Udskriv

DUKA lokalstævne 2009

Søndag 8. marts 2009 i Farum Svømmehal, Idrætsvænget 2, 3520 Farum

Farum Svømmeklub indbyder igen i år til DUKA lokalstævne, som afholdes i træningsbassinet i Farum Svømmehal.

Praktisk info og tilmelding

Løbsprogram

Officialsliste

Overdommer Lone Olsson
Starter Kenneth Johansen
Speaker Vibeke Højrup
Official Michael Tvermoes
Official Henrik Vedel
Official Henning Bastiansen
Official Carsten Braunschweig
Official Jens Duus
Official Jette Aaagaard
Official Torben Reich
Official Christian Sørensen
Official Thomas Jørner
Official Ann Pedersen
Official Hanne Gadfelt
Official Ina Rasmussen
Official Henrik Daugbjerg Pedersen

Resultatliste

Resultatet er opdelt i tre, et for hver af de deltagende klubber, Farum og Værløse, samt et fælles.
Resultat for Farum Svømmeklub
Resultat for Værløse Svømmeklub
Samlet fælles resultat

Stemningsbilleder

Praktisk information:

 

Dato: 8. marts 2009
Adresse: Farum Svømmehal, Idrætsvænget 2, 3520 Farum, 44 95 48 64
Stævnet: DUKA – Kortbane (25m) – 4 baner – Manuel tidtagning
Søndag: Indsvømning kl. 12.00 –
Officialsmøde kl. 12.15 – Stævnestart kl. 13.00
Grupper: Gruppe B1: Årgang 1995, 1996 og 1997
Gruppe B2: Årgang 1998 og 1999
Gruppe B3: Årgang 2000 og yngre
Præmier: Der er diplomer til alle deltagere. Nr. 1, 2 og 3 i hvert løb i hver gruppe går videre til kredsfinalen lørdag den 25. april i Slangerup Svømmehal.
Hvem kan deltage: Alle der er født i 1995 eller senere, og som ikke har opnået en bronzenål pr. 1. januar 2009.
I praksis gælder det alle på letøvede, øvede, øvede PLUS og Minitalentholdet og de fleste på Talentholdet.
Begrænsning: Ingen.
Tilmelding: Udprint tilmeldingsblanket, udfyld den og giv den til din træner eller aflever den på kontoret senest torsdag den 5. marts 2009.
Startgebyr: Gratis
Officials: Svømmeklubben sørger for officials.

Løbsprogram

Løbsprogram 8. marts 2009
  50m
fri
50m
fly
100m
fri
50m
ryg
100m
ryg
50m
bryst
100m
bryst
100m
medley
Gruppe B1      
Gruppe B2    
Gruppe B3        


Gruppe B1: Svømmere født i 1995, 1996 og 1997.
Gruppe B2: Svømmere født i 1998 og 1999.
Gruppe B3: Svømmere født i 2000 eller senere.