Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  Kravtidsstævne    Udskriftsdato  19 juni 2009   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  22:23   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Wied-Christiansen  1996  Farum Svømmeklub            2:23.35   
Karoline Hauerbach  1995  Hillerød Svømmeklub            2:26.54   
Signe Scharf  1995  Farum Svømmeklub            2:36.20   
Louise Sørensen Gosvig  1997  Allerød Svømmeklub            2:36.38   
Emma Jensen  1997  Hillerød Svømmeklub            2:38.72   
Anne Sofie Gadfelt  1999  Farum Svømmeklub            3:18.20   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Himmelstrup  1995  Allerød Svømmeklub            2:16.96   
Frederik Høst  1996  Hillerød Svømmeklub            2:24.72   
Jonas Lagerbon Olsson  1995  Farum Svømmeklub            2:49.99   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Line Hedmann Jacobsen  1993  Hillerød Svømmeklub            1:09.34   
Maja Hjuler  1997  Farum Svømmeklub            1:22.05   
Nadia Christian  1995  Farum Svømmeklub            1:26.09   
Martine Mørck Taagholt  1997  Farum Svømmeklub            1:33.60   
Rikke Jørner  1996  Farum Svømmeklub            1:37.16   
Lisa Steen Duus  1997  Farum Svømmeklub            DNS   
Sofie Olsen  1995  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Juel Madsen  1998  Hillerød Svømmeklub            1:23.58   
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub            1:29.08   
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Camilla Hansen  1995  Svømmeklubben Syd            2:42.52   
Signe Hauch  1998  Hillerød Svømmeklub            3:06.78   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maxemillian Pedersen  1996  Allerød Svømmeklub            2:51.41   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Koors Hoff  1991  Hillerød Svømmeklub            29.30   
Naja Ishøj Nielsen  1996  Farum Svømmeklub            29.40   
Marie-Louise Wibom  1996  Hillerød Svømmeklub            32.31   
Helena Daugbjerg Petersen  1997  Farum Svømmeklub            32.71   
Anne Sofie Gadfelt  1999  Farum Svømmeklub            41.60   
Julie Windfeldt Nielsen  1998  Farum Svømmeklub            41.77   
Yelda Dogan  1996  Farum Svømmeklub            42.20   
Lærke Scharf  1999  Farum Svømmeklub            45.03   
Emilie Hvilshøj Hansen  1996  Farum Svømmeklub            49.31   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Blomsterberg  1992  Hillerød Svømmeklub            25.14   
Martin Bastiansen  1993  Farum Svømmeklub            26.59   
Miki Mørck Taagholt  1994  Farum Svømmeklub            28.11   
Kevin Søby  1994  Farum Svømmeklub            28.51   
Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub            29.45   
Stefan Blidarevic  1996  Hillerød Svømmeklub            30.38   
Mads Jørner  1998  Farum Svømmeklub            32.70   
Jonas Lagerbon Olsson  1995  Farum Svømmeklub            33.50   
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub            34.64   
10  Emil Brohus Nielsen  1997  Farum Svømmeklub            35.78   
11  Jonas Thuesen  1999  Farum Svømmeklub            40.42   
12  Oscar Kokholm  1998  Farum Svømmeklub            41.22   
Frederik Danielsen  1995  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicoline Jacobsen  1996  Hillerød Svømmeklub            1:24.98   
Freja Englund  1997  Hillerød Svømmeklub            1:31.27   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:32.17   
Martine Mørck Taagholt  1997  Farum Svømmeklub            1:33.52   
Christine Mathiesen  1994  Farum Svømmeklub            1:37.72   
Julie Windfeldt Nielsen  1998  Farum Svømmeklub            1:53.52   
Andrea Reich  1998  Farum Svømmeklub            DNS   
Tina Krume  1997  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Emil Nielsen  1995  Søllerød Svømmeklub SNIK            1:22.91   
Benjamin R. Vinterberg  1996  Allerød Svømmeklub            1:32.49   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rikke Jørner  1996  Farum Svømmeklub            48.82   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub            34.85   
Mads Jørner  1998  Farum Svømmeklub            39.40   
Emil Brohus Nielsen  1997  Farum Svømmeklub            43.10   
Frederik Danielsen  1995  Farum Svømmeklub            52.98   
Jonas Thuesen  1999  Farum Svømmeklub            53.74   
Oscar Kokholm  1998  Farum Svømmeklub            56.75   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise R. Hartmann Nielse  1997  Hillerød Svømmeklub            1:27.16   
Andrea Reich  1998  Farum Svømmeklub            1:37.19   
Julie Windfeldt Nielsen  1998  Farum Svømmeklub            DNS   
Martine Mørck Taagholt  1997  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Himmelstrup  1995  Allerød Svømmeklub            1:12.94   
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Thea Mundt Lohse  1994  Hillerød Svømmeklub            4:48.96   
Signe Scharf  1995  Farum Svømmeklub            5:29.12   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Harms-Tefke  1992  Hillerød Svømmeklub            4:09.58   
Sebastian Terp  1995  Farum Svømmeklub            4:48.72   
Maxemillian Pedersen  1996  Allerød Svømmeklub            5:23.47   
                     
 
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Allerød Svømmeklub            1:16.30   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            1:24.24   
Isabella Wedel Hansen  1996  Allerød Svømmeklub            1:24.88   
Emma Jensen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:26.19   
Lisa Steen Duus  1997  Farum Svømmeklub            1:29.57   
Louise R. Hartmann Nielse  1997  Hillerød Svømmeklub            1:31.69   
Julie R. Hartmann Nielsen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:32.52   
                     
 
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Brohus Nielsen  1997  Farum Svømmeklub            DSQ  Arme ej ov vand v50m 
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Scharf  1999  Farum Svømmeklub            49.54   
                     
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub            42.08   
                     
 
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            3:09.36   
                     
 
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Emil Nielsen  1995  Søllerød Svømmeklub SNIK            3:02.60   
Benjamin R. Vinterberg  1996  Allerød Svømmeklub            3:22.24   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Line Hedmann Jacobsen  1993  Hillerød Svømmeklub            2:27.31   
Isabella Wedel Hansen  1996  Allerød Svømmeklub            2:48.63   
Maja Hjuler  1997  Farum Svømmeklub            2:54.78   
Signe Scharf  1995  Farum Svømmeklub            3:13.48   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Bastiansen  1995  Farum Svømmeklub            1:05.55   
Amalie Wied-Christiansen  1996  Farum Svømmeklub            1:07.62   
Helena Daugbjerg Petersen  1997  Farum Svømmeklub            1:12.27   
Christine Mathiesen  1994  Farum Svømmeklub            1:15.39   
Signe Hauch  1998  Hillerød Svømmeklub            1:20.13   
Rikke Jørner  1996  Farum Svømmeklub            1:24.80   
Andrea Reich  1998  Farum Svømmeklub            1:30.94   
Anne Sofie Gadfelt  1999  Farum Svømmeklub            1:32.30   
Yelda Dogan  1996  Farum Svømmeklub            1:34.59   
Martine Mørck Taagholt  1997  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Ross  1993  Farum Svømmeklub            58.65   
Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub SNIK            1:00.54   
Stefan Blidarevic  1996  Hillerød Svømmeklub            1:05.73   
Frederik Høst  1996  Hillerød Svømmeklub            1:09.56   
Mads Jørner  1998  Farum Svømmeklub            1:13.81   
Jonas Lagerbon Olsson  1995  Farum Svømmeklub            1:17.91   
Oscar Kokholm  1998  Farum Svømmeklub            1:31.41   
Jonas Thuesen  1999  Farum Svømmeklub            1:32.78   
Frederik Danielsen  1995  Farum Svømmeklub            1:32.85   
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Amalie Lisbjerg  1996  Hillerød Svømmeklub            36.93   
Nadia Christian  1995  Farum Svømmeklub            43.98   
Tina Krume  1997  Farum Svømmeklub            46.71   
Lærke Scharf  1999  Farum Svømmeklub            1:01.77   
Emilie Hvilshøj Hansen  1996  Farum Svømmeklub            1:08.93   
Sofie Olsen  1995  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 31, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub            5:55.64   
                     
 
Løb 32, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Harms-Tefke  1992  Hillerød Svømmeklub            4:51.44   
                     
 
Løb 33, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Line Hedmann Jacobsen  1993  Hillerød Svømmeklub            9:44.01   
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Hillerød Svømmeklub            10:12.78   
                     
Thea Mundt Lohse  1994  Hillerød Svømmeklub            10:19.60   
                     
Karoline Hauerbach  1995  Hillerød Svømmeklub            10:22.96   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Farum Svømmeklub