Resultat Total - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Medleystævne nr. 3    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2017         
 
 
Løb 1, Startspring+15m M1+2 Pige, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Holm Ciampi  2009              13.04   
  Farum Svømmeklub                   
Idun Herager  2007              16.06   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Yde Haastrup  2008              16.94   
  Farum Svømmeklub                   
Sofia Molin Grue  2007              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, Startspring+15m M1+2 Dren, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Kolind  2005              9.32   
  Farum Svømmeklub                   
Nikolaj Lomholt Færgemann  2005              10.11   
  Farum Svømmeklub                   
Hjalte Severin Haugland  2008              11.44   
  Farum Svømmeklub                   
Ketil Petersson  2005              12.19   
  Farum Svømmeklub                   
Victor Nevermann  2006              14.54   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Kolind  2009              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, Startspring+15m M3 Piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Frost Fischer  2005              8.87   
  Farum Svømmeklub                   
Frida Amalie Spellerberg  2004              9.18   
  Farum Svømmeklub                   
Mathilde Rømer  2006              9.64   
  Farum Svømmeklub                   
Isabella Borgmann  2005              10.41   
  Farum Svømmeklub                   
Marie Rose  2006              10.56   
  Farum Svømmeklub                   
Thilde Sulsbrück  2005              10.73   
  Farum Svømmeklub                   
Aminah Khan  2006              11.69   
  Farum Svømmeklub                   
Lisa Børsting  2007              15.70   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, Startspring+15m M3 Drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007              8.84   
  Farum Svømmeklub                   
Tobias Eno Mortensen  2005              9.39   
  Farum Svømmeklub                   
Benjamin Schultz Hansen  2005              9.43   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kemp  2004              9.44   
  Farum Svømmeklub                   
Emanuele Holm Ciampi  2006              10.28   
  Farum Svømmeklub                   
Joshua Michael Pedersen  2006              10.38   
  Farum Svømmeklub                   
Oscar Høck Just  2006              10.44   
  Farum Svømmeklub                   
Benjamin Krohn Markussen  2008              11.48   
  Farum Svømmeklub                   
Bertil Mørup Helmudt  2005              11.64   
  Farum Svømmeklub                   
10  Kaare Asskildt  2006              11.91   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Holm Clausen  2004              DSQ  1 hånd v 75m 
  Farum Svømmeklub  1:19.87                 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Reber Knudsen  2003    307          1:11.77   
  Farum Svømmeklub  1:12.11                 
Cornelius Olsen  2005    236          1:18.29   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Ryg M4 Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Jensen  2003    418          34.32   
  Farum Svømmeklub  34.81                 
 
Løb 8, 50m Ryg M4 Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes K. Larsen  2002              DSQ  Neddykket v 50m 
  Farum Svømmeklub  31.03                 
 
Løb 9, 50m Ryg M3 Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Rømer  2006    209          43.25   
  Farum Svømmeklub  44.26                 
Amalie Frost Fischer  2005    182          45.23   
  Farum Svømmeklub  46.15                 
Frida Amalie Spellerberg  2004    165          46.79   
  Farum Svømmeklub  47.48                 
Marie Rose  2006    147          48.54   
  Farum Svømmeklub  52.49                 
Isabella Borgmann  2005    140          49.36   
  Farum Svømmeklub  47.87                 
Aminah Khan  2006    127          51.01   
  Farum Svømmeklub  55.53                 
Thilde Sulsbrück  2005    103          54.61   
  Farum Svømmeklub  58.77                 
Lisa Børsting  2007    69          1:02.40   
  Farum Svømmeklub  1:09.18                 
 
Løb 10, 50m Ryg M3 Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007    127          44.15   
  Farum Svømmeklub  57.22                 
Andreas Kemp  2004    119          45.15   
  Farum Svømmeklub  43.86                 
Oscar Høck Just  2006    109          46.41   
  Farum Svømmeklub  45.26                 
Benjamin Schultz Hansen  2005    83          50.77   
  Farum Svømmeklub  51.64                 
Emanuele Holm Ciampi  2006    74          52.81   
  Farum Svømmeklub  57.13                 
Kaare Asskildt  2006    66          54.77   
  Farum Svømmeklub  57.44                 
Bertil Mørup Helmudt  2005    64          55.27   
  Farum Svømmeklub  53.59                 
Benjamin Krohn Markussen  2008    59          57.07   
  Farum Svømmeklub  55.29                 
Joshua Michael Pedersen  2006    54          58.57   
  Farum Svømmeklub  54.89                 
Tobias Eno Mortensen  2005              DSQ  Afslut mave 
  Farum Svømmeklub  52.87                 
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Molin Grue  2007              24.63   
  Farum Svømmeklub                   
Annabella Holm Ciampi  2009              25.93   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Yde Haastrup  2008              28.44   
  Farum Svømmeklub                   
Idun Herager  2007              33.62   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Kolind  2005              21.79   
  Farum Svømmeklub                   
Nikolaj Lomholt Færgemann  2005              22.83   
  Farum Svømmeklub                   
Ketil Petersson  2005              25.63   
  Farum Svømmeklub                   
Hjalte Severin Haugland  2008              26.58   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Kolind  2009              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Bryst M4 Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    549          35.16   
  Farum Svømmeklub  35.83                 
Marike Nevermann  2003    303          42.86   
  Farum Svømmeklub  42.69                 
Line Thode Møller  2004    192          42.91   
  Farum Svømmeklub  42.67                 
 
Løb 14, 50m Bryst M4 Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Velschow Malmolin  2005    214          42.15   
  Farum Svømmeklub  44.66                 
 
Løb 15, 50m Bryst M3 Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Rømer  2006    234          46.72   
  Farum Svømmeklub  45.09                 
Amalie Frost Fischer  2005    208          48.60   
  Farum Svømmeklub  47.10                 
Frida Amalie Spellerberg  2004    178          51.15   
  Farum Svømmeklub  56.34                 
Marie Rose  2006    151          54.02   
  Farum Svømmeklub  50.38                 
Aminah Khan  2006    129          56.94   
  Farum Svømmeklub  56.21                 
Isabella Borgmann  2005    124          57.74   
  Farum Svømmeklub  59.80                 
Thilde Sulsbrück  2005    83          1:05.91   
  Farum Svømmeklub                   
Lisa Børsting  2007    57          1:14.77   
  Farum Svømmeklub  1:13.61                 
 
Løb 16, 50m Bryst M3 Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007    155          46.96   
  Farum Svømmeklub  48.10                 
Andreas Kemp  2004    151          47.37   
  Farum Svømmeklub  49.63                 
Tobias Eno Mortensen  2005    134          49.30   
  Farum Svømmeklub  50.11                 
Benjamin Schultz Hansen  2005    100          54.35   
  Farum Svømmeklub  56.10                 
Emanuele Holm Ciampi  2006    84          57.50   
  Farum Svømmeklub  57.73                 
Oscar Høck Just  2006    83          57.72   
  Farum Svømmeklub  1:02.22                 
Joshua Michael Pedersen  2006    69          1:01.49   
  Farum Svømmeklub                   
Benjamin Krohn Markussen  2008    54          1:06.45   
  Farum Svømmeklub  1:07.79                 
Bertil Mørup Helmudt  2005              DSQ  asynk ben alle 50m 
  Farum Svømmeklub                   
Kaare Asskildt  2006              DSQ  Crawlben v 25m 
  Farum Svømmeklub  1:06.01                 
 
Løb 17, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Molin Grue  2007              30.53   
  Farum Svømmeklub                   
Annabella Holm Ciampi  2009              31.27   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Yde Haastrup  2008              36.94   
  Farum Svømmeklub                   
Idun Herager  2007              45.47   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 18, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolaj Lomholt Færgemann  2005              25.11   
  Farum Svømmeklub                   
Ketil Petersson  2005              25.40   
  Farum Svømmeklub                   
Gustav Kolind  2005              25.79   
  Farum Svømmeklub                   
Hjalte Severin Haugland  2008              30.24   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Kolind  2009              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Jensen  2003    404          1:14.38   
  Farum Svømmeklub  1:16.41                 
Karoline K. Larsen  2004    311          1:21.22   
  Farum Svømmeklub  1:25.79                 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes K. Larsen  2002    389          1:06.97   
  Farum Svømmeklub  1:08.16                 
Cornelius Olsen  2005    296          1:13.35   
  Farum Svømmeklub  1:14.33                 
 
Løb 21, 50m Fri M4 Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002    552          28.33   
  Farum Svømmeklub  30.00                 
Naya Dige  2003    386          31.91   
  Farum Svømmeklub  32.09                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    330          33.61   
  Farum Svømmeklub  34.40                 
Karoline K. Larsen  2004    315          34.13   
  Farum Svømmeklub  34.75                 
 
Løb 22, 50m Fri M4 Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Nysøe Rehling  2001    514          25.29   
  Farum Svømmeklub  25.55                 
Rasmus Thode Møller  2002    492          25.65   
  Farum Svømmeklub  26.80                 
Frederik Jørgensen  2003    418          27.09   
  Farum Svømmeklub  27.53                 
David Cano Rosenvold  2001    395          27.60   
  Farum Svømmeklub  28.52                 
Boris Steenberg  2002    342          28.97   
  Farum Svømmeklub  29.66                 
Benjamin Hougaard  2003    319          29.64   
  Farum Svømmeklub  29.31                 
Simon Als-Nielsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  29.22                 
 
Løb 23, 50m Fri M3 Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Frost Fischer  2005    246          37.04   
  Farum Svømmeklub  37.37                 
Frida Amalie Spellerberg  2004    231          37.84   
  Farum Svømmeklub  36.86                 
Mathilde Rømer  2006    192          40.26   
  Farum Svømmeklub  40.13                 
Marie Rose  2006    185          40.76   
  Farum Svømmeklub  39.39                 
Isabella Borgmann  2005    177          41.32   
  Farum Svømmeklub  43.55                 
Thilde Sulsbrück  2005    169          41.97   
  Farum Svømmeklub  44.48                 
Aminah Khan  2006    92          51.48   
  Farum Svømmeklub  46.60                 
Lisa Børsting  2007    41          1:07.36   
  Farum Svømmeklub  1:02.45                 
 
Løb 24, 50m Fri M3 Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007    172          36.42   
  Farum Svømmeklub  35.41                 
Emanuele Holm Ciampi  2006    133          39.68   
  Farum Svømmeklub  40.72                 
Joshua Michael Pedersen  2006    113          41.81   
  Farum Svømmeklub  39.25                 
Tobias Eno Mortensen  2005    107          42.67   
  Farum Svømmeklub  40.60                 
Benjamin Schultz Hansen  2005    94          44.51   
  Farum Svømmeklub  40.83                 
Oscar Høck Just  2006    81          46.66   
  Farum Svømmeklub  44.38                 
Kaare Asskildt  2006    77          47.54   
  Farum Svømmeklub  46.22                 
Bertil Mørup Helmudt  2005    65          50.16   
  Farum Svømmeklub  47.98                 
Benjamin Krohn Markussen  2008    63          50.87   
  Farum Svømmeklub  46.99                 
Andreas Kemp  2004              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  40.02                 
 
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Molin Grue  2007              21.10   
  Farum Svømmeklub                   
Annabella Holm Ciampi  2009              24.23   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Yde Haastrup  2008              28.13   
  Farum Svømmeklub                   
Idun Herager  2007              33.50   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Kolind  2005              17.58   
  Farum Svømmeklub                   
Nikolaj Lomholt Færgemann  2005              17.61   
  Farum Svømmeklub                   
Ketil Petersson  2005              18.75   
  Farum Svømmeklub                   
Hjalte Severin Haugland  2008              20.31   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Kolind  2009              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    477          1:19.77   
  Farum Svømmeklub  1:21.23                 
Line Thode Møller  2004    304          1:32.71   
  Farum Svømmeklub  1:30.40                 
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Velschow Malmolin  2005    208          1:33.84   
  Farum Svømmeklub  1:38.24                 
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Holm Clausen  2004    406          32.91   
  Farum Svømmeklub  34.25                 
Marike Nevermann  2003    304          36.25   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Reber Knudsen  2003    343          31.13   
  Farum Svømmeklub  31.72                 
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002    477          1:05.13   
  Farum Svømmeklub  59.00                 
Naya Dige  2003    336          1:13.21   
  Farum Svømmeklub  1:10.86                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    293          1:16.61   
  Farum Svømmeklub  1:17.02                 
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Nysøe Rehling  2001    526          55.65   
  Farum Svømmeklub  54.86                 
Rasmus Thode Møller  2002    456          58.37   
  Farum Svømmeklub  59.24                 
Frederik Jørgensen  2003    403          1:00.80   
  Farum Svømmeklub  59.87                 
Benjamin Hougaard  2003    334          1:04.71   
  Farum Svømmeklub  1:07.01                 
Boris Steenberg  2002    331          1:04.91   
  Farum Svømmeklub  1:04.64                 
Simon Als-Nielsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:04.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42