Startliste Løb 1-33 
 

 

  Stævne navn  Kravtidsstævne    Udskriftsdato  15 maj 2009   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:47   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
65  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  25 m  2:26.36   
15  Hauerbach Karoline  1995  HILLERØD  9568AO  25 m  2:27.17   
51  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  2:35.80   
Gosvig Louise Sørensen  1997  ALLERØD  9784AA  25 m  2:37.50   
21  Jensen Emma  1997  HILLERØD  9712AM  25 m  2:45.58   
36  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  3:24.14   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  25 m  2:16.37   
17  Høst Frederik  1996  HILLERØD  9655AF  25 m  2:28.08   
47  Olsson Jonas Lagerbon  1995  FARUM  9521AE  25 m  3:12.92   
 
Løb 3, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
18  Jacobsen Line Hedmann  1993  HILLERØD  9374AA  25 m  1:14.45   
60  Olsen Sofie  1995  FARUM  9598AA  25 m  1:19.68   
40  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  25 m  1:23.69   
57  Christian Nadia  1995  FARUM  9534AY  25 m  1:26.73   
35  Duus Lisa Steen  1997  FARUM  9764AI  25 m  1:30.13   
42  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  25 m  1:40.43   
 
Løb 4, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
27  Madsen Carl Juel  1998  HILLERØD  9821AF  25 m  1:25.98   
32  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  1:32.62   
37  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
30  Hansen Camilla  1995  SK-SYD  9592AD  25 m  2:40.98   
14  Hauch Signe  1998  HILLERØD  9826AB  25 m  3:12.61   
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  25 m  2:59.50   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
16  Hoff Emilie Koors  1991  HILLERØD  9146AA  25 m  29.31   
59  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  30.01   
54  Wibom Marie-Louise  1996  HILLERØD  9656AP  25 m  33.13   
48  Petersen Helena Daugbjerg  1997  FARUM  9734AI  25 m  33.41   
36  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  41.01   
46  Nielsen Julie Windfeldt  1998  FARUM  9878AJ  25 m  42.54   
34  Dogan Yelda  1996  FARUM  9692AW  25 m  43.01   
50  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  50 m  45.60   
39  Hansen Emilie Hvilshøj  1996  FARUM    25 m     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
56  Bastiansen Martin  1993  FARUM  9387AI  25 m  27.12   
11  Blomsterberg Kasper  1992  HILLERØD  9235AH  50 m  27.55   
62  Søby Kevin  1994  FARUM  9413AA  25 m  28.62   
63  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  25 m  29.59   
10  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  30.58   
Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  31.06   
38  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  34.47   
41  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  35.01   
47  Olsson Jonas Lagerbon  1995  FARUM  9521AE  25 m  35.13   
10  32  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  36.33   
11  45  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  36.93   
12  33  Danielsen Frederik  1995  FARUM  9551AP  25 m  38.57   
13  53  Thuesen Jonas  1999  FARUM  9947AB  25 m  38.59   
14  43  Kokholm Oscar  1998  FARUM  9841AA  25 m  40.65   
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
19  Jacobsen Nicoline  1996  HILLERØD  9692AQ  25 m  1:28.85   
12  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  25 m  1:34.60   
49  Reich Andrea  1998  FARUM  9898AN  25 m  1:58.92   
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Nielsen Kasper Emil  1995  SØLLERØD  9537AJ  25 m  1:30.39   
Vinterberg Benjamin R.  1996  ALLERØD  9695AB  25 m  1:33.18   
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
42  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  50 m  50.30   
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Holck Kasper Sveistrup  1996  ALLERØD  9615AJ  25 m  34.08   
41  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  41.13   
45  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  44.66   
43  Kokholm Oscar  1998  FARUM  9841AA  50 m  47.44   
53  Thuesen Jonas  1999  FARUM  9947AB  25 m  49.26   
38  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  49.74   
33  Danielsen Frederik  1995  FARUM  9551AP  25 m     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
29  Nielse Louise R. Hartmann  1997  HILLERØD  9764AP  25 m  1:26.62   
52  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  25 m  1:35.27   
58  Mathiesen Christine  1994  FARUM  9434AE  25 m     
46  Nielsen Julie Windfeldt  1998  FARUM  9878AJ  25 m     
44  Krume Tina  1997  FARUM  9766AS  25 m     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  25 m  1:16.48   
37  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
26  Lohse Thea Mundt  1994  HILLERØD  9452AQ  25 m  4:44.63   
51  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  5:48.06   
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Harms-Tefke Christoffer  1992  HILLERØD  9255AF  25 m  4:14.67   
64  Terp Sebastian  1995  FARUM  9599AB  25 m  5:10.54   
Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  25 m  5:21.26   
 
Løb 17, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  1:16.03   
Hansen Isabella Wedel  1996  ALLERØD  9678AH  25 m  1:20.80   
35  Duus Lisa Steen  1997  FARUM  9764AI  25 m  1:24.11   
25  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  25 m  1:27.31   
21  Jensen Emma  1997  HILLERØD  9712AM  25 m  1:31.30   
28  Nielsen Julie R. Hartmann  1997  HILLERØD  9774AP  25 m  1:34.88   
29  Nielse Louise R. Hartmann  1997  HILLERØD  9764AP  50 m  1:37.72   
 
Løb 18, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
45  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  1:45.82   
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
50  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  25 m  48.42   
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
32  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  42.30   
 
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
23  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  25 m  3:21.61   
 
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Nielsen Kasper Emil  1995  SØLLERØD  9537AJ  25 m  3:13.94   
Vinterberg Benjamin R.  1996  ALLERØD  9695AB  25 m  3:27.38   
 
Løb 23, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
18  Jacobsen Line Hedmann  1993  HILLERØD  9374AA  25 m  2:35.64   
Hansen Isabella Wedel  1996  ALLERØD  9678AH  25 m  2:49.84   
40  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  25 m  2:58.77   
51  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  3:15.77   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
55  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  1:06.03   
65  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  25 m  1:07.85   
48  Petersen Helena Daugbjerg  1997  FARUM  9734AI  25 m  1:11.16   
58  Mathiesen Christine  1994  FARUM  9434AE  25 m  1:12.42   
14  Hauch Signe  1998  HILLERØD  9826AB  25 m  1:19.08   
42  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  50 m  1:25.13   
52  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  50 m  1:30.24   
36  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:31.54   
49  Reich Andrea  1998  FARUM  9898AN  25 m  1:32.74   
10  34  Dogan Yelda  1996  FARUM  9692AW  25 m  1:36.74   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
61  Ross Tobias  1993  FARUM  9335AF  25 m  58.83   
Willén Ulrik Peter  1995  SØLLERØD  9517AJ  25 m  1:04.19   
10  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  1:06.80   
17  Høst Frederik  1996  HILLERØD  9655AF  25 m  1:08.63   
41  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  1:16.47   
47  Olsson Jonas Lagerbon  1995  FARUM  9521AE  25 m  1:18.92   
38  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  1:19.07   
37  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  1:27.11   
53  Thuesen Jonas  1999  FARUM  9947AB  25 m  1:30.77   
10  43  Kokholm Oscar  1998  FARUM  9841AA  25 m  1:32.43   
11  33  Danielsen Frederik  1995  FARUM  9551AP  25 m  1:33.42   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
24  Lisbjerg Clara Amalie  1996  HILLERØD  9692AJ  25 m  37.32   
60  Olsen Sofie  1995  FARUM  9598AA  25 m  39.58   
57  Christian Nadia  1995  FARUM  9534AY  50 m  42.95   
44  Krume Tina  1997  FARUM  9766AS  25 m  49.49   
50  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  25 m  1:00.68   
39  Hansen Emilie Hvilshøj  1996  FARUM    25 m     
 
Løb 31, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
22  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  25 m  6:02.40   
 
Løb 32, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Harms-Tefke Christoffer  1992  HILLERØD  9255AF  25 m     
 
Løb 33, 800m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
15  Hauerbach Karoline  1995  HILLERØD  9568AO  25 m  10:30.44   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Farum Svømmeklub