Udskriv

Resultater DÅM-L i Helsingør

.

7 svømmere fra Farum Svømmeklub skal deltage i DÅM-L i Helsingør fra den 25-28. juni. De skal svømme de løb, som ses herunder.

Hvordan læses resultaterne?
Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

DÅM-L

Ældste årgang: Piger 2002, Drenge 2001
Mellemste årgang: Piger 2003, Drenge 2002
Yngste årgang: Piger 2004, Drenge 2003

Lørdag 25. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Malthe Letting, 2001 Ældste 4: 200m fri Heats 2.06.99 1,53s 14
Viktor Nysøe Rehling, 2001 Ældste 4: 200m fri Heats 2.15.70 1,06s
47
Malthe Letting, 2001 Ældste 8: 100m ryg Heats 1.10.94 - 35
Farum Roses, 2002
1. Stine Saaby Schmidt
2. Mia Krüger
3. Maya Ehlers Hansen
4. Sarah Holm Clausen
Alle 21: 4x100m fri Finale 4.35.38
1.02.49
1.08.81
1.12.75
1.11.33
- 34
Farum Miniguns, 2001
1. Malthe Letting
2. Viktor Nysøe Rehling
3. Christian Ong Hansen
4. xx
Alle 22: 4x100m fri Finale  0.00.00
58.43
1.00.34
1.02.63
0.00
- DSQ
Tyvstart
3. skifte
Søndag 26. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Stine Saaby Schmidt, 2002 Ældste 25: 50m fri Heats 28.54 0,21s 8
Malthe Letting, 2001 Ældste 26: 50m fri Heats 27.03 - 23
Viktor Nysøe Rehling, 2001 Ældste 26: 50m fri Heats 27.67 - 48
Dagmar Boeck, 2004 Yngste 33: 50m bryst Finale 38.99 1,29s 9
Sarah Holm Clausen, 2004 Yngste 35: 100m fri Finale 1.11.57 2,00s 49
Maya Ehlers Hansen, 2004 Yngste 35: 100m fri Finale 1.11.88 1,69s 51
Stine Saaby Schmidt, 2002 Ældste 25: 50m fri Finale 28.80 - 8
Farum Roses, 2002
1. Maya Ehlers Hansen
2. Dagmar Boeck
3. Mia Krüger
4. Stine Saaby Schmidt
Alle 39: 4x100m medley Finale 5.14.08
1.23.39
1.30.56
1.17.81
1.02.32
- 33
Mandag 27. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Stine Saaby Schmidt, 2002 Ældste 43: 100m fri Heats 1.03.11 1,78s 10
Malthe Letting, 2001 Ældste 44: 100m fri Heats 58.33 - 22
Viktor Nysøe Rehling, 2001 Ældste 44: 100m fri Heats 1.00.24 18,87s 47
Maya Ehlers Hansen, 2004 Yngste 51: 50m fri Finale 32.07 - 40
Dagmar Boeck, 2004 Yngste 51: 50m fri Finale 32.82 - 48
Emma Sahl Rasmussen, 2004 Yngste 51: 50m fri Finale 33.09 0,02s 52
Stine Saaby Schmidt, 2002 Ældste 43: 100m fri Finale 1.02.76 0,35s 11
Tirsdag 28. juni Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Emma Sahl Rasmussen, 2004 Yngste 65: 50m fly Finale 36.47 22,02s 64
Sarah Holm Clausen, 2004 Yngste 65: 50m fly Finale 34.52 2,96s 25
Emma Sahl Rasmussen, 2004 Yngste 67: 50m ryg Finale 39.80 0,39s 54
Maya Ehlers Hansen, 2004 Yngste 67: 50m ryg Finale 38.95 0,09s 50
Sarah Holm Clausen, 2004 Yngste 67: 50m ryg Finale 38.76 1,10s 45
Dagmar Boeck, 2004 Yngste 69: 100m bryst Finale 1.28.70  Ny tid
17