Udskriv

Resultater DM-L i Bellahøj

.

9 svømmere fra Farum Svømmeklub Deltager i DM-L i Bellahøj fra 6 - 9. juli. De skal svømme de løb, som ses herunder.

Hvordan læses resultaterne?
Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

DM-L

Åben klasse: Damer alle årgange, Herrer alle årgange

Torsdag 6. juli Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Sofia Altoft, 1998 3: 100m fri Heats 59.28 - 20
Kevin Witt Christensen, 1995 4: 100m fri Heats 51.12 - 1
Frederik Siem Pedersen, 1991 4: 100m fri Heats 51.41 - 3
Philip Greve, 1998 6: 50m bryst Heats 27.92 0,01s 1
DANSK REKORD
Magnus Jákupsson, 1994 8: 50m ryg Heats 26.44 - 1
Frederik Siem Pedersen, 1991 4: 100m fri Finale 49.82 0,13s GULD
Kevin Witt Christensen, 1995 4: 100m fri Finale 50.29 0,03s SØLV
Philip Greve, 1998 6: 50m bryst Finale 27.89 0,03s GULD
DANSK REKORD
Magnus Jákupsson, 1994 8: 50m ryg Finale 25.94 - GULD
Fredag 7. juli Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Daniel Christian, 1998 16: 100m fly Heats 57.28 0,13s 11
Daniel Christian, 1998 16: 100m fly Finale 56.82 0,46s 8
Farum Guns
1. Kevin Witt Christensen
2. Frederik Siem Pedersen
3. Philip Greve
4. Anders Lie
20: 4x200m fri Finale 7.26.55
1.51.73
1.51.22
1.55.62
1.47.78
Ja GULD
Lørdag 8. juli Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Sofia Altoft, 1998 21: 50m fri Heats 27.11 - 10
Frederik Siem Pedersen, 1991 22: 50m fri Heats 23.24 - 2
Philip Greve, 1998 22: 50m fri Heats 23.73 - 5
Magnus Jákupsson, 1994 22: 50m fri Heats 23.81 - 6
Daniel Christian, 1998 26: 200m medley Heats 2.07.29 - 3
Sofia Altoft, 1998 21: 50m fri Finale 27.02 0,08s 10
Frederik Siem Pedersen, 1991 22: 50m fri Finale 23.00 - SØLV
Philip Greve, 1998 22: 50m fri Finale 23.71 - 6
Magnus Jákupsson, 1994 22: 50m fri Finale 23.22 - BRONZE
Daniel Christian, 1998 26: 200m medley Finale 2.06.63 0,50s 5
Farum Guns
1. Kevin Witt Christensen
2. Philip Greve
3. Magnus Jákupsson
4. Frederik Siem Pedersen
30: 4x100m medley Finale 3.42.08
57.15
1.01.76
54.05
49.12
1,31s GULD
DANSK REKORD
Søndag 9. juli Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Philip Greve, 1998 32: 100m bryst Heats 1.02.58 - 2
Niklas Hedegaard, 1990 32: 100m bryst Heats 1.07.56 - 9
Sofia Altoft, 1998 33: 200m fri Heats 2.14.72 - 24
Daniel Christian, 1998 34: 200m fri Heats 1.56.69 - 11
Marcus Olesen, 1995 36: 50m fly Heats 25.48 - 6
Magnus Jákupsson, 1994 38: 100m ryg Heats 58.38 - 1
Philip Greve, 1998 32: 100m bryst Finale DSQ - -
Daniel Christian, 1998 34: 200m fri Finale 1.55.79 0,68s 9
Marcus Olesen, 1995 36: 50m fly Finale 25.29 - 5
Magnus Jákupsson, 1994 38: 100m ryg Finale 56.33 - GULD
Farum Guns
1. Frederik Siem Pedersen
2. Kevin Witt Christensen
3. Philip Greve
4. Magnus Jákupsson
40: 4x100m fri Finale 3.23.19
50.05
49,74
51.79
51.61
- GULD