Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 701, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    552          29.77   
  VAT Copenhagen-MK31  31.00                 
Saga Nyborg  2003    492          30.93   
  Kristianstads SLS  31.05                 
Thippe de Neergaard  2003    478          31.23   
  VAT Copenhagen-MK31  33.13                 
Julie K Rose  2003    464          31.54   
  Sigma Swim Allerød  32.03                 
Maria Lund  2003    452          31.81   
  Sigma Swim Birkerød  33.42                 
Kajsa G. Christensen  2004    423          32.54   
  Sigma Swim Birkerød  32.91                 
Ingrid Lindemann  2003    411          32.84   
  Sigma Swim Birkerød  33.80                 
Wilma Anker  2004    411          32.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.79                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    406          32.99   
  Vest-Brøndby  35.29                 
10  Signe Krag Andersen  2004    399          33.16   
  Sigma Swim Allerød  33.68                 
11  Maja Marie Elmgreen  2003    388          33.49   
  Helsinge Svømmeklub  35.00                 
12  Liva Søby  2004    382          33.65   
  VAT Copenhagen-MK31  34.66                 
13  Emilia C. R. Olsen  2004    374          33.88   
  VAT Copenhagen-MK31  34.78                 
14  Sarah Holm Clausen  2004    362          34.25   
  Farum Svømmeklub  34.52                 
15  Cassandra G. Nygaard  2003    336          35.12   
  Sigma Swim Allerød  34.80                 
16  Dagmar Boeck  2004    298          36.57   
  Farum Svømmeklub  40.39                 
17  Mathilde Bennetzen  2004    289          36.93   
  Vest-Brøndby  35.28                 
18  Lykke Gøttrup Jensen  2004    262          38.14   
  Vest-Brøndby  37.97                 
19  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    259          38.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.23                 
20  Ida Bruhn  2004    231          39.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.32                 
21  Line Thode Møller  2004    230          39.83   
  Farum Svømmeklub  40.94                 
22  Sofie Løfmark Jensen  2004    107          51.42   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 701, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa Salomonsen  2005    341          34.96   
  VAT Copenhagen-MK31  37.25                 
Cille Kirketerp  2005    281          37.26   
  VAT Copenhagen-MK31  40.00                 
Frederikke B. Hansen  2005    265          38.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.71                 
Andrea Holm Sørensen  2005    260          38.24   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.23                 
Natacha Munch  2005    220          40.42   
  Solrød Svømmeklub  41.41                 
Ida Jacobsen  2005    219          40.48   
  Vest-Brøndby  41.45                 
Caroline Rygaard Hansen  2006    195          42.12   
  Solrød Svømmeklub  51.55                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    167          44.31   
  Farum Svømmeklub  46.25                 
Jaqueline Haack  2006    153          45.58   
  Solrød Svømmeklub  47.45                 
10  Naya Østergaard  2006    97          53.03   
  Helsinge Svømmeklub  53.03                 
11  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    92          53.93   
  Solrød Svømmeklub  1:07.89                 
12  Mie Visler  2006    89          54.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  54.30                 
 
Løb 702, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Theodor L Munch-Jensen  2002    477          28.69   
  Solrød Svømmeklub  29.59                 
Frederik Eg Ibsen  2002    466          28.93   
  Sigma Swim Birkerød  28.76                 
Niels Skovbye Brandt  2002    438          29.53   
  Sigma Swim Allerød  33.16                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    420          29.95   
  Vest-Brøndby  30.79                 
Christoffer Rekling  2003    418          29.99   
  Sigma Swim Birkerød  31.48                 
Martin Jacobsen  2002    406          30.29   
  Vest-Brøndby  31.63                 
Ahmed Sadoon  2002    399          30.46   
  Kristianstads SLS  31.22                 
Alexander Tullberg  2003    399          30.46   
  Sigma Swim Birkerød  30.04                 
Mikkel Eg Ibsen  2002    398          30.47   
  Sigma Swim Birkerød  30.38                 
10  Alens Daugelis  2002    386          30.79   
  Farum Svømmeklub  35.61                 
11  Oscar Thinghøjen  2003    381          30.93   
  VAT Copenhagen-MK31  31.61                 
12  Johannes K. Larsen  2002    362          31.46   
  Farum Svømmeklub  31.00                 
13  Lars Reber Knudsen  2003    351          31.79   
  Farum Svømmeklub  33.70                 
14  Thor Gudmand-Høyer  2002    330          32.43   
  Gentofte Svømme Klub  33.12                 
15  Frederik Bach Mindested  2003    320          32.78   
  Sigma Swim Allerød  33.44                 
16  Tomislav Corluka  2003    313          33.03   
  Kristianstads SLS  33.62                 
17  Boris Steenberg  2002    310          33.11   
  Farum Svømmeklub  57.00                 
18  Rasmus Thode Møller  2002    304          33.33   
  Farum Svømmeklub  34.05                 
19  Christoffer Skinhøj  2003    298          33.57   
  Gentofte Svømme Klub  34.88                 
20  Thor Bols Jeppesen  2002    296          33.64   
  Helsinge Svømmeklub  35.10                 
21  Marcus Artmann  2002    232          36.48   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.61                 
22  Benjamin Hougaard  2003    208          37.84   
  Farum Svømmeklub  37.39                 
23  Thor Bjørn Skinne  2003    97          48.79   
  Solrød Svømmeklub  53.57                 
 
Løb 702, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cornelius Olsen  2005    268          34.75   
  Farum Svømmeklub  34.55                 
Nicholas Simson  2005    245          35.82   
  VAT Copenhagen-MK31  38.84                 
Alex Baes Maidens  2004    212          37.61   
  VAT Copenhagen-MK31  40.00                 
Thorbjørn Bjerrum  2004    200          38.35   
  Vest-Brøndby  40.43                 
Esben Rasmussen  2004    194          38.70   
  Vest-Brøndby  39.18                 
Mathias Ankersen  2004    169          40.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.69                 
Viktor Junker Neldeberg  2004    153          41.87   
  Helsinge Svømmeklub  43.32                 
Victor Møller Klitgaard  2006    139          43.22   
  Helsinge Svømmeklub  48.01                 
Victor Christiansen  2004    137          43.42   
  Helsinge Svømmeklub  48.86                 
10  Lukas Toubro Skjødt  2005    70          54.35   
  Solrød Svømmeklub  55.00                 
 
Løb 703, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annie Thulin  2003    510  35.37  1:14.16  1:54.87    2:35.22   
  Kristianstads SLS  2:37.10                 
                     
Olivia Jarl Halvarsson  2003    480  36.51  1:16.19  1:58.42    2:38.35   
  Kristianstads SLS  2:41.54                 
                     
Isabella Rosenberg  2003    446  38.12  1:19.23  2:01.48    2:42.37   
  VAT Copenhagen-MK31  2:41.74                 
                     
Julie K Rose  2003    430  38.34  1:20.11  2:02.58    2:44.24   
  Sigma Swim Allerød  2:40.96                 
                     
Emma Zambrano Thorsen  2004    422  38.19  1:19.87  2:03.76    2:45.34   
  VAT Copenhagen-MK31  2:47.89                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    421  36.98  1:18.02  2:01.84    2:45.52   
  Farum Svømmeklub  2:52.78                 
                     
Josefine Krumbak  2004    410  38.63  1:20.84  2:04.47    2:46.95   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:38.13                 
                     
Maj Jensen  2003    381  39.11  1:23.06  2:08.64    2:51.04   
  Farum Svømmeklub  2:58.89                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    374  41.06  1:24.32  2:09.77    2:52.09   
  VAT Copenhagen-MK31  3:00.00                 
                     
10  Mille Scheel  2003    364  40.77  1:24.80  2:09.96    2:53.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:56.92                 
                     
11  Annika Egenhardt  2003    344  39.57  1:24.15  2:10.90    2:57.00   
  Vest-Brøndby  2:45.77                 
                     
12  Anne Sofie Devantier  2004    302  42.19  1:28.41  2:16.81    3:04.81   
  Vest-Brøndby  2:55.76                 
                     
13  Camille Nørby  2004    296  43.17  1:30.50  2:17.90    3:05.95   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.00                 
                     
Gry Therkelsen  2004              DSQ  ej fort bev v 50m 
  Helsinge Svømmeklub  3:06.63                 
                     
 
Løb 703, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    410  39.05  1:21.48  2:04.76    2:46.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:52.43                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    328  42.27  1:27.86  2:14.89    2:59.81   
  Vest-Brøndby  3:07.76                 
                     
Emily Hansen  2005    220  49.36  1:42.35  2:35.75    3:25.47   
  Helsinge Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 704, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Rekling  2003    381  37.50  1:17.02  1:56.47    2:34.29   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.15                 
                     
Thor Gudmand-Høyer  2002    354  37.33  1:16.63  1:57.73    2:38.08   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.78                 
                     
Harry Petersson  2002    346  37.18  1:17.40  1:58.55    2:39.32   
  Kristianstads SLS  2:36.31                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    343  39.11  1:19.81  2:00.44    2:39.87   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.17                 
                     
Nicklas Taylor  2002    339  37.98  1:18.88  2:00.24    2:40.39   
  Sigma Swim Allerød  2:38.82                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002    329  38.00  1:19.06  2:01.60    2:42.05   
  Vest-Brøndby  2:37.69                 
                     
Jakob Legaard  2003    328  38.70  1:20.60  2:02.31    2:42.28   
  Sigma Swim Allerød  2:38.14                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:26.08                 
                     
 
Løb 704, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Grigory Selivanov  2004    228  42.63  1:29.69  2:17.30    3:03.18   
  VAT Copenhagen-MK31  3:13.87                 
                     
Sylvester Wichmann Meisne  2005    166  48.77  1:40.70  2:32.73    3:23.28   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 705, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thippe de Neergaard  2003    564  29.92        1:03.02   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.11                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    532  31.35        1:04.24   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.77                 
                     
Maria Lund  2003    522  31.89        1:04.65   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.30                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    519  30.86        1:04.79   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.83                 
                     
Saga Nyborg  2003    515  31.76        1:04.93   
  Kristianstads SLS  1:04.43                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    505  31.60        1:05.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.26                 
                     
Laura Boutrup  2003    500  31.69        1:05.57   
  Sigma Swim Birkerød  1:06.90                 
                     
Nønne Christensen  2004    488  32.07        1:06.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.66                 
                     
Maja Marie Elmgreen  2003    486  31.63        1:06.20   
  Helsinge Svømmeklub  1:07.49                 
                     
10  Emma Stoltz  2004    466  32.93        1:07.13   
  Sigma Swim Allerød  1:07.30                 
                     
10  Wilma Anker  2004    466  32.79        1:07.13   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:04.28                 
                     
12  Kajsa G. Christensen  2004    463  32.20        1:07.27   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.48                 
                     
13  Anne Sofie Devantier  2004    462  31.91        1:07.32   
  Vest-Brøndby  1:08.01                 
                     
14  Signe Krag Andersen  2004    455  32.86        1:07.68   
  Sigma Swim Allerød  1:10.95                 
                     
15  Liva Søby  2004    452  32.46        1:07.83   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.30                 
                     
16  Emma Zambrano Thorsen  2004    442  33.24        1:08.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.44                 
                     
17  Isabella Rosenberg  2003    430  33.35        1:08.98   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.80                 
                     
18  Esther Marie Heunicke  2003    420  32.91        1:09.48   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.22                 
                     
19  Marike Nevermann  2003    409  33.45        1:10.11   
  Farum Svømmeklub  1:11.03                 
                     
20  Frida Jarl Halvarsson  2003    407  33.86        1:10.24   
  Kristianstads SLS  1:09.13                 
                     
21  Katrine Bonefeld  2004    403  33.94        1:10.45   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.67                 
                     
22  Amalie Lund  2004    389  34.15        1:11.27   
  Helsinge Svømmeklub  1:14.15                 
                     
23  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    389  34.08        1:11.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:09.74                 
                     
24  Sarah Holm Clausen  2004    384  33.80        1:11.59   
  Farum Svømmeklub  1:10.32                 
                     
25  Mathilde Bennetzen  2004    381  34.48        1:11.77   
  Vest-Brøndby  1:12.19                 
                     
26  Naya Dige  2003    369  34.59        1:12.59   
  Farum Svømmeklub  1:16.49                 
                     
27  Ida Bruhn  2004    362  35.11        1:13.05   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:13.78                 
                     
28  Camille Nørby  2004    343  35.78        1:14.37   
  Sigma Swim Birkerød  1:12.91                 
                     
29  Lykke Gøttrup Jensen  2004    332  35.98        1:15.14   
  Vest-Brøndby  1:15.24                 
                     
30  Laura Jørgensen  2004    328  36.17        1:15.43   
  Helsinge Svømmeklub  1:16.71                 
                     
31  Silje Juhl Nielsen  2003    316  37.52        1:16.43   
  Solrød Svømmeklub  1:20.95                 
                     
32  Karoline K. Larsen  2004    271  37.37        1:20.37   
  Farum Svømmeklub  1:17.13                 
                     
33  Sofie Løfmark Jensen  2004    160  44.60        1:35.82   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:35.94                 
                     
 
Løb 705, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    451  32.14        1:07.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:10.08                 
                     
Kajsa Salomonsen  2005    409  33.66        1:10.12   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.64                 
                     
Filippa Eiler  2005    395  33.52        1:10.92   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.92                 
                     
Malou Nielsen  2005    347  35.21        1:14.03   
  Farum Svømmeklub  1:16.92                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    339  36.14        1:14.63   
  Solrød Svømmeklub  1:16.42                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005    339  35.42        1:14.66   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Lilya Oregan  2005    321  36.83        1:16.04   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.23                 
                     
Luna Luminari  2005    316  36.89        1:16.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.36                 
                     
Natacha Munch  2005    311  37.84        1:16.85   
  Solrød Svømmeklub  1:18.10                 
                     
10  Mille Korndal-Henriksen  2005    291  37.84        1:18.49   
  Farum Svømmeklub  1:19.93                 
                     
11  Ella Gohr Metz  2005    290  37.32        1:18.63   
  Vest-Brøndby  1:18.88                 
                     
12  Caroline Rygaard Hansen  2006    277  38.84        1:19.85   
  Solrød Svømmeklub  1:28.16                 
                     
13  Mie Ankersen  2006    265  38.61        1:21.00   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:20.89                 
                     
14  Mie Visler  2006    247  39.10        1:22.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:23.62                 
                     
15  Ida Jacobsen  2005    243  39.92        1:23.33   
  Vest-Brøndby  1:25.57                 
                     
16  Jaqueline Haack  2006    220  41.34        1:26.18   
  Solrød Svømmeklub  1:45.81                 
                     
17  Amanda L. Munch-Jensen  2005    212  42.74        1:27.22   
  Solrød Svømmeklub  1:34.86                 
                     
18  Naya Østergaard  2006    191  41.49        1:30.41   
  Helsinge Svømmeklub  1:32.87                 
                     
19  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007    156  44.61        1:36.55   
  Helsinge Svømmeklub  1:42.69                 
                     
20  Liya Arnholtz  2007    149  46.14        1:38.05   
  Helsinge Svømmeklub  1:46.98                 
                     
 
Løb 706, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    529  28.10        58.00   
  Sigma Swim Birkerød  58.18                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    516  28.28        58.45   
  Sigma Swim Birkerød  58.43                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    499  28.41        59.13   
  Solrød Svømmeklub  59.77                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002    495  28.78        59.30   
  Sigma Swim Allerød  59.67                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    476  28.28        1:00.04   
  Farum Svømmeklub  1:01.76                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    476  28.85        1:00.06   
  Farum Svømmeklub  1:04.06                 
                     
Alens Daugelis  2002    462  29.19        1:00.65   
  Farum Svømmeklub  1:03.28                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    461  29.29        1:00.69   
  Sigma Swim Birkerød  59.67                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002    445  29.60        1:01.41   
  Helsinge Svømmeklub  1:04.50                 
                     
10  Johan Heeno Rasmussen  2002    436  29.57        1:01.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.54                 
                     
11  Christian Boutrup  2003    408  30.77        1:03.24   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.90                 
                     
12  Carl Magnus Krievs  2002    403  30.10        1:03.50   
  Vest-Brøndby  1:05.66                 
                     
13  Anders Hvidt  2002    395  31.30        1:03.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.50                 
                     
14  Oscar Thinghøjen  2003    389  30.46        1:04.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:04.09                 
                     
15  Michael Elliks  2002    387  31.26        1:04.34   
  VAT Copenhagen-MK31  1:04.59                 
                     
16  Tomislav Corluka  2003    386  30.47        1:04.38   
  Kristianstads SLS  1:06.42                 
                     
17  Frederik Emil Bækgaard  2002    385  30.49        1:04.48   
  Vest-Brøndby  1:04.02                 
                     
18  Boris Steenberg  2002    382  31.30        1:04.64   
  Farum Svømmeklub  1:05.34                 
                     
19  Simon Als-Nielsen  2003    376  30.96        1:04.94   
  Farum Svømmeklub  1:08.52                 
                     
20  Thor Gudmand-Høyer  2002    369  32.35        1:05.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.49                 
                     
21  Benjamin Hougaard  2003    343  32.02        1:07.01   
  Farum Svømmeklub  1:09.24                 
                     
22  Christoffer Skinhøj  2003    328  32.79        1:08.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.75                 
                     
23  Herman Modig  2003    318  33.28        1:08.72   
  Kristianstads SLS  1:09.73                 
                     
24  Lars Reber Knudsen  2003    260  34.37        1:13.44   
  Farum Svømmeklub  1:14.98                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  1:02.41                 
                     
 
Løb 706, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Frederiksen  2004    372  31.21        1:05.18   
  Helsinge Svømmeklub  1:07.77                 
                     
Esben Rasmussen  2004    347  32.10        1:06.72   
  Vest-Brøndby  1:07.85                 
                     
Mats Krüger  2004    332  32.60        1:07.72   
  Farum Svømmeklub  1:09.68                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    303  32.66        1:09.83   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.69                 
                     
Cornelius Olsen  2005    290  33.93        1:10.81   
  Farum Svømmeklub  1:09.17                 
                     
Asger Bols Jeppesen  2005    286  33.78        1:11.13   
  Helsinge Svømmeklub  1:13.69                 
                     
Andreas Velschow Malmolin  2005    209  36.95        1:19.04   
  Farum Svømmeklub  1:19.01                 
                     
Mathias Ankersen  2004    198  36.98        1:20.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:19.36                 
                     
Scott Foged  2005    172  40.02        1:24.21   
  Helsinge Svømmeklub  1:27.46                 
                     
10  André Vester  2004    171  39.23        1:24.38   
  Helsinge Svømmeklub  1:31.29                 
                     
11  Victor Christiansen  2004    154  40.36        1:27.34   
  Helsinge Svømmeklub  1:26.23                 
                     
12  Kristoffer Thaulow  2007    149  42.11        1:28.43   
  Farum Svømmeklub  1:40.55                 
                     
13  Lasse S. Frederiksen  2006    128  44.17        1:32.91   
  Helsinge Svømmeklub  1:41.80                 
                     
14  Lukas Toubro Skjødt  2005    125  43.26        1:33.58   
  Solrød Svømmeklub  1:41.38                 
                     
15  William Foged  2008    114  46.39        1:36.60   
  Helsinge Svømmeklub  1:42.66                 
                     
16  Nikolaj Pedersen  2007    91  48.29        1:44.19   
  Helsinge Svømmeklub  1:52.64                 
                     
 
Løb 707, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    481  38.72        1:22.12   
  Farum Svømmeklub  1:26.06                 
                     
Olivia Jarl Halvarsson  2003    469  39.00        1:22.81   
  Kristianstads SLS  1:23.58                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    467  38.73        1:22.94   
  Vest-Brøndby  1:22.50                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    423  40.28        1:25.69   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.40                 
                     
Frida Jarl Halvarsson  2003    411  40.36        1:26.55   
  Kristianstads SLS  1:27.17                 
                     
Nønne Christensen  2004    390  41.10        1:28.07   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.58                 
                     
Line Thode Møller  2004    317  44.88        1:34.28   
  Farum Svømmeklub  1:34.88                 
                     
Mille Scheel  2003    304  45.77        1:35.70   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:36.51                 
                     
Annika Egenhardt  2003    259  47.94        1:40.91   
  Vest-Brøndby  1:40.52                 
                     
10  Silje Juhl Nielsen  2003    212  51.23        1:47.90   
  Solrød Svømmeklub  1:49.03                 
                     
 
Løb 707, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Kirketerp  2005    344  43.75        1:31.76   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.00                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    334  44.59        1:32.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:33.31                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    279  48.30        1:38.41   
  Solrød Svømmeklub  1:37.91                 
                     
Mathilde Rømer  2006    274  48.37        1:38.97   
  Farum Svømmeklub  1:44.23                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    246  49.03        1:42.58   
  Solrød Svømmeklub  1:49.50                 
                     
Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    229  49.82        1:45.14   
  Solrød Svømmeklub  1:51.13                 
                     
Mie Ankersen  2006    207  51.30        1:48.61   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:50.84                 
                     
Natacha Munch  2005    175  53.89        1:54.89   
  Solrød Svømmeklub  1:49.98                 
                     
 
Løb 708, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Skovbye Brandt  2002    442  35.77        1:16.01   
  Sigma Swim Allerød  1:19.97                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    433  35.63        1:16.55   
  Sigma Swim Allerød  1:14.23                 
                     
Ahmed Sadoon  2002    360  36.05        1:21.39   
  Kristianstads SLS  1:19.98                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    334  39.07        1:23.46   
  Sigma Swim Allerød  1:23.89                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    327  39.61        1:24.02   
  Vest-Brøndby  1:21.51                 
                     
Martin Jacobsen  2002    324  38.96        1:24.27   
  Vest-Brøndby  1:21.39                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    310  40.26        1:25.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.72                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    286  40.99        1:27.89   
  Farum Svømmeklub  1:39.05                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    286  41.55        1:27.90   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.97                 
                     
10  Anders Hvidt  2002    283  42.43        1:28.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.58                 
                     
11  Mikkel Hemmingsen  2002    281  39.60        1:28.35   
  Vest-Brøndby  1:23.15                 
                     
12  Simon Als-Nielsen  2003    258  42.88        1:30.95   
  Farum Svømmeklub  1:37.04                 
                     
Michael Elliks  2002              DSQ  Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.30                 
                     
Thor Bjørn Skinne  2003              DSQ  Flere flyben ef. st. 
  Solrød Svømmeklub  1:57.98                 
                     
 
Løb 708, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Velschow Malmolin  2005    204  47.02        1:38.24   
  Farum Svømmeklub  1:43.08                 
                     
Thorbjørn Bjerrum  2004    202  47.19        1:38.58   
  Vest-Brøndby  1:47.78                 
                     
Victor Møller Klitgaard  2006    184  47.70        1:41.81   
  Helsinge Svømmeklub  1:44.28                 
                     
Kristoffer Thaulow  2007    143  51.97        1:50.70   
  Farum Svømmeklub  1:51.67                 
                     
 
Løb 709, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    553  32.47  1:13.32  1:59.40    2:33.63   
  VAT Copenhagen-MK31  2:36.45                 
                     
Julie K Rose  2003    541  33.03  1:15.88  1:58.59    2:34.69   
  Sigma Swim Allerød  2:33.16                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    492  37.62  1:18.81  2:05.81    2:39.66   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.77                 
                     
Thippe de Neergaard  2003    459  33.91  1:18.38  2:05.18    2:43.47   
  VAT Copenhagen-MK31  2:48.55                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    444  35.52  1:18.66  2:08.44    2:45.25   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.05                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    432  37.12  1:20.82  2:08.90    2:46.79   
  VAT Copenhagen-MK31  2:54.04                 
                     
Emma Stoltz  2004    409  39.83  1:26.32  2:13.15    2:49.80   
  Sigma Swim Allerød  2:45.60                 
                     
Laura Boutrup  2003    402  36.09  1:21.96  2:14.16    2:50.76   
  Sigma Swim Birkerød  2:46.91                 
                     
Nønne Christensen  2004    395  36.66  1:23.72  2:13.54    2:51.77   
  VAT Copenhagen-MK31  2:50.73                 
                     
10  Katrine Bonefeld  2004    394  40.26  1:23.82  2:13.11    2:52.01   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.27                 
                     
11  Liva Søby  2004    378  35.87  1:24.26  2:18.30    2:54.35   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.90                 
                     
12  Camille Nørby  2004    374  38.20  1:27.15  2:13.79    2:54.98   
  Sigma Swim Birkerød  2:52.79                 
                     
13  Emma Kjer Rasmussen  2004    339  40.61  2:21.07  3:00.75    3:00.75   
  VAT Copenhagen-MK31  3:07.49                 
                     
14  Lykke Gøttrup Jensen  2004    324  41.37  1:29.29  2:22.96    3:03.58   
  Vest-Brøndby  3:02.71                 
                     
15  Amalie Lund  2004    305  40.59  1:28.40  2:24.76    3:07.18   
  Helsinge Svømmeklub  3:20.00                 
                     
16  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    299  40.52  1:29.36  2:27.40    3:08.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:06.40                 
                     
17  Gry Therkelsen  2004    297  45.12  1:33.23  2:29.50    3:08.91   
  Helsinge Svømmeklub  3:08.31                 
                     
 
Løb 709, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Luminari  2005    310  43.16  1:34.14  2:24.93    3:06.26   
  VAT Copenhagen-MK31  3:20.00                 
                     
Filippa Eiler  2005    307  41.70  1:32.75  2:29.13    3:06.94   
  VAT Copenhagen-MK31  3:14.28                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    305  44.93  1:34.96  2:27.85    3:07.18   
  Solrød Svømmeklub  3:06.96                 
                     
Mie Ankersen  2006    267  42.78  1:33.47  2:32.43    3:15.80   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:13.12                 
                     
Amanda L. Munch-Jensen  2005    172  57.42  1:54.50  3:01.64    3:46.76   
  Solrød Svømmeklub  4:08.11                 
                     
 
Løb 710, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Eg Ibsen  2002    442  30.97  1:10.33  1:55.62    2:29.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.46                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    400  29.80  1:10.24  1:57.49    2:34.72   
  Solrød Svømmeklub  2:33.22                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    393  32.10  1:12.94  2:00.72    2:35.58   
  Vest-Brøndby  2:39.40                 
                     
Oscar Thinghøjen  2003    357  33.42  1:15.65  2:05.60    2:40.66   
  VAT Copenhagen-MK31  2:41.24                 
                     
Harry Petersson  2002    341  34.92  1:16.88  2:05.45    2:43.10   
  Kristianstads SLS  2:40.11                 
                     
Nicklas Taylor  2002    334  36.09  1:19.04  2:08.90    2:44.23   
  Sigma Swim Allerød  2:50.13                 
                     
Anders Hvidt  2002    334  36.09  1:20.53  2:09.36    2:44.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.59                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    320  35.18  1:21.47  2:10.11    2:46.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.53                 
                     
 
Løb 710, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Frederiksen  2004    312  37.61  1:21.86  2:11.17    2:48.07   
  Helsinge Svømmeklub  2:56.42                 
                     
Nicholas Simson  2005    274  37.63  1:23.03  2:18.25    2:55.41   
  VAT Copenhagen-MK31  3:00.00                 
                     
Esben Rasmussen  2004    243  42.22  1:30.09  2:23.25    3:02.67   
  Vest-Brøndby  3:30.00                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    239  40.25  1:28.62  2:23.73    3:03.64   
  VAT Copenhagen-MK31  3:09.34                 
                     
Asger Bols Jeppesen  2005    235  39.41  2:24.82  3:04.66    3:04.66   
  Helsinge Svømmeklub  3:10.00                 
                     
Grigory Selivanov  2004    234  38.84  1:27.17  2:24.80    3:04.91   
  VAT Copenhagen-MK31  3:16.06                 
                     
Mathias Ankersen  2004    202  42.69  1:32.14  2:29.26    3:14.13   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:09.32                 
                     
Viktor Junker Neldeberg  2004    177  44.19  1:40.39  2:38.31    3:22.84   
  Helsinge Svømmeklub  3:22.90                 
                     
 
Løb 711, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annie Thulin  2003    557          32.87   
  Kristianstads SLS  36.04                 
Maj Jensen  2003    462          35.00   
  Farum Svømmeklub  35.89                 
Emma Zambrano Thorsen  2004    456          35.14   
  VAT Copenhagen-MK31  35.82                 
Maya Ehlers Hansen  2004    455          35.17   
  Farum Svømmeklub  35.78                 
Josefine Krumbak  2004    449          35.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.21                 
Cassandra G. Nygaard  2003    428          35.90   
  Sigma Swim Allerød  36.34                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    425          35.98   
  Vest-Brøndby  35.82                 
Kajsa G. Christensen  2004    412          36.36   
  Sigma Swim Birkerød  36.32                 
Isabella Rosenberg  2003    402          36.65   
  VAT Copenhagen-MK31  36.51                 
10  Marike Nevermann  2003    361          38.00   
  Farum Svømmeklub  38.21                 
11  Esther Marie Heunicke  2003    349          38.43   
  Sigma Swim Birkerød  43.89                 
12  Annika Egenhardt  2003    342          38.67   
  Vest-Brøndby  37.08                 
13  Anne Sofie Devantier  2004    320          39.53   
  Vest-Brøndby  37.45                 
14  Mille Scheel  2003    311          39.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.98                 
15  Laura Jørgensen  2004    308          40.03   
  Helsinge Svømmeklub  41.76                 
16  Emma Kjer Rasmussen  2004    284          41.13   
  VAT Copenhagen-MK31  42.25                 
17  Silje Juhl Nielsen  2003    262          42.26   
  Solrød Svømmeklub  43.28                 
18  Naya Dige  2003    260          42.38   
  Farum Svømmeklub  39.24                 
19  Karoline K. Larsen  2004    237          43.72   
  Farum Svømmeklub  39.49                 
 
Løb 711, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    433          35.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.54                 
Kajsa Salomonsen  2005    332          39.07   
  VAT Copenhagen-MK31  39.00                 
Malou Nielsen  2005    332          39.07   
  Farum Svømmeklub  40.41                 
Ella Gohr Metz  2005    301          40.34   
  Vest-Brøndby  40.19                 
Frederikke B. Hansen  2005    291          40.82   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.69                 
Filippa Eiler  2005    260          42.35   
  VAT Copenhagen-MK31  43.48                 
Lilya Oregan  2005    219          44.83   
  VAT Copenhagen-MK31  53.25                 
Mie Visler  2006    211          45.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.46                 
Ida Jacobsen  2005    192          46.89   
  Vest-Brøndby  45.04                 
10  Jaqueline Haack  2006    174          48.44   
  Solrød Svømmeklub  52.68                 
11  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007    173          48.50   
  Helsinge Svømmeklub  47.93                 
12  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    166          49.14   
  Solrød Svømmeklub  52.69                 
13  Amanda L. Munch-Jensen  2005    162          49.63   
  Solrød Svømmeklub  58.13                 
14  Liya Arnholtz  2007    126          53.97   
  Helsinge Svømmeklub  54.41                 
 
Løb 712, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Heeno Rasmussen  2002    486          30.57   
  Helsingør Svømmeklub  30.68                 
Johannes K. Larsen  2002    465          31.03   
  Farum Svømmeklub  33.33                 
Frederik Eg Ibsen  2002    432          31.79   
  Sigma Swim Birkerød  34.57                 
Niels Skovbye Brandt  2002    409          32.37   
  Sigma Swim Allerød  30.73                 
Daniel Garne Larsen  2003    372          33.42   
  Sigma Swim Allerød  32.28                 
Tomislav Corluka  2003    350          34.09   
  Kristianstads SLS  35.33                 
Thor Gudmand-Høyer  2002    348          34.17   
  Gentofte Svømme Klub  33.78                 
Carl Magnus Krievs  2002    342          34.37   
  Vest-Brøndby  36.16                 
Mikkel Eg Ibsen  2002    334          34.64   
  Sigma Swim Birkerød  36.16                 
10  Christian Boutrup  2003    299          35.94   
  Sigma Swim Birkerød  37.13                 
11  Mikkel Hemmingsen  2002    299          35.95   
  Vest-Brøndby  35.35                 
12  Nicklas Taylor  2002    297          36.01   
  Sigma Swim Allerød  37.39                 
13  Martin Jacobsen  2002    290          36.30   
  Vest-Brøndby  59.00                 
14  Jakob Legaard  2003    268          37.25   
  Sigma Swim Allerød  37.00                 
15  Herman Modig  2003    266          37.36   
  Kristianstads SLS  37.37                 
16  Michael Elliks  2002    254          37.95   
  VAT Copenhagen-MK31  39.22                 
17  Marcus Artmann  2002    200          41.06   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.58                 
18  Thor Bjørn Skinne  2003    123          48.28   
  Solrød Svømmeklub  48.51                 
 
Løb 712, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mats Krüger  2004    278          36.81   
  Farum Svømmeklub  37.42                 
Nicholas Simson  2005    232          39.09   
  VAT Copenhagen-MK31  39.25                 
Thorbjørn Bjerrum  2004    200          41.04   
  Vest-Brøndby  41.98                 
Sylvester Wichmann Meisne  2005    153          44.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  45.06                 
André Vester  2004    149          45.30   
  Helsinge Svømmeklub  45.92                 
Scott Foged  2005    116          49.27   
  Helsinge Svømmeklub  47.74                 
Lasse S. Frederiksen  2006    102          51.40   
  Helsinge Svømmeklub  55.48                 
Lukas Toubro Skjødt  2005    81          55.48   
  Solrød Svømmeklub  55.00                 
William Foged  2008    75          56.84   
  Helsinge Svømmeklub  53.32                 
 
Løb 713, 4X100m Medley Piger, Finaler Årg. 2003-2017 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.01 2016-08-13 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24.84 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Swim A  2003    519          4:48.68   
  Sigma Swim  4:46.01                 
  Maria Lund  2003      34.69  1:11.39      1:11.39   
  Julie K Rose  2003      37.14  1:19.90      2:31.29   
  Kajsa G. Christensen  2004      34.97  1:15.63      3:46.92   
  Ingrid Lindemann  2003      29.40  1:01.76      4:48.68   
                     
Ksls Flickor  2003    501          4:52.06   
  Kristianstads SLS  4:55.50                 
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      35.68  1:13.93      1:13.93   
  Annie Thulin  2003      38.02  1:21.75      2:35.68   
  Saga Nyborg  2003      31.48  1:08.71      3:44.39   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      31.90  1:07.67      4:52.06   
                     
Mk 31 Piger 1  2003    477          4:56.96   
  VAT Copenhagen-MK31  5:10.00                 
  Isabella Rosenberg  2003      37.10  1:16.79      1:16.79   
  Emilia C. R. Olsen  2004      41.17  1:28.41      2:45.20   
  Sofie Bruun Høvring  2004      31.72  1:08.14      3:53.34   
  Thippe de Neergaard  2003      30.24  1:03.62      4:56.96   
                     
Sigma Swim B  2003    434          5:06.44   
  Sigma Swim  5:05.32                 
  Cassandra G. Nygaard  2003      38.32  1:17.90      1:17.90   
  Esther Marie Heunicke  2003      38.35  1:21.68      2:39.58   
  Laura Boutrup  2003      37.55  1:22.62      4:02.20   
  Cornelia Bergqvist  2003      31.06  1:04.24      5:06.44   
                     
Farum Piger 1  2003    424          5:08.67   
  Farum Svømmeklub  5:15.00                 
  Maj Jensen  2003      38.35  1:18.29      1:18.29   
  Dagmar Boeck  2004      37.56  1:22.59      2:40.88   
  Sarah Holm Clausen  2004      36.00  1:21.85      4:02.73   
  Maya Ehlers Hansen  2004      30.82  1:05.94      5:08.67   
                     
Vest Piger  2003    376          5:21.50   
  Vest-Brøndby  4:36.59                 
  Annika Egenhardt  2003      39.52  1:22.32      1:22.32   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      39.36  1:24.24      2:46.56   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      40.44  1:28.16      4:14.72   
  Anne Sofie Devantier  2004      31.39  1:06.78      5:21.50   
                     
Farum Piger 2  2003    310          5:42.61   
  Farum Svømmeklub  5:30.00                 
  Malou Nielsen  2005      40.88  1:24.13      1:24.13   
  Line Thode Møller  2004      44.18  1:34.13      2:58.26   
  Karoline K. Larsen  2004      46.43  1:34.53      4:32.79   
  Marike Nevermann  2003      34.38  1:09.82      5:42.61   
                     
Mk 31 Piger 2  2005    303          5:45.30   
  VAT Copenhagen-MK31  5:30.00                 
  Filippa Eiler  2005      43.80  1:30.58      1:30.58   
  Luna Luminari  2005      46.86  1:38.68      3:09.26   
  Kajsa Salomonsen  2005      37.48  1:27.30      4:36.56   
  Cille Kirketerp  2005      31.82  1:08.74      5:45.30   
                     
 
Løb 714, 4X100m Medley Drenge, Finaler Årg. 2002-2017 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:57.59 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Swim A  2002    449          4:30.53   
  Sigma Swim  4:27.99                 
  Niels Skovbye Brandt  2002      33.94  1:09.45      1:09.45   
  Daniel Garne Larsen  2003      35.70  1:16.65      2:26.10   
  Frederik Eg Ibsen  2002      30.64  1:05.49      3:31.59   
  Alexander Tullberg  2003      28.13  58.94      4:30.53   
                     
Farum Drenge 1  2002    364          4:50.21   
  Farum Svømmeklub  5:00.00                 
  Johannes K. Larsen  2002      33.30  1:09.03      1:09.03   
  Frederik Jørgensen  2003      39.91  1:26.65      2:35.68   
  Lars Reber Knudsen  2003      34.42  1:15.81      3:51.49   
  Rasmus Thode Møller  2002      27.49  58.72      4:50.21   
                     
Sigma Swim B  2002    359          4:51.38   
  Sigma Swim  4:52.21                 
  Christoffer Rekling  2003      35.70  1:11.69      1:11.69   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      39.21  1:23.49      2:35.18   
  Christian Boutrup  2003      34.49  1:14.28      3:49.46   
  Nicklas Taylor  2002      29.03  1:01.92      4:51.38   
                     
Vest Drenge  2002    331          4:59.58   
  Vest-Brøndby  4:49.89                 
  Mikkel Hemmingsen  2002      37.67  1:17.24      1:17.24   
  Martin Jacobsen  2002      40.26  1:28.39      2:45.63   
  Carl Magnus Krievs  2002      31.00  1:09.60      3:55.23   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      30.23  1:04.35      4:59.58   
                     
Ksls Pojkar  2002    297          5:10.47   
  Kristianstads SLS  5:35.40                 
  Harry Petersson  2002      36.80  1:15.37      1:15.37   
  Ahmed Sadoon  2002      38.74  1:26.79      2:42.16   
  Tomislav Corluka  2003      32.88  1:17.81      3:59.97   
  Herman Modig  2003      33.38  1:10.50      5:10.47   
                     
Farum Drenge 2  2002    276          5:18.04   
  Farum Svømmeklub  5:15.00                 
  Cornelius Olsen  2005      38.80  1:20.87      1:20.87   
  Benjamin Hougaard  2003      42.39  1:34.67      2:55.54   
  Alens Daugelis  2002      33.17  1:16.02      4:11.56   
  Simon Als-Nielsen  2003      30.76  1:06.48      5:18.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:07