Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  Medleystævne nr. 2    Udskriftsdato  13 marts 2016   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 marts 2016         
 
 
Løb 1, 25m fri T-shirt M1+2 Piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Böcher Lassen  2005  Farum Svømmeklub            20.40   
Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            21.93   
Helene Friis Fanø  2007  Farum Svømmeklub            24.33   
Emma Reuss Tranberg  2006  Farum Svømmeklub            28.27   
                     
 
Løb 2, 25m fri T-shirt M1+2 Drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lauge Sandby Sørensen  2005  Farum Svømmeklub            18.78   
Andreas Juul Lønborg  2004  Farum Svømmeklub            20.31   
Vetle Petersson  2002  Farum Svømmeklub            20.81   
Andreas Aabling  2003  Farum Svømmeklub            21.75   
Andreas Kemp  2004  Farum Svømmeklub            22.75   
Stefan Angjelovski  2006  Farum Svømmeklub            23.27   
Daniel Nguyen  2004  Farum Svømmeklub            23.81   
Ketil Petersson  2005  Farum Svømmeklub            24.88   
Jonas Aarosiin Dahl  2005  Farum Svømmeklub            26.41   
10  Andy Nguyen  2006  Farum Svømmeklub            35.81   
                     
 
Løb 3, 50m fri T-shirt M3 Piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub            37.39   
Helena Skovboel  2003  Farum Svømmeklub            39.23   
Sofia Hamborg Jensen  2002  Farum Svømmeklub            41.72   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            41.96   
Sofie Bisgaard  2002  Farum Svømmeklub            43.01   
Caroline Liv Christiansen  2003  Farum Svømmeklub            44.51   
Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            45.76   
Amalie Frost Fischer  2005  Farum Svømmeklub            48.34   
                     
 
Løb 4, 50m fri T-shirt M3 Drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svømmeklub            39.04   
Benjamin Hougaard  2003  Farum Svømmeklub            40.12   
Teodor Roed Schøning  2005  Farum Svømmeklub            44.42   
Marius Snedker Storgaard  2004  Farum Svømmeklub            45.28   
                     
 
Løb 5, 25m bryst T-shirt M1+2 piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Böcher Lassen  2005  Farum Svømmeklub            29.14   
Emma Reuss Tranberg  2006  Farum Svømmeklub            42.50   
Helene Friis Fanø  2007  Farum Svømmeklub            DNS   
Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 25m bryst T-shirt M1+2 drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lauge Sandby Sørensen  2005  Farum Svømmeklub            26.14   
Andreas Kemp  2004  Farum Svømmeklub            31.21   
Vetle Petersson  2002  Farum Svømmeklub            31.78   
Stefan Angjelovski  2006  Farum Svømmeklub            32.31   
Daniel Nguyen  2004  Farum Svømmeklub            32.65   
Ketil Petersson  2005  Farum Svømmeklub            34.98   
Andreas Aabling  2003  Farum Svømmeklub            35.07   
Jonas Aarosiin Dahl  2005  Farum Svømmeklub            35.32   
Andy Nguyen  2006  Farum Svømmeklub            47.18   
Andreas Juul Lønborg  2004  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m bryst T-shirt M3 piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofia Hamborg Jensen  2002  Farum Svømmeklub            51.12   
Sofie Bisgaard  2002  Farum Svømmeklub            51.54   
Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub            53.18   
Helena Skovboel  2003  Farum Svømmeklub            55.02   
Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            57.34   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            59.51   
Amalie Frost Fischer  2005  Farum Svømmeklub            1:00.84   
Caroline Liv Christiansen  2003  Farum Svømmeklub            1:03.40   
                     
 
Løb 8, 50m bryst T-shirt M3 drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Benjamin Hougaard  2003  Farum Svømmeklub            50.96   
Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svømmeklub            55.69   
Marius Snedker Storgaard  2004  Farum Svømmeklub            58.94   
Teodor Roed Schøning  2005  Farum Svømmeklub            1:11.54   
                     
 
Løb 9, 25m dyk efter 3 ringe M1+2 piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            27.87   
Maya Böcher Lassen  2005  Farum Svømmeklub            32.56   
Helene Friis Fanø  2007  Farum Svømmeklub            33.42   
Emma Reuss Tranberg  2006  Farum Svømmeklub            40.22   
                     
 
Løb 10, 25m dyk efter 3 ringe M1+2 dreng, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Juul Lønborg  2004  Farum Svømmeklub            27.87   
Andreas Kemp  2004  Farum Svømmeklub            29.08   
Lauge Sandby Sørensen  2005  Farum Svømmeklub            30.12   
Daniel Nguyen  2004  Farum Svømmeklub            33.05   
Stefan Angjelovski  2006  Farum Svømmeklub            33.32   
Andreas Aabling  2003  Farum Svømmeklub            33.76   
Vetle Petersson  2002  Farum Svømmeklub            33.86   
Jonas Aarosiin Dahl  2005  Farum Svømmeklub            36.14   
Ketil Petersson  2005  Farum Svømmeklub            37.65   
Andy Nguyen  2006  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 25m dyk efter 3 ringe M3 piger, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub            22.46   
Sofie Bisgaard  2002  Farum Svømmeklub            24.80   
Helena Skovboel  2003  Farum Svømmeklub            24.84   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            27.43   
Amalie Frost Fischer  2005  Farum Svømmeklub            27.94   
Sofia Hamborg Jensen  2002  Farum Svømmeklub            28.19   
Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            28.71   
Caroline Liv Christiansen  2003  Farum Svømmeklub            32.99   
                     
 
Løb 12, 25m dyk efter 3 ringe M3 drenge, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Benjamin Hougaard  2003  Farum Svømmeklub            25.33   
Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svømmeklub            26.33   
Teodor Roed Schøning  2005  Farum Svømmeklub            30.16   
Marius Snedker Storgaard  2004  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 4x(25m+25m) redningshold, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mixhold 1  Farum Svømmeklub            3:44.81   
  Amalie Frost Fischer 2005                 
  Benjamin Hougaard  2003                 
  Jonas Aarosiin Dahl 2005                 
  Mille Korndal-Henriksen 2005              3:44.81   
                     
Mixhold 5  Farum Svømmeklub            3:50.34   
  Helena Skovboel  2003                 
  Teodor Roed Schøning  2005                 
  Stefan Angjelovski  2006                 
  Lauge Sandby Sørensen  2005              3:50.34   
                     
Mixhold 4  Farum Svømmeklub            3:51.18   
  Caroline Liv Christiansen  2003                 
  Marius Snedker Storgaard  2004                 
  Maya Böcher Lassen  2005                 
  Andreas Kemp  2004              3:51.18   
                     
Mixhold 6  Farum Svømmeklub            3:52.37   
  Maj Jensen  2003                 
  Vetle Petersson  2002                 
  Lars Reber Knudsen  2003                 
  Andreas Aabling  2003              3:52.37   
                     
Mixhold 3  Farum Svømmeklub            4:10.69   
  Sofie Bisgaard  2002                 
  Teodor Roed Schøning  2005                 
  Mathilde Thor Møller  2005                 
  Daniel Nguyen  2004              4:10.69   
                     
Mixhold 2  Farum Svømmeklub            4:19.44   
  Mathilde Rømer  2006                 
  Ketil Petersson  2005                 
  Sofia Hamborg Jensen  2002                 
  Emma Reuss Tranberg  2006              4:19.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 marts 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:49