Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 101, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 9:02.14 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mia Steen Duus  2001    667  1:06.19  2:16.90  3:27.84  4:37.46  9:17.77   
  Sigma Swim Birkerød  9:33.79      5:48.01  6:58.95  8:09.46       
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    579  1:09.60  2:23.73  3:37.68  4:51.87  9:44.59   
  Sigma Swim Birkerød  9:44.12      6:05.56  7:19.08  8:32.87       
                     
Amanda Egerod Lund  2000    560  1:10.38  2:25.60  3:42.12  4:58.43  9:51.11   
  Sigma Swim Allerød  9:21.58      6:11.40  7:25.05  8:37.65       
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    546  1:08.81  2:22.61  3:37.81  4:53.03  9:56.07   
  Sigma Swim Allerød  9:35.30      6:09.54  7:25.30  8:41.98       
                     
Karina Garne Larsen  2000    532  1:11.68  2:27.07  3:42.79  4:58.62  10:01.20   
  Sigma Swim Allerød  10:04.48      6:15.17  7:30.88  8:46.70       
                     
Thea Blomsterberg  2002    525  1:11.00  2:25.85  3:41.55  4:57.01  10:04.10   
  Sigma Swim Birkerød  10:21.00      6:12.76  7:29.40  8:47.15       
                     
Cecilie Porsdal  2002    518  1:12.84  2:28.22  3:43.74  4:59.72  10:06.52   
  Sigma Swim Birkerød  10:21.69      6:16.24  7:33.35  8:50.48       
                     
Helena Hvid Hansen  2001    513  1:06.63  2:17.71  3:30.29  4:42.94  10:08.74   
  Helsingør Svømmeklub  9:48.99      6:07.79  7:27.12  8:47.82       
                     
Camilla Dufour  1996    504  1:11.26  2:28.09  3:45.32  5:03.51  10:12.09   
  Sigma Swim Allerød  9:40.10      6:21.92  7:40.92  8:58.44       
                     
10  Saga Nyborg  2003    455  1:12.88  2:32.19  3:52.08  5:12.64  10:33.39   
  Kristianstads SLS  10:17.76      6:33.79  7:54.31  9:14.75       
                     
 
Løb 102, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 7:45.55 2011-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:27.75 2012-04-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Frederik Bornemann  2001    566  1:06.09  2:15.76  3:25.20  4:34.68  9:06.48   
  Sigma Swim Allerød  9:12.76      5:43.34  6:52.10  8:00.40       
                     
Rasmus Nielsen  2001    425  1:09.53  2:25.96  3:43.45  4:58.27  10:01.21   
  Sigma Swim Allerød  11:12.53      6:15.25  7:31.78  8:47.44       
                     
Harry Petersson  2002    381  1:09.86  2:27.69  3:46.52  5:06.42  10:23.20   
  Kristianstads SLS  10:22.57      6:26.51  7:46.87  9:05.92       
                     
Cornelius Olsen  2005    355  1:13.58  2:34.21  3:55.39  5:16.90  10:38.13   
  Farum Svømmeklub  10:00.00      6:37.66  7:59.12  9:19.32       
                     
Morten Kilhof  2000    346  1:11.01  2:33.71  3:54.73  5:16.62  10:43.62   
  Solrød Svømmeklub  10:47.73      6:37.90  8:00.06  9:22.71       
                     
 
Løb 601, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    734  29.43  1:01.06  1:33.15    2:05.20   
  Sigma Swim Allerød  2:01.90                 
                     
Maj Howardsen  1997    722  29.75  1:01.06  1:33.20    2:05.90   
  Sigma Swim Allerød  2:01.58                 
                     
Emily Gantriis  1999    676  30.27  1:02.86  1:35.84    2:08.67   
  Helsinge Svømmeklub  2:04.00                 
                     
Sofia Altoft  1998    613  30.09  1:03.12  1:37.84    2:12.93  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  2:10.04                 
                     
Caroline Erichsen  1998    610  30.97  1:04.33  1:38.52    2:13.19   
  Sigma Swim Birkerød  2:07.80                 
                     
Karla Louise Balle  2001    606  30.71  1:04.45  1:39.06    2:13.50   
  Helsingør Svømmeklub  2:08.18                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    590  31.83  1:05.56  1:40.36    2:14.64   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.70                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    584  31.71  1:06.16  1:41.06    2:15.14   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.72                 
                     
Caroline Waage Nowak  2001    553  31.85  1:06.26  1:41.89    2:17.62   
  Gentofte Svømme Klub  2:12.53                 
                     
10  Ida Gelineck Padborg  2002    522  32.42  1:08.34  1:44.31    2:20.31   
  Lyngby Svømmeklub  2:18.71                 
                     
11  Amanda Modig  1999    517  32.65  1:08.27  1:45.12    2:20.75   
  Kristianstads SLS  2:19.84                 
                     
12  Camilla Dufour  1996    513  30.94  1:05.84  1:43.57    2:21.09   
  Sigma Swim Allerød  2:11.90                 
                     
13  Amanda Egerod Lund  2000    509  31.98  1:07.16  1:44.36    2:21.42   
  Sigma Swim Allerød  2:14.84                 
                     
14  Katrine Brandt Nielsen  2002    497  34.05  1:10.61  1:47.19    2:22.62   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.61                 
                     
15  Emma Jensen  2002    480  33.29  1:09.49  1:47.08    2:24.26   
  Helsinge Svømmeklub  2:24.28                 
                     
16  Thilde Lantz  2001    480  32.89  1:08.78  1:46.35    2:24.27   
  Kristianstads SLS  2:19.93                 
                     
17  Linnéa Högberg  1999    477  33.64  1:10.31  1:48.09    2:24.51   
  Kristianstads SLS  2:20.04                 
                     
18  Simone Jørgensen  1999    449  33.44  1:10.55  1:49.36    2:27.54  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  2:23.74                 
                     
19  Kathrine Pii Frederiksen  2000    435  33.60  1:11.61  1:50.11    2:29.03   
  Farum Svømmeklub  2:25.16                 
                     
20  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    427  34.10  1:12.27  1:52.46    2:29.92  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:28.67                 
                     
21  Katrine S. Frederiksen  2002    417  34.70  1:12.77  1:52.34    2:31.13   
  Helsinge Svømmeklub  2:27.52                 
                     
22  Sara Emilie Nimb  2002    410  33.71  1:12.25  1:53.15    2:31.99   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.48                 
                     
23  Sasia Lundhus  2002    408  35.14  1:13.71  2:32.21    2:32.21   
  Vest-Brøndby  2:29.20                 
                     
24  Maria Borre Jacobsen  2001    393  35.59  1:14.37  1:53.77    2:34.20   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.69                 
                     
25  Caroline Bach Offendal  2002    386  35.83  1:15.31  1:56.28    2:35.06   
  Helsinge Svømmeklub  2:30.60                 
                     
26  Michelle Nguyen  2002    367  35.12  1:15.08  1:56.91    2:37.74   
  Kristianstads SLS  2:35.76                 
                     
27  Maja Fling  2001    328  38.01  1:19.50  2:02.34    2:43.67   
  Kristianstads SLS  2:41.51                 
                     
Astrid Elmberg  2002              DNS   
  Kristianstads SLS  2:40.42                 
                     
 
Løb 602, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    648  28.01  58.33  1:28.83    1:57.87   
  Sigma Swim Birkerød  1:52.52                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    641  28.01  58.04  1:28.73    1:58.24  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:57.92                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    595  27.95  58.24  1:29.91    2:01.26   
  Sigma Swim Allerød  1:56.02                 
                     
William Textor Broch  2001    590  27.99  59.44  1:30.53    2:01.61  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:02.53                 
                     
Andreas Mårtensson  1997    583  28.32  58.79  1:30.57    2:02.06   
  Sigma Swim Allerød  1:55.72                 
                     
Oliver Christiansen  1999    546  29.01  1:00.30  1:32.88    2:04.74   
  Helsinge Svømmeklub  2:02.00                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    545  28.46  1:00.19  1:32.86    2:04.84  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:00.27                 
                     
Christoffer Weiss  2001    522  29.40  1:01.71  1:34.14    2:06.66   
  Gentofte Svømme Klub  2:02.44                 
                     
Emil Tönshoff  2000    499  28.87  1:01.09  1:35.74    2:08.58   
  Helsingør Svømmeklub  2:08.18                 
                     
10  Emil Engels Henriksen  1999    493  29.86  1:02.76  1:36.33    2:09.11   
  Sigma Swim Allerød  2:03.19                 
                     
11  Carl Terp Larsen  2001    466  29.53  1:03.03  1:37.67    2:11.54  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  2:14.19                 
                     
12  Gustav Frydensberg  1999    458  30.06  1:03.43  1:38.10    2:12.28  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:11.69                 
                     
13  August Hertz Bugge  2000    438  29.38  1:02.41  1:37.90    2:14.26   
  VAT Copenhagen-MK31  2:11.83                 
                     
14  Frederik Junker Neldeberg  2000    418  30.04  1:04.40  1:40.83    2:16.37  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  2:00.00                 
                     
15  Christian Skinhøj  2001    405  30.93  1:05.13  1:41.22    2:17.77   
  Gentofte Svømme Klub  2:20.66                 
                     
16  Joel Johnsson  2000    393  32.00  1:06.68  1:43.28    2:19.15   
  Kristianstads SLS  2:17.86                 
                     
17  Lucas Hoffmann  2000    390  30.59  1:06.13  1:43.48    2:19.55   
  Helsingør Svømmeklub  2:07.22                 
                     
18  Frederik Helms  2001    377  32.58  1:08.87  1:45.48    2:21.18   
  Vest-Brøndby  2:21.12                 
                     
19  Marcus Christiansen  2001    360  32.06  1:07.82  1:45.36    2:23.27   
  Helsinge Svømmeklub  2:33.36                 
                     
20  Jacob El Mokri  2001    359  32.46  1:08.21  1:46.18    2:23.50   
  Kristianstads SLS  2:22.10                 
                     
21  Morten Kilhof  2000    352  31.67  1:07.76  1:47.66    2:24.45   
  Solrød Svømmeklub  2:26.15                 
                     
22  Jakob Forsberg  2000    333  31.84  1:07.58  1:46.48    2:27.05   
  Helsinge Svømmeklub  2:20.00                 
                     
23  Karl-Emil Rohr  2001    277  35.16  1:14.16  1:55.47    2:36.37   
  Vest-Brøndby  2:35.73                 
                     
 
Løb 603, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Falbe-Hansen  1999    726  32.05        1:04.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.27                 
                     
Nina Toft  2000    631  32.96        1:07.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.35                 
                     
Mia Wennecke  1999    583  33.26        1:09.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.82                 
                     
Mille Bruun Høvring  2001    551  33.58        1:10.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.56                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    525  35.49        1:12.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.03                 
                     
Freja A. Skov  2000    497  35.42        1:13.37   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.34                 
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    490  35.11        1:13.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.44                 
                     
Anna Boutrup  1998    489  36.92        1:13.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.65                 
                     
Josefine Rosengren  2000    480  35.37        1:14.21   
  Kristianstads SLS  1:14.39                 
                     
10  Claudia Sperling  2002    475  35.75        1:14.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.69                 
                     
11  Olivia Olivarius Vølund  2002    428  36.45        1:17.09   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.50                 
                     
12  Carolina Sahl Rasmussen  2001    420  36.79        1:17.60   
  Farum Svømmeklub  1:16.89                 
                     
13  Amanda Modig  1999    384  39.19        1:19.95   
  Kristianstads SLS  1:15.55                 
                     
14  Sofia Levisen  2002    355  40.08        1:22.08   
  Solrød Svømmeklub  1:17.43                 
                     
15  Sasia Lundhus  2002    338  39.86        1:23.37   
  Vest-Brøndby  1:17.65                 
                     
16  Nikoline Victoria Sass  1999    334  40.87        1:23.76   
  Solrød Svømmeklub  1:23.93                 
                     
17  Sara Emilie Nimb  2002    312  41.01        1:25.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.00                 
                     
18  Emma Antonisen  2002    295  42.51        1:27.26   
  Helsinge Svømmeklub  1:33.91                 
                     
19  Katrine Voss Thorsen  2002    262  44.30        1:30.72   
  Helsinge Svømmeklub  1:31.00                 
                     
Kathrine Pii Frederiksen  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:14.94                 
                     
 
Løb 604, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    651  28.94        59.91   
  Farum Svømmeklub  56.51                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    590  30.45        1:01.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.89                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    547  31.02        1:03.50   
  Helsingør Svømmeklub  58.94                 
                     
Nicklas Andersen  2001    492  32.11        1:05.79  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  1:07.43                 
                     
Viktor Nysøe Rehling  2001    394  34.33        1:10.82   
  Farum Svømmeklub  1:10.47                 
                     
Christian Ong Hansen  2001    361  34.20        1:12.94  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  1:11.69                 
                     
Jacob El Mokri  2001    311  37.64        1:16.60   
  Kristianstads SLS  1:21.01                 
                     
Karl-Emil Rohr  2001    220  41.66        1:26.02   
  Vest-Brøndby  1:24.41                 
                     
 
Løb 605, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Krog Christoffersen  1996    573  37.75  1:20.48  2:03.99    2:47.43   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.75                 
                     
Thilde Lantz  2001    540  37.93  1:21.86  2:06.41    2:50.78   
  Kristianstads SLS  2:47.61                 
                     
Sara Fogh Myrup  1997    503  40.23  1:25.40  2:10.09    2:54.89  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:41.59                 
                     
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    479  40.20  1:25.07  2:11.59    2:57.75  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:55.48                 
                     
Amanda Hietala  2002    475  41.00  1:26.50  2:12.05    2:58.23   
  Helsingør Svømmeklub  2:59.90                 
                     
Cecilie Hjarsø  2001    393  42.23  1:31.40  2:21.20    3:09.76   
  VAT Copenhagen-MK31  3:08.13                 
                     
Mia Witt  2002    350  43.52  1:34.22  2:26.63    3:17.39   
  Vest-Brøndby  3:15.70                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002    347  43.64  1:34.68  2:27.05    3:17.83   
  Vest-Brøndby  3:10.89                 
                     
Pernille Møller Leisted  2002    312  46.82  1:39.36  2:32.31    3:24.94   
  Helsinge Svømmeklub  3:23.81                 
                     
10  Julie Silberg  2002    278  45.40  1:39.46  2:35.91    3:33.11   
  Solrød Svømmeklub  3:34.94                 
                     
Mille Bruun Høvring  2001              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:56.06                 
                     
 
Løb 606, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christiansen  1999    528  36.23  1:16.45  1:58.15    2:37.08   
  Helsinge Svømmeklub  2:29.41                 
                     
Casper Davidsen  1999    524  36.60  1:18.86  1:58.70    2:37.45   
  Vest-Brøndby  2:25.85                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    498  35.48  1:15.91  1:58.07    2:40.18   
  Helsingør Svømmeklub  2:31.62                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    491  36.43  1:16.98  1:59.01    2:40.97  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  2:29.82                 
                     
Carl Terp Larsen  2001    414  38.06  2:05.76  2:50.37    2:50.37   
  VAT Copenhagen-MK31  2:40.72                 
                     
David Cano Rosenvold  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  3:28.66                 
                     
Karl-Emil Rohr  2001              DSQ  2 flyben ef.st. 
  Vest-Brøndby  3:01.06                 
                     
 
Løb 607, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    660  29.71        1:03.89   
  Sigma Swim Birkerød  59.94                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    639  30.62        1:04.58   
  Sigma Swim Allerød  1:03.52                 
                     
Maj Howardsen  1997    634  31.12        1:04.75   
  Sigma Swim Allerød  1:05.98                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    606  30.18        1:05.72   
  Sigma Swim Allerød  1:03.04                 
                     
Camilla Dufour  1996    569  31.13        1:07.12   
  Sigma Swim Allerød  1:03.98                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    533  31.94        1:08.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.51                 
                     
Annie Lindström  1996    532  31.78        1:08.66  Deltager ikke i finalen 
  Kristianstads SLS  1:03.89                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    515  32.26        1:09.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.83                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    472  33.03        1:11.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.30                 
                     
10  Sarah Sejr Aagaard  2000    470  33.20        1:11.54   
  Farum Svømmeklub  1:10.18                 
                     
11  Mathilde Menck Nielsen  2002    449  32.97        1:12.61  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:08.45                 
                     
12  Caroline Waage Nowak  2001    432  33.67        1:13.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.71                 
                     
13  Linnéa Högberg  1999    421  33.72        1:14.19   
  Kristianstads SLS  1:15.01                 
                     
14  Karla Louise Balle  2001    417  34.18        1:14.43  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:12.13                 
                     
15  Anna Boutrup  1998    412  34.42        1:14.76   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.69                 
                     
16  Freja A. Skov  2000    406  34.23        1:15.12  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:12.42                 
                     
17  Simone Jørgensen  1999    389  35.28        1:16.17   
  Farum Svømmeklub  1:20.45                 
                     
18  Emma Jensen  2002    373  35.42        1:17.24   
  Helsinge Svømmeklub  1:20.22                 
                     
19  Ida Gelineck Padborg  2002    333  36.99        1:20.23  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:17.52                 
                     
20  Josefine Rosengren  2000    328  35.82        1:20.67   
  Kristianstads SLS  1:18.55                 
                     
21  Olivia Olivarius Vølund  2002    318  36.58        1:21.45  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:14.02                 
                     
22  Katrine S. Frederiksen  2002    279  38.14        1:25.05   
  Helsinge Svømmeklub  1:26.12                 
                     
23  Mia Witt  2002    261  38.84        1:26.98   
  Vest-Brøndby  1:23.52                 
                     
24  Julie Silberg  2002    229  40.76        1:30.84   
  Solrød Svømmeklub  1:27.13                 
                     
25  Michelle Nguyen  2002    225  39.94        1:31.36   
  Kristianstads SLS  1:22.23                 
                     
26  Nikoline Victoria Sass  1999    219  41.09        1:32.24   
  Solrød Svømmeklub  1:28.80                 
                     
27  Sofia Levisen  2002    211  42.92        1:33.39   
  Solrød Svømmeklub  1:40.45                 
                     
28  Caroline Bach Offendal  2002    172  43.83        1:39.92   
  Helsinge Svømmeklub  1:20.00                 
                     
Astrid Elmberg  2002              DNS   
  Kristianstads SLS  1:25.70                 
                     
 
Løb 608, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Siem Pedersen  1991    643  27.25        57.71   
  Farum Svømmeklub  1:03.28                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    615  27.44        58.58   
  Sigma Swim Birkerød  55.95                 
                     
Julius Munk  2000    603  27.91        58.94  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  58.28                 
                     
Thomas Bech  1998    578  28.38        59.80   
  Farum Svømmeklub  58.28                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    544  28.56        1:01.00   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.94                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    530  28.91        1:01.53   
  Sigma Swim Allerød  1:00.92                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    528  28.44        1:01.61   
  Helsinge Svømmeklub  59.38                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    492  29.38        1:03.08   
  Sigma Swim Allerød  59.83                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    481  29.41        1:03.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.18                 
                     
10  Malthe Letting  2001    464  30.00        1:04.34  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  1:04.68                 
                     
11  William Textor Broch  2001    437  29.99        1:05.62  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:05.88                 
                     
12  Lucas Bruun Strøbek  2001    434  30.63        1:05.78  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:06.24                 
                     
13  Carl Terp Larsen  2001    424  30.56        1:06.28   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.95                 
                     
14  Nicklas Andersen  2001    416  31.20        1:06.72  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  1:15.00                 
                     
15  Christoffer Weiss  2001    368  31.63        1:09.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.97                 
                     
16  August Hertz Bugge  2000    347  29.77        1:10.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.53                 
                     
17  Gustav Frydensberg  1999    333  33.16        1:11.87  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:20.00                 
                     
18  Joel Johnsson  2000    319  31.82        1:12.84   
  Kristianstads SLS  1:09.16                 
                     
19  Frederik Helms  2001    299  34.93        1:14.43   
  Vest-Brøndby  1:12.20                 
                     
20  Karl-Emil Rohr  2001    212  37.21        1:23.48   
  Vest-Brøndby  1:23.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:17