Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  06 maj 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  21:43   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 207, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    610          28.80   
  Sigma Swim Allerød  29.18                 
Emily Gantriis  1999    582          29.25   
  Helsinge Svømmeklub  28.73                 
Annie Lindström  1996    578          29.32   
  Kristianstads SLS  27.93                 
Camilla Dufour  1996    566          29.52   
  Sigma Swim Allerød  28.26                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    530          30.17   
  Gentofte Svømme Klub  30.14                 
Sara Krog Christoffersen  1996    510          30.57   
  Sigma Swim Birkerød  30.76                 
Nina Toft  2000    470          31.42   
  Gentofte Svømme Klub  31.86                 
Stine Saaby Schmidt  2002    466          31.51   
  Farum Svømmeklub  30.88                 
Linnéa Högberg  1999    450          31.86   
  Kristianstads SLS  32.17                 
10  Simone Jørgensen  1999    426          32.46   
  Farum Svømmeklub  32.15                 
11  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    416          32.72   
  Lyngby Svømmeklub  30.86                 
12  Ida Gelineck Padborg  2002    390          33.42   
  Lyngby Svømmeklub  33.83                 
 
Løb 208, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Siem Pedersen  1991    674          25.57   
  Farum Svømmeklub  27.57                 
Julius Munk  2000    614          26.38   
  Helsingør Svømmeklub  27.10                 
Thomas Bech  1998    590          26.73   
  Farum Svømmeklub  26.40                 
Oliver Christiansen  1999    561          27.19   
  Helsinge Svømmeklub  27.43                 
Villads Bomholt Larsen  2001    530          27.70   
  Helsingør Svømmeklub  28.11                 
Lucas Bruun Strøbek  2001    480          28.63   
  Gentofte Svømme Klub  28.86                 
Anton Borring Andersen  1999    505          28.15   
  Sigma Swim Allerød  27.91                 
Frederik Bornemann  2001    474          28.76   
  Sigma Swim Allerød  28.86                 
Malthe Letting  2001    473          28.78   
  Farum Svømmeklub  28.57                 
10  August Hertz Bugge  2000    471          28.81   
  VAT Copenhagen-MK31  29.46                 
11  Carl Terp Larsen  2001    444          29.39   
  VAT Copenhagen-MK31  29.56                 
Viktor Nysøe Rehling  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  29.07                 
 
Løb 209, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Falbe-Hansen  1999    700          30.47   
  Gentofte Svømme Klub  30.42                 
Mia Wennecke  1999    616          31.79   
  Helsingør Svømmeklub  30.37                 
Camilla Dufour  1996    596          32.14   
  Sigma Swim Allerød  33.04                 
Nina Toft  2000    596          32.14   
  Gentofte Svømme Klub  31.90                 
Mille Bruun Høvring  2001    591          32.24   
  VAT Copenhagen-MK31  33.37                 
Claudia Sperling  2002    565          32.73   
  Lyngby Svømmeklub  32.26                 
Sara Krog Christoffersen  1996    554          32.93   
  Sigma Swim Birkerød  33.97                 
Caroline Hørlykke  2000    547          33.08   
  Gentofte Svømme Klub  33.08                 
Stine Saaby Schmidt  2002    505          33.96   
  Farum Svømmeklub  34.76                 
10  Josefine Rosengren  2000    450          35.29   
  Kristianstads SLS  34.69                 
11  Simone Jørgensen  1999    448          35.36   
  Farum Svømmeklub  37.77                 
12  Sasia Lundhus  2002    363          37.93   
  Vest-Brøndby  36.14                 
 
Løb 210, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.10 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    784          26.07  Farum Cup 
  Farum Svømmeklub  25.43                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    541          29.49   
  Helsingør Svømmeklub  27.92                 
Lucas Bruun Strøbek  2001    534          29.62   
  Gentofte Svømme Klub  30.57                 
Oliver Schiellerup  2000    505          30.17   
  Sigma Swim Birkerød  29.73                 
Nicklas Andersen  2001    493          30.42   
  Helsinge Svømmeklub  31.05                 
Villads Bomholt Larsen  2001    466          31.00   
  Helsingør Svømmeklub  29.97                 
Anton Borring Andersen  1999    488          30.53   
  Sigma Swim Allerød  31.27                 
Kristoffer Buus Langkilde  1999    444          31.49   
  Lyngby Svømmeklub  32.14                 
Rasmus Nielsen  2001    434          31.73   
  Sigma Swim Allerød  31.36                 
10  August Hertz Bugge  2000    425          31.96   
  VAT Copenhagen-MK31  35.22                 
11  Christian Ong Hansen  2001    394          32.79   
  Farum Svømmeklub  32.84                 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001              DNS   
  Vest-Brøndby  45.00                 
 
Løb 301, 200m Medley Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    714  31.40  1:09.56  1:49.24    2:21.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.55                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    694  30.08  1:06.37  1:49.96    2:22.42   
  Sigma Swim Allerød  2:18.43                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    656  31.23  1:08.60  1:51.73    2:25.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.27                 
                     
Nina Toft  2000    626  32.65  1:09.67  1:54.06    2:27.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.58                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    584  32.38  1:12.02  1:56.40    2:30.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.81                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    557  31.31  1:12.48  1:58.10    2:33.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.40                 
                     
Camilla Dufour  1996    586  30.97  1:09.69  1:55.31    2:30.63   
  Sigma Swim Allerød  2:28.14                 
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    574  32.92  1:12.98  1:55.70    2:31.69   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.21                 
                     
Emma Maagøe  1999    565  33.52  1:11.28  1:58.76    2:32.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.54                 
                     
10  Amalie H. Falck-Schmith  1989    555  33.20  1:15.66  1:57.23    2:33.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.82                 
                     
11  Signe Fich Hansen  2002    531  31.90  1:14.57  2:02.81    2:35.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.93                 
                     
12  Mille Bruun Høvring  2001    522  33.90  1:15.03  2:00.90    2:36.58   
  VAT Copenhagen-MK31  2:38.02                 
                     
 
Løb 302, 200m Medley Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alvi Hjelm  1996    650  28.62  1:02.62  1:40.66    2:11.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.14                 
                     
Óli Mortensen  1996    621  28.26  1:03.50  1:43.23    2:13.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.31                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    605  29.24  1:03.84  1:43.57    2:14.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.57                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    590  28.65  1:03.98  1:45.09    2:15.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.11                 
                     
Casper Davidsen  1999    536  30.12  1:07.39  1:46.94    2:20.33   
  Vest-Brøndby  2:19.49                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    495  30.18  1:07.75  1:52.80    2:24.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.17                 
                     
Oliver Christiansen  1999    529  29.55  1:06.77  1:47.48    2:20.90   
  Helsinge Svømmeklub  2:15.63                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    517  29.93  1:07.66  1:49.70    2:21.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.12                 
                     
Frederik Bornemann  2001    483  30.23  1:08.35  1:52.92    2:25.21   
  Sigma Swim Allerød  2:22.03                 
                     
10  Frederik Junker Neldeberg  2000    468  30.92  1:10.01  1:51.12    2:26.79   
  Helsinge Svømmeklub  2:10.00                 
                     
11  Carl Terp Larsen  2001    428  30.18  1:13.40  1:55.42    2:31.17   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.31                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  2:23.92                 
                     
 
Løb 303, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emily Gantriis  1999    725  28.08        57.94   
  Helsinge Svømmeklub  57.22                 
                     
Sofia Altoft  1998    708  27.96        58.40   
  Farum Svømmeklub  57.87                 
                     
Rebecca Heyliger  1992    708  28.11        58.41   
  Hvidovre Svømme Klub  58.50                 
                     
Maj Howardsen  1997    700  28.75        58.63   
  Sigma Swim Allerød  57.49                 
                     
Caroline Erichsen  1998    690  28.58        58.90   
  Sigma Swim Birkerød  56.81                 
                     
Mia Wennecke  1999    631  29.22        1:00.68   
  Helsingør Svømmeklub  59.95                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    638  29.46        1:00.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.75                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    623  29.96        1:00.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.23                 
                     
Ida Gelineck Padborg  2002    591  30.19        1:02.03   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.18                 
                     
10  Annie Lindström  1996    565  29.91        1:02.96   
  Kristianstads SLS  58.94                 
                     
11  Anna Boutrup  1998    562  30.81        1:03.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.97                 
                     
12  Stine Saaby Schmidt  2002    553  30.50        1:03.42   
  Farum Svømmeklub  1:02.49                 
                     
 
Løb 304, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 50.84 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Siem Pedersen  1991    811  24.66        50.30  Farum Cup 
  Farum Svømmeklub  49.95                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    783  25.11        50.88   
  Farum Svømmeklub  50.32                 
                     
William Textor Broch  2001    659  26.03        53.90   
  Lyngby Svømmeklub  53.12                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    630  26.66        54.72   
  Helsinge Svømmeklub  53.63                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    618  26.76        55.06   
  Gentofte Svømme Klub  54.87                 
                     
Alexander Eggers  1999    549  27.01        57.27   
  Sigma Swim Birkerød  54.36                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    602  26.77        55.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.11                 
                     
Julius Munk  2000    580  27.10        56.23   
  Helsingør Svømmeklub  55.55                 
                     
Jannick Hansen  2001    565  27.27        56.72   
  Sigma Swim Allerød  57.37                 
                     
10  Nicklas Andersen  2001    545  27.81        57.41   
  Helsinge Svømmeklub  59.60                 
                     
11  Oliver Schiellerup  2000    539  27.50        57.64   
  Sigma Swim Birkerød  57.82                 
                     
12  Malthe Letting  2001    531  28.03        57.91   
  Farum Svømmeklub  57.79                 
                     
 
Løb 305, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:13.13 2017-04-01 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 2:18.99 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    701  30.84  1:05.34  1:40.63    2:17.06  Farum Cup 
  Sigma Swim Allerød  2:15.26                 
                     
Maj Howardsen  1997    678  31.34  1:06.46  1:41.78    2:18.60   
  Sigma Swim Allerød  2:15.14                 
                     
Camilla Dufour  1996    562  32.26  1:09.32  1:48.37    2:27.59   
  Sigma Swim Allerød  2:25.62                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    529  33.39  1:11.88  1:51.63    2:30.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.36                 
                     
Maria Grandt  1998    520  32.43  1:10.33  1:50.62    2:31.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.84                 
                     
Emma Maagøe  1999    431  33.68  1:13.95  1:56.58    2:41.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.87                 
                     
 
Løb 306, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Óli Mortensen  1996    643  29.46  1:02.70  1:36.07    2:09.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.87                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    597  28.47  1:02.37  1:36.79    2:12.39   
  Sigma Swim Birkerød  2:04.50                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    575  30.21  1:05.35  1:39.80    2:14.08   
  Sigma Swim Allerød  2:06.48                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    566  29.76  1:03.74  1:38.93    2:14.75   
  Sigma Swim Allerød  2:10.25                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    438  31.59  1:10.05  1:48.32    2:26.81   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.58                 
                     
Frederik Helms  2001    345  35.12  1:15.82  1:56.98    2:38.97   
  Vest-Brøndby  2:37.08                 
                     
 
Løb 307, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989    607  36.54        1:15.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.30                 
                     
Katrine V. Sørensen  1996    598  35.68        1:16.37   
  Vest-Brøndby  1:15.53                 
                     
Thilde Lantz  2001    587  35.99        1:16.85   
  Kristianstads SLS  1:17.12                 
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    537  37.67        1:19.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.54                 
                     
Sara Fogh Myrup  1997    517  37.84        1:20.15   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.52                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    511  38.19        1:20.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.70                 
                     
Anna Boutrup  1998    504  38.85        1:20.85   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.04                 
                     
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    502  38.74        1:20.94   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.30                 
                     
Cecilie Hjarsø  2001    414  40.39        1:26.32   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.29                 
                     
10  Amalie V. Sørensen  2002    387  41.81        1:28.28   
  Vest-Brøndby  1:24.68                 
                     
11  Emma Jensen  2002    347  43.56        1:31.54   
  Helsinge Svømmeklub  1:32.00                 
                     
12  Katrine S. Frederiksen  2002    313  43.95        1:34.68   
  Helsinge Svømmeklub  1:35.78                 
                     
 
Løb 308, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    706  30.28        1:05.04   
  Farum Svømmeklub  1:02.03                 
                     
Alvi Hjelm  1996    567  33.16        1:09.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.30                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    566  33.28        1:10.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.65                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    519  33.96        1:12.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.10                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    485  34.23        1:13.67   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.51                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    456  35.18        1:15.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.12                 
                     
William Textor Broch  2001    500  34.31        1:12.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.68                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    484  34.38        1:13.77   
  Helsinge Svømmeklub  1:10.12                 
                     
Alexander Eggers  1999    477  34.52        1:14.10   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.59                 
                     
10  Carl Terp Larsen  2001    465  35.52        1:14.74   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.14                 
                     
11  Christian Skinhøj  2001    369  37.17        1:20.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.17                 
                     
Frederik Røgind  2001              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  1:12.71                 
                     
 
Løb 309, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    602  35.40  1:12.12  1:49.63    2:26.90   
  Sigma Swim Birkerød  2:17.14                 
                     
Maria Grandt  1998    565  36.63  1:14.86  1:52.81    2:30.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.34                 
                     
Mia Wennecke  1999    524  35.82  1:14.02  1:54.16    2:33.86   
  Helsingør Svømmeklub  2:23.75                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    485  37.61  1:17.76  1:58.25    2:37.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.00                 
                     
Claudia Sperling  2002    465  38.29  1:19.24  1:59.95    2:40.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.06                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    439  38.42  1:19.35  2:01.19    2:43.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.75                 
                     
Amanda Modig  1999    434  38.86  1:20.47  2:02.68    2:43.78   
  Kristianstads SLS  2:54.11                 
                     
Karina Garne Larsen  2000    428  39.57  1:21.49  2:03.59    2:44.55   
  Sigma Swim Allerød  2:43.90                 
                     
Olivia Olivarius Vølund  2002    420  38.28  1:21.10  2:03.19    2:45.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.10                 
                     
10  Sasia Lundhus  2002    370  40.47  1:23.76  2:08.11    2:52.67   
  Vest-Brøndby  2:43.18                 
                     
Sofia Levisen  2002              DNS   
  Solrød Svømmeklub  2:50.90                 
                     
Sara Emilie Nimb  2002              DSQ  EFB v 150 m 
  Gentofte Svømme Klub  3:03.68                 
                     
 
Løb 310, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Frost Thomsen  1997    529  33.75  1:09.53  1:45.71    2:18.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.32                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    525  33.85  1:09.17  1:44.73    2:18.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.74                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    495  33.71  1:09.61  1:46.29    2:21.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.54                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    490  34.52  1:11.31  1:47.52    2:21.95   
  Sigma Swim Birkerød  2:17.64                 
                     
Casper Davidsen  1999    484  34.26  1:10.50  1:46.67    2:22.54   
  Vest-Brøndby  2:15.32                 
                     
Frederik Bornemann  2001    468  34.27  1:11.12  1:48.07    2:24.13   
  Sigma Swim Allerød  2:20.01                 
                     
 
Løb 501, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.01 2016-08-13 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24.84 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hovedstadens Damer  1989    599          4:35.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.30                 
  Luna Donde Feilberg  2000      34.66  1:12.05      1:12.05   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      35.58  1:16.29      2:28.34   
  Vera Staun Hansen  1999      31.20  1:06.04      3:34.38   
  Emma Maagøe  1999      29.35  1:00.77      4:35.15   
                     
Ksls Damer  2002    547          4:43.72   
  Kristianstads SLS  4:45.30                 
  Josefine Rosengren  2000      35.01  1:13.79      1:13.79   
  Thilde Lantz  2001      34.97  1:16.38      2:30.17   
  Annie Lindström  1996      30.57  1:09.20      3:39.37   
  Linnéa Högberg  1999      30.89  1:04.35      4:43.72   
                     
Farum Damer  1998    492          4:53.84   
  Farum Svømmeklub  4:55.87                 
  Simone Jørgensen  1999      37.73  1:16.73      1:16.73   
  Sofia Altoft  1998      37.30  1:21.32      2:38.05   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      33.30  1:11.37      3:49.42   
  Stine Saaby Schmidt  2002      30.52  1:04.42      4:53.84   
                     
 
Løb 502, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:57.59 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hovedstadens Herrer  1996    580          4:08.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:51.32                 
  Linus Koefoed Weiss  1999      30.23  1:02.47      1:02.47   
  Alvi Hjelm  1996      33.74  1:11.33      2:13.80   
  Óli Mortensen  1996      27.93  1:00.19      3:13.99   
  Andreas Vestergaard  1999      26.07  54.45      4:08.44   
                     
Farum Herrer  1990    568          4:10.26   
  Farum Svømmeklub  3:57.59                 
  Malthe Letting  2001      33.32  1:10.36      1:10.36   
  Kevin Witt Christensen  1995      32.40  1:10.74      2:21.10   
  Thomas Bech  1998      27.61  59.20      3:20.30   
  Frederik Siem Pedersen  1991      23.54  49.96      4:10.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 maj 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:43