Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  06 maj 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  21:43   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 401, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26.22 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ingrid Lindemann  2003    556          28.85   
  Sigma Swim Birkerød  29.27                 
Sofie Maagøe  2003    552          28.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.08                 
Thippe de Neergaard  2003    535          29.22   
  VAT Copenhagen-MK31  30.23                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    517          29.56   
  Vest-Brøndby  31.63                 
Annie Thulin  2003    509          29.71   
  Kristianstads SLS  30.28                 
Signe Krag Andersen  2004    501          29.87   
  Sigma Swim Allerød  30.49                 
Saga Nyborg  2003    499          29.90   
  Kristianstads SLS  30.45                 
Luna Gammelgaard  2003    499          29.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.27                 
Maria Lund  2003    498          29.93   
  Sigma Swim Birkerød  30.71                 
10  Cornelia Bergqvist  2003    497          29.94   
  Sigma Swim Birkerød  30.78                 
11  Sofie Bruun Høvring  2004    494          30.00   
  VAT Copenhagen-MK31  30.08                 
12  Julie K Rose  2003    489          30.10   
  Sigma Swim Allerød  30.47                 
13  Maya Ehlers Hansen  2004    485          30.19   
  Farum Svømmeklub  31.08                 
14  Maja Marie Elmgreen  2003    476          30.39   
  Helsinge Svømmeklub  31.21                 
15  Wilma Anker  2004    473          30.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.91                 
16  Anne Sofie Devantier  2004    470          30.51   
  Vest-Brøndby  30.60                 
17  Emilia C. R. Olsen  2004    465          30.61   
  VAT Copenhagen-MK31  31.84                 
18  Emilia Naledi Madonsela  2003    448          30.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.04                 
19  Maj Jensen  2003    447          31.02   
  Farum Svømmeklub  32.24                 
20  Nønne Christensen  2004    430          31.42   
  VAT Copenhagen-MK31  31.63                 
21  Josefine Zebitz  2004    428          31.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.40                 
22  Josefine Krumbak  2004    427          31.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.05                 
23  Emma Stoltz  2004    425          31.56   
  Sigma Swim Allerød  30.96                 
24  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    421          31.66   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.63                 
25  Olivia Callesen  2004    414          31.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.43                 
26  Laura Vangkilde  2004    401          32.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.75                 
27  Malou Soelberg  2004    398          32.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.18                 
28  Marike Nevermann  2003    395          32.34   
  Farum Svømmeklub  33.21                 
29  Ida Bruhn  2004    393          32.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.51                 
30  Sarah Holm Clausen  2004    387          32.56   
  Farum Svømmeklub  32.72                 
31  Naya Dige  2003    384          32.64   
  Farum Svømmeklub  32.37                 
32  Thea Pedersen  2003    363          33.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.03                 
33  Emilie Højen Meyer  2004    354          33.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.10                 
34  Annika Egenhardt  2003    353          33.55   
  Vest-Brøndby  33.26                 
35  Amalie Lund  2004    352          33.59   
  Helsinge Svømmeklub  35.96                 
36  Laura Jørgensen  2004    352          33.60   
  Helsinge Svømmeklub  37.35                 
37  Silje Juhl Nielsen  2003    348          33.71   
  Solrød Svømmeklub  35.92                 
38  Emma Kjer Rasmussen  2004    345          33.81   
  VAT Copenhagen-MK31  35.00                 
39  Gry Therkelsen  2004    339          34.03   
  Helsinge Svømmeklub  34.26                 
40  Lykke Gøttrup Jensen  2004    336          34.11   
  Vest-Brøndby  34.13                 
41  Mille Scheel  2003    333          34.23   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.00                 
42  Nora Kejser  2004    303          35.31   
  VAT Copenhagen-MK31  38.43                 
43  Karoline K. Larsen  2004    277          36.39   
  Farum Svømmeklub  35.34                 
44  Sofie Løfmark Jensen  2004    164          43.29   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.40                 
 
Løb 401, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26.22 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Kirketerp  2005    472          30.47   
  VAT Copenhagen-MK31  33.17                 
Amalie Østerlund  2005    445          31.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.24                 
Kajsa Salomonsen  2005    429          31.46   
  VAT Copenhagen-MK31  33.44                 
Hannah B. Pedersen  2005    391          32.45   
  VAT Copenhagen-MK31  34.42                 
Andrea Holm Sørensen  2005    376          32.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.26                 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    372          32.98   
  Solrød Svømmeklub  33.31                 
Filippa Eiler  2005    364          33.23   
  VAT Copenhagen-MK31  35.30                 
Malou Nielsen  2005    346          33.78   
  Farum Svømmeklub  33.95                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    328          34.40   
  Farum Svømmeklub  36.83                 
10  Luna Luminari  2005    306          35.20   
  VAT Copenhagen-MK31  43.54                 
11  Ella Gohr Metz  2005    299          35.46   
  Vest-Brøndby  35.03                 
11  Lilya Oregan  2005    299          35.46   
  VAT Copenhagen-MK31  38.00                 
13  Ida Jacobsen  2005    295          35.61   
  Vest-Brøndby  37.42                 
14  Mie Visler  2006    274          36.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.92                 
15  Caroline Rygaard Hansen  2006    262          37.04   
  Solrød Svømmeklub  39.17                 
16  Mathilde Holm Villadsen  2006    257          37.32   
  Solrød Svømmeklub  37.32                 
17  Laura Meyer  2006    250          37.63   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.27                 
18  Amanda L. Munch-Jensen  2005    246          37.85   
  Solrød Svømmeklub  42.42                 
19  Kamille Bentsen  2006    239          38.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.02                 
20  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    237          38.32   
  Solrød Svømmeklub  45.81                 
21  Jaqueline Haack  2006    212          39.76   
  Solrød Svømmeklub  41.26                 
22  Mathilde Rømer  2006    199          40.63   
  Farum Svømmeklub  40.50                 
23  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007    177          42.23   
  Helsinge Svømmeklub  52.91                 
24  Liya Arnholtz  2007    149          44.70   
  Helsinge Svømmeklub  52.00                 
 
Løb 402, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    503          26.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.79                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    481          26.68   
  Solrød Svømmeklub  27.12                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    478          26.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.98                 
Rasmus Thode Møller  2002    474          26.80   
  Farum Svømmeklub  27.73                 
Alexander Tullberg  2003    453          27.22   
  Sigma Swim Birkerød  28.63                 
Frederik Jørgensen  2003    438          27.53   
  Farum Svømmeklub  29.23                 
Christoffer Rekling  2003    432          27.64   
  Sigma Swim Birkerød  29.15                 
Alens Daugelis  2002    429          27.72   
  Farum Svømmeklub  31.39                 
Daniel Garne Larsen  2003    428          27.74   
  Sigma Swim Allerød  28.61                 
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003    417          27.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.15                 
11  Johannes K. Larsen  2002    399          28.39   
  Farum Svømmeklub  29.45                 
12  Joshua P. Sidebotham  2003    388          28.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.74                 
13  Carl Magnus Krievs  2002    386          28.71   
  Vest-Brøndby  29.51                 
14  Jeppe Seelig Larsen  2002    385          28.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.11                 
15  Simon Bergendorff  2002    377          28.92   
  VAT Copenhagen-MK31  29.65                 
16  Anders Hvidt  2002    373          29.04   
  Gentofte Svømme Klub  30.85                 
17  Simon Als-Nielsen  2003    366          29.22   
  Farum Svømmeklub  31.25                 
18  Frederik Emil Bækgaard  2002    365          29.24   
  Vest-Brøndby  29.57                 
19  Thor Gudmand-Høyer  2002    361          29.36   
  Gentofte Svømme Klub  29.76                 
20  Martin Jacobsen  2002    358          29.44   
  Vest-Brøndby  31.23                 
21  Andreas Hoffmann  2003    355          29.51   
  Sigma Swim Birkerød  29.80                 
22  Boris Steenberg  2002    350          29.66   
  Farum Svømmeklub  30.89                 
23  Christian Boutrup  2003    349          29.68   
  Sigma Swim Birkerød  29.59                 
24  Frederik Bach Mindested  2003    343          29.86   
  Sigma Swim Allerød  31.25                 
25  Benjamin Hougaard  2003    342          29.88   
  Farum Svømmeklub  30.74                 
26  Michael Elliks  2002    336          30.07   
  VAT Copenhagen-MK31  29.87                 
27  Oscar Thinghøjen  2003    321          30.53   
  VAT Copenhagen-MK31  29.11                 
28  Lars Reber Knudsen  2003    298          31.28   
  Farum Svømmeklub  32.42                 
29  Christoffer Skinhøj  2003    293          31.47   
  Gentofte Svømme Klub  31.42                 
30  Marcus Artmann  2002    291          31.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.39                 
31  Thor Bjørn Skinne  2003    163          38.23   
  Solrød Svømmeklub  39.62                 
Lucas Emil Christensen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  28.71                 
Johan Heeno Rasmussen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  28.66                 
 
Løb 402, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Frederiksen  2004    328          30.32   
  Helsinge Svømmeklub  31.40                 
Nicholas Simson  2005    305          31.04   
  VAT Copenhagen-MK31  32.91                 
Mats Krüger  2004    297          31.33   
  Farum Svømmeklub  31.83                 
Alex Baes Maidens  2004    292          31.51   
  VAT Copenhagen-MK31  33.69                 
Cornelius Olsen  2005    286          31.73   
  Farum Svømmeklub  32.23                 
Grigory Selivanov  2004    263          32.60   
  VAT Copenhagen-MK31  34.78                 
August Høy  2005    250          33.17   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.70                 
Viktor Junker Neldeberg  2004    234          33.92   
  Helsinge Svømmeklub  36.69                 
Mathias Ankersen  2004    214          34.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.96                 
10  Victor Møller Klitgaard  2006    214          34.93   
  Helsinge Svømmeklub  36.40                 
11  Kristoffer Thaulow  2007    205          35.41   
  Farum Svømmeklub  39.65                 
12  Thorbjørn Bjerrum  2004    200          35.73   
  Vest-Brøndby  36.20                 
13  Tobias Frederiksen  2006    196          35.96   
  Helsinge Svømmeklub  36.21                 
14  Lasse S. Frederiksen  2006    120          42.32   
  Helsinge Svømmeklub  51.71                 
15  William Foged  2008    108          43.85   
  Helsinge Svømmeklub  1:07.48                 
16  Victor Christiansen  2004    107          44.04   
  Helsinge Svømmeklub  40.03                 
17  Nikolaj Pedersen  2007    87          47.04   
  Helsinge Svømmeklub  55.28                 
Martin Daniele  2006              DNS   
  Solrød Svømmeklub  43.81                 
André Vester  2004              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  44.54                 
 
Løb 403, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hannah Höesch  2003    519  39.76  1:23.82  2:08.51    2:53.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.72                 
                     
Mia Lindberg  2003    457  40.66  1:26.42  2:13.43    3:00.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.32                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    441  43.06  1:30.12  2:16.85    3:02.73   
  Sigma Swim Allerød  3:03.84                 
                     
Frida Jarl Halvarsson  2003    438  40.54  1:26.39  2:13.88    3:03.12   
  Kristianstads SLS  3:07.48                 
                     
Jasmin Philip  2004    417  42.71  1:30.50  2:18.82    3:06.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.19                 
                     
Dagmar Boeck  2004    405  40.94  1:29.01  2:19.85    3:07.98   
  Farum Svømmeklub  3:11.25                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    378  42.29  1:32.40  2:22.37    3:12.33   
  Sigma Swim Birkerød  3:33.32                 
                     
Line Thode Møller  2004    333  44.95  1:36.34  2:29.76    3:20.59   
  Farum Svømmeklub  3:17.31                 
                     
Thea Pedersen  2003    309  45.80  1:38.55  2:32.37    3:25.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:14.34                 
                     
10  Annika Egenhardt  2003    291  47.30  1:40.43  2:34.77    3:29.76   
  Vest-Brøndby  3:16.95                 
                     
Mathilde Hagihara  2004              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.63                 
                     
 
Løb 403, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke B. Hansen  2005    357  44.49  1:34.93  2:26.02    3:15.99   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:21.33                 
                     
Luna Luminari  2005    320  46.45  1:37.84  2:31.21    3:23.21   
  VAT Copenhagen-MK31  3:30.00                 
                     
Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    257  49.91  1:45.98  2:42.52    3:38.54   
  Solrød Svømmeklub  3:59.00                 
                     
 
Løb 404, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Garne Larsen  2003    406  37.61  1:20.66  2:05.92    2:51.49   
  Sigma Swim Allerød  2:40.65                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    384  39.92  1:24.01  2:08.77    2:54.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.11                 
                     
Martin Jacobsen  2002    373  39.35  1:24.17  2:10.99    2:56.37   
  Vest-Brøndby  2:58.93                 
                     
Jakob Legaard  2003    326  41.95  1:28.50  2:16.16    3:04.46   
  Sigma Swim Allerød  2:59.15                 
                     
Ahmed Sadoon  2002    313  41.94  1:30.22  2:19.79    3:06.98   
  Kristianstads SLS  3:05.86                 
                     
Frede Meincke  2002    308  42.20  1:30.55  2:19.59    3:07.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.12                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    307  43.56  1:32.07  2:20.95    3:08.13   
  Sigma Swim Allerød  3:02.24                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002    276  41.64  1:32.16  2:24.41    3:14.90   
  Vest-Brøndby  3:07.43                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.07                 
                     
 
Løb 404, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sylvester Wichmann Meisne  2005    241  1:38.15  2:30.84  3:23.88    3:23.88   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:54.21                 
                     
Andreas Velschow Malmolin  2005    215  47.00  1:41.51  2:38.09    3:31.77   
  Farum Svømmeklub  3:26.14                 
                     
 
Løb 405, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annie Thulin  2003    520  35.21        1:12.26   
  Kristianstads SLS  1:17.54                 
                     
Sofie Maagøe  2003    519  36.18        1:12.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.46                 
                     
Olivia Jarl Halvarsson  2003    505  35.03        1:12.95   
  Kristianstads SLS  1:13.27                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    489  35.90        1:13.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.04                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    449  37.34        1:15.87   
  Vest-Brøndby  1:14.79                 
                     
Josefine Zebitz  2004    440  37.60        1:16.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.01                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    434  37.66        1:16.71   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.79                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    433  37.38        1:16.82   
  Farum Svømmeklub  1:23.39                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    431  37.83        1:16.93   
  Sigma Swim Allerød  1:14.80                 
                     
10  Isabella Rosenberg  2003    427  38.12        1:17.13   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.67                 
                     
11  Maj Jensen  2003    414  37.41        1:17.93   
  Farum Svømmeklub  1:19.79                 
                     
12  Thippe de Neergaard  2003    395  38.32        1:19.19   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.06                 
                     
13  Malou Soelberg  2004    379  38.72        1:20.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.98                 
                     
14  Hannah Höesch  2003    369  39.31        1:20.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.43                 
                     
15  Emma Kjer Rasmussen  2004    357  40.49        1:21.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.42                 
                     
16  Ida Bruhn  2004    349  40.50        1:22.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:23.90                 
                     
17  Laura Vangkilde  2004    320  41.37        1:24.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.09                 
                     
18  Anne Sofie Devantier  2004    310  41.22        1:25.82   
  Vest-Brøndby  1:21.05                 
                     
19  Emilia Naledi Madonsela  2003    310  41.49        1:25.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.60                 
                     
20  Nora Kejser  2004    303  42.58        1:26.49   
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.54                 
                     
21  Emilie Højen Meyer  2004    300  41.98        1:26.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.52                 
                     
22  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    281  43.10        1:28.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.52                 
                     
23  Camille Nørby  2004    280  43.43        1:28.79   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.52                 
                     
24  Signe Krag Andersen  2004    269  43.11        1:29.93   
  Sigma Swim Allerød  1:34.79                 
                     
25  Laura Jørgensen  2004    263  45.78        1:30.71   
  Helsinge Svømmeklub  1:36.28                 
                     
26  Silje Juhl Nielsen  2003    257  43.41        1:31.30   
  Solrød Svømmeklub  1:41.27                 
                     
27  Karoline K. Larsen  2004    255  44.22        1:31.54   
  Farum Svømmeklub  1:25.62                 
                     
 
Løb 405, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    422  37.71        1:17.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:19.05                 
                     
Malou Nielsen  2005    336  40.63        1:23.56   
  Farum Svømmeklub  1:26.98                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    312  42.20        1:25.64   
  Vest-Brøndby  1:26.14                 
                     
Cille Kirketerp  2005    306  41.67        1:26.16   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.93                 
                     
Natacha Munch  2005    296  44.24        1:27.19   
  Solrød Svømmeklub  1:32.29                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    259  45.85        1:31.12   
  Solrød Svømmeklub  1:31.04                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    244  45.72        1:32.95   
  Solrød Svømmeklub  1:29.26                 
                     
Laura Meyer  2006    241  46.46        1:33.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:36.59                 
                     
Lilya Oregan  2005    223  46.07        1:35.75   
  VAT Copenhagen-MK31  1:50.88                 
                     
10  Mie Ankersen  2006    219  46.75        1:36.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:32.74                 
                     
11  Kamille Bentsen  2006    210  49.88        1:37.67   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:34.81                 
                     
12  Mie Visler  2006    195  49.59        1:40.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:33.80                 
                     
13  Amalie Frost Fischer  2005    193  47.56        1:40.51   
  Farum Svømmeklub  1:45.63                 
                     
14  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007    163  52.82        1:46.27   
  Helsinge Svømmeklub  1:35.00                 
                     
15  Jaqueline Haack  2006    162  52.47        1:46.57   
  Solrød Svømmeklub  1:53.31                 
                     
16  Amanda L. Munch-Jensen  2005    154  54.36        1:48.39   
  Solrød Svømmeklub  1:59.00                 
                     
Ida Jacobsen  2005              DSQ  Ej fortsat bev. 50m 
  Vest-Brøndby  1:34.41                 
                     
 
Løb 406, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Heeno Rasmussen  2002    477  32.85        1:06.47   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.22                 
                     
Jens Bomgaard  2002    457  32.05        1:07.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.40                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    427  33.71        1:08.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.74                 
                     
Johannes K. Larsen  2002    425  33.57        1:09.07   
  Farum Svømmeklub  1:13.41                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    406  33.53        1:10.11   
  Solrød Svømmeklub  1:09.40                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    404  33.57        1:10.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.67                 
                     
Christoffer Rekling  2003    374  36.08        1:12.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.03                 
                     
Harry Petersson  2002    359  35.65        1:13.08   
  Kristianstads SLS  1:12.56                 
                     
Simon Bergendorff  2002    347  35.66        1:13.88   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.79                 
                     
10  Tomislav Corluka  2003    337  35.59        1:14.58   
  Kristianstads SLS  1:14.70                 
                     
11  Christian Boutrup  2003    337  36.99        1:14.63   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.09                 
                     
12  Carl Magnus Krievs  2002    334  36.33        1:14.83   
  Vest-Brøndby  1:16.09                 
                     
13  Nicklas Taylor  2002    323  37.11        1:15.67   
  Sigma Swim Allerød  1:16.62                 
                     
14  Mikkel Hemmingsen  2002    321  36.84        1:15.82   
  Vest-Brøndby  1:14.50                 
                     
15  Oscar Thinghøjen  2003    296  37.09        1:17.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.65                 
                     
16  Jakob Legaard  2003    295  38.18        1:17.94   
  Sigma Swim Allerød  1:16.52                 
                     
17  Jeppe Seelig Larsen  2002    290  37.45        1:18.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.47                 
                     
18  Herman Modig  2003    275  39.01        1:19.78   
  Kristianstads SLS  1:20.49                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  1:08.24                 
                     
Thor Bjørn Skinne  2003              DSQ  Svøm på maven 50m 
  Solrød Svømmeklub  1:59.00                 
                     
 
Løb 406, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mats Krüger  2004    283  39.19        1:19.10   
  Farum Svømmeklub  1:22.24                 
                     
Nicholas Simson  2005    236  1:24.00        1:24.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.00                 
                     
Grigory Selivanov  2004    234  40.24        1:24.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.00                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    208  42.73        1:27.60   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.01                 
                     
Mathias Ankersen  2004    200  43.03        1:28.68   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.39                 
                     
Thorbjørn Bjerrum  2004    196  43.14        1:29.39   
  Vest-Brøndby  1:32.34                 
                     
André Vester  2004    143  46.70        1:39.15   
  Helsinge Svømmeklub  1:48.83                 
                     
Scott Foged  2005    132  50.11        1:42.00   
  Helsinge Svømmeklub  1:44.33                 
                     
Martin Daniele  2006    107  54.02        1:49.20   
  Solrød Svømmeklub  1:59.00                 
                     
 
Løb 407, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    539  32.47        1:08.36   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.24                 
                     
Saga Nyborg  2003    529  31.60        1:08.76   
  Kristianstads SLS  1:09.37                 
                     
Maria Lund  2003    441  33.08        1:13.09   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.87                 
                     
Wilma Anker  2004    420  34.36        1:14.26   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:11.61                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    398  34.61        1:15.59   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.11                 
                     
Laura Boutrup  2003    372  36.31        1:17.34   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.97                 
                     
Josefine Krumbak  2004    365  35.16        1:17.82   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.05                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    350  36.78        1:18.95   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.17                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    346  36.55        1:19.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.72                 
                     
10  Sarah Holm Clausen  2004    338  36.33        1:19.87   
  Farum Svømmeklub  1:31.30                 
                     
11  Ingrid Lindemann  2003    336  36.70        1:20.02   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.81                 
                     
12  Josefine Zebitz  2004    315  38.18        1:21.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.26                 
                     
13  Katrine Bonefeld  2004    294  37.99        1:23.65   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.69                 
                     
14  Lykke Gøttrup Jensen  2004    257  41.23        1:27.45   
  Vest-Brøndby  1:33.22                 
                     
15  Mia Lindberg  2003    242  40.32        1:29.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.50                 
                     
 
Løb 407, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hannah B. Pedersen  2005    294  38.42        1:23.67   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.00                 
                     
Kajsa Salomonsen  2005    241  40.60        1:29.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.00                 
                     
Natacha Munch  2005    198  43.98        1:35.39   
  Solrød Svømmeklub  1:36.23                 
                     
Mie Ankersen  2006    170  42.15        1:40.26   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.32                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    169  45.57        1:40.44   
  Solrød Svømmeklub  1:38.51                 
                     
 
Løb 408, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Theodor L Munch-Jensen  2002    393  31.08        1:08.00   
  Solrød Svømmeklub  1:07.53                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    390  32.04        1:08.16   
  Vest-Brøndby  1:09.00                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    334  33.07        1:11.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.52                 
                     
Alexander Tullberg  2003    318  32.94        1:12.98   
  Sigma Swim Birkerød  1:12.75                 
                     
Lars Reber Knudsen  2003    315  33.97        1:13.17   
  Farum Svømmeklub  1:45.00                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    305  34.31        1:13.95   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.09                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    295  34.71        1:14.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.10                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    284  35.69        1:15.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.36                 
                     
Frede Meincke  2002    283  35.02        1:15.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.17                 
                     
10  Martin Jacobsen  2002    270  35.02        1:17.05   
  Vest-Brøndby  1:12.94                 
                     
11  Anders Hvidt  2002    260  36.58        1:17.98   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.79                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  1:11.85                 
                     
 
Løb 408, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorbjørn Bjerrum  2004    169  40.97        1:29.99   
  Vest-Brøndby  1:31.11                 
                     
Mathias Ankersen  2004    128  43.57        1:38.62   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.29                 
                     
Sylvester Wichmann Meisne  2005    113  45.32        1:42.77   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 409, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Philip  2004    551  31.68  1:06.25  1:41.92    2:17.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.44                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    538  32.43  1:08.15  1:44.42    2:18.88   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.40                 
                     
Julie K Rose  2003    531  32.26  1:08.04  1:44.35    2:19.44   
  Sigma Swim Allerød  2:20.98                 
                     
Hannah Höesch  2003    516  33.09  1:09.01  1:45.42    2:20.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.34                 
                     
Olivia Callesen  2004    511  32.41  1:08.59  1:45.59    2:21.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.55                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    510  33.44  1:09.97  1:46.84    2:21.37   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.92                 
                     
Thippe de Neergaard  2003    492  32.77  1:08.55  1:46.11    2:23.10   
  VAT Copenhagen-MK31  2:21.99                 
                     
Nønne Christensen  2004    477  33.33  1:10.88  1:47.88    2:24.50   
  VAT Copenhagen-MK31  2:24.03                 
                     
Isabella Rosenberg  2003    469  34.38  1:10.88  1:48.54    2:25.40   
  VAT Copenhagen-MK31  2:40.00                 
                     
10  Laura Boutrup  2003    454  33.59  1:11.03  1:49.40    2:26.98   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.10                 
                     
11  Maja Marie Elmgreen  2003    449  34.69  1:12.47  1:50.89    2:27.45   
  Helsinge Svømmeklub  2:29.40                 
                     
12  Marike Nevermann  2003    439  35.38  1:13.54  1:51.51    2:28.65   
  Farum Svømmeklub  2:36.49                 
                     
13  Olivia Jarl Halvarsson  2003    429  33.51  1:11.24  1:50.99    2:29.78   
  Kristianstads SLS  2:28.41                 
                     
14  Emilia C. R. Olsen  2004    420  34.51  1:13.38  1:52.52    2:30.85   
  VAT Copenhagen-MK31  2:26.03                 
                     
15  Malou Soelberg  2004    408  35.09  1:14.10  1:53.30    2:32.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.89                 
                     
16  Laura Vangkilde  2004    391  35.44  1:14.68  1:54.96    2:34.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.09                 
                     
17  Thea Pedersen  2003    388  35.18  1:14.75  1:54.95    2:34.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.29                 
                     
18  Katrine Bonefeld  2004    387  35.81  1:15.68  1:55.86    2:34.91   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.06                 
                     
19  Amalie Lund  2004    364  35.77  1:15.70  1:57.47    2:38.18   
  Helsinge Svømmeklub  2:42.94                 
                     
20  Annika Egenhardt  2003    360  35.65  1:14.87  1:57.28    2:38.69   
  Vest-Brøndby  2:34.44                 
                     
21  Camille Nørby  2004    356  37.24  1:18.08  1:59.09    2:39.34   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.14                 
                     
22  Gry Therkelsen  2004    351  37.96  1:19.55  2:00.08    2:40.07   
  Helsinge Svømmeklub  2:36.69                 
                     
23  Naya Dige  2003    338  36.29  1:17.89  2:01.46    2:42.06   
  Farum Svømmeklub  2:51.04                 
                     
24  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    332  37.10  1:18.60  2:02.15    2:43.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:39.44                 
                     
25  Emilie Højen Meyer  2004    316  36.14  1:17.84  2:02.10    2:45.75   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:45.36                 
                     
26  Nora Kejser  2004    295  38.05  1:20.92  2:06.21    2:49.62   
  VAT Copenhagen-MK31  3:07.02                 
                     
Mathilde Hagihara  2004              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.55                 
                     
 
Løb 409, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    435  32.69  1:09.94  1:49.44    2:29.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:30.32                 
                     
Cille Kirketerp  2005    398  32.94  1:12.76  1:53.71    2:33.53   
  VAT Copenhagen-MK31  2:46.49                 
                     
Filippa Eiler  2005    374  34.68  1:15.77  1:57.70    2:36.79   
  VAT Copenhagen-MK31  2:44.42                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005    328  35.14  1:16.37  2:00.22    2:43.80   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:41.43                 
                     
Lilya Oregan  2005    303  37.20  1:19.75  2:04.13    2:48.07   
  VAT Copenhagen-MK31  3:05.73                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005    289  38.69  1:22.32  2:07.40    2:50.86   
  Farum Svømmeklub  2:54.76                 
                     
Natacha Munch  2005    281  39.59  1:23.98  2:09.58    2:52.29   
  Solrød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    265  40.06  1:24.34  2:55.80    2:55.80   
  Solrød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 410, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Skøtt Haslev  2002    545  29.04  1:00.72  1:32.92    2:04.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.37                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    539  29.25  1:00.86  1:33.16    2:05.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.40                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    498  30.17  1:02.74  1:35.88    2:08.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.78                 
                     
Jens Bomgaard  2002    484  29.71  1:02.89  1:37.03    2:09.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.34                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    443  31.11  1:05.51  1:40.48    2:13.75   
  Farum Svømmeklub  2:20.06                 
                     
Christian Boutrup  2003    441  31.60  1:05.87  1:40.41    2:13.96   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.37                 
                     
Alens Daugelis  2002    425  29.01  1:02.48  1:39.37    2:15.60   
  Farum Svømmeklub  2:38.27                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    410  29.84  1:04.35  1:41.11    2:17.22   
  Farum Svømmeklub  2:18.32                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    399  30.81  1:05.77  1:42.54    2:18.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.89                 
                     
10  Carl Magnus Krievs  2002    393  32.62  1:08.05  1:44.13    2:19.25   
  Vest-Brøndby  2:19.65                 
                     
11  Anders Hvidt  2002    388  33.01  1:09.32  1:44.90    2:19.76   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.81                 
                     
12  Oscar Thinghøjen  2003    387  31.04  1:06.38  1:42.99    2:19.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:21.05                 
                     
13  Harry Petersson  2002    386  31.99  1:07.38  1:43.86    2:20.01   
  Kristianstads SLS  2:20.37                 
                     
14  Michael Elliks  2002    361  32.96  1:09.70  1:47.02    2:23.24   
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.89                 
                     
15  Boris Steenberg  2002    360  32.60  1:09.03  1:46.97    2:23.32   
  Farum Svømmeklub  2:33.02                 
                     
16  Frederik Emil Bækgaard  2002    346  33.58  1:10.43  1:48.25    2:25.25   
  Vest-Brøndby  2:23.05                 
                     
17  Tomislav Corluka  2003    344  32.75  1:09.85  1:48.86    2:25.48   
  Kristianstads SLS  2:33.04                 
                     
18  Herman Modig  2003    337  33.96  1:11.53  1:49.50    2:26.56   
  Kristianstads SLS  2:32.30                 
                     
19  Christoffer Skinhøj  2003    336  34.46  1:11.55  1:50.71    2:26.66   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.14                 
                     
20  Simon Bergendorff  2002    331  33.34  1:10.56  1:49.46    2:27.40   
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.84                 
                     
21  Simon Als-Nielsen  2003    321  32.61  1:10.34  1:49.76    2:28.92   
  Farum Svømmeklub  2:33.82                 
                     
22  Benjamin Hougaard  2003    288  33.25  1:11.48  1:53.01    2:34.41   
  Farum Svømmeklub  2:35.69                 
                     
23  Marcus Artmann  2002    261  33.80  1:14.02  1:56.31    2:39.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:34.65                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.00                 
                     
 
Løb 410, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Frederiksen  2004    370  32.08  1:07.88  1:45.61    2:22.05   
  Helsinge Svømmeklub  2:28.39                 
                     
Cornelius Olsen  2005    319  34.02  1:12.44  1:51.20    2:29.23   
  Farum Svømmeklub  2:29.96                 
                     
Nicholas Simson  2005    295  33.54  1:12.44  1:53.55    2:33.19   
  VAT Copenhagen-MK31  2:42.03                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    282  35.37  1:15.16  1:55.84    2:35.40   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.07                 
                     
Viktor Junker Neldeberg  2004    216  37.51  1:20.55  2:05.83    2:49.87   
  Helsinge Svømmeklub  3:00.00                 
                     
Tobias Frederiksen  2006    194  38.95  1:25.11  2:11.55    2:56.17   
  Helsinge Svømmeklub  2:55.70                 
                     
Victor Christiansen  2004    162  40.62  1:28.33  2:19.73    3:07.01   
  Helsinge Svømmeklub  3:20.82                 
                     
 
Løb 411, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    556          35.83   
  Farum Svømmeklub  37.59                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    470          37.90   
  Vest-Brøndby  38.98                 
Esther Marie Heunicke  2003    468          37.95   
  Sigma Swim Birkerød  37.09                 
Sofie Maagøe  2003    464          38.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.92                 
Emma Stoltz  2004    458          38.23   
  Sigma Swim Allerød  37.60                 
Maria Lund  2003    446          38.57   
  Sigma Swim Birkerød  40.58                 
Signe Krag Andersen  2004    411          39.63   
  Sigma Swim Allerød  40.16                 
Frida Jarl Halvarsson  2003    393          40.24   
  Kristianstads SLS  39.91                 
Nønne Christensen  2004    383          40.58   
  VAT Copenhagen-MK31  38.81                 
10  Josefine Zebitz  2004    371          41.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.88                 
10  Mia Lindberg  2003    371          41.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.24                 
12  Emilia Naledi Madonsela  2003    367          41.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.42                 
13  Olivia Callesen  2004    356          41.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.55                 
14  Cassandra G. Nygaard  2003    347          41.95   
  Sigma Swim Allerød  46.63                 
15  Isabella Rosenberg  2003    312          43.45   
  VAT Copenhagen-MK31  41.63                 
16  Luna Gammelgaard  2003    308          43.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.35                 
17  Mille Scheel  2003    302          43.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  45.08                 
18  Line Thode Møller  2004    294          44.31   
  Farum Svømmeklub  45.36                 
19  Maja Marie Elmgreen  2003    287          44.66   
  Helsinge Svømmeklub  42.03                 
20  Thea Pedersen  2003    269          45.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.06                 
21  Anne Sofie Devantier  2004    263          46.00   
  Vest-Brøndby  44.13                 
22  Lykke Gøttrup Jensen  2004    261          46.09   
  Vest-Brøndby  46.75                 
23  Silje Juhl Nielsen  2003    211          49.46   
  Solrød Svømmeklub  49.93                 
 
Løb 411, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    350          41.80   
  Solrød Svømmeklub  41.98                 
Frederikke B. Hansen  2005    346          41.99   
  Herlufsholm Svømmeklub  41.41                 
Hannah B. Pedersen  2005    342          42.14   
  VAT Copenhagen-MK31  46.41                 
Kajsa Salomonsen  2005    280          45.03   
  VAT Copenhagen-MK31  48.00                 
Luna Luminari  2005    265          45.86   
  VAT Copenhagen-MK31  48.27                 
Mathilde Rømer  2006    251          46.72   
  Farum Svømmeklub  51.48                 
Caroline Rygaard Hansen  2006    233          47.90   
  Solrød Svømmeklub  49.33                 
Ella Gohr Metz  2005    218          48.96   
  Vest-Brøndby  47.50                 
Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    206          49.91   
  Solrød Svømmeklub  50.71                 
10  Ida Jacobsen  2005    200          50.37   
  Vest-Brøndby  53.26                 
11  Amalie Frost Fischer  2005    196          50.67   
  Farum Svømmeklub  52.63                 
12  Mie Ankersen  2006    191          51.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.97                 
13  Jaqueline Haack  2006    176          52.60   
  Solrød Svømmeklub  54.65                 
14  Laura Meyer  2006    172          52.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  49.19                 
15  Kamille Bentsen  2006    167          53.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  52.97                 
16  Amanda L. Munch-Jensen  2005    123          59.23   
  Solrød Svømmeklub  59.36                 
17  Mie Visler  2006    121          59.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:02.78                 
 
Løb 412, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2003 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Garne Larsen  2003    433          34.91   
  Sigma Swim Allerød  34.53                 
Ahmed Sadoon  2002    428          35.04   
  Kristianstads SLS  35.45                 
Jeppe Seelig Larsen  2002    412          35.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.03                 
Frederik Bach Mindested  2003    339          37.87   
  Sigma Swim Allerød  38.10                 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    331          38.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.30                 
Mikkel Hemmingsen  2002    329          38.26   
  Vest-Brøndby  36.82                 
Joshua P. Sidebotham  2003    321          38.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.82                 
Noah Koefoed Weiss  2003    311          38.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.58                 
Michael Elliks  2002    279          40.42   
  VAT Copenhagen-MK31  40.00                 
10  Frede Meincke  2002    266          41.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.87                 
11  Nicklas Taylor  2002    250          41.93   
  Sigma Swim Allerød  44.13                 
12  Thor Bjørn Skinne  2003    120          53.48   
  Solrød Svømmeklub  54.96                 
Niels Skovbye Brandt  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  38.09                 
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.42                 
 
Løb 412, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2017 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August Høy  2005    230          43.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  41.10                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    198          45.29   
  Farum Svømmeklub  45.89                 
Victor Møller Klitgaard  2006    177          47.03   
  Helsinge Svømmeklub  48.41                 
Grigory Selivanov  2004    172          47.42   
  VAT Copenhagen-MK31  49.00                 
Scott Foged  2005    107          55.56   
  Helsinge Svømmeklub  56.00                 
Martin Daniele  2006    91          58.67   
  Solrød Svømmeklub  59.00                 
 
Løb 413, 4X100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2017 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58.58 2015-05-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Swim A  2003    525          4:21.45   
  Sigma Swim  4:14.99                 
  Ingrid Lindemann  2003      30.39  1:03.12      1:03.12   
  Cornelia Bergqvist  2003      31.03  1:04.20      2:07.32   
  Maria Lund  2003      31.40  1:06.22      3:13.54   
  Julie K Rose  2003      32.20  1:07.91      4:21.45   
                     
Mk 31 Piger 1  2003    509          4:24.20   
  VAT Copenhagen-MK31  4:40.00                 
  Thippe de Neergaard  2003      31.20  1:04.83      1:04.83   
  Sofie Bruun Høvring  2004      31.23  1:06.45      2:11.28   
  Nønne Christensen  2004      32.75  1:08.48      3:19.76   
  Emilia C. R. Olsen  2004      31.30  1:04.44      4:24.20   
                     
Ksls Flickor  2003    507          4:24.58   
  Kristianstads SLS  4:30.10                 
  Annie Thulin  2003      31.05  1:05.58      1:05.58   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      31.29  1:07.11      2:12.69   
  Saga Nyborg  2003      31.05  1:04.49      3:17.18   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      32.24  1:07.40      4:24.58   
                     
Sigma Swim B  2003    454          4:34.48   
  Sigma Swim  4:23.56                 
  Emma Stoltz  2004      32.66  1:07.37      1:07.37   
  Signe Krag Andersen  2004      32.90  1:09.17      2:16.54   
  Kajsa G. Christensen  2004      32.05  1:07.73      3:24.27   
  Laura Boutrup  2003      33.40  1:10.21      4:34.48   
                     
Farum Piger 1  2003    425          4:40.54   
  Farum Svømmeklub  4:40.00                 
  Maya Ehlers Hansen  2004      31.93  1:07.23      1:07.23   
  Sarah Holm Clausen  2004      33.62  1:12.43      2:19.66   
  Dagmar Boeck  2004      33.47  1:12.53      3:32.19   
  Maj Jensen  2003      32.29  1:08.35      4:40.54   
                     
Vest Piger  2003    423          4:41.00   
  Vest-Brøndby  5:15.67                 
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      35.65  1:13.97      1:13.97   
  Annika Egenhardt  2003      33.66  1:11.56      2:25.53   
  Anne Sofie Devantier  2004      34.03  1:09.76      3:35.29   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      30.87  1:05.71      4:41.00   
                     
Mk 31 Piger 2  2005    410          4:43.83   
  VAT Copenhagen-MK31  5:00.00                 
  Filippa Eiler  2005      34.43  1:12.64      1:12.64   
  Kajsa Salomonsen  2005      34.62  1:12.25      2:24.89   
  Hannah B. Pedersen  2005      33.75  1:09.92      3:34.81   
  Cille Kirketerp  2005      32.52  1:09.02      4:43.83   
                     
Farum Piger 2  2003    360          4:56.46   
  Farum Svømmeklub  5:00.00                 
  Marike Nevermann  2003      33.22  1:08.12      1:08.12   
  Naya Dige  2003      35.14  1:13.63      2:21.75   
  Malou Nielsen  2005      35.33  1:15.77      3:37.52   
  Line Thode Møller  2004      36.87  1:18.94      4:56.46   
                     
 
Løb 414, 4X100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2002-2017 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:31.75 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Swim A  2002    459          4:03.97   
  Sigma Swim  3:54.08                 
  Daniel Garne Larsen  2003      29.52  1:01.34      1:01.34   
  Alexander Tullberg  2003      28.61  58.81      2:00.15   
  Christoffer Rekling  2003      28.98  1:00.34      3:00.49   
  Nicklas Taylor  2002      29.80  1:03.48      4:03.97   
                     
Farum Drenge 1  2002    452          4:05.15   
  Farum Svømmeklub  3:59.99                 
  Rasmus Thode Møller  2002      28.21  59.24      59.24   
  Frederik Jørgensen  2003      29.07  1:01.26      2:00.50   
  Alens Daugelis  2002      29.37  1:01.32      3:01.82   
  Johannes K. Larsen  2002      29.67  1:03.33      4:05.15   
                     
Vest Drenge  2002    381          4:19.57   
  Vest-Brøndby  4:22.01                 
  Mikkel Hemmingsen  2002      31.33  1:06.09      1:06.09   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      30.71  1:05.70      2:11.79   
  Martin Jacobsen  2002      31.19  1:06.02      3:17.81   
  Carl Magnus Krievs  2002      29.23  1:01.76      4:19.57   
                     
Ksls Pojkar  2002    364          4:23.49   
  Kristianstads SLS  4:28.30                 
  Harry Petersson  2002      30.86  1:04.50      1:04.50   
  Tomislav Corluka  2003      30.70  1:06.05      2:10.55   
  Herman Modig  2003      32.34  1:07.71      3:18.26   
  Ahmed Sadoon  2002      29.76  1:05.23      4:23.49   
                     
Sigma Swim B  2002    344          4:28.46   
  Sigma Swim  4:08.34                 
  Christian Boutrup  2003      31.26  1:04.63      1:04.63   
  Frederik Bach Mindested  2003      31.96  1:07.65      2:12.28   
  Jakob Legaard  2003      33.11  1:10.26      3:22.54   
  Andreas Hoffmann  2003      31.30  1:05.92      4:28.46   
                     
Farum Drenge 2  2002              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub  4:15.00                 
  Simon Als-Nielsen  2003      31.77  1:07.41      1:07.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 maj 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:43