Udskriv

Resultater DJM-L i Herning

.

7 svømmere fra Farum Svømmeklub skal deltage i DJM-L i Herning fra 25-28. juni. De skal svømme de løb, som ses herunder.

Hvordan læses resultaterne?
Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

DJM-L

Junior: Piger 1999, 2000 og 2001, Drenge 1998, 1999 og 2000

Lørdag 25. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Daniel Christian, 1998 Junior 2: 400m medley Heats 4.42.49 - 4
Carolina Sahl Rasmussen, 2001 Junior 3: 100m fri Heats 1.05.40 - 64
Thomas Bech, 1998 Junior 4: 100m fri Heats 55.58 - 34
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 5: 50m bryst Heats 40.31 0,85s 53
Philip Greve, 1998 Junior 6: 50m bryst Heats 28.50 - 1
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 6: 50m bryst Heats 31.51 0,51s 10
Anders Christian Damgaard, 2000 Junior 6: 50m bryst Heats 34.27 - 39
Daniel Christian, 1998 Junior 2: 400m medley Finale 4.35.99 - SØLV
Philip Greve, 1998 Junior 6: 50m bryst Finale 28.62 - GULD
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 6: 50m bryst Finale 31.72 - 14
Farum Rayguns, 1998
1. Tomas Bech
2. Philip Greve
3. Lasse Kriegel Skovrup
4. Daniel Christian
Junior 12: 4x100m fri Finale 3.38.57
54.99
51.88
58.41
53.29
- 6
Søndag 26. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Daniel Christian, 1998 Junior 14: 200m bryst Heats 2.29.33 - 4
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 14: 200m bryst Heats 2.33.11 0,41s 13
Anders Christian Damgaard, 2000 Junior 14: 200m bryst Heats 2.50.92 - 34
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 17: 100m fly Heats 1.10.86 - 37
Thomas Bech, 1998 Junior 18: 100m fly Heats 58.61 - 5
Daniel Christian, 1998 Junior 14: 200m bryst Finale 2.25.13 - SØLV
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 14: 200m bryst Finale 2.32.66 0,45s 14
Thomas Bech, 1998 Junior 18: 100m fly Finale 58.42 - 7
Mandag 27. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Carolina Sahl Rasmussen, 2001 Junior 23: 50m fri Heats 28.88 0,29s 42
Philip Greve, 1998 Junior 24: 50m fri Heats 23.88 - 1
Thomas Bech, 1998 Junior 24: 50m fri Heats 25.49 - 24
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 26: 200m fly Heats 2.46.74 - 25
Daniel Christian, 1998 Junior 28: 200m medley Heats 2.11.15 - 3
Philip Greve, 1998 Junior 24: 50m fri Finale 23.65 0,04s GULD
Thomas Bech, 1998 Junior 24: 50m fri Finale 25.12 - 19
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 26: 200m fly Finale 2.39.01 1,72s 22
Daniel Christian, 1998 Junior 28: 200m medley Finale 2.08.49 - SØLV
Farum Rayguns, 1998
1. Daniel Christian
2. Philip Greve
3. Lasse Kriegel Skovrup
4. Thomas Bech
Junior 32: 4x100m medley Finale 4.01.41
1.02.10
1.03.26
1.01.51
54.54
- 6
Tirsdag 28. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Philip Greve, 1998 Junior 34: 100m bryst Heats 1.03.99 - 1
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 34: 100m bryst Heats 1.10.31 - 13
Anders Christian Damgaard, 2000 Junior 34: 100m bryst Heats 1.18.22 - 49
Carolina Sahl Rasmussen, 2001 Junior 35: 200m fri Heats 2.25.29 3,11s 66
Thomas Bech, 1998 Junior 38: 50m fly Heats 26.98 - 19
Philip Greve, 1998 Junior 34: 100m bryst Finale 1.04.03 - SØLV
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 34: 100m bryst Heats 1.10.02 - 16
Thomas Bech, 1998 Junior 38: 50m fly Heats 26.64 - 19