Udskriv

Resultatoversigt Danish Open 2018

.

Danish Open fra torsdag 12. april til søndag 15. april

12 svømmere fra Farum Svømmeklub deltager i Danish Open 2018 i Bellahøj Svømmestadion.
De svømmer nedenstående løb. Resultater opdateres efter hvert afsnit.

Indledende kl. 10.00
Finaler kl. 17.30 (søndag kl. 17.00)
Tidsplanen herunder er vejledende.

Følg med live på livetiming.dk
Live resultater SuperLive (videostreaming)

 

Torsdag 12. april Løb: Disciplin Tid Placering
Indledende afsnit kl. 10.00
10:10 Sophie Amalie Schøn, 1999 2: 100m ryg 1.07.57 C-finale
10:22 Rasmus Thode Møller, 2002 3: 50m fri 26.08 PR 67
  Kevin Witt Christensen, 1995 3: 50m fri 23.19 PR A-finale
10:32 Stine Saaby Schmidt, 2002 4: 50m fri 28.08 40
  Camilla Rask, 1999 4: 50m fri 27.64 C-finale
  Sofia Altoft, 1998 4: 50m fri 27.16 B-finale
10:41 Thomas Bech, 1998 5: 200m fly 2.15.32 PR C-finale
11:17 Lasse Kriegel Skovrup 7: 50m bryst 31.18 PR 26
  Niklas Hedegaard, 1990 7: 50m bryst 28.60 PR A-finale
  Philip Greve, 1998 7: 50m bryst 28.19 A-finale
  Dagmar Boeck, 2004 8: 50m bryst 34.94 C-finale
Finale afsnit kl. 17.30      
17:56 Sophie Amalie Schøn, 1999 2: 100m ryg 1.10.02 24
18:08 Kevin Witt Christensen, 1995 3: 50m fri 23.17 PR GULD
18:18 Camilla Rask, 1999 4: 50m fri 27.52 22
  Sofia Altoft, 1998 4: 50m fri 27.14 17
18:51 Thomas Bech, 1998 5: 200m fly 2.14.01 PR 20
19:22 Niklas Hedegaard, 1990 7: 50m bryst 29.08 4
  Philip Greve, 1998 7: 50m bryst 28.38 SØLV 
19:32 Dagmar Boeck, 2004 8: 50m bryst 34.62 18
         
Fredag 13. april Løb: Disciplin Tid Placering
Indledende afsnit kl. 10.00
10:00 Lasse Kriegel Skovrup, 1998 11: 100m bryst 1.09.69 PR 32
  Niklas Hedegaard, 1990 11: 100m bryst 1.03.81 DSQ
  Philip Greve, 1998 11: 100m bryst 1.03.90 A-finale
10:13 Dagmar Boeck, 2004 12: 100m bryst 1.21.07 45
11:16  Thomas Bech, 1998 15: 50m fly 26.68 33
  Marcus Olesen, 1995 15: 50m fly 25.87 B-finale
11:24  Sophie Amalie Schøn, 1999 16: 50m fly 29.36 C-finale
Finale afsnit kl. 17.30
17:30 Philip Greve, 1998 11: 100m bryst 1.03.69 4
18:23 Marcus Olesen, 1995 15: 50m fly 25.91 14
18:33 Sophie Amalie Schøn, 1999 16: 50m fly 29.19 21
         
Lørdag 14. april Løb: Disciplin Tid Placering
Indledende afsnit kl. 10.00
10:31  Rasmus Thode Møller, 2002 19: 100m fri 58.76 56 
  Philip Greve, 1998 19: 100m fri 52.30 B-finale 
  Kevin Witt Christensen, 1995 19: 100m fri 49.80 PR A-finale 
10:43 Stine Saaby Schmidt, 2002 20: 100m fri 1.01.20 39
  Camilla Rask, 1999 20: 100m fri 58.80 B-finale 
  Sofia Altoft, 1998 20: 100m fri 59.26 C-finale 
Finale afsnit kl. 17.30      
18:16 Kevin Witt Christensen, 1995 19: 100m fri 50.12 SØLV
  Philip Greve, 1998 19: 100m fri 52.59 13
18:27 Camilla Rask, 1999 20: 100 fri 59.87 15
  Sofia Altoft, 1998 20: 100 fri 58.86 16
       
Søndag 15. april
Løb: Disciplin Tid Placering
Indledende afsnit kl. 10.00
10:00  Thomas Bech, 1998 27: 100m fly 58.34 27
  Marcus Olesen, 1995 27: 100m fly 58.08 C-finale
10:25  Kevin Witt Christensen, 1995 29: 50m ryg 26.50 A-finale
10:31  Sophie Amalie Schøn, 1999 30: 50m ryg 31.14 B-finale
11:49  Lasse Kriegel Skovrup 33: 200m bryst 2.32.25 29
Finale afsnit kl. 17.00      
17:00 Marcus Olesen, 1995 27: 100 fly 58.55 24
17:23 Kevin Witt Christensen, 1995 29: 50m ryg 26.25 SØLV
17:33 Sophie Amalie Schøn 30: 50 ryg 31.84 16