Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DUKA Lokalstævne    Udskriftsdato  08 marts 2009   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    143          46.31   
  Farum Svømmeklub                   
Mathilde Balling  2000    97          52.71   
  Farum Svømmeklub                   
Isabel Cisco Bjerregaard  2000    82          55.70   
  Farum Svømmeklub                   
Trinet Cisco Bjerregaard  2001    66          59.84   
  Farum Svømmeklub                   
Melanie Peinow  2001    38          1:12.15   
  Farum Svømmeklub                   
Astrid Kirk Josefsen  2001    22          1:26.13   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Høg Frenttz  2001    14          1:40.89   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    187          42.28   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Kock Jonsson  1998    174          43.32   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Windfeldt Nielsen  1998    174          43.36   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    146          45.91   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Hansen  1999    88          54.29   
  Farum Svømmeklub                   
Vibe Laursen  1998    80          56.10   
  Værløse Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998    62          1:01.00   
  Værløse Svømmeklub                   
Sofie Czajkowska  1999    60          1:01.72   
  Farum Svømmeklub                   
Jasimin Celik  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lund  1997    153          45.24   
  Farum Svømmeklub                   
Melina Schütt  1997    100          52.07   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    72          51.20   
  Farum Svømmeklub                   
Jacob Helms  2000    36          1:04.60   
  Farum Svømmeklub                   
Adrian Roed Schønning  2000    26          1:11.59   
  Farum Svømmeklub                   
Gustav Wolfsberg  2001    21          1:16.69   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Høvring  2001    12          1:32.09   
  Farum Svømmeklub                   
Valdemar Solok  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Theodor Alsing  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Mørck  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Grovn  1998    221          35.20   
  Farum Svømmeklub                   
Oliver Neumann  1998    174          38.12   
  Værløse Svømmeklub                   
Oscar Kokholm  1998    143          40.65   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    143          40.65   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Thuesen  1999    139          41.12   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    128          42.20   
  Værløse Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    106          44.98   
  Farum Svømmeklub                   
Svend Nørreskov  1998    92          47.07   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    89          47.60   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Jonas Sohnegelsberg  1999    88          47.79   
  Værløse Svømmeklub                   
11  Anton E Rasmussen  1998    83          48.73   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Benjamin Jakobsen  1998    75          50.42   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Malte Hegner  1998    51          57.34   
  Værløse Svømmeklub                   
14  Mathias Elmholdt  1999    40          1:02.45   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lagerbon Olsson  1995    222          35.13   
  Farum Svømmeklub                   
Lucas A. Jakobsen  1997    164          38.90   
  Værløse Svømmeklub                   
Frederik Danielsen  1995    153          39.77   
  Farum Svømmeklub                   
Peter Eklund  1997    110          44.38   
  Farum Svømmeklub                   
Rasmus Finnemann  1997    66          52.53   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Davids  1997    31          1:07.58   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oscar Kokholm  1998    88          51.67   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    84          52.49   
  Værløse Svømmeklub                   
Jonas Thuesen  1999    75          54.40   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    66          56.66   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    168          1:35.62   
  Farum Svømmeklub                   
Andrea Reich  1998    150          1:39.44   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    136          1:42.62   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Hansen  1999    81          2:01.85   
  Farum Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998    65          2:11.31   
  Værløse Svømmeklub                   
Vibe Laursen  1998    53          2:20.85   
  Værløse Svømmeklub                   
Emma Wiese  1998    33          2:44.10   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Yelda Dogan  1996    148          1:39.79   
  Farum Svømmeklub                   
Rikke Heinemann  1997    103          1:52.48   
  Farum Svømmeklub                   
Melina Schütt  1997    76          2:04.89   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Grovn  1998    179          1:23.10   
  Farum Svømmeklub                   
Oliver Neumann  1998    146          1:28.81   
  Værløse Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    123          1:33.96   
  Farum Svømmeklub                   
Oscar Kokholm  1998    111          1:37.47   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    101          1:40.63   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    89          1:44.81   
  Værløse Svømmeklub                   
Svend Nørreskov  1998    76          1:50.32   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    76          1:50.69   
  Værløse Svømmeklub                   
Benjamin Jakobsen  1998    74          1:51.27   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Jonas Sohnegelsberg  1999    72          1:52.59   
  Værløse Svømmeklub                   
11  Mathias Elmholdt  1999    43          2:13.67   
  Farum Svømmeklub                   
12  Malte Hegner  1998    37          2:20.78   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Viktor Als-Nielsen  1998    24          2:41.55   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lagerbon Olsson  1995    180          1:22.86   
  Farum Svømmeklub                   
Lucas A. Jakobsen  1997    126          1:33.31   
  Værløse Svømmeklub                   
Frederik Danielsen  1995    120          1:34.94   
  Farum Svømmeklub                   
Rasmus Finnemann  1997    63          1:57.73   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Davids  1997    27          2:35.23   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    116          55.78   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001    98          59.00   
  Farum Svømmeklub                   
Mathilde Balling  2000    70          1:05.94   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sach Rasmussen  2001    29          1:28.58   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Reich  1998    178          48.40   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    156          50.58   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Kock Jonsson  1998    145          51.83   
  Farum Svømmeklub                   
Vibe Laursen  1998    92          1:00.27   
  Værløse Svømmeklub                   
Nanna Westfall Gram  1998    87          1:01.56   
  Værløse Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    84          1:02.27   
  Farum Svømmeklub                   
Josephine Marie Bakka  1998    67          1:07.03   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Petersen  1999    56          1:11.12   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Wiese  1998    48          1:15.09   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Osmundsen  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Jasimin Celik  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    114          48.99   
  Farum Svømmeklub                   
Adrian Roed Schønning  2000    42          1:08.18   
  Farum Svømmeklub                   
Jacob Helms  2000    39          1:09.99   
  Farum Svømmeklub                   
Gustav Wolfsberg  2001    30          1:16.41   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oscar Kokholm  1998    108          49.84   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    100          51.16  OD1 
  Værløse Svømmeklub                   
Svend Nørreskov  1998    100          51.16  OD2 
  Værløse Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    93          52.46   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Elmholdt  1999    41          1:09.03   
  Farum Svømmeklub                   
Malte Hegner  1998    37          1:11.21   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    33          1:14.18   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lund  1997    132          1:54.47   
  Farum Svømmeklub                   
Yelda Dogan  1996    128          1:55.51   
  Farum Svømmeklub                   
Rikke Heinemann  1997    97          2:06.79   
  Farum Svømmeklub                   
Melina Schütt  1997    82          2:14.16   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lagerbon Olsson  1995    105          1:48.44   
  Farum Svømmeklub                   
Lucas A. Jakobsen  1997    84          1:56.70   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Thuesen  2001    85          1:08.90   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    73          1:12.40   
  Farum Svømmeklub                   
Melanie Peinow  2001    33          1:34.34  OD2 
  Farum Svømmeklub                   
Astrid Kirk Josefsen  2001    33          1:34.34  OD1 
  Farum Svømmeklub                   
Emma Høg Frenttz  2001    17          1:58.01   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Windfeldt Nielsen  1998    171          54.52   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    105          1:04.23   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    53          1:20.77   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Petersen  1999    50          1:22.44   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Høvring  1998    40          1:28.66   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofus Dawids  2000    24          1:33.10   
  Farum Svømmeklub                   
Theodor Alsing  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Neumann  1998    123          53.74   
  Værløse Svømmeklub                   
Jonas Thuesen  1999    118          54.41   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    104          56.82   
  Farum Svømmeklub                   
Anton E Rasmussen  1998    104          56.87   
  Værløse Svømmeklub                   
Oscar Kokholm  1998    92          59.19   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    88          1:00.01   
  Værløse Svømmeklub                   
Jonas Sohnegelsberg  1999    78          1:02.49   
  Værløse Svømmeklub                   
Benjamin Jakobsen  1998    70          1:04.72   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    58          1:08.86   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Windfeldt Nielsen  1998    171          1:57.79   
  Farum Svømmeklub                   
Andrea Reich  1998    167          1:58.92   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    121          2:12.40   
  Farum Svømmeklub                   
Josephine Marie Bakka  1998    50          2:57.89   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Osmundsen  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Yelda Dogan  1996    163          1:59.83   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Lund  1997    116          2:14.13   
  Farum Svømmeklub                   
Rikke Heinemann  1997    84          2:29.55   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Neumann  1998    105          2:03.31   
  Værløse Svømmeklub                   
Anton E Rasmussen  1998    92          2:09.12   
  Værløse Svømmeklub                   
Jonas Sohnegelsberg  1999    89          2:10.39   
  Værløse Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    87          2:11.19   
  Værløse Svømmeklub                   
Emil Grovn  1998    84          2:13.07   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Texel  1998    61          2:27.90   
  Værløse Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    21          3:29.31   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Danielsen  1995    135          1:53.50   
  Farum Svømmeklub                   
Rasmus Finnemann  1997    92          2:09.09   
  Værløse Svømmeklub                   
Lucas A. Jakobsen  1997    79          2:15.74   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Davids  1997    43          2:46.08   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    121          2:01.56   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    98          1:55.74   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lagerbon Olsson  1995    136          1:43.63   
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.00 
Licens til Farum Svømmeklub