Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  07 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Sportigan 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maisie Thornton  2003    639  1:09.96  2:28.12  3:59.02    5:09.24   
  Brighton Swimming Club  5:07.87                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    638  1:12.84  2:33.40  4:01.92    5:09.29   
  Roskilde Svømning  5:01.37                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    618  1:10.20  2:31.21  4:04.49    5:12.69   
  Roskilde Svømning  5:11.85                 
                     
Ella Stenholt  2003    539  1:14.56  4:09.35  5:27.27    5:27.27   
  Lyngby Svømmeklub  5:25.58                 
                     
Hannah Poulter  2003    523  1:16.67  2:41.79  4:14.32    5:30.58   
  Brighton Swimming Club  5:33.89                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    500  1:13.26  2:37.37  4:21.99    5:35.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:42.63                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    486  1:21.15  2:49.01  4:28.33    5:38.59   
  Sigma Swim Birkerød  6:01.24                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    483  1:15.50  2:43.87  4:23.22    5:39.37   
  Sigma Swim Allerød  5:55.25                 
                     
Maria Iban Baker  1998    439  1:15.69  2:48.30  4:34.40    5:50.24   
  Brighton Swimming Club  5:17.60                 
                     
10  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    419  1:21.31  2:52.20  4:33.35    5:55.71   
  Helsingør Svømmeklub  5:55.22                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Sportigan 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Callesen  2004    488  1:18.45  2:44.30  4:21.51    5:38.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:26.13                 
                     
Josefine Zebitz  2004    485  1:21.00  2:50.14  4:24.82    5:38.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.14                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    485  1:25.39  2:52.52  4:26.53    5:38.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:20.46                 
                     
Rebecca Petersen  2005    457  1:23.56  2:49.06  4:27.79    5:45.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:32.34                 
                     
Malou Soelberg  2004    449  1:19.59  2:48.75  4:29.49    5:47.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:38.99                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    449  1:19.47  2:46.60  4:27.76    5:47.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jasmin Philip  2004    436  1:22.34  2:50.84  4:34.35    5:51.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:38.22                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005    414  1:21.99  2:55.60  4:36.35    5:57.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:43.42                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005    393  1:26.71  3:02.91  4:40.21    6:03.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:54.16                 
                     
10  Isabella Ravn Jensen  2004    387  1:24.29  3:02.43  4:37.42    6:05.28   
  Lyngby Svømmeklub  6:13.27                 
                     
11  Jemima Venturi  2004    385  1:30.73  3:00.09  4:47.36    6:06.10   
  Brighton Swimming Club  6:09.20                 
                     
12  Ida-Marie Nørgaard  2005    383  1:31.79  3:04.53  4:44.07    6:06.55   
  Frederiksværk Svømmeklub  6:40.00                 
                     
13  Laura Vangkilde  2004    377  1:31.64  3:08.44  4:46.78    6:08.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:57.43                 
                     
14  Agnete Høyer  2005    368  1:29.02  3:04.50  4:49.71    6:11.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:06.09                 
                     
15  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    365  1:33.58  3:12.40  4:56.08    6:12.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:46.13                 
                     
16  Nadia Salih  2004    276  1:41.00  3:21.47  5:16.44    6:48.89   
  Brighton Swimming Club  6:56.70                 
                     
17  Tallulah-Belle Hocking  2005    272  1:49.72  3:29.53  5:26.76    6:50.98   
  Brighton Swimming Club  6:46.30                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Rema 1000, Farum 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Crone  2001    486  1:07.44  3:11.07  4:33.48    5:10.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:51.51                 
                     
Ashley Iban Baker  2001    467  1:06.97  2:27.80  4:01.69    5:14.07   
  Brighton Swimming Club  5:02.80                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Rema 1000, Farum 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003    478  1:09.36  2:28.25  4:00.02    5:11.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:54.08                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    468  1:10.15  2:30.49  4:02.36    5:13.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:05.63                 
                     
Matthew Hind  2004    468  1:11.53  2:27.10  4:05.01    5:13.99   
  Brighton Swimming Club  5:17.91                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    420  1:18.23  2:42.40  4:11.71    5:25.51   
  Lyngby Svømmeklub  5:09.55                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    419  1:12.83  2:39.57  4:12.09    5:25.73   
  Hvidovre Svømme Klub  5:26.24                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    399  1:13.98  2:39.25  4:18.72    5:31.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:21.97                 
                     
Laurie Seymour  2004    395  1:18.92  2:39.61  4:15.96    5:32.32   
  Brighton Swimming Club  5:44.20                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    394  1:17.14  2:44.78  4:15.62    5:32.46   
  Lyngby Svømmeklub  5:47.54                 
                     
Oscar Cleemann  2003    389  1:11.95  2:32.93  4:17.27    5:33.77   
  Hvidovre Svømme Klub  5:39.37                 
                     
10  Sebastian Greisen  2004    389  1:21.03  2:44.91  4:19.97    5:33.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:11.49                 
                     
11  Noah Koefoed Weiss  2003    364  1:22.15  2:48.69  4:25.15    5:41.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:07.58                 
                     
12  Oliver Thornton  2004    362  1:18.96  2:41.70  4:24.41    5:42.13   
  Brighton Swimming Club  5:36.19                 
                     
13  Jakob Legaard  2003    356  1:24.68  2:49.85  4:22.91    5:44.00   
  Sigma Swim Allerød  5:40.95                 
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Altoft  1998    677          26.95   
  Farum Svømmeklub  27.02                 
Anna Brandt Nielsen  1998    661          27.17   
  Lyngby Svømmeklub  27.54                 
Sophie Amalie Schøn  1999    604          27.99   
  Farum Svømmeklub  27.77                 
Emma Bjørnholdt  2000    579          28.39   
  Lyngby Svømmeklub  28.83                 
Jessica Yu Mortensen  2000    538          29.10   
  Lyngby Svømmeklub  28.43                 
Sarah Sejr Aagaard  2000    466          30.52   
  Farum Svømmeklub  31.49                 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002    635          27.53   
  Farum Svømmeklub  27.90                 
Andrea Paaske  2001    633          27.56   
  Roskilde Svømning  27.55                 
Freja Stenbækgård  2003    623          27.70   
  Helsingør Svømmeklub  28.19                 
Katja Korbo Petersson  2001    590          28.22   
  A6  27.75                 
Ingrid Bo Andersen  2001    561          28.69   
  Roskilde Svømning  29.24                 
Claudia Sperling  2002    534          29.16   
  Lyngby Svømmeklub  28.97                 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Kilen  1975    553          25.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.15                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    523          25.94   
  Lyngby Svømmeklub  25.55                 
Mads Steen Petersen  1997    521          25.98   
  Helsinge Svømmeklub  25.36                 
Emil Blomgaard  1999    513          26.12   
  Roskilde Svømning  25.68                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub  27.81                 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Andersen  2001    543          25.62   
  Helsinge Svømmeklub  25.65                 
Rasmus Steenberg  2000    532          25.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.26                 
Daniel Berg Wenk  2000    526          25.89   
  Roskilde Svømning  26.67                 
Frederik Bornemann  2001    521          25.98   
  Sigma Swim Allerød  27.11                 
Andreas Gram Peters  2001    468          26.92   
  Helsinge Svømmeklub  26.77                 
Alfred August Grubert  2001    456          27.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.01                 
Rasmus Thode Møller  2002              25.93  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  26.16                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Meny, Værløse 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bjørnholdt  2000    615          34.56   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
Sofia Altoft  1998    560          35.66   
  Farum Svømmeklub  35.18                 
Saskia van Brakel  1998    531          36.30   
  Brighton Swimming Club  35.54                 
Isabel Mass  1998    513          36.72   
  A6  35.54                 
Rebekah Benny  2000    488          37.33   
  Brighton Swimming Club  37.24                 
Amanda Højberg  1998    441          38.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.11                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Meny, Værløse 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Kjærsgaard  2001    570          35.44   
  A6  36.27                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    564          35.57   
  Lyngby Svømmeklub  35.18                 
Anna Myhre Rottensten  2003    514          36.68   
  Lyngby Svømmeklub  36.81                 
Sofia Norre Bendt  2003    486          37.38   
  Lyngby Svømmeklub  39.25                 
Mia Mørk Kuramoto  2003    481          37.52   
  Helsingør Svømmeklub  37.80                 
Amanda Hietala  2002    461          38.05   
  Helsingør Svømmeklub  38.10                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Pro Anlæg 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    723          28.91   
  Farum Svømmeklub  27.89                 
Loic Emmert  1996    526          32.14   
  Brighton Swimming Club  31.86                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    525          32.15   
  Farum Svømmeklub  31.51                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    465          33.49   
  Lyngby Svømmeklub  34.89                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Pro Anlæg 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Junker Neldeberg  2000    533          32.00   
  Helsinge Svømmeklub  32.13                 
Oliver Steenberg  2002    517          32.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.69                 
Oliver Bak Jensen  2002    496          32.78   
  Helsingør Svømmeklub  33.51                 
Ulrik Blach Petersen  2001    437          34.18   
  Sigma Swim Birkerød  34.28                 
Frederik Riedel Lentz  2001    424          34.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.90                 
Marcus Christiansen  2001    372          36.05   
  Helsinge Svømmeklub  35.71                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Wiuff  2000    651          28.18  Farum Cup 
  A6  27.61                 
Jessica Yu Mortensen  2000    584          29.22   
  Lyngby Svømmeklub  28.62                 
Emma Bjørnholdt  2000    538          30.02   
  Lyngby Svømmeklub  30.83                 
Clara Marott Schelde  2000    525          30.28   
  Farum Svømmeklub  30.09                 
Anna Aavang Brendstrup  2000    507          30.63   
  Roskilde Svømning  32.00                 
Amanda Højberg  1998    486          31.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.82                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    599          28.98   
  Roskilde Svømning  29.59                 
Ingrid Bo Andersen  2001    568          29.49   
  Roskilde Svømning  29.23                 
Anne Føyn  2002    565          29.55   
  Sigma Swim Birkerød  29.40                 
Therese Sand Frederiksen  2003    550          29.81   
  Sigma Swim Allerød  29.92                 
Ella Stenholt  2003    513          30.51   
  Lyngby Svømmeklub  31.56                 
Freja Stenbækgård  2003    511          30.54   
  Helsingør Svømmeklub  30.40                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Olesen  1995    660          25.76   
  Farum Svømmeklub  24.81                 
Philip Greve  1998    632          26.13   
  Farum Svømmeklub  26.27                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    551          27.35   
  Lyngby Svømmeklub  27.57                 
Emil Blomgaard  1999    512          28.03   
  Roskilde Svømning  28.35                 
Loic Emmert  1996    412          30.14   
  Brighton Swimming Club  30.11                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    653          25.85   
  Helsingør Svømmeklub  25.51                 
Frederik Riedel Lentz  2001    619          26.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.95                 
Rasmus Steenberg  2000    584          26.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.84                 
Daniel Berg Wenk  2000    577          26.93   
  Roskilde Svømning  27.87                 
Frederik Eg Ibsen  2002    560          27.21   
  Sigma Swim Birkerød  27.54                 
Alfred August Grubert  2001    532          27.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.39                 
Frederik Bornemann  2001              28.20  EXTRA 
  Sigma Swim Allerød  28.24                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Kvickly, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    773          29.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.17                 
Anna Brandt Nielsen  1998    665          30.99   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Sophie Amalie Schøn  1999    605          31.99   
  Farum Svømmeklub  30.48                 
Rebekah Benny  2000    546          33.10   
  Brighton Swimming Club  33.00                 
Sarah Sejr Aagaard  2000    453          35.23   
  Farum Svømmeklub  36.36                 
Jessica Yu Mortensen  2000    426          35.96   
  Lyngby Svømmeklub  31.41                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Kvickly, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    667          30.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.78                 
Maria Lund  2003    580          32.43   
  Sigma Swim Birkerød  32.67                 
Claudia Sperling  2002    563          32.76   
  Lyngby Svømmeklub  32.53                 
Anne Føyn  2002    522          33.60   
  Sigma Swim Birkerød  36.56                 
Caroline Buhl Schrøder  2003    517          33.71   
  Sigma Swim Allerød  34.10                 
Maj Jensen  2003    507          33.93   
  Farum Svømmeklub  33.87                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Nybolig, Farum 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Berg Wenk  2000    541          29.50   
  Roskilde Svømning  29.64                 
Frederik Eg Ibsen  2002    527          29.75   
  Sigma Swim Birkerød  31.79                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    524          29.80   
  Helsingør Svømmeklub  29.73                 
Frederik Bornemann  2001    498          30.32   
  Sigma Swim Allerød  31.51                 
Nicklas Andersen  2001    469          30.94   
  Helsinge Svømmeklub  29.51                 
Ulrik Blach Petersen  2001    439          31.63   
  Sigma Swim Birkerød  32.28                 
Christian Ong Hansen  2001              31.93  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  32.79                 
Jack Spowage  2002              32.74  EXTRA 
  Brighton Swimming Club  32.80                 
Mathias Riff Alexandersen  2001              31.84  EXTRA 
  Sigma Swim Birkerød  32.21                 
Mikkel Eg Ibsen  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  34.64                 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    653  1:06.53  2:15.54  3:24.68    4:32.46   
  Roskilde Svømning  4:28.44                 
                     
Michelle Mortensen  2002    642  1:06.42  2:15.76  3:25.41    4:34.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:33.21                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    641  1:07.22  2:17.36  3:25.97    4:34.19   
  Roskilde Svømning  4:26.14                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    609  1:07.05  2:17.24  3:28.16    4:38.93   
  Hvidovre Svømme Klub  4:25.15                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    557  1:10.55  2:24.51  3:37.05    4:47.38   
  Sigma Swim Birkerød  4:43.16                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    542  1:09.09  2:22.02  3:35.75    4:50.00   
  Helsingør Svømmeklub  4:39.20                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    533  1:09.99  2:24.16  3:38.56    4:51.57   
  Lyngby Svømmeklub  4:51.26                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    514  1:11.78  2:25.18  3:39.37    4:55.05   
  Lyngby Svømmeklub  5:07.23                 
                     
Saskia van Brakel  1998    509  1:09.34  2:24.99  3:40.98    4:56.08   
  Brighton Swimming Club  4:53.00                 
                     
10  Therese Sand Frederiksen  2003    492  1:13.14  2:29.94  3:44.91    4:59.42   
  Sigma Swim Allerød  5:09.21                 
                     
11  Maria Iban Baker  1998    477  1:08.45  2:24.59  3:43.96    5:02.46   
  Brighton Swimming Club  4:32.82                 
                     
12  Katrine S. Frederiksen  2002    459  1:12.07  2:29.33  3:47.75    5:06.51   
  Helsinge Svømmeklub  5:01.06                 
                     
13  Caroline Bach Offendal  2002    430  1:14.06  2:35.54  3:55.97    5:13.08   
  Helsinge Svømmeklub  5:16.72                 
                     
14  Annika Lundin Brockdorff  2003    416  1:12.75  2:34.89  3:57.01    5:16.54   
  Lyngby Svømmeklub  5:16.48                 
                     
15  Mia Krüger  2002    414  1:14.76  2:35.34  3:56.66    5:17.04   
  Farum Svømmeklub  5:14.17                 
                     
16  Maj Jensen  2003    411  1:55.05  3:17.28  4:38.81    5:18.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Grace Bernard  2003    402  1:13.51  2:34.61  3:56.70    5:20.22   
  Brighton Swimming Club  5:04.00                 
                     
Alberte Fie Petersen  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  4:46.52                 
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    550  1:10.81  2:25.74  3:39.62    4:48.44   
  Sigma Swim Birkerød  4:43.81                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    545  1:09.34  2:23.19  3:37.25    4:49.43   
  A6  4:59.02                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    521  1:10.18  2:25.12  3:39.53    4:53.78   
  A6  4:54.92                 
                     
Silja Brage  2005    520  1:10.41  2:25.74  3:41.51    4:53.98   
  A6  5:12.15                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    514  1:12.89  2:30.57  3:44.96    4:55.03   
  Lyngby Svømmeklub  4:43.48                 
                     
Emma Ekman  2004    510  1:10.21  2:25.50  3:40.75    4:55.83   
  A6  5:11.23                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    496  1:11.02  2:27.08  3:43.45    4:58.71   
  Hvidovre Svømme Klub  5:01.54                 
                     
Olivia Callesen  2004    495  1:11.23  2:26.58  3:42.89    4:58.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:50.31                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    464  1:13.26  2:31.79  3:50.70    5:05.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:11.08                 
                     
10  Jasmin Philip  2004    458  1:14.57  2:33.85  3:50.45    5:06.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:50.53                 
                     
11  Laura Borre Jacobsen  2004    458  1:12.71  2:30.97  3:49.55    5:06.75   
  Lyngby Svømmeklub  5:06.65                 
                     
12  Anastasia Smirnov  2004    456  1:55.04  3:13.46  4:30.13    5:07.11   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Maya Ehlers Hansen  2004    455  1:11.27  2:29.54  3:49.32    5:07.30   
  Farum Svømmeklub  5:09.37                 
                     
14  Emily Maack  2004    436  1:14.91  2:33.84  3:52.82    5:11.61   
  Lyngby Svømmeklub  5:16.92                 
                     
15  Line Thode Møller  2004    433  1:54.07  3:15.30  4:35.22    5:12.49   
  Farum Svømmeklub  5:32.37                 
                     
16  Jemima Venturi  2004    428  1:13.38  2:33.47  3:54.14    5:13.66   
  Brighton Swimming Club  5:17.40                 
                     
17  Luna Trojlsgaard  2004    426  1:14.09  2:35.41  3:55.17    5:14.04   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:15.19                 
                     
18  Lærke Vinneck Hansen  2004    412  1:14.90  2:34.05  3:56.33    5:17.76   
  Lyngby Svømmeklub  5:14.30                 
                     
19  Lærke Dann-Nielsen  2005    410  1:55.88  3:17.53  4:38.66    5:18.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
20  Josefine Zebitz  2004    404  1:15.69  2:37.62  3:59.27    5:19.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.12                 
                     
21  Sarah Holm Clausen  2004    398  1:56.43  3:19.70  4:41.76    5:21.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Ana Rosa Kragh  2005    384  1:16.09  2:39.19  4:02.71    5:25.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:20.15                 
                     
23  Nanette Skou Clausen  2005    380  2:01.19  3:26.15  4:48.05    5:26.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:23.31                 
                     
24  Mikkeline Timmerman  2005    375  1:58.76  3:23.23  4:48.13    5:27.82   
  Hvidovre Svømme Klub  5:29.10                 
                     
25  Karoline K. Larsen  2004    374  2:01.14  3:25.32  4:47.99    5:28.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Laura Vangkilde  2004    372  1:17.96  2:41.41  4:04.79    5:28.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:08.92                 
                     
27  Molly Stenning  2004    339  1:58.55  3:28.34  4:57.43    5:39.11   
  Brighton Swimming Club  5:21.00                 
                     
28  Tallulah-Belle Hocking  2005    333  2:03.85  3:33.32  5:00.66    5:41.09   
  Brighton Swimming Club  5:37.40                 
                     
29  Laura Sonne Steen  2004    279  2:06.34  3:40.95  5:15.84    6:01.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    716  58.49  2:02.02  3:04.90    4:05.92   
  Farum Svømmeklub  4:13.29                 
                     
Morten Østergaard  2002    534  1:04.56  2:14.53  3:23.51    4:31.14   
  A6  4:30.45                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002    531  1:03.14  2:13.93  3:23.86    4:31.69   
  Helsinge Svømmeklub  4:33.28                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    528  1:05.79  2:14.80  3:24.37    4:32.15   
  A6  4:34.07                 
                     
Mads Lind  2002    506  1:05.60  2:16.79  3:26.79    4:36.13   
  Hvidovre Svømme Klub  4:42.24                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    480  1:06.79  2:18.37  3:30.47    4:40.97   
  Hvidovre Svømme Klub  4:41.81                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Boutrup  2003    616  1:02.67  2:08.51  3:14.73    4:18.57   
  Sigma Swim Birkerød  4:16.41                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    529  1:04.54  2:14.29  3:24.71    4:31.98   
  Farum Svømmeklub  4:35.85                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    486  1:05.40  2:16.88  3:29.31    4:39.87   
  Sigma Swim Birkerød  4:33.37                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    483  1:08.76  2:20.48  3:30.16    4:40.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:23.40                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    480  1:05.78  2:18.23  3:30.38    4:40.99   
  A6  4:52.25                 
                     
Valdemar Brøns  2003    475  1:06.59  2:18.40  3:30.96    4:42.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.56                 
                     
William Ølshøj  2004    472  1:07.04  2:19.34  3:32.02    4:42.59   
  Sigma Swim Birkerød  4:41.48                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    448  1:07.78  2:22.29  3:35.50    4:47.53   
  Lyngby Svømmeklub  4:44.08                 
                     
Sebastian Greisen  2004    442  1:08.35  2:21.40  3:35.46    4:48.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.15                 
                     
10  Villads Kruse  2003    432  1:08.27  2:23.34  3:38.38    4:50.94   
  Sigma Swim Allerød  4:47.34                 
                     
11  Mathias Parkhøi  2003    424  1:09.41  2:25.05  3:40.45    4:52.85   
  Hvidovre Svømme Klub  4:55.24                 
                     
12  Joshua P. Sidebotham  2003    418  1:09.49  2:24.49  3:39.91    4:54.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:54.20                 
                     
13  Emil Witzner Hansen  2004    417  1:09.80  2:25.15  3:41.28    4:54.36   
  A6  4:50.29                 
                     
14  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    401  1:09.69  2:26.57  3:43.46    4:58.41   
  Hvidovre Svømme Klub  5:06.30                 
                     
15  Lars Reber Knudsen  2003    366  1:10.00  2:29.06  3:49.45    5:07.42   
  Farum Svømmeklub  5:04.78                 
                     
16  Frederik Lund Hirsbak  2004    359  1:13.62  2:32.04  3:53.02    5:09.37   
  A6  5:11.05                 
                     
17  Bertram T. Aunsholm  2004    343  1:13.92  2:34.57  3:55.82    5:14.29   
  Hvidovre Svømme Klub  5:27.68                 
                     
18  Kasper Kusk  2003    336  1:14.75  2:35.14  3:57.23    5:16.44   
  Hvidovre Svømme Klub  5:28.82                 
                     
19  Villads Lund Larsen  2004    298  1:20.37  2:43.66  4:08.32    5:29.44   
  Hvidovre Svømme Klub  6:05.55                 
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Cool Company 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jessica Yu Mortensen  2000    676  31.06  1:09.16  1:50.26    2:23.70   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.90                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    656  32.28  1:10.21  1:51.94    2:25.13   
  Roskilde Svømning  2:24.31                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    581  32.25  1:11.32  1:58.07    2:31.07   
  Roskilde Svømning  2:32.41                 
                     
Maisie Thornton  2003    577  31.66  1:11.04  1:55.53    2:31.46   
  Brighton Swimming Club  2:28.11                 
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    572  31.94  1:10.84  1:56.69    2:31.85   
  Farum Svømmeklub  2:31.66                 
                     
Amanda Højberg  1998    543  33.03  1:14.10  1:59.84    2:34.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.99                 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: J & H Herretøj 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    615  28.65  1:03.09  1:43.44    2:14.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.83                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    612  27.77  1:05.39  1:43.17    2:14.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:14.01                 
                     
Christian Crone  2001    553  28.98  1:04.62  1:45.66    2:18.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.12                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    534  28.87  1:04.21  1:47.57    2:20.47   
  Hillerød Svømmeklub  2:18.86                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    532  29.29  1:06.52  1:49.77    2:20.61   
  Roskilde Svømning  2:17.98                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    446  29.79  1:08.03  1:51.29    2:29.20   
  Helsinge Svømmeklub  2:23.67                 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Sus i Dus 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Altoft  1998    688  28.30        58.57   
  Farum Svømmeklub  57.87                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    667  28.64        59.18   
  Lyngby Svømmeklub  58.06                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    609  28.92        1:00.99   
  A6  58.93                 
                     
Mia Wennecke  1999    599  29.30        1:01.32   
  Helsingør Svømmeklub  59.96                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    577  29.86        1:02.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.62                 
                     
Klara Reeh  1999              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  58.35                 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Sus i Dus 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    622  29.10        1:00.57   
  Roskilde Svømning  59.77                 
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    594  29.85        1:01.51   
  Farum Svømmeklub  1:01.80                 
                     
Freja Stenbækgård  2003    590  29.94        1:01.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.92                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    588  29.88        1:01.72   
  Roskilde Svømning  1:01.46                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    548  30.62        1:03.18   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.93                 
                     
Claudia Sperling  2002    505  31.07        1:04.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.26                 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Europcar, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    810  24.28        50.31   
  Farum Svømmeklub  50.29                 
                     
Marcus Olesen  1995    612  26.63        55.25   
  Farum Svømmeklub  53.72                 
                     
Loic Emmert  1996    553  27.05        57.12   
  Brighton Swimming Club  58.85                 
                     
Emil Blomgaard  1999    535  27.77        57.76   
  Roskilde Svømning  56.32                 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Europcar, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    645  26.39        54.28   
  Helsingør Svømmeklub  55.74                 
                     
Emil Tönshoff  2000    586  27.56        56.04   
  Helsingør Svømmeklub  57.36                 
                     
Nicklas Andersen  2001    572  27.52        56.49   
  Helsinge Svømmeklub  55.86                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    523  27.87        58.19   
  Farum Svømmeklub  58.08                 
                     
Jakob Gersholm Baktoft  2000    480  28.16        59.91   
  Roskilde Svømning  57.37                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      30.31        1:03.23  EXTRA 
  Sigma Swim Birkerød  1:02.95                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001      29.08        1:00.96  EXTRA 
  Sigma Swim Birkerød  59.51                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  58.87                 
                     
 
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Værløse Bio & Cafe 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:17.06 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michelle Mortensen  2002    531  32.61  1:11.21  1:50.42    2:30.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.74                 
                     
Maisie Thornton  2003    519  33.74  1:13.88  1:54.14    2:31.53   
  Brighton Swimming Club  2:22.82                 
                     
Maria Iban Baker  1998    450  34.52  1:13.70  1:55.31    2:38.95   
  Brighton Swimming Club  2:29.72                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000    379  34.77  1:15.99  2:02.18    2:48.27   
  Farum Svømmeklub  2:34.25                 
                     
Annika Lundin Brockdorff  2003    360  36.06  1:20.35  2:06.57    2:51.12   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.27                 
                     
 
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: CMP 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Bornemann  2001    560  30.57  1:05.30  1:40.98    2:15.27   
  Sigma Swim Allerød  2:15.63                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    525  30.09  1:04.57  1:40.28    2:18.19   
  A6  2:17.64                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    484  30.37  1:06.71  1:43.71    2:21.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.28                 
                     
Ashley Iban Baker  2001    456  30.10  1:06.45  1:45.03    2:24.87   
  Brighton Swimming Club  2:23.70                 
                     
Jack Spowage  2002    288  34.41  1:17.11  2:02.96    2:48.83   
  Brighton Swimming Club  2:39.50                 
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Tiger, Farum 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bjørnholdt  2000    588  36.60        1:16.53   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.07                 
                     
Saskia van Brakel  1998    533  36.71        1:19.09   
  Brighton Swimming Club  1:17.10                 
                     
Rebekah Benny  2000    517  38.06        1:19.90   
  Brighton Swimming Club  1:19.20                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    513  38.26        1:20.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.49                 
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Tiger, Farum 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie K Rose  2003    577  36.30        1:17.02   
  Sigma Swim Allerød  1:16.55                 
                     
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    563  36.28        1:17.64   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.16                 
                     
Ella Stenholt  2003    554  37.39        1:18.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.60                 
                     
Mia Mørk Kuramoto  2003    533  37.83        1:19.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.57                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    525  37.51        1:19.49   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.60                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    511  38.11        1:20.18   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.88                 
                     
Hannah Poulter  2003      39.10        1:22.68  EXTRA 
  Brighton Swimming Club  1:23.13                 
                     
Ingrid Lindemann  2003      42.97        1:31.41  EXTRA 
  Sigma Swim Birkerød  1:25.69                 
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Bog & Ide, Farum 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    718  29.58        1:03.78  Farum Cup 
  Farum Svømmeklub  1:02.03                 
                     
Loic Emmert  1996    443  32.70        1:14.90   
  Brighton Swimming Club  1:14.40                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    417  35.09        1:16.42   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.82                 
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Bog & Ide, Farum 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Steenberg  2002    566  33.01        1:09.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.51                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    517  33.36        1:11.17   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.04                 
                     
Alfred August Grubert  2001    446  35.36        1:14.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.94                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    443  35.38        1:14.92   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.95                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    425  35.50        1:15.95   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.62                 
                     
Marcus Christiansen  2001    374  36.88        1:19.29   
  Helsinge Svømmeklub  1:25.63                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      37.20        1:19.81  EXTRA 
  Sigma Swim Birkerød  1:19.61                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.59                 
                     
 
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:18.46 2018-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    730  32.46  1:08.02  1:43.30    2:17.72  Farum Cup 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.17                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    573  35.88  1:13.76  1:52.09    2:29.29   
  Roskilde Svømning  2:24.14                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    566  36.31  1:14.45  1:52.63    2:29.96   
  Roskilde Svømning  2:26.39                 
                     
Freja Gram  1999    498  37.35  1:16.82  1:57.04    2:36.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.50                 
                     
Maisie Thornton  2003    484  36.56  1:16.41  1:56.89    2:37.96   
  Brighton Swimming Club  2:26.97                 
                     
Klara Reeh  1999              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.29                 
                     
 
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Farum Hus 
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Bjerre Eriksen  2000    552  32.62  1:06.81  1:41.96    2:16.37   
  Hillerød Svømmeklub  2:11.11                 
                     
Christian Crone  2001    498  33.51  1:10.12  1:46.42    2:21.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.29                 
                     
Frederik Bornemann  2001    496  34.07  1:11.20  1:47.28    2:21.38   
  Sigma Swim Allerød  2:22.80                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    481  33.17  1:08.96  1:45.83    2:22.81   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.85                 
                     
Andreas Gram Peters  2001    451  34.05  1:11.03  1:48.81    2:25.85   
  Helsinge Svømmeklub  2:15.39                 
                     
Nicklas Andersen  2001    420  34.33  1:11.71  1:50.98    2:29.34   
  Helsinge Svømmeklub  2:18.62                 
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Rema 1000, Farum 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Brandt Nielsen  1998    718  29.93  1:02.48  1:34.48    2:06.13   
  Lyngby Svømmeklub  2:03.97                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    645  31.32  1:04.81  1:38.20    2:10.73   
  Roskilde Svømning  2:09.92                 
                     
Michelle Mortensen  2002    641  30.88  1:04.37  1:38.13    2:11.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.39                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    639  31.30  1:04.51  1:38.07    2:11.17   
  Roskilde Svømning  2:09.87                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    608  31.28  1:05.24  1:39.22    2:13.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.46                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  2:17.55                 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    674  27.85  57.11  1:26.93    1:56.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:56.87                 
                     
Alfred August Grubert  2001    597  28.44  59.54  1:30.56    2:01.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.27                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    579  28.42  59.38  1:31.03    2:02.34   
  Helsinge Svømmeklub  2:01.87                 
                     
Emil Blomgaard  1999    502  29.52  1:01.43  1:35.20    2:08.27   
  Roskilde Svømning  2:03.31                 
                     
Andreas Gram Peters  2001    475  30.41  1:04.09  1:37.57    2:10.65   
  Helsinge Svømmeklub  2:13.00                 
                     
Simon Blidarevic  2002    466  29.10  1:02.33  1:36.89    2:11.50   
  Hillerød Svømmeklub  2:13.58                 
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Værløse Fisk 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    779  30.87        1:03.13  Farum Cup 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.06                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    650  32.16        1:07.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.78                 
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    574  33.64        1:09.90   
  Farum Svømmeklub  1:06.49                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    551  34.80        1:10.84   
  Roskilde Svømning  1:08.69                 
                     
Rebekah Benny  2000    544  34.98        1:11.17   
  Brighton Swimming Club  1:10.40                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    523  34.77        1:12.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.96                 
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Værløse Fisk 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    645  32.39        1:07.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.75                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    634  33.15        1:07.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.43                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    631  33.43        1:07.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.41                 
                     
Maria Lund  2003    578  34.16        1:09.74   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.94                 
                     
Caroline Buhl Schrøder  2003    552  34.50        1:10.82   
  Sigma Swim Allerød  1:10.57                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    547  34.94        1:11.01   
  Roskilde Svømning  1:08.13                 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Svømmespecialisten 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    760  27.56        56.80  Farum Cup 
  Farum Svømmeklub  55.46                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    566  30.35        1:02.68   
  Lyngby Svømmeklub  58.34                 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Svømmespecialisten 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Bjerre Eriksen  2000    580  30.19        1:02.15   
  Hillerød Svømmeklub  1:00.68                 
                     
Christian Crone  2001    540  31.03        1:03.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.72                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    521  31.22        1:04.43   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.85                 
                     
Frederik Bornemann  2001    506  32.06        1:05.04   
  Sigma Swim Allerød  1:08.23                 
                     
Nicklas Andersen  2001    478  31.93        1:06.27   
  Helsinge Svømmeklub  1:02.74                 
                     
Jack Spowage  2002      34.82        1:14.56  EXTRA 
  Brighton Swimming Club  1:13.10                 
                     
Gustav Fabiansen  2002              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.85                 
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Slagter Lindhardt 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Norre Bendt  2003    551  38.93  1:21.95  2:05.45    2:49.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.38                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    547  38.51  1:21.55  2:05.75    2:50.03   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.85                 
                     
Mia Mørk Kuramoto  2003    520  38.93  1:22.74  2:07.60    2:52.95   
  Helsingør Svømmeklub  2:59.81                 
                     
Amanda Hietala  2002    498  39.51  1:23.87  2:09.43    2:55.44   
  Helsingør Svømmeklub  2:54.98                 
                     
Rebekah Benny  2000              DNS   
  Brighton Swimming Club  2:48.10                 
                     
Saskia van Brakel  1998              DNS   
  Brighton Swimming Club  2:46.50                 
                     
 
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Farum Isenkræm 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Østergaard  2002    526  34.78  1:14.31  1:55.26    2:36.83   
  A6  2:35.79                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    526  34.61  1:14.56  1:55.65    2:36.84   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.25                 
                     
Marcus Christiansen  2001    401  37.01  1:19.98  2:04.97    2:51.64   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Loic Emmert  1996              DNS   
  Brighton Swimming Club  2:59.90                 
                     
Mikkel Kronborg Riis  2002              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:57.54                 
                     
 
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Rough & Sweet 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Wiuff  2000    718  28.90        1:01.93   
  A6  1:00.48                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    626  30.70        1:04.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.77                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    509  31.99        1:09.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.72                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000    462  33.42        1:11.72   
  Farum Svømmeklub  1:09.74                 
                     
Emilily Jacobs  1996              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:17.10                 
                     
 
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Rough & Sweet 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ingrid Bo Andersen  2001    645  29.93        1:04.20   
  Roskilde Svømning  1:05.72                 
                     
Andrea Paaske  2001    638  29.68        1:04.43   
  Roskilde Svømning  1:04.93                 
                     
Ella Stenholt  2003    546  31.52        1:07.87   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.48                 
                     
Maria Lund  2003    501  32.69        1:09.82   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.09                 
                     
Alberte Fie Petersen  2002    489  32.65        1:10.38   
  Roskilde Svømning  1:09.82                 
                     
Michelle Mortensen  2002    444  32.99        1:12.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.40                 
                     
Maj Jensen  2003      32.10        1:12.18  EXTRA 
  Farum Svømmeklub  1:17.68                 
                     
 
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Vero Moda, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Olesen  1995    633  26.62        58.02   
  Farum Svømmeklub  56.37                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    539  27.98        1:01.20   
  Helsinge Svømmeklub  1:01.49                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    479  28.93        1:03.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.01                 
                     
 
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Vero Moda, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    623  28.02        58.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.10                 
                     
Julius Munk  2000    618  27.98        58.48   
  Helsingør Svømmeklub  56.81                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    578  27.85        59.79   
  Roskilde Svømning  1:00.72                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    576  27.46        59.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.79                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    522  28.71        1:01.87   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.63                 
                     
Alfred August Grubert  2001    489  29.25        1:03.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.85                 
                     
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Cool Company 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    571          28.52   
  Sigma Swim Birkerød  28.71                 
Laura Borre Jacobsen  2004    556          28.77   
  Lyngby Svømmeklub  29.15                 
Maya Ehlers Hansen  2004    542          29.02   
  Farum Svømmeklub  29.98                 
Antoinette Zafra  2005    516          29.50   
  Roskilde Svømning  30.89                 
Jasmin Philip  2004    516          29.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.17                 
Johanne Baes Aaholst  2004    504          29.73   
  Hillerød Svømmeklub  30.49                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    499          29.84   
  Lyngby Svømmeklub  30.07                 
Katrine Bonefeld  2004    491          29.99   
  Sigma Swim Birkerød  29.64                 
Karoline K. Larsen  2004    485          30.12   
  Farum Svømmeklub  31.48                 
10  Laura Jørgensen  2004    481          30.20   
  Helsinge Svømmeklub  31.54                 
11  Dagmar Boeck  2004    480          30.23   
  Farum Svømmeklub  29.99                 
12  Luna Trojlsgaard  2004    476          30.31   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.62                 
13  Fiona Andrea Have  2004    470          30.43   
  Lyngby Svømmeklub  30.24                 
14  Caroline Bach Mindested  2005    470          30.44   
  Sigma Swim Allerød  30.55                 
15  Emma Stoltz  2004    467          30.50   
  Sigma Swim Allerød  29.62                 
16  Rebecca Petersen  2005    460          30.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.24                 
17  Sarah Holm Clausen  2004    456          30.73   
  Farum Svømmeklub  31.88                 
18  Emma Ekman  2004    453          30.80   
  A6  31.55                 
19  Isabel Malou Lillebæk  2004    450          30.88   
  A6  31.44                 
20  Mikkeline Timmerman  2005    444          31.02   
  Hvidovre Svømme Klub  31.70                 
21  Mille Korndal-Henriksen  2005    440          31.11   
  Farum Svømmeklub  32.69                 
22  Emily Maack  2004    436          31.21   
  Lyngby Svømmeklub  31.83                 
23  Ana Rosa Kragh  2005    434          31.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.87                 
24  Asta Højberg  2005    432          31.29   
  Lyngby Svømmeklub  32.55                 
25  Asta Palmund  2005    426          31.45   
  Roskilde Svømning  33.13                 
26  Juliane Bo Andersen  2005    423          31.52   
  Roskilde Svømning  35.19                 
27  Emily Hansen  2005    423          31.53   
  Helsinge Svømmeklub  31.86                 
28  Molly Stenning  2004    413          31.78   
  Brighton Swimming Club  31.35                 
29  Freya Townley  2004    408          31.90   
  Brighton Swimming Club  32.13                 
30  Alma Olivarius  2005    408          31.91   
  Lyngby Svømmeklub  32.69                 
31  Ingibjörg Svava Magnúsardóttir  2005    406          31.96   
  Sundfélag Akraness  31.89                 
32  Guðbjörg Bjartey Gudmundsdóttir  2005    405          31.97   
  Sundfélag Akraness  31.76                 
33  Mathilde Thor Møller  2005    404          32.01   
  Farum Svømmeklub  32.76                 
34  Frida Hvirring Kragh  2004    401          32.08   
  Hvidovre Svømme Klub  32.04                 
35  Catrine Porsdal  2005    398          32.17   
  Sigma Swim Birkerød  33.04                 
36  Jemima Venturi  2004    393          32.29   
  Brighton Swimming Club  32.90                 
37  Malou Soelberg  2004    388          32.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.18                 
38  Lundy Mackenzie  2004    385          32.52   
  Brighton Swimming Club  33.30                 
39  Laura Vangkilde  2004    381          32.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.53                 
40  Emma Kjer Rasmussen  2004    377          32.76   
  Hvidovre Svømme Klub  32.55                 
41  Freja Møller  2004    374          32.85   
  A6  33.01                 
42  Molly Hemmant  2004    372          32.89   
  Brighton Swimming Club  34.10                 
43  Sofia Caulfield  2004    369          33.00   
  Brighton Swimming Club  32.33                 
44  Anna Olivia Kirchhoff  2005    362          33.21   
  Hillerød Svømmeklub  34.36                 
45  Frederikke Meisner From  2004    360          33.25   
  Roskilde Svømning  33.05                 
46  Mathilde Bennetzen  2004    358          33.33   
  Hvidovre Svømme Klub  32.46                 
47  Kathrine E. Larsen  2005    355          33.42   
  Lyngby Svømmeklub  34.23                 
48  Caroline Henning  2005    343          33.79   
  Hillerød Svømmeklub  33.15                 
49  Olivia Cruse  2005    341          33.86   
  Hillerød Svømmeklub  33.96                 
50  Annika Toft Rasmussen  2004    341          33.88   
  Hillerød Svømmeklub  34.84                 
51  Patricia Petersen  2005    340          33.90   
  Lyngby Svømmeklub  37.56                 
52  Tallulah-Belle Hocking  2005    338          33.95   
  Brighton Swimming Club  33.90                 
53  Amalie Klitten  2004    332          34.15   
  Hillerød Svømmeklub                   
54  Alice Grandlund  2004    325          34.41   
  Brighton Swimming Club  35.20                 
55  Ruby Lebihan  2005    319          34.62   
  Brighton Swimming Club  35.40                 
56  Amalie Henriksen  2005    315          34.77   
  Hvidovre Svømme Klub  37.51                 
57  Agnete Høyer  2005    313          34.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.80                 
58  Gry Therkelsen  2004    311          34.91   
  Helsinge Svømmeklub  33.64                 
59  Aurora Troldahl Jakobsen  2005    309          34.99   
  Helsinge Svømmeklub  37.04                 
60  Laura Sonne Steen  2004    297          35.47   
  Hvidovre Svømme Klub  34.87                 
61  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    285          35.94   
  Hvidovre Svømme Klub  36.28                 
62  Olga Frosynou  2004    265          36.81   
  Brighton Swimming Club  37.50                 
63  Mya Palmer  2005    265          36.85   
  Brighton Swimming Club  35.90                 
64  Frida Karoline Ikkala  2005    234          38.38   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.11                 
65  Mathilde F Handberg  2005    215          39.51   
  Hvidovre Svømme Klub  41.99                 
66  Íris Rakel Aðalsteinsdóttir  2005    205          40.09   
  Sundfélag Akraness  41.10                 
Amalie Frost Fischer  2005              DNS   
  Farum Svømmeklub  34.23                 
Kirstine Haunstrup Larsen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.46                 
Sofie Lykke Petersen  2005              DNS   
  Roskilde Svømning  31.69                 
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Cool Company 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    545          28.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.27                 
Malu Melody Christensen  2006    495          29.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.22                 
Falka Tind  2006    494          29.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.51                 
Mathilde Severs  2006    483          30.15   
  Lyngby Svømmeklub  30.49                 
Isabella Pedersen  2007    416          31.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.25                 
Matilde Maagøe  2007    404          32.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.57                 
Cille Winskov Rasmussen  2006    402          32.07   
  Roskilde Svømning  32.90                 
Maica Jensen  2006    385          32.51   
  Hvidovre Svømme Klub  33.70                 
Sara Kaarup Andersen  2006    362          33.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.60                 
10  Julie Philip  2007    357          33.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.08                 
11  Frida Gram Peters  2007    356          33.37   
  Helsinge Svømmeklub  33.28                 
12  Mia Jackson  2006    354          33.46   
  Brighton Swimming Club  33.17                 
13  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    351          33.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.25                 
14  Emily Reuter  2006    350          33.57   
  Lyngby Svømmeklub  35.28                 
15  Rose Owens  2006    348          33.64   
  Brighton Swimming Club  34.90                 
16  Rikke Parkhøi  2006    346          33.70   
  Hvidovre Svømme Klub  35.49                 
17  Sofie Amalie Krag  2006    345          33.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.73                 
18  Silje Lyse Legaard  2006    344          33.78   
  Hillerød Svømmeklub  35.02                 
19  Mikkeline Steen Stokkebro  2007    330          34.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.91                 
20  Victoria Wiingaard  2006    327          34.33   
  Lyngby Svømmeklub  35.14                 
21  Zoe Overby Traberg  2006    320          34.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.07                 
22  Asta Hindborg  2007    318          34.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.53                 
23  Astrid Høyer  2007    311          34.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.15                 
24  Laura Cecilie Salling  2006    310          34.97   
  Lyngby Svømmeklub  36.19                 
25  Mathilde Møller  2007    308          35.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.97                 
26  Alma Lind Babin  2006    305          35.15   
  Lyngby Svømmeklub  37.66                 
27  Maria Kjer Rasmussen  2007    277          36.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.89                 
28  Karla Hebeltoft Olesen  2007    276          36.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.18                 
29  Nina Katrine N. Nissen  2006    276          36.35   
  Lyngby Svømmeklub  38.68                 
30  Marie Elster  2006    265          36.81   
  Lyngby Svømmeklub  35.89                 
31  Vigga Jacoby  2007    260          37.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.01                 
32  Freyja Hrönn Jónsdóttir  2006    258          37.16   
  Sundfélag Akraness  38.43                 
33  Olga Cermak  2006    253          37.38   
  Hvidovre Svømme Klub  38.94                 
34  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007    252          37.43   
  Helsinge Svømmeklub  39.65                 
35  Emily Amalie Jensen  2007    249          37.60   
  Helsinge Svømmeklub  40.32                 
36  Yasmin Thomsen  2007    208          39.89   
  Helsinge Svømmeklub  45.03                 
37  Alberte Ricken  2007    198          40.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
38  Katarina A. Jørgensen  2006    190          41.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
39  Helga Rós Ingimarsdóttir  2006    167          42.98   
  Sundfélag Akraness  41.11                 
Anna Søbjerg  2008              DNS   
  Helsinge Svømmeklub                   
Liya Arnholtz  2007              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  40.83                 
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Sportigan, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    537          25.71   
  Sigma Swim Birkerød  25.94                 
Frederik Jørgensen  2003    514          26.10   
  Farum Svømmeklub  26.14                 
Jet Li Fuhrmann  2004    508          26.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.19                 
Valdemar Brøns  2003    484          26.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.23                 
Christoffer Rekling  2003    448          27.31   
  Sigma Swim Birkerød  27.16                 
Alexander Vergereau  2004    448          27.32   
  Sigma Swim Birkerød  27.57                 
Matthew Hind  2004    442          27.44   
  Brighton Swimming Club  27.38                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    424          27.83   
  A6  28.47                 
Villads Kruse  2003    417          27.98   
  Sigma Swim Allerød  29.25                 
10  Andreas Hoffmann  2003    412          28.09   
  Sigma Swim Birkerød  28.41                 
11  Lars Reber Knudsen  2003    408          28.17   
  Farum Svømmeklub  29.12                 
12  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    407          28.20   
  Lyngby Svømmeklub  29.02                 
13  Frederik Bach Mindested  2003    397          28.43   
  Sigma Swim Allerød  28.52                 
14  Sebastian Greisen  2004    388          28.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.00                 
15  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    388          28.66   
  Hvidovre Svømme Klub  28.64                 
16  Frederik Lund Hirsbak  2004    384          28.75   
  A6  29.25                 
17  Mads Liechti  2004    371          29.10   
  Sigma Swim Birkerød  30.15                 
18  Phillip Niemann Madsen  2004    367          29.19   
  Lyngby Svømmeklub  31.71                 
19  Oliver Thornton  2004    353          29.57   
  Brighton Swimming Club  31.00                 
20  Marius Kjær Hoelgaard  2004    348          29.71   
  Hvidovre Svømme Klub  30.84                 
21  Laurie Seymour  2004    337          30.04   
  Brighton Swimming Club  30.30                 
22  Lukas Frederiksen  2004    331          30.22   
  Helsinge Svømmeklub  30.27                 
23  Noah Tranum  2004    315          30.70   
  A6  31.88                 
23  Villads Arfelt  2004    315          30.70   
  Sigma Swim Birkerød  32.22                 
25  Silas Folke Drigsdahl  2004    306          31.01   
  Hillerød Svømmeklub  32.89                 
26  Alexander Asmussen  2004    305          31.06   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.42                 
27  Bertram T. Aunsholm  2004    297          31.34   
  Hvidovre Svømme Klub  31.96                 
28  Jakob Legaard  2003    284          31.80   
  Sigma Swim Allerød  31.52                 
29  Viktor Junker Neldeberg  2004    282          31.88   
  Helsinge Svømmeklub  33.77                 
30  Samuel Patterson  2004    245          33.39   
  Brighton Swimming Club  34.70                 
31  Kasper Kusk  2003    239          33.69   
  Hvidovre Svømme Klub  35.78                 
32  Villads Lund Larsen  2004    226          34.29   
  Hvidovre Svømme Klub  36.27                 
33  Victor Bornemann  2004    223          34.44   
  Sigma Swim Allerød  37.60                 
Bertram Nyegaard  2004              DNS   
  Roskilde Svømning  32.21                 
Daniel Garne Larsen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  26.42                 
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  27.49                 
Ross Hicban  2004              DNS   
  Brighton Swimming Club  29.50                 
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Sportigan, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005    443          27.42   
  A6  29.22                 
Gustav Steen Andersen  2006    359          29.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.31                 
Mads Møller  2005    358          29.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.04                 
Kristján Magnússon  2005    343          29.86   
  Sundfélag Akraness  30.58                 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005    334          30.12   
  Roskilde Svømning  31.67                 
William Breuner  2005    321          30.53   
  Roskilde Svømning  32.68                 
Jake Beagley  2005    319          30.60   
  Brighton Swimming Club  30.50                 
Emil Isaksen  2005    315          30.71   
  Roskilde Svømning  31.15                 
Mikkel Andersen  2005    313          30.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.52                 
10  Anton Rytter Bech  2005    312          30.80   
  Hvidovre Svømme Klub  31.56                 
11  Ben Devriendt  2005    311          30.85   
  Brighton Swimming Club  30.70                 
12  Cornelius Olsen  2005    310          30.87   
  Farum Svømmeklub                   
13  Asger Bols Jeppesen  2005    308          30.95   
  Helsinge Svømmeklub  32.24                 
14  Magnus Steen Andersen  2006    286          31.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.62                 
15  Jakob Nikolai Haldan  2006    284          31.78   
  Lyngby Svømmeklub  33.60                 
16  William Allan  2005    280          31.93   
  Brighton Swimming Club  33.60                 
17  Gustav Abildgaard  2005    277          32.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.27                 
18  Aksel Thuesen Güsmer  2006    276          32.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.57                 
19  Roman Parham  2005    265          32.52   
  Brighton Swimming Club  34.80                 
20  Kristoffer Thaulow  2007    264          32.56   
  Farum Svømmeklub  35.41                 
21  Karl Korfix Barlebo  2006    262          32.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.55                 
22  Viktor Bernstein  2006    261          32.69   
  Hvidovre Svømme Klub  40.90                 
23  Guðbjarni Sigþórsson  2006    257          32.85   
  Sundfélag Akraness  33.60                 
24  Tobias Frederiksen  2006    256          32.91   
  Helsinge Svømmeklub  33.68                 
25  Victor Møller Klitgaard  2006    254          33.00   
  Helsinge Svømmeklub  32.81                 
26  William Folkmann  2006    252          33.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.45                 
27  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    248          33.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.38                 
28  Matthias Slot  2005    246          33.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.52                 
29  Austin Dillane  2005    244          33.43   
  Brighton Swimming Club  35.20                 
30  Mads Emil Christiansen  2006    240          33.63   
  Lyngby Svømmeklub  36.46                 
31  Halfdan Dahl Jespersen  2006    239          33.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.02                 
32  Jacob Koch Larsen  2006    238          33.72   
  Frederiksværk Svømmeklub  35.76                 
33  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    229          34.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
34  Scott Foged  2005    229          34.15   
  Helsinge Svømmeklub  34.31                 
35  Tristan Jensen  2006    229          34.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.00                 
36  Elias Jensen  2006    220          34.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
37  Jonathan Piontek  2005    218          34.71   
  Lyngby Svømmeklub  34.46                 
38  Magnus Hartmann Mortensen  2005    218          34.73   
  Hvidovre Svømme Klub  40.49                 
39  Lasse S. Frederiksen  2006    216          34.81   
  Helsinge Svømmeklub  35.77                 
40  Bjarni Snær Skarphéðinsson  2006    211          35.10   
  Sundfélag Akraness  37.07                 
41  Sebastian Roesen Larsen  2006    202          35.61   
  Hillerød Svømmeklub                   
42  Johan Klitten  2006    201          35.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
43  Nicklas Kolt Købsted  2006    201          35.68   
  Helsinge Svømmeklub  39.12                 
44  Sailor Weeks  2005    200          35.71   
  Brighton Swimming Club  36.50                 
45  Mateusz Kuptel  2006    194          36.12   
  Sundfélag Akraness  38.30                 
46  Marco Gundel Harmens  2006    193          36.15   
  Hvidovre Svømme Klub  39.06                 
47  Tómas Týr Tómasson  2006    187          36.51   
  Sundfélag Akraness  37.86                 
48  William Foged  2008    187          36.52   
  Helsinge Svømmeklub  39.26                 
49  Nikolaj Assentoft Brandt  2007    185          36.65   
  Helsinge Svømmeklub  38.56                 
50  Asbjørn Nybroe  2006    175          37.38   
  Hvidovre Svømme Klub  37.41                 
51  Joachim Nyvang Thorngreen  2007    145          39.76   
  Hillerød Svømmeklub                   
Louie Uldall  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  32.10                 
Sebastian Sunesen  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Joseph Barr  2005              DSQ  Tyvstart 
  Brighton Swimming Club  36.50                 
 
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Meny, Værløse 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    487  40.31  1:25.25  2:10.67    2:56.78   
  A6  2:57.78                 
                     
Sofia Caulfield  2004    468  40.88  1:27.11  2:12.99    2:59.13   
  Brighton Swimming Club  2:56.34                 
                     
Line Thode Møller  2004    462  41.70  1:27.47  2:14.65    2:59.93   
  Farum Svømmeklub  3:04.30                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005    449  41.62  1:28.45  2:15.50    3:01.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.91                 
                     
Silja Brage  2005    449  43.14  1:29.91  2:16.13    3:01.54   
  A6  2:58.99                 
                     
Josefine Zebitz  2004    443  42.47  1:29.22  2:16.13    3:02.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.65                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    440  42.07  1:30.07  2:17.14    3:02.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.45                 
                     
Nikoline R. Amstrup  2005    431  41.76  1:29.29  2:16.87    3:04.05   
  Sigma Swim Birkerød  3:04.99                 
                     
Olivia Callesen  2004    427  42.92  1:30.00  2:17.94    3:04.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.07                 
                     
10  Emily Maack  2004    419  42.94  1:30.21  2:17.60    3:05.81   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.08                 
                     
11  Isabella Ravn Jensen  2004    418  42.71  1:29.90  2:18.01    3:05.96   
  Lyngby Svømmeklub  2:54.54                 
                     
12  Laura Vangkilde  2004    411  43.08  1:30.50  2:18.96    3:06.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.41                 
                     
13  Ida Zeiler Terkildsen  2004    397  43.80  1:32.71  2:21.61    3:09.27   
  Hillerød Svømmeklub  2:58.72                 
                     
14  Ida-Marie Nørgaard  2005    387  42.25  1:30.75  2:21.24    3:10.86   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:09.50                 
                     
15  Frida Hvirring Kragh  2004    366  42.28  1:32.32  2:24.01    3:14.40   
  Hvidovre Svømme Klub  3:17.35                 
                     
16  Malou Soelberg  2004    363  45.78  1:36.81  2:25.92    3:14.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.01                 
                     
17  Lundy Mackenzie  2004    321  45.10  1:37.87  2:32.66    3:23.14   
  Brighton Swimming Club  3:19.00                 
                     
18  Nadia Salih  2004    321  45.61  1:37.52  2:30.79    3:23.16   
  Brighton Swimming Club  3:16.50                 
                     
19  Nanette Skou Clausen  2005    278  49.00  1:43.98  2:38.63    3:32.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:25.88                 
                     
20  Alice Grandlund  2004    246  48.46  1:44.75  2:43.64    3:41.97   
  Brighton Swimming Club  3:27.90                 
                     
21  Nicoline Mørch Andersen  2005    244  46.60  1:42.84  2:42.70    3:42.43   
  Hvidovre Svømme Klub  3:45.54                 
                     
22  Mathilde F Handberg  2005    190  52.32  1:53.74  2:58.06    4:01.72   
  Hvidovre Svømme Klub  3:24.11                 
                     
Julie Merl Larsen  2005              DNS   
  A6  3:25.52                 
                     
 
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Meny, Værløse 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    440  41.08  1:28.20  2:15.29    3:02.76   
  Lyngby Svømmeklub  3:03.23                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    395  43.15  1:31.50  2:20.53    3:09.51   
  Roskilde Svømning  3:06.82                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    368  44.08  1:33.25  2:23.79    3:13.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.99                 
                     
Mathilde Møller  2007    360  46.57  1:36.47  2:26.13    3:15.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.05                 
                     
Mathilde Rømer  2006    356  45.15  1:35.82  2:26.42    3:16.21   
  Farum Svømmeklub  3:24.49                 
                     
Matilde Maagøe  2007    338  45.74  1:37.03  2:29.32    3:19.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.56                 
                     
Nina Katrine N. Nissen  2006    313  48.29  1:41.44  2:33.27    3:24.73   
  Lyngby Svømmeklub  3:34.84                 
                     
Rose Owens  2006    306  46.90  1:40.05  2:33.23    3:26.27   
  Brighton Swimming Club  3:25.20                 
                     
Sofia Yuwei Zhang  2006    299  46.24  1:38.39  2:32.89    3:27.85   
  Lyngby Svømmeklub  3:26.15                 
                     
10  Aldís Thea Daníelsdóttir Glad  2006    284  47.30  1:41.53  2:38.35    3:31.45   
  Sundfélag Akraness  3:43.18                 
                     
11  Astrid Nørgaard  2007    268  48.03  1:43.09  2:39.09    3:35.60   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:34.42                 
                     
12  Íris Petra Jónsdóttir  2006    244  50.92  1:47.87  2:45.87    3:42.33   
  Sundfélag Akraness  3:43.98                 
                     
13  Silje Lyse Legaard  2006    221  51.96  1:52.42  2:50.73    3:50.00   
  Hillerød Svømmeklub  3:24.35                 
                     
 
Løb 104, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Bog & Ide, Farum 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Lundin Brockdorff  2003    471  37.20  1:18.39  2:00.49    2:42.78   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.29                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    451  36.28  1:17.47  2:00.90    2:45.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.04                 
                     
Christian Boutrup  2003    427  38.35  1:21.68  2:04.96    2:48.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.61                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    411  39.15  1:22.45  2:06.86    2:50.27   
  Lyngby Svømmeklub  2:48.45                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    410  37.79  1:21.27  2:05.51    2:50.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.24                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    397  39.51  1:23.86  2:08.53    2:52.34   
  Hvidovre Svømme Klub  2:56.23                 
                     
Victor Toftehøj  2003    392  39.39  1:24.07  2:09.30    2:53.03   
  A6  2:50.14                 
                     
Mads Naver  2004    370  40.49  1:24.83  2:10.31    2:56.42   
  Sigma Swim Allerød  2:52.08                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    361  40.10  1:25.37  2:11.74    2:57.76   
  Sigma Swim Allerød  2:55.56                 
                     
10  William Ølshøj  2004    342  39.86  1:26.32  2:12.98    3:01.00   
  Sigma Swim Birkerød  2:59.44                 
                     
11  Sebastian Greisen  2004    334  42.40  1:27.85  2:15.43    3:02.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.21                 
                     
12  Tobias Gammelvind  2004    281  44.83  1:34.18  2:23.55    3:13.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.62                 
                     
 
Løb 104, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Bog & Ide, Farum 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    424  37.78  1:22.81  2:07.50    2:48.58   
  Roskilde Svømning  2:57.07                 
                     
William Allan  2005    408  38.96  1:23.01  2:06.74    2:50.74   
  Brighton Swimming Club  2:56.76                 
                     
Emil Gram Peters  2005    365  39.04  1:24.01  2:10.30    2:57.12   
  Helsinge Svømmeklub  3:04.42                 
                     
Mads Møller  2005    361  40.02  1:26.04  2:12.05    2:57.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.39                 
                     
Ben Devriendt  2005    303  43.34  1:31.50  2:20.24    3:08.58   
  Brighton Swimming Club  3:04.16                 
                     
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    252  44.72  1:36.72  2:30.48    3:20.47   
  Roskilde Svømning  3:24.30                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    251  46.34  1:37.57  2:29.28    3:20.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:53.43                 
                     
Andreas Velschow Malmolin  2005    246  45.33  1:36.99  2:30.29    3:21.96   
  Farum Svømmeklub  3:31.77                 
                     
Austin Dillane  2005    230  46.21  1:38.86  2:33.96    3:26.46   
  Brighton Swimming Club  3:36.40                 
                     
10  Jacob Koch Larsen  2006    220  47.48  1:41.10  2:35.48    3:29.53   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:19.96                 
                     
11  Halfdan Dahl Jespersen  2006    203  48.11  1:43.16  2:39.01    3:35.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:26.41                 
                     
12  Mateusz Kuptel  2006    176  51.37  1:49.08  2:48.06    3:45.80   
  Sundfélag Akraness  3:53.96                 
                     
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline K. Larsen  2004    557  35.05        1:10.59   
  Farum Svømmeklub  1:12.70                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    497  36.84        1:13.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.64                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    478  36.32        1:14.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.51                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    474  36.60        1:14.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.45                 
                     
Anastasia Smirnov  2004    449  38.92        1:15.84   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.11                 
                     
Molly Bull  2004    445  36.91        1:16.05   
  Brighton Swimming Club  1:15.60                 
                     
Rebecca Petersen  2005    426  37.85        1:17.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.52                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    422          1:17.40   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.60                 
                     
Catrine Porsdal  2005    421  38.26        1:17.51   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.31                 
                     
10  Alma Olivarius  2005    420  37.73        1:17.53   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.33                 
                     
11  Josefine Nielsen  2005    418          1:17.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:18.59                 
                     
12  Lærke Dann-Nielsen  2005    409  37.94        1:18.21   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.72                 
                     
12  Malou Soelberg  2004    409  38.17        1:18.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.48                 
                     
14  Signe Krag Andersen  2004    404  37.54        1:18.53   
  Sigma Swim Allerød  1:20.56                 
                     
15  Jasmin Philip  2004    397  38.81        1:19.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.13                 
                     
16  Josefine Zebitz  2004    396  37.94        1:19.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.21                 
                     
17