Startliste Løb 401-414, 701-714 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  18 april 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 401, 50m Frisvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26.22 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
75  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  28.28   
275  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  28.47   
313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  29.28   
319  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  25 m  29.43   
60  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  25 m  29.47   
213  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  25 m  29.65   
252  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  29.67   
157  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  50 m  29.91   
276  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  29.91   
10  258  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  29.98   
11  253  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  30.02   
12  218  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  30.28   
13  109  Elmgreen Maja Marie  2003  HELSINGE  0376AE  25 m  30.41   
14  233  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  30.49   
15  337  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  50 m  30.60   
16  57  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  30.63   
17  308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  30.83   
18  344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  30.83   
19  255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  30.96   
20  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  31.04   
21  33  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  31.08   
22  70  Madonsela Emilia Naledi  2003  HOVEDSTAD  0394AV  25 m  31.24   
23  166  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  31.25   
24  81  Soelberg Malou  2004  HOVEDSTAD  0438AE  25 m  31.38   
25  174  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  31.44   
26  171  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  31.83   
27  84  Vangkilde Laura  2004  HOVEDSTAD  0422AC  25 m  31.95   
28  77  Pedersen Thea  2003  HOVEDSTAD  0364AL  25 m  32.23   
29  35  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  32.24   
30  32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  32.37   
31  315  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  32.37   
32  89  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  50 m  32.40   
33  299  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  32.51   
34  324  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  32.64   
35  162  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  32.71   
36  30  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  32.72   
37  168  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  33.10   
38  45  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  50 m  33.21   
39  338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  50 m  33.26   
40  138  Therkelsen Gry  2004  HELSINGE  0496AT  25 m  33.46   
41  172  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  33.46   
42  321  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  33.62   
43  46  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  50 m  33.95   
44  345  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  50 m  34.13   
45  170  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  34.20   
46  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  34.23   
47  309  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  34.50   
48  322  Rasmussen Emma Kjer  2004  VAT CPH-MK  0498AI  50 m  35.00   
49  291  Nielsen Silje Juhl  2003  SOLRØD  0316BE  25 m  35.12   
50  131  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  25 m  35.16   
51  41  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  35.34   
52  303  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  36.52   
53  128  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  25 m  36.55   
54  342  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  36.62   
55  38  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  36.83   
56  169  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  37.47   
57  314  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  25 m  37.63   
58  173  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  38.12   
59  161  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  38.22   
60  289  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  38.37   
61  290  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  40.46   
62  165  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  25 m  41.60   
63  295  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  25 m  41.62   
64  317  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  42.74   
65  297  Oppe Nynne Zandra Savanna  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  45.01   
66  104  Arnholtz Liya  2007  HELSINGE    50 m  52.00   
67  123  Hoffmann Sally Sol Lindal  2007  HELSINGE    25 m  52.11   
 
Løb 402, 50m Frisvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23.45 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
79  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  25.89   
65  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  26.08   
296  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  26.22   
44  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  27.73   
286  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  27.73   
151  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  25 m  27.76   
237  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  27.81   
328  Thinghøjen Oscar  2003  VAT CPH-MK  0357AG  25 m  28.21   
56  Bugge Carl Emil Hertz  2003  HOVEDSTAD  0315AC  25 m  28.25   
10  282  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  28.25   
11  243  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  50 m  28.61   
12  306  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  28.75   
13  80  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  28.84   
14  310  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  25 m  28.97   
15  68  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  29.21   
16  36  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  29.23   
17  40  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  50 m  29.45   
18  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  29.51   
19  332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  29.57   
20  263  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  29.59   
21  271  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  29.80   
22  343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  30.33   
23  247  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  30.35   
24  160  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  30.49   
25  116  Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  25 m  30.50   
26  34  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  50 m  30.74   
27  50  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  50 m  30.89   
28  28  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  50 m  31.25   
29  31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  50 m  31.39   
30  39  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  31.83   
31  326  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  32.01   
32  47  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  32.23   
33  37  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  32.42   
34  318  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  32.79   
35  164  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  33.80   
36  325  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  25 m  33.88   
37  158  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  34.06   
38  334  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m  35.30   
39  117  Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  25 m  35.31   
40  129  Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  25 m  35.50   
41  134  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  25 m  35.79   
42  301  Skinne Thor Bjørn  2003  SOLRØD  0363AQ  25 m  38.72   
43  108  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  25 m  39.13   
44  288  Daniele Martin  2006  SOLRØD  0691AH  25 m  42.91   
45  140  Vester André  2004  HELSINGE  0401AP  25 m  43.64   
46  115  Frederiksen Lasse S.  2006  HELSINGE    25 m  50.81   
47  136  Pedersen Nikolaj  2007  HELSINGE    25 m  54.38   
48  112  Foged William  2008  HELSINGE    25 m  1:06.58   
 
Løb 403, 200m Brystsvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
67  Höesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  25 m  2:46.12   
62  Hagihara Mathilde  2004  HOVEDSTAD  0468AJ  25 m  2:50.03   
69  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  2:56.72   
251  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  3:00.24   
78  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  3:00.59   
205  Halvarsson Frida Jarl  2003  KSLS  AW9603  50 m  3:07.48   
77  Pedersen Thea  2003  HOVEDSTAD  0364AL  25 m  3:10.74   
29  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  3:11.25   
338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  3:13.35   
10  43  Møller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  3:17.31   
11  163  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  3:17.73   
12  317  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  3:30.00   
13  265  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  3:33.32   
14  120  Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  25 m  3:34.66   
15  297  Oppe Nynne Zandra Savanna  2006  SOLRØD  0678AP  50 m  3:59.00   
16  333  Bennetzen Mathilde  2004  VEST  0428AN  50 m  4:00.00   
 
Løb 404, 200m Brystsvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
243  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  2:36.65   
88  Weiss Noah Koefoed  2003  HOVEDSTAD  0381AC  25 m  2:45.11   
343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  2:54.93   
245  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  2:55.15   
247  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  2:58.24   
82  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  2:59.07   
71  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  2:59.12   
341  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  3:03.43   
217  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  3:05.86   
10  42  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  3:26.14   
11  167  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  3:50.21   
 
Løb 405, 100m Rygsvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
60  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  25 m  1:09.74   
75  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  1:10.16   
253  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  1:11.62   
206  Halvarsson Olivia Jarl  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:13.27   
258  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:13.49   
344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  1:13.49   
251  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  1:13.50   
89  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  1:14.71   
319  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  25 m  1:14.76   
10  323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  25 m  1:15.37   
11  67  Höesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  25 m  1:17.13   
12  218  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  1:17.54   
13  81  Soelberg Malou  2004  HOVEDSTAD  0438AE  25 m  1:17.68   
14  174  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:17.75   
15  70  Madonsela Emilia Naledi  2003  HOVEDSTAD  0394AV  25 m  1:18.30   
16  337  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  1:19.75   
17  35  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  1:19.79   
18  84  Vangkilde Laura  2004  HOVEDSTAD  0422AC  25 m  1:19.79   
19  278  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  1:22.22   
20  162  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  1:22.60   
21  322  Rasmussen Emma Kjer  2004  VAT CPH-MK  0498AI  25 m  1:23.12   
22  33  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  1:23.39   
23  171  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  1:24.22   
24  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:24.84   
25  168  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  1:25.22   
26  41  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  1:25.62   
27  105  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  25 m  1:26.05   
28  46  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  50 m  1:26.98   
29  303  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  50 m  1:29.26   
30  299  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:29.74   
31  315  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  1:30.63   
32  159  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:31.44   
33  294  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  50 m  1:32.29   
34  173  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:32.50   
35  342  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  1:33.11   
36  314  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  25 m  1:33.24   
37  233  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  25 m  1:33.49   
38  161  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:33.51   
39  128  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  25 m  1:34.98   
40  123  Hoffmann Sally Sol Lindal  2007  HELSINGE    50 m  1:35.00   
41  169  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:35.29   
42  291  Nielsen Silje Juhl  2003  SOLRØD  0316BE  25 m  1:39.97   
43  290  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  1:52.01   
44  295  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  50 m  1:59.00   
 
Løb 406, 100m Rygsvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
151  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  25 m  1:03.82   
80  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  1:06.34   
237  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  1:06.84   
54  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  1:07.00   
296  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  1:08.00   
56  Bugge Carl Emil Hertz  2003  HOVEDSTAD  0315AC  25 m  1:08.27   
282  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:09.63   
336  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  1:10.71   
215  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  50 m  1:12.56   
10  341  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  1:13.10   
11  306  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  1:13.39   
12  40  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  50 m  1:13.41   
13  263  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  1:13.69   
14  328  Thinghøjen Oscar  2003  VAT CPH-MK  0357AG  25 m  1:14.25   
15  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  1:14.69   
16  200  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  50 m  1:14.70   
17  68  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  1:15.07   
18  245  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  1:15.12   
19  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  1:15.22   
20  211  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  1:19.09   
21  326  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  50 m  1:22.00   
22  39  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  1:22.24   
23  158  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:22.99   
24  325  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  50 m  1:28.00   
25  318  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  1:30.61   
26  334  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m  1:30.94   
27  111  Foged Scott  2005  HELSINGE  0575AI  25 m  1:42.93   
28  140  Vester André  2004  HELSINGE  0401AP  25 m  1:47.43   
29  288  Daniele Martin  2006  SOLRØD  0691AH  50 m  1:59.00   
30  301  Skinne Thor Bjørn  2003  SOLRØD  0363AQ  50 m  1:59.00   
 
Løb 407, 100m Butterfly Piger 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  1:08.94   
213  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  1:09.37   
157  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  1:10.31   
276  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  1:12.57   
275  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  1:13.51   
265  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  1:13.81   
264  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  1:14.67   
166  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  1:15.75   
270  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  1:15.87   
10  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  1:16.42   
11  89  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  1:16.96   
12  69  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  1:19.20   
13  261  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  1:21.39   
14  321  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  1:25.00   
15  324  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  1:27.00   
16  30  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  1:31.30   
17  345  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  1:31.92   
18  294  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  1:34.93   
19  303  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  1:37.21   
20  159  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:42.02   
 
Løb 408, 100m Butterfly Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
296  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  1:06.13   
332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  1:07.60   
271  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:08.69   
236  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  1:10.45   
68  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  1:11.12   
286  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  1:11.35   
343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  1:11.54   
71  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  1:13.77   
88  Weiss Noah Koefoed  2003  HOVEDSTAD  0381AC  25 m  1:15.96   
10  334  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m  1:29.71   
11  158  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:36.89   
12  37  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  1:45.00   
13  167  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m     
 
Løb 409, 200m Frisvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
258  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  2:12.50   
78  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  2:15.54   
252  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  2:18.08   
264  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  2:18.20   
319  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  25 m  2:19.09   
308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  2:21.13   
57  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  2:21.65   
67  Höesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  25 m  2:22.44   
62  Hagihara Mathilde  2004  HOVEDSTAD  0468AJ  25 m  2:22.65   
10  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  2:23.13   
11  313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  2:25.02   
12  174  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  2:27.42   
13  81  Soelberg Malou  2004  HOVEDSTAD  0438AE  25 m  2:27.99   
14  206  Halvarsson Olivia Jarl  2003  KSLS  AX2203  50 m  2:28.41   
15  261  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  2:29.16   
16  109  Elmgreen Maja Marie  2003  HELSINGE  0376AE  50 m  2:29.40   
17  77  Pedersen Thea  2003  HOVEDSTAD  0364AL  25 m  2:30.39   
18  338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  2:31.54   
19  138  Therkelsen Gry  2004  HELSINGE  0496AT  25 m  2:33.79   
20  45  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  50 m  2:36.49   
21  171  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  2:36.54   
22  278  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  50 m  2:37.14   
23  172  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  2:38.53   
24  105  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  25 m  2:40.00   
25  323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  2:40.00   
26  309  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  2:41.52   
27  131  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  2:42.94   
28  315  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  2:43.59   
29  84  Vangkilde Laura  2004  HOVEDSTAD  0422AC  50 m  2:45.09   
30  168  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  2:45.36   
31  32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  50 m  2:51.04   
32  38  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  2:54.76   
33  314  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  25 m  3:04.12   
34  289  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  50 m  3:30.00   
35  294  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  50 m  3:30.00   
 
Løb 410, 200m Frisvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
79  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  2:01.20   
65  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  2:02.17   
56  Bugge Carl Emil Hertz  2003  HOVEDSTAD  0315AC  25 m  2:07.58   
82  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  2:10.80   
54  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  2:12.14   
263  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  2:13.17   
80  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  2:16.69   
328  Thinghøjen Oscar  2003  VAT CPH-MK  0357AG  25 m  2:17.85   
44  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  2:18.32   
10  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:19.65   
11  332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  2:19.85   
12  36  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  2:20.06   
13  215  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  50 m  2:20.37   
14  306  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  2:20.64   
15  310  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  25 m  2:20.69   
16  336  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  50 m  2:24.02   
17  116  Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  25 m  2:25.19   
18  211  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  2:29.10   
19  200  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  25 m  2:29.84   
20  47  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  2:29.96   
21  160  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  2:31.45   
22  50  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  50 m  2:33.02   
23  28  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  50 m  2:33.82   
24  34  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  50 m  2:35.69   
25  31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  50 m  2:38.27   
26  326  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  2:38.83   
27  318  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  2:41.87   
28  117  Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  25 m  2:52.50   
29  134  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  50 m  3:00.00   
30  108  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  25 m  3:17.62   
 
Løb 411, 50m Brystsvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34.24 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
270  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  36.09   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  36.60   
75  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  36.92   
29  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  37.59   
308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  37.81   
344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  37.98   
70  Madonsela Emilia Naledi  2003  HOVEDSTAD  0394AV  25 m  38.42   
89  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  38.88   
233  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  25 m  39.16   
10  69  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  39.24   
11  276  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  39.58   
12  205  Halvarsson Frida Jarl  2003  KSLS  AW9603  50 m  39.91   
13  60  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  25 m  40.35   
14  163  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  40.41   
15  57  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  40.55   
16  323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  25 m  40.63   
17  299  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  40.98   
18  109  Elmgreen Maja Marie  2003  HELSINGE  0376AE  25 m  41.03   
19  333  Bennetzen Mathilde  2004  VEST  0428AN  25 m  42.04   
20  77  Pedersen Thea  2003  HOVEDSTAD  0364AL  25 m  42.06   
21  337  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  43.13   
22  170  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  44.08   
23  43  Møller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  45.36   
24  321  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  45.41   
25  251  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  45.63   
26  345  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  45.75   
27  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  46.50   
28  317  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  47.27   
29  324  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  48.00   
30  169  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  48.19   
31  289  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  48.33   
32  120  Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  25 m  48.75   
33  291  Nielsen Silje Juhl  2003  SOLRØD  0316BE  25 m  48.93   
34  297  Oppe Nynne Zandra Savanna  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  49.71   
35  159  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  51.97   
36  161  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  51.97   
37  342  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  52.26   
38  290  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  53.65   
39  295  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  25 m  58.36   
40  173  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:01.78   
 
Løb 412, 50m Brystsvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.83 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
243  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  33.43   
68  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  33.93   
217  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  35.45   
341  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  35.72   
88  Weiss Noah Koefoed  2003  HOVEDSTAD  0381AC  25 m  36.48   
80  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  36.72   
236  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  36.99   
247  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  37.00   
56  Bugge Carl Emil Hertz  2003  HOVEDSTAD  0315AC  25 m  37.20   
10  71  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  38.77   
11  82  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  39.32   
12  164  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  40.00   
13  310  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  50 m  40.00   
14  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  43.03   
15  42  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  50 m  45.89   
16  129  Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  25 m  47.31   
17  325  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  50 m  49.00   
18  301  Skinne Thor Bjørn  2003  SOLRØD  0363AQ  25 m  53.86   
19  111  Foged Scott  2005  HELSINGE  0575AI  25 m  54.90   
20  288  Daniele Martin  2006  SOLRØD  0691AH  50 m  59.00   
 
Løb 413, 4X100m Frisvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58.58 2015-05-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
228  Sigma Swim A  2003  SIGMA    50 m  4:14.99   
230  Sigma Swim B  2003  SIGMA    50 m  4:23.56   
197  Ksls Flickor  2003  KSLS    50 m  4:30.10   
26  Farum Piger 1  2003  FARUM    50 m  4:40.00   
304  Mk 31 Piger 1  2003  VAT CPH-MK    50 m  4:40.00   
27  Farum Piger 2  2003  FARUM    50 m  5:00.00   
305  Mk 31 Piger 2  2005  VAT CPH-MK    50 m  5:00.00   
 
Løb 414, 4X100m Frisvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:31.75 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
229  Sigma Swim A  2002  SIGMA    50 m  3:54.08   
24  Farum Drenge 1  2002  FARUM    50 m  3:59.99   
231  Sigma Swim B  2002  SIGMA    50 m  4:08.34   
25  Farum Drenge 2  2002  FARUM    50 m  4:15.00   
330  Vest Drenge  2002  VEST    50 m  4:22.01   
198  Ksls Pojkar  2002  KSLS    50 m  4:28.30   
 
 
 
Løb 701, 50m Butterfly Piger 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  30.30   
213  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  31.05   
252  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  31.33   
157  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  32.09   
265  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  32.21   
319  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  25 m  32.43   
233  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  25 m  32.98   
276  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  33.42   
275  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  33.80   
10  327  Søby Liva  2004  VAT CPH-MK  0402AD  25 m  33.96   
11  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  34.08   
12  251  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  34.10   
13  109  Elmgreen Maja Marie  2003  HELSINGE  0376AE  25 m  34.30   
14  30  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  34.52   
15  333  Bennetzen Mathilde  2004  VEST  0428AN  25 m  34.58   
16  344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  35.29   
17  324  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  36.55   
18  345  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  50 m  37.97   
19  171  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  38.53   
20  172  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  38.53   
21  163  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  39.01   
22  162  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  39.62   
23  315  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  40.00   
24  29  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  40.39   
25  342  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  40.75   
26  43  Møller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  40.94   
27  294  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  50 m  41.41   
28  303  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  42.75   
29  38  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  46.25   
30  290  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  46.75   
31  289  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  50.85   
32  141  Østergaard Naya  2006  HELSINGE    25 m  52.33   
33  173  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  53.60   
34  297  Oppe Nynne Zandra Savanna  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  1:07.19   
35  165  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  50 m     
 
Løb 702, 50m Butterfly Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
273  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  27.96   
296  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  28.79   
274  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  29.58   
332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  29.99   
286  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  30.04   
282  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  30.68   
328  Thinghøjen Oscar  2003  VAT CPH-MK  0357AG  25 m  30.81   
343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  30.83   
40  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  50 m  31.00   
10  217  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  31.22   
11  247  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  32.64   
12  200  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  25 m  32.82   
13  236  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  50 m  33.16   
14  37  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  33.70   
15  44  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  34.05   
16  127  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  25 m  34.30   
17  47  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  34.55   
18  31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  50 m  35.61   
19  160  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  35.81   
20  34  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  25 m  37.39   
21  326  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  38.04   
22  350  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  38.38   
23  318  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  39.20   
24  334  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  50 m  40.43   
25  158  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  41.89   
26  134  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  25 m  42.52   
27  129  Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  25 m  47.21   
28  108  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  25 m  48.06   
29  301  Skinne Thor Bjørn  2003  SOLRØD  0363AQ  25 m  52.77   
30  50  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  50 m  57.00   
31  336  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  50 m  59.99   
32  136  Pedersen Nikolaj  2007  HELSINGE    50 m  1:00.00   
 
Løb 703, 200m Rygsvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
218  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  25 m  2:34.60   
166  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  2:35.63   
252  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  2:38.46   
323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  25 m  2:39.24   
206  Halvarsson Olivia Jarl  2003  KSLS  AX2203  50 m  2:41.54   
338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  2:43.27   
329  Thorsen Emma Zambrano  2004  VAT CPH-MK  0402AH  25 m  2:45.39   
174  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  2:49.93   
33  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  2:52.78   
10  337  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  2:53.26   
11  170  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  2:54.42   
12  278  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  2:55.50   
13  35  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  2:58.89   
14  322  Rasmussen Emma Kjer  2004  VAT CPH-MK  0498AI  50 m  3:00.00   
15  138  Therkelsen Gry  2004  HELSINGE  0496AT  50 m  3:06.63   
16  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  3:07.76   
17  105  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  50 m  3:20.00   
18  120  Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  50 m  3:30.00   
19  303  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  50 m  3:40.00   
 
Løb 704, 200m Rygsvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
237  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  2:23.38   
282  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  2:26.45   
271  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  2:28.47   
341  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  2:34.99   
245  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  2:35.44   
256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  2:36.12   
215  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  50 m  2:36.31   
306  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  50 m  2:40.00   
325  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  25 m  3:11.17   
10  167  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m     
 
Løb 705, 100m Frisvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
258  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:03.27   
319  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  25 m  1:03.61   
253  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  1:04.19   
157  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  50 m  1:04.28   
313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  1:04.33   
213  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  1:04.43   
264  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  1:05.40   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  1:05.80   
276  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  1:05.80   
10  265  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  1:05.98   
11  109  Elmgreen Maja Marie  2003  HELSINGE  0376AE  25 m  1:05.99   
12  308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  1:06.16   
13  337  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  1:06.51   
14  270  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  1:06.72   
15  327  Søby Liva  2004  VAT CPH-MK  0402AD  25 m  1:06.80   
16  205  Halvarsson Frida Jarl  2003  KSLS  AW9603  25 m  1:07.63   
17  171  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  1:08.24   
18  174  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:08.58   
19  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  1:08.76   
20  323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  25 m  1:09.30   
21  233  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  25 m  1:09.45   
22  329  Thorsen Emma Zambrano  2004  VAT CPH-MK  0402AH  25 m  1:09.94   
23  261  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  1:10.17   
24  30  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  1:10.32   
25  333  Bennetzen Mathilde  2004  VEST  0428AN  25 m  1:10.69   
26  45  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  50 m  1:11.03   
27  278  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  1:11.41   
28  324  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  1:12.14   
29  162  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  1:12.28   
30  309  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  1:12.42   
31  131  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  25 m  1:12.65   
32  172  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:12.86   
33  345  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  1:13.74   
34  299  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:14.92   
35  32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  50 m  1:16.49   
36  128  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  1:16.71   
37  46  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  50 m  1:16.92   
38  41  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  1:17.13   
39  294  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  50 m  1:18.10   
40  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  1:18.88   
41  159  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:19.39   
42  291  Nielsen Silje Juhl  2003  SOLRØD  0316BE  25 m  1:19.45   
43  38  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  1:19.93   
44  173  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:22.12   
45  342  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  1:24.07   
46  289  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  1:26.66   
47  317  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  1:29.86   
48  141  Østergaard Naya  2006  HELSINGE    25 m  1:31.37   
49  295  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  25 m  1:33.36   
50  165  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL  0494AW  25 m  1:34.44   
51  123  Hoffmann Sally Sol Lindal  2007  HELSINGE    25 m  1:41.19   
52  290  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  1:44.31   
53  104  Arnholtz Liya  2007  HELSINGE    25 m  1:45.48   
 
Løb 706, 100m Frisvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 50.84 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
286  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  56.48   
273  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  56.73   
236  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  57.97   
274  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  57.97   
296  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  58.07   
151  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  25 m  59.84   
237  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  1:00.71   
44  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  1:01.76   
306  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  1:02.29   
10  328  Thinghøjen Oscar  2003  VAT CPH-MK  0357AG  25 m  1:02.39   
11  127  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  25 m  1:02.80   
12  310  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  25 m  1:02.89   
13  263  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  1:03.20   
14  31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  50 m  1:03.28   
15  336  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  1:03.30   
16  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  25 m  1:03.96   
17  332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  1:04.02   
18  36  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  1:04.06   
19  50  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  1:05.34   
20  116  Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  25 m  1:06.07   
21  350  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:06.15   
22  200  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  50 m  1:06.42   
23  211  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  1:08.03   
24  28  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  50 m  1:08.52   
25  47  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  1:09.17   
26  34  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  50 m  1:09.24   
27  39  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  1:09.68   
28  164  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:10.96   
29  125  Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  25 m  1:11.99   
30  318  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  1:12.99   
31  37  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  1:14.98   
32  117  Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  25 m  1:17.44   
33  158  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:17.66   
34  42  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  50 m  1:19.01   
35  108  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  25 m  1:24.53   
36  111  Foged Scott  2005  HELSINGE  0575AI  25 m  1:25.76   
37  140  Vester André  2004  HELSINGE  0401AP  25 m  1:29.59   
38  115  Frederiksen Lasse S.  2006  HELSINGE    25 m  1:40.10   
39  112  Foged William  2008  HELSINGE    25 m  1:40.96   
40  136  Pedersen Nikolaj  2007  HELSINGE    25 m  1:50.94   
 
Løb 707, 100m Brystsvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Mia Steen Duus (2001) 1:15.12 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  1:20.70   
206  Halvarsson Olivia Jarl  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:23.58   
275  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  1:23.60   
308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  1:23.78   
29  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  1:26.06   
205  Halvarsson Frida Jarl  2003  KSLS  AW9603  50 m  1:27.17   
163  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:31.51   
170  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  1:34.71   
43  Møller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  1:34.88   
10  299  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:36.11   
11  315  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  1:38.00   
12  338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  1:38.72   
13  291  Nielsen Silje Juhl  2003  SOLRØD  0316BE  25 m  1:47.23   
14  289  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  1:47.70   
15  294  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  1:48.18   
16  159  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:49.04   
17  297  Oppe Nynne Zandra Savanna  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  1:49.33   
 
Løb 708, 100m Brystsvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04.25 2014-04-27 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
243  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  1:12.13   
274  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:17.62   
236  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  1:17.87   
343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  1:19.29   
332  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  25 m  1:19.41   
217  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  1:19.98   
341  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  1:21.05   
247  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  1:21.79   
164  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:26.77   
10  310  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  50 m  1:27.30   
11  271  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  1:27.97   
12  28  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  1:37.04   
13  36  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  1:39.05   
14  42  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  50 m  1:43.08   
15  129  Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  50 m  1:44.28   
16  334  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m  1:45.68   
17  301  Skinne Thor Bjørn  2003  SOLRØD  0363AQ  25 m  1:55.88   
 
Løb 709, 200m Medley Piger 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
252  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  2:30.26   
313  Høvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  25 m  2:33.55   
258  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  2:34.87   
265  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  2:37.15   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  2:42.70   
264  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  2:44.01   
261  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  2:44.37   
319  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  25 m  2:45.65   
308  Christensen Nønne  2004  VAT CPH-MK  0486AM  25 m  2:47.83   
10  278  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  2:49.89   
11  327  Søby Liva  2004  VAT CPH-MK  0402AD  25 m  2:50.00   
12  320  Olsen Emilia C. R.  2004  VAT CPH-MK  0424AO  25 m  2:51.14   
13  345  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  2:59.81   
14  333  Bennetzen Mathilde  2004  VEST  0428AN  25 m  2:59.82   
15  171  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  3:03.50   
16  299  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  3:04.06   
17  322  Rasmussen Emma Kjer  2004  VAT CPH-MK  0498AI  25 m  3:04.59   
18  138  Therkelsen Gry  2004  HELSINGE  0496AT  25 m  3:05.41   
19  159  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:10.22   
20  309  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  3:11.38   
21  105  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  25 m  3:14.42   
22  120  Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  50 m  3:20.00   
23  131  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  3:20.00   
24  317  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  3:20.00   
25  295  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  25 m  4:05.21   
 
Løb 710, 200m Medley Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
273  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  2:24.16   
296  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  2:29.92   
215  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  2:36.81   
328  Thinghøjen Oscar  2003  VAT CPH-MK  0357AG  25 m  2:37.94   
346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:39.40   
256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  2:46.83   
116  Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  25 m  2:53.12   
326  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  50 m  3:00.00   
158  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  3:06.02   
10  318  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  3:06.04   
11  117  Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  50 m  3:10.00   
12  125  Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  50 m  3:10.00   
13  325  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  25 m  3:12.76   
14  134  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  25 m  3:19.60   
15  350  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  50 m  3:30.00   
 
Løb 711, 50m Rygsvømning Piger 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
253  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  33.90   
166  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  34.51   
329  Thorsen Emma Zambrano  2004  VAT CPH-MK  0402AH  25 m  35.12   
344  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  35.12   
251  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  35.64   
33  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  35.78   
323  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  25 m  35.81   
174  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  35.84   
35  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  35.89   
10  218  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  36.04   
11  265  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  36.32   
12  338  Egenhardt Annika  2003  VEST  0348AM  25 m  36.38   
13  337  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  36.75   
14  45  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  25 m  38.21   
15  163  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  38.99   
16  324  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  39.00   
17  32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  39.24   
18  170  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  39.28   
19  41  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  39.49   
20  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  39.49   
21  303  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  40.29   
22  46  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  50 m  40.41   
23  128  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  25 m  41.06   
24  322  Rasmussen Emma Kjer  2004  VAT CPH-MK  0498AI  25 m  41.55   
25  291  Nielsen Silje Juhl  2003  SOLRØD  0316BE  25 m  42.58   
26  309  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  42.78   
27  173  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  43.76   
28  270  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  43.89   
29  342  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  44.34   
30  123  Hoffmann Sally Sol Lindal  2007  HELSINGE    25 m  47.23   
31  290  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  51.98   
32  297  Oppe Nynne Zandra Savanna  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  51.99   
33  104  Arnholtz Liya  2007  HELSINGE    25 m  53.71   
34  295  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  25 m  57.43   
 
Løb 712, 50m Rygsvømning Drenge 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.10 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
151  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  25 m  29.88   
236  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  29.93   
243  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  31.48   
306  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  32.99   
40  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  50 m  33.33   
273  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  33.77   
341  Hemmingsen Mikkel  2002  VEST  0283AK  25 m  34.55   
200  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  50 m  35.33   
274  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  35.36   
10  346  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  36.16   
11  245  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  36.20   
12  211  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  36.57   
13  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  36.59   
14  263  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  37.13   
15  39  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  37.42   
16  310  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  25 m  38.42   
17  326  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  38.45   
18  160  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  38.78   
19  334  Bjerrum Thorbjørn  2004  VEST  0495AN  25 m  41.18   
20  167  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  44.26   
21  140  Vester André  2004  HELSINGE  0401AP  25 m  45.12   
22  111  Foged Scott  2005  HELSINGE  0575AI  25 m  46.94   
23  301  Skinne Thor Bjørn  2003  SOLRØD  0363AQ  25 m  47.71   
24  112  Foged William  2008  HELSINGE    25 m  52.52   
25  115  Frederiksen Lasse S.  2006  HELSINGE    25 m  54.68   
26  343  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  50 m  59.00   
 
Løb 713, 4X100m Medley Piger 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.01 2016-08-13 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24.84 2015-05-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
228  Sigma Swim A  2003  SIGMA    50 m  4:46.01   
197  Ksls Flickor  2003  KSLS    50 m  4:55.50   
230  Sigma Swim B  2003  SIGMA    50 m  5:05.32   
304  Mk 31 Piger 1  2003  VAT CPH-MK    50 m  5:10.00   
26  Farum Piger 1  2003  FARUM    50 m  5:15.00   
27  Farum Piger 2  2003  FARUM    50 m  5:30.00   
305  Mk 31 Piger 2  2005  VAT CPH-MK    50 m  5:30.00   
 
Løb 714, 4X100m Medley Drenge 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
Farum Cup Senior: Farum Guns H+ Arkitekter (1990) 3:57.59 2016-05-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
229  Sigma Swim A  2002  SIGMA    50 m  4:27.99   
330  Vest Drenge  2002  VEST    50 m  4:49.89   
231  Sigma Swim B  2002  SIGMA    50 m  4:52.21   
24  Farum Drenge 1  2002  FARUM    50 m  5:00.00   
25  Farum Drenge 2  2002  FARUM    50 m  5:15.00   
198  Ksls Pojkar  2002  KSLS    50 m  5:35.40   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 april 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49