Startliste Løb 103-310, 501-502, 601-608, 101-102, 801-802 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  18 april 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
             
Løb 103, 1500m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 17:27.75 2015-05-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  16:56.20   
76  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  25 m  17:23.10   
246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  17:23.51   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  17:25.29   
61  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  17:30.00   
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  18:02.91   
64  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  25 m  18:16.09   
74  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  50 m  18:30.00   
242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  18:39.48   
10  267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  18:40.79   
11  254  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  25 m  18:41.88   
12  59  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  18:45.00   
13  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  18:49.89   
14  63  Hansen Signe Fich  2002  HOVEDSTAD  0248AC  50 m  18:50.00   
15  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  18:51.90   
16  58  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  50 m  19:00.00   
 
Løb 104, 1500m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 15:48.10 2015-05-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
72  Mortensen Óli  1996  HOVEDSTAD  9603AN  25 m  15:14.46   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  15:43.28   
85  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  25 m  15:48.22   
285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  15:53.70   
66  Hjelm Alvi  1996  HOVEDSTAD  9665AG  50 m  16:15.00   
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  16:22.14   
73  Müller Jonathan  1997  HOVEDSTAD  9751AB  50 m  16:30.00   
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  16:40.13   
83  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  16:45.00   
10  86  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  50 m  16:45.00   
11  87  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  16:45.00   
12  235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  17:07.31   
13  240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  17:18.12   
14  287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  17:19.00   
15  280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  17:21.76   
16  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  17:27.05   
17  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  18:45.00   
18  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  19:49.08   
19  47  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  19:59.99  RES 
20  51  Nielsen Kristian Munk  1994  FARUM  9459AR  50 m  19:59.99  RES 
 
Løb 201, 400m Medley Damer 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:50.04 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 4:59.32 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  4:47.42   
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  4:54.51   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  4:54.82   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  4:55.80   
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  5:00.98   
75  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  5:01.10   
266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  5:03.49   
246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  5:03.80   
254  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  25 m  5:15.42   
10  259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  5:16.92   
11  277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  5:17.25   
12  242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  5:19.69   
13  78  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  5:26.38   
14  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  5:26.49   
15  69  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  5:28.38   
16  313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  5:28.81   
17  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  5:29.55   
18  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  5:30.29   
19  60  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  25 m  5:31.11   
20  57  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  5:33.09   
21  89  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  5:33.90   
22  344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  5:40.92   
23  81  Soelberg Malou  2004  HOVEDSTAD  0438AE  25 m  5:41.94   
24  67  Höesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  50 m  5:42.01   
25  70  Madonsela Emilia Naledi  2003  HOVEDSTAD  0394AV  50 m  5:45.00   
26  62  Hagihara Mathilde  2004  HOVEDSTAD  0468AJ  25 m  5:45.53   
27  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  5:48.01   
28  77  Pedersen Thea  2003  HOVEDSTAD  0364AL  25 m  5:52.54   
29  84  Vangkilde Laura  2004  HOVEDSTAD  0422AC  25 m  6:00.39   
30  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  6:03.76   
31  333  Bennetzen Mathilde  2004  VEST  0428AN  25 m  6:13.54   
32  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  50 m  6:15.00   
 
Løb 202, 400m Medley Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  4:29.26   
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  4:31.21   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  4:32.19   
240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  4:34.62   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  4:35.31   
79  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  4:35.91   
285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  4:39.00   
280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  4:44.89   
235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  4:47.79   
10  107  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  4:47.96   
11  56  Bugge Carl Emil Hertz  2003  HOVEDSTAD  0315AC  25 m  4:50.78   
12  65  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  4:57.10   
13  55  Brøns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  25 m  5:05.50   
14  82  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  5:07.16   
15  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  5:10.37   
16  54  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  5:15.22   
17  88  Weiss Noah Koefoed  2003  HOVEDSTAD  0381AC  25 m  5:15.94   
18  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  5:18.64   
19  80  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  5:19.38   
20  332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  5:20.04   
21  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  5:21.51   
22  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  5:23.76   
23  71  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  5:27.64   
24  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  5:32.19   
25  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  5:32.48   
26  245  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  5:35.22   
27  68  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  5:40.76   
28  343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  5:59.29   
29  336  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  50 m  5:59.99   
 
Løb 203, 50m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26.22 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
91  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  25.51   
119  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  25.53   
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  26.00   
22  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  26.06   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  26.18   
209  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  26.50   
142  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  26.51   
154  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  25 m  26.65   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  26.87   
10  241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  26.87   
11  Altoft Sofia  1998  FARUM  9878AF  50 m  27.10   
12  242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  27.47   
13  92  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  27.53   
14  266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  27.79   
15  126  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  28.00   
16  97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  28.07   
17  347  Larsen Emilie  2001  VEST  0186AC  25 m  28.09   
18  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  28.23   
19  277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  28.23   
20  262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  28.29   
21  156  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  25 m  28.35   
22  267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  28.38   
23  23  Montanari Veronica  2002  GESTISPORT    50 m  28.50   
24  16  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  28.54   
25  225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  50 m  28.71   
26  99  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  28.79   
27  259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  28.80   
28  14  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  28.88   
29  96  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  25 m  28.89   
30  155  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  25 m  29.18   
31  90  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  25 m  29.21   
32  110  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  25 m  29.35   
33  224  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  29.36   
34  312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  25 m  29.46   
35  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  29.56   
36  246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  29.56   
37  226  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  29.60   
38  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  29.87   
39  124  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  29.92   
40  15  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  30.12   
41  204  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  30.41   
42  145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  30.62   
43  216  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  30.75   
44  311  Hjarsø Cecilie  2001  VAT CPH-MK  0124AU  25 m  30.80   
45  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  30.83   
46  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  30.83   
47  210  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  30.99   
48  18  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  31.49   
49  135  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  31.94   
50  139  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  25 m  31.96   
51  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  50 m  32.13   
52  202  Elmberg Astrid  2002  KSLS  BF6202  25 m  32.35   
53  212  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  50 m  33.09   
54  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  25 m  33.42   
55  103  Antonisen Emma  2002  HELSINGE  0282AW  25 m  33.86   
56  203  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  50 m  34.36   
57  130  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  34.69   
58  298  Poulsen Ida Bekker  2002  SOLRØD  0242BA  25 m  40.03   
 
Løb 204, 50m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23.45 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  22.78   
13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  22.81   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  23.56   
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  23.57   
21  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  24.07   
268  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  24.10   
122  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  24.43   
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  24.44   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  24.78   
10  121  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  24.82   
11  285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  25.01   
12  146  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  25 m  25.09   
13  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  25.47   
14  94  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  25.49   
15  284  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  25.49   
16  150  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  25.53   
17  240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  25.60   
18  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  25.72   
19  339  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  25.72   
20  48  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  25.90   
21  10  Langhorn Sebastian  1998  FARUM  9801AA  50 m  25.95   
22  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  26.04   
23  102  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  26.12   
24  153  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  26.21   
25  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  26.62   
26  11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  26.67   
27  132  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  25 m  26.81   
28  149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  26.87   
29  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  26.90   
30  143  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  26.92   
31  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  26.96   
32  223  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  50 m  27.20   
33  235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  27.29   
34  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  27.58   
35  280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  27.69   
36  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  27.72   
37  221  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  27.72   
38  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  28.32   
39  201  Mokri Jacob El  2001  KSLS  AF3301  50 m  28.43   
40  49  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  50 m  28.92   
41  207  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  29.22   
42  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  29.52   
43  214  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  50 m  29.84   
44  106  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  30.00   
45  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  30.60   
46  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  30.95   
 
Løb 205, 50m Brystsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34.24 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  32.05   
266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  32.27   
259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  32.93   
353  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  33.33   
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  34.22   
277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  34.32   
219  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  34.76   
208  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  35.19   
90  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  25 m  35.48   
10  269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  35.53   
11  93  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  35.71   
12  262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  35.97   
13  312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  25 m  36.07   
14  95  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  36.18   
15  155  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  25 m  36.29   
16  352  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  36.77   
17  234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  37.07   
18  Altoft Sofia  1998  FARUM  9878AF  50 m  37.11   
19  246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  37.31   
20  311  Hjarsø Cecilie  2001  VAT CPH-MK  0124AU  25 m  37.91   
21  241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  37.97   
22  239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  38.13   
23  222  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  38.41   
24  147  Hietala Amanda  2002  HELSINGØR  0204AK  25 m  38.66   
25  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  40.61   
26  224  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  40.78   
27  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  41.42   
28  225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  41.59   
29  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  50 m  41.77   
30  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  50 m  43.75   
31  298  Poulsen Ida Bekker  2002  SOLRØD  0242BA  25 m  44.27   
32  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  47.57   
33  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  47.82   
 
Løb 206, 50m Brystsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.83 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  27.93   
285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  29.27   
268  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  30.06   
133  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  31.41   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  31.50   
17  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  31.51   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  31.51   
148  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  25 m  31.69   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  31.89   
10  118  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  25 m  32.30   
11  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  32.42   
12  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  32.54   
13  284  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  32.85   
14  232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  33.71   
15  280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  34.13   
16  113  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  34.56   
17  240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  34.69   
18  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  35.75   
19  279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  35.99   
20  149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  36.32   
21  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  36.83   
22  49  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  50 m  37.48   
23  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  37.87   
24  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  42.62   
 
Løb 207, 50m Butterfly Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  26.65   
22  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  27.43   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  27.57   
209  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  27.93   
91  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  28.12   
119  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  28.23   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  29.18   
259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  29.62   
92  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  29.64   
10  347  Larsen Emilie  2001  VEST  0186AC  25 m  29.99   
11  156  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  30.01   
12  267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  30.49   
13  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  30.62   
14  266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  30.76   
15  95  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  25 m  30.80   
16  242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  30.85   
17  219  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  30.86   
18  16  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  30.88   
19  15  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  31.00   
20  262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  31.08   
21  110  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  25 m  31.21   
22  241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  31.35   
23  99  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  31.36   
24  96  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  25 m  31.64   
25  277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  31.68   
26  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  32.15   
27  224  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  32.15   
28  204  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  32.17   
29  18  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  32.27   
30  222  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  32.28   
31  155  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  32.46   
32  97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  32.52   
33  352  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  32.55   
34  126  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  25 m  32.62   
35  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  32.69   
36  246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  32.87   
37  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  33.81   
38  225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  50 m  33.83   
39  124  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  33.92   
40  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  34.17   
41  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  50 m  34.50   
42  212  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  25 m  34.87   
43  202  Elmberg Astrid  2002  KSLS  BF6202  25 m  35.86   
44  114  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  36.26   
45  203  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  50 m  41.65   
46  298  Poulsen Ida Bekker  2002  SOLRØD  0242BA  50 m  43.64   
47  130  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  45.00   
 
Løb 208, 50m Butterfly Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
12  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  24.81   
21  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  25.50   
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  25.85   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  25.87   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  26.06   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  26.27   
150  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  26.30   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  26.40   
143  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  25 m  26.45   
10  268  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  26.63   
11  121  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  26.68   
12  107  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  26.73   
13  122  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  26.98   
14  240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  27.17   
15  232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  27.21   
16  149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  27.31   
17  137  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  27.43   
18  13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  27.57   
19  285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  27.78   
20  10  Langhorn Sebastian  1998  FARUM  9801AA  50 m  27.86   
21  248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  27.98   
22  98  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  28.16   
23  339  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  28.26   
24  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  28.49   
25  11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  28.57   
26  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  28.59   
27  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  28.66   
28  17  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  28.76   
29  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  28.76   
30  235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  28.86   
31  148  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  25 m  29.04   
32  48  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  29.07   
33  118  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  25 m  29.14   
34  153  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  29.75   
35  284  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  29.78   
36  207  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  30.15   
37  280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  30.45   
38  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  30.94   
39  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  30.95   
40  201  Mokri Jacob El  2001  KSLS  AF3301  50 m  31.10   
41  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  31.44   
42  106  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  33.00   
43  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  33.06   
44  113  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  33.31   
45  214  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  25 m  34.11   
46  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  37.02   
47  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  41.28   
 
Løb 209, 50m Rygsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  28.11   
22  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  28.39   
92  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  29.17   
249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  29.29   
154  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  25 m  29.67   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  29.97   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  30.28   
23  Montanari Veronica  2002  GESTISPORT    50 m  30.33   
93  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  31.83   
10  99  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  31.90   
11  242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  32.12   
12  226  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  32.26   
13  312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  25 m  32.67   
14  95  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  25 m  33.05   
15  267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  33.55   
16  266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  33.97   
17  155  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  34.44   
18  246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  34.61   
19  241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  34.67   
20  216  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  34.69   
21  16  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  34.76   
22  277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  34.77   
23  259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  35.10   
24  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  25 m  35.24   
25  348  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  35.44   
26  97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  35.65   
27  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  36.87   
28  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  37.77   
29  262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  38.00   
30  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  38.15   
31  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  38.23   
32  103  Antonisen Emma  2002  HELSINGE  0282AW  25 m  39.65   
33  139  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  25 m  40.21   
34  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  40.41   
 
Løb 210, 50m Rygsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.10 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  25.43   
21  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  26.31   
268  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  26.86   
146  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  25 m  27.12   
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  27.57   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  28.20   
284  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  28.93   
98  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  29.07   
240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  29.08   
10  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  29.13   
11  149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  29.17   
12  102  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  25 m  29.55   
13  232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  29.77   
14  285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  30.08   
15  248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  30.50   
16  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  30.56   
17  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  32.79   
18  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  32.84   
19  280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  33.18   
20  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  33.23   
21  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  33.76   
22  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  34.13   
23  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  50 m  35.22   
24  339  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  45.00   
 
Løb 211, 400m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 4:21.21 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  4:10.46   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  4:11.73   
142  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  4:22.07   
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  4:24.01   
277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  4:27.39   
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  4:29.26   
246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  4:29.97   
75  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  4:30.52   
242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  4:32.49   
10  234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  4:33.94   
11  69  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  4:39.57   
12  266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  4:43.13   
13  145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  4:44.77   
14  208  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  4:45.86   
15  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  4:46.49   
16  60  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  25 m  4:49.08   
17  213  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  25 m  4:49.72   
18  78  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  4:50.67   
19  259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  4:52.16   
20  57  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  4:54.19   
21  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  4:54.77   
22  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  4:57.40   
23  210  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  4:58.23   
24  67  Höesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  25 m  4:59.52   
25  218  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  25 m  5:00.90   
26  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  5:01.16   
27  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  5:02.52   
28  206  Halvarsson Olivia Jarl  2003  KSLS  AX2203  25 m  5:02.80   
29  114  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  5:03.36   
30  77  Pedersen Thea  2003  HOVEDSTAD  0364AL  25 m  5:03.53   
31  81  Soelberg Malou  2004  HOVEDSTAD  0438AE  25 m  5:03.84   
32  327  Søby Liva  2004  VAT CPH-MK  0402AD  25 m  5:04.91   
33  205  Halvarsson Frida Jarl  2003  KSLS  AW9603  25 m  5:04.96   
34  308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  5:05.25   
35  70  Madonsela Emilia Naledi  2003  HOVEDSTAD  0394AV  25 m  5:08.09   
36  323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  25 m  5:09.13   
37  89  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  5:10.19   
38  344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  5:11.75   
39  135  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  5:13.48   
40  62  Hagihara Mathilde  2004  HOVEDSTAD  0468AJ  25 m  5:18.31   
41  338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  5:21.22   
42  84  Vangkilde Laura  2004  HOVEDSTAD  0422AC  25 m  5:25.37   
 
Løb 212, 400m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  3:55.50   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  3:55.66   
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  4:00.51   
100  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  4:02.90   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  4:05.37   
137  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  4:05.83   
240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  4:07.43   
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  4:07.77   
79  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  4:08.29   
10  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  4:12.53   
11  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  4:14.82   
12  65  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  4:20.72   
13  132  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  25 m  4:24.40   
14  56  Bugge Carl Emil Hertz  2003  HOVEDSTAD  0315AC  25 m  4:25.01   
15  55  Brøns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  25 m  4:25.95   
16  235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  4:28.95   
17  71  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  4:29.21   
18  280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  4:29.22   
19  54  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  4:29.97   
20  220  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  4:34.32   
21  221  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  4:34.84   
22  127  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  50 m  4:35.00   
23  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  4:39.79   
24  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  4:41.44   
25  82  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  4:41.86   
26  215  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  4:42.74   
27  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  4:44.09   
28  88  Weiss Noah Koefoed  2003  HOVEDSTAD  0381AC  25 m  4:47.15   
29  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  4:47.70   
30  223  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  50 m  4:47.79   
31  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  4:48.76   
32  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  4:49.15   
33  51  Nielsen Kristian Munk  1994  FARUM  9459AR  50 m  4:50.00   
34  80  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  4:51.78   
35  200  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  25 m  4:56.61   
36  211  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  4:57.53   
37  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  25 m  4:57.77   
38  343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  4:59.17   
39  68  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  5:00.99   
40  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  5:08.93   
41  332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  5:58.00   
42  125  Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  25 m  5:59.99   
 
Løb 301, 200m Medley Damer 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
61  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  2:12.65   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  2:15.53   
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  2:16.10   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  2:18.19   
92  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  2:21.07   
93  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  2:22.61   
64  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  25 m  2:24.50   
95  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  25 m  2:26.00   
74  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  2:26.64   
10  58  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  25 m  2:26.92   
11  97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  2:26.99   
12  90  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  25 m  2:30.01   
13  99  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  2:30.38   
14  63  Hansen Signe Fich  2002  HOVEDSTAD  0248AC  25 m  2:31.03   
15  144  Færch Sofie Villum  2002  HELSINGØR  0286AQ  25 m  2:31.85   
16  76  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  25 m  2:33.18   
17  312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  50 m  2:38.02   
18  224  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  2:38.66   
19  208  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  2:40.21   
20  222  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  2:43.31   
21  348  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  2:44.60   
22  225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  50 m  2:46.16   
23  219  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:50.00   
24  204  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  2:50.57   
25  212  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  25 m  2:51.18   
26  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  2:51.92   
27  130  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  2:54.00   
28  302  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  25 m  2:57.94   
29  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  25 m  3:02.94   
30  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  50 m  3:14.77   
 
Løb 302, 200m Medley Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
66  Hjelm Alvi  1996  HOVEDSTAD  9665AG  25 m  2:03.84   
121  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  2:08.70   
133  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  2:10.00   
73  Müller Jonathan  1997  HOVEDSTAD  9751AB  25 m  2:10.82   
107  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  2:11.43   
87  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  25 m  2:11.81   
86  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  25 m  2:12.82   
100  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  2:13.37   
235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  2:18.73   
10  146  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  25 m  2:18.96   
11  72  Mortensen Óli  1996  HOVEDSTAD  9603AN  25 m  2:19.01   
12  335  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  50 m  2:19.49   
13  149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  2:20.62   
14  85  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  25 m  2:22.87   
15  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  2:23.51   
16  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  2:24.01   
17  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:42.52   
18  207  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  2:43.87   
19  351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  50 m  2:48.16   
 
Løb 303, 100m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  55.31   
22  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  55.36   
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  55.99   
119  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  56.02   
Altoft Sofia  1998  FARUM  9878AF  50 m  57.87   
142  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  58.17   
154  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  25 m  58.45   
209  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  58.94   
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  59.06   
10  262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  59.47   
11  63  Hansen Signe Fich  2002  HOVEDSTAD  0248AC  25 m  59.73   
12  156  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  25 m  1:00.13   
13  59  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  25 m  1:00.25   
14  242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  1:00.63   
15  249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  1:00.88   
16  23  Montanari Veronica  2002  GESTISPORT    50 m  1:01.00   
17  246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  1:01.50   
18  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  1:01.54   
19  259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  1:02.02   
20  347  Larsen Emilie  2001  VEST  0186AC  25 m  1:02.17   
21  225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  50 m  1:02.18   
22  16  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:02.49   
23  124  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  1:03.29   
24  204  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  1:03.94   
25  226  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:04.05   
26  227  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  50 m  1:04.59   
27  145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  1:04.67   
28  14  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:04.74   
29  224  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  1:04.90   
30  15  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  1:05.25   
31  210  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  1:05.76   
32  281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  1:06.30   
33  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  1:06.53   
34  135  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  1:07.88   
35  311  Hjarsø Cecilie  2001  VAT CPH-MK  0124AU  25 m  1:07.90   
36  114  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  1:08.62   
37  222  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  25 m  1:09.30   
38  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  50 m  1:10.56   
39  202  Elmberg Astrid  2002  KSLS  BF6202  25 m  1:11.20   
40  139  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  25 m  1:12.92   
41  103  Antonisen Emma  2002  HELSINGE  0282AW  25 m  1:13.91   
42  203  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  50 m  1:15.39   
 
Løb 304, 100m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 50.84 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  49.95   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  50.32   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  50.87   
21  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  51.06   
137  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  51.93   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  51.94   
268  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  52.66   
220  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  53.12   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  53.16   
10  98  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  53.27   
11  150  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  53.85   
12  122  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  25 m  54.10   
13  285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  54.50   
14  83  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  55.11   
15  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  55.15   
16  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  55.67   
17  284  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  56.12   
18  339  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  56.35   
19  48  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  56.38   
20  149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  56.74   
21  148  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  25 m  57.02   
22  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  57.28   
23  153  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  57.49   
24  11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  57.79   
25  102  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  25 m  58.00   
26  118  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  25 m  58.44   
27  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  58.54   
28  132  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  25 m  58.85   
29  221  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  59.79   
30  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:01.11   
31  250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  1:01.36   
32  152  Schøning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  25 m  1:01.56   
33  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:02.03   
34  113  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  1:03.37   
35  207  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  1:03.44   
36  201  Mokri Jacob El  2001  KSLS  AF3301  50 m  1:04.07   
37  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  1:04.96   
38  214  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  50 m  1:05.58   
39  49  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  50 m  1:06.26   
40  351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  50 m  1:09.57   
41  106  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  1:16.00   
 
Løb 305, 200m Butterfly Damer 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:13.13 2017-04-01 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:19.02 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  2:12.74   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  2:12.86   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  2:18.02   
246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  2:24.92   
61  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  2:27.84   
96  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  25 m  2:29.24   
74  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  2:30.47   
76  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  25 m  2:34.96   
18  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  2:39.01   
 
Løb 306, 200m Butterfly Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  2:01.80   
72  Mortensen Óli  1996  HOVEDSTAD  9603AN  25 m  2:02.17   
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  2:03.68   
73  Müller Jonathan  1997  HOVEDSTAD  9751AB  25 m  2:07.23   
240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  2:07.55   
150  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  2:08.49   
143  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  25 m  2:16.70   
280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  2:20.88   
340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  2:34.38   
 
Løb 307, 100m Brystsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Mia Steen Duus (2001) 1:15.12 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
242  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  25 m  1:08.60   
259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  25 m  1:09.45   
266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  1:09.61   
58  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  25 m  1:11.50   
277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  1:13.72   
353  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  25 m  1:13.73   
262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  1:14.24   
90  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  25 m  1:14.34   
219  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:16.50   
10  208  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  1:17.12   
11  142  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  1:18.39   
12  93  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  1:19.50   
13  96  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  25 m  1:21.39   
14  352  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  1:22.88   
15  311  Hjarsø Cecilie  2001  VAT CPH-MK  0124AU  25 m  1:24.49   
16  260  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  1:26.67   
17  124  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  50 m  1:32.00   
18  212  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  50 m  1:34.21   
19  114  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  50 m  1:35.78   
20  135  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  1:37.56   
21  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  50 m  1:39.24   
22  203  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  50 m  1:41.11   
23  302  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  1:41.96   
24  130  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  25 m  1:44.00   
 
Løb 308, 100m Brystsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  1:02.03   
66  Hjelm Alvi  1996  HOVEDSTAD  9665AG  25 m  1:05.20   
268  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  1:05.49   
100  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:06.95   
133  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  1:08.02   
148  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  25 m  1:08.41   
287  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  1:08.54   
98  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:09.40   
118  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  1:10.00   
10  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  1:10.04   
11  283  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:10.61   
12  220  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  1:13.68   
13  87  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  25 m  1:15.02   
14  113  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  1:16.87   
15  221  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  1:21.41   
16  272  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:23.73   
17  351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  25 m  1:24.07   
18  214  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  25 m  1:25.55   
19  201  Mokri Jacob El  2001  KSLS  AF3301  50 m  1:26.07   
20  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  1:27.75   
21  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  25 m  1:28.15   
22  106  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  1:30.96   
 
Løb 309, 200m Rygsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  2:14.64   
249  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  25 m  2:15.76   
154  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  25 m  2:21.25   
61  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  2:22.84   
23  Montanari Veronica  2002  GESTISPORT    50 m  2:24.61   
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  2:27.53   
226  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  2:30.56   
281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  2:33.70   
312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  25 m  2:34.79   
10  59  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  2:35.00   
11  97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  2:35.20   
12  216  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  2:36.58   
13  348  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  2:40.68   
14  64  Hansen Vera Staun  1999  HOVEDSTAD  9938AO  50 m  2:40.75   
15  244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  2:41.40   
16  145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  2:42.18   
17  227  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  50 m  2:43.10   
18  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  25 m  2:48.40   
19  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  2:50.51   
20  210  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  2:54.11   
21  139  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  50 m  3:05.80   
22  103  Antonisen Emma  2002  HELSINGE  0282AW  50 m  3:09.86   
 
Løb 310, 200m Rygsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
83  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  25 m  2:09.62   
335  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  2:12.62   
280  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  2:14.94   
86  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  25 m  2:16.04   
235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  2:17.31   
85  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  25 m  2:17.84   
102  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  25 m  2:17.98   
107  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  2:20.00   
250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  2:20.43   
10  238  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  2:23.62   
11  143  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  2:28.20   
12  257  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:29.02   
13  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  50 m  2:30.92   
14  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  2:37.81   
 
 
 
Løb 501, 4X100m Medley Damer 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.01 2016-08-13 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24.84 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
52  Hovedstadens Damer  1989  HOVEDSTAD    50 m  4:20.30   
199  Ksls Damer  2002  KSLS    50 m  4:45.30   
19  Farum Damer  1998  FARUM    50 m  4:55.87   
331  Vest Piger  2002  VEST    50 m  5:15.67   
 
Løb 502, 4X100m Medley Herrer 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:57.59 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
53  Hovedstadens Herrer  1996  HOVEDSTAD    50 m  3:51.32   
20  Farum Herrer  1990  FARUM    50 m  3:57.59   
 
 

 
 
Løb 601, 200m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  1:58.68   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  1:59.00   
119  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  25 m  2:01.60   
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  2:04.90   
154  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  25 m  2:05.14   
142  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  2:05.28   
Altoft Sofia  1998  FARUM  9878AF  50 m  2:10.04   
97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  2:10.13   
225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  2:15.81   
10  145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  2:16.82   
11  208  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  2:17.03   
12  93  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  2:18.70   
13  210  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  2:19.84   
14  204  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  2:20.04   
15  124  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  2:21.38   
16  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  2:23.74   
17  114  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  2:25.12   
18  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  2:25.16   
19  224  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  2:25.61   
20  219  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  2:25.77   
21  135  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  2:27.70   
22  222  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  2:28.69   
23  348  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  50 m  2:29.20   
24  15  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  2:29.61   
25  126  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  2:30.75   
26  212  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  50 m  2:35.76   
27  202  Elmberg Astrid  2002  KSLS  BF6202  25 m  2:37.52   
28  203  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  50 m  2:41.51   
 
Løb 602, 200m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  1:49.32   
248  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  25 m  1:52.52   
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  1:52.82   
137  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  1:53.41   
285  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  25 m  1:54.72   
98  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:57.07   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  1:57.40   
121  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  1:58.56   
107  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  1:58.80   
10  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  1:59.24   
11  133  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  2:00.00   
12  220  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  2:02.53   
13  240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  2:03.19   
14  339  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  2:03.82   
15  148  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  25 m  2:04.02   
16  132  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  25 m  2:05.06   
17  153  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  2:08.18   
18  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  2:08.63   
19  143  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  2:09.96   
20  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  2:10.99   
21  221  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  2:11.69   
22  152  Schøning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  25 m  2:15.67   
23  207  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  2:17.86   
24  113  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  2:20.00   
25  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  50 m  2:21.12   
26  201  Mokri Jacob El  2001  KSLS  AF3301  50 m  2:22.10   
27  214  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  50 m  2:23.70   
28  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  50 m  2:26.15   
29  106  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  2:33.36   
30  351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  50 m  2:35.73   
 
Løb 603, 100m Rygsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
22  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  1:01.41   
92  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  1:01.77   
23  Montanari Veronica  2002  GESTISPORT    50 m  1:05.37   
154  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  25 m  1:05.52   
91  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:05.87   
99  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  25 m  1:06.85   
262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  1:07.35   
226  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  1:08.39   
155  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  25 m  1:09.04   
10  96  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  25 m  1:09.53   
11  90  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  25 m  1:09.94   
12  312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  25 m  1:10.26   
13  95  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  25 m  1:13.72   
14  210  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  25 m  1:14.25   
15  216  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  1:14.39   
16  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  1:14.94   
17  227  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  50 m  1:15.50   
18  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  25 m  1:16.13   
19  348  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  1:16.35   
20  14  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:16.89   
21  302  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  25 m  1:22.63   
22  139  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  50 m  1:31.00   
23  103  Antonisen Emma  2002  HELSINGE  0282AW  25 m  1:31.41   
24  347  Larsen Emilie  2001  VEST  0186AC  50 m  1:45.00   
 
Løb 604, 100m Rygsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
21  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  55.53   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  56.51   
146  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  25 m  57.54   
100  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  59.89   
102  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  25 m  1:04.43   
48  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  1:10.47   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:11.69   
201  Mokri Jacob El  2001  KSLS  AF3301  25 m  1:19.61   
351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  25 m  1:23.01   
 
Løb 605, 200m Brystsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  25 m  2:30.15   
277  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  25 m  2:37.99   
208  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  2:47.61   
219  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:55.48   
312  Høvring Mille Bruun  2001  VAT CPH-MK  0156AG  50 m  2:56.06   
147  Hietala Amanda  2002  HELSINGØR  0204AK  25 m  2:56.30   
311  Hjarsø Cecilie  2001  VAT CPH-MK  0124AU  25 m  3:04.53   
352  Sørensen Amalie V.  2002  VEST  0274AC  25 m  3:07.29   
354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  3:12.10   
10  130  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  25 m  3:20.21   
11  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  50 m  3:34.94   
 
Løb 606, 200m Brystsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
335  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  2:21.85   
107  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  2:24.01   
133  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  2:25.82   
148  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  25 m  2:27.62   
316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  2:40.72   
351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  25 m  2:57.06   
214  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  25 m  3:01.22   
49  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  3:28.66   
 
Løb 607, 100m Butterfly Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
269  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  25 m  58.64   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  1:01.74   
239  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  25 m  1:02.22   
209  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:03.89   
91  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:04.56   
241  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  1:04.68   
92  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  1:05.51   
262  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  1:06.39   
93  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  25 m  1:06.83   
10  156  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  25 m  1:07.15   
11  18  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:10.18   
12  96  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  25 m  1:10.30   
13  95  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  25 m  1:10.60   
14  142  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  1:10.83   
15  155  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  25 m  1:11.12   
16  15  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  1:12.14   
17  97  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  1:12.71   
18  227  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  50 m  1:14.02   
19  222  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  50 m  1:14.57   
20  204  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  1:15.01   
21  145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  1:15.04   
22  225  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  50 m  1:17.52   
23  216  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  1:18.55   
24  124  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  1:18.92   
25  135  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  50 m  1:20.00   
26  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  1:20.45   
27  354  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  1:22.22   
28  212  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  50 m  1:22.23   
29  202  Elmberg Astrid  2002  KSLS  BF6202  25 m  1:24.40   
30  114  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  1:25.12   
31  300  Silberg Julie  2002  SOLRØD  0264AD  25 m  1:25.83   
32  302  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  25 m  1:27.50   
33  293  Levisen Sofia  2002  SOLRØD  0258AE  50 m  1:40.45   
 
Løb 608, 100m Butterfly Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
279  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  54.55   
150  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  56.88   
143  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  25 m  57.89   
137  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  57.98   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  58.28   
232  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  58.43   
240  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  59.52   
132  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  50 m  1:00.00   
149  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  1:01.54   
10  100  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:02.78   
11  13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  1:03.28   
12  101  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  1:03.57   
13  339  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  1:03.62   
14  11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  1:04.68   
15  98  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:04.84   
16  307  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  1:05.13   
17  220  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  1:05.88   
18  316  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  25 m  1:06.55   
19  118  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  25 m  1:08.11   
20  207  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  1:09.16   
21  340  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  1:10.80   
22  102  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  1:15.00   
23  221  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  1:20.00   
24  351  Rohr Karl-Emil  2001  VEST  0185AH  25 m  1:22.35   
25  292  Kilhof Morten  2000  SOLRØD  0037AJ  25 m  1:25.08   
 
 
 
Løb 101, 800m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 9:02.14 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
246  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  9:10.48   
267  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  9:22.69   
234  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  25 m  9:24.20   
145  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  9:37.89   
266  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  9:44.12   
254  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  25 m  9:49.75   
244  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  9:53.38   
213  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  25 m  10:06.66   
281  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  10:10.59   
10  259  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  10:21.00   
 
Løb 102, 800m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 7:45.55 2011-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:27.75 2012-04-28 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
235  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  9:12.76   
47  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  10:00.00   
51  Nielsen Kristian Munk  1994  FARUM  9459AR  25 m  10:00.00   
215  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  10:10.57   
250  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  11:00.53   
 
 
 
Løb 801, 4X100m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58.58 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
199  Ksls Damer  2002  KSLS    50 m  4:18.40   
19  Farum Damer  1998  FARUM    50 m  4:24.63   
331  Vest Piger  2002  VEST    50 m  4:36.59   
 
Løb 802, 4X100m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:31.75 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
20  Farum Herrer  1990  FARUM    50 m  3:31.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 april 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:50