Resultat Total - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Medleystævne nr. 3    Udskriftsdato  22 maj 2016   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  16:30   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 maj 2016         
 
 
Løb 1, Startspring+10m M1+2 Pige, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Thor Møller  2005              7.29   
  Farum Svømmeklub                   
Frida Amalie Spellerberg  2004              7.77   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, Startspring+10m M1+2 Dren, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lauge Sandby Sørensen  2005              6.16   
  Farum Svømmeklub                   
Oscar Høck Just  2006              6.91   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Nguyen  2004              7.21   
  Farum Svømmeklub                   
Joshua Michael Pedersen  2006              7.34   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Aabling  2003              7.71   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Stenberg Knudsen  2004              8.29   
  Farum Svømmeklub                   
Stefan Angjelovski  2006              8.58   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Aarosiin Dahl  2005              9.15   
  Farum Svømmeklub                   
Andy Nguyen  2006              10.82   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kemp  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, Startspring+10m M3 Piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Jensen  2003              5.36   
  Farum Svømmeklub                   
Helena Skovboel  2003              5.97   
  Farum Svømmeklub                   
Mille Korndal-Henriksen  2005              6.69   
  Farum Svømmeklub                   
Sofie Bisgaard  2002              7.05   
  Farum Svømmeklub                   
Sofia Hamborg Jensen  2002              7.15   
  Farum Svømmeklub                   
Mathilde Rømer  2006              7.34   
  Farum Svømmeklub                   
Caroline Liv Christiansen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, Startspring+10m M3 Drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Mørkeberg Wagner  2002              6.22   
  Farum Svømmeklub                   
Teodor Roed Schøning  2005              6.22   
  Farum Svømmeklub                   
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Thor Møller  2005              29.18   
  Farum Svømmeklub                   
Frida Amalie Spellerberg  2004              35.30   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lauge Sandby Sørensen  2005              23.82   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kemp  2004              26.84   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Stenberg Knudsen  2004              28.10   
  Farum Svømmeklub                   
Joshua Michael Pedersen  2006              29.26   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Aarosiin Dahl  2005              29.51   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Nguyen  2004              29.55   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Aabling  2003              33.24   
  Farum Svømmeklub                   
Stefan Angjelovski  2006              33.51   
  Farum Svømmeklub                   
Andy Nguyen  2006              44.33   
  Farum Svømmeklub                   
Oscar Høck Just  2006              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Hamborg Jensen  2002    215          48.03   
  Farum Svømmeklub  50.32                 
Sofie Bisgaard  2002    203          48.97   
  Farum Svømmeklub  48.96                 
Helena Skovboel  2003    198          49.38   
  Farum Svømmeklub  56.73                 
Mathilde Rømer  2006    154          53.65   
  Farum Svømmeklub  54.92                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    131          56.66   
  Farum Svømmeklub  56.31                 
Caroline Liv Christiansen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  58.82                 
Maj Jensen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Mørkeberg Wagner  2002    103          53.85   
  Farum Svømmeklub                   
Teodor Roed Schøning  2005    74          59.99   
  Farum Svømmeklub  1:07.64                 
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Thor Møller  2005              20.42   
  Farum Svømmeklub                   
Frida Amalie Spellerberg  2004              20.82   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lauge Sandby Sørensen  2005              17.97   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kemp  2004              19.29   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Stenberg Knudsen  2004              21.08   
  Farum Svømmeklub                   
Oscar Høck Just  2006              21.16   
  Farum Svømmeklub                   
Joshua Michael Pedersen  2006              21.72   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Aabling  2003              22.99   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Nguyen  2004              24.27   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Aarosiin Dahl  2005              24.58   
  Farum Svømmeklub                   
Stefan Angjelovski  2006              24.71   
  Farum Svømmeklub                   
10  Andy Nguyen  2006              29.65   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Jensen  2003    318          34.02   
  Farum Svømmeklub  35.26                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    248          36.99   
  Farum Svømmeklub  38.32                 
Helena Skovboel  2003    246          37.06   
  Farum Svømmeklub  40.34                 
Sofia Hamborg Jensen  2002    205          39.40   
  Farum Svømmeklub  40.19                 
Sofie Bisgaard  2002    164          42.38   
  Farum Svømmeklub  48.91                 
Mathilde Rømer  2006    135          45.25   
  Farum Svømmeklub  43.81                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Caroline Liv Christiansen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  38.63                 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Roed Schøning  2005    156          37.61   
  Farum Svømmeklub  37.94                 
Rasmus Mørkeberg Wagner  2002    147          38.31   
  Farum Svømmeklub                   
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  34.16                 
 
Løb 13, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Amalie Spellerberg  2004              23.23   
  Farum Svømmeklub                   
Mathilde Thor Møller  2005              24.26   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lauge Sandby Sørensen  2005              21.33   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kemp  2004              22.03   
  Farum Svømmeklub                   
Oscar Høck Just  2006              23.18   
  Farum Svømmeklub                   
Stefan Angjelovski  2006              25.99   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Aabling  2003              27.05   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Nguyen  2004              28.29   
  Farum Svømmeklub                   
Joshua Michael Pedersen  2006              30.54   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Aarosiin Dahl  2005              31.63   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Stenberg Knudsen  2004              32.75   
  Farum Svømmeklub                   
10  Andy Nguyen  2006              34.15   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Jensen  2003    285          38.97   
  Farum Svømmeklub  38.18                 
Helena Skovboel  2003    218          42.65   
  Farum Svømmeklub                   
Mille Korndal-Henriksen  2005    182          45.22   
  Farum Svømmeklub  44.59                 
Sofia Hamborg Jensen  2002    158          47.46   
  Farum Svømmeklub  53.23                 
Mathilde Rømer  2006    143          49.06   
  Farum Svømmeklub  48.83                 
Sofie Bisgaard  2002    142          49.19   
  Farum Svømmeklub  52.79                 
Sara Krell Refn  1999              32.17  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
Caroline Liv Christiansen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  47.95                 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Roed Schøning  2005    132          43.61   
  Farum Svømmeklub  45.01                 
Rasmus Mørkeberg Wagner  2002    100          47.79   
  Farum Svømmeklub                   
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Marott Schelde  2000    493          30.85   
  Farum Svømmeklub  30.98                 
Emma Sahl Rasmussen  2004    311          35.97   
  Farum Svømmeklub  40.67                 
Karoline K. Larsen  2004    248          38.80   
  Farum Svømmeklub  39.57                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  22 maj 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:30