Udskriv

Resultater DM-L i Herning

.

7 svømmere fra Farum Svømmeklub har deltaget i DM-L i Herning fra 30. juni - 3. juli. De har svømmet de løb, som ses herunder.

Hvordan læses resultaterne?
Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

DM-L

Åben klasse: Damer alle årgange, Herrer alle årgange

Torsdag 30. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Daniel Christian, 1998 Åben 2: 400m medley Heats 4.44.49 - 7
Kevin Witt Christensen, 1995 Åben 4: 100m fri Heats 50.83 - 1
Frederik Siem Pedersen, 1991 Åben 4: 100m fri Heats 52.19 - 3
Philip Greve, 1998 Åben 4: 100m fri Heats 52.92 - 6
Niklas Hedegaard, 1990 Åben 6: 50m bryst Heats 29.58 - 5
Magnus Jákupsson, 1994 Åben 8: 50m ryg Heats 26.68 - 2
Kevin Witt Christensen, 1995 Åben 8: 50m ryg Heats 26.80 - 3
Chris Johansen, 1996 Åben 8: 50m ryg Heats 29.58 - 18
Daniel Christian, 1998 Åben 2: 400m medley Finale 4.41.36 - 6
Kevin Witt Christensen, 1995 Åben 4: 100m fri Finale 50.33 0,01s GULD
Frederik Siem Pedersen, 1991 Åben 4: 100m fri Finale 51.28 - SØLV
Philip Greve, 1998 Åben 4: 100m fri Finale 53.06 - 7
Niklas Hedegaard, 1990 Åben 6: 50m bryst Finale 29.42 - BRONZE
Magnus Jákupsson, 1994 Åben 8: 50m ryg Finale 25.95 - GULD
Kevin Witt Christensen, 1995 Åben 8: 50m ryg Finale 26.35 - BRONZE
Fredag 1. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Niklas Hedegaard, 1990 Åben 12: 200m bryst Heats 2.28.09 - 8
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Niklas Hedegaard
3. Magnus Jákupsson
4. Frederik Siem Pedersen
Åben 20: 4x200m fri Finale 7.39.71
1.51.19
1.56.22
1.58.65
1.53.65
-
0,01s
BRONZE
Lørdag 2. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Magnus Jákupsson, 1994 Åben 22: 50m fri Heats 23.77 - 3
Frederik Siem Pedersen, 1991 Åben 22: 50m fri Heats 24.02 - 5
Chris Johansen, 1996 Åben 22: 50m fri Heats 26.45 - 34
Daniel Christian, 1998 Åben 26: 200m medley Heats 2.10.33 - 3
Magnus Jákupsson, 1994 Åben 22: 50m fri Finale 23.26 - BRONZE
Frederik Siem Pedersen, 1991 Åben 22: 50m fri Finale 23.44 - 4
Daniel Christian, 1998 Åben 26: 200m medley Finale 2.08.82 - 4
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Niklas Hedegaard
3. Magnus Jákupsson
4. Frederik Siem Pedersen
Åben 30: 4x100m medley Finale 3.47.09
56.74
1.05.02
54.75
50.58

- GULD
Søndag 3. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Niklas Hedegaard, 1990 Åben 32: 100m bryst Heats 1.05.64 - 3
Kevin Witt Christensen, 1995 Åben 34: 200m fri Heats 1.54.37 - 2
Daniel Christian, 1998 Åben 34: 200m fri Heats 1.58.87 - 10
Magnus Jákupsson, 1994 Åben 38: 100m ryg Heats 58.10 - 1
Chris Johansen, 1996 Åben 38: 100m ryg Heats 1.07.38 - 14
Niklas Hedegaard, 1990 Åben 32: 100m bryst Finale 1.05.65 - 7
Kevin Witt Christensen, 1995 Åben 34: 200m fri Finale 1.50.83 0,36s GULD
Daniel Christian, 1998 Åben 34: 200m fri Finale 1.58.30 - 11
Magnus Jákupsson, 1994 Åben 38: 100m ryg Finale 56.08 - GULD
Chris Johansen, 1996 Åben 38: 100m ryg Finale 1.06.90 - 15
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Niklas Hedegaard
3. Magnus Jákupsson
4. Frederik Siem Pedersen
Åben 40: 4x100m fri Finale 3.25.54
50.32
52.07
52.59
50.56
-
0,01s
GULD