:47.53   
  Roskilde Svømning                   
                     
Carl Juel Madsen  1998    292  39.29  1:31.67  2:07.47    2:51.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Kristian M. Wood-Kurland  1994    273  34.79  1:19.71  2:07.70    2:55.50   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Philip Agerskov  1998    152  46.99  1:42.73  2:37.62    3:33.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Thomas Bech  1998    104  50.87  1:56.16  3:01.88    4:02.16   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Wissing Sørensen  1993    609  29.99  1:03.92  1:38.82    2:14.22   
  GTI                   
                     
Jonas Westergaard  1990    577  31.15  1:06.65  1:42.19    2:16.67   
  GTI                   
                     
Alexander Skov Andersen  1993    503  31.62  1:07.85  1:45.57    2:23.04   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Martin Wagner  1991    503  31.74  1:07.82  1:45.15    2:23.12   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    469  31.47  1:07.99  1:46.75    2:26.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Magnus Mouritsen  1992    407  31.95  1:10.22  1:50.90    2:33.52   
  GTI                   
                     
Christian Petersen  1993    394  34.45  1:13.94  1:54.13    2:35.27   
  GTI                   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Blohm Clemmensen  1996    549  32.73  1:10.85  1:51.68    2:33.45   
  Albertslund IF                   
                     
Julie Lamberth  1996    386  38.03  1:23.14  2:08.90    2:52.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Signe Bjerre  1998    317  39.41  1:26.60  2:15.86    3:04.20   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    311  41.13  1:28.93  2:18.20    3:05.48   
  Roskilde Svømning                   
                     
Freja Englund  1997    309  42.24  1:31.11  2:19.24    3:05.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie R. Hartmann Nielsen  1997    276  42.98  1:33.55  2:23.88    3:12.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mette Sannerud  1997    275  41.75  1:31.60  2:23.82    3:13.18   
  Roskilde Svømning                   
                     
Katrine Christiansen  1996    263  39.96  1:30.67  2:23.17    3:16.07   
  Albertslund IF                   
                     
Mie Bonè  1996    244  37.90  1:26.64  2:23.02    3:20.93   
  GTI                   
                     
Louise R. Hartmann Nielse  1997              DSQ  Brystarmtag v. 150 m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Caroline Høgskilde  1996              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Hougård  1991    667  31.77  1:08.11  1:45.27    2:23.77   
  O.S.L.F.                   
                     
Line Andersen  1991    578  33.72  1:11.89  1:51.24    2:30.80   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Pernille Christiansen  1995    488  34.42  1:14.12  1:56.13    2:39.59   
  GTI                   
                     
Louise Hedelund  1992    468  34.68  1:16.07  1:59.14    2:41.82   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Jeannie Bjørklund  1992    389  36.94  1:20.80  2:07.14    2:52.07   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Thea Mundt Lohse  1994    325  37.66  1:24.99  2:13.73    3:02.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    552  35.68  1:16.06  1:56.67    2:37.01   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995    465  37.32  1:20.16  2:03.74    2:46.23   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    450  37.79  1:20.45  2:04.73    2:48.06   
  Roskilde Svømning                   
                     
Andreas Gerlach  1995    436  38.69  1:21.97  2:06.15    2:49.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kasper Emil Nielsen  1995    420  38.54  1:23.10  2:08.09    2:52.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Østberg Wagner  1994    406  39.59  1:24.60  2:10.08    2:53.98   
  Herlev Svømning                   
                     
Oliver Hjeresen  1995    388  38.74  1:23.99  2:10.04    2:56.61   
  Roskilde Svømning                   
                     
Nicholas Lloyd Krasuski  1996    351  40.65  1:27.56  2:15.67    3:02.54   
  Herlev Svømning                   
                     
Bjørn H. Bremholm Hansen  1996    349  41.39  1:28.87  2:16.56    3:02.92   
  Albertslund IF                   
                     
10  Stefan Blidarevic  1996    332  42.18  1:29.42  2:17.92    3:06.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Sebastian Sylvest  1996    289  43.91  1:34.10  2:24.99    3:14.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Daniel Christian  1998    279  45.51  1:36.46  2:27.52    3:17.04   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Johannes E. Mariegaard  1997    275  44.30  1:34.27  2:27.31    3:18.00   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Philip Greve  1998    240  47.73  1:41.34  2:34.20    3:27.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Lasse Jørgensen  1996    237  44.95  1:39.21  2:35.92    3:28.16   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Mathias Esbjerg  1996    197  50.06  1:46.97  2:44.89    3:41.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Christian O. Sørensen  1996              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Blomsterberg  1992    513  36.29  1:17.67  1:59.32    2:40.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Andreas Mouritsen  1992    473  37.88  1:20.24  2:02.78    2:45.34   
  GTI                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    471  36.52  1:18.05  2:01.38    2:45.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Casper Holbæk  1992    420  37.56  1:20.28  2:05.34    2:51.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kim Henriksen  1989    394  39.07  1:24.82  2:10.66    2:55.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Alexander Andersen  1993              DSQ  Flyben 2 . 100 m 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Martin Wagner  1991              DSQ  Flyben v. 50 og 150 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Jacobsen  1996    507  41.28  1:26.03  2:12.30    2:58.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    507  40.53  1:25.60  2:11.82    2:59.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mie Astrup Dresler  1996    504  40.10  1:25.91  2:12.96    2:59.38   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    474  41.40  1:28.25  2:15.74    3:03.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Dena Zornic  1996    459  41.21  1:28.40  2:16.07    3:05.06   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Benedicte Zilmer  1997    454  41.31  1:28.81  2:17.71    3:05.70   
  GTI                   
                     
Julie Leth-Petersen  1997    453  44.10  1:31.81  2:19.87    3:05.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Freja Englund  1997    452  43.86  1:32.13  2:19.26    3:05.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rebekka Gustafson  1997    436  43.62  1:31.86  2:20.66    3:08.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Emma Mäkelä  1996    400  45.71  1:35.33  2:24.52    3:13.66   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Sara Gustafson  1997    367  45.30  1:36.73  2:28.64    3:19.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Signe Hauch  1998    365  45.90  1:36.39  2:27.42    3:19.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Cilla Gregersen  1997    281  48.84  1:44.65  2:41.43    3:37.96   
  Albertslund IF                   
                     
14  Sif Emilie Andersen  1998    236  53.29  1:52.82  2:53.08    3:50.84   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Katja Nørrelund  1998    179  56.89  2:00.79  3:07.69    4:13.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Amalie Sophia Skou  1997    146  1:00.09  2:12.52  3:22.37    4:31.26   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Julie Windfeldt Nielsen  1998              DSQ  2 armtag v. 100 m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Marie-Louise Wibom  1996              DSQ  3 armtag v. start 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Møller  1995    526  40.02  1:25.19  2:10.66    2:56.82   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Katrine Brahtz  1995    503  41.31  1:27.07  2:13.73    2:59.50   
  Albertslund IF                   
                     
Christine Pedersen  1993    500  41.58  1:27.98  2:15.09    2:59.85   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Nina Jørgensen  1990    474  42.47  1:29.18  2:16.79    3:03.02   
  Roskilde Svømning                   
                     
Dominyka Skarbaliute  1994    422  42.58  1:30.24  2:20.56    3:10.29   
  GTI                   
                     
Louise Mejer  1995    421  43.31  1:31.79  2:21.69    3:10.45   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Camilla Rønbøg  1992    387  43.75  1:33.56  2:25.00    3:15.85   
  Albertslund IF                   
                     
Katja Nissen  1995    385  43.42  1:33.85  2:25.14    3:16.14   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nadia Christian  1995    364  44.88  1:34.90  2:27.65    3:19.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Karoline Poulsen  1994    301  50.84  1:45.09  2:39.96    3:33.02   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
11  Line P. Vilmand  1995    243  53.45  1:52.10  2:51.58    3:48.59   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Maria Jørgensen  1990              DSQ  2 armtag v. start 
  Roskilde Svømning                   
                     
Nathalie Nielsen  1993              DSQ  Asynkrone arme 50 m 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  19 januar 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:07