Resultat Pr. klub Værløse Svømmeklub - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DUKA Lokalstævne    Udskriftsdato  08 marts 2009   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  18:01   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vibe Laursen  1998    80          56.10   
  Værløse Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998    62          1:01.00   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Neumann  1998    174          38.12   
  Værløse Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    128          42.20   
  Værløse Svømmeklub                   
Svend Nørreskov  1998    92          47.07   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    89          47.60   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Jonas Sohnegelsberg  1999    88          47.79   
  Værløse Svømmeklub                   
11  Anton E Rasmussen  1998    83          48.73   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Benjamin Jakobsen  1998    75          50.42   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Malte Hegner  1998    51          57.34   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas A. Jakobsen  1997    164          38.90   
  Værløse Svømmeklub                   
Rasmus Finnemann  1997    66          52.53   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Davids  1997    31          1:07.58   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Bech  1998    84          52.49   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Westfall Gram  1998    65          2:11.31   
  Værløse Svømmeklub                   
Vibe Laursen  1998    53          2:20.85   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Neumann  1998    146          1:28.81   
  Værløse Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    89          1:44.81   
  Værløse Svømmeklub                   
Svend Nørreskov  1998    76          1:50.32   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    76          1:50.69   
  Værløse Svømmeklub                   
Benjamin Jakobsen  1998    74          1:51.27   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Jonas Sohnegelsberg  1999    72          1:52.59   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Malte Hegner  1998    37          2:20.78   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas A. Jakobsen  1997    126          1:33.31   
  Værløse Svømmeklub                   
Rasmus Finnemann  1997    63          1:57.73   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Davids  1997    27          2:35.23   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vibe Laursen  1998    92          1:00.27   
  Værløse Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998    87          1:01.56   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Bech  1998    100          51.16  OD1 
  Værløse Svømmeklub                   
Svend Nørreskov  1998    100          51.16  OD2 
  Værløse Svømmeklub                   
Malte Hegner  1998    37          1:11.21   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas A. Jakobsen  1997    84          1:56.70   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Neumann  1998    123          53.74   
  Værløse Svømmeklub                   
Anton E Rasmussen  1998    104          56.87   
  Værløse Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    88          1:00.01   
  Værløse Svømmeklub                   
Jonas Sohnegelsberg  1999    78          1:02.49   
  Værløse Svømmeklub                   
Benjamin Jakobsen  1998    70          1:04.72   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    58          1:08.86   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Neumann  1998    105          2:03.31   
  Værløse Svømmeklub                   
Anton E Rasmussen  1998    92          2:09.12   
  Værløse Svømmeklub                   
Jonas Sohnegelsberg  1999    89          2:10.39   
  Værløse Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    87          2:11.19   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    61          2:27.90   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Finnemann  1997    92          2:09.09   
  Værløse Svømmeklub                   
Lucas A. Jakobsen  1997    79          2:15.74   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Davids  1997    43          2:46.08   
  Værløse Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.00 
Licens til Farum Svømmeklub